W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zorganizowana grupa przestępcza   
Podobne tematy
Polska Policja - mordercy i tchórze414
Polska policja159
polska policja...19
Pokaz wszystkie podobne tematy (28)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 13518
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 02 Mar '11   Temat postu: Zorganizowana grupa przestępcza Odpowiedz z cytatem

3 lata dla policjanta za podwójny gwałt

Opublikowano: 02.03.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

LUBLIN. Grzegorz K., policjant z Lublina usłyszał wyrok 3 lat bezwzględnego więzienia za zarzucane mu czyny. Funkcjonariusz oskarżony został o zgwałcenie jednej kobiety i molestowanie kilku innych. Wszystkie zdarzenia miały miejsce w policyjnej izbie zatrzymań w Lublinie.

Przypadek gwałtu sprzed 4 lat dotyczył studentki farmacji, przywiezionej w stanie nietrzeźwości na komisariat. Dziewczyna twierdziła, że policjant zgwałcił ją 2 razy. Na pościeli, na której spała znaleziono materiał DNA należący do funkcjonariusza. Na jego spodniach natomiast wykryto jej krew. Początkowo, ze względu na nietrzeźwość poszkodowanej w czasie zdarzenia czyn zakwalifikowano jako molestowanie seksualne.

Dziewczyna zwróciła się o pomoc w czasie trwania Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. Dzięki jej zgłoszeniu ujawniono pozostałych 8 przypadków nadużyć seksualnych wobec kobiet zatrzymanych na komisariacie, w którym pracował funkcjonariusz.

Dzisiejszy wyrok 3 lat bezwzględnego więzienia zapadł za podwójny gwałt oraz trzy zarzuty molestowania. Prokurator żądał 5 lat.

Grzegorz K. został wydalony ze służby w policji dopiero po roku od wszczęcia śledztwa, wcześniej siedząc w areszcie był zawieszony i pobierał połowę pensji.
Inni funkcjonariusze twierdzą, że nie wiedzieli o praktykach policjanta, mimo że nigdy nie pełnił dyżuru sam.
Co więcej, na łamach lokalnych mediów bronili go zarówno współpracownicy,
jak i przełożeni, publicznie podważając wiarygodność dziewczyny.


Grzegorz K. nie przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.

Opracowanie: Maria Skóra
Źródło: Lewica

===========================================
Dziwne!
W Komendzie Wojewódzkiej w Lublinie nadal działa zorganizowana grupa przestępcza,
a tu sadzają tylko jakiegoś pionka.
Na ławie oskarżonych powinni zasiąść jego koledzy i przełożeni.
Skoro nie zasiedli,
to znaczy że......
w Komendzie Wojewódzkiej w Lublinie działa Zorganizowana Grupa Przestępcza

Jak Twój pies pogryzie córkę sąsiada,
to kto staje przed sądem,
Ty, czy Twój pies?

Skoro "mimo że nigdy nie pełnił dyżuru sam"
Należy na ławie oskarżonych postawić tych z którymi pełnił wówczas dyżur

Jeśli prokurator tego nie zrobił , to znaczy , że jest w tej Zorganizowanej Grupie Przestępczej, albo jest nieodpowiedzialnym debilnym Idiota!

Czy wiecie ile kosztują nas emerytury służb mundurowych.
Czy wiecie , że oni dostają w wieku pięćdziesięciu lat emerytury w wysokości ostatnich poborów , a nie jak normalni ludzie
Pracuj i nadal płać podatki na emeryturę gwałcicieli.
Ciekawe jak jest rozliczane to w ZUS.
Ile tak naprawdę kosztuje społeczeństwo Aparat Represji?
Jeszcze dzis płacimy na stary z przed 1989 roku aparat represji!
Do tego dochodzi nowy!

.
Dość z emeryturami dla policjantów , sędziów i prokuratorów.

Zbadajmy okres przeżycia lekarza chirurga i członków aparat represji!

Ci pierwsi umieraja przed emeryturą, ci drudzy dożywają setki!
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jermaj
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 99
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:18, 02 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafnie postawione pytania.

Cały system może opierać się na kłamstwie jednie wtedy kiedy kłamstwo to będzie powszechne. Tak samo jest w całym systemie prawnym, tyle że tam jest to mniej widoczne bo to ludzie po studiach i lepiej kłamią. Stamtąd też (ze sfery prawa) idzie przykład w dół do policji, także w tym sitwowym układzie, mundurowi czują się bezkarni a inteligencji im nie starcza żeby się lepiej ukrywać.

Kłamstwo płynie z góry, z samej góry gdzie jest najbardziej finezyjne i oparte na dziedzinach zupełnie nie znanych zwykłym (nawet wykształconym) ludziom. Potem im dalej w dół tym bardziej staje się ono widoczne.

Chcę powiedzieć, że układy sitwowe są metodą nie przypadkiem. Dlatego np. skarga na wójta trafia do rozpatrzenia do jego sitwy, czyli z powrotem do wójta. A wystarczy tylko zadbać o ustanowienie wyższej, niezależnej instancji do rozpatrzenia takiej skargi. Takiej instancji nie ma bo właśnie ma jej nie być. Żaden polityk nie śmie wspomnieć o takim zasadniczym braku sprawiedliwości bo to systemowa niesprawiedliwość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:24, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oni nie są twoimi przyjaciółmi
Maciej Miąsik

19 kwietnia 2011
Redagował: Marcin Hugo KosińskiOni nie są twoimi przyjaciółmi
Oni, czyli funkcjonariusze państwa. Warto o tym pamiętać w kolejną rocznicę wydarzeń w Waco. Zawsze mogą zabić nas dla naszego dobra.

Dziś mija kolejna rocznica wydarzeń w Waco, w Teksasie. 19 kwietnia 1993 roku agenci rozmaitych agend rządu USA zakończyli oblężenie kompleksu budynków należących do niewielkiej sekty religijnej. Oblężenie zakończyło się śmiercią około 80 cywili, wśród nich wielu kobiet i dzieci. Początkiem tego wydarzenia była próba dokonania nalotu na kompleks sekty 28 lutego przez funkcjonariuszy Biura ds. Alkoholu, Tytoniu i Broni Palnej (ATF).

Sekciarze byli dobrze przygotowani na przyjęcie niemiłych i nieproszonych gości, ostatecznie to Teksas, i w wyniku akcji zginęło 4 funkcjonariuszy ATF i kilku członków sekty. Zaczęło się wtedy oblężenie, które po 51 dniach zostało zakończone, niestety w tragiczny sposób. FBI i ATF, używając ciężkiego sprzętu (opancerzonych pojazdów gąsienicowych) rozpoczęło systematyczne demolowanie kompleksu, przez kilka godzin wpompowując i wstrzeliwując do jego wnętrza gaz łzawiący (łatwopalny i niebezpieczny dla osób przebywających wewnątrz, szczególnie dzieci). Podczas tej akcji w kompleksie wybuchł pożar, który wkrótce strawił wszystkie budynki wraz z ludźmi w środku.

Po akcji funkcjonariusze szybko zatarli wszystkie ślady, równając teren kompleksu z ziemią, uniemożliwiając przeprowadzenie później dokładniejszego śledztwa. Oczywiście za taki rozwój sytuacji obarczono winą sekciarzy i ich przywódcę, Dawida Koresha. I tak miało pozostać. Niestety, sprawa była zbyt bulwersująca, aby pozostała bez echa.

Niezależni dziennikarze i eksperci rozpoczęli drążenie tematu. Jak się okazało, wstępny nalot był zupełnie niepotrzebny, gdyż miała to być typowa pokazowa akcja, w celu poprawy wizerunku ATF. Zarzuty o molestowanie seksualne dzieci, czy dokonywanie niedozwolonych przeróbek posiadanej legalnie broni, były bezpodstawne. Poza tym, Koresh oferował wcześniej agentom możliwość wizyty w kompleksie, ale odmówili. Sąd uznał, że sekciarze działali w samoobronie podczas pierwszego nalotu i uwolnił ich od zarzutu morderstwa.

Wiele dowodów zebranych po zakończeniu akcji wskazywało, że nie wszystko wyglądało tak, jak opisywali to agenci. Zapisy z kamer podczerwonych sugerowały, że kompleks był ostrzeliwany z wielu stron, co skutecznie uniemożliwiało poddanie się ludziom wewnątrz i bezpieczne opuszczenie go w obliczu pożaru.

Agenci najprawdopodobniej używali ładunków zapalających, które mogły wywołać pożar, który strawił cały kompleks. Nie wyjaśniono skąd wziął się silny ładunek wybuchowy na stropie betonowego bunkra, w którym chroniła się znaczna część mieszkańców kompleksu, w tym dzieci.

Jego eksplozja zabiła większość z tych, którzy schronili się wewnątrz. Agenci nie dopuszczali straży pożarnej na teren pożaru, demolując go w tym czasie buldożerami. Przeprowadzone po tych wydarzeniach śledztwa, także przed Kongresem USA oczywiście nie znalazły winnych, poza tymi, którzy i tak nie mogli się bronić ? ofiarami masakry.

Dzięki dobrodziejstwom Internetu i sieci P2P, można na temat wydarzeń w Waco sporo poczytać i pooglądać, co uczyniłem, a to dość pouczające doświadczenie. I warto, aby o Waco pamiętali zarówno ci, którzy państwo uważają za aparat niezbędny do regulowania naszego życia, a także ci, którzy mają kompletnie przeciwny pogląd.


Maciej Miąsik


Autor artykułu jest autorem bloga www.miasik.net
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:48, 24 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Walka z islamistami kosztem walki z gangami 24.10.2015

LONDYN Metropolitan Police skoncentrowała się na tropieniu islamskich radykałów. Zaniedbała przy tym lokalne problemy, przez co straciła kontrolę nad miastem. Teraz na ulicach brytyjskiej stolicy rządzą gangi – twierdzi miejscowa prasa.

W stolicy Wielkiej Brytanii działa ok. 225 grup przestępczych. Jak wskazują statystyki Scotland Yardu, łącznie zrzeszają one ok. 15 tys. osób. W większości to nastoletni chłopcy, rzadziej dziewczęta. Gangi zajmują się głównie handlem narkotykami i wymuszeniami. Jednak ostatnio angażują się coraz częściej w brutalną rywalizację między sobą. Jak podaje portal telewizji Sky News, policja już dawno straciła kontrolę nad miastem.

Darin Birmingham, emerytowany funkcjonariusz Metropolitan Police, przez 30 lat dowodził jednostką zajmującą się zorganizowaną przestępczością w Londynie. To on poinformował media o trudnej sytuacji w brytyjskiej stolicy. Jego zdaniem w samej gminie Hackney, w północno-wschodniej części miasta, działa nawet 35 gangów. W całym wschodnim Londynie jest ich jeszcze więcej. Ich nastoletni członkowie parają się sprzedażą marihuany w szkołach. Ponadto grupy rozprowadzają narkotyki po całym kraju
Sabina Treffler
http://gpcodziennie.pl/44436-walka-zisla.....it7l-yChD0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:22, 11 Lip '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nielegalne bułgarskie fabryki papierosów zalewały rynek w Europie 11.07.2016

FOT. PIXABAY.COM/ CC0 PUBLIC DOMAIN

Trzy nielegalne bułgarskie fabryki w Hiszpanii, zlikwidowane pod koniec ubiegłego tygodnia, produkowały łącznie 3,6 mln sztuk papierosów dziennie na rynek europejski - poinformowała w poniedziałek oficjalna bułgarska agencja prasowa BTA.

Zakłady działały w Toledo, Salamance i Maladze, a ich produkcja była przeznaczona na rynki Francji i Wielkiej Brytanii. Przy likwidacji fabryk aresztowano 20 pracowników oraz organizatorów produkcji; wszyscy aresztowani to obywatele Bułgarii.

W należących do zakładów magazynach hiszpańska policja i przedstawiciele Interpolu znaleźli gotowe papierosy o wartości 7 mln euro. Według specjalnych wysłanników bułgarskiej telewizji publicznej w Hiszpanii wszystkie trzy fabryki były wyjątkowo zaawansowane technologicznie, m.in. znajdowały się w specjalnych dźwiękochłonnych pomieszczeniach i były wyposażone we własne generatory prądu.

Każda z fabryk produkowała przeciętnie 1,2 mln sztuk papierosów na dobę. Pracownicy, znani policji z podobnej działalności sprzed kilku lat w Holandii, mieszkali na terenie zakładów. Organizatorzy byli wcześniej karani za produkcję podrobionych banknotów euro.


W każdym z zakładów byli eksperci ds. produkcji, którzy uprzednio pracowali w branży tytoniowej w Bułgarii.

W Sofii na początku roku zamknięto duże zakłady Bułgartabak w Sofii. Ponad 400 pracowników zostało bez pracy, a według zwolnionego personelu maszyny wywieziono.

Sofijskie fabryki należały do kontrowersyjnego posła partii tureckiej mniejszości DPS, biznesmena i medialnego magnata Deliana Peewskiego. Zamknięcie zakładów tłumaczył on prowadzoną przeciw niemu kampanią, która miała przeszkodzić mu w prowadzeniu biznesu. Według licznych publikacji znaczna część produkcji zakładów tytoniowych Peewskiego trafiała nielegalnie na rynki w Turcji i krajach arabskich.

Z Sofii Ewgenia Manołowa
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosc.....21043.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:24, 12 Lip '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce też się produkuje nielegalnie. Przy takiej akcyzie i nielegalnych konopiach trudno, żeby się nie opłacało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:03, 19 Lip '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
CBŚP rozbiło grupę handlującą nielegalnym paliwem. 500 mln zł strat Piotr Halicki Dziennikarz Onetu 19.07.2016

Sprowadzali olej napędowy z zagranicy i sprzedawali go w Polsce bez uiszczenia należnego podatku VAT. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili gang zajmujący się handlem nielegalnym paliwem na wielką skalę. Zatrzymali właśnie kolejne dwie osoby, w tym szefa tej zorganizowanej grupy przestępczej. Na ich działalności Skarb Państwa stracił setki milionów złotych.


Policjanci z CBŚP zatrzymali w tej sprawie 34 osoby, w tym szefa gangu

Grupę rozpracowali policjanci z gdańskiego CBŚP, wraz ze służbami podległymi Ministerstwu Finansów. Funkcjonariusze ustalili, że jej członkami były osoby z różnych rejonów w całej Polsce.

- Ze zgromadzonego w sprawie materiału wynika, że podmioty gospodarcze, zarejestrowane jako tzw. słupy i zaangażowane w przestępczy proceder, nie odprowadzały należności podatkowych wobec Skarbu Państwa od sprowadzonego z Niemiec i wprowadzonego do obrotu na terenie Polski oleju napędowego. Policjanci oszacowali, że grupa była w stanie zaopatrywać polski rynek w ponad 400 cystern miesięcznie, gdzie czysty zysk grupy na jednej cysternie sprowadzonego paliwa wynosił 10-12 tys. zł – poinformowała Onet komisarz Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP.

Funkcjonariusze zatrzymali właśnie kolejne dwie osoby, w tym szefa gangu. Odpowiedzą za "pranie pieniędzy" i przestępstwa karnoskarbowe. Mają też zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jeden z nich zarzut kierowania nią. Zabezpieczono mienie podejrzanych w kwocie ponad 1,2 mln zł. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zastosowała wobec nich dozory policji.

Jak ustalili policjanci z CBŚP, gang prowadził swoją działalność przynajmniej od 2012 roku. - Do chwili obecnej w sprawie zatrzymano 34 osoby, którym przedstawiono 106 zarzutów. Prokurator nadzorujący śledztwo zabezpieczył, na wniosek funkcjonariuszy z gdańskiego CBŚP, mienie o wartości ponad 21 mln zł. Aktualnie szacowane w sprawie straty Skarbu Państwa z tytułu nieuiszczonego podatku VAT wynoszą co najmniej 500 mln zł, a wysokość "wypranych" pieniędzy wyliczono na niemal 400 mln zł – informuje Agnieszka Hamelusz.

Wszystkim osobom biorącym udział w tym nielegalnym procederze grozi do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(NZ)
http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/spr.....bsp/250zz1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:15, 03 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
CBŚP: rozbito gang, który wyłudził ok. 140 mln zł na fikcyjnej sprzedaży złota i srebra 2016-08-03 PAP

Prawie 140 mln zł podatku VAT wyłudził gang, który fikcyjnie handlował złotem i srebrem. Grupa została rozbita przez Centralne Biuro Śledcze Policji we współpracy ze służbami podległymi ministrowi finansów. W sprawie zatrzymano dotychczas 41 osób; 7 zostało aresztowanych.


CBŚP: rozbito gang, który wyłudził ok. 140 mln zł na fikcyjnej sprzedaży złota i srebra (thetaXstock)

Członkowie grupy wyszukiwali młode, bezrobotne osoby, często w trudnej sytuacji życiowej. Korzystając z ich danych założyli w sumie około 60 fikcyjnych firm. Rolą +słupów+ było wystawianie faktur dokumentujących fikcyjny obrót granulatem srebra i złota - poinformowała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

W końcowym okresie przestępczej działalności grupa "handlowała" też - fikcyjnie - kilkukilogramowymi figurkami ze złota. Wyroby z metali szlachetnych miały trafiać do krajów członkowskich UE - m.in. Niemiec i Włoch. W ten sposób grupa miała możliwość wyłudzania zwrotu podatku VAT; chodzi o różnice w stawkach tego podatku deklarowanych do urzędów skarbowych" - wyjaśniła rzeczniczka CBŚP.

Jak podała w środę policja, w ostatnim czasie funkcjonariusze CBŚP w Katowicach, współdziałając z Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej oraz urzędami kontroli skarbowej w Katowicach i Bydgoszczy, zatrzymali kolejne dwie osoby należące do tej zorganizowanej grupy. To mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego.
Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Postępowanie toczy się od ponad trzech lat - poinformowała PAP Karina Spruś z gliwickiej prokuratury.

Wyjaśniła, że członkowie grupy rzeczywiście mieli pewne ilości granulatu metali szlachetnych niewiadomego pochodzenia, który wykorzystali do popełniania przestępstw. Obrót tym towarem nie miał żadnego uzasadnienia. Były to jedynie pozorne transakcje pomiędzy wieloma podmiotami, których celem było wyłudzanie zwrotu podatku VAT - zaznaczyła prok. Spruś.


Do tej pory w głównym wątku śledztwa funkcjonariusze zatrzymali 41 podejrzanych w wieku od 24 do 56 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i wyłudzenia VAT.

Decyzją sądu siedmiu głównych podejrzanych zostało aresztowanych. Wobec pozostałych - wśród których są głównie słupy - zastosowano poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i policyjny dozór.

Funkcjonariusze zabezpieczyli mienie należące do podejrzanych na poczet grożących im kar o wartości blisko 5 milionów złotych. Jak mówią śledczy, sprawa ma skomplikowany i wielowątkowy charakter, z uwagi m.in. na zasięg przestępczej działalności grupy.

Skala popełnianych przestępstw jest bardzo duża, a sprawcy działali w różnych krajach europejskich. Dlatego trudno określić jak długo jeszcze potrwa śledztwo - powiedziała prok. Spruś. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania. (PAP)

kon/ pru/ pz/
http://www.bankier.pl/wiadomosc/CBSP-roz.....68767.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:17, 10 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
CBŚP rozbiło gang wyłudzający VAT na fikcyjnym obrocie drewnem 10.08.2016

Foto: IAR/Łukasz Kowalski

CBŚP rozbiło gang, który przy pomocy 80 firm z Polski, Czech, Słowacji i Węgier wyłudzał podatek VAT na fikcyjnym obrocie egzotycznym drewnem. Straty sięgnęły 60 mln zł, zatrzymano 32 osoby.

Jak poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, gang ma na swoim koncie też pranie pieniędzy.

- Generalny Inspektor Informacji Finansowej ujawnił nieprawidłowości w działalności gospodarczej jednej ze śląskich firm, chodziło o wyłudzanie nienależnego podatku VAT. Sprawą zajęli się policjanci z CBŚP z Wrocławia i inspektorzy Urzędu Kontroli Skarbowej. Ustalono m.in., że w proceder zamieszanych jest ok. 80 firm nie tylko z Polski, ale też z Czech, Słowacji i Węgier - powiedziała Hamelusz.

Firmy "słupy" wyłudzały podatek na podstawie fikcyjnych wewnątrzwspólnotowych dostaw. - Często nie miały żadnego doświadczenia w handlu drewnem. Starały się jednak uwiarygodnić działalność - jedna z firm miała np. kupić specjalne maszyny do obróbki drewna - dodała Hamelusz.

Drewnem "handlowano" w różny sposób - "towarem" miały być np. elementy mebli z niego wykonane.
- W sumie, jak dotąd, zatrzymano 32 osoby. Wszystkie usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i prania pieniędzy, a także przestępstw skarbowych. Sześć osób, w tym czterech głównych organizatorów: Marek C., Robert. R., Łukasz M. i Piotr H., zostało aresztowanych – podkreśliła Hamelusz.
PAP, to
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:42, 12 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
CBŚP rozbiło międzynarodowy gang. Wśród zatrzymanych 12 Polaków 12.08.2016 PAP

23 osoby, w tym 12 obywateli polskich – członków międzynarodowego gangu specjalizującego się w przemycie i handlu narkotykami zatrzymano przy współpracy polskiego CBŚP i hiszpańskiej policji.

Zatrzymani Polacy – jak poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz – powiązani byli w przeszłości z gangiem pruszkowskim.

- Rozbita grupa trudniła się obrotem narkotykami na dużą skalę. Zabezpieczyliśmy majątki jej członków na kwotę w sumie ok. 12 mln zł – dodała.
[...]
Po raz pierwszy o gangu pruszkowskim stało się głośno po strzelaninie w podwarszawskim motelu "George" w 1990 r. Zatrzymani tam w policyjnej zasadzce gangsterzy zostali uniewinnieni, bo policja źle - w ocenie sądu - zebrała dowody w tej sprawie.

"Pruszków" zdobywał pieniądze ściągając haracze, przemycając spirytus, papierosy, dozorując szlaki przemytu kokainy i heroiny oraz produkując amfetaminę. Pod koniec lat 90. gang inwestował w zakup gruntów, zakładów produkcyjnych, klubów, restauracji, dyskotek itp. Grupa rozbudowała swe struktury w Polsce. Z informacji policji wynika, że najmocniejsze struktury istniały na Pomorzu Zachodnim i Dolnym Śląsku.
(mb)
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/cbsp-rozb.....kow/vcnlgj

Cytat:
Rozbili międzynarodowy gang przemytników. Zatrzymano 12 Polaków 12 sierpnia 2016, PAP

Rozbili międzynarodowy gang przemytników. Zatrzymano 12 Polaków

Foto: CBŚP To jeden z największych ciosów w narkobiznes, który zadaliśmy

Centralne Biuro Śledcze Policji wraz z hiszpańską policją zlikwidowały gang, który przemycał tony narkotyków z Afryki Północnej na teren całej Europy - dowiedział się portal tvn24.pl. Zatrzymano 23 członków grupy, w tym 12 Polaków, odzyskano tonę narkotyków, a także majątek o wartości kilkunastu milionów złotych.

Tajna operacja CBŚP i hiszpańskiej policji trwała od kilkunastu miesięcy. Koordynowane przez Europol zatrzymania miały miejsce w Polsce, Belgii, Francji i Hiszpanii pod koniec ubiegłego tygodnia. Szczegóły tej operacji nie są na razie znane, o godz. 11.30 ma odbyć się w KGP konferencja dotycząca tej sprawy.

Cios w narkobiznes

- To jeden z największych ciosów w narkobiznes, który zadaliśmy w historii - usłyszeliśmy od jednego ze znających sprawę oficerów.

Według naszych nieoficjalnych informacji liderem grupy był Piotr K. ps. "Bandziorek", znany polskiej policji od początku lat 90. Jego postać w półświatku jest niemal żywą legendą. Na temat jego roli na początku lat 90. zeznawał już najsłynniejszy polski świadek koronny Jarosław S. "Masa".

- Piotrek "Bandziorek" miał dużą grupę i był powiązany z Klepackim i Lutkiem. Oni używali jego ludzi, teraz ukrywa się (...) - relacjonował jedną z wspólnych przestępczych operacji, gdy kijami bejsbolowymi pobili dwóch mężczyzn, a ich towarzyszkę zmusili do seksu.

Legenda półświatka

Większość osób z przestępczego otoczenia Piotra K. z tamtych lat zginęła w zamachach. On sam trafiał do więzienia i wychodził. Wyszedł na wolność w 2012 roku i od tamtej pory - według oficerów CBŚ i ich hiszpańskich partnerów - zajął się organizacją szlaku przemytu narkotyków. Przez ostatnie cztery lata grupa na tyle urosła w siłę, że śledczy już zdołali zabezpieczyć około 12 milionów złotych majątku, który ma pochodzić z handlu narkotykami. Oficer CBŚ: - Liczymy, że zlokalizujemy pozostały ukryty majątek, około 30 milionów.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3.....67748.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:15, 23 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Udaremniono wyłudzenie 370 mln złotych podatku VAT na fikcyjnym obrocie platyną 22.09.2016

Policjanci CBŚP z Warszawy we współpracy ze służbami podległymi ministrowi finansów udaremnili wyłudzenie 370 milionów podatku VAT. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy prowadzili fikcyjny obrót platyną. Obaj usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie zarzuty oszustwa dotyczącego mienia na wielką skalę, jak również naruszeń przepisów kodeksu karno-skarbowego.

Policjanci CBŚP wraz z urzędnikami UKS z Warszawy ujawnili nielegalny proceder polegający na fikcyjnym obrocie platyną i akcesoriami komputerowymi. Jak ustalili śledczy, osoby trudniące się tym procederem próbowały wyłudzić 370 mln podatku VAT „sprzedając” towar poza granice Unii Europejskiej. Wcześniej „towar” przechodził przez kilka firm.

Funkcjonariusze współdziałając następnie z Prokuraturą Regionalną w Warszawie udaremnili zwrot nienależnego podatku VAT i ustalili tożsamość osób stojących za tym procederem. Policjanci CBŚP zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 22 lat. Zabezpieczyli przy nich w sumie ponad 330 tys. złotych w różnej walucie i sztabkę złota.

W Prokuraturze Regionalnej w Warszawie zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości i naruszeń przepisów karno-skarbowych. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn.(CBŚP / mw)
http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/13.....atyna.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:50, 27 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Koniec omerty w Corleone. Lokalni biznesmeni sypią mafię 27.09.2016

Oznacza to przełom w walce z sycylijską mafią w miasteczku pod Palermo (fot. Marco Di Lauro / Stringer / Getty Images)

W miejscowości Corleone, uważanej za kolebkę sycylijskiej mafii, przełamano zmowę milczenia – tak włoskie media oceniają aresztowanie we wtorek 12 gangsterów. Było to możliwe dzięki ośmiu przedsiębiorcom, którzy pierwszy raz zeznali, że są zastraszani.


Do aresztu trafił m.in. siostrzeniec zmarłego w lipcu w szpitalnym więzieniu, skazanego na dożywocie byłego szefa szefów cosa nostry, Bernardo Provenzano. Krewny bossa, Carmelo Gariffo, wyszedł z więzienia przed dwoma laty i – jak ujawnili śledczy – podjął starania, by zreorganizować ostatnio klan z Corleone i przywrócić mu znaczenie.


Nowy system haraczy

Jednocześnie, co wynika z podsłuchów, gang ten borykał się z poważnymi problemami finansowymi, podobnie jak rodzina jego uwięzionego wuja. Dlatego Gariffo uruchomił nowy system wymuszeń haraczu na miejscowych przedsiębiorcach. Ci zaś, nierzadko po latach cichego płacenia i ulegania wymuszeniom ze strony cosa nostry, zawiadomili karabinierów o kolejnych przypadkach zastraszenia. Jak twierdzą eksperci, oznacza to przełom w walce z sycylijską mafią w miasteczku pod Palermo.

Media zwracają uwagę, że istotną rolę w przekonaniu biznesmenów, by zgłosili proceder zastraszania, odegrało działające na Sycylii stowarzyszenie Addiopizzo, promujące samorządność i zrzeszające przedsiębiorców, kupców i restauratorów odmawiających płacenia haraczu mafii.
http://www.tvp.info/27105654/koniec-omer.....ypia-mafie


Cytat:
Corleone bez władz gminnych. Zostały rozwiązane za związki z mafią łz, dmilo 11.08.2016

Corleone od lat walczy o poprawę wizerunku (fot. Flickr/Harvey Barrison)

Miejscowość Corleone koło Palermo na Sycylii, gdzie urodzili się najważniejsi szefowie cosa nostra, została bez władz gminnych. Rząd rozwiązał je na wniosek szefa włoskiego MSW Angelino Alfano za związki z mafią.

Corleone cieszy się ponurą sławą jako rodzinne miasteczko bossów sycylijskiej mafii Bernardo Provenzano i Toto Riiny. Niedawno dyskusję wywołała procesja religijna, która zatrzymała się przed domem, w którym mieszka żona Riiny, odbywającego karę dożywocia. Kobieta wyszła na balkon, by pozdrowić uczestników pochodu.

Gest przykuł uwagę karabinierów, którzy doszukali się w nim hołdu dla byłego bossa cosa nostry, który miał zlecić zabójstwa setek osób, zaś własnoręcznie zabić około 40. Wszczęto śledztwo, które wykazało powiązania między żoną bossa a członkiem religijnego bractwa, organizatora ceremonii religijnej.

Ciemne interesy

Powodem rozwiązania zarządu było jednak co innego. Karabinierzy odkryli powiązania między mafiosami a firmami realizującymi przetargi na roboty publiczne. Aresztowano jednego z pracowników urzędu miejskiego.

Corleone od lat walczy o poprawę swego wizerunku i chce uwolnić się od stereotypowych skojarzeń z organizacjami przestępczymi. – Stało się coś nieuchronnego – stwierdził miejscowy działacz związkowy Dino Paternostro. – To bolesny moment dla tylu uczciwych obywateli Corleone – przyznał.

Na wniosek szefa włoskiego MSW z powodu powiązań z organizacją przestępczą rozwiązano również zarząd miejscowości Tropea w Kalabrii, gdzie działa ’Ndrangheta. Łącznie w ciągu ostatnich 25 lat za związki z mafią rozwiązano władze około 260 miast i miasteczek w całym kraju. Corleone spotkało to po raz pierwszy.
http://www.tvp.info/26513996/corleone-be.....ki-z-mafia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:42, 29 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
CBA uderzyło w wyłudzaczy kredytów! Kilkanaście osób zatrzymanych! 28.09.2016 PMarRzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że agenci biura we wtorek zatrzymali kilkanaście osób. Według ustaleń dziennikarzy "Wiadomości" TVP1 chodzi o sprawę wyłudzenia kredytów na kwotę kilkuset milionów złotych. Sprawa dotyczy dwóch banków.

Póki co służby nie informują o dokładnym przebiegu akcji. Temistokles Brodowski z biura prasowego CBA podkreślił w rozmowie z TVP Info, że bilans zatrzymań zostanie przedstawiony podczas specjalnej konferencji prasowej.
Z dotychczasowych informacji wynika, że wszystkie zatrzymania miały miejsce we wtorek. Z racji na liczbę zatrzymań operacja trwała cały dzień. Obecnie trwają przesłuchania podejrzanych. Po południu prokuratura i CBA zamierzają podać niektóre szczegóły sprawy.

Na konferencji prasowej CBA i prokuratura poinformowały, że zarzuty w sprawie przedstawiono już 19 osobom, w tym 13 zatrzymanym wczoraj. Zarzuty, jakie postawiono to m. in. niegospodarność i wyłudzenia. CBA zatrzymało m. in. dwie kobiety z byłego zarządu banku w Nadarzynie. Z dwóch banków wyłudzono 2 mld zł. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są inne zatrzymania. Z racji etapu postępowania i wielu czynności, jakie pozostały, CBA nie udziela obecnie obszerniejszych informacji na ten temat.
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/cba.....96771.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20429
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:47, 29 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy, komu udało się wyłudzić w banku kredyt - ma u mnie pełen szacun!
Zwłaszcza jak nie dał się złapać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:40, 29 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Każdy, komu udało się wyłudzić w banku kredyt - ma u mnie pełen szacun!


Najciemniej pod latarnią - pracownikowi banku.


Cytat:
Kolejne zatrzymania ws. SK Banku? Prokuratura zabrała głos 28 września 2016 PAP

Temida źródło: ShutterStock

Warszawska prokuratura regionalna zapowiada kolejne zatrzymania w sprawie dotyczącej wyłudzenia kredytów z SK Banku. W sumie w tej sprawie zarzuty dot. m.in. niegospodarności i oszustw usłyszało 19 osób.

W środę rano CBA poinformowało o zatrzymaniu w sumie 13 osób w związku ze śledztwem dotyczącym kredytów udzielanych przez SK Bank. Prokuratorzy na specjalnej konferencji podali, że w sumie 19 osób usłyszało dotąd w tej sprawie zarzuty. Dotyczą one niegospodarności, oszustw i wyłudzania kredytów.

Szef warszawskiej prokuratury regionalnej Andrzej Szeliga powiedział, że sprawa jest rozwojowa a dotychczasowe zatrzymania "są pierwszymi". Poinformował także, że śledztwo na jego wniosek, od czerwca br. prowadził specjalny zespół w skład którego wchodzi dwóch prokuratorów i dziewięciu agentów CBA.

Poinformowano również, że zatrzymania miały miejsce w kilku województwach m.in.: mazowieckim, śląskim i innych. Wśród zatrzymanych są m.in. osoby zasiadające w zarządzie Banku Spółdzielczego w Nadarzynie.

W maju br. Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadziło działania w siedzibie upadłego SK Banku w Wołominie, mieszkaniach jego kierownictwa oraz kilkudziesięciu firmach z branży deweloperskiej. Jak wówczas informowano chodziło o ponad 100 kredytów udzielonych przez SK Bank, które zostały uznane jako stracone - straty wyniosły ok. 1,6 mld zł.

Śledztwo dotyczy m.in. podejrzenia niegospodarności wielkich rozmiarów zarządu SK Banku, nieprawidłowego prowadzenia księgami rachunkowymi - podawania w nich nierzetelnych danych oraz podania nieprawdziwych informacji Narodowemu Bankowi Polskiemu.
http://forsal.pl/wydarzenia/artykuly/979.....-glos.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:08, 01 Paź '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wyłudzenia na kwotę ok. 49 mln zł. CBA zatrzymało 14 podejrzanych 30 września 2016 PAP

CBAźródło: newspix.pl autor zdjęcia: KONRAD KOCZYWASFOTONEWS

14 osób, podejrzanych o wyłudzenie ok. 40 mln zł i 9 mln zwrotu podatku VAT, zatrzymali funkcjonariusze krakowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego - poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy prokuratury Regionalnej w Krakowie prok. Włodzimierz Krzywicki.

Jak podało Centralne Biuro Antykorupcyjne, proceder odbywał się w latach 2013-2015 i dotyczył wyłudzenia dofinansowania z UE na nieistniejącą inwestycję. Wśród osób zatrzymanych są prezesi oraz pracownicy spółek uczestniczących w procederze wyłudzenia dotacji oraz podatku VAT. Śledztwo jest prowadzone w całości przez Delegaturę CBA w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Agenci CBA przeszukują 24 miejsca na terenie województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego, śląskiego, opolskiego i wielkopolskiego – podano w komunikacie CBA.

Zdaniem prokuratury, zatrzymane osoby brały udział lub były zaangażowane w działalność zorganizowanej grupy przestępczej, działającej głównie na terenie województwa świętokrzyskiego, popełniającej przestępstwa gospodarcze na szeroką skalę.

Polegały one na wyłudzaniu środków unijnych przeznaczonych na dofinansowanie projektów o innowacyjnym charakterze oraz nienależnego zwrotu podatku VAT. Środki te następnie transferowane były na konto wielu powiązanych spółek, w tym również mających siedziby w krajach stanowiących tzw. raje podatkowe. Celem tego procederu było ukrycie ich przestępczego pochodzenia i ponowne wprowadzanie do obrotu – informuje prokuratura.

"Zatrzymani stanęli pod zarzutami doprowadzenia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwa Finansów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie około 40 milionów złotych, uzyskania nienależnego zwrotu podatku VAT w wysokości około 9 milionów złotych na szkodę Skarbu Państwa, a także prania brudnych pieniędzy" – poinformował prok. Krzywicki.

Z uwagi na fakt, iż śledztwo ma charakter rozwojowy, prokuratura nie udziela bliższych informacji o sprawie.
http://forsal.pl/wydarzenia/artykuly/980.....anych.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:40, 05 Paź '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego rektora Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i szefa jednej z katedr na tej uczelni - dowiedziała się PAP w CBA. 05.10.2016

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA powiedział PAP, że zatrzymania dokonali białostoccy agenci Biura. "To kolejne zatrzymania w tym śledztwie. Trwają czynności CBA i prokuratury" - dodał.

Nie chciał udzielać więcej informacji do zakończenia działań śledczych.

W połowie roku CBA zatrzymało w związku z wyłudzeniami na WAT osiem osób, siedmiu pracowników Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i jednego byłego pracownika WAT. Jeszcze wcześniej zarzuty w tym śledztwie postawiono siedmiu osobom.

Śledztwo prowadzone jest od jesieni 2015 r. w Białymstoku, najpierw przez miejscową prokuraturę apelacyjną, obecnie - przez Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Mechanizm przestępstwa polegał na tym, że na szkodę uczelni wyłudzano pieniądze z tytułu wynagrodzeń za wykonanie prac w ramach umów cywilno-prawnych, które w rzeczywistości nie zostały wykonane - informowała wcześniej prokuratura.

Chodziło o wynagrodzenie za pracę w ramach umów cywilno-prawnych zawartych z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie w okresie styczeń-listopad 2015 r., które to prace w rzeczywistości nie były wykonywane. W projektach badawczych podejrzani mieli sobie wzajemnie udzielać płatnych zleceń, które nie zostały wykonane, ale dodatkowe pieniądze za nie były wypłacane. Łączne kwoty, które są wymieniane w zarzutach postawionych poszczególnym osobom, były od 15 tys. do 141 tys. zł.

Podejrzani nie przyznali się, ale składali wyjaśnienia. Prokuratura zastosowała wobec nich poręczenia majątkowe od 5 tys. do 15 tys. zł, a w kilku przypadkach - również zawieszenie w czynnościach służbowych, związanych z zajmowaniem wszelkich stanowisk w Wojskowej Akademii Technicznej.

Wśród siedmiu wcześniej zatrzymanych byli m.in. dyrektor Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej (WIML) oraz kierownik Działu Informatyki Wojskowej Akademii Technicznej. Według mediów (prokuratura i CBA jednoznacznie tych informacji nie potwierdzały), jedną z osób, której również wcześniej w tym śledztwie postawiono zarzuty, jest Mariusz Ł., w latach 2001-2003 minister zdrowia w rządzie Leszka Millera. Zarzuty związane są z jego pracą na stanowisku dyrektora Centrum Inżynierii Biomedycznej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. (PAP)
http://forsal.pl/wydarzenia/artykuly/981.....-opis.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:51, 21 Lis '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Łowcy cieni" z CBŚP zatrzymali szefa grupy przestępczej, która wyłudziła120 mln zł 17.11.2016 PAP

- "Łowcy cieni" zatrzymali lidera grupy przestępczej
- Grzegorz H. był poszukiwany europejskim listem gończym
- Grupa wyłudzała pieniądze od przedsiębiorców w Szwecji i w Polsce
- Oszustw dokonywali za pomocą "złośliwego" oprogramowania
- Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2015 r.

34-letniego Grzegorza H., lidera grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze od przedsiębiorców w Szwecji i w Polsce zatrzymali tzw. "łowcy cieni" przy współpracy z Europolem i wydziałem do zwalczania cyberprzestępczości CBŚP - dowiedziała się PAP w CBŚP.

Mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania, za liczne oszustwa, których dopuścił się w obu krajach.

- Policjanci CBŚP po wielomiesięcznym rozpracowaniu prowadzonym przez wydział do zwalczania cyberprzestępczości CBŚP, policję szwedzką i Europol ustalili, że poszukiwany ENA przez szwedzki wymiar sprawiedliwości Grzegorz H. ukrywa się w jednym z mieszkań budynku w Poznaniu. Rano "łowcy cieni" wraz z kolegami z Poznania weszli, więc do mieszkania i zatrzymali mężczyznę, który nie stawiał oporu - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Jednocześnie w Szwecji miały miejsce zatrzymania innych członków tej międzynarodowej grupy. Grzegorz H. był liderem zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Polsce i Szwecji, która trudniła się oszustwami m.in. przy wykorzystaniu złośliwego oprogramowania.

- Rozbicie grupy przestępczej było wynikiem wielomiesięcznego śledztwa i działań operacyjnych policji szwedzkiej i polskiej. Jak ustalili do tej pory śledczy, w wyniku działalności grupy wyłudzono ponad 250 milionów koron szwedzkich (120 milionów złotych) - dodała Hamelusz.

Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2015 r., dzięki pieniądzom z działalności przestępczej. Obecnie Grzegorz H. czeka na procedurę ekstradycyjną do Szwecji.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,title,L.....omosc.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:52, 12 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
GIF: W nielegalny wywóz leków zamieszani są farmaceuci, lekarze i prokuratorzy 12 grudnia 2016 Dziennik Gazeta Prawna

Leki źródło: ShutterStock

W nielegalny wywóz leków zamieszani są nie tylko aptekarze, lecz także śledczy. Tak wynika z ustaleń głównego inspektora farmaceutycznego i jednej z prokuratur regionalnych.

Mamy do czynienia ze zorganizowanymi grupami przestępczymi zajmującymi się nielegalnym obrotem lekami – uważa GIF. Główny Inspektorat Farmaceutyczny dodaje, że „jest ona złożona z byłych i obecnych prokuratorów, lekarzy i farmaceutów”. Tak samo problem definiuje Ministerstwo Zdrowia. Resort sprawiedliwości kierowany przez Zbigniewa Ziobrę sprawy nie komentuje. Ale – jak wynika z ustaleń DGP i radia TOK FM – departament ds. przestępczości gospodarczej w Prokuraturze Krajowej wziął problem pod lupę.

Co wzbudziło wątpliwości? Na 95 postępowań przeciw mafii lekowej prowadzonych od 2013 do czerwca 2016 r. trzy czwarte zostało albo umorzonych, albo warunkowo zawieszonych. O podejrzeniach co do zamieszania prokuratury w wywóz leków poinformował wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz, odpowiadając na interpelację posła Jerzego Kozłowskiego z Kukiz'15. – Sprawa jest bulwersująca. Wysłałem już do ministra zdrowia pismo z wnioskiem o udostępnienie nazwisk prokuratorów, którzy byli i są zamieszani w ten proceder – zapewnia Kozłowski.

– W polu naszego zainteresowania jest szczególnie Prokuratura Apelacyjna w Lublinie, która pilotowała większość postępowań w zakresie odwróconego łańcucha dystrybucji (nielegalnego wywozu leków za granicę – red.) – słyszymy od jednego z zajmujących się sprawą śledczych.

Najbardziej restrykcyjną karą za udział w mafii lekowej było jak do tej pory… osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. W większości przypadków nie powstały nawet akty oskarżenia. Jedna z farmaceutek została przyłapana na wywozie leków o wartości 30 mln zł. Sprawę umorzono, gdyż – jak wskazała prokuratura – „przeprosiła i obiecała, że nigdy więcej nie będzie wywoziła leków”. Inny przypadek to umorzenie postępowania dotyczącego wywiezienia medykamentów o wartości 45 mln zł. Powodem umorzenia była niska szkodliwość społeczna czynu.

O problemie odwróconego łańcucha DGP i TOK FM informowały wielokrotnie. Polega on na nielegalnej wyprzedaży leków z aptek za granicę. Efektem jest brak tych leków w Polsce.

Minister sprawiedliwości proponuje zmianę przepisów, które ukróciłyby nielegalny proceder: jedną z opcji jest zaostrzenie kar.
http://forsal.pl/wydarzenia/artykuly/100.....kowej.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:54, 18 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kradzież parmezanu za 7 mln euro. Włosi budują ogromne "magazyny-fortece" 18 grudnia 2016 PAP

ser halloumiźródło: ShutterStock

20 tysięcy form parmezanu o wartości 7 milionów euro skradziono w ciągu dwóch ostatnich lat w regionie Emilia-Romania na północy Włoch. W związku z plagą kradzieży tego słynnego sera budowane są tam strzeżone magazyny- fortece.

We wsiach i miasteczkach regionu, gdzie znajduje się 350 zakładów serowarskich, działają bandy specjalizujące się w kradzieżach jednego z najsłynniejszych produktów włoskiej kuchni.


Te grupy przestępcze są coraz sprawniejsze i zuchwałe, o czym świadczy zdarzenie w miejscowości Guastalla, gdzie w ciągu 4 minut złodzieje załadowali na furgon 68 ciężkich form cennego sera o wartości 50 tysięcy euro. Nie pomógł zainstalowany alarm; wyłączono go natychmiast.

Za tymi serowymi gangami stoi bardzo dobrze zorganizowana przestępcza machina - przyznaje konsorcjum producentów parmezanu. Trafia on potem do nielegalnej sprzedaży, głównie na targach.

W ciągu kilku ostatnich tygodni zanotowano łącznie 20 kradzieży. Łupem złodziei padło 1500 olbrzymich form – przypomniano na łamach weekendowego dodatku do dziennika „La Repubblica”. Każda forma warta jest około 350 euro.

W ciągu dwóch lat ukradziono 600 ton parmezanu.

Dlatego w kilku punktach Emilii budowane są ogromne „bunkry”, w których ser będzie sezonowany, składowany i przede wszystkim pilnie strzeżony.

W jednym z magazynów w Montese koło Modeny na półkach będzie miejsce dla 170 tysięcy form Parmigiano Reggiano. Pochodzić będą one przede wszystkim z zakładów położonych na odludziu, które są najbardziej zagrożone.

Jak się zapewnia, magazyny będą miały 3 bądź 4 poziomy bezpieczeństwa, nie do sforsowania przez złodziei.

Według konsorcjum należy też utworzyć centrum operacyjne sił porządkowych, które będzie prowadzić działania wywiadowcze i zwalczać plagę kradzieży.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)
http://forsal.pl/artykuly/1003508,kradzi.....rtece.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:01, 04 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Włoska policja uderza w mafię 04.07.2017

W dwóch wielkich akcjach rozpoczętych nad ranem przeciw organizacjom mafijnym w Apulii i Kalabrii, włoscy karabinierzy zatrzymali 143 osoby. Wśród aresztowanych jest wielu szefów rodzinnych klanów i dwóch burmistrzów.

W akcjach wzięło w sumie udział 1200 karabinierów ze wsparciem helikopterów. Użyto też psów tropiących, ponieważ pod wieloma opanowanymi przez mafię miasteczkami, gangsterzy wykopali sieć podziemnych tuneli i kryjówek. Akcja wymierzona była w najpotężniejszą włoską organizację mafijną "ndranghetę", która kontroluje niemal cały przerzut narkotyków, głównie kokainy, z Ameryki Południowej do Włoch.

Rodzinne klany "ndranghety", prowadzące interesy na terenie całej Italii, wywodzą się z Kalabrii i Apulii. Mają też ogromny wpływ na wybory lokalne. Rzecznik karabinierów poinformował, że obie akcje były ciosem w samo serce "ndranghety", bo zatrzymano przywódców 23 klanów. Sprawę przejmie teraz wymiar sprawiedliwości.
IAR
http://www.polskieradio.pl/78/3564/Artykul/1784768,Wloska-policja-uderza-w-mafieCytat:
Colpo alla 'ndrangheta: 116 persone fermate in Calabria di ALESSIA CANDITO 04.07.2017

Operazione dei carabinieri del Ros nella Locride: nel mirino i vertici delle più importanti cosche del 'mandamento' ionico e della città di Reggio CalabriaOltre mille carabinieri in azione, 116 arresti, 24 clan storici messi in ginocchio. Sono questi i numeri della maxioperazione della Direzione distrettuale antimafia di Reggio Calabria che questa notte ha portato al fermo di elementi di vertice, capi e gregari di ventuno famiglie del "mandamento jonico", più i Ficara- Latella e i Serraino di Reggio, e i clan di Sinopoli, piccolo paese aspromontano considerato strategico perché storica "cerniera" fra la 'ndrangheta di città e quella della Piana di Gioia Tauro. Tutti quanti sono accusati a vario titolo di associazione mafiosa, estorsione, porto e detenzione illegale di armi, trasferimento fraudolento di valori, truffa ed altri reati, tutti aggravati dalla finalità di agevolare l'organizzazione mafiosa.

L'ALA MILITARE DELLE COSCHE - Un'indagine vasta, scaturita dall'unione di diversi filoni investigativi curati dal Ros, dal nucleo investigativo di Locri, dalle compagnie di Locri e Bianco, con il contributo del Reparto operativo di Reggio Calabria, che ha permesso di scattare una fotografia dinamica dell'ala operativa e "militare" delle organizzazioni di 'ndrangheta attive non solo su un'ampia porzione del territorio calabrese, ma anche al Nord Italia e all'estero.

"QUA LO STATO SONO IO" - Fra gli arrestati ci sono anche uomini del clan Morabito, fra le più importanti e storiche famiglie della Jonica, per lungo tempo guidato da Peppe Morabito, conosciuto come "il Tiradritto", considerato fra le più brillanti e feroci menti criminali della Locride. Un'eredità che il figlio Rocco, già da tempo in carcere, ostenta con orgoglio e rivendica con gli affiliati. "Lo Stato qua sono io - afferma intercettato - La mafia originale, non quella scadente".

'Ndrangheta, il boss Morabito intercettato: "Qua lo Stato sono io"

"Grazie ad un lavoro certosino del Ros, sono state riprese e valorizzate diverse indagini del passato che ci hanno permesso di far luce sulla struttura di diversi clan operanti su un territorio molto vasto e strategico per la 'ndrangheta", spiega il procuratore capo della Dda di Reggio Calabria, Federico Cafiero de Raho. I nuovi approfondimenti investigativi hanno permesso di identificare gli autori di estorsioni, danneggiamenti e infiltrazioni in appalti pubblici e lavori privati, sintomatici di un capillare e asfissiante controllo del territorio da parte delle cosche. Fatta eccezione alcuni ex amministratori di Natile di Careri, in carica fino al 2012, spiega il procuratore Cafiero de Raho, questa indagine non arriva a toccare i rapporti del clan con la politica. "Almeno per adesso", dice il magistrato.

STRUTTURA E TRIBUNALI - L'inchiesta ha però permesso di far emergere nuovi e importanti elementi sulla strutturazione della 'ndrangheta, organizzazione dinamica e in continua evoluzione, sempre in grado di dotarsi di nuove "cariche" e livelli organizzativi per sostituire e superare quelli che inchieste e processi mettono a nudo. Intercettazioni telefoniche e ambientali hanno permesso di svelare anche il meccanismo di funzionamento di uno dei "tribunali di 'ndrangheta", antica "istituzione" dei clan di cui si trovano tracce anche negli antichi codici dell'Ottocento, oggi come allora chiamati a giudicare quegli affiliati sospettati di violazioni delle regole del sodalizio criminale ed a sanare conflitti e faide fra 'ndrine diverse. In generale, spiegano gli investigatori, l'inchiesta non fa che confermare "la pericolosità della 'ndrangheta quale struttura unitaria e segreta, articolata su più livelli e provvista di organismi di vertice, che nella provincia di Reggio Calabria trova tuttora il suo prioritario ambito operativo decisionale".
http://www.repubblica.it/cronaca/2017/07.....169904883/
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1873
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:11, 04 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Policja zatrzymała..
Policja rozbiła..
Policja powstrzymała..
CBA udaremniło..
CBŚ odkryło..
CBŚ uratowało..

Pod każdym takim tekstem kryje się jedna akcja = INSTYTUCJA PAŃSTWOWA PRZEJMUJE TEN BIZNES I KRĘCI DALEJ TE LODY ALE JUŻ BEZ ZAGROŻENIA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:45, 04 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dezinformator:
p4lm napisał:
Policja zatrzymała..
Policja rozbiła..
Policja powstrzymała..
CBA udaremniło..
CBŚ odkryło..
CBŚ uratowało..

Pod każdym takim tekstem kryje się jedna akcja = INSTYTUCJA PAŃSTWOWA PRZEJMUJE TEN BIZNES I KRĘCI DALEJ TE LODY ALE JUŻ BEZ ZAGROŻENIA


p4lm zlikwidował Policje
p4lm zatrzymał policjantów
p4lm udaremnił działania policjantów
Pod każdym takim tekstem kryje się jedna akcja = INSTYTUCJA PRYWATNA (p4lm) PRZEJMUJE TEN BIZNES I KRĘCI DALEJ TE LODY ALE JUŻ BEZ ZAGROŻENIA
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1873
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:20, 05 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dezinformator czego? nie bądź śmieszny, nie wiesz jak działa poważna grupa? Oni też chcą zarobić, ale porządnie bo narażają życie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:39, 06 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisał:
Dezinformator czego? nie bądź śmieszny, nie wiesz jak działa poważna grupa? Oni też chcą zarobić, ale porządnie bo narażają życie.


p4lm napisał:
Policja zatrzymała..
Policja rozbiła..
Policja powstrzymała..
CBA udaremniło..
CBŚ odkryło..
CBŚ uratowało..

Pod każdym takim tekstem kryje się jedna akcja = INSTYTUCJA PAŃSTWOWA PRZEJMUJE TEN BIZNES I KRĘCI DALEJ TE LODY ALE JUŻ BEZ ZAGROŻENIA


Jak zachowasz się tak samo, to równie dobrze można napisać, jak Ty, zamieniając państwowa na prywatna.

"Pod każdym takim tekstem kryje się jedna akcja = INSTYTUCJA PRYWATNA (p4lm) PRZEJMUJE TEN BIZNES I KRĘCI DALEJ TE LODY ALE JUŻ BEZ ZAGROŻENIA"
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zorganizowana grupa przestępcza
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile