W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Polska Policja - mordercy i tchórze  
Podobne tematy
Polska policja159
polska policja...19
Zorganizowana grupa przestępcza 48
Pokaz wszystkie podobne tematy (30)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
37 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 68441
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:59, 07 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żubr napisał:
Mógł nie uciekać. Ręka się zagoi. A absurdem pozostanie dalej przepis, według którego pierwszy może strzelić przestępca.

Mógł.
Co nie zmienia faktu, że polska policja to mordercy i tchórze!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:03, 07 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś uczulony jesteś Bimim. Policja to nie styl bycia czy też jedna osoba. Jest tyle zachowań ilu policjantów a nie wszystkich do jednego wora z napisem tchórze i mordercy wkładasz. To tak jakby powiedzieć, że wszyscy na tym forum są niewierni bo poruszają tematy religijne i nawet podważą czasem to co z ambony ksiądz wypluje Smile


Bimi* naturalnie : )
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:08, 07 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby nie-policjant strzelił z legalnie posiadanej broni uciekającemu człowiekowi w plecy niewątpliwie byłby sądzony za zabójstwo (lub próbę zabójstwa). Nawet jesliby nie poszedł siedzieć (udowodniłby że się bronił) to na pewno odebranoby mu pozwolenie na broń.

Jeżeli policji, jako instytucji, nie zależy na tym by poszczególnie policjanci nie mordowali pijanych kierowców (a najwyraźniej tak jest!), to uważam, że mam pełne prawo (a wręcz moralny obowiązek) nazywać całą policję mordercami.
Co za tym idzie, poszczególni policjanci to mordercy i tchórze, gdyż
1) Pracują w policji
2) Ze strachu (bo chyba nie z obowiązku?) strzelają do nieuzbrojonych ludzi.

Polska policja pobłażając policjantom-mordercom sama zmusza mnie do tego abym ich wszystkich traktował jednakowo: joko tchórzliwych morderców. Robie to w interesie wszystkich, w tym swoim. Kiedy bowiem będę pamiętał, że policjanci to mordercy i tchórze, będe miał większe szanse na wyjście z życiem z ewentualnej konfrontacji.
Jesli policja chce żeby nikt przed nią nie uciekał to samej policji powinno zależeć na propagowaniu w społeczeństwie hasła: polska policja to mordercy i tchórze! Powinno się tego uczyć juz w podstawówkach. Wówczes ludzie wpoiliby to sobie do głów i nikt by nie uciekał mając świadomośc, że za plecami ma uzbrojonego tchórzliwego mordercę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
deczart




Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 07 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziewam... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibi123




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 207
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:08, 08 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj bimi czy ty aby nie przesadzasz:). Chyba od tych wszystkich teorii zaczyna ci sie coś kiełbasićSmile Bez obrazy ale ile razy zdarzyło sie ze policja zastrzeliła "przechodnia" bądź przestępce...Smile Bimi do pijanych kierowców nikt nie strzela zazwyczaj podczas pościgu sami wywala orła w drzewo Smile to jest pijanego wina.... nie szanuje innych użytkowników dróg którzy jadą po trzeźwemu i starają się nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych.... to niech płaci za to swoim życiem a nie cudzym. Dlaczego potencjalny morderca nie ma zabierać cudze życie??? Policja ma eliminować taka osobę z drogi, która nie szanuje prawa innych do życia, jak on nie szanuje swojego jego brocha.
No i jeżeli policja dopadnie i zatrzyma takiego pijanego kierowce w porę to potencjalni uratuje mu i inny życie Smile To tak na obronę policji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:06, 08 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez tych tchórzy i morderców byłoby o wiele trudniej żyć niż bez nich. Są gorsi ludzie i tego nie da się zaprzeczyć. A że świat nie jest idealny to...cóż.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 08 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibi123 napisał:
Bez obrazy ale ile razy zdarzyło sie ze policja zastrzeliła "przechodnia" bądź przestępce...Smile Bimi do pijanych kierowców nikt nie strzela zazwyczaj podczas pościgu sami wywala orła w drzewo Smile

Sugerujesz że wszystkie przypadki wymienione w tym wątku sa nieprawdziwe???

Bo ja jestem pewien że to ułamek rzeczywistej liczby incydentów tego typu.
Myślę, że strzelają, celując w człowieka, o wiele częściej, ale jak nie trafią albo tylko drasną to nikt o tym nie pisze...
Poza tym ja nie śledzę na bieżąco wszystkich depesz PAP więc na pewno sporą część przegapiłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mirekk




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 56
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:42, 09 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mordercy i tchórze to sie pisze latwo a jak cos sie stanie to sie dzwoni
Laughing

ale swoja droga to mogli by jakos zaostrzyc chocby badania psychologiczne co by ni8e trafjali tam tacy co maja nerwice i drgania palcow Razz Razz Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deczart




Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:32, 09 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badania psychomotoryczne wg. mnie nic nie dają. Możesz być prymusem na kursie, wyrywać się pierwszy do tablicy, możesz być teoretykiem sztuki i co z tego? Pierwsza lepsza, niepozorna sytuacja stresowa spowoduje, że nie poradzisz sobie z chemią a nóżki i rączki będą ci tańczyć jak w "brekdensie".
Spokój cechuje mistrzów, tego coraz bardziej brakuje młodym, przyszłym adeptom wszelkich zawodów stresujących. Wiem to z własnego podwórka zawodowego, jednego z najbardziej stresujących zawodów na świecie..
Żaden weryfikacyjny test na "psyche" kandydata do zawodu nie pokaże ani nie określi jakim będzie praktykiem w przyszłości, (jeśli zostanie w ogóle dopuszczony do rzemiosła), jak będzie potrafił zachować się w sytuacji stresowej i jak będzie potrafił prywatnie i indywidualnie radzić sobie ze stresem.
Stres, nieustanny bieg, pośpiech, presja czasu to znamię naszych czasów.
Warto zastanowić się też czy nie jest to czynnik najbardziej stresogenny, generujący coraz częściej zachowania instynktowne, nie zawsze do końca przemyślane, trudne do przewidzenia i oszacowania w późniejszych skutkach.
Myślę, że kolega Bimi bardzo niesprawiedliwie potraktował grupę zawodową stróżów prawa, kanalie i męty są wszędzie i zawsze będą na każdym podwórku, każdym odcinku, w każdej grupie społecznej i zawodowej. Ale to nie powód by generalizować i wszystkich mieszać z najgorszym błotem.
Jeśli zaś jest to prowokacja, to parę osób udało się wkręcić. Laughing
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibi123




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 207
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:42, 09 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

Bo ja jestem pewien że to ułamek rzeczywistej liczby incydentów tego typu.
Myślę, że strzelają, celując w człowieka, o wiele częściej, ale jak nie trafią albo tylko drasną to nikt o tym nie pisze...
Poza tym ja nie śledzę na bieżąco wszystkich depesz PAP więc na pewno sporą część przegapiłem.


Więc jak sam napisałeś nie śledzisz depesz wiec żadnej pewności nie masz...to zwyczajowe gdybanie Smile Poza tym każdy policjant jest skrupulatnie rozliczany z każdej sztuki amunicji jaka jest mu przydzielona. Po użyciu broni pisze się taki raport że głowa mała i zauważ to Polska a nie USA. Tu policja jest tak ograniczona w użyciu broni że strach. Ja byłem świadkiem użycia broni przez policjantów i strzelali w powietrze a atakowała ich grupa agresywnych kiboli, nikt nie ucierpiał. Smile Zresztą gdyby tak często dochodziło do użycia broni przez policjantów w miejscach publicznych poza zwyczajowym pałowaniem to by coś ludzie mówili "na mieście" a póki co cichosza Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
1 z 12




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:48, 10 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie po 100 kroć. To zwykli tchórze i mordercy.
Pół roku temu idąc sobie z piwkiem i rozmawiając z kumplami podjechało do nas 2 niebieskich. Jak to oni lubią robić, od tyłu. Zaczęli wyzywać i rzucać w nas kur**mi i hu**mi. Jak sie zaczęliśmy pytać o co chodzi to wsadzili mnie do suki i zagazowali. Jeden wykręcał mi ręce a drugi pryskał w twarz. Połamali mi palce. Potem zawieźli na izbę. Tam pobili mego kumpla. Ja spędziłem całą noc przykuty do łóżka.
Złożyłem na nich skargę a oni sie tłumaczyli że im groziliśmy znajomościami i byliśmy wulgarni.

TO SĄ ZWYKLI BANDYCI ****H*W*D*P****
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frust




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 10 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To są ludkowie którym brak wyszkolenia, moralności, profesjonalizmu i etyki zawodowej. Ci goście poszli do Policji żeby odreagować jakieś swoje fobie.
_________________
I poznacie prawdę, a prawda da wam wolność.
Autor: Jezus Chrystus, Ewangelia wg św. Jana, 8(32)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misiekvx




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 14
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:54, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten temat jest obraźliwy, generalizujący i niestosowny. Policja jest mocno nie doskonała. Wkurwiam sie na nią bardzo często. Ale jest i jakby nie patrzec działa. Trzeba ją zmieniac i wytykac błedy - bez dwóch zdań. Ale forma tego tematu jest nie do przyjęcia. Przyjmijmy że banda chuliganów chce cie dołożyc bo tak im sie podoba. Masz juz przesrane ale pojawia sie policja bo akurat przejeżdzali, napastnicy uciekają. rozumiem że w tym przypadku mógłyś podejsc do policji i powiedziec mordercy i tchórze. gratuluje. Żałosne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:17, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



nc. ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misiekvx




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 14
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gościu coś tam wiedział, także skutecznie podeszli do sprawy, a tak na poważnie to Fake. Zadeń gliniarz by tego nie filmował.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:43, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie poza sfilmowaniem to raczej nie ma innych dowodów na to że to fake : )
Srogo w każdym bądź razie.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:08, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misiekvx napisał:
Przyjmijmy że banda chuliganów chce cie dołożyc bo tak im sie podoba. Masz juz przesrane ale pojawia sie policja bo akurat przejeżdzali, napastnicy uciekają. rozumiem że w tym przypadku mógłyś podejsc do policji i powiedziec mordercy i tchórze. gratuluje. Żałosne

to ta historyjka jest żałosna - jest tylko wyidealizowanym przykładem tego na czym POWINNA polegać praca policji, ale ma sie nijak do statystycznej rzeczywistości.

odkąd żyję policja nie pomogła mi jeszcze ANI RAZU. nie pomogła mi ani uciec przed chuliganem, ani ochronić mojego mienia, ani nawet odnaleźć jednej skradzionej rzeczy (a było tego trochę). spójrz prawdzie w oczy: to tchórze i nieroby, nigdy ich nie ma tam gdzie być powinni. jedyne co im wychodzi najlepiej to gnębienie kierowców i strzelanie w plecy uciekającym.
kto w dzisiejszych czasach zgłasza jeszcze kradzież roweru czy radia na policję?
chyba już tylko ci którzy jeszcze tego nie robili więc nie wiedzą że to gówno da.

gdybym miał liczyć na pały to już dawno by mnie na tym świecie nie było.
dlatego jak widze bandę chiliganów to siedzę cicho i potulnie, podobnie gdy widze bandę pał - w konfrontacji z jednymi i z drugimi trzeba ważyć słowa.
za to w internecie nic mi z ich strony nie grozi, więc i jednych i drugich nazywam po imieniu. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
misiekvx




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 14
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:25, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To czym mówisz jest powszechne acz nie jest tak zawsze. Co do historyjki to jest ona prawdziwa z tym że kilku gości już lało innego. Generalizujesz. Jak uważasz co należy zrobić żeby było lepiej, inaczej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co nalezy zrobić?
na początek: wywalić wszystkich morderców ze służby i osądzić jak normalnych ludzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
misiekvx




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 14
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:45, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, ale według mnie procent nie uzasdnionego pozbawienia życia procentowo jest niski. To są przypadki. Daj mi przykład którego sam doświadczyłeś. Kogo zabiła policja z osób które choć troche znałeś lubi byli znjomymi twoich znajomych. Osądzenie takich zdarzen powinno nastąpić ale samo w sobie nie usprawni dzialania policji. Podałeś przykład chlopaka który zginął w wyniku przestzelenia opony. Przykład ten jest bardzo dyskusyjny. Gość nie zatrzymał się do kontroli, uciekał mimo pościgu, uciekał mimo strzałów ostrzegawczych. Zrobił wszystko by doprowadzić do takiej sytuacji. Gliniarze mieli powody do użycia broni w ten sposób. Przestepcy ktorzy korzystali z motorów, korzystali z nich własnie dlatego że samochodzy nie maja z nimi szans w poscigu. Gdyby nie stosowali podobnych metod wtedy przestepcy korzystaliby z motorów bo przeciez policja ich nie jest w stanie zatrzymac. To byłniesczęsliwy zbieg okolicznosci tym bardziej ze nie strzelali bezposrednio w chlopaka. Faktycznym przypadkim naduzycua jest sprawa z Poznania.
Nie jestem przeciwnikiem krytyki policji i dyskusja na jejt temat jak najbardziej jest pożadana, ale twoje twierdzenia zawarte w temacie uważam za kłamstwo. Nie każdy gliniarz jest tchórzem , albo złodziejem. Wszystko jest zbyt skomplikowane zeby tak twierdzic. Postawienie w ten sposób tematu zbliża go do twierdzenia mojego znajomego, który wyraził dezprobate do polcjanta który został wezwany do sprawy zakłocenia ciszy nocnej w domu gdzie imprezował. Nie miał racji. Olewał ludzi którzy mają prawo do odpoczynku, noc jest od spania, tak zbudowany jest organizm i mimo to psioczył na policje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:42, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje pobudki wyjaśniłem tutaj:
prawda/policja.html

nie jest to żadne kłamstwo - po prostu przy pomocy hasła "polska policja - mordercy i tchórze" chcę uczulić polskie społeczeństwo na to że każdy policjant musi strzelać do uciekającego, gdyż:
1) taki ma zawód
2) nigdy nie ma pewności że uciekający nie strzeli do niego pierwszy

ludzie nie wiedzą, że policjanci muszą strzelać im w plecy i dlatego giną.
zaprzeczysz?

moja akcja ma na celu wyłącznie wyostrzenie świadomości społecznej, a tym samym ocalenie potencjalnych istnień oraz sumienia należycie wykonujuących swe obowiązki policjantów. Laughing

tak jak napisałem, z przyczyn obiektywnych to własnie polskiej policji powinno zależeć najbardziej na propagowaniu hasła: polska policja - mordercy i tchórze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
misiekvx




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 14
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

nie jest to żadne kłamstwo - po prostu przy pomocy hasła "polska policja - mordercy i tchórze" chcę uczulić polskie społeczeństwo na to że każdy policjant musi strzelać do uciekającego, gdyż:
1) taki ma zawód
2) nigdy nie ma pewności że uciekający nie strzeli do niego pierwszy

ludzie nie wiedzą, że policjanci muszą strzelać im w plecy i dlatego giną.
zaprzeczysz?
[/b]

Twierdzenie ze musi wedlug mnie jest nadużyciem. Gdyby musiał to bysmy mieli codziennie zastrzelonych potencjalnych przestepców. Według mojej wiedzy żeby użyć bron, policjant musi mieć podstawy. Mozna dyskutowac o tych podstawach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:19, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misiekvx napisał:
Według mojej wiedzy żeby użyć bron, policjant musi mieć podstawy. Mozna dyskutowac o tych podstawach.

"Podstawach"? Jakie można mieć podstawy strzelając w placy motocyklisty, albo człowieka co porzucił samochód i ucieka w las?
Kto definiuje te "podstawy"? Bo wygląda na to że tylko policjant pociągający za spust.

Ja nie mam zamiaru dyskutować o czymś na co nie mam wpływu.
Policjanci niech sobie dyskutują o podstawach - ja dostosowuję się do panującej sytuacji i ostrzegam innych ludzi przed zagrożeniem najlepiej jak potrafię. Smile

Swoją drogą policja powinna mi podziękować, gdyż jeśli ktoś mnie przeczyta i uwierzy to, po tym, szansa na to że będzie uciekał przed policją drastycznie zmaleje. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:39, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteś uprzedzony. W tym temacie nic się Tobie nie wytłumaczy. : )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:28, 16 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cciałem przedstawić słowo złe jak cos bardzo złego. to generalizacja.
Wszędzie znajda się zakały. Na pewno nie wszyscy policjanci sa tacy. Takie myślenie to skutek (prawdopodobnie) wychowania na dowcipach o policjantach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17   » 
Strona 4 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Polska Policja - mordercy i tchórze
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile