W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wenezuela nacjonalizuje wydobycie złota   
Podobne tematy
Boliwia nacjonalizuje 4 firmy eneretyczne62
Ucieknij inflacji, zabezpiecz się - złoto i srebro266
Wenezuela walczy23bez ocen
Pokaz wszystkie podobne tematy (34)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 6988
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:46, 18 Sie '11   Temat postu: Wenezuela nacjonalizuje wydobycie złota Odpowiedz z cytatem

W Wenezueli znacjonalizują górnictwo
http://hutnictwo.wnp.pl/w-wenezueli-znacjonalizuja-gornictwo,148186_1_0_0.html
wnp.pl (DM) - 18-08-2011 11:22

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zapowiedział, że wkrótce wyda dekret, na mocy którego rząd przejmuje kontrolę nad produkcją i przetwórstwem złota.
Zdaniem Chaveza nacjonalizacja spowoduje wzrost bezpieczeństwa finansowego kraju i pomoże przeciwdziałać nielegalnym wyrębom lasów.

Jak to możliwe? Zdaniem prezydenta Wenezueli dzięki nacjonalizacji państwo będzie mogło zwiększyć rezerwy złota tak aby ich wartość sięgnęła nawet 9 mld euro.

Chavez poinformował także, że nacjonalizacja pozwoli zachować zasoby mineralne dla obywateli Wenezueli. - Wenezuela nie może sobie pozwolić na niekontrolowane i nielegalne wydobycie złota i coltanu( rudy, z której produkowany jest tantal stosowanych w produkcji telefonów komórkowych i konsoli do gier).

Wenezuela dysponuje jednymi z największych złóż złota w Ameryce Łacińskiej. Oficjalnie produkowane jest tam 4,3 tony cennego kruszcu, nieoficjalnie kilkakrotnie razy więcej.
===========================================
Oto co piszą na ten temat znajomi
"Biedny,,,ma stress....co to za stress???"=
Zloto. otwarcie rano i 1820,6-""_Sad((
Chavez znacjonalizował wczoraj kopalnie złota w Venezueli..i zażądał od Bank of England i JP Morgan zwrotu złotych depozytów,,,211 ton metrycznych...
Ajjjjj Wajjjjj Morgan opowiadal, ze ma ich az 10,2 tony...ale widział to inspektor przez dziurkę do skarbca i to patrzył szklanym okiem:-))))
Ajjjjj wajjjjj...co tam Tripolis....Kadafi ma dużo złota i ciężarówki dowożą świeże owoce i żarcie....
Ajj waj jaki kłopot..


-------
a tu
Narodowy Bank Polski ma podobno ok. 100 ton złota
Podobno w skarbcu w Londynie


==========================================

Narodowy Bank Polski ma ok. 100 ton złota
PAP - 03-08-2011 17:11
Narodowy Bank Polski ma ok. 100 ton złota, głównie w skarbcu w Londynie, o wartości prawie 5 mld dol. - poinformował Przemysław Kuk z biura prasowego NBP. Dodał, że bank nie informuje o swoich planach inwestycyjnych, w tym o ewentualnych zakupach surowca.
Kuk poinformował PAP, że "zgodnie ze stanem oficjalnych aktywów rezerwowych na koniec czerwca 2011 r. zasób złota monetarnego pozostający w posiadaniu Narodowego Banku Polskiego wynosi w wyrażeniu dolarowym 4 mld 989,8 mln, czyli około 100 ton".

Dodał, że złoto posiadane przez NBP przechowywane jest na rachunku w Bank of England. "Bank ten jest jedną z kilku wiodących instytucji wykonujących usługi powiernicze w tym zakresie, zapewniając najwyższy standard, bezpieczeństwo, efektywność i jakość usług w obrocie złotem" - powiedział. Do Wielkiej Brytanii polskie złoto trafiło podczas II wojny.

"Złoto w okresach niepewności i kryzysów, podobnie jak inne metale szlachetne postrzegane jest jako bezpieczna przystań, stanowiąc alternatywę dla inwestycji o podwyższonym ryzyku" - powiedział Kuk.

Zaznaczył, że NBP nie informuje o swoich planach inwestycyjnych. "Te pytania dotyczą strategii inwestycyjnej Narodowego Banku Polskiego: odpowiedzi na nie stanowią informacje wrażliwe, dlatego nie są podawane do wiadomości publicznej" - wyjaśnił.

Odniósł się także do informacji dot. planów budowy skarbca na terenie fortu wojskowego w podwarszawskim Zegrzu.
"Kilka lat temu bank centralny kupił tam działkę, na której zamierzano ulokować skarbiec i centrum komputerowe - z tych planów jednak zrezygnowano" - powiedział.

W biurze prasowym ministerstwa finansów poinformowano natomiast PAP, że "na liście aktywów MF nie ma pozycji: złoto".

We wtorek BBC poinformowała, że Korea Południowa kupiła 25 ton złota za 1,24 mld dolarów. To pierwsze takie zamówienie koreańskiego banku centralnego od 13 lat. Według zapowiedzi przedstawicieli banku, złoto ma pomóc w radzeniu sobie z zawirowaniami na rynkach finansowych.

"To naprawdę bezpieczne aktywa, złoto pomoże nam skutecznie poradzić sobie z zawirowaniami na międzynarodowych rynkach finansowych" - powiedział cytowany przez BBC Jaehyun Joo z Banku Korei. "Oczekujemy, że złoto będzie służyć jako zabezpieczenie dla oficjalnych rezerw dewizowych" - dodał.

Bank poinformował, że kupił kruszec na przełomie czerwca i lipca, podnosząc swoje całkowite rezerwy złota do 39,4 ton. Przedstawiciele banku nie informują, czy w najbliższej przyszłości są planowane podobne transakcje.

Na przełomie czerwca i lipca br. ceny złota wahały się od ok. 1485 do 1550 dolarów za uncję. W środę, po kilkuprocentowym wzroście, za złoto płacono od 1651 do 1672 dol za uncję. W ciągu ostatniego roku złoto podrożało o ok. 40 proc.

Jak wynika z danych World Gold Council, światowe rezerwy złota w skarbcach banków centralnych w czerwcu 2011 r. wyniosły niemal 30,7 tys. ton. Największe zasoby złota, wynoszące w czerwcu 8,1 tys. ton, należą do Stanów Zjednoczonych.
Znaczące zasoby złota mają także Niemcy, Włochy, Francja, Chiny i Szwajcaria.
------------------

Ciekawe dlaczego to akurat w skarbcu w Londynie ?

.

a tu nasze złoto

Hitler Skradzione Polskie Złoto przez Niemców i Anglików.doc
(131 KB) Pobierz
TAJEMNICZE LOSY POLSKIEGO ZŁOTA

Leszek Misiak, "Gazeta Polska", 23-12-2009
Podczas II wojny światowej Niemcy zagrabiły Polsce prawie 139 ton złota.

Zgodnie z prawem międzynarodowym powinno ono wrócić do Polski, jednak od 1948 roku stanowi depozyt USA, Wielkiej Brytanii i Francji w Bank of England w Londynie.– Gdy złoto wywiezione z Polski do Niemiec zostało odzyskane, decyzją rządów trzech koalicjantów: USA, Wielkiej Brytanii i Francji zdeponowano je, czyli złożono na przechowanie w banku w Londynie.


Jego wartość wynosi obecnie około 14,3 mld zł, nie licząc wielokrotnie wyższych od jego wartości odsetek i zysków z operacji finansowych, w których było wykorzystywane. Polacy mają prawo wiedzieć, co dzieje się z ich narodową własnością o ogromnej wartości.

Dlaczego ta sprawa do dziś stanowi temat tabu? – pyta Wiesław Serwach z Kołobrzegu, który od czterech lat próbuje bezskutecznie zainteresować nią polskie władze.

Zagrabione przez Niemców, zawłaszczone przez aliantów

Jak wyliczyli historycy, tylko na obszarze Generalnego Gubernatorstwa do początku 1940 r. Niemcy zabrali z polskich sejfów bankowych dewizy i różne kosztowności (także biżuterię) o wartości 2 238 149 ówczesnych marek niemieckich.
Samych metali szlachetnych wywieziono do Niemiec 28 ton.

Przez następne pięć lat wojny – do 1945 r. zagrabili wielokrotnie więcej.

Według Encyklopedii Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych z 1976 r. (str. 230) „nie uregulowaną dotychczas sprawą związaną z odszkodowaniami wojennymi jest restytucja przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Francję złota zagrabionego w Polsce przez Niemcy i znajdującego się w depozycie 3 mocarstw”.

Autorem opracowania prawnego na ten temat – Problem prawny restytucji złota zagrabionego w okresie wojny opublikowanego w miesięczniku Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk „Państwo i prawo” 1960 r., nr 6 – jest nieżyjący już polski prawnik i dyplomata Manfred Lachs.
Lachs, profesor prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Warszawskim, był członkiem polskiej delegacji na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ oraz sędzią Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w latach 1967–1993. Od 1973 do 1976 r. pełnił funkcję przewodniczącego Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Według Manfreda Lachsa, roszczenia Polski obejmują złoto przejęte przez Reichskreditkassen i Emissionsbank, przez filie Reichsbank; skonfiskowane w Kasach Oszczędności i u osób prywatnych oraz zagrabione w obozach koncentracyjnych.
W sumie 138 738,530 kg.


Zgodnie z prawem międzynarodowym, restytucja tego złota jest nieuregulowaną dotychczas sprawą związaną z odszkodowaniami wojennymi.

Niemcy już kilka lat po wojnie wywiązały się całkowicie z zobowiązań wobec wszystkich państw zachodnioeuropejskich i Izraela (kompensaty finansowe i reparacje) oraz ich obywateli w zakresie roszczeń cywilnoprawnych.

Tymczasem wobec strony polskiej – państwa i obywateli – mają poważne zaległości. W myśl prawa międzynarodowego roszczenia państwa poszkodowanego o odszkodowania wojenne nie ulegają – podobnie jak zbrodnie wojenne – przedawnieniu.

Zasadność polskich roszczeń potwierdziła powołana 27 września 1946 r. przez rządy USA, Wielkiej Brytanii i Francji specjalna komisja pod nazwą: Komisja Trójstronna dla Restytucji Złota Monetarnego z siedzibą w Brukseli, będąca efektem odbytej na przełomie listopada i grudnia 1945 r. w Paryżu konferencji reparacyjnej poświęconej problemowi odszkodowań od Niemiec.

Zgodnie z jej postanowieniami powstał wspólny fundusz (pula), z którego miał nastąpić przydział złota proporcjonalnie do strat poniesionych przez państwa poszkodowane przez Niemcy z powodu dokonanych przez nie grabieży i zaboru mienia.
Polska należała do państw, które najbardziej ucierpiały w II wojnie światowej.
Nasze straty materialne zostały oszacowane przez powojenne Ministerstwo Administracji Publicznej na bilion (!) USD, tj. 38 proc. stanu z 1939 r. Ich częścią jest prawie 139 ton zagrabionego złota.

6 lipca 1949 r. Polska przystąpiła do III części aktu końcowego paryskiej konferencji reparacyjnej, określającego uprawnienia i obowiązek trzech koalicjantów do rozdziału odzyskanego złota. Poszczególne państwa zostały w nim zobligowane do przekazania „szczegółowych i prawdziwych danych dotyczących strat złota zagrabionego lub wywiezionego do Niemiec (pkt. E)”.

Milczenie premiera Tuska

– Komisja Trójstronna przesłała do wypełnienia wszystkim zainteresowanym państwom opracowany przez siebie kwestionariusz. Dysponują nimi rządy USA, Wielkiej Brytanii, Francji i oczywiście Polski. Premier Donald Tusk powinien go bezzwłocznie publicznie ujawnić, biorąc pod uwagę wagę sprawy. Tymczasem premier Tusk i jego rząd od dwóch lat nabrali w tej sprawie wody w usta – mówi „GP” Wiesław Serwach, który wysłał dwa pisma w tej sprawie do premiera Tuska. W pierwszym, z 26 listopada 2007 r., napisał: Mając na względzie polski interes narodowy, apeluję do Pana o bezzwłoczne podjęcie działań zmierzających do jak najszybszego odzyskania złota zagrabionego Polsce przez Niemcy podczas II wojny światowej,
[b]a od 1948 r. stanowiącego depozyt USA, Wielkiej Brytanii i Francji w Bank of England w Londynie”.
[…]

Nadszedł czas, by polski naród dowiedział się oficjalnie, że posiada za granicą prawie 139 ton złota […]. [/b]

Fakt istnienia tego zobowiązania potwierdził wcześniej Wiesławowi Serwachowi, 5 listopada 2005 r. w audycji „Rozmowy niedokończone” w telewizji TRWAM, ówczesny premier rządu RP Kazimierz Marcinkiewicz.

29 stycznia 2008 r. z powodu braku odpowiedzi Serwach napisał kolejne pismo do Tuska. Wówczas otrzymał odpowiedź, że „Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie może ustosunkować się do zawartych uwag i sugestii”.

Napisał więc do prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
Jego pismo Kancelaria Prezydenta przekazała 26 lutego 2008 r. ministrowi finansów z prośbą o „dokonanie analizy problemu i poinformowanie o zajętym stanowisku Kancelarii Prezydenta RP oraz autora listu”.

Po prawie siedmiu miesiącach milczenia ze strony ministra finansów Jana-Vincenta Rostowskiego Wiesław Serwach 12 października 2008 r. pisze w tej sprawie do prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego.

3 grudnia 2008 r. Kancelaria Prezydenta ponownie występuje do ministra Rostowskiego.

– Mimo upływu roku minister nie reaguje, dając tym dowód swojej arogancji wobec polskich obywateli i lekceważenia głowy państwa polskiego – mówi Serwach.

Leszek Misiak

======================

Trzymanie pieniędzy w skarbonce u swojego wroga, to idiotyzm ?
Przekonał się co to znaczy ostatni car Rosji jak Rothschild odmówił mu płatności podczas I wojny światowej
Przekonał się Kadafi jak zamrozili mu konta.

Polska mpowinna w trybie nasgłym sprowadzxić złoto do kraju zanim będzie za późno!
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kroni
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 69
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:27, 19 Sie '11   Temat postu: Re: Wenezuela nacjonalizuje wydobycie złota Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
Trzymanie pieniędzy w skarbonce u swojego wroga, to idiotyzm ?
Przekonał się co to znaczy ostatni car Rosji jak Rothschild odmówił mu płatności podczas I wojny światowej
Przekonał się Kadafi jak zamrozili mu konta.[/b]
Polska mpowinna w trybie nasgłym sprowadzxić złoto do kraju zanim będzie za późno!

Myślę sobie czy Chavez poczynił odpowiednie zakupy złota, zanim ogłosił pomysł o nacjonalizacji i wycofaniu depozytu z Anglii?

Niezmiernie interesuje mnie odmowa wypłaty carowi Rosji. Może jakiś ifo, link, źródło etc.
Pliz, pliz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shepherd
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:03, 19 Sie '11   Temat postu: Re: Wenezuela nacjonalizuje wydobycie złota Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
Trzymanie pieniędzy w skarbonce u swojego wroga, to idiotyzm ?
Przekonał się co to znaczy ostatni car Rosji jak Rothschild odmówił mu płatności podczas I wojny światowej
Przekonał się Kadafi jak zamrozili mu konta.[/b]
Polska mpowinna w trybie nasgłym sprowadzxić złoto do kraju zanim będzie za późno!


Pragne zauwazyc, ze rzad premiera Tuska nie jest to polski rzad, takze nie ma on interesu dbac o dobro obywateli.
To zloto moze wroci kiedys do polski pod warunkiem, ze u wladzy bede ludzie co w 100% beda brac odpowiedzialnosc za to co robia, a nie jak jest teraz, ze mozna uslyszec wytlumaczenie Tuska typu "Myslalem, ze bedzie to latwiej zrobic" czy cos w tym stylu.
Kurwa jak mozna dawac takie debilne wytlumaczenia!!

Brawo dla prezydenta Wenezuelii!!! Jak zawsze facet mnie nie rozczarowywuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JerzyS
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:44, 22 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wenezuela chce swojego złota od Banku Anglii

Opublikowano: 22.08.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

WENEZUELA, WIELKA BRYTANIA.
Hugo Chavez znacjonalizował cały wenezuelski przemysł złota, ale na tym nie poprzestał. Jak donoszą najnowsze wiadomości z „Wall Street Journal”, Chavez zwrócił się do Banku Anglii o zwrot 99 ton zdeponowanego w nim wenezuelskiego złota, jak również całkowitej ilości złota w ilości 211 ton, przechowywanego za granicą.

Według „Bloomberga” Bank Anglii przetrzymuje wenezuelski złoto w sejfach banków J P Morgan, Barclays i Bank of Nova Scotia.

Opracowanie: Ola Gordon
Na podstawie: silverdoctors.blogspot.com
Skrót tekstu ze strony: Stop Syjonizmowi

========================
o 310 ton zmaleje ilość metalicznego złota, która "świat" zastąpi złotem papierowym i wolframowym

Polska "Elita" nadal nie ma zaufania do swojego kraju i dlatego nadal złoto metalowe - Au , przechowuje w Anglii

_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20418
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 22 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
Wenezuela chce swojego złota od Banku Anglii
to ciekawe jak szybko je dostanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JerzyS
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:58, 22 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
JerzyS napisał:
Wenezuela chce swojego złota od Banku Anglii
to ciekawe jak szybko je dostanie


Kadafi trzymał w domu w śwince!
=======================================
Libia: 144 tony złota przeciw rebeliantom


Zagraniczne konta libijskiego przywódcy zostały wprawdzie zablokowane, ale dyktator ma jeszcze do dyspozycji prawie 144 tony złota - pisze niemiecki Spiegel, powołując się na informacje, które poprzedniego dnia opublikował Financial Times.

Spiegel przypomina, że żona prezydenta Tunezji Ben Alego zabrała ze sobą, jak donosiły media, 1,5 tony złota, uciekając na początku roku z kraju wraz z mężem. Tymczasem Kaddafi ma, według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), co najmniej 143,8 ton złotego kruszcu, co, jak pisał FT, odpowiada około 6,5 miliarda dolarom.

Według MFW, libijskie rezerwy złota są jednymi z największych na świecie.

Spiegel odnotowuje,
że Kaddafi ma bezpośredni dostęp do tych zasobów
i bez problemów może całymi miesiącami finansować wojnę przeciwko rebeliantom
we własnym kraju i przeciwko Zachodowi.
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:48, 23 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kroni napisał:
Niezmiernie interesuje mnie odmowa wypłaty carowi Rosji. Może jakiś ifo, link, źródło etc

No to akurat jest znana sprawa.W latach 1914-1916 na zakup broni Rosja wysłała za granicę dwie trzecie swoich rezerw złota do : USA i Kanada 1500 ton, Wielka Brytania i Francja 400 ton, Szwecja 300 ton .jak łatwo zgadnąć Rosja nigdy nie otrzymała ani broni a już tym bardziej złota
http://www.x-libri.ru/elib/panrn000/00000018.htm
O tym mówi się dziś otwarcie publicznie i głośno ( w radio) a nawet jakby coraz głośniej ,na dodatek mówi się że Rosja powinna wystąpić z roszczeniami w tej sprawie.
I co ważne mówią o tym nie świszczypały a ludzie poważni np taka persona jak Igor Panarin
mówi o tym od 1.59 -2.51 a dalej mówi o potrzebie żądania od USA i Anglii odszkodowań za śmierć obywateli ZSRR którzy zgineli wskutek napaści III Rzeszy na Rosję.Są dowody na to że nie dlatego Hitler napadł na Rosję bo dostał środki ale że dostał środki ( od USA i Anglii ) aby napaść na Rosję
http://www.youtube.com/watch?v=HJEgPXR22l8
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:53, 10 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
Kroni napisał:
Niezmiernie interesuje mnie odmowa wypłaty carowi Rosji. Może jakiś ifo, link, źródło etc

No to akurat jest znana sprawa.W latach 1914-1916 na zakup broni Rosja wysłała za granicę dwie trzecie swoich rezerw złota do : USA i Kanada 1500 ton, Wielka Brytania i Francja 400 ton, Szwecja 300 ton .jak łatwo zgadnąć Rosja nigdy nie otrzymała ani broni a już tym bardziej złota
http://www.x-libri.ru/elib/panrn000/00000018.htm
O tym mówi się dziś otwarcie publicznie i głośno ( w radio) a nawet jakby coraz głośniej ,na dodatek mówi się że Rosja powinna wystąpić z roszczeniami w tej sprawie.
I co ważne mówią o tym nie świszczypały a ludzie poważni np taka persona jak Igor Panarin
mówi o tym od 1.59 -2.51 a dalej mówi o potrzebie żądania od USA i Anglii odszkodowań za śmierć obywateli ZSRR którzy zgineli wskutek napaści III Rzeszy na Rosję.Są dowody na to że nie dlatego Hitler napadł na Rosję bo dostał środki ale że dostał środki ( od USA i Anglii ) aby napaść na Rosję
http://www.youtube.com/watch?v=HJEgPXR22l8


w odpowiedzi dla Kroni

Rothshild odmówił carowi spieniężenia na cele wojenne obligacji które mu wcześniej sprzedał.
Przed wybuchem I wojny światowej odmówił wstrzymania działań zmierzających do jej wybuchu.
Tłumaczył mu , że juz za późno
oraz , że "pokój z Romanowami?
Nigdy!

Tak więc Rosja carska została wystawiona na pastwę najemników którzy zdobyli władzę dla bolszewików.
Zapłacono im złotem zrabowanym carowi!
Gdyby nie Rothshild i finansjera amerykańska, to nigdy by nie było bolszewizmu.
To oni z finansowali ten system

Polecam

Nicholas Hagger

Tajna Historia Zachodu


dla Pszeka

Tak to się dzieje:

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/upadek.....omosc.html

MFW uznaje nowe władze Libii
dzisiaj, 16:25 RZ / PAP

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) uznał powstańczą Narodową Radę Libijską za prawowitą władzę Libii. Szefowa MFW Christine Lagarde poinformowała o tym w Marsylii.

- Z przyjemnością informuję, że MFW uznaje tymczasową radę rządzącą za oficjalny rząd Libii - podkreśliła Lagarde i zapewniła o gotowości Funduszu do udzielania pomocy nowym libijskim władzom. Zapowiedziała też, że do Libii przybędzie ekipa MFW, gdy tylko umożliwią to względy bezpieczeństwa.

Lagarde wypowiedziała się na konferencji prasowej po obradach Grupy Ośmiu (GCool. Ministrowie finansów państw G8 zobowiązali się wyasygnować łącznie 38 miliardów USD w latach 2011-2013 na pomoc dla Tunezji, Egiptu, Maroka i Jordanii. Zapowiedzieli, że nowe władze Libii zostaną zaproszone do udziału w tym projekcie, który - jak poinformował francuski minister finansów Francois Baron - otrzyma dodatkowo 35 mld USD od MFW.
===================================
Banki zamroziły aktywa Kadafiego i teraz oddadzą je swoim ludziom którzy zapłacą im za to , że ich poparli.

Libijczycy zapłacą za każdą bombę którą NORTH ATLANTIC TERRORIST ORGANIZATION zrzuciło na Libię!

Dlatego to dziwi mnie , że Polska trzyma swoje złoto za granicą. przecież to szczyt nieodpowioedzialności i debilizmu.

W razie konfliktu mogą nam przecież zamrozić to złoto.
Sfinansować za nie w Polsce rebelię.
Potem rebelianci zapłacą polskim złotem bandytom z NORTH ATLANTIC TERRORIST ORGANIZATION za "obronę ludności przed samymi sobą, tak jak to robia w wwszystkich innych krajach
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20418
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:40, 25 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
Wenezuela chce swojego złota od Banku Anglii

Venezuela Gets First Shipment Of Physical Gold Today

Back in August, the news that Venezuela ruler Hugo Chavez had decided to repatirate his gold from London vaults made headlines and was one of the key catalysts sending gold to its all time highs north of $1900/oz. Since then the story died down with no updates. Until today: Bloomberg has reported that Venezuela will receive the first shipment of gold reserves being repatriated from U.S., Canadian and European banks today. "Chavez, speaking on state television, said that the bars will be escorted to vaults in Venezuela s central bank by the military after arriving by air to the South American country. The gold that was over there in England will soon be arriving,  said Chavez.  The opposition says that I'll put the gold in the presidential palace or give it away to Cuba or something. This gold is going back to where it should have never left -- to the Central Bank of Venezuela. Chavez, a former paratrooper and self-professed socialist, in August ordered the central bank to repatriate $11 billion of gold as a safeguard against volatility in financial markets." Will Chavez demonstrate phenomenal foresight having collected his gold just months ahead of Europe falling into the abyss of a toxic debt spiral or were his worries unfounded? It remains to be seen. However, he will probably sleep sounder knowing that his gold is no longer in the vaults of the LBMA, HSBC, or several hundred feet under the New York Fed. That is, of course, if the "presidential palace or Cuba or something" ends up having real 999 gold, and not just several blocks of Tungsten with a pretty plating on top.


http://www.zerohedge.com/news/venezuela-gets-first-shipment-physical-gold-today
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20418
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 13:36, 26 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wenezuela: złoto wraca do kraju, euforia na ulicach

Pierwszy ładunek złotych sztabek dotarł w piątek do Caracas, witany przez rozentuzjazmowane tłumy. Do Wenezueli na rozkaz prezydenta Hugo Chaveza ma wrócić z zachodnich banków złoto wartości ponad 11 mld dolarów.

Przejazd konwoju wiozącego sztabki z lotniska do banku centralnego w Caracas, w eskorcie żołnierzy i opancerzonych samochodów, witały tłumy ludzi z flagami narodowymi.

Eksperci ostrzegali, że cała operacja wycofania rezerw złota z zagranicznych banków - ponad 160 ton złotych sztabek, wartych ponad 11 mld dolarów - może być ryzykowna, powolna i kosztowna.

Na czele konwoju jechał prezes wenezuelskiego banku centralnego Nelson Merente. Nie ujawnił, ile złota wróciło do kraju w piątek; powiedział jedynie, że jest to złoto wycofane z kilku krajów Europy.

Konwojowi towarzyszył dźwięk syren i bębnów, a w tłumach widać było tablice z napisami w rodzaju: "Złoto wraca dzięki Chavezowi!" i "Niech żyje nasza suwerenność!".

Repatriację złota Chavez zapowiedział w sierpniu w charakterze "suwerennego" kroku, który pomoże ochronić zagraniczne rezerwy Wenezueli przed gospodarczym zamętem w USA i Europie. Większość wenezuelskiego złota trzymanego za granicą znajduje się w Londynie.

Jak dowiedział się Reuter, wszystkie sztabki mają wrócić do końca tego roku, a cały koszt operacji nie przekroczy 9 mln dolarów.

Chavez często oskarża poprzednich prezydentów o wyprzedaż wenezuelskich aktywów oraz przechowywanie większości rezerw złota w zachodnich bankach.

Ale, jak pisze agencja Reutera, nie wydaje się, by sprowadzenie złota z powrotem do kraju mogło mieć jakieś gospodarcze skutki dla Wenezueli, której finanse zależą bardziej od cen ropy.

W przyszłym roku Chaveza czeka ostra walka wyborcza i niektórzy krytycy sugerują, że prezydent zadbał, by zagranicznych rezerw Wenezueli nie zamrożono w wyniku sankcji, jak stało się z aktywami byłego dyktatora Libii płk. Muammara Kadafiego.

Ściągając do kraju rezerwy w złocie, Chavez zmniejsza również ryzyko konfiskaty wenezuelskich aktywów w sprawach arbitrażowych, m.in. związanych z nacjonalizacją wielkich projektów naftowych prowadzonych przez amerykańskie spółki.

Ponad 60 procent rezerw międzynarodowych Wenezuela ma w złocie. Jest to osiem razy więcej niż przeciętna dla regionu, wynosząca 8 procent i dwukrotnie więcej niż ma Ekwador, znajdujący się na drugim miejscu pod względem wielkości rezerw w Ameryce Łacińskiej.


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wenezuel.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20418
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:38, 01 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złoto wróciło do Wenezueli

Wenezuelski bank centralny poinformował o zakończeniu operacji wycofywania swojego złota z obcych banków. Jak podał agencji AP prezes banku Nelson Merentes, od listopada, gdy Wenezuela rozpoczęła całą operację, do skarbca banku centralnego wróciło 160 ton kruszcu. Jego wartość to ok. 9 mld dol.

W sierpniu 2011 prezydent Hugo Chavez znacjonalizował wydobycie złota w Wenezueli. Jedyną zagraniczną firmą, która pozostała na rynku jest rosyjsko-kanadayjska spółka Rusoro Mining Ltd. Chavez ogłosił też, że jego kraj rozpoczyna wycofywanie swoich rezerw złota z krajów mających problemy gospodarcze, jak USA i kraje Unii. Mówił wtedy, że Wenezuela ma w obcych bankach 233 tony złota. Teraz prezes banku centralnego nie wyjaśnił, dlaczego do kraju wróciło tylko 160 ton i które dane są wiarygodne.


http://www.ekonomia24.pl/artykul/705493,.....anicy.htmlVenezuela Receives Last Shipment of Repatriated Gold Bars

Venezuela today received the last shipment of gold bars in an operation that repatriated 160 tons of the South American country’s reserves of the metal held abroad, said Nelson Merentes, president of the country’s central bank.

Fourteen tons of gold arrived at the Caracas airport today on a flight from Europe, Merentes said. The gold bars were transported in a caravan, broadcast on state television, to vaults at the central bank where street banners proclaimed “Mission Complete.”

Venezuela will leave about 15 percent of its reserves, or around 50 tons, outside of Venezuela for financial transactions, Merentes said today. He said on Jan. 3 that the country would leave 15 tons of gold in banks outside the country.

A central bank report released in August showed that Venezuela held gold reserves with the Bank of England, JPMorgan Chase & Co., Barclays Plc and Standard Chartered Plc among other banks.

"This was the largest type of operation to transport this type of metal in the last fifteen years," said Merentes. "The repatriation of our gold was an act of financial prudence and sovereignty."


http://www.bloomberg.com/news/2012-01-31.....rs-1-.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Arkady
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:09, 01 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo dla Chaweza, ma jaja by przeciwstawić się USA, które nazywają go dyktatorem, a on wygrywał w demokratycznych wyborach przy udzialę zagranicznych obserwatorów!
_________________
Dla Rewolucji!
http://arkady-janiszewski.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
King Crimson
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 2012
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:33, 01 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurwa daj boże każdemu krajowi i jego obywatelom takiego dyktatora... Mam jakieś dziwne odczucie, że nie długo wyląduje na logo prawdy zamiast Kadafiego. Kadafi dostał łomot za pomysł wprowadzenia złotego dinara jako wspólnej pólnocnoafrykańskiej waluty, Chavez w zasadzie robi to samo. Ropa za 70 groszy za litr do tego własna i niekulawe zapasy złota. Hugo ma jaja, nie ma co.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb
Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:51, 02 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem jak teraz się żyje Libijczykom bez Kadaffiego. Tam będą jakieś wybory? Czy rebelianci utworzą sobie kółko wzajemnej adoracji. Przypuszczam ,że dla zwykłego obywatela nie ma różnicy.
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wenezuela nacjonalizuje wydobycie złota
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile