W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Coś jest nie tak z naszą matką ziemią   
Podobne tematy
30 tys. naukowców przeciwko oszustwu 30
onet - Globalne ocieplenie zahamowane19
Globalne ocieplenie350
Pokaz wszystkie podobne tematy (39)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
26 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 73448
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mr.Bizarre
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 409
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:37, 23 Sie '10   Temat postu: Coś jest nie tak z naszą matką ziemią Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie,czy z naszą ziemią coś jest nie tak?
Ostatnimi czasy zaobserwować można wiele anomalii,lub pogodowych zawirowań w różnych częściach świata.Żeby przekonać się że coś jest nie tak i zobaczyć skutki takiej pogody,daleko szukać nie trzeba,wystarczy zerknąć na nasze własne podwórko,gdzie nawiedziła nas największa woda od 1997.Czy to już koniec wylewu rzek w tym roku?No właśnie ostatnio z pogodą nic nie wiadomo,np dziś w Poznaniu zaobserwować można było oberwanie chmury.Na północy przechodzą właśnie burze gradowe,a na następny tydzień zapowiadane są znów bardziej obfite desze na północy kraju.Sam mieszkam w Krakowie tu też sytuacja jak wiecie była nie ciekawa,co osobiście mogłem zobaczyć na własne oczy.Jednakże nieporównywalnie katastrofalne rzeczy dzieją się jednak w innych częściach świata,jak np.Olbrzymia powódź w Pakistanie(nazywana już potopem),gdzie pomocy potrzebuje już blisko 8 milionów ludzi

"Powódź, która dotknęła Pakistan, wyrządziła krajowi ogromne krzywdy. Zniszczone zostały miasta i osady, pola uprawne, zginęły liczne zwierzęta. Żywioł zabrał dach nad głową ponad czterem milionom ludzi. Blisko osiem milionów Pakistańczyków potrzebuje pomocy humanitarnej.
Trwająca w Pakistanie od trzech tygodni powódź jest najgorszą w historii tego kraju. Pod wodą znalazło się około 20 proc. powierzchni kraju - mniej więcej tyle, ile wynosi obszar Włoch. Najgorsza sytuacja jest w prowincjach Sindh i Pendżab. Zniszczone zostały miasta, osady, drogi, mosty, zalane pola uprawne. Zginęły liczne zwierzęta gospodarskie. Śmierć poniosło już ponad 1600 osób. Ci zaś, którzy przeżyli, znajdują się w dramatycznej sytuacji.
Ponad cztery miliony Pakistańczyków zostało pozbawionych dachu nad głową, a około ośmiu milionów ludzi nie ma co jeść i cierpi z powodu braku czystej wody. Rośnie zagrożenie epidemiologiczne.(tak w wiadomościach mówili już o 10 potwierdzonych przypadkach cholery,nie wiadomo na ile to prawda jednak:http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-przypadek-cholery-w-pakistanie,nId,292687) ONZ apeluje o pomoc.

Według pobieżnych szacunków ponad cztery miliony osób w Sindh i Pendżabie wciąż nie mają dachu nad głową - poinformował Maurizio Giuliano, rzecznik ONZ. - Nowe szacunki zaś wskazują, że pilnej pomocy humanitarnej - jedzenia, schronienia i opieki medycznej - będzie potrzebowało osiem milionów ludzi.

Wcześniej ONZ mówiło o sześciu milionach. Zmieniająca się w tak szybkim tempie sytuacja jest więc bardzo niepokojąca.
Straty, wynikające z tak potężnej powodzi, sięgają miliardów dolarów. Azjatycki Bank Rozwoju (ADB) poinformował już, że wesprze Pakistan co najmniej dwoma miliardami dolarów. Ze strony USA Pakistan może liczyć na wsparcie w wysokości 200 milionów dolarów, Unia Europejska przeznaczy zaś na ten cel 90 milionów dolarów.

Pomagają też znani ludzie - według źródeł w ONZ Angelina Jolie, będąca przy tej organizacji ambasadorem dobrej woli, przeznaczyła na pomoc ocalałym z powodzi Pakistańczykom 100 tys. dolarów.

http://www.gadu-gadu.pl/5507436052824609.....uje-pomocy

Równie katastrofalne powodzie w Azji:

Ponad 140 tys. osób zostało ewakuowanych w prowincji Liaoning w północno-wschodnich Chinach oraz w przygranicznych rejonach Korei Północnej w wyniku katastrofalnych powodzi spowodowanych przez długotrwałe deszcze - poinformowały oficjalne źródła.

Szczególnie niszczycielska i groźna jest rzeka Yalu Jiang stanowiąca granicę między Chinami i Koreą Północną, po stronie północnokoreańskiej nosząca nazwę Amnok-kang.

Z chińskiego miasta Dandong ewakuowano 94 tys. osób - podały w niedzielę państwowe media. Jak informuje agencja Xinhua, w rejonie miasta sparaliżowany został transport, nie ma też prądu. Zanotowano kilka przypadków zgonów spowodowanych przez żywioł.

Po drugiej stronie rzeki, w Korei Północnej, ewakuowano ponad 5 tys. osób z miasta Sinuiju i pobliskich wsi, które - jak poinformowała agencja KCNA - zostały całkowicie zalane. Na pomoc mieszkańcom wysłano żołnierzy. Jak informuje agencja Associated Press, przez Sinuiju przechodzi znaczna część wymiany handlowej Korei Północnej z zagranicą.

W obu krajach powodzie, oceniane na najgorsze od kilkudziesięciu lat, wyrządziły poważne straty materialne. Sytuację pogarsza fakt, że według prognoz meteorologicznych, opady utrzymają się jeszcze przez najbliższe kilka dni.

Według danych oficjalnych, od początku roku ok. 3900 osób zginęło w Chinach z powodu powodzi a dalsze 1750 straciło życie w rezultacie osunięć ziemi

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,P.....omosc.html

Mocne powodzie dotknęły również inne kraje europy środkowej poza Polską,takie jak Czechy,Słowację,Węgry,Ukrainę,a także Austrię,Niemcy i Serbię

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pow%C3%B3d%.....%282010%29

Nie tylko powodzie nękają w nadmiarze naszą planetę,równie dokuczliwe ostatnimi czasy są trzęsienia ziemi.
Każdy widział i słyszał jak Haiti,gdzie miało miejsce najpotężniejsze od ponad 200 lat trzęsienie,zamienia się w gruz.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Trz%C4%99sienie_ziemi_na_Haiti_%282010%29

Albo Chile,które doświadczyło najsilniejszego trzęsienia ziemi na świecie od 2004 roku i 5. najsilniejszego od 1900 roku.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trz%C4%99sienie_ziemi_w_Chile_%282010%29

Trzęsienia w Meksyku
:...niedaleko granicy z USA. Pierwszy raz w prowincji Estado de Baja California, w Meksyku, z siłą 7,2 w skali Richtera. Drugie z nich, o sile 7 stopni w skali Richtera zanotowano zaledwie w 9 sekund później, w prowincji Estado de Senora i jego epicentrum leżało w odległości około 60 km od pierwszego. Po nich nastąpiła seria innych trzęsień ziemi, która w przeciągu kilku godzin, jak fala objęła także południowe stany USA. Najsilniejsze z nich, w Kalifornii, miało sile 5, 1 w skali Richtera. Pierwsze 2 trzęsienia dorównywały siłą tym na Haiti i w Chile.

Katastrofalne w Chinach: http://www.wprost.pl/ar/192327/Silne-trzesienie-ziemi-w-Chinach-Sa-setki-ofiar/

w Japonii: http://pogoda.money.pl/wiadomosci/artyku.....31944.html

Trzęsieniem dotknięte zostały również: Indonezja,Turcja i wyspy na Pacyfiku.

Jakby trzęsienia i powodzie to było mało,wspomnieć mogę oczywiście słynny już wybuch wulkanu Eyjafjallajokull,na Islandii,który spowodował paraliż lotniczy w Europie Płn.(czy obawy przed lataniem były słuszne,to już kwestia dyskusyjna)
Ale to nie jedyne wybuchy w tym roku.Erupcje miały miejsce również w Gwatemali(wulkan Pacaya)oraz Ekwadorze(wulkan Tungurahua)

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1....._osob.html

miały też miejsca mniej groźne,ale jednak wyrzuty popiołów: Ulawun i Manam(Papua Nowa Gwinea),
Sarychev Peak (Kuryle, Rosja)
Kluczewska Sopka (Kamczatka, Rosja)

Trzeba też wspomnieć o Pożarach w Rosji i czym były spowodowane:


W 2010 roku w Rosji, począwszy od przełomu maja i czerwca, panowała sucha i gorąca pogoda. 12 czerwca temperatura po raz pierwszy osiągnęła 35 °C (na początku czerwca temperatura rzadko osiąga 30 °C). W drugiej połowie czerwca na terenach znajdujących się głównie w Azji, jak również części tajgi temperatura osiągała ok. 38 - 40 °C. Ciepłe powietrze przenosiło się na zachód od Uralu, a w połowie lipca osiedliło się w europejskiej części Rosji.
25 czerwca w Biełogorsku została zanotowana najwyższa temperatura w azjatyckiej części Rosji - 42,3 °C, pobijając poprzedni rekord 41,7 °C z 21 lipca 2004. 11 lipca w miejscowości Jaszkul została zanotowana najwyższa temperatura w Rosji - 44 °C, pobijając rekord 43,8 °C z 6 sierpnia 1940[4].
Średnie temperatury w tym regionie wyniosły ponad 35 °C. 26 lipca średnia temperatura w europejskiej części Rosji wyniosła 40 °C w ciągu dnia. W lipcu w dużej części europejskiej Rosji temperatura osiągała ponad 7 °C więcej niż normalnie.

"...W Moskwie liczba zgonów wzrosła do 700 dziennie, dwukrotnie powyżej średniej, oświadczył Andriej Seltowski. Obwiniał o to wysokie temperatury i duszący smog. Upały w Rosji mogą być największe od 1000 lat i mogą być przyczyną śmierci ponad 15 000 osób...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCary_las%C3%B3w_w_Rosji_%282010%29

i to wszystko po to by za chwilę diametralnie zaczęło się zmieniać:

W Moskwie o 30 stopni chłodniej
Shocked

Dosłownie w ciągu 3 dni cyrkulacja nad zachodnią Rosją zmieniła się, a temperatura spadła o prawie 30 stopni. Mieszkańcy, którym przez tygodnie dokuczał żar, teraz skarżą się na przeszywający ziąb.

Potężny wyż panujący nad europejską częścią Rosji odpuścił w błyskawicznym tempie. Temperatura jeszcze przed trzema dniami przekraczała na ulicach Moskwy w cieniu 35 stopni. Tymczasem dzisiaj o świcie termometry pokazywały zaledwie 8 stopni. Z piekielnego żaru zrobił się przeszywający chłód. Mieszkańcy bardzo źle znieśli gwałtowne ochłodzenie. Są osłabieni, skarżą się na rozmaite bóle i muszą całkowicie zmienić styl ubierania się. Mieli niecałe 72 godziny na przygotowanie ubrań, które powinny zapewnić ciepło przy temperaturze spadającej poniżej 10 stopni.

Jednak nie tylko na ulicach Moskwy zrobiło się bardzo zimno. Jeszcze bardziej radykalna zmiana aury nastąpiła w miejscowościach położonych na północny wschód. W Sarji i Pudożu w Karelii dzisiaj o poranku temperatura spadła do minus 2 stopni, a przy gruncie do minus 5 stopni. Strach pomyśleć, że jeszcze przed tygodniem było tam 36 stopni, a mieszkańcy dosłownie roztapiali się w niespotykanym żarze. Wraz z ochłodzeniem nadeszły deszcze, które w wielu miejscach okazały się najbardziej obfitymi tego lata.

Na przedmieściach Moskwy deszcz padał tak mocno, że doszło do lokalnych podtopień. Ujrzenie wody wdzierającej się do domów i zalewającej ulice, to po tak długotrwałej suszy dla Rosjan coś bardzo abstrakcyjnego. Na ulicach stolicy dzisiaj na jeden dzień wróci bezchmurne niebo, ale od jutra przez wiele kolejnych dni będzie padać i to intensywnie. Jest więc duża szansa na to, że ziemia zacznie się wreszcie regenerować, a pożary lasów praktycznie całkowicie wygasną.

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/106683,w-moskwie-o-30-stopni-chlodniej

Mało tego:

Pogoda oszalała na całym świecie

Ani meteorolodzy, ani zwykli ludzie nie mają wątpliwości: to jest rok pogodowych anomalii. Rosja dotknięta została niespotykanymi od kilkudziesięciu lat upałami, suszami, kraje południowej Azji nękają wyjątkowo silne monsuny, natomiast spora część Pakistanu znalazła się pod wodą, a wiele regionów Ameryki Południowej walczy z niezwykle srogimi zimami.
Pogoda jest najważniejsza
Cały świat rozmawia w tej chwili o pogodzie, dyskutuje o jej skutkach, o możliwych konsekwencjach dla rolnictwa, przemysłu turystycznego, dla wszystkich. I choć wielu z nas z trwogą jeszcze wspomina minioną zimę, to naukowcy powtarzają, że będziemy mieli lato, jakiego nie mieliśmy od 130 lat, czyli od chwili, kiedy świat zaczął rejestrować regularnie temperatury.I tak jest od Stanów Zjednoczonych po Japonię.
Najbardziej skutków upałów doświadcza w tej chwili Rosja. Z jednej strony katastrofalna susza, z drugiej strony - ogromna fala groźnych pożarów, która zagraża już rosyjskiej stolicy. Ulice Moskwy zasłane są dymami, płoną podmiejskie torfowiska, kilkanaście razy przekroczone są wszelkie dopuszczalne stężenia niebezpiecznych substancji w atmosferze. Nie brakuje opinii, że przebywanie w rosyjskiej stolicy przypomina sytuację, jakby każdy mieszkaniec miasta wypalał dziennie półtorej paczki papierosów.

Upały nie odpuszczą
W całym kraju doliczono się już prawie tysiąca ognisk pożarów, ponad 40 osób zginęło w płomieniach i jak na razie nie ma szans na to, by sytuacja uległa poprawie. Temperatury nie tylko nie spadają, ale jeszcze rosną, w europejskiej części kraju momentami przekraczają nawet 40 stopni Celsjusza.

W Moskwie padł rekord, 37,3 stopni Celsjusza, czyli najwięcej od 130 lat. Ale nie lepiej jest na Syberii kojarzonej z bardziej umiarkowanymi temperaturami, gdzie termometry zarejestrowały też 37 stopni. W tej sytuacji prezydent Dmitrij Miedwiediew ogłosił stan klęski w siedmiu regionach kraju. A najgorsze jest to, że na razie pogoda nie odpuści. Dlatego pozostają tylko modlitwy o deszcz, o nie proszą obywateli kraju miejscowi hierarchowie. Ale upały nękają nie tylko Rosję, nawet w uważanej za chłodny kraj Finlandii zanotowano rekordową temperaturę 37,2 stopni Celsjusza. Jednak to nic w porównaniu z 46 stopniami, jakie niedawno odnotowano na Cyprze.

Pakistan pod wodą
To ogromne masy ciepłego powietrza sprawiły obfite opady monsunowe w Pakistanie. Doliczono się już co najmniej 1400 śmiertelnych ofiar, skutki powodzi odczują ponad trzy miliony osób, a do wielu regionów nie dotarła jeszcze żadna pomoc. I już wiadomo, że w wielu miejscach doszło do wybuchu cholery.
John Hammond z brytyjskiego biura meteorologicznego mówi, że ciepłe powietrze sprawia, iż chmury są cieńsze niż zwykle, a to powoduje, że są teraz tak obfite opady deszczu w wielu częściach świata.
Stąd śmiertelne ofiary powodzi nie tylko w Pakistanie, ale także w północno-wschodniej części Chin, stąd 40-stopniowe upały w Pekinie. Niespotykanych upałów doświadczyło też całe Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych, temperatury w Nowym Jorku nadal utrzymują się przeciętnie ok. 27 stopni Celsjusza, a na Florydzie zanotowano rekord, 36,7 stopni Celsjusza.
W miejscowości Mukhariz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich termometry zanotowały aż 55,2 stopni Celsjusza, tylko 2,5 stopnia zabrakło do światowego rekordu temperatury.
z kolei rekordowo niskie jak na tę porę roku temperatury. Doszło do tego, że w Peru trzeba było ogłosić z powodu chłodów stan klęski żywiołowej w 16 regionach, a w andyjskich rejonach zanotowano na termometrach minus 2 stopnie Celsjusza, co jest najniższą temperaturą od 50 lat.

To właśnie te chłody sprawiły, że ponad 400 osób, w większości dzieci, zmarło. Nawet stolica kraju Lima zanotowała najniższe o tej porze temperatury nieprzekraczające 8 stopni Celsjusza. Nie lepiej jest w wielu częściach Argentyny, już dziś mówi się, że może to być straszliwa zima nie tylko dla upraw, hodowli, ale także dla ludzi zamieszkujących wyżej położone regiony kraju.

Nie jest dobrze,a konsekwencje takiej a nie innej pogody mogą być znaczące

anomalie pogodowe wywołają głód

Fala kataklizmów, która w ostatnich miesiącach przeszła przez cały świat, mocno wstrząsnęła międzynarodową opinią publiczną. I słusznie, bo tylu ofiar i zniszczeń na tak ogromną skalę dawno nie widzieliśmy - pisze "Polska The Times".

i tak np.

Już 5 sierpnia prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ogłosił embargo na eksport zboża, które ma trwać przynajmniej do końca tego roku. W ten sposób ograniczając sprzedaż ziarna za granicę, Kreml stara się uchronić własnych obywateli przed możliwą klęską głodu. Moskiewskie embargo zaszkodzi jednak - i to dość mocno - także wielu innym państwom. Bo Rosja to przecież trzeci na świecie eksporter pszenicy. Stąd jej ceny - tuż po wprowadzeniu przez Miedwiediewa embarga - podniosły się i na rynkach międzynarodowych. Na rychłą poprawę nie ma jednak co liczyć. O tym dziś na łamach gazety "Polska The Times".

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100819/KRAJSWIAT/594103344

A więc jak to jest,czym poszczególne zjawiska są spowodowane?
Może wpływ na niektóre ma słońce,plamy na nim,wybuchy itp?
A może niektóre jednak wywoływane są przez HAARP: viewtopic.php?t=13400
A może to naturalne dla ziemi,że co jakiś czas nawiedzają nas takie kataklizmy,a pogoda wariuje?
A może ziemia wchodzi w okres klęsk żywiołowych i kataklizmów o jakich się nie śniło?

Jedno nie ulega wątpliwości,z naszą matką ziemią coś jest jednak nie tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:58, 23 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Największe od kilkudziesięciu lat powodzie / susze / upały mają to do siebie, że zdarzają się (z reguły co kilkadziesiąt lat) i nie ma w tym nic dziwnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb
Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:56, 23 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludziom wydaje się ,że gdy ingerują w przyrodę i ją niszczą(zanieczyszczenia) to nie będzie to miało żadnych konsekwencji.Ale tak to już jest ,że każda akcja wywołuje reakcje, homeostaza musi być zachowana.Tylko idioci tego nie widzą i działają nieodpowiedzialnie podcinając gałąź na której wszyscy siedzimy.Czasem trzeba się sparzyć aby coś zrozumieć.
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bohomazy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 151
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:57, 23 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lestar napisał:
Największe od kilkudziesięciu lat powodzie / susze / upały mają to do siebie, że zdarzają się (z reguły co kilkadziesiąt lat) i nie ma w tym nic dziwnego.


Przy powyższym założeniu zaistnienie anomalii jest niemożliwe, ponieważ niezależnie od skali zdarzenia, można przyjąć, że takie czy podobne zdarzenie miało miejsce 10, czy 50 czy 250 lat temu i obecnie to nie jest anomalia, bo już "takie" przynajmniej raz było. Czy to oznacza, że anomalie pogodowe nie istnieją?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:00, 23 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, dokładnie to. Nie istnieje takie coś jak anomalia, bo gdzie byś postawił granice między normalną pogodą a anomalią ?
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mr.Bizarre
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 409
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:31, 23 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest w tym coś dziwnego czy nie,to nasza planetka nieraz nas jeszcze zaskoczy,a gdyby przyjąć,jak twierdzą niektórzy,że jest to "istota" żywa,ostatnio delikatnie mówiąc za nami nie przepada(jakby kiedykolwiek przepadała)

Silne trzęsienie ziemi u wybrzeży Grecji

Trzęsienie ziemi o sile 5,7 st. w skali Richtera wystąpiło na Morzu Jońskim u wybrzeży Grecji. Epicentrum kataklizmu znajdowało się w odległości 315 kilometrów na zachód od stolicy kraju, Aten.

Grecja: Pożar lasów na Eubei

Pożar lasów wybuchł w regionie Karistos na greckiej wyspie Eubei - powiadomiła obrona cywilna tego kraju. Strażacy próbują opanować żywioł.
Ogień pojawił się w sobotę wieczorem i został rozniecony przez silne wiatry, wiejące z prędkością ok. 90 kilometrów na godzinę. Walczy z nim obecnie około stu strażaków przy pomocy trzydziestu wozów pożarniczych.
Pożary lasów wybuchły w niedzielę również w dwóch rejonach na Krecie. Tutaj, jak na Eubei, wiatr utrudnia zrzucanie wody z samolotów.
W niektórych rejonach Grecji temperatury sięgają 39 stopni Celsjusza, a od soboty wieją silne wiatry.
rmf24
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:30, 23 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze przed przegunowaniem to standardowe zjawiska
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tomeq
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 23 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slidexman napisał:
mysle ze przed przegunowaniem to standardowe zjawiska


ciekawe, możesz rozwinąć myśl?

jestem ciekawy ile to przebiegunowań jest udokumentowanych historycznie i powiązanych z nimi anomaliami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Truthseeker
Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 26
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 23 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jest jedno wytłumaczenie. Po prostu amerykanie sie HAARP`em bawią.
_________________
„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Specialista
Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 148
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:44, 23 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja moge powiedziec cos w temacie: Smile

przebiegunowanie to ras.... a amerykance to dwa.

na zasadzie podcinania galezii na ktorej siedzimy wszyscy przy czym "szarpidło" powoduje zajebiscie ogromne zmiany w harmonii nie tylko ziemskiej ale takze jezeli ich zabawka umyka przez jono sfere to ma to takze wplyw na to co sie dzieje w naszym ukladzie slonecznym.
naszczescie musieli by do zabawki wlozyc baterie o mocy conajmniej kilku terra watow zeby wywolac zajebiste anomalia w ukladzie slonecznym, naszczescie dzisiejsza technologia nie pozwala im na taki duzy wklad pradu w takie urzadznie, no chyba ze sie podlacza pod elektrownie termojadrowa w bezpiecznej odleglosci od Życia.
piramidy na plaskowyzu w gizie to nic innego jak podziemne "arki noego" nieco starsze niz sama "biblijna arka" a zagadka jest tak scisle trudna a zarazem prosta ( mowie o tej legendarnej ) ze to poezja. podobnie to jak zostaly zbudowane piramidy i to ze wszystkie trzy to kondenstaory pradowe do podziemnego miasta, ktore znajduje sie pod piramidami i historycy troszke fantaziuja albo maja za moalo dopaminy w sobie zeby obchodzic sie archeologia. ja mam na takie cos dowody ale nie bede rozmawial z byle kims. badanie weglem mozna schowac do lamusa. moze to co powiem moze robawic historykow i archelogow ale piramidy byly zbudowane gdy Ziemia byla pod innym katem nachylenia do Słoneczka Smile a nie chwalac sie wpadlem na takie odkrycie jeszcze przed tym jak "projekt heops" dokopal sie pod piramidy i jezeli byloby konieczne przedstawilbym osobe, ktorej to mowilem jeszcze przed tym dokopaniem sie. ale nie bede ukrywal wiem o wiele wiele wiecej, max super hiper mega emce ? do przebiegunowania Zimi dochodzi jeszcze element Promieniowania Słonecznego. Przebiegunowanie Ziemi moglibysmy rowniez nazwac "biblijnym potopem" zanika wszelka forma zycia aby mogla odrodzic sie na nowo. na razie tyle..... i moze tylko tyle i zarazem az Smile Niechcialbym sie przechwalac, ile jestescie za mna, ale kazdy moze nadrobic Smile PEACE !!
_________________
BIMI TY ZAKŁAMANA KURWO ! PIERDOL SIE RAZEM ZE SWOIMI PRZYDUPASAMI !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vril
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 237
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:14, 24 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Specialista napisał:
ja mam na takie cos dowody ale nie bede rozmawial z byle kims.


Człowieku, to co ty tutaj robisz? Skoro uważasz bywalców tego forum za "byle kogo" to po co w ogóle się rejestrowałeś i zawracałeś głowę swoimi podaniami?
Jeśli jesteś taki "hop do przodu" to postaraj się operować jakimiś realnymi przesłankami, a nie garścią słów które nic nie znaczą. Piszesz chaotycznie a Twój sposób postrzegania pewnych spraw przypomina mi raczej jakieś nawiedzone wizjonerstwo, niż punkt widzenia godny uwagi.
_________________
"bajka o demokracji, to największe gówno w jakie tylko ludzkość mogła wdepnąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:44, 24 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomeq napisał:
slidexman napisał:
mysle ze przed przegunowaniem to standardowe zjawiska


ciekawe, możesz rozwinąć myśl?

jestem ciekawy ile to przebiegunowań jest udokumentowanych historycznie i powiązanych z nimi anomaliami


Ziemia chroniona jest przed silnym promieniowaniem slonecznym. Ochrone te stanowi pole magnetyczne. Kiedy pole sie zmniejsza, wiecej promieni dochodzi do Zeimi i mamy troche cieplej

Anomalia południowoatlantycka szybko rosnie, to prawdobodobnie obszar w ktorym pole magnetyczne jest w trakcie przebiegunowania. Kiedy teleskop hubla tamtedy przelatuje to wylaczane sa wazne uzadzenia bo boja sie z sie uszkodza

Dr Mimi Hill (Uniwersytet w Liverpoolu) bada fragmenty naczyn glinianych i sprawdza jak silne bylo pole magnetyczne Ziemi w przeszłości

Prof. Jeremy Bloxham z harwardu, bada mapy z ostatnich 300 lat i tworzy historie ziemskiego magnetyzmu

Prof. Daniel Lathrop (Uniwersytet w Maryland) bada skad sie bierze magnetyzm planet i uwaza ze Ziemia ma geodynamo (moze Tesla odkryl jak pobierac prad z tego dynama???)które tworzy magnetosfere. Dziś magnetyczny biegun pułnocny znajduje się w Kanadziei. W ciągu 100 lat, wiekszość czasu biegun przesuwał się okolo 10km/rok, od lat siedemdziesiątych przesuwa się ponad 40 km na rok

Prof. Gary Glatzmaier (U. w Kalifornii) stworzyl model komputerowy pola magnetycznego Ziemi ktory pracuje nonstop, kazdy rzeczywisty rok odpowiada 100 tysiącom lat . Wg jego obserwacji przed i po przebiegunowaniu pole magnetyczne oslabia sie

Prof. Emilio Herrero-Berwera (Uniwersytet Hawajski), bada skaly wulkaniczne i wylicza ze w ciagu ostatnich 20 milionów lat pole magnetyczne przebiegunowalo się ponad 18 tysięcy razy. Przed i po każdym przebiegunowaniu nastepowalo znaczne oslabienie pola

Poza tym mozliwe ze zmiany klimatu zachodza dlatego ze uklad sloneczny przemieszcza sie miedzy spiralami drogi mlecznej
http://www.youtube.com/view_play_list?p=F5BF0890E0DFA39E

wg mnie przebiegunowanie ziemi, Slonca i porzemieszczanie sie naszego ukladu slonecznego miedzy spiralami drogi mlecznej moze nastapic w jednym czasie
na co prawdopodobnie wskazuje kalendarz majanski
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Goska
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3452
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:46, 24 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://swietageometria.info/filmy/138-the-water-p

Ten film w samym zalozeniu jest falszywym obrazem !!! Ilosc wody na Ziemi sie zmniejsza i to w zastraszajacym tempie w tej chwili. Widac, ze ci naukowcy nie maja pojecia o badaniach z lat 50-tych - chociazby !

Juz na poczatku lat 60-tych uczono w polskich szkolach o powiekszajacej sie Saharze i wielu wyschnietych korytach rzek na swiecie. Miejska cywilizacja i technika parowa przyczynialy sie bardzo do zwiekszenia zuzycia wody, co caly czas sie przeklada na jej ubytek. Woda osiaga trzy stany : ciecz, lod i gaz, ktory ulatnia sie bezpowrotnie. Nie potrafimy jeszcze odzyskiwac wody z powietrza wysokich warstw - na zasadzie, ze w przyrodzie nic nie ginie. Tylko na tym opiera sie moja hipoteza, a jednoczesnie zdaje sobie z tego sprawe, ze wiele gazow jest unicestwianych i pochlanianych przez Slonce. Inaczej zycie na Ziemi juz dawno przestalo by istniec. Mimo tylu samochodow, fabryk i ostatnio pozarow, caly czas mamy czyste powietrze do oddychania !!!

Wody stale ubywa. Oceany sa zasmiecone milionami ton smieci, ktore nie tylko leza na ich dnie, ale tez zaczynaja plywac po wierzchu. Przestalo sie poglebiac koryta rzek. Wila byla poglebiana od wiekow. Dzisiaj poglebiac jej juz nie potrzeba - plynie nia mniej wody. Tak jest z setkami rzek na swiecie. Nie wspomne o wysychaniu jezior, ktore czesto slyzyly do melioracji potrzebnej do zwiekszenia upraw.

Wraz z ucywilizowaniem sie czlowieka spada jego liczebnosc w poszczegolnych panstwach. Dzisiejsza Europa wygladalaby zupelnie inaczej gdyby nie imigracja. Wraz z ucywilizowaniem sie Europy spadloby zapotrzebowanie nie tylko na wode, ale na wszystkie inne dobra rowniez. Mniej ludzi - mniejsze zapotrzebowanie. Intensywna imigracja do Europy z nakazu ONZ przyspiesza zaglade, ktorej nigdy mogloby nie byc. Tak samo dzieje sie z USA, Australia czy Rosja.

Wody na Ziemi ubywa. Ten widoczny ubytek jest tuszowany przez budowanie na oceanach wysp i calych panstw nawet. Przez zatapianie milionow ton odpadow. Chyba zdajesz sobie sprawe z tego, co sie dzieje z poziomem wody w szklance, kiedy wrzucisz do niej pileczke golfową ? Stan wod jest tak samo sztucznie utrzymywany, jak populacja w Europie, USA czy Australii.

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,3.....kowcy.html

http://www.focus.pl/nauka/zobacz/publikacje/laboratoria-oszustow/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loko
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 24 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak Klub Rzymski w latach 60 twierdził i ostrzegał że zasoby ropy skończą się już w latach 80-siątych. Hahahaa.
_________________
Limit postów na żądanie - 1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JimmyB
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:05, 24 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska - sugerujesz, że poziom wszechoceanu jest utrzymywany na stałym poziomie dzięki wrzucaniu do niego odpadów? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1821
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:21, 24 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystkiego się dowiecie pod koniec 2012
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JimmyB
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:54, 24 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie możemy teraz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:29, 24 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JimmyB napisał:
Nie możemy teraz?


Ale to musiałby cię haarp zgwałcić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Specialista
Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 148
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:44, 24 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@vril : wymieniwszy awatar na bardziej spartolony niz miales wczesniej nie oznacza ze dominujesz swoja glupota nad innymi madrosciami Smile pewnie ze nie zrozumiesz tego co pisze bo jestes za plytki jak miedzy nimi fugi . sorki jezeli sie poczules i "wzioles to na klate" co napisalem wczesniej co sam zacytowales, ale ja nikogo tu nietraktuje za byle kogo. jezeli nie zrozumiales to wyjasniam, ze nie podziele sie tym co wiem z byle kim i napewno tu na forum tego nie wyzygam "wszystkiego" ot tak. to chyba normalne po co wrogie zle sily maja sie karmic tym co wiem, po to zeby to wykozystaly przeciwko mnie ?
nawet nie odpisuj.... Smile
_________________
BIMI TY ZAKŁAMANA KURWO ! PIERDOL SIE RAZEM ZE SWOIMI PRZYDUPASAMI !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin
Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:33, 25 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska napisał:
Nie potrafimy jeszcze odzyskiwac wody z powietrza wysokich warstw - na zasadzie, ze w przyrodzie nic nie ginie. Tylko na tym opiera sie moja hipoteza, a jednoczesnie zdaje sobie z tego sprawe, ze wiele gazow jest unicestwianych i pochlanianych przez Slonce.


No to sie zdecyduj czy ginie czy nie. Very Happy
W szkole na chemii i fizyce kazdy trzesie porami, a pozniej wyrastaja sami domorosli eksperci.
Jesli ktos powieksza w wolnym czasie swoja wiedze na pewne tematy to wielki szacunek, ale z reguly tak nie jest i sa to po prostu"eksperci".
Jak cos moze nie ginac i jednoczesnie byc unicestwianym przez Slonce?
Wody nie brakuje, ubywa wody slodkiej. Twojej tezy, ze wyrownuje sie poziom wody w oceanach buduje sie tam wyspy jest rownie absurdalny jak wyrownywanie poziomu jeziora za pomoca pojedynczo wrzucanych ziarek piasku.
Jeszcze raz grtuluje Bimiemu "podarowania" ci limitu 1 postu za glupoty, ktore piszesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vril
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 237
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:36, 25 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Specialista napisał:

nawet nie odpisuj.... Smile

Nie zamierzam. Znam powiedzenie "nie dyskutuj z idiotą..."

Bimi, zrób coś. Już zbyt wielu psychopatów na tym forum.
_________________
"bajka o demokracji, to największe gówno w jakie tylko ludzkość mogła wdepnąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qwerty01
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 64
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:51, 25 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kłócić się! Człowiek ma wpływ na planetę (wybicie pewnych ras zwierząt, roślin), ale na panujący klimat nie (jestem sceptyczny do haarp). Wpuszczamy do atmosfery miliony ton CO2, ale to jest znikomy odsetek jaki dostaje się przy naturalnych zjawiskach (oddychanie zwierząt, wybuchy wulkanów itp.). Fakt, że zasoby słodkiej wody się zmniejszają, ale można ją pozyskiwać ze słonej wody (jest bardziej energochłonny, niż pobranie wody za pomocą wiadra). Co się wydarzy w 2012 roku? Tego nikt nie wie. Fakt, że powiększającą się populację ludzi należy zahamować (najlepiej tych debilnych amerykanów - 310 mln ludzi z głowy).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pr0meteusz
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:31, 25 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic znaczacego dla losow swiata w 2012 sie nie wydarzy,nie rozumiecie tego.
napewno nic celowo wywolanego przez czlowieka, piszac takie bzdury pokazujecie co wiecie o systemie.
jesteście zbyt cenni by was wyrzynac.jaki gospodarz zabija swoja chodowle ktora przynosi mu zyski.

pomnazanie zyskow sie liczy,za cene kondycji planety,zdrowia czlowieka(fizycznego,psychicznego)
cel uswieca srodki.

nie poto sie zbroja na potege zeby nas zabic tylko poto zeby trzymac w ryzach.

wspolnie dzialaja wszystkie branze przemyslu,media,polityka banki.to jest biznes.swiat to jeden wielki srubujacy sie biznes.

korporacja satala sie ta planeta.

gowno z wisienka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mr.Bizarre
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 409
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:01, 27 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grad zabił stado bydła

Potężna burza gradowa przetoczyła się nad indyjskim stanem Dżammu i Kaszmir. Olbrzymie gradziny, ulewny deszcz i padające pioruny spowodowały śmierć 80 sztuk bydła hodowlanego.

Nawałnica zrujnowała uprawy na polach, w sadach i ogrodach w kilkunastu wioskach. O tej porze roku, czyli podczas panowania mokrego monsunu, często pojawiają się burze, ale rzadko kiedy mają aż taką intensywność.

Nawałnica w Nowej Szkocji

Ponad 100 ludzi zostało odciętych od świata przez nawałnicę, która przetoczyła się nad niewielkim miasteczkiem Meat Cove położonym na wyspie Cape Breton w kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja. Po ulewie wszystkie drogi znalazły się pod wodą, dlatego turyści, którzy przybyli do tego malowniczego miejsca na weekend, nie mogli go opuścić. Kilkanaście godzin zajęło strażakom osuszenie dróg, domostw i budynków użyteczności publicznej.

Tornado nad Wielką Brytanią

W ostatnim czasie mamy istny wysyp trąb powietrznych nad Europą. Tym razem zjawisko to nawiedziło miejscowość Great Livermere w hrabstwie Suffolk w Anglii, gdzie uszkodziło dachy na kilku budynkach, niektórych sprzed 300 lat, w tym na zakładzie kowalskim, a także połamało dziesiątki drzew, które upadły na samochody powodując ich zniszczenie. Według mieszkańców przejście tornada wyglądało jak upadek bomby. Wszystko trwało nie dłużej niż 30-40 sekund. Wystąpienie tornada zostało potwierdzone przez lokalnych łowców burz i Europejską Bazę Danych o Gwałtownej Pogodzie (ESWD).

Erupcja wulkanu w Kolumbii

Kolejny wulkan daje o sobie znać, tym razem w Kolumbii w Ameryce Południowej. Do czterech wstrząsów tektonicznych doszło w rejonie wulkanu Galeras, który według wulkanologów zbudzi się z krótkiego snu w ciągu najbliższych dni lub kilku tygodni. Mieszkańcy pobliskiego miasta Pasto przygotowują się na możliwą ewakuację. W styczniu ubiegłego roku, gdy doszło do silnej erupcji Galerasa, konieczna okazała się ewakuacja 8 tysięcy ludzi. W tym roku wulkan także wybuchał w styczniu. Kolumna popiołów sięgała wtedy 12 kilometrów, zaś lawa dotarła do obszarów oddalonych od krateru o 3,5 kilometra, przy tym powodując pożary lasów.

http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/p.....lk-brytani
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mr.Bizarre
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 409
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:07, 27 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Huragan Danielle osiągnął czwartą, przedostatnią kategorię w skali siły tego typu zjawisk.Wiatr w jego ramionach osiąga stałą prędkość 216 km/h.To czyni Danielle bardzo potężnym huraganem, który na lądzie, mógłby poczynić katastrofalne zniszczenia.

Hurricane Danielle upgraded to Category 4 storm

Aug 27 (Reuters) - Hurricane Danielle strengthened into a Category 4 storm on Friday as it churned over the Atlantic, the U.S. National Hurricane Center said.

Danielle, the first major hurrican of the season, was located some 545 miles (875 km) southeast of Bermuda and was moving northwest at 12 miles per hour (19 km per hour).

It had top sustained winds of 135 mph (215 kph). Any storm packing winds of at least 111 mph (178 kph) is ranked as "major" by the Miami-based hurricane center.

Computer models show Danielle tracking northwest and then in a more northerly direction and likely to move east of Bermuda.

http://www.reuters.com/article/idUSN2724372920100827
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10   » 
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Coś jest nie tak z naszą matką ziemią
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile