W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wenezuela i Gazeta Wyborcza  
Podobne tematy
Wenezuela walczy23bez ocen
Kontrolowana rewolucja czas na Wenezuele82
Wenezuelska ropa9
Pokaz wszystkie podobne tematy (25)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2687
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
frasobliwy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:58, 08 Mar '08   Temat postu: Wenezuela i Gazeta Wyborcza Odpowiedz z cytatem

Racjonalista (portal ludzi odrzucających rozum, choć chętnie nań się powołujących) zamieścił typową propagandę Gazety Wyborczej. Rzecz dotyczy Wenezeuli.

Cytat:

Hugo Chavez uważa, że prywatne telewizje to "koń trojański amerykańskiego imperializmu".


Dalej kilka linijek w podobnym stylu. Cóż. Gdyby Chiny albo Rosja wywołały w USA nieudany wojskowy zamach stanu, a jakaś "amerykańska" telewizja X go poparła, to wątpię by administracja USA otrząsnewszy się z poczu przepuściłaby tej telewizji. GW albo zakłada, że nic się nie stało albo uważa, że amerykanskie interwencje są zawsze słuszne i telewizja jest przesladowana za czynienie dobra.


Cytat:

Chavez wykorzystał też okazję, by ogłosić następne środki obrony przeciw rosnącemu zagrożeniu amerykańską inwazją, którą od kilku lat bez przerwy straszy rodaków.


Straszyć? W 2002 roku demokratycznie wybrany (i nadal rzadzacy z mandatu demokratycznego) Chavez został obalony przez puczystów za którymi stała CIA. Cała Ameryka Południowa to ponad 100 lat interwencji, przewrotów i dyktatur kontrolwanych przez Waszyngton. Z jakim skutkiem? Z takim, że to jeden z najbiednijeszych regionów na Ziemi służacy za bazę surowcową i rynek zbytu. USA w 2001 roku najechały Afganistan, w 2003 roku najechały Irak. USA to jeden z najbardziej agresywnych krajów na Ziemi i jawnie roszczący pretensje do Wenezeuli. Straszenie, to owszem jest, ale w mediach amerykańskich: każda ofaira rządu USA zanim zostanie zaatkowana przedstawiana jest jako śmiertelne zagrożenie - czego "Gówno" jakoś zdaje się nie dostrzegać.


Cytat:

Rosyjskie samoloty zastąpią amerykańskie F-16, które Chavez zamierza z kolei sprzedać, bo oskarża USA o niewywiązywanie się z dostaw części zamiennych. Amerykanie odrzucili oskarżenia i przypomnieli, że bez zgody USA Wenezuela nie może sprzedać amerykańskiego sprzętu wojskowego innemu państwu. Wprowadzili też embargo na sprzedaż broni do Wenezueli, którą obwiniają o sabotowanie międzynarodowej walki z terroryzmem. [Źródło: gazeta.pl] Dodał(a): budzik


"Amerykanie odrzucili oskarżenia" o "niewywiązywanie się z dostaw części zamiennych", ale w tym samym ustępie czytamy: "Wprowadzili też embargo na sprzedaż broni do Wenezueli". Kreatura pisząca takie teksty w myśleniu propagandowym zabrneła tak daleko, że nie widzi nawet prostej sprzeczności i bez żenady powołuje się na amerykańskie dementi. Stado półgłowków i analfabetów funkcjonalnych, ludzi pozbawionych zdolności do samodizelnego myślenia i krytycznego osadu kupuje Gówno i syci się "informacją" - w swoim mniemaniu stają się mądrzejsi, np. od wieśnaika, który GW nie czyta i nie wie co się dzieje w Wenezeuli. Debil, który uznał te pierdy za wyjątkowo ważne wkleja je na stronkę Racjonalisty, a Racjonalista przyjmuje je bez zastrzeżeń, bo to mieści się w jego irracjonalnym pojmowaniu świata.

Tytuły wiadomości (a czasem z nagłówkami) na temat Wenezueli zamieszczanych w Gazecie Wyborczej. To są różne wiadomośći, a nie nagłóki z jednej.

"Chavez grozi USA wojną (gospodarczą)"

"Hugo Chavez idzie na wojnę z Exxon Mobile"

"George Bush chce pokazać Ameryce Łacińskiej dobrą twarz Ameryki
Prezydent USA objedzie sześć krajów Ameryki Łacińskiej. Chce pokazać dobrą twarz Ameryki. Jego arcywróg Hugo Chavez zamierza mu popsuć szyk"


"Wenezuela wybiera: demokracja albo Chavez"

"Wenezuela skacze do gardła Kolumbii"

"Kolumbia: Chavez brał pieniądze od terrorystów z FARC, a potem wsparł ich 300 mln dolarów"

To jest zamasowany atak gebelsów z GazWybu. Kłamstwa, histeria, nadimpretacje, a nawet infantylizmy. Gazeta polskiego inteligenta, który w razie czego będzie murem za wojną i ludobójstwem. W imię demokracji! Wenezeulczyków trzeba ratować przed nimi samymi! W 2003 roku Gazeta promowąła wojnę w Iraku, a dziś załamuje ręce nad sytuacją - udaje, że nie miała żadnego wpływu na przebieg wydarzęń. No takl! Oni tylko informują...
Cytat:
Neo-Fascism WATCH. Obserwatorium globalizacji neohitleryzmu korporacyjnego. Wojny o surowce naturalne. Terroryzm państwowy USA i "koalicji". Media w służbie kompleksu militarno-przemysłowego. Struktura propagandy - rola neokonserwatystów. Dawni 'dysydenci' - A.Michnik, Br.Geremek, R.Sikorski, J.Onyszkiewicz i in. w organizacjach lobbystycznych przemysłu zbrojeniowego USA i Niemiec.

http://www.irak.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zagorzali fani "Racjonalisty", "GW-no Prawdy", "Szkła kontaktowego" i "Polityki" uważają się za intelektualną elitę narodu polskiego. Lis, Michnik, Geremek i Bartoszewski budzą we mnie odrazę, ale jeszcze gorsi są ich wyznawcy. Osoba, którą znam, uważa się za inteligenta. Ludzi nazywa bydłem, wychwala neoliberalizm i ogólnie cytuje "Wybiórczą". Na tym forum też jest wybitny polski intelektualista - Tiesto. Wystarczy przeczytać parę jego postów nt. Palestyńczyków, 9/11. Gada jak członek jakiejś sekty.

Wszyscy ci czytelnicy "Wybiórczej" cenią ją za nonkonformizm (sic!), oraz za niezależność myślenia. Może i "Wybiórcza" myśli samodzielnie, ale jej czytelnicy mają z tym pewien problem. Potrafią jedynie powtarzać jak papugi to, co im napiszą w gazecie. Wszystko jest dla nich proste: z jednej strony oświeceni, dbający o dobro świata inteligenci, a z drugiej strony populiści, nacjonaliści, komuniści, żydożercy i fani teorii spiskowych.

Wielokrotnie dawałem na tym forum linka do bloga jednego z pseudodziennikarzy GW. Już nie chodzi o to, że on reprezentuje poziom Fox News. Popatrzcie na komentarze pod notkami o Wenezueli, Kubie, Palestynie itd. Co jakiś czas wpadają tam ludzie o poglądach antysyjonistycznych, oraz antybushowskich. Węglarczyk traktuje ich jak gówno.

Ci pseudodziennikarze uczą się od Goebbelsa. Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą. To, że Chavez jest złem wcielonym, przez polskie media zostało uznane za niezaprzeczalny fakt. Podobnie z Iranem, Palestyńczykami, czy przeciwnikami kapitalizmu. A ludzie w to wierzą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artkuł jest z czerwca 2006,a poziomu GóWna to wogóle nie komentuję,bo żal to komentować Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:14, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie widziałem jeszcze w mass mediach artykułu w którym mówiono by dobrze o państwach typu Wenezuela, Boliwia, czy Kuba. Informacje są wyrwane z kontekstu i przekręcone tak jak nakazuje doktryna neoliberalna. Notabene, ciekawy jestem, w ilu krajach gospodarki rynkowej, w mainstreamie mówi się prawdę o Chavezie? Podejrzewam, że może w którymś z państw skandynawskich, gdzie istnieją jeszcze publiczne środki masowego przekazu, które szanują obywateli. W pozostałych państwach "cywilizowanych" media pełnią funkcję podpory pseudodemokratycznego ustroju, a mówienie prawdy w kwestiach związanych z dążeniami niepodległościowymi nie godzi się z tym celem. Przecież żyjemy w wolnym świecie i jak u diabła jakiś kraj wolą ludu może odrzucać reguły gry, te same, któreśmy sobie wywalczyli zrywem solidarnościowym! Ironia losu.

Coś o czwartej władzy (a właściwie trzeciej) w niecodziennej lirycznej formie, bardzo dobre Razz :

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:22, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iar0 napisał:
Artkuł jest z czerwca 2006


Dlatego dałem do dyskusji, a nie do wiadomości Wink

Chodzi o pokazanie jak działają media. Jest wróg: Chavez. Każda wiadomość na temat Wenezueli musi zatem brzmieć tak by czytelnik nie zapomniał, że Chavez jest zły. Więcej. Czytelnik musi z bolącym, bo bolącym sercem, ale zaakceptyować koniecnzy wybór "mniejszego zła". Bush jest zły, ale Chavez gorszy, więc mimo fałszu Iraku, Afganistanu itp. zaakceptuje kolejną wojnę.

Taktyka tych ludzi przypomina słowa Kato Starszego powtarzającego po każdym przemówieniu (nie wazne na jaki temat)

Cytat:
Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć.


Wielokrotne powtarzanie pewnych wartościujacych sformułowań sformułowań i filtrowanie wiadomości robi swoje. Większość komentarzy internautów wyraża oburzenie agresywną polityką Chaveza. Polacy z całego serca życzą Wenezuelczykom powrotu normalności. A jaka to normalność?

viewtopic.php?t=1713

http://www.innyswiat.most.org.pl/11/usa.htm

Spotakałem się z opiniami, że Chavez wystarszy inwestorów, pogorszy wyniki gospodarcze. A jakie wyniki gospodarcze ma Ameryka Południowa pod władzą USA? Co zastał Chavez? Przemysł hi-tech? Centrum finansowe? Wykształcone społeczenstwo? Potężną armię?

Nic.

USole dały mu w spadku pustynie i nasi ynteligenci tego nie dostrzegają. Za to Chavezowi patrzą na ręce. Tak jakby, kurwa obchodził ich los Wenezeulczyków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny przykład na inteligenckość inteligentów i elitarność elity. Akcja trwa już kilka tygodni, ale chyba jeszcze nie było o tym na forum.

http://www.gazetawyborcza.pl/0,87796,4847146.html

Polska elita postanowiła się podzielić swoją wspaniałością także z innymi krajami. Uwielbiany przez miliony Polaków (którzy dzięki jego terapii szokowej stracili zbędne kilogramy) wybitny ekonomista Balcerowicz, oraz były prezydent, obecnie intelektualista, znany ze swoich logicznych wywodów Wałęsa, postanowili wstawić się za więźniami przetrzymywanymi na Kubie. Że co? Że zainteresowali się losem więźniów w Guantanamo? Nie. "Odważyli się", podobnie jak cały neoliberalny świat, wstawić za dysydentami uwięzionymi przez straszliwy reżim Fidela Castro (który obalił wybitnego liberalnego demokratę - Batistę). Jest pewien problem. Nie wiemy ilu jest tych więźniów, ale na pewno nie mniej niż 0. Laughing


Obłudnicy. Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:59, 18 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GasWyb jest wytrwały.

Od dawna np. chce z Warszawskich Powstańców zrobić komando SS:

http://www.bibula.com/new/display.php?textid=01815

PS. temat pasuje srednio, ale po co zakladac 10 tematow na GW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:08, 18 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

racjonalista.pl Laughing Laughing Laughing Laughing Toż to banda pojebów, fanatyków niedorozwojów. Nie zaglądam na tą fałszywą propagandową stronę od dłuższego czasu, ale podejrzewam, że dzieją się tam takie mediotyzmy, o których napisał frasobliwy. Racjonalista.pl nie ma nic wspólnego z racjonalizmem. Banda maniaków zmanipulowanych niemco-syjono-mediami i to po prostu da się zauważyć już jak na stronę wchodzisz. Kiedyś ktoś napisał coś takiego:
".....jestem wdzięczny Amerykanom, że są na Bliskim Wschodzie i obalają dyktatury, przez które moglibyśmy już być zbombardowani. Kocham za to Amerykanów, że dają nam bezpieczeństwo i trzymają w ryzach tych strasznych terrorystów......"

No kurwa żygać? Czy płakać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tiesto12
Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:49, 18 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

veritatis czlowieczku a w czym Ci przeszkadzaja moje poglady? Owszem sa czesto zbiezne z tym co prezentuje tvn czy tam GW i inne ale nie zawsze bo np w temacie Kosoa stoje zdecydowaei po stronie serbów, w tematach zwiazanych np z aborcja czy zwiazakmi partnerskimi stoje o stronie zdecydowanych radykałów prawicowych wiec nie wrzucaj mnie do 1 worka aze masz inne poglady to znajdz mi post w ktorym bym Cie atakował. Szanujmy sie panowie. zapewne znacie kilka sposobow manipulowani ludzmi, ja mialem cos takieo na studiach a i prywatnie czasem lubie pogłebic wiedze. Oczywiscie zgadzam sie z tym ze media s a dzis idealnym wprost srodkiem do przekazywania i upowszechnianai okreslonych pogladów, kwestia ich akceptacji badz odrzucenia - trzeba miec swooj rozum u przymowac krytycznei pewne fakty jak wiekszosc uzytkownikow tego forum z tym ze wy odrzucacie wszystko uznajac to za spisek natomiast wiekszosc ludzi w tym ja pewne rzeczy przyjmuje i uznaje za słuszne gdyz na podstawie własnej wiedzy moge uznac przedstawione fakty za rzeczywiste. NP Wenezuela, Iran itp - tu jeste bardziej radykalny nawet niz GW i inne media. Stoimy po 2 stronach barykady ale niech Ci to veritatis nei przeszkadza bo nie jestem dla ciebei zagrozeniem.Jako Polay nie mozemy sie tak opluwac bo nic z tego nie bedzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:57, 18 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niczym mi nie przeszkadzają Twoje poglądy. Każdy ma prawo być mediofilem - Twój wybór. Smile Bardziej skrajnych niż GW-nianych poglądów w sprawie Wenezueli i Iranu mieć nie możesz, gdyż Gazeta Wojenna jawnie nawołuje do zrównania z ziemią wrogów USA i Izraela. Laughing

Nie uważam, że jesteś dla mnie zagrożeniem. Smile Ja już się na propagandę "Wybiórczej" uodporniłem. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:06, 18 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmiany w racjonaliscie zaczęły się kiedy pierszw skrzypce zaczął tam grać niejaki Koraszewski były korespondent BBC, czy coś, prezentując sieczkę pro-USA-wską

ostatnio zamieszczono nawet artykuł wychwalający Kissingera...

no i dlatego współpraca z tym portalem przestała mnie interesować kilka lat temu...

a Gazeta Wybiórcza - to po prostu szkoda słów, syjonistyczna papka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wenezuela i Gazeta Wyborcza
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile