W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Antyrosyjskość tak jak i antysemityzm  
Podobne tematy
Rothschildowie właścicielami wszystkich banków 17
Niewidzialna wojna - Rothszyldowie kontra Rosja71
Kardynał Hlond - misja czy ucieczka5
Pokaz wszystkie podobne tematy (18)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 3048
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:45, 27 Sie '09   Temat postu: Antyrosyjskość tak jak i antysemityzm Odpowiedz z cytatem

Antyrosyjskość to tak jak i antysemityzm.
Ktoś musi zamówić i potem zapłacić.
Widać komus jest ta antyrosyjskość potrzebna ,
wiec zamawia i płaci, a skoro zamawia i płaci to zawsze znajda sie tacy co
ją wyprodukują i dostarczą w umówione miejsce.

Oczywiście , ze mamy jeszcze bezinteresownych rusojadów.
Wynika ona z edukacji i antysowietyzmu przekształconego w rusofobię.
To Amerykanie , Anglicy i Niemcy maja interes w montowaniu w Polsce
rusofobii.
Co do uprzedzen Rosjan , to można ich zrozumieć,
poniewaz to rzymskokatolicka Polska, na zlecenie Vatykanu, ich poucza i
od wieków próbuje odprawosławiać i ukatoliczać.

Problem ten istniał już za cara.
Rzymskokatolicy i słusznie byli rozpoznawani jako agentura wpływu Vatykanu.
Dlatego tez Polacy w rosyjskiej służbie państwowej przechodzili
na wyznania protestanckie i wówczas kariera stała dla nich otworem.

J.
====================================================
W zwiazku z opublikowaniem Apelu do Narodow Slowianskich

http://www.radiopomost.com/index.php?opt.....;Itemid=42

oraz zarzutami stawianymi polskiemu rzadowi o prowadzenie antyrosyjskiej polityki

http://www.radiopomost.com/index.php?opt.....;Itemid=42

podajemy ponizej nasz komentarz:


Jeden z naszych kolegow z Klubu Patriotycznego zawsze podkresla, ze nie mozna

jednoznacznie potepiac wszystkich PZPR-owcow. Przeciez tam podobno zawsze byla walka pomiedzy zydami i chamami. Ci ostatni nieraz wykazywali jakis patriotyzm. Chociazby w dziedzinie kultury. Krecono filmy patriotyczne jak Hubal, Westerplatte, itd.

Poza tym, mielismy przeciezjuz 'braterski' zwiazek ze slowianska Rosja.

Wiec co stalo sie w Magdalence? Gdzie podziali sie ci partyjnipatrioci polscy i slowianofile?

Nikt nie ma watpliwosci, ze doszlo tam do ugody pomiedzy chamami z partii i zydami z Solidarnosci. Podzielili sie lupami. Chyba toich pogodzilo. Te miliony na kontach w Szwajcarii, o ktorych co jakis czas ktos przebaknie, jak chocby ostatnio Gromoslaw Czempinski.

Co wiec stalo sie ze slowianofilami w polskich sluzbach specjalnych Kiszczaka?

Moze probowal ich wysadzic z siodla Macierewicz swoja akcja z teczkami?

Problem w tym, zerejw Solidarnosci wiedli zawsze zydowscy sajanowie.

W artykule 'Kto przejal pieniadze przeznaczone przez rzad USA dla Solidarnosci

http://www.polpatriot.com/html/tlumaczenia_recenzje.html

autor mowi, ze Mossad siedzial od poczatku w sercu tego ruchu zwiazkowego.

Rzad amerykanski i CIA poslugiwali sie od dawna ugruntowanymi kontaktami izraelskiego wywiaduw Polsce. Oni chyba tam tkwili od dawna.Przeciez do dzisiaj nie mozna ujawnic utajnonych dokumentow o pogromie w Kielcach lub o Jedwabnem oraz ukarac zbrodniarzy komunistycznych zydowskiego pochodzenia.

Przypomnijmy zachowanie Kaczynskiego, Cimoszewicza, Kwasniewskego, itp. w wielu sprawach dotyczacych spraw zydowskich w Polsce, jak rowniez ich proamerykanskie stanowisko. W gruncie rzeczy nie ma miedzy nimi wiekszej roznicy. To przeciez w amerykanskiej ambasadzie ulokowala sie syjonistyczna loza Bnai Brith a ostatnio na stanowisko ambasadora w Polsce Hilary Clinton wyznaczyla Lee Fikensteina, znanego z poparcia dla zydowskich bajonskich roszczen wobec Polski.


Dlaczego wiec mamy jedynie konkurencje pomiedzy osrodkamimajacymi oparcie w Niemczech (Tusk) a proamerykanskimi i proizraelskimi(Kaczynski).

Prorosyjskiesrodowiska siedza cicho. Ostatnim, ktorego posadzano a agenture rosyjska byl chyba Andrzej Lepper, ktory przytomnie mowil o potrzebie dobrych stosunkow z Rosja, chociazby tylko gospodarczych oraz krytykowal dziwnych posrednikow ('ukrainscy muzycy')w handlu ropai gazem z Rosja.

Wkrotce w ramach akcji rozpetanej przez GW 'Lepper musi odejsc,' Kaczynski pozbyl sie go w ramch odciecia przystawek (LPR i Samoobrona).

Chyba jednak niektoreosrodki w Polsce i zagranicaprzestraszyly sie na dobre Leppera. Jak wynika z zalaczonegotlumaczenia wywiadu z A.Lepperem pt.

Nie jestem faszysta jaki ukazal sie w izraelskim pismie Haaretz z 2004r.

(tlumaczenie artykulu w zalaczniku), popularnosc Leppera w Polsce dochodzila juz do 40%, tuz przed wyborami przezydenckimi. Tym wiekszy przestrach musialy budzic jego prorosyjskie

Sentymenty.


Stan Sas

(PATRIOTYCZNY KLUB DYSKUSYJNY

W Nowym Jorku)
======================================
“NIE JESTEM FASZYSTA”

Lili Galili
(Z angielskiego tlumaczyl Bob Kordecky))

Wielu Polakow patrzy z przerazeniem na rosnaca popularnosc populistycznego polityka, majacego antyelitarny program, ktorego poparcie wzroslo ostatnio z 9% do 30%. Andrzej Lepper, okreslany przez niektorych jako neo-faszysta, mowi, ze po prostu chodzi mu o interesy obywateli.

WARSZAWA - Na kilka minut przed umowionym spotkaniem, jeden z czolowych polskich intelektualistow zapytal mnie zirytowany: “Czy poszlabys na spotkanie z Hitlerem w 1932 roku?” Chociaz bylo mu trudno znalezc jakies uzasadnienie dla tego rodzaju porownania pomiedzy Hitlerem a prewodniczacym Samoobrony, to jego szokujaca reakcja mowi wiele o stosunku polskiej inteligencji do zjawiska jakie nagle
zakwitlo na polskim “politycznym podworku.” Wlasciwie trudno juz mowic o “podworku”. Wedlug ostatnich badan ankietowych, ktore wykazuja 30-procentowe poparcie dla Andrzeja Leppera, sytuacja ta nie ma zamiaru zniknac. Polacy boja sie go, a co wiecej, nawet sie go wstydza. Ten prosty, czasami wrecz nieokrzesany czlowiek,
bez wiekszego wyksztalcenia, nie potrafiacy sie wypowiadac, nie pasuje do ich wyobrazenia o sobie, szczegolnie obecnie, po wejsciu do rodziny narodow europejskich.
Poczatkowo Polacy smiali sie z niego, kiedy blokowal drogi w ramach ruchu rolnikow, niechetnych przystapieniu Polski do Unii Europejskiej. Uwazali go za rodzaj chuligana.
Teraz juz nie jest im do smiechu a ci, ktorzy nie maja zamiaru przylaczyc sie do jego
rosnacej koalicji niezadowolonych, wstydza sie go.

W ostatnich tygodniach trudno bylo przejsc ulicami polskich miast, zeby nie zobaczyc portretow Leppera, ktory rowniczesnie znalazl sie na pierwszych stronach wielu polskich gazet. Nie mozna wlaczyc radia lub TV, aby gdzies nie uslyszec debaty jego kolegow partyjnych w Sejmie, z udzialem ministra lub prowadzonej prze gospodarza popularnej audycji.

“Pan Redaktor z takim uwielbieniem wpatruje sie w dr Rokite, ze nie chce przerywac kochankom,” powiedzial raz do znanego i szanowanego redaktora, ktory sluchal wypowiedzi dr Rokity, ktory mial duze szanse zostac premierem Polski z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Tak wiec, w wielce populistycznym stylu, ktory jest rowniez popularny w Izraelu,
polaczyl media z intelektualistami, reprezentowanymi przez znanego prawnika dr Rokite.
W podobny , zreszta bardzo skuteczny sposob, dzieli on spoleczenstwo na “ich” czyli elity, profesorow (o ktorych wyraza sie czesto z lekcewazeniem w glosie) i na “nas” czyli zwyklych ludzi. Pewnego razu, Lepper pochwalil sie, ze czytal ksiazke Josefa Goebbels’a o propagandize, ktora moglby zarekomendowac kazdemu politykowi.
“Zgadza sie,” powiedzial w wywiadzie dla Haaretz’a “I co w tym zlego?” “Goebbels
prawdopodobnie czytal ksiazke Gustava le Bon (pionier psychologii mas - L.G.).
Oceniajac Leppera po wynikach, jest on jego dobrym uczniem.

W wieku lat 50-u, tylko ze srednim wyksztalceniem, Lepper jest glownie populista, ktory buduje swoja popularnosc w oparciu o rosnaca frustracje wsrod tych warstw spoleczenstwa poplskiego, ktore ominely korzyscci przemian ustrojowych. Jednakze, niektorzy twierdza, ze kieruje on partia neo-faszystowska. Latwo sie dowiedziec przeciwko czemu wystepuje (przeciwko wszystkiemu), ale trudno zrozumiec co proponuje. Chociaz jego partia jest zdyscyplinowana, glosi on glownie puste slogany jak “odebrac bogatym i rozdac ubogim.”

Leppera czesto porownuje sie do Joerg’a Haidera w Austrii lub Jean le Penn’a we Francji. Takie porownanie jest jednak tylko czesciowo sluszne. Haider i le Pen tworzyli swoje kariery w opoarciu o ksenofobie a w Polsce przeciez nie ma cudzoziemcow, do ktorych mozna czuc nienawisc. To co ich laczy to pewna charaktrystyczna opalenizna, ktora pojawia sie przy swietle lamp nacjonalizmu i populistycznego faszyzmu, niezbedna dla zdrowej i przystojnej aparycji.

Czekajac na wybawiciela

Porownanie do Hitlera to rezultat nieuzasadnionego niepokoju, ale Lepper zarobil na nie uczciwie. Niedawno, w wywiadzie udzielonym jednej z warszawskich gazet, Lepper chwalil Hitlera, ze przyczynil sie do zmniejszenia bezrobocia w Niemczech oraz rozbudowal infrastrukture na poczatku swojej kariery. Dodal, ze nie rozumie co sklonilo pozniej Hitlera do popelnienia ludobojstwa. Tytul w gazecie brzmial: Lepper podziwia Hitlera. W Polsce, wyrazanie entuzjazmu dla Hitlera to straszny blad polityczny. Kiedy Lepper to zrozumial, zazadal przeprosin od gazety. Zamiasr tego, redakcja gazety umiescila krotkie wyjasnienie. Ta sytuacja ciagle sie powtarza. Lepper powie cos, media
zareaguja emocjonalnie, pozniej nastepuje oburzenie, wyjasnianie i przeprosiny a czasami sprawa laduje nawet w sadzie. Glownym tego celem jest utrzymywanie zainteresowania jego osoba.

Jakby tego nie bylo dosyc, dla pokazania wrogiego nastawienia mediow, ktorych Lepper stal sie “ofiara”, jego partia produkuje kasety video, pokazujace biednych Polakow, blagajacych o “wybawiciela,” ze sloganem na ustach Dajcie nam szanse.
Tak sie sklada, ze jest to rowniez slogan Leppera. Leppera przedstawia sie tam jako wybawiciel zglowa pelna pomyslow. Szef jego biura - Janusz Maksymiuk mowi, ze
Nie moze nadazycz wysylaniem video-kaset, ktore ludzie ogladaja grupowo na ekranach telewizorow, wystawianych na klatkach schodowych. Trudno powiedziec co spowodowalo tak gwaltowny wzrost popularnosci Leppera z 9% do 30%. Czy to pomimo mediow, czy tez na wskutek ich obsesyjnej niecheci, spowodowanej strachem przed niebezpieczenstwem jakie soba przedstawia? W kazdy badz razie jest to fenomen.

Czy wie Pan, ze sa ludzie, ktorzy porownuja Pana do Hitlera?

Lepper: “Juz sie do tego przyzwyczailem. To jest wlasnie polski dramat, ze nie wiedza jak z honorem przegrac. Oni juz kiedys opublikowali zdjecie, na ktorym przedstawiaja mnie jako Hitlera. Podalem ich do sadu. Tlumaczyli sie, ze nie wyrzadzili mi tym duzej szkody. To jest interesujacy proces. Najpierw przyrownywali mnie do Lenina i Stalina,
pozniej do Hitlera a teraz najczesciej do Haidera i le Pena. Nie jestem faszysta. Jestem Andrzejem Lepperem, czlowiekiem ktory proponuje trzecia droge, po tym jak komunizm a pozniej Solidarnosc poniosly fatalna kleske.

Czy Pan jest antysemita?

“Zupelnie nie. Wiem, ze tak o mnie mowia, ale po 2001 roku wyrzucilem z partii waznych dzialaczy, ktorzy wyrazali antysemickie poglady. Jestem tolerancyjny.
Musze Pani opowiedziec historie, o ktorej milczalem, bo nie chcialem na niej zbijac kapitalu politycznego. W czasie wojny ukrywalismy Zyda w piecu chlebowym przed
Niemcami obok domu moich rodzicow w malym miasteczkiu na wybrzezu Morza Polnocnego. Moja matka przynosila mu codziennie jedzenie i ubranie mojego ojca,
ktory byl w wojsku . Mialem wtedy cztery lata i pamietam to.

“Mowilem juz Pani, ze w mojej partii sa rozni ludzie, ktorzy identyfikuja sie jako Zydzi,
Ukraincy, Bialorusini. Mamy nawet doktora z Bangladeszu. Jak mozna moiwic, ze jestem faszysta? Jestem lewicowym socjalem, dumnym z tego, ze jestem Polakiem.
Interesuje mnie tylko interes Polski. No i coz tego? Czy Ariel Sharon nie powiedzial, ze najwazniejszy jest dla niego Izrael?”

Skad sie wziela nazwa Panskiej partii Samoobrona. Samoobrona przede czym?

“Chodzilo glownie o Balcerowicza (Leszek Balcerowicz Prezes Naroowego Banku
Polski – L.G.). On reprezentowal cale zlo. To nieprawda, ze Polska nie ma pieniedzy.
Mamy pieniadze w bankach i depozyty za granica na Zachodzie. Ciekawe w czyim interesie on postepuje w taki sposob? Bank centralny nie moze byc panstwem w panstwie.
Prezydenci sie zmieniaja. Mielismy Walese i Kwasniewskiego. Tylko Balcerowicz ciagle pozostaje. Czy to nie dziwne? Popiera go i lewica i prawica, bo to jest jedna banda. Rzucilem im prawde w twarz w 1991r. w czasie strajku glodowego przed Sejmem kiedy tworzylem swoja partie. Mialem racje. Wyprzedali kraj obcym.

“Ja bron Boze nie mowie, ze tylko Zydom sprzedawali. Rowniez Niemcom, Holendrom,
Dzisiaj oskarza sie nas, ze za wszystko obwiniamy Zydow, bo oni kontroluja panstwo.
Wiec pytam: Czy to Polacy wszystko kontroluja i wyprzedaja swoje panstwo? Nawet mnie podejrzewaja, ze jestem Zydem. Jak moge wiedziec czy to jest prawda? Moze moja pra-prababka miala stosunek z Zydem?

Wlasciwa polityka

Czy ma Pan zamiar kandydowac na Prezydenta Polski?

“Jezeli Bog da mi sily i zdrowie, to tak.”

Dlaczego Pan sie powoluje na Boga, przeciez jest Pan ateista? Pewnie chce Pan
apelowac o poarcie wierzaczych.

“Czy ja jestem ateista? Skad Pani wziela ten pomysl? Kiedy bylem chlopcem, chcialem nawet zostac ksiedzem. Jestem praktykujacym katolikiem. Teraz mam jednak inna misje.
Glosze potrzebe prowadzenia wlasciwej polityki raczej niz slowo Boze.”

Wystawil Pan kandydatow do Parlamentu Europejskiego I mowi sie, ze placa duze pieniadze, aby dostac sie na Panska liste.

“Juz podalem do sadu gazete, ktora o tym napisala. Moim celem jest zdobyc polowe glosow przydzielonych Polsce. W przeciwienstwie do tego co mowia media, nasi kandydaci to ludzie wyksztalceni, znajcy obce jezyki. Nie mam zamiaru wyprowadzic Polski z UE, ale musimy renegocjowac wiele porozumien. Chce przedyskutowac
limity przemyslowe i rolnicze, aby dojsc do takich liczb, ktore pozwola Polsce na pelne wykorzystanie naszego potencjalu gospodarczego. Ludzie, ktorzy nas reprezentowali w negocjacjach, zachowywali sie jak pieski stojace pod drzwiami i czekajce na kosc,
ktora ktos im rzuci.”

Jaka jest altrernatywa?

“Nalezy wspolpracowac ze wszystkimi. Uwazam, ze pogorszenie stosunkow gospodarczych z Rosja to duzy blad.”

Mowi sie, ze reprezentuje Pan rosyjskie interesy i ze Putin to Panski ideal.
Czy to prawda?

“Mowia tez, ze CIA i Mossad mnie szkola. Odpowiem, Bylem dwa razy w Rosji i
podoba mi sie silna wladza prezydencka”

Mowi sie, ze popiera Pan dyktature. Nazwijmy to porzadek i dyscypline.
Co to slowo dla Pana znaczy?

“Po prostu porzadek. Program to program a przywodca to przywodca. Zawsze to mowie moim ludziom w partii. Nie pozwole, aby moja partia z partii rzadzacej, ktora miala 44% poparcia spasc do 5%. Mowie moim ludziom ze jezeli chca tego rodzaju demokracji, niech utworza swoja wlasna partie. Mam wymagania cco do porzadku i dyscypliny.”

Mowi sie, ze ludzie sluchaja Pana. Gdzie lezy sekret?

“Cos w tym jest. Nawet przeciwnicy sluchaja mnie kiedy przemawiam w Sejmie.
Tylko czesciowo rozumiem swoja sile. Moze bierze sie to stad, ze prowadze zdrowy tryb zycia? Wstaje rano o 4:30, gimnastykuje sie, jezdze godzine na rowerze, trenuje boks,
podnosze ciezary, Wieczorem znow jezdez na rowerze oraz kapie sie Jacuzzi z rozpuszczona sola i mineralami a nastepnie siadam w krzesle do masazu. Musze utrzymywac organism w dobrym zdrowiu.”

www.haaretz.com 26.05.2004
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ina_majo




Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:08, 27 Sie '09   Temat postu: Re: Antyrosyjskość tak jak i antysemityzm Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:


Wiec co stalo sie w Magdalence? Gdzie podziali sie ci partyjnipatrioci polscy i slowianofile?

Nikt nie ma watpliwosci, ze doszlo tam do ugody pomiedzy chamami z partii i zydami z Solidarnosci. Podzielili sie lupami. Chyba toich pogodzilo. Te miliony na kontach w Szwajcarii, o ktorych co jakis czas ktos przebaknie, jak chocby ostatnio Gromoslaw Czempinski.



Hm... jak sie juz pisze o uproszczeniach, to nalezaloby napisac, ze zydzi z II Solidarnosci i II KOR-u. I Solidarnosc to Gwiazda, Walentynowicz, Wyszkowski, a II to Geremki, Mazowieckie i Bolki. Podobnie z KOR-em. Najpierw byli pozyteczni idoci, Naimski, Macierewicz, a potek Kuron i lewizna z Wyborczej. To, ze idee zostaly ukradzione to calkiem inna historia, ale nie powstaly one z inicjatywy zydow. Zydzi po prostu je przejeli, dla tego twierdzenie, ze mossad byl w nich od poczatku jest naduzyciem. Mossad podobnie jak ich ziomale-poputcziki w Polsce przykleily sie do statku i krzykneli plyniemy. Sad

Lustracja mialaby byc wymierzona przeciwko sympatyzujacym z Rosjanami ludziom Kiszczaka? Sad Malo prawdopodobne.
Lustracja i dekomunizacja to dwie rzeczy, torych w Polsce zabraklo i ktore sa nadal potrzebne. Czesi zrobili swoja szybko, a Bulgarzy dopiero w zeszlym roku. Jeszcze nie jest za pozno.

A co do zachowan prezydenta w sprawie mafii z B'nai Brith, to sprawa ta jeszcze sie pojawi przed wyborami. Na razie trzeba tych ludzi bacznie obserwowac, a dzialaja na wszystkich polach wyjatkowo skutecznie szczegolnie w zakresie oglupiania ludzi. Sad prof. Woleński, Ks.(! Pytanie czy to jeszcze ksiądz) Weksler Wasznikel i kilku innych znakomitosci od deprawowania jak prof.Hartmann. Wszyscy dyzurni do komentowania w GW, Polityce i innych lewackich mediach.
Cala lista tu:http://politynka.blogspot.com/2007/12/bnai-brith-w-polsce.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1411
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:52, 27 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska to wspólny dom dla Polaków. Brzmi banalnie ,ale takie mam zdanie .Wspólne dziedzictwo . Jako słowianie,jesteśmy gościnni i ufni .Problem się rodzi ,kiedy w naszym domu ,goście przyjezdni zaczynają nam przemeblowanie,ustalają swoje zwyczaje i posuwają się za naszymi plecami do zwaśnienia nas z sąsiadami.Każdy normalny człowiek wie, że tak w gościnie zachowywać się nie wolno.Jednak są i tacy goście,którzy poprzez zkonfliktowanie gospodarza z sąsiadem,realizują swoje zakulisowe interesy.Tym należy powiedzieć stanowczo i jasno -Żegnam na zawsze- .Osobiście mieszkam,w miejscu ,gdzie mam jednego sąsiada i współpraca jest pozytywna.Co do rusofobi,uważam że jest celowo kreowana.Co nie zmienia ,faktu ,że są haniebne karty tej sąsiedzkiej obecności.Ale wystarczy wykazać trochę dobrej woli,aby mozliwe było pozytywne współistnienie .Trzeba tylko ,podziękować tym co jątrzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
reemi




Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 79
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:17, 27 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nienawidzę kremlowskich mend; całego ich pionowego sposobu organizacji władzy; oligarcho-mafijnej struktury biznesowej; gówno wartych, cynicznych propagandowych państwowych mediów; całego sztabu kulturowych propagandystów i wreszcie nienawidzę większości społeczeństwa, która składa się z ogłupionych debili, którzy wolą chamstwo, zacofanie i izolację od pełnej integracji z normalnie rozwijającym się światem jak UE lub US.

Jeżeli moja nienawiść do ruskich ma być tożsama z sympatyzowaniem z Izraelem, masonerią, NWO itd. to niech tak będzie.

Zmiażdżenie Rosji to imperatyw, tylko zniszczona Rosja ma szansę na odbudowę w sposób cywilizowany czyli demokratyczny swoich instytucji.

Szczerze nie rozumiem jak wy, Polacy możecie sympatyzować z kremlowskim reżimem, szczególnie teraz kiedy Rosjanie odpalili historyczną ofensywę zarzucając Polsce spiskowanie z Hitlerem. Trzeba być niepoważnym by popierać te mendy wiedząc co się dzieje na Północnym Kaukazie, o bezprawiu na Południowym nawet nie wspominam...

JerzyS napisał:
Co do uprzedzen Rosjan , to można ich zrozumieć,
poniewaz to rzymskokatolicka Polska, na zlecenie Vatykanu, ich poucza i
od wieków próbuje odprawosławiać i ukatoliczać.

co to za bzdury? bronisz ich waćpan nieco niesprawiedliwie bo zakładasz, że każdy Rosjanin doskonale zna tą, dość zamierzchłą już, historię o religijnym podłożu. Za to Polacy już nie powinni znać historii ŚWIERZEJ bo 20-wiecznej i długiej na 45 lat okupacji i opresji? I kto tu ma powody do uprzedzeń?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:26, 27 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

reemi napisał:
Ja nienawidzę kremlowskich mend; całego ich pionowego sposobu organizacji władzy; oligarcho-mafijnej struktury biznesowej; gówno wartych, cynicznych propagandowych państwowych mediów; całego sztabu kulturowych propagandystów i wreszcie nienawidzę większości społeczeństwa, która składa się z ogłupionych debili, którzy wolą chamstwo, zacofanie i izolację od pełnej integracji z normalnie rozwijającym się światem jak UE lub US.

Jeżeli moja nienawiść do ruskich ma być tożsama z sympatyzowaniem z Izraelem, masonerią, NWO itd. to niech tak będzie.

Zmiażdżenie Rosji to imperatyw, tylko zniszczona Rosja ma szansę na odbudowę w sposób cywilizowany czyli demokratyczny swoich instytucji.

Szczerze nie rozumiem jak wy, Polacy możecie sympatyzować z kremlowskim reżimem, szczególnie teraz kiedy Rosjanie odpalili historyczną ofensywę zarzucając Polsce spiskowanie z Hitlerem. Trzeba być niepoważnym by popierać te mendy wiedząc co się dzieje na Północnym Kaukazie, o bezprawiu na Południowym nawet nie wspominam...


Naprawdę, nie, wyglądasz na obszczymurka,
dlatego Cie zapytam:

Skąd u Ciebie ta zwierzęca nienawiść zalewająca ci jasność spojrzenia?!Smile

Napisz proszę:

Po pierwsze -kto ci ten tekst napisał, lub kazał napisać?

Po drugie - skąd u Ciebie ten zabobon wiary w demokrację?Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
reemi




Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 79
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:47, 28 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skąd nienawiść? Może stąd, że jestem Gruzinem i Rosja okupuje 20% terytorium mojej ojczyzny tylko dlatego bo na kremlu nadal nie rozumieją, że Gruzini nie chcą z nimi trzymać sztamę na takich zasadach jakie obowiązywały przez ostatnie dwa stulecia.

Biadolicie na UE i NATO, a śpiewali byście inaczej gdyby nie było Polski w tych organizacjach i musieli byśmy się użerać z kaprysami siłowików z kremla...

1. nikt mi nie napisał ani nie kazał pisać tego tekstu

2. demokrację rozumiem nieco inaczej niż większość ludzi, w końcu znalazłem to forum nie przez przypadek. doskonale wiem co (lub kto) stoi za demokracją i jakimi metodami osiąga swoje cele. pozwalam sobie zatem nie nazywać jakiejś książkowej definicji, ideału demokracją. dla mnie liberalna demokracja to po prostu najwyższe stadium rozwoju systemu politycznego do jakiego doszły państwa zachodnie. tu jest po prostu dobrze, większość ludzi rodzi się i umiera szczęśliwi cokolwiek to dla danego człowieka znaczy. mamy własność prywatną i wolność słowa i mediów. tylko mi nie mówcie że media kłamią bo każdy może założyć gazetę i pisać co tylko chce bez obawy o represji jak w Rosji i innych niedemokratycznych państwach.


Tak całkiem na marginesie: antyglobalizm jaki promujecie jest niepraktyczny, NIEDYPLOMATYCZNY. nigdy, powtarzam nigdy nie zrealizujecie swoich planów "uświadamiania" i żadne płyty prawdy nie pomogą. Panie Jerzy, psioczenie na NWO stało się dla Pana i wielu innych ludzi na tym forum sposobem myślenie o życiu i życiem jako takim. Zapewne dosyć długo "siedzicie w temacie" i wiecie wszystko o żydomasonerii knującej jak opanować świat i ciężko pogodzić się z tym że jakiś trybik tego sposobu myślenia może wylecieć. U mnie wyleciała Rosja. Pamiętam że w jakimś filmie o tematyce NWO przedstawiano ZSRR jako jedyną siłę która potrafiła przejrzeć kłamstwa globalistów i przeciwstawić się im. Co za BZDURY, ZSRR to gówno podziurawione widelcem i jego rozpad to najradośniejsze wydarzenie XX w.

Wszystko jestem w stanie rozpatrzeć i jeśli nie uwierzyć to utrzymać w buforze prawdopodobieństwa, NWO mossad itp. ale nigdy nie uwierzę w niewiniątko Rosję...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
reemi




Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 79
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:26, 29 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i co moje na górze tak łatwo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aimfor2




Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:07, 01 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W USA są kawały o Polakach. Antypolonizm jest wszedzie

Chcemy zaprosić do współpracy ośrodki monitorujące losy Polaków za granicami, organizacje społeczne, media polskie i polonijne z różnych zakątków Europy oraz Ameryk.
http://www.polishaction.org/

The terms Polonophobia, anti-Polonism, antipolonism and anti-Polish sentiment refer to a spectrum of hostile attitudes toward Poles.
http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Polish_sentiment

Polacy mają najmniejsze mózgi z hollywood




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:05, 20 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ratuj Izrael, donieś na Żyda
Opublikowano: 20.09.2009

Izraelski, rządowy klip telewizyjny (33 sekundy): Już ponad połowa młodych Żydów asymiluje się – mówi poważnym głosem gwiazda Channel 1 Ayala Hasson - tracimy ich. Następnie, na tle melancholijnej muzyki na flet, lecą zdjęcia osób straconych, mieszkańców Europy i Ameryki Północnej. Na szczęście można przeciwdziałać: telewidzowie – jeśli znają kogoś, komu grozi małżeństwo z gojami – powinni to natychmiast zgłosić, podano kontakt. Razem wzmocnimy ich przywiązanie do Izraela i nie stracimy ich! Okazuje się, że według premiera Netaniahu prawdziwi Żydzi nie powinni kochać gojów. Powód: asymilacja (tu: poślubianie nie-Żydów) stanowi strategiczne zagrożenie narodowe.

Kampanię rząd realizuje wspólnie z Agencją Żydowską. Chodzi o scentralizowanie danych tych młodych Żydów mieszkających w diasporze, którzy za bardzo zaprzyjaźniają się z innymi mieszkańcami swoich krajów. Gdyby wystąpiło niebezpieczeństwo małżeństwa, odpowiednie instytucje mają przekonać taką osobę do wizyty w Izraelu, zanim nie dokonają tego, czego nie da się naprawić.

Według “Haaretz” w ciągu pierwszej doby kampanii donoszono głównie na Żydów ze Stanów Zjednoczonych, Francji i Nowej Zelandii, podano też wiele kont takich osób na Facebooku i Twitterze. Ale bywały i inne reakcje.

Czy trzeba donosić też na tych, którzy nie chcą mieć dzieci? – pytał ktoś, nie wiadomo czy z humorem. Zdarzały się wyrazy potężnego wkurzenia i tacy, którzy nazywali całą akcję groteskową, w guście nacjonalistycznych oszołomów z rządu.

LEWICA I IZRAEL

Zastanawiam się jak traktować takie wiadomości, po przeczytaniu w weekendowej “Gazecie Wyborczej”, artykułu „Zwalczaj Izrael, bij Żyda”, znanego brytyjskiego socjologa i komunisty Franka Furediego. Wskazuje on na wzrost nowego antysemityzmu, który rodzi się z krytyki Izraela, przenoszonej na wszystkich Żydów. Zauważa, że nawet na lewicy tolerancja dla takiego antysemityzmu jest widoczna. Uznaje, że nowa kultura oswajająca z antysemityzmem jest najbardziej niepokojącym zjawiskiem we współczesnej Europie.

Wyobrażam sobie, jak ciężko tego słuchać, szczególnie na lewicy. Np. w przedwojennej Polsce tylko lewica sprzeciwiała się prasowemu antysemityzmowi, a szczególnie powszechnie akceptowanej, nacjonalistycznej idei separacji Żydów, na początek w postaci gett ławkowych. Tak samo wszędzie wolna lewica sprzeciwiała się kryteriom nacjonalistycznym w ocenie ludzi. Jeszcze przed ubiegłowiecznymi doświadczeniami uznała ona, że najbardziej niepokojącym zjawiskiem może być nacjonalizm. I to się nie zmieniło, nawet w stosunku do Izraela.

Furedi nie widzi związku między postępowaniem izraelskich władz a zjawiskiem, które potępia. Nie zwraca uwagi na wyjątkową tolerancję, jaką wielu publicystów prawicowych przejawia wobec izraelskich zbrodni i łamania prawa międzynarodowego. Ta tolerancja wynika z obawy przed „budzeniem demonów” i sama krytyka stała się demonem. W świetle tego rozumowania Izrael może wszystko.

Rząd izraelski ostatecznie zignorował wczoraj wszelkie naciski, w tym amerykańskie, na powstrzymanie, choć na jakiś czas, budowy nowych kolonii na okupowanych ziemiach palestyńskich. Uważa on, że to nie zabór ziem jest przyczyną konfliktu, tylko bezsensowna złośliwość tych, którzy zostali jej pozbawieni. Izrael nie widzi szans na pokój z kimś takim, więc nie będzie udawać. Zresztą prawda jest taka – uważa rząd - że między gojami a Żydami nie może być miłości. To dokładnie to samo, co pisała polska, przedwojenna prasa antysemicka. Ciekawe, czy dziś prawica z tym się zgadza? Bo lewica ciągle nie.

Autor: Jerzy Szygiel
Źródło: Le Monde diplomatique
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Antyrosyjskość tak jak i antysemityzm
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile