W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Dr. Kent Hovind- Dinozaury i Biblia   
Podobne tematy
Nowo odkryte gatunki72
Ukryta archeologia 29
Zakazana Archeologia- ukryta historia czlowieka20
Pokaz wszystkie podobne tematy (19)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 5126
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:48, 26 Sty '10   Temat postu: Dr. Kent Hovind- Dinozaury i Biblia Odpowiedz z cytatem

W związku z tym że "wielce entuzjastycznie" potraktowaliście teorie Kenta Hovinda i jakże "merytorycznie" przystąpiliście do dyskusji, w takiej sytuacji nie pozostało mi nic innego jak zamieścić kolejny wykład tego jegomościa.

PS. Najlepiej od razu (zanim obejrzycie) oceńcie temat na 1, co mi sprawi niemałą przyjemność Laughing



I jeszcze na koniec pozdrowienia dla:

-Choone
-C0LD F34R
- Ordel
-Dr Know
-Faraon
- PrawdoWyszukiwatornikowak

Przyznam że zawiódł mnie trochę Aya Sophia, który nie ocenił tematów na 1. Mam nadzieję, że kolega nadrobi zaległości thumleft

PS. 2 mam wyjebane na oceny Very Happy
_________________
... ludzi światłych i inteligentnych,
od ludzi prymitywnych i głupich,
odróżnia mądrość, czyli wiedza o
przeszłości ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:17, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zauważyć, że Davidoski prezentuje doskonałe materiały i robi to w jednym wątku.

Over and out

EDIT:

Aya Sophia. czytujesz żydowski bajki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:23, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie licz na to Wink BTW : gady w Biblii sa dobrze znane, jeden gadający szczególnie Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:28, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierzę w gadające węże Wink
_________________
... ludzi światłych i inteligentnych,
od ludzi prymitywnych i głupich,
odróżnia mądrość, czyli wiedza o
przeszłości ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pozdrowionka the end Smile Jeśli chcesz wiedzieć, nie wydałem takiej oceny bez obejrzenia materiału, który zamieściłeś, a pan Hovind i jego brednie są mi dobrze znane.

Jeśli oczekujesz jakiejś merytorycznej dyskusji to ją rozpocznij, a nie - dropniesz filmik i czekasz. Według mnie nie ma o czym gadać w kwestii Hovinda. Całość zamyka się w stwierdzeniu:

Biblia mówi to, biblia mówi tamto...

ps i żeby nie było, właśnie zabieram się za oglądanie powyższego wykładu. Nie omieszkam tym razem coś napisać zanim wystawię ocenę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobrze "oświeceni"
proszę wytłumaczcie zwykłemu zjadaczowi chleba na podstawie czego powstały te rzeźby.

http://translate.google.pl/translate?hl=.....lit14.html

a jeśli nie macie nic ciekawego do powiedzenia to zamknijcie swoje jaszczurcze paszcze i pozwólcie przemawiać faktom.
tych zdjęć jest znacznie więcej Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:58, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomeQi :

Cytat:
Angkor Wat jest w północno-zachodniej Cambodia.The pierwotnego projektu i budowy świątyni miało miejsce w pierwszej połowie 12 wieku, za panowania Surjawarman II (rządził 1113-c. 1150). Dedicated to Vishnu, it was built as the king's state temple and capital city. Dedicated to Wisznu, że został zbudowany jako świątynia króla państwa i stolicy.


Najstarsze miasta w Indiach są datowane na mniej więcej
15.000 lat (metodą węglową). Przynajmniej. Celowo nie śrubuje dat. Mam znajomego, który rozmawiał z tubylcami w Kaszmirze, którzy utrzymywali że najstarsze mają po 50tyś lat. Jest jeszcze gorzej - tak jak Wasz biskup policzył patriarchów i obliczył wiek Ziemi na 6tyś lat (z dokładnością do dnia, godziny, minuty i sekundy - drobiazg), tak Hindusi (rdzenni mieszkańcy Półwyspu Indyjskiego i Filipin (!)) datują powstanie ich cywilizacji na ćwierć miliona lat BC, mają to nawet udokumentowane....

W Upaniszadach zaś masz napisane że "Wiek Świata" to "tysiąclecia". Oni nie wspominają o dinozaurach Wink Jak to się ma Ziemi która ma 6 tyś lat? Laughing
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:50, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya@ temat nie jest o tym ile tysięcy lat żyją Twoi znajomi w Kaszmirze, tylko o dinozaurach w Biblii.
zdjęcia wskazane na stronie podanej przeze mnie ukazują coś bardzo ciekawego i wartego głębszego zastanowienia.
faktem są odkryte przez archeologów skamieliny,
faktem są też te rzeźby,
faktem jest opis Biblijny takich zwierząt w księdze Hioba (Joba)

Należy postawić pytanie, skąd ludzie wiedzieli jak wyglądają zwierzęta z przed "65 mln lat" odkryte przez "współczesną" naukę?

Biblia na to pytanie odpowiada: dinozaury żyły razem z ludźmi w jednym okresie.
a co na to Twoja "naukowa" religia?

pozdrawiam tomeq
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the end napisał:
Nie wierzę w gadające węże Wink



ja wierze
przypomniał mi się tekst z pewnego fajnego filmu ( zgadnijcie z jakiego )
a szło to tak :
"pewnego razu kobieta zbierała drwa na opał . Znalazła jadowitego węża zamarźniętego w śniegu . Wzieła węża do domu i przywróciła go życiu . Pewnego dnia wąż skoczył i ukąsił ją w policzek . Kiedy leżała konając spytała węża : czemu mi to zrobiłeś ? A wąż odpowiedział : słuchaj suko wiedziałaś , że jestem wężem .
Stary człowieku przemień się w węża "


wszyscy jesteśmy takimi wężami Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:54, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może kiedyś ludzie też lubili ryć w ziemi i wykopywać świecące kamyczki, a przy okazji odkrywali kości dinozaurów?
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:07, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomeq napisał:
Aya@ temat nie jest o tym ile tysięcy lat żyją Twoi znajomi w Kaszmirze, tylko o dinozaurach w Biblii.
zdjęcia wskazane na stronie podanej przeze mnie ukazują coś bardzo ciekawego i wartego głębszego zastanowienia.
faktem są odkryte przez archeologów skamieliny,
faktem są też te rzeźby,
faktem jest opis Biblijny takich zwierząt w księdze Hioba (Joba)

Należy postawić pytanie, skąd ludzie wiedzieli jak wyglądają zwierzęta z przed "65 mln lat" odkryte przez "współczesną" naukę?

Biblia na to pytanie odpowiada: dinozaury żyły razem z ludźmi w jednym okresie.
a co na to Twoja "naukowa" religia?

pozdrawiam tomeq


A czy dzisiaj wiemy jak wyglądają dinozaury dla tego, że żyją teraz?

Czy może dla tego, że na podstawie wykopalisk stworzyliśmy sobie prawdopodobne modele?

Czy 5 tys. lat temu nie można było wykopać dinozaura?



Bad Grin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:10, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomeq. Nie wiem kogo nazywasz "oświeconym" ale ja się do takowych nie zaliczam.

Pytasz na podstawie czego powstały te obrazy. A na podstawie czego Spielberg nakręcił Jurassic Park? Biegał sobie z dinozaurami? Nie sądzę...

Myślę, że niedoceniasz ludów starożytnych i prehistorycznych. Malowali i rzeźbili oni znacznie dziwniejsze rzeczy niż dinozaury.

Osobiście nie wykluczam możliwości równoczesnego istnienia dinozaurów i ludzi. Akademicy próbowali forsować różne bajki, a gdy już im się to udawało, za wszelką cenę usiłowali zachować status quo. Tak może być i w przypadku dinozaurów. Ale przecież według Hovinda stoi za tym... diabeł Laughing

Zawsze zastanawiał mnie proces powstawania skamielin, a oficjalna wersja nigdy mnie nie przekonała. Nie sądziłem, że to powiem ale muszę przyznać, że potop jest dosyć spójnym wyjaśnieniem Smile

W Hovindzie jednak irytuje mnie to, że jak sam mówi, traktuje biblię dosłownie i jako podręcznik naukowy. Szkoda tylko, że wedle swego widzimisię wybiera to co mu pasi, a resztę olewa. Typowe...

Przykład? Porównuje dinozaury do biblijnych smoków, a w pewnym momencie (bardziej konkretnie) behemotha z brontozaurem. Ale jakoś umknęły mu biblijne jednorożce, satyrowie, ogniste węże, giganci, bazyliszki, leviatan... nie mówiąc już o gadającym wężu Smile

ps właśnie oglądam ten wykład (już kiedyś to widziałem) i powoli zaczynam wymiękać. Jestem na 13 części i mimo krótkiej drzemki chyba zmęczę do końca... potem wystawię ocenę Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biblijne tannim tłumaczy się jako gady, wielkie węże, latające smoki, wodne smoki, szakale (sic!) w zależności od wersetu i upodobań tłumacza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odkrywanie tajemnicy życia. ciekawy dokument który powinni obejrzeć zarówno zwolennicy kreacjonizmu jak i ewolucjonizmu.
do zassania z przeklej.pl
http://www.przeklej.pl/plik/odkrywanie-tajemnicy-zycia-flv-0008es3tdagh
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak wg tej nauki Hindusi nie pływali sobie do Ameryki Północnej, bo przecież Stegozaury i ich skamieliny były odkrywane na terenie Ameryki Pólnocnej, a nie w Azji! Co robi Stegozaur na murach w Indiach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:27, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, a w krakowie żył brontozaur, tylko go Dratewka ukatrupił
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:36, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

japierdole, kolejny religijny gniot dla judeochrześcijańskiej młodzieży.
wstydził byś się the end
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:29, 28 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi - myślę, że tematy związane z Kentem Hovindem (notabene doktorem), które zamieściłem są bardzo interesujące. Kiedyś ktoś zamieszczał te wykłady w wersji oryginalnej. Fakt, że gość posiada jakiś tytuł naukowy o niczym nie świadczy, dla mnie on to nawet może być szambonurkiem, ważne jest to co mówi. I ja sam widzę w jego teoriach dużo (teoretyzowania) zamiast podawania faktów; jednak w wykładach tych stara się pokazać inną ciekawą rzecz, mianowicie jawne kłamstwa związane z ewolucją, a szczególnie ewolucją człowieka. Takie demaskowanie jest jak najbardziej po linii programowej tego forum, prawda Bimi?

Szkoda, że muszę o tym przypominać, jednak widocznie trzeba, jeżeli oceniacie temat to wypadało by napisać chociaż zdanie komentarza, powiedzmy taka laurka za co ten nieszczęśnik Hovind dostał przypuśćmy 1.

Ja rozumiem, że kiedy słyszycie deklarację tego, czy tamtego, że wieży w Boga i to jest powód od razu dyskredytujący temat. Jednak nie mogę się nadziwić, że pseudo naukowcy usilnie trwający przy swoich teoriach np: z jednego zęba świni wyczarowali człowieka pierwotnego...I takie działanie nie wzbudza w was żadnej reakcji. A to już jest wybiórczość.
_________________
... ludzi światłych i inteligentnych,
od ludzi prymitywnych i głupich,
odróżnia mądrość, czyli wiedza o
przeszłości ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:49, 28 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz, to wszystko to tylko teoretyzowanie. Więc poteoretyzujmy!
Informacje z Biblii są informacjami lokalnymi z Bliskiego Wschodu. Nie wiemy nic co się działo w np Australii czy Ameryce Pd bo zniszczyliśmy te informacje bezpowrotnie na własne zyczenie.
Nie przeczę że żył sobie taki człowiek jak Adam czy Noe. A smoki-dinozaury. Na pewno wszystkie nie wygineły od razu jak makiem zasiał i jakieś niedobitki mogły przetrwać przez długi czas i żyć wśród ludzi. A moze ludzkość (homo sapiens) jest starsza niż nam się wydaje i echa dinozaurów już jako smoki zamieszkują naszą zbiorową świadomość pojawiając się np w snach czy wizjach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 28 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co mi uzmysłowił Hovind - uzmyslowil mi latwosc manipulacji.
nawet wsród Was są ludzie ktorzy przekładają sie linkami, artykulami, cytowaniami filmami,
ale nikt ni potrafi krytycznie podejsc do materialu który prezentuje,
Jak sie nad tym glebiej zastanowic , po co niszczony jest system szkolnictwa?
Dzisiejszy abiturient poziomem odpowiada dawnej szkole powszechnej, student nie odpowiada nawet przedwojennej maturze,
Matołami sie lepiej rządzi, nauczyliscie sie zrec ta papke i ja przezuwacie, przynajniej większosc z Was,
Na h.... wiedza komus jak dziala komputer, system fiansowy jesli w innych dziedzinach mozna mu wcisnac dowolne gowno a on to kupi....
kupi bo nie nauczyl sie w szkole jednego...samodzielnego myslenia.
Przykład....prosze bardzo BIMI, informatyk, pracujacy za granica.....racjonalista......który boi sie opuscić
swoja egzosfere.....panicznie trzyma sie swoich przekonań.....on nie chce sie nawet zastanawiac...on juz wie?
A wiecie dlaczego? Wie...bo posiada wyrobiony swiatopogląd.....i to cos zastepuje mu potrzebe/koniecznosc myslenia.

Jest takie przysłowie nie rzucac perły przed wieprze.....niektórzy potkną sie o dowod.... i pojda dalej,
wiecie dlaczego pojda dalej.....bo dowod jest im w zupelnosci nie potrzebny.....zburzył by ich swiety spokoj i ustalone
milusie zycie.....
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dr. Kent Hovind- Dinozaury i Biblia
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile