W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Pytanie o początki  
Podobne tematy
Nowo odkryte gatunki72
Ukryta archeologia 29
Zakazana Archeologia- ukryta historia czlowieka20
Pokaz wszystkie podobne tematy (19)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 4017
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
evolution




Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 6
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:19, 05 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pytanie.o.poczatki.patrz.pl/ To jest bardzo dobry Film. Polecam. Ryje w głowie naprawde
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenyk




Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 05 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cool Dzięki za linka do świetnego filmu. Smile
Od siebie dodam tylko że to ciekawy temat na osobny wątek.
A co do bibli to zawiera ona także ciekawe informacje astronomiczne jak np. precesja czy kulistość ziemi. Zastanawiające jest że skoro to tylko bajka to kto wpisał tam informacje o których my dowiadujemy się dopiero między XVI a XXI w.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:47, 06 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film ogarnięty, również polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:45, 06 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam dobry film.
Ciekawe co z dinozaurami?

Jeszcze dodam ,ze brałbym pod uwage nie tylko Biblie ale i inne księgi.
Biblia jest młoda wiekowo pod tym wzgledem:)
Chyba Koran jest młodszy tylko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
evolution




Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 6
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 07 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówiłem że dobry filmik!! sluchajcie mnie!! zawsze mam racje!! pozdroo wszystkim milego oglądania!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:23, 08 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis

biblia w formie pisemnej jest stosunkowo młoda. Natomiast wiara hebrajska w niej zawarta jest jedną z najstarszych, przekazywana początkowo ustnie została spisana i zebrana w kanon Biblii który mamy obecnie co nie znaczy że nie ma innych pism które nie zostały do owego kanonu wpisane. Pozostałe pisma zostały uznane za apokryfy (np. księga Henoha) W owej księdze znajduje się tzw. rozdział astronomiczny.
Najstarszą kulturą opowiadającą powstanie układu słonecznego jest kultura Sumerów.
Enuma Elisz
http://www.nibirux.prv.pl/civ.html

Opisują także powstanie istoty rozumnej poprzez ingerencję przybyszów. Jednak nawet ci przybysze(Annunnaki-ci którzy przybyli z niebios, a może w/g biblii upadli aniołowie) uznani przez ludzi za bogów czują lęk przed inną istotą zwaną "Ojcem wszechrzeczy"

Zastanawiającym jest fakt skąd Sumerowie,Babilończycy czy Egipcjanie mieli takie pojęcie o astronomii i wiedzę na temat naszego układu słonecznego.
(może jest w tym jakaś prawda?)

http://www.nibirux.prv.pl/nibiru.html

Oceńcie sami. Temat trochę jak fantastyka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:08, 08 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papekk27 napisał:
... (np. księga Henoha) W owej księdze znajduje się tzw. rozdział astronomiczny. ...
w którym znajduje sie opis bram, jakimi w(s)chodzi i wychodzi Słońce i inne ciała niebieskie, oraz zbiorniki: gradu, śniegu itp.

..w owej "astronomicznej" księdze (za jaką uchodzi ksiega Henoha) nie ma nic co odpowiadałoby ogólnemu stanowi posiadanej przez nas (współcześnie) wiedzy kosmologicznej ...


P.S.
Czy to oznacza, że w starych tekstach nie kryje sie nic co zasługiwałoby na uwagę, a co jednocześnie odnosiłoby się do "poczatku" ...?
...oczywiście, że nie ...
zwłaszcza dla kabalisty Wink ...dla którego wersy pierwszego rozdziału ksiegi "Bereszit" (dosł. Na Początku czyli naszej Genesis), aż kipią od liczb, wymiarów i mieszających się ze sobą żywiołów jak chociażby tych w słowie "szamajim" tj. niebo (zawierającego w sobie dwa rdzenie: sze=ogień i majim=wody), które stwarzał (według Majmonidesa...kształtował), Stwórca, wystepujący pod Imieniem o wartości numerycznej odpowiadającej między innymi słowu "natura" (tewa)...
Stąd współcześni interpretatorzy twierdzą, że świat został stworzony tak, aby mógł funkcjonować zgodnie z określonymi (obowiazujacymi) prawami natury ...



Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spaczony




Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 94
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:55, 23 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry film, polecam
_________________
"...mam swoje prawa, nikt nie zabroni mi sie zastanawiać..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
carolski123




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 84
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:46, 24 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znakomity, jestem pełen podziwu
_________________
viewtopic.php?t=1307

"Zaiste w ciekawych czasach przyszło nam żyć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:49, 24 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako doskonałe uzupełnienie tego filmu polecam wykłady Kenta Howinda i Waltera Veitha. Mnie to przekonało, że ewolucja jest największą ściemą wciskaną nam od urodzenia (raczej te wykłady niż ten film), rozkręconą przez Marksa i Engela i ciekawe jest coś o czym słyszałem, ale jeszcze sprawdzę, że Rockefeller postawił jakąś świątynię, w której Darwin był głównym bożkiem!!! Z resztą sam Darwin nie był do końca wiarygodny. Wszystko składa się na to że teoria ewolucji to ściema ściem, szczyt szczytów. Jak właściwie brzmi tytuł tego filmu po angielsku? Ściągnąłbym z torrenta w lepszej jakości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:45, 24 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Papekk27

To ma być odpowiedż na moje pytanie o dinozaury?Smile
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:38, 24 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kości dinozaurów zostały podłożone przez Boga aby nas sprawdzićSmile. Zeigeista nie oglądałeś Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:22, 25 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawia mnie jedno.
Tytułujecie to forum: prawda itd..
A dajecie dwa sprzeczne filmy, czyli ten o kreacjoniźmie i zeigeist, który wyraźnie mówi, że boga nie ma.
Jak tak można ?
Robicie ludziom jescze większy mętlik w głowie ! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leski




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 307
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:28, 25 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja raczej odbieram to jako możliwość budowy własnego zdania na tak delikatny temat. bo ten delikatnym jest i przez następne dekady takim pozostanie. osobiście uważam iż zarówno ewolucjoniści jak i kreacjonaliści (nie wiem jak to napisać jeste,m pijany lolo) mają rację. coś musiało dać początek światu i jeśli chciało pozostawić inteligentnym formom życia kwestię wiary do wyboru to właśnie poto stworzyło ewolucję żeby nic nie było pewne. nie łykam teorii o wielkim wybuchu jako rzeczy zypełnie przypadkowej i niekontrolowanej. nikt też mnie nie przeona że życie jakie istnieje na świecie to po prostu fizyka + chemia x przypadek hehehe.
_________________
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
Fryderyk Nietzsche
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:40, 25 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Zastanawia mnie jedno.
Tytułujecie to forum: prawda itd..
A dajecie dwa sprzeczne filmy, czyli ten o kreacjoniźmie i zeigeist, który wyraźnie mówi, że boga nie ma.
Jak tak można ?
Robicie ludziom jescze większy mętlik w głowie ! Smile


Zeitgeist nie mówi ,że Boga nie ma!!!
Rozkłada na części chrześcijaństwo ,a nie zjawisko religi.Obejrzyj jeszcze raz koniec i badż dokładny:)
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:54, 25 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy obejrzeć początek gdzie narrator mówi, że nie wie czym jest Bóg ale wie czym nie jest ... to nie przeczy istnieniu Boga ; )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:37, 25 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie teoria ewolucji jest największą ściemą wszech czasów. Ale jest tak mocno zakorzeniana w umysłach ludzi, że nawet twórcy "zeitgeistu" w nią wierzą. Po prostu popełnili błąd i nic więcej. Ja tam nie identyfikuję się z żadnym z tych "naszych" filmów, nie identyfikuję się nawet z tym forum, ja z nikim się nie identyfikuję oprócz siebie samego. Ech nie wiem jak to po polskiemu powiedzieć więc się z angielska wyrażę: "I'm on my own journey". To jest moje życie. A wracając do kreacja versus ewolucja to polecam raczej wykłady Kenta Howinda lub Waltera Veitha zamiast gotowych filmów, ponieważ wykład jest w luźniejszej formie bez pośpiechu, no co prawda to prawda, że dłuuuugo trwa, ale polecam. Dodam, że bardzo wyraźnie widać, że twórcy "zeitgeist" byli poniekąd zainspirowani filmem "What the Bleep do we know", wskazuje na to ukazanie potęgi jednostki i indywidualizmu, z tym się zgadzam w pełni, ale to absolutnie nie wyklucza tego, że ewolucja to ściema, to wręcz potwierdza ściemniałość teorii ewolucji. A twórcy "zeitgeist" po prostu popełnili błąd wynikający z ich poglądów antyreligijnych (nie mylić z ateistycznymi). Ja skłaniam się do koncepcji Boga niejako przedstawionej w "What the Bleep do we know", ale to wcale nie wyklucza niesłuszności Biblii, na której oparta jest moja wiara (tylko na Biblii), można by rzec, że jestem adwentystą, ale w swoim rozumieniu, w nowatorskim rozumieniu, traktuję Biblię jako metaforyczny drogowskaz. Wiem też, że pewnie nikt nie zrozumie tego postu tak jak większości moich, ale właśnie na tym polega życie, aby być tajemnicą: "Prawdziwa sztuka nie polega na tym, by żyć tym co się wie lecz by żyć tajemnicą" - "What the bleep do we know" szósta minuta filmu. Smile Dziękuję.

P.S. Jezus nie był normalny, to ja też nie chcę być normalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Pytanie o początki
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile