W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Policja zabiła handlarza-imigranta  
Podobne tematy
Polska Policja - mordercy i tchórze408
Polska policja159
polska policja...19
Pokaz wszystkie podobne tematy (28)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 8699
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8542
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:31, 23 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warszawska Praga: Policja zabiła handlarza-imigranta przy Stadionie

Jak podaje mm-warszawa "Po obrzucaniu kamieniami 4 radiowozy zostały zniszczone. W wyniku zamieszek ucierpiał także jeden z funkcjonariuszy, który z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. W sumie policjanci na bazarze zatrzymali dzisiaj 25 osób"

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po godz 10 w okolicy wejścia na bazar przy dworcu PKS Stadion. - Policjanci prowadzący czynności związane z nielegalnym handlem zostali zaatakowani przez kilku mężczyzn. Podczas napadu jeden z policjantów oddał strzał. Jak się okazało było to śmiertelne postrzelenie - poinformował Adam Mularz, komendant główny stołecznej policji.

Ofiarą jest młody Afrykańczyk. Podczas napadu został pobity policjant i z obrażeniami głowy trafił do szpitala. - Na miejscu trwają czynności, zatrzymywanie i ustalanie świadków - dodał Mularz.

źródło: Wybiórcza
http://cia.bzzz.net/warszawska_praga_pol....._stadionie

Ciekawy komentarz zamieściła jedna z czytelniczek tvn24. Nie wiadomo czy to prawda, ale z drugiej strony z psami nigdy nie wiadomo. Oto on:
"MOJ MĄZ TO WIDZIAŁ!! BYŁO ZUPEŁNIE INACZEJ NIZ PISZĄ!!!!!!!!
a bylo tak: chłopcy stoją, nadchodzi policja, panika - nikt nie chce mieć z nimi do czynienia, więc wszyscy uciekają (normalny odruch na widok smerfów). Jeden z nich zostaje złapany, pytaja sie go oczywiście czym handluje itp..., podchodzi jeden z jego kolegów, by pomóc wyjaśnić sprawę (nie zawsze policja porozumie sie w języku polskim z częścią nigeryjczyków, ktorzy mówią tyklo po angielsku), i się dzieje dalej? POLICJANT TYJMUJE BRON I STRZELA MU W BOK!!!!!!!! Później zaczyna go reanimować, zbierają się ludzie, krzyki, płacz, lament przechodniów. Atak na policję był po tym fakcie JAK WSZYSCY CZARNI WIDZIELI JAK POLICJA ZABIJA ICH KOLEGĘ!!!!! OBRZUCALI ICH WSZYSTKIM CZYM POPADNIE, BO BYLI WŚCIEKLI, ZE TEN POLICJANT NADUZYL SWOICH UPRAWNIEN I ZASTRZELIL CZLOWIEKA!!!
Moj mąż tego dnia też handlowal w tym rejonie i wie co się stało. Wlaśnie przyszedł do domu i skonfrontowaliśmy nasze informacje: moje z netA i jego z miejsca zdarzenia. Teraz będą wypisywać, że czarni są agresywni. oczywiście, że są, ale tylko w uzasadnionych przypadkach.
a TAK BYŁO TYM RAZEM.
Odnośnie tych kontroli słów kilka. Jak nawet kogoś skontrolują, to wcale nie jest nic wielkiego. Spiszą, wystawią mandat, zabiorą parę sztuk odzieży lub oprożnią bagażnik i koniec. żyje się dalej. Prawie codziennie tak sie tam ganiają, ale jeszcze nigdy nie bylo takiego końca pościgu.To była sobota, każdy chcial jak najwięcej zarobić, przecież i tak niedługo stadion zamkną i będzie po biznesie. Czemu tak się na nich dzisiaj uwzięli? nie mam pojecia.
Teraz policja będzie kręciła, zatajała prawdę, by tylko się oczyścić i obwinić czarnych, dlatego bo są czarni i już."


Wiecie czemu gliniarz strzelił, bo czarnuch mu śmierdział.
Co za skurwysyństwo szkoda tylko że jeden skurwiel trafił do szpitala


więcej komentarzy:

To nie on ich napadł tylko oni jego !
to jest chore ! on sie nie moze juz bronic to go oskaraja on poprostu sprzedawal buty i skarpetki a oni mysleli ze to zlodziej i go zaatakowali co teraz muszą czuć jego troje dzieci i żona polka jak sobie poradzą nic nie wiedzą a napisali że on napadł na policjantów każdy wie że to wina policjanta bo zaatakował niewinnego człowieka ten policjat myslal ze mu wszystko wolno bo jest strozem prawa a jeszcze powiedzial ze to nie jest panswo czarnych ludzi ! ten polizjant powinien isc do psychiatryka !


Byłam, widziałam
on zarabiał na rodzinę, na żonę Polkę i dzieci! byłam tam to straszna tragedia! Nie zasłużył na to by zginąć, chyba można było tego uniknąć. To ca się tam działo nie da sie opisać - porawdziwa wojna, bo jego koledzy (kilkadziesiąt czarnoskurych) atakowali policję i chyba chcieli się dostać do ciał, jego żonę chyba przepuścili, ale po szrpaninie kolejny leżał na chodniku i nie wstawał. Wszyscy byliw totalnym szoku, zaczeli uciekać i my też uciekłyśmy bo nie wiadomo czego można się było Wtedy jeszcze nie było tam telewizjiispodziewać...


http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/p.....rz,59005,1
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:50, 23 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego trzeba zawsze mieć przy sobie telefon z kamerką i nagrywać skurwieli. Mam nadzieję, że jakiś przypadkowy świadek z kamerką był na miejscu i sfilmował. Kto wie, może za kilka dni coś się pojawi w sieci Razz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:10, 23 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beezle napisał:
Dlatego trzeba zawsze mieć przy sobie telefon z kamerką i nagrywać skurwieli.

Słusznie ! Z takim filmem można przecież iść do sądu. choćby i do Najwyższego Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:35, 23 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to mafia.
z filmem z komórki czy bez - z największą mafią w polsce nikt nie wygra.
biegli, prokurator, a na końcu sąd i tak potwierdzą ich wersję.
sąd nawet nie będzie chciał obejrzeć "dowodu" z waszej komórki.

żyjecie w kraju w którym mordercy i tchórze w mundurach byli są i będą bezkarni.
mordercy tego nigeryjczyka teraz właśnie ustalają między sobą zeznania, a ministrowie spraw wewnętrznych i sprawiedliwości kminią jakby mobili im pomóc...
media zresztą to samo.

nie słyszeliście o tym, że czarnuch był już karany za przestępstwa gospodarcze?
czy to nie mówi samo za siebie?
profesjonale działanie zasłużonego policjanta ze stołecznej komendy - kontra - zeznania przestępców gospodarczych z bazaru.
i komu niby sąd ma tu uwierzyć??? to chyba oczywiste że nie kolegom czarnucha sprzedającego na czarno skarpetki.
jedyne co trzeba zrobić to ustalić zeznania i powołać właściwych biegłych; kolegów z pracy.
a dowody w polskich sądach są po to aby je dopuszczać lub nie - tak było jest i będzie; zarówno w drugiej, w trzeciej jak i w czwartej RP...
komuna jest wiecznie żywa, a mordercy w mundurach jak byli wtedy, tak i dalej pozostali bezkarni. choć kiedyś przynajmniej tracili prace - gdy dziś dostają awans, skurwysyny.

jeśli ktoś planuje wysadzić stołeczną komendę z tymi skurwielami-mordercami w środku to ma moje pełne błogosławieństwo.
i niech poda numer konta - dołożę się do dynamitu.
apeluję do dzielnych afrykańczyków by pomogli polakom rozprawić cię z tą pierdolona mafią - w was nasza nadzieja bo rdzenni polacy to niestety zwykłe cioty w stylu:
Cytat:
Od tego jest Policja , azeby sluzyc i bronic. Jesli ktos sie nie podporzadkowuje Panstwu musi zostac z czasem wyeliminowany ze spoleczenstwa. Eliminacja tego czarnoskorego, ktory zaatakowal policjnta nie przyniosla z pewnoscia straty dla spoleczenstwa. Bierzcie przyklad z Policji USA, przeciez rzekomo w tej waszej Polsce imponuje Wam tak bardzo Ameryka. A wiec, gdzie tutaj jest problem?!


błagam, rozpierdolcie co najmniej jeden komisariat, bo bezkarność tych morderców w mundurach sięgła już szczytu!
teraz nadszedł czas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 23 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
umówmy się. to jest zwykła mafia.

ma racje
Bimi napisał:
..w polsce chyba w każdym zawodzie tworzą się mafie. lekarze, taksówkarze, nauczyciele, sędziowie, policjanci - przy dowolnym "zagrożeniu" z zewnątrz najlepsi koledzy, ręka rękę myje.
jeden drugiemu oka nie wykole i będą się nawzajem kryć tak długo jak tylko sie da.
dlatego policja w polsce może bezkarnie zabijać ludzi - bo kto ma im udowodnić winę? prokurator? jak to ta sama mafia.

i nie pojmuji nie pojmują tak polacy mogą przechodzić obok tego obojętnie....

egzorcysta nie ma racji
nie pozostaje to bez echa
Cytat:
gdyby mieli rozum, to miast przyklaskiwać takim przypadkom mówiąc "nie trzeba było uciekać" powinni wyjebać psa z policji i powiedzieć "nie trzeba było strzelać".

wypierdalają psów z policji z byle jakiego powodu
nie tylko za strzelanie
np za nieobecności i inne takie pierdoły więc nie pierdol pierdół za szmatławcami i serialami tv
egzorcysta napisał:
dziwię się że nie boją się o swoje dzieci wiedząc o tym, że po mieście biegają z bronią policjanci którzy mogą bezkarnie zabijać za to że się ucieka.
tymczasem (wracając do dzieci) ci sami rodzice wpadają w panikę na wieść o narkotykach w szkole

weź kurwa nie ćpaj tego gówna więcej przyjacielu
słyszałeś o o psie w Polsce który strzelił do dziecka w w szkole w piaskownicy ,na deptaku , w parku ,za sklepem, w stodole ,w piwnicy gdzie dymał tudzież pędził bimber lub nawet o zgrozo ćpał??
nie
ty słyszałeś jak psy strzelają do uciekającego wystraszonego debila/nie bohatera który z holyłódem nie ma nic wspólnego

całe to gówno tak jak słusznie prawi egzorcysta to mafia
urzędasów
a 'palenie komisariatów i pseudo rewolucje to paliwo dla tej mafii o której tak zgrabnie wspomniał egzorcysta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8542
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:10, 24 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

błagam, rozpierdolcie co najmniej jeden komisariat, bo bezkarność tych morderców w mundurach sięgła już szczytu!
teraz nadszedł czas.


coś w tym stylu :


w piątek 26 kwietnia w południowej moskiewskiej dzielnicy Butovo anarchiści zaatakowali posterunek policji przy użyciu koktajli mołotowa

W Polsce powinno się jeszcze oberwać mediom, za kłamstwa którymi karmią społeczeństwo. Media są jeszcze gorsze niż policja, gdyż ogłupiają społeczeństwo, które w konsekwencji uznaje racje policji. A obrzucać siedzibę tvnu koktajlami, niech poczują strach gnidy. Albo chociaż wylać im beczkę benzyny przed wyjściem do budynku, i tak by narobili w gacie ( takie ostrzeżenie )
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:31, 24 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
w piątek 26 kwietnia w południowej moskiewskiej dzielnicy Butovo anarchiści zaatakowali posterunek policji przy użyciu koktajli mołotowa
Ogólnie - Rosja to ciekawy kraj Very Happy - nawet jakiś odważny się znalazł (wiem, że to co zrobił jest trochę głupie - nie czytałem też dokładnie o co chodziło, ale uśmiałem się trochę): http://fishki.net/comment.php?id=69930
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:03, 24 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beezle napisał:
..Ogólnie - Rosja to ciekawy kraj Very Happy - nawet jakiś odważny się znalazł (wiem, że to co zrobił jest trochę głupie - nie czytałem też dokładnie o co chodziło, ale uśmiałem się trochę): http://fishki.net/comment.php?id=69930

To co zrobił nie było takie głupie Very Happy To społeczna akcja Niebieskie wiaderka przeciw migałkom ( nie wiem jak przetłumaczyć migała (?) chyba kogut ) to jest migałka Chodzi o to że w takie migałki wyposażone są samochody urzędasów co czyni ich pojazdy w określonych sytuacjach uprzywilejowanymi.Urzędasy jak to urzędasy ,delikatnie mówiąc nadużywają tego przywileju i to stało się powodem zorganizowania akcji niebieskie wiaderka przeciw migałkom
http://www.youtube.com/watch?v=GexY-eAVaco
http://www.youtube.com/watch?v=bVE2Fx9riaM
http://www.google.pl/images?q=%D0%A1%D0%.....amp;tab=wi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8542
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:18, 25 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



i gdzie ta policja która według mediów reanimowała


Żona Nigeryjczyka zamordowanego wczoraj przez policję w okolicach "Stadionu" skontaktowała się z mediami w celu przedstawienia swojej wersji wydarzeń, która dotychczas była ignorowana.

Oto jej relacja:
"Ludzie może byście mnie zapytali co się stało. Może byście ludzi ze stadionu zapytali co się stało. Mój mąż zginął, bo zabiła go policja (...) On leżał na chodniku i się wykrwawiał. Nikt mu nie pomógł. Po prostu zostawili go tak." Do zdarzenia doszło gdy mąż pani Moniki podszedł do policjantów zatrzymujących jego kolegę: "Poszedł się zapytać dlaczego trzymają go na ziemi. Tamten policjant go po prostu odepchnął. Zaczęła się szarpanina, wymiana słów. No i strzelił. Przecież on nawet nie miał pistoletu, nie miał noża, nie miał nic".

Maciej Karczyński z Komendy Stołecznej Policji przekonuje, że "mężczyzna, który został śmiertelnie ranny prawdopodobnie stawiał czynny opór".

Oświadczenie w sprawie zajścia wystosowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Nigerii. Czytamy w nim, że zabójstwo "bez stwierdzenia winy demonstruje arbitralność polskiej policji".
http://cia.bzzz.net/zeznania_zony_zamordowanego_nigeryjczyka





I te zdanie na końcu :

Jedno jest pewne itd ...


Jebany dziennikarzyna, co za "piekny pizduś" , laluś w ryj butelką zaraz dostaniesz .
Co za łajza.
Mówię wam, media to największy wróg obywatela.
Te dziennikarskie pokraki trzeba zastraszyc, podbiec do takiego i chlustnąc mu w twarz benzyną, ale by się poszczał (ale urwał Smile ) Może by zrozumiał, jaką krzywdę robi społeczeństwu takimi wypowiedziami.Jebany japiszon

ten kawałek dedykuję policji i dziennikarskim łajzom:



Fuck you, and your entire fucked up crew
I hate you and everything you do
Such a tough guy you bring your friends
One on one shit your depends
Ruined the scene with all this shit
Never shut up just deal with it

Die, die, die motherfucker
Go hang yourself, cocksucker
Bash your face in with a brick
Hope your fucking car drives off a cliff
House burns down while you're asleep
take a big knife and stab it deep
hope you die you piece of shit
kill yourself please make it quick

Same old story same old tale
Assholes like you belong in jail
500 pounds and that's all you can do?
My mother hit me harder than you
I never talked shit I have the proof
You're too stupid to see the truth
Guess I'm too old for this shit
I'll hire some fucker to do the hit

Die, die, die motherfucker
It's your time to fry cocksucker
Force feed you some broken glass
Broken bottle up your ass
12 gauge blast right to your head
Skull fuck you after you're dead
Tied down and forced to plead
I'll laugh while I watch you bleed

Ready for more?

Die, die, die motherfucker
Go and fuck yourself cocksucker
Broken legs and broken back
I'll smile when I hear them crack
Pushed into a subway train
I'll get down and eat the brains
Let's give you a heart attack
Then i'll have the last laugh

I'll have the last laugh

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:48, 25 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaopdam tu newsa z wczoraj pokazującego obiektywność polskich mediów w podejściu do tematyki polskich morderców z mundurach:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,9251%201342%.....omosc.html

najpierw zaczęli tak
Cytat:
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Nigerii potępiło zastrzelenie obywatela nigeryjskiego przez polską policję - poinformowała agencja Associated Press. Nota protestacyjna w tej sprawie trafiła już do polskiego MSZ.


potem było:
Cytat:
bla bla bla...


I na koniec "a u was biją murzynów":
Cytat:
Agencja Associated Press odnotowała, że "ugrupowania obrońców praw człowieka mówią, iż policja w Nigerii, najludniejszym kraju Afryki, rutynowo dokonuje egzekucji więźniów, gwałci prostytutki i wymusza łapówki od kierowców na posterunkach kontrolnych".

Ale co to ma kurwa do rzeczy co robi policja w Nigerii???
Chcą wysłać tego mordercę i jego kolegów na staż do Nigerii?
Bo jeśli tak to ja jestem jak najbardziej za!!!
W Polsce sobie morderców w mundurach nie życzę - niech wypierdalają do dżungli gdzie ich miejsce, zwyrodnialcy zajebani
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8542
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 25 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak co ma to do rzeczy : czarnuch można napierdalac pałą, gwałcic, okradac itd. Tylko dlatego że jest czarnuchem i tą wiadomośc w "delikatny" sposób media "przemycają" do ludzkiej podświadomości.

Nic nie zmienia się od lat :
Ordel napisał:
Czarnuchy nie maja żadnych armat, nie maja wiec też żadnych praw.

viewtopic.php?t=11022
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8542
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:02, 25 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oświadczenie Dominiki Cieślikowskiej, psycholożki międzykulturowej na temat wczorajszych zajść na warszawskiej Pradze


Z niedowierzaniem czytam doniesienia mediów o tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce dziś, 23.05, kilka minut po godzinie 10.00. Minutę przed strzałem przechodziłam tunelem pod torami kolejki, nieopodal Dworca Stadion w Warszawie. Sytuacja wyglądała na sprzeczkę czy awanturę, ale nie było mowy o jakiejś niesamowitej agresji, a na pewno nie o takiej ,by trzeba było strzelać. Dosłownie chwile przed oddaniem przez policjanta strzału, zarówno ja, jak i kilka innych osób, przeszliśmy obok kłócących się mężczyzn bez obawy o własne życie - sytuacja nie wyglądała na zagrażającą. W zdarzeniu udział brało kilku mężczyzn o białym i kilku o ciemnym kolorze skory.
Wszyscy krzyczeli. Nie do odróżnienia było kto jest agresorem.

Z racji, ze jestem psycholożką międzykulturową, pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy była taka, że zapewne biali mężczyźni odbierają zachowania czarnoskórych mężczyzn jako agresywne, gdyż w wyniku różnic kulturowych sposób mówienia osób o afrykańskim pochodzeniu, Europejczykom wydaje się agresywny. Jednakże, moim zdaniem, poziom agresji wszystkich biorących w zdarzeniu osób był jednakowy. Gdy padł strzał - niedowierzałam, że ze sprzeczki, w ciągu chwili mogło dojść do tak ekstremalnych poczynań. Oczywiście, wtedy jeszcze nie wiedziałam, ze biali mężczyźni, byli policjantami - tajniakami. Dopiero chwilę po strzale, na miejsce zdarzenia, w którym brało udział zaledwie kilka osób, z wielu stron zaczęły nadbiegać kolejni ludzie. Z tłumu wyróżniały się czarnoskóre osoby, ale wśród biegnących nie brakowało także osób o innym pochodzeniu i Polaków. Zaczął zbierać się coraz większy tłum i osoby chcące przedostać się bliżej zdarzenia przewracały stragany i krzesła. Być może później doszło do starcia policji z handlującymi na "Stadionie" i innymi zebranymi wokół, jednakże w momencie oddania przez - jak się okazało - policjanta strzału, de facto zabicia człowieka, nie było mowy o niczym takim, jak określa to w mediach policja, chociażby rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

W podanych w wielu mediach opisach zdarzenie wygląda, że tak zwana "akcja", w trakcie której zabito człowieka to (jak określa rzecznik stojący na jednym z nagrań obok Pani Prezydent Warszawy) "napad", w trakcie którego "zatrzymane zostały 32 osoby", "co najmniej sześciu funkcjonariuszy zostało rannych" i wielu z nich obrzucono przedmiotami (rurami, cegłówkami). Opisywana w mediach akcja i cytowane słowa pana rzecznika policji, odnoszą się do zdarzenia mającego miejsce już po zabiciu człowieka. Po zabiciu, do którego doszło w wyniku sprzeczki czy awantury pomiędzy kilkoma zaledwie mężczyznami w przejściu pod stadionem.

Odnoszę wrażenie, że policja i media, opisując sytuację miesza dwa różne zdarzenia: to, w którym nie było niebywałej agresji, a w ramach którego zabito człowieka, i drugie - to, które - spowodowane zabiciem przez policjanta człowieka - wywołało czy wręcz sprowokowało zupełnie innej skali sytuację, w której udział faktycznie wzięło może i kilkudziesięciu cywilów stających w obronie zabitego i całe kordony solidnie uzbrojonej policji w tym najprawdopodobniej i brygad antyterrorystycznych.

Że o rasizm i dyskryminację łatwo w codziennym życiu przekonałam się nie raz. Jednakże jeszcze nigdy nie brałam udziału wydarzeniu tak tragicznym, by na moich właściwie oczach, w wyniku braku kompetencji międzykulturowych policjantów, którzy najprawdopodobniej nie rozumieli i tego, co i tego jak do nich mówił czarnoskóry mężczyzna, zdecydowali się na tak ostateczny ruch, jak użycie broni i zabicie człowieka. Zaraz po zdarzeniu, doszło zresztą do bardzo wielu kolejnych aktów rasizmu i dyskryminacji. Z tego, co udało mi się zaobserwować i usłyszeć, dzwoniący z komórek na policję świadkowie zeznawali, że "Murzyni się biją w tunelu" (wybiórcza uwaga koncentrująca się na tym, co odmienne, nie pozwoliła im dostrzec, że w zdarzeniu brali udział także biali, równie emocjonalnie, jak ofiara, mężczyźni). Mówiono także, że "Murzyni" biegli z krzesłami, podczas gdy na miejsce zdarzenia biegło bardzo wielu "gapiów" o różnych kolorach skóry, przy okazji przewracający krzesła, stoły i stragany. Osoby o białym kolorze skóry były wypuszczane z miejsca zdarzenia, natomiast wszystkie osoby o czarnym kolorze skóry zostały przez ochronę targowiska zatrzymane za kratami rozstawionymi wokół miejsca zdarzenia. Po mojej interwencji wobec pracownika, jak i administratora, aby wypuszczać wszystkich albo nikogo, zostałam nazwana osobą awanturującą się i broniącą "bijących się Murzynów" i oczywiście zignorowaną.

Plotki i pomówienia oparte o przekształcone fakty odbiegającego od tego, co się zdarzyło - przekształcone, jak to zwykle przy podobnych sytuacjach, na niekorzyść osób o nie-europejskim pochodzeniu - rozniosły się nie tylko szybko wśród świadków po całym targowisku, ale także za pomocą mediów dotarły do wielu odbiorców w całym kraju dając podłoże do rozwijania się rasizmu i zaciemniając obraz zdarzenia na tyle, że trudno teraz będzie o sprawiedliwość i ukaranie winnych tragedii.

Dominika Cieślikowska
Biuro Obsługi Międzynarodowej

http://feminoteka.pl/news.php?readmore=6562

I pamietajcie :
Cytat:
Jedno jest pewne
media przyłożyły rękę, kreując fałszywy obraz.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:12, 26 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/2682,2175664,s.....kalne.html

Cytat:
- Maxwell nie zaatakował policjanta. Policjant powiedział: "Cofnij się" i wyciągnął broń. Wtedy Maxwell zapytał: "A co zrobisz? Zastrzelisz mnie? No to strzel". Wtedy policjant popchnął Maxwella i strzelił do niego - tak brzmi relacja świadka tragicznego zajścia w Warszawie. Podczas rutynowej kontroli policji na targowisku jeden z handlujących został śmiertelnie postrzelony przez policjanta.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę. Gdy nadeszła policyjna kontrola, dwóch handlarzy zaczęło uciekać. Policjanci rzucili się w pościg i obezwładnili jednego z nich. Do tego momentu wersja Komendy Głównej ogólnie zgadza się z relacjami świadków.

Według policji, policjanta i jego kolegę, który biegł za nim, zaatakowała wtedy grupa mężczyzn uzbrojonych w kamienie. Podczas szamotaniny obywatel Nigerii miał próbować wyrwać broń funkcjonariuszowi i wtedy padł strzał. Świadkowie, którzy zdecydowali się porozmawiać wczoraj z mediami, twierdzą, że o żadnym wyrywaniu broni nie było mowy.

- Nie było bójki między policjantem a Maxwellem, zamieszki zaczęły się dopiero po tym, jak zobaczyliśmy że on nie żyje - mówi w rozmwie z "Gazetą Wyborczą" Kevin, świadek zdarzenia. - Złapali go i założyli mu kajdanki, Maxwell prosił, żeby go puścili. Wtedy policjant powiedział: odsuń się, albo cię zastrzelę i strzelił. Maxwell nie był agresywny, nie było próby wyrwania broni - twierdzą świadkowie. - Policjant był wyraźnie przestraszony. Prosił ludzi o pomoc. Gdy tłum zobaczył, że on nie żyje, zaczęło się zamieszanie. Afrykańczycy zaczęli rzucać kamieniami w radiowozy. Policjant uciekł, gdy zobaczył jacy ludzie są wściekli - opowiadają.

Wśród osób, które po tragedii usłyszały zarzuty, są obywatele Nigerii, Indii i Kamerunu oraz osoby z polskimi dowodami osobistymi. Łącznie w związku ze sprawą zatrzymano 26 osób - usłyszały zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza i stawiania oporu przy interwencji.

no tak - czego się można było spodziewać?
wszyscy usłyszeli zarzuty z wyjątkiem mordercy; ten jest aktualnie pod opieką psychologa, rozmawia sobie z kim chce przez komórkę a koledzy przynoszą mu kwiaty do szpitala.
jakby ktoś myślał że żartuję - otóż nie, to polska rzeczywistość
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:07, 30 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zabil to dopadnie go karma, nie potrzeba sadow ani niczego

proste.
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:16, 31 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swoją drogą niezła akcja policji, wysłać tajniaków do walki z handlarzami podróbek. Gdyby Ci durnie z Policji byli trochę bardziej ogarnięci zrozumieli by że te ich podróbki pochodzą najczęściej z tych samych fabryk co oryginalne. Z tą różnica że ten Nigeryjczyk jako pośrednik nie mógł kupić sobie prawa i wynająć policji do ścigania konkurencji.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:11, 31 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Hiszpanii jest miasteczko, gdzie zlikwidowano policję całkowicie. Nazywa się Marinaleda. Jak ktoś chce poczytać o tym miasteczku to http://nowalewica.pl/index.php?view=arti.....p;Itemid=5 w tym linku o tym sobie poczyta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 31 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba było zamiast kamieniami to napierdalać w psy koktajlami mołotowa.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8542
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:14, 31 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
W Hiszpanii jest miasteczko, gdzie zlikwidowano policję całkowicie. Nazywa się Marinaleda. Jak ktoś chce poczytać o tym miasteczku to http://nowalewica.pl/index.php?view=arti.....p;Itemid=5 w tym linku o tym sobie poczyta.


a co zrobią jak przyjadą Polacy na - np- wakacje, i bedą sie chcieli trochę zabawic ?
Może wezwą wojsko z sąsiedniej wiochy?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 31 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzieliscie pewnie film Smardzowskiego DOM ZLY....


Dzieje sie w stanie wojennym lata 80-te poczatek.....'


Teraz pomyslcie ze mozecie zmienic lata.......80 na 2010....

Cos sie zmieniło prawda Smile


Smile
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:14, 25 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śledztwo w sprawie śmiertelnego postrzelenia przez policjanta w maju 2010 r. Nigeryjczyka Maxwella Itoyi zostało przedłużone o trzy miesiące - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur. Prokuratura bada, czy funkcjonariusz przekroczył swoje uprawnienia.

Do tragedii doszło 23 maja 2010 r. rano, podczas kontroli na bazarze w okolicy budowy Stadionu Narodowego.

Według policji, ubrani po cywilnemu funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami gospodarczymi, podeszli do grupy czarnoskórych mężczyzn. Ci zaczęli zachowywać się agresywnie, jeden uciekał. W pogoń za nim ruszył policjant. Jak wynikało z wstępnych relacji funkcjonariuszy, w tunelu pod torami policjant przewrócił uciekającego na ziemię i próbował założyć mu kajdanki. Wtedy jego i jego kolegę, który biegł za nim, miała zaatakować grupa mężczyzn.


Padł śmiertelny strzał

Pomiędzy policjantem a ściganym mężczyzną miało dojść do szamotaniny. Z relacji kolegów policjanta wynika, że strzał padł podczas próby wyrwania mu broni.

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski informował wówczas, że policjant próbował udzielać mężczyźnie pomocy, jednak został obrzucony kamieniami, cegłami i rurami. Podobnie jak pięciu innych policjantów został ranny. Sytuację udało się opanować dopiero po przyjeździe dodatkowych sił prewencji; 36-latka nie zdołano jednak uratować.


Policjant celował już wcześniej?

Według relacji kolegów Maxwella Itoyi, którzy byli świadkami tego tragicznego zdarzenia, Maxwell podszedł do policjanta po tym, jak zobaczył, że jeden z jego handlujących kolegów został zatrzymany. Jak mówili, policjant zanim strzelił do Maxwella, już wcześniej celował do innych ludzi, którzy przebiegali obok niego.

Praska prokuratura prowadzi jeszcze jedno śledztwo, dotyczące napaści na policjantów. Zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza przedstawiono w sumie 25 osobom (grozi za to od roku do 10 lat więzienia), a jednemu - zarzut stawiania czynnego oporu policjantom (zagrożony karą do trzech lat). Wśród osób z zarzutami najwięcej jest obywateli Nigerii, są też mężczyźni legitymujący się polskimi dowodami osobistymi oraz osoby z paszportami Indii i Kamerunu.


http://polskalokalna.pl/wiadomosci/mazow.....3868,0,0,1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 25 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli dzielni policjanci strzelali w obronie własnej, bo czarnoskórzy na nich rzucili się bez powodu. Pewnie gliniarzy uniewinnią a tamci pójdą siedzieć itp. Jakoś by mnie to nie zdziwiło. Ciekaw jestem jaki będzie finał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Policja zabiła handlarza-imigranta
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile