W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Szokujące praktyki dzielnych polskich policjantów   
Podobne tematy
Polska Policja - mordercy i tchórze408
Polska policja159
polska policja...19
Pokaz wszystkie podobne tematy (28)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
19 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 10479
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:02, 13 Lip '11   Temat postu: Szokujące praktyki polskiej policji Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego zatytułowali tego newsa "Szokujące praktyki w polskich więzieniach" skoro sami piszą, że "nie tylko więzienia i policyjne izby zatrzymań, ale także policyjne izby dziecka, areszty deportacyjne i ośrodki dla cudzoziemców.".
W każdym razie niewątpliwie szokujące, choć nie dla mnie bo wiem doskonale czym jest statystyczny polski pies - nieokrzesanym prymitywem wyładowującym swoją frustrację za to jakim jest zjebem na każdym kogo uda mu się dorwać za byle pierdółkę.


Szokujące praktyki w polskich więzieniach

Komitet Zapobiegania Torturom Rady Europy zalecił Polsce bezzwłoczne przeprowadzenie szkoleń policjantów, w związku ze stwierdzeniem przypadków znęcania się nad aresztowanymi. Komitet zwrócił uwagę na niepokojące zjawisko brutalnego traktowania zatrzymanych przez policję. Zatrzymani podczas przesłuchań byli bici i rażeni prądem. Helsińska Fundacja Praw Człowieka uważa, że w kolejnych raportach powtarzają się te same zarzuty. Polskie władze przekonują jednak, że są zmiany na lepsze.

Komitet opublikował raport po kontroli w Polsce, przeprowadzonej na przełomie listopada i grudnia 2009 r. Wizytowano wówczas 20 placówek - nie tylko więzienia i policyjne izby zatrzymań, ale także policyjne izby dziecka, areszty deportacyjne i ośrodki dla cudzoziemców.

Razili paralizatorem, żeby przyznał się do winy

Była to już czwarta wizyta delegacji komitetu w Polsce. Raport stwierdza ogólną poprawę w polskich ośrodkach odosobnienia, jednak zmiany nie są w pełni zadowalające. Komitet zwrócił uwagę na niepokojące zjawisko brutalnego traktowania zatrzymanych przez policję. Zatrzymani, podczas przesłuchań byli bici i rażeni prądem. Zdaniem ekspertów Komitetu takie traktowanie można uznać za torturowanie.

W raporcie komitetu wskazano na maltretowanie, o którym mówili dwaj zatrzymani i które było tak dotkliwe, iż "mogłoby zostać uznane za równoznaczne z torturowaniem". Raport przytacza przypadek osoby z Krakowa aresztowanej w październiku 2009 r. przez funkcjonariuszy CBŚ z Bielska Białej. Mężczyzna powiedział przedstawicielom komitetu, że bezpośrednio po aresztowaniu był wielokrotnie bity i kopany przez policjantów, którzy chcieli wymusić na nim przyznanie się do winy. Jeden z funkcjonariuszy miał przyłożyć mu do genitaliów na pół minuty włączony elektryczny paralizator.

Mężczyzna zgłosił sprawę dyrektorowi aresztu, w którym był przetrzymywany, a ten przekazał ją do prokuratury. Z odpowiedzi polskiego rządu na raport - opublikowanej razem z raportem - wynika, że śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa Kraków-Śródmieście Zachód, ale umorzyła je z powodu braku cech przestępstwa. Ponadto polski rząd poinformował, że w tej sprawie nie było prowadzone postępowanie dyscyplinarne.

Bili, kopali... prokuratura nie widziała przestępstwa

Drugi przypadek, o którym mówi komitet, dotyczy zatrzymanego z Szamotuł (Wielkopolskie). Miał być on bity i kopany przez policjantów, założono mu też bardzo ciasno kajdanki. Również tutaj prokuratura umorzyła śledztwo (wszczęte po liście przesłanym przez komitet); nie doszło do postępowania dyscyplinarnego.

W obu przypadkach HFPC ma wątpliwości, że śledztwa przeprowadzono w sposób właściwy. Dr Ireneusz Kamiński, prawnik z PAN i UJ, zwracał we wtorek uwagę, że obu poszkodowanych nie przesłuchano przez długi czas od zgłoszenia, a policjantów - w ogóle. Ponadto w jednym przypadku lekarze stwierdzili u poszkodowanego obrażenia, które pokrywały się z jego zeznaniami przed delegacją komitetu. - Gdyby te obie sprawy trafiły do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, z olbrzymim prawdopodobieństwem można powiedzieć, że Trybunał uznałby, że nie przeprowadzono w Polsce skutecznego postępowania wyjaśniającego - uważa Kamiński.

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski podkreślił, że żaden z zatrzymanych nie skorzystał z możliwości złożenia skargi do Strasburga.

Komitet zalecił polskim władzom poinformowanie funkcjonariuszy policji w całej Polsce, że wszelkie formy umyślnego złego traktowania osób pozbawionych wolności, w tym także obraza słowna, są nie do przyjęcia i będą surowo karane. Policjanci muszą też wiedzieć, że podczas zatrzymania nie wolno stosować więcej przemocy niż jest absolutnie niezbędne.


reszta: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,S.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FlameRunner




Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:11, 13 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, komuna mentalna nadal żyje i ma się nieźle.
Koleś z CBŚ przykłada zatrzymanemu kolesiowi paralizator do jajec, a ten nawet nie bardzo chce z nim walczyć ("żaden z zatrzymanych nie skorzystał z możliwości złożenia skargi do Strasburga"). Nie wiem który głupszy.

I też się przyczepię do tytułu - co w tym jest niby takiego szokującego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:17, 13 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FlameRunner napisał:
I też się przyczepię do tytułu - co w tym jest niby takiego szokującego?

No szokujące jest to, że tortury są od dawna zakazane przez międzynarodowe konwencje, nawet w czasie wojny, nie mówiąc o czasach pokoju. Tymczasem w Polsce są powszechnie praktykowane wśród stróżów prawa i porządku, m.in. do wymuszania przyznania się do winy przez osoby podejrzane o pospolite przestępstwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FlameRunner




Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:19, 13 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszesz jakby to była jakaś nowość.
Owszem, mnie też to wkurwia; coraz mniej dziwię się ludziom wyznania JP. Ale zszokowany nie jestem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:11, 13 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to przecież napisałem w drugim zdaniu że dla mnie to nie jest szok.

Słowo "szokujące" skopiowałem z tytułu newsa będącego treścią tego tematu. Niewątpliwie dla autora tego newsa było to szokujące. Jak i powinno być szokujące dla każdego normalnego człowieka, w tym dla każdego normalnego policjanta. Niestety dla każdego normalnego polskiego policjanta jest to jak najbardziej normalne, więc nic z tym nie robi, a wręcz przeciwnie: staje murem za swoimi kolegami bandytami, przez co później Polacy postrzegają policję (zresztą zgodnie ze stanem faktycznym) jako jedną wielką mafię w której ręka rękę myje... i tu dochodzimy do jednego wielkiego HWDP będącego jak najbardziej uzasadnioną i oczekiwaną reakcją na tego typu totalitarne patologie.

Przypomniał mi się przy okazji news sprzed paru dni:
Cytat:
Przed opolskim sądem toczyła się rozprawa apelacyjna policjantów z Kędzierzyna-Koźla. Prokuratura ustaliła, że niemal pięć lat temu, mieli oni wywieźć mężczyznę za miasto, by tam na parkingu przy użyciu gazu zmusić go do klęczenia i podpisania mandatu. Sześć miesięcy dla Sebastiana Zająca i siedem dla Jakuba Dziuby. Kary w zawieszeniu na dwa lata. Na ogłoszenie wyroku przyjechało kilkudziesięciu policjantów. - Byliśmy przekonani, że dziś nasi koledzy zostaną uniewinnieni. Ta decyzja sądu pokazuje, że sędziowie w ogóle nie znają życia na ulicy, gdzie w ciągu chwili trzeba podejmować bardzo wiele ważnych decyzji.
viewtopic.php?p=194296#194296


A w ogóle najlepsze w tym temacie jest to jakie środki Komitet Zapobiegania Torturom Rady Europy zalecił Polsce w związku z tym że u nas policja torturuje więźniów.
Otóż: poinformowanie funkcjonariuszy policji w całej Polsce, że wszelkie formy umyślnego złego traktowania osób pozbawionych wolności, w tym także obraza słowna, są nie do przyjęcia i będą surowo karane
Zalecił poinformowanie - ja pierdole, jakby biedni nieświadomi policjanci nie wiedzieli że nie wolno torturować podejrzanych Laughing

Dla porównania, mam pytanie: co najczęściej zaleca polska policja, gdy chce zwalczyć jakąś przestępczą patologię, będącą akurat na czasie? Dobra, nie traćcie posta i tam wiem co odpowiecie - nasza policja zawsze proponuje to samo: zaostrzenie przepisów.
Aż dziw bierze, że akurat tym bandytom zaostrzenia przepisów nikt nawet nie rozważa. Zapewne dlatego, że bez sensu jest zaostrzać przepisy komuś kto w praktyce i tak jest ponad prawem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FlameRunner




Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:24, 13 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego napisałem, że też się przyczepię.

I to sprowadza się właśnie do mojego coraz większego zrozumienia dla ideologii JP.

Te zalecone środki to klasyczny bełkot polityczny. Czyli również żadna nowość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:20, 13 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Przypomniał mi się przy okazji news sprzed paru dni:
Cytat:
Przed opolskim sądem toczyła się rozprawa apelacyjna policjantów z Kędzierzyna-Koźla. Prokuratura ustaliła, że niemal pięć lat temu, mieli oni wywieźć mężczyznę za miasto, by tam na parkingu przy użyciu gazu zmusić go do klęczenia i podpisania mandatu. Sześć miesięcy dla Sebastiana Zająca i siedem dla Jakuba Dziuby. Kary w zawieszeniu na dwa lata. Na ogłoszenie wyroku przyjechało kilkudziesięciu policjantów. - Byliśmy przekonani, że dziś nasi koledzy zostaną uniewinnieni. Ta decyzja sądu pokazuje, że sędziowie w ogóle nie znają życia na ulicy, gdzie w ciągu chwili trzeba podejmować bardzo wiele ważnych decyzji.
viewtopic.php?p=194296#194296

I dobrze że mi się przypomniał, bo przypadkiem jest ciągle na czasie.
Cytat:
Dwaj policjanci z Kędzierzyna-Koźla skazani prawomocnie za poturbowanie przestępcy stracili pracę. Ich koledzy rozpoczęli wczoraj akcję zbierania podpisów pod listem do prezydenta RP o ich ułaskawienie.

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,993.....legow.html


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:35, 13 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba zapomnieli dopisać, że sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej próbie kilkuset policjantów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:11, 15 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oto jak pokorni policjanci biją się w piersi, proszą o przebaczenie i postanawiają poprawę.

Najpierw sprawa tych dwóch typów co sąd ich skazał na wyrok w zawieszeniu za to że wywieźli gościa od lasu i każąc mu klęczeć, przy pomocy gazu zmusili go do podpisania mandatu. Oto wersja tego samego zdarzenia opowiedziana przez policjantów, którzy teraz chcą aby prezydent ułaskawił ich kolegów dzięki czemu zachowają swe posady aby dalej bezkarnie bawić się w gangsterów wymachując służbową bronią po mieście:
Cytat:
Policjanci zostali skazani za przekroczenie swoich uprawnień w stosunku do wielokrotnie karanego Mariusza M., zakłócającego ciszę nocną, który będąc w stanie upojenia alkoholowego podczas legitymowania nie okazał skazanym Policjantom dokumentów stwierdzających jego tożsamość. W związku z powyższym Policjanci postanowili przewieźć M do Komisariatu Policji w celu ustalenia jego tożsamości a następnie osadzenia do wytrzeźwienia. Jednak na prośbę uzasadnioną możliwością utraty pracy legitymowanego odstąpili od tego nakładając mu mandat karny kredytowy. Po tym M zadzwonił do KPP w Kędzierzynie – Koźlu informując, iż został pobity przez wykonujących czynności Policjantów. „Pokrzywdzony” był w stanie upojenia alkoholowego i nie posiadał obdukcji lekarskiej. Jak wynika z doniesień prasowych nie było żądnych świadków zdarzenia. Był jedynie głos pijanego mężczyzny przeciwko głosowi dwóch Policjantów.

http://nszzp.pl/index.php?option=com_con.....;Itemid=30


A teraz wracając to tytułowego raportu Komitetu Zapobiegania Torturom Rady Europy. Oto odpowiedź polskiej policji:
Cytat:
Ustalenia po wizytacji Europejskiego Komitetu Zapobiegania Torturom nie potwierdzają stosowania tortur.
Najpoważniejszym zarzutem, który pojawił się w opublikowanym wczoraj raporcie Europejskiego Komitetu Zapobiegania Torturom oraz Nieludzkiemu i Poniżającemu Traktowaniu albo Karaniu (CPT) były 2 przypadki rzekomych tortur wobec zatrzymanych przez Policję. Oba te przypadki zostały wnikliwie zbadane przez niezależną prokuraturę i żaden nie został potwierdzony.

http://www.policja.pl/portal/pol/1/67899.....twier.html

Innymi słowy, na zarzut "Gdyby te obie sprawy trafiły do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, z olbrzymim prawdopodobieństwem można powiedzieć, że Trybunał uznałby, że nie przeprowadzono w Polsce skutecznego postępowania wyjaśniającego" policja twardo odpowiada "przypadki zostały wnikliwie zbadane przez niezależną prokuraturę i żaden nie został potwierdzony" Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:44, 03 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Policjant z Chełmży w woj. kujawsko-pomorskim odpowie przed sądem za stosowanie niedozwolonych metod wobec osób zatrzymanych. Funkcjonariusz miał się znęcać nad przesłuchiwanymi.

Jak poinformowano w Prokuraturze Rejonowej Toruń-Zachód, 23-letni funkcjonariusz został oskarżony o wymuszanie zeznań w prowadzonych przez niego postępowaniach. Postawiono mu dwa zarzuty dotyczące prowadzonych przez niego postępowań w sprawie kradzieży.

Z ustaleń śledztwa wynika, że w lipcu policjant miał wymuszać siłą wyjaśnienia od mężczyzny podejrzewanego o kradzież w Sławkowie. Jak zeznał poszkodowany, funkcjonariusz bił go dłonią, kopał i uderzał pałką służbową w stopy, by wymusić przyznanie się do winy. Poszkodowany został oskarżony o dokonanie kradzieży, a jego proces w tej sprawie jeszcze trwa.

Drugą ofiarą policjanta miał być mężczyzna zatrzymany w związku z inną kradzieżą (sprawa została umorzona z powodu niewykrycia sprawcy). Według jego relacji, podczas przesłuchania policjant kazał mu klęczeć na krześle i bił go pałką w stopy.

Funkcjonariusz oskarżony o przekroczenie uprawnień nie przyznał się do winy. Grozi mu kara do dziesięciu lat więzienia. Po wszczęciu dochodzenia został zawieszony w wykonywaniu obowiązków służbowych.


http://wiadomosci.wp.pl/title,Policjant-.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 15 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3485
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 16 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Policja wszedzie jest bardzo brutalna. W Australii jest strasznie brutalna. W USA tez !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:38, 21 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skopali lokatorów, wybili zęby. Policja dwa razy pomyliła piętra


Cytat:
"Rzuciło się na mnie pięciu, przygnietli mnie do podłogi, kopali po twarzy, nogach". "Złapali za włosy i przeciągnęli po podłodze" - to dramatyczna relacja pary lokatorów, których brutalnie pobito w czasie interwencji antyterrorystów w jednym z katowickich mieszkań. Okazało się, że policja pomyliła piętra, w dodatku dwukrotnie - na kolejnym piętrze antyterroryści również omyłkowo weszli do mieszkania i obezwładnili innego mężczyznę. Groźny przestępca został złapany dopiero za trzecim podejściem.
Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt 24. Jak poinformowali nas internauci, lokal zdewastowano, lokatorów pobito.

SMS, który otrzymaliśmy zawierał informację o "nieudanej" interwencji policji. "Policja pomyliła mieszkania, w wyniku czego zdemolowała luksusowe mieszkanie na strzeżonym osiedlu. Pobito dwie osoby: 40-letniego mężczyznę i 24-letnią kobietę. Głową kobiety uderzano kilkakrotnie o podłogę, przez co wybito jej zęby, twarz posiniaczona. Mężczyznę skopano i wyzywano, rozwalono mu oko, bark, ręce, plecy, stopy, nogi, złamano nos. Policjanci pomylili piętra" - przeczytaliśmy w wiadomości.

Leciały granaty

Gdy grupa antyterrorystyczna zapukała do drzwi, nikt nie otworzył. Wtedy funkcjonariusze przystąpili do feralnej akcji.

- Zaczęło się około ósmej. Zobaczyłem tylko łeb faceta w kominiarce. Natychmiast zacząłem zamykać drzwi. Przewróciłem się i szczęśliwie przyparłem drzwi. Zaczęła się przepychanka. Jak nie mogli wejść, to zaczęli rzucać granaty hukowe - relacjonuje poszkodowany mężczyzna.

Wtedy - jak przyznaje - poprosił swoją dziewczynę, żeby zadzwoniła na policję. Gdy kobieta wyszła na balkon, dostrzegła celujących w nią z karabinów zamaskowanych policjantów. - Wtedy krzyknęła do mnie, że to naprawdę policja. Odpuściłem drzwi. Rzuciło się na mnie pięciu. Przygnietli mnie do podłogi, zaczęli wykręcać ręce. Jak pięciu na mnie leżało, jeszcze dwóch kopało mnie po twarzy, po nogach - mężczyzna opisuje bolesne wtargnięcie antyterrorystów.

Policjanci nie oszczędzili również jego partnerki. - Mnie popchnęli na podłogę, złapali za włosy i przeciągnęli po podłodze. Spytałam się: co się dzieje? Wtedy sześciokrotnie uderzono moją głową o ziemię - opisuje kobieta.

I dodaje: - Byłam przerażona, modliłam się, żeby nie strzelili.

Drugie pudło

Antyterroryści pobiegli potem na kolejne piętro, gdzie, jak się okazało, po raz drugi pomyłkowo weszli do innego mieszkania i obezwładnili mężczyznę, tym razem nie bijąc. 28-letniego przestępcę związanego z przestępczością samochodową, poszukiwanego dwoma listami gończymi, znaleziono dopiero za trzecim razem w mieszkaniu na trzecim piętrze.

Zweryfikowali dwa razy

Policja w rozmowie z TVN24 potwierdziła, że doszło do fatalnej w skutkach pomyłki. Na miejscu pracują technicy, jest też policyjny psycholog. Została wdrożona także procedura odszkodowawcza.

- Policja dostała informację, że tutaj znajduje się niebezpieczny mężczyzna, że posiada broń palną, której nie zawahałby się użyć - tłumaczy rzecznik policji z Katowic Piotr Pytel. Jego zdaniem to była "akcja dynamiczna", a miejsce przebywania przestępcy zweryfikowano. - Pracownik tego osiedla wskazał nam to mieszkanie dwukrotnie - zaznaczył rzecznik i dodał: - Nie uchylamy się od odpowiedzialności. Dowodzący akcją już po wszystkim przeprosił poszkodowanych kobietę i mężczyznę za pomyłkę.

Ofiary błędu katowickiej policji zapowiedziały pozwanie funkcjonariuszy za ich działania i będą domagać się odszkodowania.


http://www.tvn24.pl/0,1738833,0,1,policj.....omosc.html

Filmiki są ciekawe, warto je zassać dla potomności...[/img]
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:30, 25 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Policja przypadkiem zdemoluje dom i wybije zęby. Do błędów się przyzna, ale za szkody płać sam

Zdemolowane mieszkanie, wybite zęby, połamane ręce, postrzał gumową kulą, a nawet śmierć. Tego wszystkiego możemy spodziewać się po błędnych akcjach polskiej policji. Ta oczywiście zawsze przeprasza i w mediach zapewnia o finansowych zadośćuczynieniach. W rzeczywistości ich uzyskanie graniczy z cudem i ciągnie się latami. - Po wypadku sprawa jest nagłośniona, więc policjanci przyznają się do winy. Potem prowadzą postępowanie wewnętrzne, które mówi zupełnie co innego. To taka solidarność między policjantami - mówi Marcin Marszołek, prezes stowarzyszenia "Wokanda", pomagającego poszkodowanym w uzyskiwaniu odszkodowań.

Co roku antyterroryści przeprowadzają około 700 zatrzymań. Pomyłki są rzadkie, ale jak już się zdarzą to z katastrofalnymi skutkami. Bowiem nie zawsze kończy się tylko na wyłamanych drzwiach, zniszczonym mieszkaniu, czy nawet - nie ujmując ofiarom - wybitym zębom.


dalej: http://natemat.pl/6697,policja-przypadki.....y-plac-sam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 25 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, ze to temat o polskiej policji ale koledzy zza oceanu to "prawdopodobnie" jeszcze wieksza mafia - znam kilku osobiscie i wiekszosc z nich z checia wyslalbym na "rzetelne" badania psychologiczne jesli mialbym taka mozliwosc.

Pewnie wielu slyszalo o tej sprawie z 2007 roku, bo bylo o niej glosno w mediach ale dziewczyna do dzis ma problem z wymiarem sprawiedlowosci i kolegami po fachu - mimo oczywistych dowodow winy sprawcy.

Jak ktos nie pamieta badz nie widzial, a ciezko odnalezc juz ten filmik w dobrej jakosci kiedys popularny na youtube:

http://coolman19.blox.pl/2007/03/Brutalny-napad-na-polska-barmanke-w-USA.html

Polska barmanka, która został pobita przez policjanta, wniosła sama sprawę do sądu.


Karolina Obrycka, która została pobita przez policjanta w jednym z chicagowskich barów, wniosła sprawę do sądu. To decyzja sędzi federalnej Amy St.Eve i działanie przeciwko „niebieskiej zasłonie” - niepisanej zasadzie wśród policji, w myśl której funkcjonariusze kryją siebie nawzajem i nie zeznają przeciw sobie w sądzie.

http://www.faktychicago.com/index.php?news=7068

Komentarz wydaje sie zbyteczny, bo kara dla sprawcy jak dotychczas jest zwolnienie ze sluzby i 2 letni nadzor - kolejny psychopata w mundurze jakich w amerykanskiej policji bez liku.
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:31, 25 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

memorandum napisał:
Komentarz wydaje sie zbyteczny, bo kara dla sprawcy jak dotychczas jest zwolnienie ze sluzby i 2 letni nadzor - kolejny psychopata w mundurze jakich w amerykanskiej policji bez liku.

Przynajmniej sąd go skazał.
U nas by go najpewniej uniewinnił - policjant już by był na emeryturze, z czystym kontem, a może nawet po awansie...
Biegli stwierdzili by w sądzie, że kobieta pobiła się sama, a świadczące o tym dowody są w pełni wiarygodne, gdyż zostały zebrane przez policjantów z sąsiedniej gminy, a prokurator był z Łodzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 25 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, ze skazal ale to tylko dlatego, ze sprawa poszla w eter i wlasciciel baru nie dal sie zastraszyc - to juz wiem z nieoficjalnej wersji wydarzen krazacej owczesnie po miescie.

Bez udostepnienia tego krotkiego materialu filmowego, ktory zobaczyla opinia publiczna o sprawiedliwosci "jakiejkolwiek" Karolina moglaby pomarzyc.
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Szokujące praktyki dzielnych polskich policjantów
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile