W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ewolucja od molekuł do człowieka  
Podobne tematy
Nowo odkryte gatunki72
Ukryta archeologia 29
Zakazana Archeologia- ukryta historia czlowieka20
Pokaz wszystkie podobne tematy (19)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 11675
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
85r




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 476
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:12, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomeq napisał:
Choone napisał:

85r napisał:
Rośliny bardzo łatwo skrzyżować i w ten sposób powstają nowe gatunki ci od roślinek robią to codziennie.
To żeś palnął! Ale jak powstają te nowe gatunki roślin?! W wyniku inteligentnego projektu człowieka!


Nawet gdyby naukowcom udało się stworzyć życie z materii nie organicznej (co oczywiście nigdy nie nastąpi) nie byłby to żaden dowód na na powstanie życia samoistnie, dlatego że "to" wymogło inteligentnego projektu.
elementy półprzewodnikowe są dużo mniej skomplikowane niż najprostsza komórka, ale czy ktoś słyszał by w dolinie krzemowej znaleziono choćby jedną samoistnie utworzoną diodę?

cała ta dyskusja powoduje ze ludzie dzielą się na dwie grupy.

jedna grupa pochodzi bezpośrednio od małp z pozostałościami małpiego rozumu.
druga jest dziełem Boga stworzona na jego podobieństwo.

zapytam wiec dzieci małp. W jaki sposób odróżniacie dobro od zła?

Myślę że rydzyk zna odpowiedź na gnębiące cie pytania a jego odpowiedź cię głęboko usatysfakcjonuje:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
85r




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 476
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:19, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
85r napisał:
Rośliny bardzo łatwo skrzyżować i w ten sposób powstają nowe gatunki ci od roślinek robią to codziennie.


To znaczy, że przychylasz się do teorii kreacjonizmu bo jak sam napisałeś "To Ci od roślinek" robią to codziennie. Tacy mali Bogowie Wink


Ludzie to bogowie ale pierwsi prawdziwi bogowie którzy tworzą życie i tworzą nowe gatunki dzięki zdobyczą najnowszej nauki, wszyscy bogowie przed nami byli tylko wymysłem marzeń l niektórych ludzi często po narkotykach. I nie sadzę żeby to podchodziło pod kreacjonizm bo ewolucja następuje w sposób naturalny jak i sztuczny przy pomocy ludzi , ten sztuczny zwykle nie jest długotrwały i doskonały ale to pewnie się z czasem zmieni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:53, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

85r napisał:
Ludzie to bogowie ale pierwsi prawdziwi bogowie którzy tworzą życie i tworzą nowe gatunki dzięki zdobyczą najnowszej nauki, wszyscy bogowie przed nami byli tylko wymysłem marzeń l niektórych ludzi często po narkotykach.


Mowisz to tak autorytatywnie jak bys zyl w tamtych czasach.

Na poczatku wypowiedzi brakuje "Moim naiwnym zdaniem ..." tak by brzmialo duzo lepiej i bardziej prawdziwie.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
85r




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 476
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:40, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:
85r napisał:
Ludzie to bogowie ale pierwsi prawdziwi bogowie którzy tworzą życie i tworzą nowe gatunki dzięki zdobyczą najnowszej nauki, wszyscy bogowie przed nami byli tylko wymysłem marzeń l niektórych ludzi często po narkotykach.


Mowisz to tak autorytatywnie jak bys zyl w tamtych czasach.

Na poczatku wypowiedzi brakuje "Moim naiwnym zdaniem ..." tak by brzmialo duzo lepiej i bardziej prawdziwie.


Twoje naiwne opinia mało mnie obchodzi bo pewnie kończy się na bóg wszystko stworzył koniec i basta a rydzyk moim fanem jest. Po za tym żadnych konkretów w twojej wypowiedzi pokazałeś tylko jaki jesteś obrażony że naruszam twoje religijne przekonania które ci wprano w kościele w domu i szkolę. Nie musiałem żyć w tamtych czasach by to stwierdzić jest wiele na to dowodów które religianci nie są wstanie akceptować bo podważają ich religijne urojenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:
Na poczatku wypowiedzi brakuje "Moim naiwnym zdaniem ..." tak by brzmialo duzo lepiej i bardziej prawdziwie.

hehe - może i racja, tylko kto to mówi? prorok walutowy, który już ponad rok temu skromnie i ponad wszelką wątpliwość przewidział że Ameryka znów zdominuje gospodarczo świat na kolejnych 10 lat... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
85r




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 476
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:11, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
85r : nie, nastąpiło samostworzenie. Cos z niczego. A mózg powstał z kamienia. Ewolucją Laughing

Masz racje bóg się sam stworzył Very Happy magia najwyższej rangi Very Happy, filmik nie pokazuje ewolucji z kamienia do człowieka tylko z molekuł do człowieka nawet w temacie pisze. Być może molekuły są składnikiem skały lub mogą się na niej znajdować tego nie wiem aż tak się nie znam .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:23, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

85r napisał:
Aya Sophia napisał:
85r : nie, nastąpiło samostworzenie. Cos z niczego. A mózg powstał z kamienia. Ewolucją :lol:

Masz racje bóg się sam stworzył:) magia najwyższej rangi :), filmik nie pokazuje ewolucji z kamienia do człowieka tylko z molekuł do człowieka nawet w temacie pisze. Być może molekuły są składnikiem skały lub mogą się na niej znajdować tego nie wiem aż tak się nie znam .


"az tak" hehe raczej wcale
ignora zalacze bo juz nudzi mnie to twoje szczekanie
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
85r




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 476
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:32, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slidexman napisał:
85r napisał:
Aya Sophia napisał:
85r : nie, nastąpiło samostworzenie. Cos z niczego. A mózg powstał z kamienia. Ewolucją Laughing

Masz racje bóg się sam stworzyłSmile magia najwyższej rangi Smile, filmik nie pokazuje ewolucji z kamienia do człowieka tylko z molekuł do człowieka nawet w temacie pisze. Być może molekuły są składnikiem skały lub mogą się na niej znajdować tego nie wiem aż tak się nie znam .


"az tak" hehe raczej wcale
ignora zalacze bo juz nudzi mnie to twoje szczekanie


Masz racje lepiej nastawić radio na rozgłośnie rydzyka i nie słyszeć nic po za tym,jednego pieska mniej. Kiedyś katolicy ścinali ludzi innej wiary lub inaczej myślących dzisiaj mogą rzucić tylko foha i zwyzywać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:40, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Masz racje bóg się sam stworzyłSmile magia najwyższej rangi Smile, filmik nie pokazuje ewolucji z kamienia do człowieka tylko z molekuł do człowieka nawet w temacie pisze. Być może molekuły są składnikiem skały lub mogą się na niej znajdować tego nie wiem aż tak się nie znam .


85r:
Widzisz, jaki błyskotliwy jesteś. Raz Ci wytłumaczyć i pięknie recytujesz bajkę. "Filmik" pokazuję ewolucję od molekuły do człowieka. O tym prawili mi nauczyciele na biologii w 7 i 8 klasie szkoły "nie"podstawowej. I Tobie taka też odpowiedz wystarczy. Ja mam więcej pytań.

W temacie "pisze" (jest napisane) że od molekuł do człowieka, całym procesem zawiadywała Ewolucja. I jestem skłonny podjąć ryzyko, by bronić tego dogmatu. Nie mniej jednak, człowiek pewny jest głupcem.

S. Hawking w swojej Krótkiej Historii Czasu zawarł następujące zdanie : "Staram się przekonać swoich kolegów że Wszechświat nie mógł się rozpocząć, i nie było w rzeczywistości żadnego Wielkiego Wybuchu, Wszechświat może po prostu tylko BYĆ"

Zahaczamy więc o nielubianą w tym wątku Nieskończoność. Co wiemy zaś o Nieskończoności ? Niewiele, ale czy potrafimy ją zaobserwować Tak, potrafimy. Piewcy Ateizmu, z całym szacunkiem dla ich racjonalnego poglądu, który podzielam, na wiele spraw - nie potrafią się zmierzyć z Nieskończonością i wyjaśnić ten paradoks.

Mnie nie interesują początki Wszechświata, nie interesuje mnie to czy inne zjawisko, chce poznać myśli Boga (lub tej Nieskończoności jak kto woli), i tylko tyle Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
85r




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 476
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:06, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
Masz racje bóg się sam stworzyłSmile magia najwyższej rangi Smile, filmik nie pokazuje ewolucji z kamienia do człowieka tylko z molekuł do człowieka nawet w temacie pisze. Być może molekuły są składnikiem skały lub mogą się na niej znajdować tego nie wiem aż tak się nie znam .


85r:
Cytat:
Widzisz, jaki błyskotliwy jesteś. Raz Ci wytłumaczyć i pięknie recytujesz bajkę. "Filmik" pokazuję ewolucję od molekuły do człowieka. O tym prawili mi nauczyciele na biologii w 7 i 8 klasie szkoły "nie"podstawowej. I Tobie taka też odpowiedz wystarczy. Ja mam więcej pytań.


Ty jesteś błyskotliwszy/a tylko zadajesz pytania a sam/a nie jesteś wstanie znaleźć odpowiedzi by potwierdzić lub zaprzeczyć temu? mi to nie wystarczyło jeśli o to pytasz znalazłem wiele potwierdzeń tego zjawiska i na pewno nie w biblii bajce dla dużych dzieci. Ty pewnie kupiłaś/eś to co ci mówili na religii?


Cytat:
Zahaczamy więc o nielubianą w tym wątku Nieskończoność. Co wiemy zaś o Nieskończoności ? Niewiele, ale czy potrafimy ją zaobserwować Tak, potrafimy. Piewcy Ateizmu, z całym szacunkiem dla ich racjonalnego poglądu, który podzielam, na wiele spraw - nie potrafią się zmierzyć z Nieskończonością i wyjaśnić ten paradoks.


Nauka polega na tym że nie od razu dostaje się odpowiedź chyba zapomniałaś/zapomniałeś o tym a tłumaczeniem wszystkiego że stworzył to wielki stwórca jest czymś nie dorzecznym gdy się weźmie pod uwagę że stwórce nie miał kto stworzyć.

Cytat:
Mnie nie interesują początki Wszechświata, nie interesuje mnie to czy inne zjawisko, chce poznać myśli Boga (lub tej Nieskończoności jak kto woli), i tylko tyle Wink


Skąd pewność że to coś myśli, "człowiek pewny to głupiec". w psychiatryku wielu ludzi podobno codziennie rozmawia z bogiem może odwiedź ich pomogą ci w kontakcie z bogiem a wtedy być może zdradzi co mu chodzi po głowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:19, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Ty jesteś błyskotliwszy/a tylko zadajesz pytania a sam/a nie jesteś wstanie znaleźć odpowiedzi by potwierdzić lub zaprzeczyć temu? mi to nie wystarczyło jeśli o to pytasz znalazłem wiele potwierdzeń tego zjawiska i na pewno nie w biblii bajce dla dużych dzieci.


Słowa "błyskotliwy" się nie stopniuje w ten sposób, to raz. Dwa, to : Ja zadaje pytania, a to forum jest po to by ew. ktoś ode mnie mądrzejszy był w stanie na nie odpowiedzieć. Na razie w meczu : Religia vs. Nauka jest PAT. To terminologia szachowa - sprawdź. Brak rozstrzygnięcia.

Cytat:

Nauka polega na tym że nie od razu dostaje się odpowiedź chyba zapomniałaś/zapomniałeś o tym a tłumaczeniem wszystkiego że stworzył to wielki stwórca jest czymś nie dorzecznym gdy się weźmie pod uwagę że stwórce nie miał kto stworzyć.


Dobrze, nie ma Stwórcy. Jak zaczął się Wszechświat? Leżysz i kwiczysz. Bo nie wiesz. Gdybyś uważniej czytał moje i nie tylko, posty - zauważyłbyś że staram się uzyskać doskonały balans miedzy tymi "dwoma drużynami" w meczu których jest PAT.

Cytat:

Skąd pewność że to coś myśli, "człowiek pewny to głupiec". w psychiatryku wielu ludzi podobno codziennie rozmawia z bogiem może odwiedź ich pomogą ci w kontakcie z bogiem a wtedy być może zdradzi co mu chodzi po głowie.


Ponieważ złożoność Wszechswiata i prawa nim rządzące są doskonałe, a proporcje pozwalające Ci istnieć nie mają sobie równych.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
85r




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 476
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:43, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Słowa "błyskotliwy" się nie stopniuje w ten sposób, to raz. Dwa, to : Ja zadaje pytania, a to forum jest po to by ew. ktoś ode mnie mądrzejszy był w stanie na nie odpowiedzieć. Na razie w meczu : Religia vs. Nauka jest PAT. To terminologia szachowa - sprawdź. Brak rozstrzygnięcia.


Dla mnie wygrana po stronie nauki po za tym to nie rozgrywka szachowa. Słowo błyskotliwy się stopniuje w ten sposób tu masz dziecko dowód http://www.sjp.pl/b%B3yskotliwszy . Jeśli nastawiasz się tylko na zadawanie pytań to daleko nie zajedziesz.


Cytat:
Dobrze, nie ma Stwórcy. Jak zaczął się Wszechświat? Leżysz i kwiczysz. Bo nie wiesz. Gdybyś uważniej czytał moje i nie tylko, posty - zauważyłbyś że staram się uzyskać doskonały balans miedzy tymi "dwoma drużynami" w meczu których jest PAT.


To masz pata nie ja, w moje głowie jest wygrana po stronie nauki. Jak powstał wszechświat? jest kilka założeń naukowych lecz żadnego nie są pewni na 100%. Ewolucja nie tłumaczy powstania świata tylko powstania życia.


Cytat:
Ponieważ złożoność Wszechswiata i prawa nim rządzące są doskonałe, a proporcje pozwalające Ci istnieć nie mają sobie równych.


Niema rzeczy doskonałych coś za mocno marzysz sam człowiek daleki jest od doskonałości a podobno został stworzony przez istotę doskonałą co jedno drugiemu przeczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:57, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli nastawiasz się tylko na zadawanie pytań to daleko nie zajedziesz.


To chyba Ty pisałeś ten słownik Laughing Nie ma głupich pytań, są tylko odpowiedzi niezgodne z prawdą. Trochę się skompromitowałeś tym zdaniem Wink

Cytat:
Jest kilka założeń naukowych lecz żadnego nie są pewni na 100%.


Eksperci są zgodni. Osama żyje bądź nie Laughing Zalożenie jest też z definicji teorią, a nie praktyką i udowadnialnym naukowo faktem. Sugeruję również byś zarzucił ewolucję, na rzecz neodarwinizmu.

Cytat:

Ewolucja nie tłumaczy powstania świata tylko powstania życia.


Skąd to przeświadczenie ? Jest błędne do momentu kiedy nie udowodnisz ze poza Ziemią istnieją formy życia których nie wykształciła Ewolucja.

Cytat:
Niema rzeczy doskonałych coś za mocno marzysz sam człowiek daleki jest od doskonałości a podobno został stworzony przez istotę doskonałą co jedno drugiemu przeczy.


Czy jeśli człowiek stworzył migawkę aparatu to znaczy że ona ma takie właściwości i stopień skomplikowania jak ludzkie oko?

PS : Używaj proszę znaków interpunkcyjnych Smile
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Aya Sophia
Daj spokój, z trollami się nie dyskutuje. On nie rozumie, że bez względu na to czy założy, że materia jest od zawsze czy, że "bóg" jest od zawsze to i tak musi przyjąć istnienie jakiegoś absolutu. Nie wytłumaczysz mu też, że być może z właściwości wszechświata wynika istnienie "wszechogarniającej świadomości". On po prostu broni przekonań "które mu wprano w szkole". I nie odróżnia antyklerykalizmu od fundamentalnych kontrowersji ontologicznych.

Czy myślisz, że on rozumie, że skoro II prawo termodynamiki stwierdza, że "w układzie izolowanym w dowolnym procesie entropia nigdy nie maleje", to powstawanie coraz bardziej skomplikowanych organizmów i ich rozwój od "poczęcia" do dorosłości może być niezgodny ze strzałką entropii - przez większość życia nasz organizm ze względu na entropię "się psuje", ale rozwój od embrionu do w pełni rozwiniętego organizmu jest czymś odwrotnym (i chyba bardzo wyjątkowym). Zdaje się, że większość ludzi podpisałaby nawet cyrograf, by zapobiec skutkom rosnącej entropii... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:22, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

85r, tak trzymaj!
nie przejmuj się tymi fanatykami - nie pierwszy to ich raz, ni nie ostatni.
wybij sobie tylko z głowy to że możesz ich przekonać - niektórzy ludzie nigdy nie zaakceptują myśli, że byle 85 z jakiegoś forum może kombinować lepiej od nich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odrzucając kategorie wiary jako nieracjonalne delikatnie ujmując mamy to :

1) Wszechswiat jest wieczny
2) Wszechswiat mial początek

Bo to jak zaczeło sie zycie, mniej wiecej wiemy i są to "dowody" dosc racjonalne. Abstrahując czy zwiazki amoniaku, węgiel, tlen, kłębiły sie w pewnym miejscu, pieprznął piorun (prąd elektryczny) i powstał pierwszy"organizm". Ten zaś ewoluował. OK, narazie wszystko ładnie i czytelnie.

Problemy zaczynają się dopiero pozniej - czy to jestes fizykiem kwantowym, czy sufi. Moim zdaniem, błedem jest zalozenie ze nie ma Stwórcy, tak samo jak błedem jest opieranie sie na 'wierze' i głoszenie na tej podstawie ze jednak jest. Tak samo - uznanie Boga, jako Pierwotnej przyczyny i Ewolucji jako Jego dzieła ku stworzeniu człowieka i innych stworzeń (także tych poza Ziemią) nie jest wg jednoznacznie do odrzucenia. Gdzie tu fanatyzm ?
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Entrop




Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 276
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:35, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choone
Nie jest latwo, mowiac po indiansku "poplynac z duchem" entropii by poczuc jej specyficzne zakrzywienie, podobnie jak obecnosc masy 'wygina' przestrzen, czy obecnosc ladunku elektrycznego wygina ledwo wyczowalny przez nas wymiar tworzac tgz pole. Nie jest to latwe, bo drugie prawo nie jest jakas tam regolka!
....
Pomysl tak, a co gdyby proces stygniecia energi do plazmy, tej do wodoru, atomow, tych zas, gdy zaczynaja dzialac 'kleje elektrodynamiki', do ich zwiazkow; wiazania kowalencyjne czy wodorowe i te kilkadziesat pierwiastkow ..... chemia ozywa, bo materia stygnac w obecnosci tych sil jakie sa niejako nie ma wyjscia. Czyli caly ten proces wcale nie musi miec w okolicach embrionu 'pod gorke'.
No, moze byc to tak przez nas odebrane, bo materia gdy 'ozywa' przechodzi cos jakby przejscie fazowe do informacji.
Embrion - DNA sa fascynujace, bo trudno powiedziec czego w nich wiecej: materii czy wlasnie informacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:37, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
Bo to jak zaczeło sie zycie, mniej wiecej wiemy i są to "dowody" dosc racjonalne. Abstrahując czy zwiazki amoniaku, węgiel, tlen, kłębiły sie w pewnym miejscu, pieprznął piorun (prąd elektryczny) i powstał pierwszy"organizm". Ten zaś ewoluował. OK, narazie wszystko ładnie i czytelnie.

no więc właśnie. więc przyznaj to z honorem, zamist zarzucać koledze, że nie zna genezy powstania wszechświata. to nie ma absolutnie żadnego związku, bo nikt jej nie zna; ani żadna nauka, ani żadne religia.
każdy głupi potrafi zadawać pytania na które nie sposób odpowiedzieć - to nie udowadnia ze jest mądrzejszy od rozmówcy. jak dla mnie, wręcz przeciwnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszędzie znajdą się przebłyski geniuszu, nawet tutaj. Zadawać pytanie potrafi człowiek ciekawy świata. A ja nie udowadniam 85r że jestem mądrzejszy, a tylko to że ON może się mylić, zrzucając powstanie Wszechswiata na barki praw natury. Także ja mogę się mylić wplątując w tą aferę coś co nazywam Stwórcą.

Wszak :
Cytat:
bo nikt jej nie zna; ani żadna nauka, ani żadne religia.


Zrobiliśmy podstawowy błąd na początku rozmowy. Film jest - zaczynają się wnioski. 85r zrobił błąd, a pozniej ja ten bład wykorzystałem - odwracając sytuację. Czysta logika i znajomość faktów naukowych. Nic nie wiemy, ale nie przestawajmy toczyć sporów. W miare upływu czasu danych będzie przybywać.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:46, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
Wszędzie znajdą się przebłyski geniuszu, nawet tutaj. Zadawać pytanie potrafi człowiek ciekawy świata. A ja nie udowadniam 85r że jestem mądrzejszy, a tylko to że ON może się mylić, zrzucając powstanie Wszechswiata na barki praw natury. Także ja mogę się mylić wplątując w tą aferę coś co nazywam Stwórcą.

nie ma najmniejszych dowodów na to że istnieje Stwórca. to w 100% ślepa ludzka wiara, wynikająca z ułomności umysłu który zakada, że bez Stwórcy się nie da...
za to istnieje mnóstwo namacalnych dowodów na ewolucję życia na ziemi.
jeśli ktoś nie chce tego przyznać, a równoczśnie zarzuca drugiej stronie brak argumentów to nie jest inteligentnym interlokutorem, a zwyczajnym trollem, tudzież fantykiem religijnym typu tomeq, czy orion
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
85r




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 476
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:57, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
85r, tak trzymaj!
nie przejmuj się tymi fanatykami - nie pierwszy to ich raz, ni nie ostatni.
wybij sobie tylko z głowy to że możesz ich przekonać - niektórzy ludzie nigdy nie zaakceptują myśli, że byle 85 z jakiegoś forum może kombinować lepiej od nich.

Racja, dyskusja z takimi zwykle kończy się kutnią bo podważa się ich religie dla nich rzecz świętą dla której co po niektórzy potrafią nawet zabić co w średniowieczu udowodnili nie raz a dzisiaj muzułmanie dalej to robią. Dla mnie ewolucja nie jest religią więc aż tak bardzo nie muszę im tego udowadniać jak oni mi więc sobie odpuszczę z fanatykami gadkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wolę taki/e pogląd/y:

"Cała materia powstała i istnieje jedynie dzięki doskonałości siły...Musimy przyjąć, że za tą siłą kryje się istnienie świadomego inteligentnego Umysłu. Umysł ten jest Macierzą całej materii." Max Planck (1858–1947) niemiecki fizyk.

....lub taki - biegunowo odległy (ale czy na pewno?):

W 1915 r. Einstein pisal w liscie do Edgara Meyera : “Zaluje, ze Bog karze tak wiele swoich dzieci wskutek ich glupoty, za ktora powinien byc odpowiedzialny; moim zdaniem, tylko jego nieistnienie mogloby go usprawiedliwic. Twierdze jednak że Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest perfidny."

To raczej fanatyzm naukowy Laughing
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:02, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no fajnie. a ja wolę pepsi od coca coli.
z tym że to jest temat o ewolucji (od molekuł do człowieka), a nie o materii, o coli, ani o żydach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:15, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Entrop napisał:
Czyli cały ten proces wcale nie musi mieć w okolicach embrionu 'pod górkę'.

W organiźmie zderzają się dwa procesy - wzrost entropii i próby odwrócenia tego zjawiska. Wzrost entropii powoduje, że się starzejemy, chorujemy, umieramy... Przez jakąś część życia udaje się ten proces zatrzymać, a nawet odwrócić (wzrost uporządkowania i skomplikowania od embrionu do dorosłości) poprzez dostarczanie energii z zewnątrz. To dostarczanie energii z zewnątrz jest procesem celowym, bo człowiek ma "zaprogramowane" przetrwanie - konieczność jedzenia i picia, dbanie o własny organizm, etc. Po co? Po to by pokonać rosnącą entropię... Skoro życie powstało w sposób przypadkowy i opiera się na prawach fizyki, to skąd to celowe dążenie do odwracania wzrostu entropii? A procesy, które opisujesz (podam prostszy przykład: powstanie "malunków" od mrozu na szybie) są efektem tracenia energii (ciepła) przez układ, a nie jej celowego do niego dostarczania.

Entrop napisał:
Embrion - DNA są fascynujące, bo trudno powiedzieć czego w nich więcej: materii czy właśnie informacji.

Żartujesz? DNA to głównie informacja, dzięki, której możliwe jest powielanie osobników tego samego gatunku. I ta - od molekuł do człowieka - coraz bardziej złożona, obszerna i uporządkowana informacja ma być dziełem przypadku w świecie o rosnącej entropii? Trudno to zaakceptować....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:18, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda to tak :

1) Boga nie ma, nie ma Absolutu, jest Wyborowa Laughing
2) Nie ma Prawa Moralnosci, Przyczyny i Skutku etc, wszystkim wszystko wolno.
3) Karmy też nie ma, bo nie ma nikogo (Kosmos nie mysli) kto by to ustanowił - idziesz do piachu, zero odpowiedzialnosci.
4) Ewolucja odpowiada ze tworzenie się gatunków. A to tylko pierwiastki w ruchu. Świadomosci, duszy, nie ma i nie bedzie, jest tylko mózg i fizycznosc.
5) Fizyka kwantów się myli, nie ma Zjednoczonego Pola, bedacego matrycą całej materii.
6) Einstein kłamał że materie mozna zamienić na Energię. Nie mozna.
7) Wszystkie religie i wierzenia się mylą.
Cool Wiemy z filmu jak wyglądała Ewolucja, ale co dalej ? Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   » 
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ewolucja od molekuł do człowieka
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile