W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nigdy nie rozmawiajcie z policją   
Podobne tematy
Polska Policja - mordercy i tchórze408
Polska policja159
polska policja...19
Pokaz wszystkie podobne tematy (28)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
17 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 24417
Strona: 1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:48, 02 Lip '09   Temat postu: Nigdy nie rozmawiajcie z policją Odpowiedz z cytatem

http://harce.wordpress.com/2008/06/20/nigdy-nie-rozmawiajcie-z-policja/

"przez jeden z blogów które regularnie czytam trafiłem na poniższy, świetny, wykład w którym profesor prawa oraz doświadczony policjant tłumaczą dlaczego trzeba być idiotą żeby powiedzieć cokolwiek podczas przesłuchania. wykład oparty jest na amerykańskich realiach, ale dla każdego kto kiedykolwiek był przesłuchiwany mechanizmy na które powołuje się policjant są doskonale rozpoznawalne a i zasady funkcjonowania systemu prawnego niewiele się różnią (poza tym że u nas policja robi wszystko żeby podejrzani nic nie wiedzieli na temat swoich praw i nie specjalnie interesują się tym czy sami je łamią). wykłady niestety po angielsku ale zdecydowanie warto by to spisać i przetłumaczyć (może kiedyś), albo chociaż w oparciu o to pisać ulotki ACK.

tak poza tym warto by zacząć promować jakieś hasło typu “nigdy nie mów nic – mówią tylko idioci” (z tym że brzmiące lepiej) – wywieranie presji w ten sposób nie zaszkodzi, często argumenty nieracjonalne lepiej docierają do ludzi niż logika… "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZielonyStreet




Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 70
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:09, 02 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

“nigdy nie mów nic – mówią tylko idioci”

Po ty co powiedziales/napisales to mysle ze masz racje Razz "nigdy nie mow nic" czyli oznacza to ze: zawsze mam mowic cos

lepiej napisz: "zawsze milcz - mowia tylko idioci"
_________________
Jestem jestem wciaz pod obserwacja,jestem bledem spolecznosci, a ich system jest racja.
Bo nie wychodze na tego ktory mysli, bo nie przelykam tego co nasz system sobie wysni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:59, 02 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie jego wina, tylko ułomność polskiego języka.
"nigdy nic nie mów" znaczy po polsku tyle co "zawsze nic nie mów", z tym że to pierwsze jest bardziej powszechne.
może jak będziesz starszy to w końcu to zakumasz, a na razie proponuje trochę pokory.

temat bardzo dobry - dziwie się tylko, ze polakom trzeba jeszcze przypominać aby nigdy do niczego się nie przyznawali. szczególnie przed pałami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Malinoski




Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 86
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:44, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urocza piosnka ilustrująca proponowaną postawę wobec cieciów.
Trzeba przyznać, że w warstwie tekstowej ultraumiarkowana.

http://www.youtube.com/watch?v=92yHKe7KbLA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slidexman




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:14, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wiem jak sie zachowywac na policji

kiedys wezwano mnie na swiadka
niec nie chcialem powiedziec to mnie skopali i powiedzieli ze znajda kogos
kto na mnie zezna
i na drugi dzien juz im ktos cos podpisal na mnie
i potem jak w prokuraturze mi czytali zeznania to wszytko z kosmosu
a najlepsze w tym wszytkim ze zaocznie ustalili ze jestem winny i na pck mam zapalcic

a jak bedzisz kiedys szedl i zobaczysz policjantow na przeciw siebie
to zacznij uciekac
na 100% zaczna gonic :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:39, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Bimi
"nigdy nic nie mów" znaczy po polsku tyle co "zawsze nic nie mów"

Przeca to zawżdy uznana i dopuszczalna forma rusycyzmu. Co dzień nad wyraz często takich przeczących sformułowań używamy, a wszyscy wiedza o co chodzi. Ot tak mamy Wink Np. na dalekim wschodzie kręcą głową na nie a mówią, że wszystko jasne i że zrozumieli. Między sobą idzie im bez szwanku, natomiast kłopot mają przyjezdni. Co kraj to obyczaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:47, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W matematyce w tej kwestii jest oczywiście porządek i jednoznaczność. W języku polskim tylko zamieszanie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Podw%C3%B3jne_przeczenie

Nigdy nic nie mów to nawet potrójne przeczenie
Nigdy nic nie mów nikomu - poczwórne Twisted Evil
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xXx




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 255
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:40, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj dzieci, dzieci...
ciekawe jak ktoś wam ogołoci mieszkanie i to nawet z mebli i dywanu albo jakiś zwyrodnialec zgwałci lub zabije waszą dziewczynę córkę czy matkę - do kogo wtedy zadzwonicie? jaki numer wybierzecie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:56, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slidexman napisał:
a jak bedzisz kiedys szedl i zobaczysz policjantow na przeciw siebie
to zacznij uciekac
na 100% zaczna gonic Smile



DOKŁADNIE ale uważajcie! bo jeszcze zarobicie kulkę w łeb! za co? co to już nie wolno nagle zacząć biec? przecież nic nie zrobiłeś, a tu proszę.... możesz zginąć bo biegniesz, w stanach to już na 100% za takie coś zarobisz kulkę, tam pały są takie pojebane, że lepiej ich traktować jak królów, w Polsce jeszcze może bym się pokusił o takie coś, a gdyby mnie dogonili to bym parkał śmiechem i pewnie by mnie skopali,


XXX policja właśnie od takich spraw powinna być, a od jakich jest naprawdę to właśnie widzimy, niech lepiej rozwalą mafię, ale korupcję w przemyśle farmaceutycznym, o politykach już nie wspomnę.... ale wolą łapać prostych złodziejaszków, przestępstwa powyżej 100000 zł są już w Polsce legalne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:47, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xXx napisał:
oj dzieci, dzieci...
ciekawe jak ktoś wam ogołoci mieszkanie i to nawet z mebli i dywanu albo jakiś zwyrodnialec zgwałci lub zabije waszą dziewczynę córkę czy matkę - do kogo wtedy zadzwonicie? jaki numer wybierzecie?
Laughing jeśli 997 to chyba tylko z powodu naiwności. ewentualnie dlatego że ten numer i tak jest "bezpłatny", więc nic nie kosztuje spróbować raz jeszcze - a nuż tym razem pomogą... Smile

umówmy się. mieszkałem w polsce ponad 30 lat, wielokrotnie byłem ofiarą przestępstw.
ile razy pomogła mi policja; przed w trakcie, lub po tym jak stałem się ofiarą?
moja odpowiedź: ZERO - a wasza?

a ile razy was w jakikolwiek sposób zgnębili? pałą, mandatem, słownie, czy inaczej..

nie wiem jak wasze, ale moje statystyki mówią same za siebie - polska policja więcej szkodzi polakom, niż pomaga. to wróg społeczeństwa, sprzymierzeniec rządu - coś na kształt komunistycznej SB.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
xXx




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 255
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:17, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
xXx napisał:

Laughing jeśli 997 to chyba tylko z powodu naiwności. ewentualnie dlatego że ten numer i tak jest "bezpłatny"

ile razy pomogła mi policja; przed w trakcie, lub po tym jak stałem się ofiarą?
moja odpowiedź: ZERO - a wasza?


mam nadzieje panie cyniczny ignorancie ze ktoś kiedyś na twoich oczach zabije bliską Ci osobę a później też chciałbym zobaczyć taką rżącą emotke w kolejnym poście.

jednakże muszę się zgodzić po części z jednym - a mianowicie z ów zerem. z tym że u mnie dotyczy to bilansu który wychodzi na zero. dostałem sporo rożnych mandatów bzdurnych upomnień z różnych powodów - mniej lub bardziej zawinionych. ale w momencie faktycznego zagrożenia taki pies pomógł może nawet uratował życie bliskiej mi osobie. także wg mnie cały system i zasada działania policji jest słuszna! ale jest bardzo kulawa. mówiąc wprost zajmują sie bzdurami i pierdołami zamiast faktycznymi patologiami. czemu tak sie dzieje hmm może dlatego że ktoś chce żeby tak było? a może dlatego że poprostu ten świat jest nie doskonały? a może tak a może srak. nie wiem.

Cytat:

DOKŁADNIE ale uważajcie! bo jeszcze zarobicie kulkę w łeb! za co? co to już nie wolno nagle zacząć biec? przecież nic nie zrobiłeś, a tu proszę.... możesz zginąć bo biegniesz, w stanach to już na 100% za takie coś zarobisz kulkę, tam pały są takie pojebane, że lepiej ich traktować jak królów, w Polsce jeszcze może bym się pokusił o takie coś, a gdyby mnie dogonili to bym parkał śmiechem i pewnie by mnie skopali,

XXX policja właśnie od takich spraw powinna być, a od jakich jest naprawdę to właśnie widzimy, niech lepiej rozwalą mafię, ale korupcję w przemyśle farmaceutycznym, o politykach już nie wspomnę.... ale wolą łapać prostych złodziejaszków, przestępstwa powyżej 100000 zł są już w Polsce legalne


to o czym piszesz to taka zasada ograniczonego zaufania. oni po prostu "dmuchają na zimne". w świecie w którym żyjemy nie wyeliminuje sie czegoś takiego jak policja - czytaj ludzi realnie (za pomocą czynów) broniących innych ludzi. gdyż nie wyeliminuje się w pełni szeroko pojmowanego zła.

ale generalnie zgadzam się z Tobą - kule w łeb powinien dostać każdy zły człowiek a nie ktoś kto np sie zaśmiał czy dla zabawy uciekał (tylko poco uciekac wiedząc ze policja stosuje zasade ograniczonego zaufania i można przez to dostać ów kulke w łeb?) - a czym jest zło to tak naprawdę każdy potrafi sobie odpowiedzieć sam we własnym sumieniu a odpowiedzi nas wszystkich zapewne będą zadziwiająco podobne.

ps. kto wywołuje wojny? - żołnierze?...
analogicznie jest z policją - zlikwidujcie problem to nie będzie policji bo to nie policja jest tu problemem ona jest tylko pokłosiem ów problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xXx napisał:
mam nadzieje panie cyniczny ignorancie ze ktoś kiedyś na twoich oczach zabije bliską Ci osobę a później też chciałbym zobaczyć taką rżącą emotke w kolejnym poście.

no i co? nie bardzo rozumiem jak twoja ckliwa zaczepka ma się do tego czy policja pomaga polakom, czy szkodzi. udowodnij że pomaga, lub zwyczajnie zamilcz.

masz coś przeciwko wyrażaniu śmiechu? zwyczajnie rozbawiła mnie twa dziecinna teza p.t. "jaki numer wykręcisz".
jeśli ktoś zabił na twoich oczach bliską ci osobę to tym bardziej powinieneś wiedzieć że polska policja to jedynie banda szkodników - mafia opłacana z naszych podatków. a jeśli ci nie zabił to co się przypierdalasz do moich emotek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
xXx




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 255
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:28, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi - pisz więcej razy słowo kurwa i inne przekleństwa - podobno to bardziej męskie i rośnie od tego siurek.

ps. a wyraz Polska - piszemy wielka literą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:29, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
najbardziej nie lubię pacanów którzy nie mają nic do powiedzenia, ale zawsze muszą wtrącić swoje jebnięte 3 grosze.

powiedz, pracujesz w policji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
xXx




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 255
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:35, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

najbardziej nie lubię pacanów którzy nie mają nic do powiedzenia, ale zawsze muszą wtrącić swoje jebnięte 3 grosze.


to musisz być bardzo nieszczęśliwym, sfrustrowanym i zakompleksionym człowiekiem nie lubiąc samego siebie.

Bimi napisał:
Smile
powiedz, pracujesz w policji?


nie nie pracuje. jestem z wykształcenia politologiem - i pracuje w swoim zawodzie. a co za tym idzie mam własne zdanie na temat tego czym jest państwo i jak ono powinno wyglądać i w tej definicji jest miejsce dla organizacji należącej do struktur państwa która chroni jego obywateli przed patologiami i tak jak już pisałem szeroko pojętym złem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:42, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xXx napisał:
to musisz być bardzo nieszczęśliwym, sfrustrowanym i zakompleksionym człowiekiem nie lubiąc samego siebie.
no to w końcu politologiem, czy psychologiem? Smile

pracujesz "w swoim zawodzie", czyli co robisz? polityka, dziennikarstwo...?
na którym przedmiocie uczyli was o "szeroko pojętym źle"? bo pierwsze słyszę by politolog używał pojęcia "zła" (szeroko pojętego), charakterystycznego raczej dla teologa. tudzież człowieka niewykształconego - np. policjanta Smile

gdy pałujesz jakiegoś małolata to pewnie też tłumaczysz to sobie, że on czyni "zło", które ty musisz zwalczyć "dobrem", he? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:03, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xXx napisał:
[...] mam własne zdanie na temat tego czym jest państwo i jak ono powinno wyglądać i w tej definicji jest miejsce dla organizacji należącej do struktur państwa która chroni jego obywateli przed patologiami i tak jak już pisałem szeroko pojętym złem.


Łał. Normalnie łał.
Szeroko pojęte zło? Pojęte przez kogo? Gwałconego czy gwałcącego? Bo jeżeli gwałcącego to w szeroko rozumianym pojęciu zła niewątpliwie mieści się wstrętna Policja, która to gwałcącego złapie.

Definicja zła zależy od tego z jaką formą kultury czy społeczeństwa mamy do czynienia. Wszystko dlatego, że pojęcie zła i dobra wynikają z tzw. wartości moralnych. Te wartości natomiast są zbiorem norm i zasad, danych dla określonej społeczności, które się "WYUCZA" w tzw. "procesie wychowaczym". Tak, tak panie szanowny politologu, moralność każdy ma inną, a im większa różnica w kulturze tym większa rozbieżność w moralności. Idąc zatem dalej, problem patologii nie zostanie rozwiązany przez policję. Nigdy. Głównie dlatego, że jest to krótkowzroczne rozwiązywanie skutków problemu, a nie jego przyczyn. Przyczyny problemu są ukryte i leżą na samym szczycie piramidy władzy, której częścią jest państwo. System zakazów i nakazów możecie sobie w dupę wsadzić szanowny Panie politologu. Stwarzacie chory system tylko po to, żeby poprawiać burdel, który wynika z istnienia Waszego ustroju, kasując za to przy okazji ogromne pieniądze. W dodatku nie wasze. Jesteście złodziejami i oszustami. Zasłaniacie się Policją, która ma rzekomo bronić obywateli przed patologiami. A prawda jest taka, że te patologie są Waszego autorstwa. Odpierdolcie się od ludzi. Ludzie sobie dadzą radę bez Was. Dawali sobie zresztą od zawsze.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
djkl




Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:41, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając ten temat przypomniała mi się scena z filmu "Młode wilki".
arrow Nigdy do niczego się nie przyznawaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shepherd




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he he Very Happy mnie jak lapali to po pijaku zawsze, spiewajacego, badz z piwem i zawsze obeszlo sie bez mandatu Smile nawet raz po pijaku uciekalem bo balem sie ze mnie na wytrzezwialke wezma, jak mnie zlapali to akurat to byl znajomy mojej mamy i sie pytal gdzie biegne, powiedzialem ze do domu, spisal mnie bo byl z taka mloda policjantka i puscil wolno Very Happy zadnych strzalow ani krzykow pytu "STAC POLICJA!!!" nie bylo Smile
Moze mam szczescie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:29, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze do ciebie nwo jeszcze nie dotarlo Smile
bo wiesz, teraz to nie ma tolerancji...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
shepherd




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:35, 04 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mala miescina w prawie ze centrum polski i bez nwo... no ciekawy fenomen Very Happy
Problem w tym, ze to prokomunistyczne miasteczko, ktore sie juz przesiadlo na POkemony, takze to juz kwestia czasu, ludzie tu gadaja jak politycy PO :/ nawet jakby gadali jak PiS to jeden chuj i Ci i tamci sa dla mnie bez roznicy, obydwie frakcje pchaja nas do traktatu, kazdy z was pewnie widzial wyniki glosowania nad traktatem u nas w parlamencie ( wolne media publikowaly liste http://wolnemedia.net/?p=15815 ), nawet z PiSu trafili sie tacy co byli za, takze jeden chuj :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:07, 05 Lip '09   Temat postu: Re: Nigdy nie rozmawiajcie z policją Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
tak poza tym warto by zacząć promować jakieś hasło typu “nigdy nie mów nic – mówią tylko idioci” (z tym że brzmiące lepiej) – wywieranie presji w ten sposób nie zaszkodzi, często argumenty nieracjonalne lepiej docierają do ludzi niż logika… "


Z tego co się dowiedziałem od samych policjantów,
pierwsze co robią to zajmują komputer delikwenta,
na 99,9%, jest tam jakieś nielegalne oprogramowanie,
wtedy klient dostaje alternatywę,
albo mówi, albo robią mu sprawę o piractwo.

Sami przyznają, że komputery bardzo ułatwiają im sprawę. Zawsze w pierwszej kolejności je inkasują, bez względu na typ wykroczenia, bo są pomocne przy szantażu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:16, 05 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xXx napisał:
Bimi napisał:

najbardziej nie lubię pacanów którzy nie mają nic do powiedzenia, ale zawsze muszą wtrącić swoje jebnięte 3 grosze.


to musisz być bardzo nieszczęśliwym, sfrustrowanym i zakompleksionym człowiekiem nie lubiąc samego siebie.

Bimi napisał:
Smile
powiedz, pracujesz w policji?


nie nie pracuje. jestem z wykształcenia politologiem - i pracuje w swoim zawodzie. a co za tym idzie mam własne zdanie na temat tego czym jest państwo i jak ono powinno wyglądać i w tej definicji jest miejsce dla organizacji należącej do struktur państwa która chroni jego obywateli przed patologiami i tak jak już pisałem szeroko pojętym złem.


Rozumie!
Piszesz , że masz wykształcenie zawodowe i pracujesz w swoim zawodzie.
Twoje wykształcenie , to wykształcenie wyższe, niż podstawowe.
Ja rozumie , że praca fizyczna to ciężka praca.
Napisz nam skąd masz komputer?
Czy to prawda, że dostałeś na komunie?
Wiem,że masz jeszcze dużo czasu , ale przed matura spróbuj poćwiczyć pisanie nowego zdania z dużej litery!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:34, 05 Lip '09   Temat postu: Re: Nigdy nie rozmawiajcie z policją Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
JerzyS napisał:
tak poza tym warto by zacząć promować jakieś hasło typu “nigdy nie mów nic – mówią tylko idioci” (z tym że brzmiące lepiej) – wywieranie presji w ten sposób nie zaszkodzi, często argumenty nieracjonalne lepiej docierają do ludzi niż logika… "


Z tego co się dowiedziałem od samych policjantów,
pierwsze co robią to zajmują komputer delikwenta,
na 99,9%, jest tam jakieś nielegalne oprogramowanie,
wtedy klient dostaje alternatywę,
albo mówi, albo robią mu sprawę o piractwo.

Sami przyznają, że komputery bardzo ułatwiają im sprawę. Zawsze w pierwszej kolejności je inkasują, bez względu na typ wykroczenia, bo są pomocne przy szantażu.

Z szantażystami się nie dyskutuje. Zabierają ci komputer? Oooopsss. Zaszyfrowane dane... Podaj nam hasło do otwarcia dysku... O co jestem oskarżony? O piractwo. Jakie macie dowody? Są na dysku. Skąd ta wiedza, skoro nie macie do niego dostępu? Skucha... Szantaż nie wyszedł. A co z domniemaną niewinnością? Dajcie dowody. Podejrzewać można wszystkich i o wszystko. Nasza milicja czuje się coraz bezkarniej:

Cytat:
Studenci uważajcie na funkcjonariuszy idiotów z prokuratur - inwigilacja i aresztowania komputerów coraz częstsze.

Ponad 20 komputerów i laptopów oraz ponad 800 sztuk różnych nośników danych zabezpieczyli policjanci z gdańskiej komendy miejskiej i wojewódzkiej. Jest to efekt przeszukań w akademikach dwóch gdańskich uczelni wyższych. Zabezpieczone nośniki trafią do ekspertyzy. Dziennik Internautów dowiedział się, że przeszukanie było wynikiem postanowień prokuratorskich w ramach prowadzonego dochodzenia.
Z krótkiego komunikatu policji wynika, że funkcjonariusze działali za wiedzą i zgodą władz gdańskich uczelni. - czytamy kolejną informacje.

Nie chodzi mi o to, że policja szuka złodziei oprogramowania, ale o to, że „przy okazji” przegląda całe dyski twarde, mając dostęp np. do danych i informacji NIJAK nie związanych z kradzieżą oprogramowania. Mogą to być bardzo osobiste informacje, np. adresy kochanek, ale mogą to być KOPIE maili, a te są objęte tajemnicą korespondencji i bez zgody sądu NIKT nie ma prawa do nich zaglądać. Nikt, z wyjątkiem tych, co zarekwirują komputery POD POZOREM sprawdzania, czy na nich jest legalne oprogramowanie.
Mamy więc sytuację IDENTYCZNĄ jak w stanie wojny polsko-jaruzelskiej i wcześniej, kiedy byle pies mógł na podstawie legitymacji służbowej zabrać całą zawartość NORMALNEJ skrzynki na listy i przeczytać każdy znaleziony w niej list. O cenzorach, otwierających co drugi list na każdej poczcie nie wspomnę.

Słusznie ktoś napisał w komentarzach, że gdy komputer jest narzędziem pracy, to zabranie go „do sprawdzenia” na parę lat pozbawia właściciela środków do życia na ten okres, a odszkodowanie to może on sobie sam napisać kredą na ścianie, bo go nigdy od nikogo nie dostanie.
Zresztą, dzisiaj bez komputera praktycznie nie da się studiować.

Wystarczy też, że ktoś z „ekspertów” w ciszy i spokoju laboratorium wklei na taki dysk jakiś utwór muzyczny w MP-3 i już będzie podstawa, aby oskarżyć gościa o piractwo, po czym umorzyć postępowanie z byle powodu, a wszystko tylko po to, aby nie wypłacić odszkodowania za bezprawne pozbawienie ofiary możliwości zarabiania na życie przez rok, może nawet 3 – zależy jak „szybki” będzie ekspert, badający dyski. Prawo w KPK nie mówi, ile czasu maksymalnie można badać „dowody przestępstwa”.

http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=t.....mp;id=2869
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
capricornus




Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 36
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:15, 05 Lip '09   Temat postu: nigdy nie rozmawiajcie z policją Odpowiedz z cytatem

Nasza władza zapewnia sobie przychylność zbrojnego ramienia. Odwołano podwyżki emerytur, rent, dla nauczycieli. Zabiera sie kasę z pieniędzy dla najbiedniejszych a rząd rezygnuje z przewidzianej radykalnej reformy emerytur policyjnych. Wierzcie mi, coś się będzie działo i chcą zapewnic sobie wierność.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4   » 
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nigdy nie rozmawiajcie z policją
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile