W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Efekt cieplarniany   
Podobne tematy
Klimat mniej podatny na CO2 niż wcześniej sądzono3
Coś jest nie tak z naszą matką ziemią 244
Globalne ocieplenie349
Pokaz wszystkie podobne tematy (39)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 23122
Strona: 1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20283
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:04, 20 Lis '07   Temat postu: Efekt cieplarniany Odpowiedz z cytatem

Podążając za obecnymi trendami postanowiłem założyć wątek w którym będę wklejać wiadomości dotyczące (rzekomo) powstającej właśnie światowej histerii na punkcie efektu cieplarnianego wywołującego globalne ocieplenie i związanej z tym potrzeby ratowania Ziemi.

Pamiętajcie, że wątek jest cenzurowany - nie służy do dyskusji, lecz do wklejania wiadomości z ewentualnym krótkim komentarzem.

Zacznę skromnie - od tego co pod ręką:
Cytat:
Rolnictwo ucierpi wskutek zmian klimatu?
PAP 21:50 (aktualizowane 10 minut temu)

W większości krajów świata, przeważnie biednych, rolnictwo znacznie ucierpi wskutek ocieplania się klimatu - przewidują amerykańscy eksperci z Center for Global Development i Peter P. Peterson Institute for International Economics w Waszyngtonie.

Do roku 2080 produkcja rolna w ponad połowie krajów czarnej Afryki spadnie o ponad 25%, a w takich krajach jak np. Senegal i Sudan aż o przeszło 50%.

Podobnie będzie w Indiach i kilku innych krajach Azji Południowej, gdzie przewiduje się 30-40% spadek, oraz w większości krajów Ameryki Łacińskiej.

W krajach Europy Środkowej, m.in. w Polsce, produkcja rolna w 2080 r. - zdaniem ekspertów - będzie się utrzymywać na tym samym poziomie, lub spadnie w granicach do 5%.

W kilku innych krajach i regionach - w Egipcie, Skandynawii, Tybecie, Kazachstanie, Nowej Zelandii oraz północnych stanach USA - produkcja rolnictwa powinna nawet wzrosnąć w tym okresie, od 2% do prawie 30%.

Te szacunkowe prognozy nie uwzględniają w dodatku roli takich destrukcyjnych czynników jak choroby zakaźne i owady niszczące uprawy, których pojawienie się też przewiduje się w związku z ocieplaniem się klimatu.

Naukowcy zalecają podjęcie działań prewencyjnych w postaci nowej "zielonej rewolucji", czyli stworzenie nowych odmian upraw, które są bardziej odporne na upał i susze, zasolenie gruntu, a także zalewanie ziemi wskutek podnoszenia się poziomu wód przybrzeżnych.

Zwracają uwagę, że jest to tym bardziej potrzebne z powodu oczekiwanego trzykrotnego wzrostu popytu na żywność do 2085 roku, co ma nastąpić w wyniku zwiększania się liczby ludności i szybkiego rozwoju ekonomicznego w krajach rozwijających się. (jks)

Do roku 2080 produkcja rolna w ponad połowie krajów czarnej Afryki spadnie o ponad 25% - nono... jak oni to policzyli? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
absolut
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 31
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:38, 20 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Smog z Azji zmienia pogodę na świecie
twojapogoda.pl

Według naukowców zanieczyszczenia emitowanej w Indiach i Chinach przez elektrownie i zakłady przemysłowe do ziemskiej atmosfery wywołują anomalia pogodowe na całym świecie. Doktor Renyi Zhang z Teksańskiego Uniwersytetu A&M jest zdania, że zanieczyszczenia pochodzące z Chin, które wędrują na wschód, wpływają na tor przemieszczania się układów niskiego ciśnienia oraz tropikalnych burz nad północną częścią Oceanu Spokojnego. To z kolei powoduje zmiany pogodowe w najróżniejszych regionach Ziemi. Zhang jest pierwszym naukowcem, który na podstawie wielu badań i analiz wysunął taką hipotezę. Od dawna wiadomo jest, że wszelkiego rodzaju gazy przemysłowe powodują zmiany w atmosferze, ale dopiero teraz udowodniono jak gigantyczna jest tego skala i jak wielką rolę w tym procesie odgrywa człowiek. Okazuje się, że zanieczyszczenia potęgują rozwój chmur burzowych, a tym samym zwiększają ich intensywność wraz z większym nasileniem się wyładowań atmosferycznych i opadów deszczu. Zanieczyszczenia wzbudzają także głęboki rozwój chmur burzowych w obrębie cyklonu tropikalnego czy też tajfunu, a to powoduje, że docierające do wybrzeży wschodniej Azji tropikalne formacje są znacznie potężniejsze niż byłyby bez pobudzenia zanieczyszczeniami przemysłowymi. To z kolei prowadzi do oczywistego wniosku iż Chiny będące drugim co do wielkości trucicielem na Ziemi same sobie szkodzą, gdyż to właśnie ten kraj w ciągu ostatniego roku najboleśniej odczuł skutki tropikalnych cyklonów i tajfunów. Pochłonęły one życie setek ludzi, zniszczyły całe miasta i spowodowały niewyobrażalne straty materialne. Jak wynika z dalszych badań Renyi Zhang'a pomiędzy 1994 a 2002 rokiem głębokość konwekcji w chmurach burzowych nad północno-zachodnim Pacyfikiem zwiększyła się z 20 do aż 50 procent. To objawiło się większą ilością tajfunów i większą ich siłą. Pamiętajmy, że w ciągu ostatnich 2 lat aż pięć tajfunów (Chanchu, Saomai, Ioke, Cimaron i Durian) zapisało się we wschodniej Azji jako wyjątkowo niszczycielskich i zabójczych. Zwiększenie się siły układów barycznych dotyczy także zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej, gdzie w tym okresie także notowaliśmy rekordowe opady, głównie na pograniczu Kanady i USA. Jeśli Chiny, Indie i USA nie ograniczą emisji gazów cieplarnianych do atmosfery ziemskiej, to anomalia pogodowe będą się nasilać nie tylko w tych krajach, ale na całym świecie, w myśl zasady, że każda akcja powoduje reakcję, a w tym przypadku kraje te szkodzą głównie same sobie

no to globalny podatek od CO2 is coming Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20283
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 11 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rp.pl/artykul/73760.html
Cytat:
Indonezja, Bali: rozpoczęła się konferencja klimatyczna
eb 03-12-2007, ostatnia aktualizacja 03-12-2007 13:29

Globalna ochrona klimatu i przyszłość Protokołu z Kioto dotyczącego redukcji gazów cieplarnianych - to przedmiot międzynarodowej konferencji pod egidą ONZ, która rozpoczęła się na indonezyjskiej wyspie Bali.

W 13. sesji ONZ-owskiej Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej i Konferencji Członków Protokołu z Kioto (COP/MOP), bierze udział około 10 tys. gości ze 190 krajów. Będą oni pracować nad rozwiązaniami, które pozwolą najpóźniej w 2009 r. przyjąć nowy dokument, który zastąpi Protokół z Kioto. Konferencja potrwa do 14 grudnia.

Protokół wygasa w 2012 roku i konieczne jest ustalenie nowych zasad ograniczania przez państwa uprzemysłowione emisji dwutlenku węgla i pięciu innych gazów cieplarnianych, by powstrzymać zmiany klimatu. Uważa się, że rosnące emisje dwutlenku węgla są jedną z głównych przyczyn tzw. efektu cieplarnianego.

Część obserwatorów wątpi jednak, czy na Bali uda się osiągnąć porozumienie. USA, które są odpowiedzialne za największą część emisji gazów cieplarnianych, nie przyłączyły się do Protokołu z Kioto, podobnie jak Indie i Chiny. Z kolei Unia Europejska już zobowiązała się do 20-procentowego ograniczenia emisji dwutlenku węgla do 2020 roku w porównaniu z rokiem 1990.

Protokół z Kioto zakłada redukcję emisji dwutlenku węgla i pięciu innych gazów cieplarnianych o 8 proc. do 2012 r. w porównaniu z rokiem 1990 (dla Polski przyjęto rok 1988). Dokument był negocjowany kilka lat i ostatecznie sformułowany na konferencji w Kioto w grudniu 1997 r. Formalnie wszedł w życie jednak dopiero na początku 2005 roku po ratyfikowaniu go przez Rosję.

W marcu br. Międzyrządowy Panel ds. Zmian Klimatu ONZ (IPCC) opublikował raport, w którym obarczył ludzkość i działania człowieka odpowiedzialnością za zmieniający się klimat, a w konsekwencji - za powodzie, fale upałów i topniejące lody Arktyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 11 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Consensus Shattered As Major Scientific Study Says Global Warming Is Natural

http://www.prisonplanet.com/articles/december2007/121107_global_warming.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Boruta
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:54, 11 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pingwiny zagrożone globalnym ociepleniem
Cytat:
Antarktyczna populacja pingwinów skurczyła się z powodu globalnego ocieplenia, gdyż topniejący lód niszczy ich stanowiska lęgowe i ogranicza źródło pożywienia - wynika z opublikowanego raportu organizacji ekologicznej WWF.Półwysep Antarktyczny, czyli część kontynentu wysunięta najbardziej na północ, ogrzewa się pięciokrotnie szybciej od przeciętnej światowej, co odbija się na czterech gatunkach pingwinów: pingwinie królewskim, pingwinie białobrewym, pingwinie antarktycznym i pingwinie Adeli.

Z raportu zatytułowanego "Pingwiny Antarktydy a zmiany klimatyczne" wynika, że powierzchnia lodu w zachodniej części Półwyspu Antarktycznego jest obecnie o 40 proc. mniejsza niż 26 lat temu, co prowadzi do spadku ilości kryli, które stanowią główne źródło pożywienia pingwinów białobrewych i antarktycznych. Na północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Antarktycznego, gdzie ocieplenie postępuje najszybciej, populacja pingwinów Adeli spadła o 65 proc. w ciągu ostatnich 25 lat. Liczba pingwinów antarktycznych na tym obszarze obniżyła się o 30-66 proc., a niektóre kolonie pingwinów królewskich w ciągu ostatniego pół wieku zmniejszyły się o połowę.

Wzrost temperatury i siły wiatru sprawia, że pingwiny muszą wychowywać swoje potomstwo na coraz cieńszym lodzie, który łatwiej się kruszy, przez co wiele jajek i młodych ptaków ginie, zanim będą w stanie samodzielnie przeżyć.
...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:34, 13 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Globalne ocieplenie - kto straci, kto zyska?

W Polsce na skutek globalnego ocieplenia nastąpią zmiany korzystne i niekorzystne, ale niekorzystne będą dominować - uważają naukowcy z Polskiej Akademii Nauk.
W czwartek w Warszawie w trakcie 109. sesji Zgromadzenia Ogólnego PAN zorganizowano sesję naukową poświęconą globalnym zmianom klimatu.

Jak powiedział geofizyk prof. Zbigniew Kundzewicz z Zakładu Badań Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN, skutki globalnego ocieplenia mogą być katastrofalne.
Będą co prawda regiony, w których ocieplenie wpłynie korzystnie na sytuację ludzi, ale dla większości z nas sytuacja będzie tym gorsza, im bardziej wzrosną średnie temperatury. - Konsekwencje różnią się regionalnie. Będą na świecie wygrani i przegrani. Na północy sytuacja się poprawi, nastąpi znaczne ocieplenie i wzrost opadów. Natomiast w basenie Morza Śródziemnego złe wiadomości - cieplej i bardziej sucho.
W Polsce będzie coś po środku, nastąpią zmiany korzystne i niekorzystne, ale niekorzystne będą dominować - podkreślił Kundzewicz.

Jako przykład podał turystykę. Problemem będą np. coraz mniejsze opady śniegu, dzięki którym mieszkańcy południowej Polski zarabiają zimą na turystach. Ociepli się natomiast Morze Bałtyckie, co prawdopodobnie zwiększy jego atrakcyjność dla turystów. Niestety, ocieplenie może spowodować pogorszenie się jakości wody w morzu, co z kolei turystów będzie zniechęcać.

Jego zdaniem, tylko zdecydowane działania wszystkich państw na świecie, polegające na ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych mogą ograniczyć ocieplenie i jego negatywne skutki. Przypomniał, że raport Międzyrządowego Panelu do spraw Zmian Klimatu (IPCC) wskazuje z 90 proc. pewnością działalność ludzi, jako przyczynę globalnego ocieplenia.

- Brakuje konkurencyjnego wyjaśnienia. Jeśli to nie człowiek jest przyczyną zmian klimatu, to nie znamy wyjaśnienia. Z powodów naturalnych klimat powinien się oziębiać, a nie ocieplać - wyjaśnił geofizyk.

Kundzewicz przypomniał, że w piątek kończy się międzynarodowa konferencja klimatyczna na indonezyjskiej wyspie Bali. Tam, być może, przedstawiciele rządów uzgodnią wspólną politykę klimatyczną. - Jeśli porozumienie jeszcze tym razem się nie uda, być może stanie się to za rok na podobnej konferencji w Poznaniu - powiedział.

Jak tłumaczył dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Tomasz Żylicz, do skutecznej polityki klimatycznej jeszcze wiele nam brakuje.

- Wśród ekonomistów przeważa przekonanie, że należy chronić klimat. Natomiast ta świadomość nie przekłada się koniecznie na skuteczność w polityce klimatycznej, ponieważ to czy ta polityka będzie skuteczna zależy od tego czy się uda zawrzeć porozumienie międzynarodowe - tłumaczył Żylicz.

Jak dodał, chodzi o porozumienie, które respektowałyby nie tylko kraje rozwinięte i bogate, ale też i te rozwijające się, takie jak Chiny, Indie czy Brazylia. - W tych krajach rozwijających się emisje gazów cieplarnianych będą najprawdopodobniej rosły. Od tego, czy te kraje uda się namówić do wspólnego działania, zależy skuteczność polityki klimatycznej - zaznaczył naukowiec.

Zjawisko nazywane efektem cieplarnianym lub efektem szklarniowym polega na tym, że niektóre związki chemiczne, gromadząc się w atmosferze zaczynają działać jak przezroczysta ściana szklarni. To znaczy, że przepuszczają przemieszczające się od Słońca do Ziemi widzialne promieniowanie, które ogrzewa naszą planetę, a zatrzymują promieniowanie podczerwone, oddawane przez powierzchnię Ziemi. Te związki, zwane gazami cieplarnianymi, to: dwutlenek węgla, metan, tlenek azotu oraz związki z grupy haloalkanów i perfluorowęglowodorów.

Jest to zjawisko naturalne i zachodzi nie tylko na Ziemi. Bez niego życie na Ziemi wyglądałoby inaczej, ponieważ średnia temperatura na naszej planecie wynosiłaby wtedy ok. - 20 stopni C, podczas gdy obecnie wynosi średnio 14-15 stopni.

W ostatnim stuleciu emisja gazów cieplarnianych bardzo się jednak zwiększyła na skutek uprzemysłowienia. W ten sposób zakłócona została równowaga między ciepłem absorbowanym i oddawanym przez Ziemię. To właśnie uważane jest za przyczynę następujących w szybkim tempie globalnych zmian klimatu....

wiadomości onet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenyk
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:21, 13 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Za 19 lat na Biegunie Północnym nie będzie lodu
Zdaniem naukowców już za 19 lat lód pokrywający morze Arktyczne może stopnieć do zera. Polscy i amerykańscy naukowcy przedstawili najbardziej pesymistyczną jak dotychczas prognozę dotyczącą skutków globalnego ocieplenia.
Od dłuższego czasu pokrywa lodowa na Arktyce latem każdego roku topnieje do niespotykanie małych rozmiarów. W tym roku padł kolejny niechlubny rekord. Podczas spotkania Amerykańskiej Unii Geofizycznej profesor Wiesław Masłowski z Morskiej Szkoły Wyższej w Kalifornii stwierdził, że poprzednie, bardziej optymistyczne modele klimatyczne pomijały wpływ prądów morskich na arktyczny lód. Opracowany przez zespół profesora Masłowskiego model uwzględnia cyrkulację wody napływającej np. z Morza Beringa czy Morza Barentsa. Według profesora oraz jego kolegów z Polskiej Akademii Nauk i NASA arktyczny lód może całkowicie zanikać w najgorętszych miesiącach już za pięć - sześć lat.

Publikacja tego modelu klimatycznego zbiega się z trwającymi w Indonezji negocjacjami dotyczącymi międzynarodowego traktatu o walce z globalnym ociepleniem. Obecny na szczycie sekretarz generalny ONZ Ban Ki Moon wezwał do natychmiastowych działań zmierzających do ograniczenia ocieplenia.

żrudło: onet.pl.wiadomości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20283
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:39, 25 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gorący rok 2007
NASA O TRENDACH W GLOBALNYM OCIEPLENIU


Według naukowców z NASA rok 2007 był jednym z najcieplejszych w tym stuleciu. Równie ciepły był tylko rok 1998. Eksperci prognozują, że kolejny duży skok temperatury nastąpi już za trzy lata.

Komputerowa animacja stworzona przez pracowników NASA pokazuje zmiany temperatury na Ziemi, obserwowane od początku XX stulecia do teraz.

Największe ocieplenie zanotowano na Antarktydzie. Tylko przez ostatnie dwa lata pokrywa lodowa zmniejszyła się tam o milion kilometrów kwadratowych.

To rekordowe cofnięcie się lodów od chwili rozpoczęcia regularnych pomiarów 30 lat temu.

http://www.tvn24.pl/12691,1535627,wiadomosc.html


Z multimediów w tym temacie polecam też najnowszy film Monster: http://imdb.com/title/tt1148277/
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20283
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 06 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeszcze 2,5 stopnia C więcej i Ziemia ma przechlapane

Naukowcy po raz kolejny ostrzegają przed groźnymi skutkami globalnego ocieplenia. Zdaniem meksykańskiego klimatologa i noblisty, Mario Moliny, jeśli średnia temperatura na Ziemi wzrośnie o więcej niż o dwa i pół stopnia, skutki tych zmian prawdopodobnie będą nieodwracalne.

Mario Molina przedstawił swą pesymistyczną prognozę podczas odbywającego się w Miami szczytu Międzyamerykańskiego Banku Rozwoju. Jego scenariusz jest możliwy, bo jak prognozują klimatolodzy ONZ, do końca wieku ziemskie temperatury wzrosną od dwóch do nawet czterech stopni.

Meksykański ekspert nie podał szczegółów dotyczących ewentualnych zmian, ale naukowcy zwykle mówią o wyginięciu wielu gatunków, spadku produkcji rolnej, powodziach i suszach.

Mario Molina, który 13 lat temu otrzymał nagrodę Nobla za badania nad dziurą ozonową, wezwał w związku z tym do natychmiastowego zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Jego zdaniem jest bowiem całkiem prawdopodobne, że na Ziemi - znacznie szybciej niż ropy naftowej - zabraknie atmosfery.

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=9828070
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
waha123
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:11, 08 Kwi '08   Temat postu: Kto naważył, ten wypije..... Odpowiedz z cytatem

Zwracamy uwagę w wszystkich tego typu niusach na liczby 11, 77...ciągi trzynastki czyli 13,26,39...jak również 19,38,57..
Cytat:
Przez upał może zabraknąć piwa

Nowozelandzki naukowiec wyraził obawy, że zmiany klimatyczne mogą mieć negatywny wpływ na wytwarzanie piwa w Australii i Nowej Zelandii.

Zdaniem klimatologa z Narodowego Instytutu Badań Wody i Atmosfery w Wellington Jima Salingera, zmiany klimatu najprawdopodobniej doprowadzą w obu krajach do spadku produkcji słodu jęczmiennego, jednego z podstawowych składników piwa.

Salinger podkreśla też, że w ciągu najbliższych 30 lat niektóre regiony kontynentu australijskiego i wysp nowozelandzkich staną się bardziej suche i z tego powodu pogłębią się niedobory wody.

Piwo należy do najpopularniejszych napojów spożywanych w obu krajach i zarówno Australia, jak i Nowa Zelandia należą do światowej czołówki jego konsumentów. Przeciętny Australijczyk rocznie wypija ok. 110 litrów piwa, a Nowozelandczyk - 77 litrów. (kab)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JackBlood
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:31, 08 Kwi '08   Temat postu: Re: Kto naważył, ten wypije..... Odpowiedz z cytatem

waha123 napisał:
Zwracamy uwagę w wszystkich tego typu niusach na liczby 11, 77...ciągi trzynastki czyli 13,26,39...jak również 19,38,57..


"Piękny umysł"? Laughing
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Veritatis
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:53, 08 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeee... To chyba nadaje się tutaj

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5098390.html

No cóż... Apokalipsa. Na początku kwietnia śnieżyca? I to taka, która pozbawia prądu całe miasto?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20283
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:22, 08 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Topniejące lodowce uwalniają groźne substancje

W wielu krajach owadobójczy dichlorodifenylotrichloroetan, czyli DDT jest od lat zakazany, jednak zgromadzone w antarktycznych lodowcach osady uwalniają ten związek wraz z topnieniem lodu - informuje "New Scientist".

DDT został po raz pierwszy zsyntetyzowany w roku 1874, jednak do zwalczania owadów użyto go na masową skalę dopiero w latach 40-tych XX wieku. Wydawał się tak nieszkodliwy dla ludzi, że rozpylano go na dzieci. Dzięki DDT udało się na pewien czas ograniczyć występowanie malarii, jednak wpływ tej substancji na środowisko budził coraz większe obawy i w końcu zakazano jego stosowania w większości krajów (wciąż jest stosowany tam, gdzie duży problem stanowi malaria).

Jednym z pierwszych niepokojących zjawisk były cieńsze skorupki jaj ptaków drapieżnych - nie wytrzymywały ciężaru wysiadującego je ptaka. DDT rozpada się na maleńkie cząstki, które niesione wiatrem docierają wszędzie - także na Antarktydę. W odróżnieniu od krążącego w przyrodzie DDT, które przekształca się w mające podobne właściwości DDE, DDT osadzone na lodowcu pozostaje niezmienione i - gdy się znów dostanie do środowiska - łatwo zauważyć jego wyższy poziom w żywym organizmie.

Jak wykazały przeprowadzone przez Heidi Geisz z amerykańskiego Virginia Institute of Marine Science badania, narażone na kontakt z DDT są między innymi pingwiny Adeli. Poziom DDT w ich organizmach nie jest na tyle wysoki, by mogło to ptakom zaszkodzić, jednak świadczy o tym, że także inne zamrożone dotąd w antarktycznym lodzie substancje mogą się uwolnić do środowiska wraz z globalnym ociepleniem.

Badaczka obawia się, że w ten sposób mogą zostać uwolnione między innymi polichlorowane bifenyle oraz polibromowane etery difenylowe - wiadomo, że wywierają one szkodliwy wpływ na ludzi. (bart)
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=18032&wid=9934852
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
$iemo
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 210
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 08 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Idzie zimno!
Poszerzona wersja raportu opublikowanego w POLITYCE nr 15
Nie ma zgody wśród naukowców co do klimatu. Al Gore rozpoczął właśnie wielką i kosztowną kampanię na rzecz walki z globalnym ociepleniem. W tym samym czasie ukazał się raport ekspertów, zapowiadający globalne oziębienie. Jak jest naprawdę? Odpowiedź warta jest biliony dolarów.
...
http://www.wykop.pl/ramka/56154/globalne-ocieplenie-to-bzdura


No i komu wierzyć? Very Happy
_________________
...Nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
$iemo
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 210
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:26, 08 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.wykop.pl/search?phrase=globalne+ocieplenie

Tutaj więcej.
_________________
...Nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
killuminati
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:58, 18 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Książę Karol ostrzega, że jeżeli w ciągu 18 miesięcy nie podejmie się pilnych działań, aby ratować lasy deszczowe, to świat stanie w obliczu klęsk żywiołowych.

źródło
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20283
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:59, 24 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Naukowcy ostrzegają: pęka arktyczny lód

Kolejne badania naukowe wskazują na katastrofalne skutki zmian klimatycznych na Ziemi. Zespół kanadyjskich ekspertów odkrył ogromne pęknięcia pokrywy lodowej w niedostępnych rejonach Arktyki.

Członkowie ekspedycji obserwowali zmiany zachodzące na dalekiej północy Kanady. Polarnicy mówią o całej sieci pęknięć w arktycznej pokrywie lodowej. Niektóre szczeliny mają po kilkanaście kilometrów długości. Jeden z członków wyprawy, doktor Derek Mueller z Uniwersytetu Alaska Fairbanks mówi, że niedługo krajobraz Arktyki może zmienić się nie do poznania. Podkreśla, że pokrywa lodowa się rozpada. Jak tłumaczy, te fragmenty, które dziś są połączone ze sobą jak kawałki układanki, niebawem mogą zacząć odpływać w różnych kierunkach.

Zdaniem światowych ekspertów te zjawiska to wynik globalnego ocieplenia. Powierzchnia arktycznej pokrywy lodowej jest obecnie znacznie mniejsza od długoterminowej średniej. Według niektórych szacunków lód na biegunie północnym może stopnieć całkowicie w ciągu najbliższych czterdziestu lat.
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=9984267
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20283
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:27, 24 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Całą planetę czeka zielona zawierucha

"Lasy nie wchłoną nadmiaru gazów cieplarnianych. Rośliny nie są wstanie rosnąć szybciej w atmosferze o zwiększonym stężeniu dwutlenku węgla, ponieważ nie zwiększy się ilość azotu. Lasy północnej Europy, Ameryki i Syberii zaatakują szkodniki z południa.

Szczególnie zagrożone są ekosystemy górskie, wyspy, krańce kontynentów - czyli miejsca, z których nie ma gdzie migrować. Według szacunków (czasopismo "Conservation Biology") w Andach wymrze9,4 tys. gatunków, w obszarze śródziemnomorskim 5,7 tys., w Afryce 3,8 tys., na Karaibach 3,4 tys. Badania w Górach Skalistych ujawniły, że rośliny, których termin kwitnienia zależy od terminu topnienia śniegów, kwitną coraz wcześniej, natomiast owady zapylające kwiaty nie nadążają za tą zmianą; w rezultacie maleją szanse kwiatów na zapylenie, a owadów na znalezienie pożywienia.
Na ociepleniu skorzysta sumak jadowity, tzw. trujący bluszcz. Ta północnoamerykańska roślina powoduje uczulenie u 80 proc. ludzi. Przy zwiększonym stężeniu CO2 rośnie 150 proc. szybciej i zawiera 150 proc. więcej substancji wywołującej uczulenie. Laughing
Wbrew temu, co dotychczas sądzono (badania naukowców z uniwersytetu w Amsterdamie), wzrost temperatury ograniczy możliwość mieszania się w oceanach wody przypowierzchniowej i głębinowej, tym samym plankton będzie miał utrudniony dostęp do azotanów, fosforanów i żelaza, a to wywoła katastrofalne skutki dla życia w ekosystemach morskich..."
http://www.lasypolskie.pl/news-2841.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
aro_klb
Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:48, 21 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lody Arktyki topnieją w niespotykanym tempie - biją na alarm amerykańscy naukowcy. W najnowszym raporcie ostrzegają, że jeśli natychmiast nie zaczniemy przeciwdziałać globalnemu ociepleniu, już za pięć lat arktyczna czapa lodowa całkowicie zniknie - pisze DZIENNIK.
czytaj dalej...
REKLAMA

Ten rok nie rozpoczął się dla Arktyki źle. Dzięki niskim temperaturom w zimie, na początku marca pokrywa lodowa była rozleglejsza niż na początku 2007 r. Jednak przed kilkoma dniami okazało się, że powierzchnia arktycznego lodowca skurczyła się do najniższego poziomu z lata ubiegłego roku (4,2 mln km kw.). Wskazuje to, że w tym roku lód topi się znacznie szybciej niż w ubiegłym. "Obawiam się, że tego lata możemy pobić wszelkie rekordy" - przyznaje Julienne Stroeve z National Snow and Ice Data Center, które obserwuje lody Arktyki.

Dotychczasowe prognozy dotyczące bieguna północnego były stosunkowo optymistyczne. Eksperci ONZ stwierdzili, że czapy lodowe całkowicie znikną najwcześniej latem 2080 r. Teraz będą musieli zweryfikować te przewidywania. "Jeśli nie zaczniemy skutecznie walczyć z konsekwencjami zmian klimatycznych, już za 5 - 10 lat w Arktyce latem nie będzie lodu" - przestrzega Stroeve.

Co w tym złego? Naukowcy ostrzegają, że zniknięcie czap lodowych na biegunie północnym przyspieszy globalny wzrost temperatur. "Lód odbija znacznie więcej światła niż morska woda. Kiedy stopnieje, ocean będzie pochłaniał ogromne ilości energii słonecznej i dalej się nagrzewał. W efekcie na całym świecie zrobi się cieple"j - tłumaczy DZIENNIKOWI Edmond Hansen z Norweskiego Instytutu Polarnego. Kurczenie się arktycznej czapy lodowej zagraża też jej mieszkańcom, m.in. niedźwiedziom polarnym. Ekolodzy ostrzegają, że gatunek ten może całkowicie wyginąć przed końcem XXI w.

To jednak, co martwi ekologów, cieszy mocarstwa walczące o dostęp do surowców naturalnych. Lód powoduje, że ogromnych bogactw Arktyki nie dało się dotychczas eksploatować. Ocieplenie klimatu powoduje, że stają się one łakomym kąskiem. Kanada, USA oraz Rosja już toczą o nie spór. A dwa dni temu prezydent USA George W. Bush wezwał Kongres do cofnięcia zakazu eksploatacji złóż ropy naftowej i gazu ziemnego u wybrzeży Alaski.


http://www.dziennik.pl/zielony-dziennik/.....morze.html
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA
Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:04, 21 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm zwróciliście kiedyś uwagę, że oni piszą prawdę? Zauważcie, że nigdzie nie podają, że to przez ocieplenie powodowane przez człowieka. Potem człowiek wyprany przez media, które mówią "człowiek powodem ocieplenia klimatu" myśli sobie np, że pingwiny wymierają przez niego. Fakt populacja pingwinów maleje i jest to wina ocieplenia klimatu.
Ciekawe informacje dotyczące ocieplania klimatu znajdziecie tutaj:
www.twojapogoda.pl non stop trąbią tutaj o skutkach ocieplenia, ale nikt nie pisze kto jest powodem ocieplenia. Telewizja po prostu wykorzystała naukowców jednym zgrabnym zdaniem pod które podciągają wszystkie newsy dotyczące skutków klimatu ludzie,którzy nic nie rozumieją. Niestety naukowcy wiedząc o tym nie powiedzą nam całej prawdy... Smutne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20283
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:01, 28 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carbon Footprint Calculator 1.0 Laughing

Cytat:
Carbon Footprint Calculator calculates your CO2. Carbon Footprint refers to the amount of carbon dioxide, or CO2, a person generates through their activities. These activities include such things as transportation (driving, flying, riding a bus, etc.) and energy use (lights, electricity, etc.). It can also include indirect activities like going to a restaurant, throwing trash away, or even eating food. This is because when you go to a restaurant your presence there is causing more energy to be used and, therefore, more carbon generated.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20283
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:21, 30 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/1777860,12,item.html
Cytat:
"Niewyobrażalne" zjawisko na biegunie północnym - stan alarmu

To niewyobrażalne, ale po raz pierwszy w ludzkiej historii lód może w tym roku całkowicie zniknąć z Bieguna Północnego - pisze brytyjski dziennik "Independent".

- Naukowcy specjalizujący się w rejonach polarnych uważają, że prawdopodobieństwo całkowitego stopnienia pokrywy lodowej na Biegunie Północnym wynosi tego lata ponad 50 procent, gdyż gruba zwykle warstwa lodu, która powstawała na biegunie przez wiele lat, znika i jest zastępowana wielkimi połaciami cieńszego lodu narastającego zaledwie rok - alarmuje gazecie.

Dane satelitarne z ostatnich tygodni pokazują, że tempo topnienia lodu jest w tym roku szybsze niż w ubiegłym, kiedy to osiągnęło historyczny rekord. - Rzecz w tym, że po raz pierwszy, od kiedy pamiętam, Biegun Północny jest pokryty dużą powłoką jednoroczną, powstałą na jesieni i zimą - powiedział dr Mark Serreze z Państwowego Ośrodka Śniegu i Lodu USA w Kolorado.

Każdego lata pokrywa lodowa na oceanie częściowo topnieje, by odtworzyć się podczas arktycznej zimy, ale w ubiegłym roku jej ubytek był tak duży, że większość powierzchni Oceanu Arktycznego stanowią obecnie wody otwarte, a granica lodu pojawia się dopiero ok. 1100 km od Bieguna Północnego.

- To oznacza, że około 70 procent pokrywy tej wiosny stanowił lód jednoroczny. Naukowcy przewidują, że co najmniej 70 procent tego lodu - a może i cały - stopnieje całkowicie tego lata - podkreślił Serreze.

Wzrost temperatury spowodowany globalnym ociepleniem jest największy właśnie w rejonach polarnych i naukowcy obawiają się, że topnienie lodu sprawi, iż otwarte wody oceanu będą absorbować więcej ciepła i dodatkowo podwyższać temperaturę w tych okolicach.

"Independent" zauważa, że jeśli rzeczywiście lód całkowicie stopnieje i umożliwi dotarcie do Bieguna Północnego łodzią, stanie się możliwe eksploatowanie cennych złóż ropy i innych bogactw naturalnych w regionie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kondrix
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:38, 01 Lip '08   Temat postu: globalne zamieszanie Odpowiedz z cytatem

W ciągu ostatnich 10 lat roczny przyrost emisji CO2 ze spalania paliw kopalnych i procesów przemysłowych wzrósł trzykrotnie (Raupach et al., 2007) a jego zawartość w atmosferze podniosła się zaledwie o 4 proc.
zrodlo: http://www.wykop.pl/ramka/56154/globalne-ocieplenie-to-bzdura

sklad atmosfery: azot 78% tlen 21%, argon 1%, dwutlenek wegla 0,0333%
zrodlo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Atmosfera

i komu wierzyc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20283
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:06, 01 Lip '08   Temat postu: Re: globalne zamieszanie Odpowiedz z cytatem

kondrix napisał:
i komu wierzyc

źle zrozumiałeś - jedni i drudzy mają rację.
podniosła się o 4, czyli np.:
0,0333 + 4% = 0,034632
tak to należy rozumieć Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA
Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:20, 01 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podam w jednostkach mniej więcej jak sie ma ludzkie wydobycie i spalanie paliw kopalnych do rzeczywistości:
6,5 tyle do atmosfery dostaje się CO2 przez ludzi ze spalania paliw kopalnych
150 ludzie, zwierzęta i rośliny tyle CO2 dostarczają do atmosfery przez oddychanie
2000 tyle wulkany
200 000 tyle oceany

Gdzie tutaj te ogromne zanieczyszczanie powietrza dwutlenkiem węgla?
Dlaczego oceany tak dużo? Ponieważ oceany najwięcej przechowują CO2 rozpuszczonego w wodzie. Dlaczego teraz ilość CO2 w atmosferze rośnie? Bo oceany są coraz cieplejsze, więc coraz więcej CO2 przedostaje się do atmosfery.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4   » 
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Efekt cieplarniany
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile