W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Korupcja na najwyższych szczeblach policji   
Podobne tematy
Polska Policja - mordercy i tchórze414
Polska policja159
polska policja...19
Pokaz wszystkie podobne tematy (28)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 6784
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20429
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:29, 18 Lut '11   Temat postu: Korupcja na najwyższych szczeblach policji Odpowiedz z cytatem

Marek Balawajder napisał:
Korupcja na najwyższych szczeblach policji

W efekcie tajnego śledztwa zatrzymano dwóch wysokich rangą byłych funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej - dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM. Postępowanie dotyczącego podejrzenia korupcji i nieprawidłowości w wydatkach. Policja mogła stracić setki tysięcy złotych. Zatrzymani to m. in. były naczelnik Wydziału Techniki Operacyjnej oraz jego zastępca. Obaj trafili już do aresztu.

Rzecznik prokuratury generalnej Mateusz Martyniuk potwierdził informację w rozmowie z Markiem Balawajdrem.

Śledztwo obejmuje kilka wątków, ale w całości jest tajne. Kilka tygodni temu doszło do zatrzymania jednego z biznesmenów. Łącznie podejrzanych jest siedem osób. Sprawa zaczęła się od sprawdzenia informacji o podejrzanie bliskich relacjach między jednym z biznesmenów a policjantami z Wydziału Techniki Operacyjnej. Okazało się, że mężczyzna dostarczył tam dużą ilość sprzętu. Oprócz samochodów, również urządzenia wykorzystywane do technik operacyjnych: chodzi m.in o podsłuchy. Urządzenia były sprzedawane po zawyżonych cenach a komenda policji mogła przez to stracić setki tysięcy złotych.

Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o areszcie dla dwóch wysokich rangą byłych funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej. Są podejrzani o przestępstwa, które popełnili w latach 2008 -2010. Chodzi m.in o korupcję: na razie mowa jest o przyjęciu kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Reklama

Zatrzymani, byli już funkcjonariusze, mają olbrzymią wiedzę na temat rozpracowywanych przestępców oraz nieformalnych kontaktów policjantów z grupami przestępczymi. Śledztwo nadzoruje osobiście Prokurator Generalny.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ko.....nId,324429


Wow, jestem w szoku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
beezle
Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:41, 18 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moim zdaniem tylko wierzchołek góry lodowej. Skala przekrętów w policji jest znacznie większa. Nie mniej, ważne że chociaż echem się coś odbiło. Pewnie za parę miesięcy znów będzie, że to była podpucha, że niewinni, że polityczne itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ya
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:55, 19 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popatrzcie na dowody osobiste z elektronicznym podpisem? Cudowny projekt który ma usprawnić pracę urzędów, warty kilkaset milionów za same dowody, jak do tego doda się jeszcze przystosowanie urzędów i firm, to warty miliardy złotych i dojna krowa na lata.
Czy to nie jest największy wałek MSW?- oczywiście jest w 100% zgodny z Prawem, tylko że prawo jest napisane pod niego.

Wiec równie dobrze mogło być odwrotnie, facet wygrał ustawiony przetarg, co czasem się zdarza, wiec teraz trzeba go usunąć.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cham
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:28, 19 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierzchołek Góry Lodowej, a Góra Lodowa to:
http://www.policyjnyserwisinformacyjny.f.....,5141.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20429
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:38, 21 Lut '11   Temat postu: Do Komendy Głównej Policji wchodzą ABW i CBA Odpowiedz z cytatem

Do Komendy Głównej Policji wchodzą ABW i CBA. Chodzi o 120 nowoczesnych radiowozów

Flotą dynamicznych srebrno-niebieskich alf policja chwali się od października, gdy przyjechały z włoskiej fabryki. Jednak następne cztery miesiące stały one na policyjnych parkingach i zaczęły z nich wyjeżdżać dopiero w ostatnich dniach.

Jak informował „DGP”, przyczyną był sprzeciw jednego z członków komisji przetargowej. Alarmował, że radar sprzężony z wideorejestratorem nie ma homologacji. Problem rozwiązał komendant główny policji Andrzej Matejuk, który po prostu zmienił skład komisji. Dziś już kilkadziesiąt alf pracuje na drogach.

– Każdy z egzemplarzy, który do nas dotarł, zamiast nadkoli ma od wewnątrz karoserię pociągniętą smołą. Nie wiem, co za geniusz to wymyślił – mówi oficer jeden z komend wojewódzkich. Usunięcie nadkoli było konieczne, gdyż... nie mieściły się w nich zimowe opony. To efekt kuriozalnej decyzji podjętej podczas pisania specyfikacji istotnych warunków zamówienia pod nadzorem zastępcy komendanta głównego Andrzeja Treli. Policyjni logistycy zażądali, by zimowe opony były zakładane na stalowe, niealuminiowe felgi. Alfa Romeo, która wygrała przetarg, nie produkuje do modelu 159 stalowych felg, więc za pomocą tzw. pierścieni dystansujących dobrano felgi od citroena.

– Za bezpieczeństwo tego rozwiązania odpowiada producent. Dostarczył nam opinię biegłego – wyjaśnia Krzysztof Hajdas z zespołu prasowego KGP.

Gdy policjanci zaczęli przeprowadzać próby, okazało się, że gdy w aucie siedzą trzy osoby, opony obcierają o nadkola. Dlatego je usunęli. Innym ubocznym efektem zastosowania stalowych felg są wystające poza obrys karoserii opony – o 53 milimetry. Rzecznik Krzysztof Hajdas nie potrafił odpowiedzieć, czy radiowozy przechodziły badanie diagnostyczne w wersji z wystającymi, zimowymi oponami – ze względów bezpieczeństwa zabrania tego prawo i nie powinny zostać dopuszczone do ruchu.

– Docierają do nas różne sygnały o tym przetargu, przyglądamy mu się dokładnie. Sprawdzamy, czy to tylko głupota, czy ktoś manipulował przetargiem – usłyszeliśmy w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

– My nie prowadzimy żadnego postępowania wewnętrznego w tej sprawie. Nie mamy żadnych sygnałów, aby wystąpiły nieprawidłowości – mówi z kolei Hajdas.

Problemem jest również radar Iskra zainstalowany w radiowozie. To rewolucyjne rozwiązanie, gdyż pozwala mierzyć prędkość samochodom jadącym z naprzeciwka.

Ale producent w instrukcji obsługi napisał, aby policjanci nie włączali nawiewu ciepłego lub zimnego powietrza (powyżej 50 procent siły), bo mogą zostać zafałszowane wyniki pomiaru prędkości.

Zakup alf romeo sfinansowała Unia Europejska. Za jeden egzemplarz policja zapłaciła ponad 130 tysięcy złotych. Konkurentem był m.in Opel z modelem Insignia oraz Renault.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ar.....wozow.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lestar
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:55, 21 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jakaś kpina, alfy są śliczne ale w porównaniu z oplem pod względem niezawodności, łatwości napraw, ceny w ogóle nie są racjonalne jako samochód dla pracowników administracji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20429
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:21, 16 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CBA zatrzymało trzy osoby w Komendzie Głównej Policji

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali naczelnika Wydziału Projektowania Systemów Informatycznych w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji oraz dwóch prezesów jednej z firm informatycznych - podało CBA. Komenda Główna Policji to serce tej formacji

Jak czytamy na cba.gov.pl, od rana trwają czynności procesowe w miejscach zamieszkania tych osób. Działania Biura prowadzone są w Warszawie, Wrocławiu i Międzyzdrojach. Agenci przeszukują również pomieszczenia w Komendzie Głównej Policji oraz siedzibie firmy informatycznej. Czynności prowadzone w firmie realizowane są przy udziale pracowników Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie.

Jak informuje notatka zamieszczona na stronie CBA, autorstwa Jacka Dobrzyńskiego, rzecznika CBA, podjęte przez CBA czynności wykonywane są na podstawie postanowienia prokuratora z Wydziału V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Sprawa dotyczy zamówień na sprzęt i usługi teleinformatyczne.

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji we wtorek. Sprawdzane są przetargi z lat 2009-2011. Jak wyjaśniał rzecznik CBA, kontrola dotyczy wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji udzielania zamówień publicznych w latach 2009-2011, a w pierwszej kolejności badane będą zamówienia związane z tzw. serwisem Help Desk. Chodzi o przetargi informatyczne.


dalej: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/cba-zatrz.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20429
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:30, 01 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CBA donosi do prokuratury na Komendę Główną Policji

Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomiło prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez byłego i obecnych funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji. Sprawa dotyczy możliwych nieprawidłowości w związku z rozstrzygnięciem przetargu na zakup usługi Help Desk.

Jak poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, zawiadomienie zostało przekazane Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie. - Obejmuje ono byłego i obecnych funkcjonariuszy Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji - dodał Dobrzyński.


dalej: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3.....68343.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20429
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:56, 21 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szef CBA ws. największej afery korupcyjnej w Polsce: będą dalsze zatrzymania

Będą kolejne zatrzymania w sprawie korupcji przy zamówieniach na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych - zapowiedział szef CBA Paweł Wojtunik. Sprawa dotyczy m.in. Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA oraz KGP.

Wojtunik podkreślił, że CBA prowadzi tę sprawę od 2010 r. i jest ona "dosyć rozpędzona" i wielowątkowa.

W Radiu ZET zaapelował też do osób, które brały udział w procederze korupcji, by skorzystały "z dobrodziejstwa Kodeksu karnego". - Ktoś, kto zgłosi korupcję zanim my do niego przyjdziemy o szóstej rano, korzysta z dobrodziejstwa niekaralności - powiedział. Dodał, że dotyczy to osób niebędących urzędnikami; urzędnicy mogą liczyć na złagodzenie kary.


dalej: http://wiadomosci.wp.pl/kat,137514,title.....aid=111b48
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Korupcja na najwyższych szczeblach policji
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile