W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Thierry Meyssan -istota wojny UE/USA o Afrykę  
Podobne tematy
Mali - no to się Francuzi urządzili 29
Sarkozy zabił Kaddafiego8
Libia - kraj ten już nie istnieje 26bez ocen
Pokaz wszystkie podobne tematy (26)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 5250
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:46, 09 Lip '11   Temat postu: Thierry Meyssan -istota wojny UE/USA o Afrykę Odpowiedz z cytatem

GEOPOLITYCZNY SENS WOJNY USA/NATO O AFRYKĘ

wywiad z THIERRY MEYSSAN w Trypolisie, 29 czerwiec 2011


Jednym z niewielu działaczy społecznych, któremu udało sie "przedrzeć się" przez zasłonę dymną korporacyjnych mediów, by publicznie zaatakować - niestety tylko na terenie Francji - oficjalną wersję wydarzeń 9 września 2011 w USA, były funkcjonariusz francuskiej „razwiedki” (tego rusycyzmu używa z upodobaniem St. Michalkiewicz) Thierry Meyssan. Po opublikowaniu przezeń książki pod tytułem „Straszliwe oszustwo’” (L'effroyable imposture) na temat wydarzeń 9-11 w Stanach Zjednoczonych, został on znienawidzony przez NATOwski establishment, a po dojściu do władzy we Francji prezydenta Nicolasa Sarkozy, którego Meyssan denuncjuje jako agenta CIA podając przy tym smakowite szczegóły jego "ustawienia" na prezydenturze w Pałacu Elizejskim, Meyssan musiał ze względów bezpieczeństwa opuścić strefę bezpośrednich wpływów NATO. Przez ostatnie trzy lata ten organizator ważnego portalu www.voltairenet.org przebywał w Libanie pod opieką Hezbollahu. Od kilku zaś tygodni bawi on w Libii na zaproszenie rządu tego państwa, już od 4 miesięcy bombardowanego przez NATO i tam już publikuje swe najnowsze rewelacje, z których jedną przetłumaczyłem na język polski.

(Patrz video http://www.youtube.com/watch?v=lY_DQjBqwJ0 ).

Poniżej znajduje się pełny tekst tłumaczenia na język polski tego wywiadu z Thierry Meyssanem, zrobionego 29 czerwca w Trypolisie. Jednym ze szczegółów działań NATO w Libii, który przeraził tego francuskiego antyglobalistę, jest powtarzające się już kilkukrotnie, mordowanie za pomocą precyzyjnie naprowadzanych pocisków rodzin libijskich przywódców, a zwłaszcza ich dzieci. Meyssan stwierdza "Nie wiem kto w Kwaterze Głównej NATO zadecydował o takim postępowaniu, ale cywilizacja europejska się w ostatnich kilku wiekach rozwijała wysiłkiem filozofów, intelektualistów oraz teologów w taki sposób, aby takie zachowania nie miały w niej miejsca. Jest to rzecz najbardziej ohydna, ale w Kwaterze Głównej NATO z pewnością wiedzą co się dzieje."

Tutaj jako europejski filozof, intelektualista oraz znawca teologii judeo-chrześcijanskiej zobowiązany jestem dać proste wytłumaczenie takich "humanitarnych" zachowań się NATO. Otóż elita USA wychowana została w atmosferze weneracji Starego Testamentu, zaś przemawiający z kart tego Pisma Świętego "Bóg" napisał bardzo wyraźnie, już w Pierwszym Przykazaniu swego Dekalogu, że "karzę winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą” (II Moj 20, 5). A zatem zgodnie z tą „bożą instrukcją”, są zabijani synowie tych przywódców, którzy publiczne odważyli się demonstrować swą nienawiść do tak zwanego Narodu Wybranego: w Polsce w 1956 roku został zabity, przez pracujących w UB agentów Izraela, piętnastoletni syn Bolesława Piaseckiego, przywódcy przedwojennej „Falangi”; 1 maja br. w Trypolisie rakiety NATO zabiły w domu jednego z synów Muammara Kadafiego oraz troje jego wnucząt. (Ponieważ ja też nienawidzę „boga USraela”, więc i mnie winna spotkać podobna kara. Ja jednak – dzięki bogu /tak!/ – synów nie posiadam, a zatem w moim wieku wielbiony przez J.-Ch. „Bóg - Pan Świata” może mnie co najwyżej w d… pocałować.)

A jeśli chodzi o to, kto w Kwaterze Głównej NATO decyduje o tak ohydnych metodach walki "o panowanie nad Ziemią", to warto przypomnieć, że pod koniec 2010 roku, jednym z "12 mędrców NATO" (tak ta funkcja się formalnie nazywa) został były minister Spraw Zagranicznych Polski, Adam Rotfeld...

I jeszcze dwie uwagi, które się nasuwają, gdy się czyta/ogląda ten wywiad udzielony przez T. Meyssana, ponoć w podziemiach hotelu „Hyxos” (?) w Trypolisie, w którym jako „żywa tarcza” zakwaterowani zostali dziennikarze z Zachodu, nienawidzący Libii Kadafiego (patrz zakończenie ponizej pełnego tekstu wywiadu ).

Otóż Meyssan mówi o planach fragmentaryzacji wszystkich dotychczasowych krajów nie tylko Bliskiego Wschodu, ale także i Afryki oraz Europy Wschodniej, jako że ten „zabieg geopolityczny” ułatwi implantację w tych krajach elit kompletnie uzależnionych od „Pana Świata” Zachodu. Ten Zeitgeist (heglowski „duch czasów”) obserwuje się i w Polsce dzisiaj, bowiem ni stad ni z owąd pojawiła się kwestia wyraźnie sztucznie rozdmuchiwanej „autonomii śląskiej”, niezadługo będziemy mieli i sprawę odrodzenia się koncepcji „goralenvolku”, do którego i ja sam "Gąsienica" przynależę. Wszystko to po to, aby udupić wspólnotowy duch Polaków, nawet kolejkę linową na Kasprowy Wierch – dumę II Rzeczpospolitej – na przekór wszystkim mieszkańcom Zakopanego (w tym i tych pochodzenia żydowskiego), planuje się "oddać w pacht" jakiemuś obcemu spekulantowi. A to oznacza, że w rzeczy samej, sytuacja ekonomiczna Polski jest gorsza niż nawet Grecji, ale po to mamy te nasze (?) nieszczęsne „żydo-mendia”, by o tym zjawisku DEPOLONIZACJI POLSKI społecznie nie myśleć.


Co więcej, Meyssan celnie zauważa, że podstawową przyczyną, dla której NATO, pomimo swego super uzbrojenia nie zdołało dotychczas poskromić tego, ludnościowo nie większego niż mała Szwajcaria kraju, jest UZBROJENIE CAŁEJ LUDNOŚCI LIBII W BROŃ LEKKĄ, I to właśnie z tego powodu, aby Polacy już nigdy nie mogli się skutecznie, z bronią w ręku, przeciwstawić dyktatowi okradających cały świat Central Bankowych w Nowym Jorku oraz w londyńskim City, ZLIKWIDOWANO W NASZYM KRAJU POWSZECHNĄ SŁUŻBĘ WOJSKOWĄ. Ci zaś „ochotnicy”, którzy dla pieniędzy zaciągają się do wojska, z natury nie są zbyt chętni by nadstawiać swą skórę dla prywatnych interesów wynajmujących ich usługi tak zwanych „złodziejskich baronów” USA/UE i ich namiestników w Polsce.

A oto pełen tekst wywiadu:


Cytat:
MECANOPOLIS

Oś przeciw globalizmowi

THIERRY MEYSSAN W TRYPOLISIE, 29 CZERWIEC 2011


Trzeba zmienić całkowicie wyobrażenie jaki możecie mieć na temat Libii, ponieważ w okresie ostatnich kilku lat mieliśmy wszelkiego rodzaju działania mające na celu diabolizację tego kraju, a zwłaszcza diabolizację jego przywódcy, Kadafiego.
Po pierwsze istnieje w tym kraju demokracja, zwana demokracją uczestniczącą (bezpośrednią), przypomina ona trochę tą w Szwajcarii, nie ma ona nic wspólnego z dyktaturą i ewidentnie jest ona o wiele bardziej demokratyczna niż reżym, który mamy na przykład w Egipcie względnie we Francji.
W Libii zgromadzenia ludowe istnieją wszędzie I na około trzy i pól miliony dorosłych mamy około 600 tysięcy osób które uczestniczą w debacie publicznej.
Natomiast we Francji w publicznej debacie uczestniczą tylko przywódcy partii politycznych oraz związków zawodowych, na skalę społeczną jest to zaledwie kropla wody, Francuzi z okazji wyborów mogą coś od siebie przekazać, a następnie nie mają nic do powiedzenia.
We Francji to, co dobrze funkcjonuje to znajduje się na poziomie samorządów miejskich, natomiast powyżej, na poziomie dyskusji na temat ogólnej polityki, ogół ludności jest wyłączona z debaty, och, wybraliśmy prezydenta oraz posłów i to wszystko.
Myślę, że Libia jest krajem o wiele bardziej demokratycznym niż nasz kraj. A w rezultacie jest krajem, który będzie lepiej bronionym niż nasz, w przypadku gdy zostanie on zaatakowany. Gdy ludziom da się jakąś odpowiedzialność, to będą się bili o swój kraj.
Tutaj obecnie rozdano karabiny Kałasznikowa oraz amunicję dla całej ludności, dzielnice miast są zorganizowane w bloki budynków I każdego tygodnia przeprowadza się zebrania, na których się tłumaczy jak działa broń i amunicja.
I nadal trwa wyposażanie ludności w broń oraz amunicję w oczekiwaniu na atak lądowy, ludność jest zjednoczona, umotywowana i zdolna podjąć walkę.
Wszystko co mówiono o zbrodniach Kadafiego w Bengazi, nie zostało potwierdzone, nie ma żadnych danych, nic na ten temat nie wiemy. To nie oznacza, że to był fałsz, ale że brakuje nam jakichkolwiek informacji na ten temat.
Prokurator Trybunału Międzynarodowego jest zmuszony dzisiaj mówić że było około 200 ofiar na początku tych wydarzeń w lutym, natomiast na Forum ONZ oskarżono Libię o zabicie 6 tysięcy osób.
Jak zeszliśmy z tych sześciu tysięcy do 200 osób to może w końcu się okazać, że z całej tej liczby nie zostanie ani jedna osoba, nikt nie zostanie. Jednak na skutek tej propagandy sami Libijczycy zaczęli wierzyć w to co im opowiadano (przez światowe media). I z tego powodu cały szereg osób przystąpiło do rebelii, wierząc w to co usłyszeli, że Kadafi zachowuje się w ten sposób.
W ostatnich dniach mamy cały szereg oddziałów rebelianckich, które zaprzestały walki i się poddają. Oni twierdzą, że przez całe trzy miesiące walczyły z Kadafim na podstawie fałszywych informacji na temat rzeczy jakie zrobił Kadafi, ale w końcu się przekonali, że on tego nigdy nie zrobił.
Na odwrót, widzimy zbrodnie jakich dokonała (NATOwska) koalicja i pragniemy to wszystko powstrzymać. To załamanie się w szeregach powstańców wywołane jest także zużyciem się ich sprzętu wojskowego.
W tej chwili w Libii jest bardzo wiele wojsk lądowych koalicji, co jest całkowitym pogwałceniem rezolucji ONZ, Francja dostarcza broni powstańcom, a w szczególności dostarczyła dwa samoloty transportowe z bronią, które lądowały w Fezzanie (w Tunisie). Udało mi się nawet dotrzeć do numerów tych samolotów.
Broń jest dostarczana także drogą morską, i z tej przyczyny NATO zbombardowało flotę Kadafiego, aby nie przeszkadzała w dostarczaniu broni ta drogą dla oddziałów, które przedostały się na terytorium Libii od strony morza. Nikt nie jest w stanie podać dokładnych danych na ten temat.
Jeśli zaś chodzi o półwysep Cyrenajka, to służby NATO nawiązały kontakty z lokalnymi komórkami Al- Kaidy. Jest to bardzo spektakularne, jako że są to są milicje pochodzące z Arabii Saudyjskiej i są obstawione przez agentów CIA, wśród nich są ludzie, którzy zostali zwolnieni z Guantanamo i przywiezieni tutaj.
(Amerykanie) używali tej grupy Al-Kaidy by dokonać masakr które przypisano Kadafiemu, a następnie oni się tutaj na dobre zainstalowali. Na przykład w miejscowości Dera na Cyrenajce proklamowano islamski emirat. Dokładnie to samo co się stało w Iraku i w Afganistanie, w Bośni oraz w Czeczenii, gdzie wcześniej proklamowano islamskie emiraty. i tam zaczęły się dziać rzeczy straszne, wręcz niewyobrażalne.
Dotarły do mnie przekazy video (linczów, oraz egzekucji) które tam się działy, potworne wręcz rzeczy. W wyniku tych zajść ludność Cyrenajki odwróciła się od tych ugrupowań, chcąc się uwolnić of wściekłych obłąkańców, którzy się zainstalowali w tej części kraju.
Ale jak się od nich uwolnić, od tych narkotyków, jakimi się ich raczy i od tego wszystkiego. Jest to najgorsza zbrodnia, to co tam się dzieje, na skutek działań tych, skądinąd niewielkich, ugrupowań. To wszystko jest bardzo spektakularne i wszystko to jest robione by sterroryzować ludność i to się udało.

NA JAKI TYP OPORU NATRAFIA INTERWENCJA NATO?

W tym wypadku zakorzenienie się Republiki wśród ludności jest bardzo, bardzo ważnym czynnikiem.
Ten kraj jest bardzo pokojowo nastawiony. Jak się rozmawia z ludźmi, to się pojmuje, że do wybuchu tych wydarzeń, do 17 lutego nikt nie obawiał się policji. Bardo wielu miało to wszystko w nosie. W kraju poziom życia był bardzo wysoki.
O ile pamiętam Libia to był to 57 kraj na świecie pod względem zachowania standardów ONZ praw człowieka i nie był to kraj biedny, każdy mieszkaniec miał samochód, był to kraj do tego stopnia zmotoryzowany, że stopniowo rezygnowano w nim z transportu publicznego.
Ponieważ jednak ma on (w chwili obecnej) zdolność rafinacji ropy bardzo ograniczoną, więc mamy wielki problem z brakiem benzyny, NATO, gwałcąc wszystkie traktaty międzynarodowe, nie dopuszcza do zaopatrzenia kraju w paliwo.
Ludzie jak im zaczyna brakować benzyny doprowadzają samochody do stacji benzynowych, co powoduje, że przed nimi stoją kolejki mające po kilkaset metrów, względnie nawet o długości dwóch lub trzech kilometrów. I czekają kiedy nadjedzie ciężarówka z benzyną. Ludzie są bardzo zdyscyplinowani, co widać. Problemem staje sie braki w zaopatrzeniu we wszystkie artykuły.
Braki w zaopatrzeniu w benzynę, są bardzo widoczne, ale są i braki w wielu innych dostawach. Na całe szczęście Libia ma bardzo dobrze rozwinięte rolnictwo, Było to wielkim marzeniem Kadafiego, jest to kraj na świecie, w którym dokonane zostały największe prace irygacyjne i dzięki temu nie ma problemów z żywnością.

CO SIĘ DZIEJE JEŚLI CHODZI O LIBIJSKIE SUWERENNE FUNDUSZE? JAKIE BĘDĄ KONSEKWENCJE DLA KONTYNENTU AFRYKAŃSKIEGO?

Mamy wypowiedzi dyrektora skarbu Libii, wczoraj rozmawiałem z dyrektorem Funduszu Libijskiego dla Afryki.
Libia jest jednym z niewielu suwerennych krajów na świecie, poinformował on mnie że w sytuacji aktualnej mamy problemy, które są zupełnie ignorowane przez publiczność w krajach europejskich.
A one będą miały bardzo wielkie konsekwencje. Mianowicie Libia, dzięki swym rezerwom gazu oraz ropy, posiada bardzo duże zasoby finansowe.
W oczekiwaniu na wyczerpanie się rezerw naturalnych, zdecydowano się na kapitalizację obecnych zasobów finansowych dla przyszłych pokoleń. A zatem te rezerwy finansowe, jak każdy to robi, zostały zainwestowane w inwestycje, które są rentowne.
Libia ma inwestycje w Europie, także we Francji oraz we Włoszech, zarezerwowano również wykorzystanie części tych funduszy na rozwój krajów afrykańskich.
Te inwestycje w Afryce są dochodowe, ale o stopniu rentowności zazwyczaj bardzo niskim, bo to zrobiono dla Afryki. Na przykład zainwestowano w budowę dróg w Rogu Afryki (Somalia), dzięki temu pozwolono na wydobycie się miejscowej ludności z jej enklaw i rozwój tej części Afryki, etc., etc.
W skutek zamrożenia funduszy libijskich, wszystkie te prace w Afryce zostały zatrzymane, są to ogromne budowy, na których pracowało setki tysięcy ludzi w całej Afryce.
Wśród tych przerwanych przedsięwzięć są wszystkie prace rolnicze w Mali. A to jest rzecz bardzo poważna. Bowiem to oznacza, ze całe proces rolniczy w Mali zostanie przerwany, począwszy od poziomu zasiewów i tak dalej.
W średnio odległej przyszłości wystąpią w Mali ogromne niedobory żywności. Jeżeli blokada Libii będzie kontynuowana, to za trzy, cztery miesiące należy się spodziewać wielkiego problemu niedożywienia w tym kraju, określenie głód jest przesadnym,
ale niedożywienie ludności będzie bardzo znaczne, nastąpi zatem ucieczka ludności, już teraz Mali jest pierwszym źródłem nielegalnej imigracji we Francji.
Mieliśmy niedawno wielką falę migrację ludności tunezyjskiej po wybuchu rewolucji w tym kraju, kilkanaście tysięcy Tunezyjczyków przybyło do Europy, a tutaj będziemy mieli jeszcze większy problem z mieszkańcami Mali, którzy będą chcieli gdzieś szukać żywności. I to oczywiści wpłynie bezpośrednio na sytuację w Europie.

LIBIA, PIERWSZY I NIE DO OMINIĘCIA CEL IMPERIALNYCH AMBICJI USA W AFRYCE?

Powtarzam to, co mówiłem i pisałem już kilka razy, że atak na Libię oraz Syrię został wyartykułowany przez Johna Boltona już w roku 2002. Przewidywał on atak na Libię oraz Syrię w tym samym czasie i obecnie jesteśmy świadkami operacji destabilizacji obu tych państw.
Wykonanie tego planu zostało powierzone Francji oraz Wielkiej Brytanii i umowa na ten temat miedzy tymi krajami została podpisana 10 listopada 2010. Wydarzenia w Bengazi miały miejsce 17 lutego.
Jest zatem ewidentnym, że na ta wojna nie ma żadnego związku z pretekstem, który został wykorzystany dla jej wywołania. To co zrobiono tutaj to jest rozszerzony projekt przemodelowania Bliskiego Wschodu, który był forsowany przez neo-konserwatystów z epoki George Busha.
Ten projekt został rozszerzony na Afrykę. Zamierzano dokonać dwóch rzeczy w celu stworzenia dwóch wielkich stref. Z jednej strony zamierza się dokonać fragmentaryzacji, podziału wszystkich krajów, tak jak na Bliskim Wschodzie, a z drugiej, nowo utworzone strefy wpływów będą kontrolowane przez kraje które przyjmą na siebie rolę „strażników” danej strefy.
Tutaj w wypadku części Afryki Północnej, od Maroka aż po Libię, lokalną ludnością „pilnującą” strefy będzie mniejszość autochtoniczna pochodzenia berberskiego. A zatem rozgrywa się Berberów przeciw Arabom.
Z tego właśnie powodu ostatniego miesiąca, choć nikt o to go nie prosił, król Maroka nagle oświadczył, że choć chcecie demokracji, to jej nie dostaniecie, ale za to językiem oficjalnym Maroka będzie berberski. To właśnie w kadrze tych przygotowań.
Jeśli chodzi o Afrykę Zachodnią, próbuje się zrekonstruować wielką strefę byłego imperium Mali, na czele z państwem Cote d’Ivoire. To właśnie dlatego Francja dokonała niedawno przewrotu na Wybrzeżu Kości Słoniowej i zainstalowała tam nowy rząd, sprawowany przez „dawnych puczystów” w tym kraju. Jest to moment wielkich manewrów, jaskie się rozpoczęły w tym regionie.

JAK WYGLĄDAJĄ SZCZEGÓŁY UDERZEŃ NATO?

We wszystkich wojnach ginie wielu cywili, zwłaszcza jeśli ktoś zamieszkuje w pobliżu instalacji wojskowych, wybuchnie tam bomba i cywile giną.
Kidy używa się rakiet precyzyjnego uderzenia, około jedna na dziesięć z nich wymyka się spod kontroli. Jedna zatem na dziesięć z nich uderza w przypadkowe miejsce i zabija przypadkowo tam znajdujących się ludzi.
Jest to oczywiście „prawo wojny”. I tutaj NATO zdecydowało się robić coś, co według mnie podważa samą podstawę naszej cywilizacji.
Mianowicie obecnie celem do zniszczenia się stały rodziny libijskich przywódców politycznych oraz wojskowych. To robi wrażenie, miałem możność wizytować kilka domów przywództwa wojskowego Libii, które zostały zbombardowane.
Rakiety zostały wycelowane w precyzyjnie te pomieszczenia, w których spały ich dzieci. Dokonuje się masakry rodziny, tak jak mafii kalabryjskiej dokonuje się zabójstwa rodziny aby kogoś ukarać. Zabija się dzieci przywódców, są to zabójstwa z premedytacją, nie żadne przypadki. (Przyp. MG – to zachowanie jest umotywowane przekazem biblijnym, patrz Pierwsze Przykazanie Dekalogu: ”bo ja Pan, Bóg twój, jestem Bóg Zazdrosny i karzę winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą” – II Moj 20, 5)
Nie wiem kto w Kwaterze Głównej NATO zadecydował o takim postępowaniu, ale cywilizacja europejska się w ostatnich kilku wiekach rozwijała, wysiłkiem filozofów, intelektualistów oraz teologów w taki sposób, aby takie zachowania nie miały w niej miejsca. Jest to rzecz najbardziej ohydna, ale w Kwaterze Głównej NATO z pewnością wiedzą co się dzieje. (Przypominam w tym kontekście, że były minister spraw zagranicznych Polski, Adam Rotfeld został w grudniu 2010 oficjalnie mianowany jednym z „12 mędrców NATO” - MG)

CZY BĘDZIE DESANT WOJSK NATO W LIBII?

Myślę że NATO nie dokona inwazji lądowej w Libii, i to nawet w sytuacji gdy Kongres Stanów Zjednoczonych da zielone światło by to zrobić. Jeśli tego się dokona, to będzie to wojna kolonialna, na wzór tej jaką mieliśmy w Algerii.
Jest to rzecz, która nie ma rozwiązania militarnego, jest to niemożliwe, mamy tu do czynienia z ludnością uzbrojoną, która stanowi jedną całość. I co więcej. Jeżeli nastąpi inwazja lądowa, to zwłaszcza w Czarnej Afryce, w której Libia ma wielkie wpływy, nastąpi wielkie wzburzenie i chęć przyłączenia sie do walki, napłyną ochotnicy.
Było by to zatem coś, co by się zanosiło że będzie trwało bardzo długo, to nie jest tak jak w przypadku Iraku. W Iraku Saddam Hussein się oparł na swej armii. W tym przypadku wystarczyło przepłacić kilku generałów i armia się rozpadła i całe państwo się wraz z nią rozpadło.
Ponieważ to był nokaut, więc nie było siły zdolnej zorganizować opór, każdy zabijał każdego. Podczas gdy tutaj mamy do czynienia z populacją zorganizowaną i upolitycznioną.
Ta ludność będzie walczyć i będzie miała wsparcie zza granicy w swej walce. Nie można bezkarnie wejść do takiego kraju, gdyż zaczną się dziać rzeczy straszne, gdy się to zrobi.
Ludzie w NATO są, miejmy nadzieję, odpowiedzialni i znajdą jakiejś wyjście, mówiąc „myśmy wyzwolili Cyrenajkę”, tak jak to zrobiono w sytuacji wyzwolenia Kosowa. I oczywiście zainstalują tam bazę w Bengazi, która będzie służyć AFRICOM. A za dziesięć lat będziemy mieli drugą wojnę, która się zacznie wypadem z baz wojskowych na Cyrenajce.

JAKI TYP PROPAGANDY JEST STOSOWANY W WYPADKU LIBII ORAZ SYRII?

Jeśli chodzi o sprawy manipulacji informacją, prawie każdej godziny mamy z tym zjawiskiem do czynienia. W wypadku Syrii mamy przykład podmiany ambasadora Syrii w telewizyjnym programie France Inter, przez kobietę, która w codziennej audycji France24, przedstawiła się jako ambasador tego kraju.
Wśród grupy ambasadorów nie ma nikogo kto by ja znał, była to sztuczna podmiana, prawdziwa ambasada zaczęła protestować i redakcja France Inter od razu zamieściła sprostowanie w internecie. Jednak w audycji France24, sprostowanie mogło nastąpić dopiero następnego dnia, co miało już stosunkowo niewielki wpływ na publiczność. Zło zostało w ten sposób posiane.
Inny przykład. Kilka dni temu jedna z ferm libijskich została zbombardowana. Otóż w Libii rząd daje wiele ułatwień dla ludzi, którzy zakładają fermy rolnicze. I jedna z takich ferm została zbombardowana.
Być może to był przypadek, jedna z tych rakiet, które zgubiła swój kierunek i takiej hipotezy nie możemy kompletnie wyeliminować. Co się robi w takim wypadku? Szuka się dziennikarzy, którzy są zakwaterowani w Trypolisie w pięknym hotelu ‘Hyxos” (?) i przywozi się na miejsce gdzie bomba poczyniła te zniszczenia.
Oni kręcą film z tego zdarzenia i następnego dnia telewizja „El Arabija” – to jeden z kanałów saudyjskich, którego siedziba jest zainstalowana w Arabskich Emiratach – emituje te filmy ze zburzonej fermy z komentarzem tych dziennikarzy, twierdzących że to miało miejsce w Misracie – podczas gdy to było w okolicy Trypolisu – i że widać zniszczenia dokonane przez wojska Kadafiego. A oni sami byli na miejscu i wiedzieli, ze to było w Trypolisie i że to NATO zbombardował tę fermę.
Kłamią całkowicie. Na przykład wczoraj byłem świadkiem rzeczy niewiarygodnej. CNN rozpowszechniła obrazy gwałtu dokonanego przez wojsko Kadafiego. Trzeba pamiętać, że gwałt w kulturze muzułmańskiej, to jest coś czego się lekko akceptuje. Rozpowszechniono te zdjęcia, prowadząca audycję tłumaczyła, ze zrobione zostały one za pomocą telefonu komórkowego i że to jest absolutnie straszne, ale wam pokażemy kilka ujęć, i tak dalej.
Jednak znaleźli się ludzie, którzy zidentyfikowali tę scenę. Był to wyrywek z filmu pornograficznego. Ponieważ jest tylko niewiele filmów pornograficznych w języku arabskim, więc to wszystko zostało dodatkowo poprzycinane i przyozdobione i CNN wyemitowała to, nie pisnąwszy ani słowem, że to jest inscenizacja.
I cały czas mamy z takimi rzeczami do czynienia. Jeśli tutaj przejdziemy i popatrzymy na hordę dziennikarzy zachodnich, zakwaterowaną w hotelu „Hyxos”, to się łatwo zorientujemy, ze to są naprawdę media nienawiści. Szefowie telewizji, którzy tam są, to są osoby, które szukają tylko jak by tutaj zasilić propagandę wojny, osoby które w ogóle nie zdaja sobie sprawy co się tutaj dzieje.
Szukają tylko obrazów dla potwierdzenia swych domysłów, rozmawiałem z nimi, znalazłem kilu dziennikarzy używających języka francuskiego i przez kurtuazję nie przytoczę nazwisk tych ludzi, oni maja w Paryżu swoich szefów, powinienem zatem podać także nazwiska ich przełożonych, których nie znam, a którzy wykorzystują zrobione tutaj zdjęcia oraz reportaże.
Jak się z nimi dyskutuje, to przebywają oni tutaj nie jako osoby, które w zwyczajowym zrozumieniu określa się jako dziennikarze, których zadaniem jest obserwować i świadczyć o tym co się widzi. Oni są tutaj po to, by zasialać propagandę wojenną, oraz nienawiść, którą Europejczycy winni mieć w stosunku do narodu libijskiego, by usprawiedliwiać cele tej wojny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:50, 10 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę popatrzeć, co mój znajomy z USA “Andre Ch.” (spotkałem się z nim raz w Krakowie) nadesłał mi wczoraj, 9 lipca, właśnie na temat tego, komu “władze USA” dostarczają broń, a komu chcą ja odebrać, by nie mógł się bronić.
Andre donosi: Shipping 30,000 guns in to Mexico by the ATF, FBI and DEA is a act of staged terror in Mexico and the U S. Why? Who needs it ?
(Dostarczenie 30,000 karabinów do Meksyku przez ATF, FBI i DEA jest aktem inscenizacji terroru w Meksyku i USA. Dlaczego? Kto tego potrzebuje?)
http://www.youtube.com/watch?v=2nDITVeyFhw&feature=player_embedded
druga część jest tutaj:
[url] http://www.youtube.com/watch?v=aWfbxsc4msk&feature=related[/url]

A oto jego komentarz na ten temat dostarczania broni gangsterom:

Rzad centralny w Waszyngtonie ma inne cele niz nam sie wydaje i one bardzo czesto sa przeciwne do tego co mowia nam przez TV. Teraz ich celem jest utrzymanie sie przy wladzy, bez zmiany kadry po kazdych wyborach i ukaranie tych wszystkich co im sie to niepodoba. Do pomocy maja miliony podwladnych na nizszych szczeblach administracji, ktorym daja solidne zaplaty i benefits, w zamian za ich poparcie lamania praw konstytucyjnych w postepowaniu z nami. Urzednicy tam zatrudnieni czesto nie nadaja sie do zdnej pracy, a tam zarabiaja bardzo duzo. Obama zwiekszyl zatrudnienie rzadowe, podczas gdy w sektorze prywatnym zatrudnienie spadlo. Podobna sytuacja jest w Polsce za rzadow Tuska.


Jesli cos powtorzy sie 1000 razy, to klamstwo staje sie prawda. Obrona ojczyzny jak widac moze miec miejsce wszedzie na swiecie. Wojny na drugiej stronie globu tez prowadza w imie wolnosci, tak mowia, ze niby ktos chce innych zniewolic, a nie jest to na pewno dla interesow banksterskich.

Obecnie.
Specjalnie tworza kryzys aby wprowadzic nowe ograniczenia na wszystkich obywateli, szczegolnie przeciwko tym, co by sie mogli sprzeciwic tyranii. Kryminalisci, ktorych miejsce jest w wiezieniu i tak beda robic to co do tej pory robili i oni sa jak najbardziej na reke rzadowym gangsterom. Widac powyzej na wideo, ze urzednicy wrecz pomagaja tym kryminalistom, aby wsrod nas tworzyli napiecie i chaos. Wtedy jest podstawa do dzialania w imie dobra wiekszosci, co jest w praktyce odwrotnoscia do tego co sie dzieje. Latwo wtedy przekonac motloch, albo karmiona TV 'inteligencje' ze konieczne jest nowe prawo. Zabieraja wtedy bron tym co by sie mogli obronic przed zloczyncami i rownoczesnie sami urzednicy beda nas mogli trzymac w posluszenstwie. Ograniczenia nalozane na wszystkich sa zawsze skierowane na tych co sa posluszni i przestrzegaja prawo.

Teraz rzadowi gangsterzy beda robic wszystko, aby zabronic posiadania broni. Przekazywanie broni przez rzadowe ATF dla meksykanskich narcos, ma taki cel. To naruszy stabilnosc granicy, a wybudowac takiego plotu jak jest w San Diego nie chca, choc przeznaczyli na to pieniadze ponad 10 lat temu. Beda morderstawa na naszej stronie granicy i odebranie broni wszystkim bedzie ich zdaniem mialo na celu zmniejszyc te dzialalnosc.


Konstytucja jest praktycznie w zawieszeniu.
Juz teraz rewizje moga robic jak tylko chca [TSA, policja] a wiec 4th amendment skasowali, a 1st - free speach tez prawie nie istnieje.



Male grupy gangsterskie w rzadzie kieruja sie swoimi interesami jakby zarobic miliony na nielegalnych produktach i slowo wolnosc jest dla nich frazesem uzywanym dla propagandy. Gdyby doszlo do legalizacji niektorych narkotykow, naraz by sie im skonczyl dochod i tysiace ludzi zartudnionych przy walce z tymi narkotykami by pozostalo bez pracy. Ludnosc by skorzystala, bo nie trzeba by bylo tyle podatkow. Tak samo wielu wiezniow [przewaznie nieszkodliwych] by bylo wypuszczonych i ten 'przemysl' tez by zredukowal zatrudnienie. Tu nie ma poparcia dla legalizacji canabis, ktora zdelegalizowano w 1937 roku. 100 lat wczesniej, farmerzy co NIE-uprawiali tego byli karani grzywna, bo takie szerokie zastosowanie mialy te rosliny. Teraz zastapila je bawelna, soya i inne, ktore wymagaja wiecej zachodu i sa miej wydajne.


Warto posluchac tego audio, bo wyjasnia, ze mastroj spoleczny jest glownym czynnikiem wzrostu gospodarki a nie odwrotnie. Zgadzam sie z tym, bo pamietam, ze lotniska po 9-11 byly puste. Mialem wtedy show w Dallas i bylem tam na ich wielkim lotnisku. Bardzo fajnie sie podroozowalo i bez tloku. Wszyscy byli uprzejmi, bez idiotycznych kontroli i nikt sie tam nie bal. Oczywiscie w owym czasie kilku moich znajomych bylo przerazonych i balo sie latac, bo dali sie omamic propaganda. Chcialem ich zaprosic do San Diego, ale powiedzieli, ze nie wsiada do samolotu. Moje wyjasnienia nie zdaly sie na nic. Wtedy zrozumialem jak takimi ludzmi jest latwo manipulowac. Zastanawialem sie jaki to jest procent ogolu ludnosci, ale obawiam sie, ze moze byc 90%. To jest tragiczne. Choc niby te osoby byly wyksztalcone, co powinno dac im podstawy do niezaleznego myslenia, a postepowali bezmyslnie jak prostaki. (…)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PanDante




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:28, 10 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszą bronią przeciw władzy jest informacja. Tylko poprzez pokazywane innej rzeczywistości, niż w telewizji możemy skończyć z tym monopolem.

Zastanawia mnie inna rzecz. Skąd mamy wiedzieć kto ma rację? To co tutaj napisałeś, bardzo ładnie wyjaśnia jak być może idą sprawy na bliskim wschodzie. A jak jest? Każdy z nas sam musiałby tam jechać i się przekonać.

Dążę do pytania: skąd mamy wiedzieć co robić, aby nie zostać wykorzystanym? Zdaję sobie świadomość, że offtopuję, ale wydaje mi się to bardziej istotne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 11 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Profesjonalne video z tlumaczeniem na polski wywiadu Meyssana w Tripolisie, wsparte ilustracjami z Libii:
http://www.youtube.com/watch?v=pk9im8T-9fE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Thierry Meyssan -istota wojny UE/USA o Afrykę
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile