W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zeitgeist Addendum (napisy PL)  
Podobne tematy
InterReflections - nowy film by Peter Joseph bez ocen
Zeitgeist movement22
Koniec Kapitalizmu - Peter Joseph (20.06.2015)61
Pokaz wszystkie podobne tematy (22)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 52037
Strona:  «   1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:44, 14 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup napisał:

@ goral_
Cytat:
Przeczytaj tą ksiazkę raz jeszcze, bo jej nie zrozumiałeś!

A ty jej nawet nie widziales na wlasne oczy! A wiec co ty wiesz czy ja zrozumialem czy nie?


Skąd ta pewność? Czyżbyś był tym jedynym wybrańcem nieomylnym, że wszystko wiesz bo tak ci naprali do głowy? Może trochę pokory, bo na razie to wygląda tak, ze naprawdę wydaje się, że urodziłeś się z tymi niezbyt inteligentnymi genami.

Cytat:

Cytat:
Wydaje mi się, że argumentów przytoczyłem aż za dość.

Twoje pobozne zyczenie NIE JEST ARGUMENTEM! Podaj konkretne UDOKUMENTOWANE FAKTY wraz ze zrodlami z kad je wzieles, bo w innym wypadku to tylko sie osmieszasz.


Poczytaj o starożytnej Grecji, o projekcie wenus. Wiesz, ja raczej jako wiarygodne źródła nie przytoczę ci krzykaczy liberalnych czy Hitlera - to po pierwsze.
A po drugie powiedz tylko o jakie źródła ci chodzi? Widzisz, mamy tylko informacje ze starożytnej Grecji, potem przez cały czas aż do dziś panuje system monetarny, czasem w złagodzonej formie a czasem w drastycznej dyktaturze jak feudalizm czy faszyzm.

Cytat:

Cytat:
Napisałem już, że nie potrafisz wyjść za swoje ramki skrajnego liberalnego nazizmu!
Czy potrafisz zrozumieć, że w świecie bez pieniędzy nikt nie będzie zmuszony by robić cokolwiek? Czym więc jest twoja obawa o ludzi nie robiących nic?

Odpowiedz godna intligencji dzecka trzyletniego. Tak dziecko chce, a wiec tak bedzie!
A dlaczego tak bedzie? No bo tak dziecko chce!


Zupełnie cię teraz nie rozumiem...
Ale jak sądzę masz problem ze zrozumieniem, więc wyjaśniam jak dziecku:
Jeśli nie będzie pracy zarobkowej czyli takiej, która dostarcza ci pieniędzy za które kupisz lizaki lub gry komputerowe - to oznacza, że nie będziesz musiał iść do pracy bo będziesz mieć zapewnione środki do życia, będziesz mógł non stop czytać i upajać się literaturą nazistowską połączoną z liberalną i nikt nie nazwie cię obibokiem - czy teraz rozumiesz czy dalej nie?
Jeśli nadal nie rozumiesz, to albo udajesz debila albo faktycznie masz nieinteligenckie pochodzenie genów - lepiej to sprawdź, bo cię jeszcze wyrzucą z kręgu "super urodzonych".

Cytat:

Cytat:
Wskaż prosze to miejsce gdzie się wykręcam od odpowiedzi.

WSZEDZIE! To co ty nazywasz odpowiedzia , ja nazywam LANIEM WODY.


Wodę to na razie ty lejesz przytaczając marne publikacje skrajnie liberalnych papug które z tego żyją a dodatkowo wspierasz się literaturą gościa który był malarzem pokojowym i pacynką w rękach innych, jak widać może tobie odpowiada być "pacynką".
Naprawdę nie wiem jak ci konkretniej mam napisać, bo jak mam ci wytłumaczyć, że białe to białe!
Cytat:

Cytat:

Cytat:

Jestes strasznie naiwny, albo nic nie rozumiesz. Ludzi mozna przekupic na przyklad za pomoca SEXU a wiec i bez pieniedzy. A moze z likwidacja pieniedzy bylo by polaczone z dodatkowym kastrowaniem?


A słyszałeś o czymś takim jak EDUKACJA?

A co ma pierik do wiatraka? Nawet EDUKOWANYCH SEKSUALNIE mozna przekupic seksem! Czy ty masz az takie trudnosci w zrozumieniu tak prostych spraw?


Weź przejdź się do burdelu, może ci przejdzie... czy naprawdę ultra liberałowie w głowie mają tylko "dupę"? I jedno mi wytłumacz bo buchnąłem ze śmiechu o jakie przekupstwo seksem masz na myśli?
To, ze ty takiej nie przeszedłeś to widać z postów bo ciągle ci dupa w głowie.

Cytat:

Cytat:
Więc mogę ci dać odpowiedz szczerą jak wyglądało życie zwykłego obywatela PRL-u.

Powiedz to do JA jak wygladalo zycie zwykłego obywatela w PRL-u, ja wiem jak bylo. Jesli uwazasz ze bylo WSPANIALE to daj przyklady i BADZ PEWNY ZE JA JE SKOMENTUJE.
Ze wiesz jak bylo NIE OZNACZA ZE BYLO DOBRZE, ani NIE OZNACZA ZE BYLO ZLE!. Oznacza jedynie ze cos wiesz, a wiec podziel sie tymi wiadomosciami Twisted Evil .


Po raz: Nie napisałem, że PRL był cudowny
Po dwa: w porównaniu z obecnym systemem był 100 razy lepszy.
Po trzy: był 1000 razy lepszy niż nazizm.

Cytat:

Cytat:
Poza tym, zastanawia mnie jedna sprawa, taki z ciebie przeciwnik komunizmu i religii a sam wierzysz w bożka Hitlera i liberalizm, który jest identyczny jak komunizm:))) Tylko inaczej zapakowany.

A GDZIE JA TO NAPISALEM ? Ja przytaczam fakty malo znane dla ludzi! FAKTY SA FAKTAMI!!! Ja ci nie kaze interpretowac w identyczny sposob jak ja to robie, ale jesli chcesz miec WYWAZONA OPINIE O PEWNYCH WYDARZENIACH to trzeba znac FAKTY! Jak wolisz byc slepy na pewne fakty to nie pisz ze cos rozumiesz!


O jakich ty faktach piszesz? O wzroście gospodarczym hitlerowskich Niemiec, które czerpały kasę z amerykańskich i angielskich banków? To są fakty! Nie geniusz liberalizmu czy nazizmu. Zamiast ulegać taniej propagandzie sam się czasem zastanów.
Jedyne co przytaczasz to przykłady z nazistowskich Niemiec ale ani razu nie przyszło ci do łeba by sprawdzić skąd naziści mieli na to pieniądze!!!

Cytat:

Cytat:
bo czytając polecone przez ciebie książki to nijak się ma do jego inteligencji, ze chłopaczyna wyrośnięty w biednej rodzinie, z zawodem malarza pokojowego, zostaje geniuszem strategicznym?

NIE CHCESZ CZYTAC, TO NIE MUSISZ!!! ALE ZE CZEGOS NIE WIESZ NIE OZNACZA ZE TO NIE ISTNIALO!! SKORO NIC NIE WIESZ O HITLERZE TO LEPIEJ ZAMIAST SIE WYPOWIADAC POCZYTAJ. A JAK NAPISZESZ BZDURY TO BADZ PEWNY ZE NIE POPUSZCZE OKAZJI ZEBY CI TO WYTKNAC!!! I BADZ PWNY ZE PRZYTOCZE ZRODLA POPIERAJACE MOJ PUNKT WIDZENIA.


Ja sporo czytam, różnych dziedzin, różnych punktów widzenia, czasem ciekawe, czasem takie, że po pierwszym rozdziale mam dość. Najbardziej jednak śmieszą mnie pozycję liberałów - chcesz wiedzieć dlaczego?Smile
Poza tym mała prośba - używaj zwykłej czcionki, naprawdę nie potrzeba wytłuszczać i powiększać, to świadczy o Tobie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:03, 14 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisal:
Cytat:
Poczytaj o starożytnej Grecji, o projekcie wenus. Wiesz, ja raczej jako wiarygodne źródła nie przytoczę ci krzykaczy liberalnych czy Hitlera - to po pierwsze.
A po drugie powiedz tylko o jakie źródła ci chodzi? Widzisz, mamy tylko informacje ze starożytnej Grecji, potem przez cały czas aż do dziś panuje system monetarny, czasem w złagodzonej formie a czasem w drastycznej dyktaturze jak feudalizm czy faszyzm


Czepiles sie Grecji i powtarzasz w kolko ze tam bylo dobrze bo ponoc pieniedzy nie bylo. Taki argument jest bezwartosciowy.Poza tym podaj nazwe ksiazki w ktorej to wyczytales, jej autora i przynajmniej kto wydal ta ksiazke, jesli nie potrafisz podac zrodla gdzie ta ksiazke mozna kupic, jesli wyczytales to na internecie to podaj adres strony aby inni zinteresowani mogli sami przeczytac.
Poza tym o Grecji wbrew pozorom wiemy bardzo malo, teksty ktore przetrwaly do dzisiaj zawdzieczamy krajom arabskim bo chrzescijanie palili i niszczyli wszystko co im wpadlo w rece abysmy nic nie wiedzieli o tamtych czasach. Na dodatek na podstawie jednego czy dwoch a nawet dziesieciu opisow niewiele mozna powiedziec gdy te opisy maja jedno wspolne zrodlo. Wez komunistow co byli u wladzy, podczas gdy wiekszosc zdychala z glodu, oni z pewnoscia zyli dobrze i chwalili system. Czy to znaczy ze system byl dobry dla wiekszosci ludzi? Car w Rosji tez z pewnoscia by nie narzekal na system panujacy podczas gdy byl on u wladzy. Te systemy byle ze tak powiem niedawno i mamy "troche" informacji o nich, ale co bylo w Grecji to nie dziesiatki, ani setki ale tysiace lat temu!

Cytat:
Jeśli nie będzie pracy zarobkowej czyli takiej, która dostarcza ci pieniędzy za które kupisz lizaki lub gry komputerowe - to oznacza, że nie będziesz musiał iść do pracy bo będziesz mieć zapewnione środki do życia, będziesz mógł non stop czytać i upajać się literaturą nazistowską połączoną z liberalną i nikt nie nazwie cię obibokiem - czy teraz rozumiesz czy dalej nie?


To raczej ty nie chcesz zrozumiec ze aby cos bylo to trzeba to najpierw wyprodukowac, lub przynajmniej pozbierac jesli to cos samo uroslo. Kto bedzie drukowal i dystrybuowal literaturą nazistowską i liberalną gdy wszyscy beda obibokami ? Ksiazki to nie kartofle, same nie urosna. A nawet kartofle trzeba posadzic i opiekowac sie nimi aby miec jakies plony, inaczej na polu moze uchowa sie pare krzakow, i na dodatek ktos musi je wykopac, przetransportowac, posegregowac, rozwiezc...
Czy ty az tak prostych rzeczy nie pojmujesz?

Cytat:
Po raz: Nie napisałem, że PRL był cudowny
Po dwa: w porównaniu z obecnym systemem był 100 razy lepszy.
Po trzy: był 1000 razy lepszy niż nazizm.


Masz prawo tak uwazac, niemniej jednak jesli nie dasz konkretnych powodow dlaczego tak uwazasz to twoje stwierdzenie jest bezwartosciowe w naszej dyskusji. To bedzie tak jak stwierdzenie:

Po raz: Nie pisalem ze wilkolaki byly cudowne.
Po dwa: w porownaniu z krasnalani byly 100 razy lepsze.
Po trzy: byly 1000 razy lepsze od czarownic.

Cytat:
O jakich ty faktach piszesz? O wzroście gospodarczym hitlerowskich Niemiec, które czerpały kasę z amerykańskich i angielskich banków? To są fakty! Nie geniusz liberalizmu czy nazizmu. Zamiast ulegać taniej propagandzie sam się czasem zastanów.
Jedyne co przytaczasz to przykłady z nazistowskich Niemiec ale ani razu nie przyszło ci do łeba by sprawdzić skąd naziści mieli na to pieniądze!!!


Myslisz ze ja nie slyszlem o ksiazce: Wall Street & the Rise of Hitler napisanej przez Antony C. Sutton


http://www.amazon.com/Wall-Street-Rise-H.....amp;sr=1-4

e-book
http://reformed-theology.org/html/books/wall_street/

on tez napisal : Wall Street & the Bolshevik Revolution

http://www.amazon.com/Street-Bolshevik-R.....amp;sr=1-1

e-book
http://www.reformation.org/wall-st-bolshevik-rev.html
A wiec skoro Sowiecka Rosja miala te same szanse co III Rzesza, to jak wytlumaczysz ze na Ukrainie zmarlo z glodu okolo 9 mln ludzi a w Niemczech ludzie zaczeli zyc przyzwoicie? Nie bede juz wspominal o rozwoju gospodarki.


Cytat:
Najbardziej jednak śmieszą mnie pozycję liberałów - chcesz wiedzieć dlaczego?

Najpierw wytlumacz co dla ciebie oznacza slowo liberał. I kto dla ciebie jest liberalem, bo dla mnie to slowo ABSOLUTNIE NIC nie znaczy, a i slowo faszyzm tez juz nic nie mowi.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:15, 14 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup napisał:
goral_ napisal:
Cytat:
Jeśli nie będzie pracy zarobkowej czyli takiej, która dostarcza ci pieniędzy za które kupisz lizaki lub gry komputerowe - to oznacza, że nie będziesz musiał iść do pracy bo będziesz mieć zapewnione środki do życia, będziesz mógł non stop czytać i upajać się literaturą nazistowską połączoną z liberalną i nikt nie nazwie cię obibokiem - czy teraz rozumiesz czy dalej nie?


To raczej ty nie chcesz zrozumiec ze aby cos bylo to trzeba to najpierw wyprodukowac, lub przynajmniej pozbierac jesli to cos samo uroslo. Kto bedzie drukowal i dystrybuowal literaturą nazistowską i liberalną gdy wszyscy beda obibokami ? Ksiazki to nie kartofle, same nie urosna. A nawet kartofle trzeba posadzic i opiekowac sie nimi aby miec jakies plony, inaczej na polu moze uchowa sie pare krzakow, i na dodatek ktos musi je wykopac, przetransportowac, posegregowac, rozwiezc...
Czy ty az tak prostych rzeczy nie pojmujesz?


To powiedz mi skąd bankierzy mają wszystko? Czyzby sami produkowali, siali i zbierali?

Cytat:
Cytat:
Po raz: Nie napisałem, że PRL był cudowny
Po dwa: w porównaniu z obecnym systemem był 100 razy lepszy.
Po trzy: był 1000 razy lepszy niż nazizm.


Masz prawo tak uwazac, niemniej jednak jesli nie dasz konkretnych powodow dlaczego tak uwazasz to twoje stwierdzenie jest bezwartosciowe w naszej dyskusji. To bedzie tak jak stwierdzenie:


Napisałem ci, podaj konkretnie o jaką dziedzinę życia ci chodzi. Owszem w PRL-u były trudności z uzyskaniem paszportu, ale ludzie byli dla siebie ludźmi. Nie znano pojęcia głodu, większość chorób tak zwanych "biedoty" została wyeliminowana (dziś powracają), było zdecydowanie mniej przestępstw, milicja była bardziej profesjonalna (nie strzelano w centrum miasta w godzinach szczytu), co jeszcze?

Cytat:

Cytat:
Najbardziej jednak śmieszą mnie pozycję liberałów - chcesz wiedzieć dlaczego?

Najpierw wytlumacz co dla ciebie oznacza slowo liberał. I kto dla ciebie jest liberalem, bo dla mnie to slowo ABSOLUTNIE NIC nie znaczy, a i slowo faszyzm tez juz nic nie mowi.


A kto dla ciebie jest komunista?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:37, 14 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czepiles sie Grecji i powtarzasz w kolko ze tam bylo dobrze bo ponoc pieniedzy nie bylo. Taki argument jest bezwartosciowy.Poza tym podaj nazwe ksiazki w ktorej to wyczytales, jej autora i przynajmniej kto wydal ta ksiazke, jesli nie potrafisz podac zrodla gdzie ta ksiazke mozna kupic, jesli wyczytales to na internecie to podaj adres strony aby inni zinteresowani mogli sami przeczytac.


W. Stankiewicz "Historia myśli ekonomicznej"
E. Lipiński "Historia powszechnej myśli ekonomicznej do 1870 roku"
U. Zagóra "Wykłady z historii myśli ekonomicznej" część I i II.

Jest to podstawowa literatura na akademiach na przedmiocie zajmujących się historią myśli ekonomicznej jak łatwo się domyśleć. Dlaczego jest bezwartościowy? Wiemy o tamtych czasach wbrew pozorom bardzo dużo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:42, 14 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="lukup"]
Kto bedzie drukowal i dystrybuowal literaturą nazistowską i liberalną gdy wszyscy beda obibokami ?


jak będziesz chciał to sobie ją wydrukujesz z bazy danych, jeśli jakiemuś autorowi zależało będzie na opublikowanie książki metodą tradycyjną- obecną to z pewnością nikt nie będzie mu w tym przeszkadzał, może tylko zanim dostanie się na rynek, kilku krytyków oceni czy nie niesie za sobą 'herezji', i w najwyższym wypadku ostrzeże (zastrzeże wiek czytelnika), że może ona(książka) jako takie zawierać, nie blokując ani cenzurując w najmniejszym stopniu jej rozpowszechniania
w przypadku 'herezji' mam na myśli antyludzkie aspekty naszych myśli i zachowań
prawie idealnie, co?
a już na pewno, nikt literatury 'zakazanej' palił na stosach nie będzie,
głowy nie dam ale czy naziści hitlerowscy tak nie robili odcinając się od dotychczasowych ideologi, nauki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:53, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisal:
Cytat:
To powiedz mi skąd bankierzy mają wszystko? Czyzby sami produkowali, siali i zbierali?

Bankierzy sa bogaci dzieki LICHWIE i spekulacji pieniedzmi.
Ludzie pozyczajac z banku pieniadze na dom bardzo czesto daja bankierom trzykrotnie wieksza sume pieniedzy niz pozyczyli. Gdy karta kredytowa jest zadluzona na np. 1000 zl czy $ to klijent daje bankierowi ponad 300 zl czy $ LICHWY za rok. Mam nadzieje ze niektorzy zrozumieja kto ich okrada.

Cytat:
...ludzie byli dla siebie ludźmi.

Masz racje. W PRL-u stosunki miedzy ludzkie byly lepsze, moim zdaniem. Pytanie jest tylko czy gdyby ciagle byl PRL czy stosunki miedzy ludzkie byly by takie same jak wtedy? Byc moze tak a byc moze nie. Ostatecznie bardzo wiele czynnikow wplywa na to, byc moze byly by jeszcze lepsze niz wtedy, a moze gorsze niz dzisiaj.


Cytat:
A kto dla ciebie jest komunista?

Na pytanie, pytaniem sie nie odpowiada. Wink
Niemniej jednak, gdy bysmy nie uzywali slow: komunista, nazista, faszysta, socjalista, demokrat, liberal,.....a zaczeli tylko mowic co chcemy zmienic, lub jak widzimy konkretne rzeczy to okazalo by sie ze duzo mniej nas (mam na mysli wszystkich ludzi) rozni w pogladach i ze bardzo duzo nas laczy. Niemniej jednak ci co nas wykorzystuja wola abysmy sie klucili bo w wypadku wspolpracy stalibysmy sie niebezpieczni dla nich.

JA napisal:

Cytat:
Wiemy o tamtych czasach wbrew pozorom bardzo dużo.


Skoro wiesz tak duzo o starozytnej Grecji, to pewnie powinienes wiedziec ze tam bylo bardzo duzo niewolnikow, wiecej niewolnikow niz wolnych ludzi! Co prawda byly rozne kategorie niewolnikow, ale watpie zeby niewolnicy byli szczesliwi ze swojego losu. Wlasciciele niewolnikow chodzacy caly czas z mieczem do obrony przed niewolnikami i zdejmujacy je jedynie w domu po zabarykadowaniu dzwi tez nie wydaje mi sie godnym zazdrosci.
Cytat:
It is difficult to appreciate the condition of Greek slaves. According to pseudo-Aristotle, the daily routine of slaves could be summed up in three words: "work, discipline, and feeding".[132] Xenophon's advice is to treat slaves as domestic animals, that is to say punish disobedience and reward good behaviour

........dzienna rutyne niewolnika mozna podsumowac w trzech slowach:"praca, dyscyplina i odzywianie sie"........................traktowac niewolnikow jak domowe zwierzeta, to znaczy karac nieposlusznych i wynagradzac za dobre sprawowanie.
Dla zainteresowanych:
http://en.wikipedia.org/wiki/Slavery_in_Ancient_Greece
Jedynie w okresie Golden Age nie bylo niewolnictwa, ale mowienie o Golden Age
http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Age
jest rownowazne mowienu o Raju, gdy czlowiek nie musial pracowac. Okrest ten konczy sie katastrofa i upadkiem czlowieka (wygnaniem z Raju). Ponad 30 starozytnych kultor wspomina ten okres co z pewnoscia nie jest przypadkowe.
Byc moze w temacie
viewtopic.php?t=4009
jest odpowiedz dlaczego skonczyl sie ten okres katastrofa.


rabarbar
napisal:

Cytat:
..kilku krytyków oceni czy nie niesie za sobą 'herezji', i w najwyższym wypadku ostrzeże (zastrzeże wiek czytelnika), że może ona(książka) jako takie zawierać, nie blokując ani cenzurując w najmniejszym stopniu jej rozpowszechniania
w przypadku 'herezji' mam na myśli antyludzkie aspekty naszych myśli i zachowań
prawie idealnie, co?

Gdybys przeczytal Biblie (a wystarczy pierwsze 5 ksieg Mojzesza) to bys wiedzial ze w niej jest propagowane niewolnictwo, namawia sie do mordowania innowiercow, mordowanie przeciwnikow wojennych (robili to Sowieci, Amerykanie i Francuzi)
(Dla przykladu ksiazka Other Losses napisana przez James Bacque )
http://www.amazon.com/Other-Losses-James.....amp;sr=8-1

i gwalcenie kobiet i dzieci (co robili Sowieci).

(Dla przykladu ksiazka : The Fall of Berlin 1945 napisana przez Antony Beevor )
http://www.amazon.com/Fall-Berlin-1945-A.....amp;sr=1-1

O mordowaniu nieposlusznych dzieci, mordowaniu homoseksualistow i ludzi nieprzestrzegajacych narzuconej wiary....TAK to wszystko jest w SWIETEJ Bibli!!!

W Mein Kampf nie znalazlem ani jednej takiej herezji. Ale masz prawo myslec inaczej, zwlaszcza jak nie czytales tych ksiazek.


Cytat:
..głowy nie dam ...

Masz racje. Nie dawaj glowy bo mozesz ja stracic, zwlaszcza gdy malo znasz temat.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:37, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

offtopowe posty przeniesione tutaj: viewtopic.php?t=4101
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Skoro wiesz tak duzo o starozytnej Grecji, to pewnie powinienes wiedziec ze tam bylo bardzo duzo niewolnikow, wiecej niewolnikow niz wolnych ludzi! Co prawda byly rozne kategorie niewolnikow, ale watpie zeby niewolnicy byli szczesliwi ze swojego losu. Wlasciciele niewolnikow chodzacy caly czas z mieczem do obrony przed niewolnikami i zdejmujacy je jedynie w domu po zabarykadowaniu dzwi tez nie wydaje mi sie godnym zazdrosci.


Lukup, więc nie czytasz uważnie moich postów. Pisałem, że w okresie bez pieniężnym nie było niewolników i niewolnictwa Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisal:

Cytat:
Lukup, więc nie czytasz uważnie moich postów. Pisałem, że w okresie bez pieniężnym nie było niewolników i niewolnictwa



A mi si wydaje ze to wlasnie ty nie czytasz uważnie moich postów! Lub po prostu nie rozumiesz co czytasz! Rolling Eyes Przeczytaj sobie JESZCZE RAZ CO NAPISALEM:


Cytat:
Jedynie w okresie Golden Age nie bylo niewolnictwa, ale mowienie o Golden Age
http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Age
jest rownowazne mowienu o Raju, gdy czlowiek nie musial pracowac. Okrest ten konczy sie katastrofa i upadkiem czlowieka (wygnaniem z Raju).


Czy w Golden Age byly pieniadze czy nie, nie mam pojecia, ALE TO BYL JEDYNY OKRES BEZ NIEWOLNICTWA w Starozytnej Grecji.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukup...
Najpierw przeczytaj te książki, które Ci podałem dwa posty wcześniej, a potem możemy podyskutować kiedy nie było niewolnictwa, a kiedy się pojawiło i jakie były przyczyny Wink.
W okresie archaicznym do VII wieku pne nie było pieniądza, a jeszcze wcześniej nie było także niewolnictwa. Wraz z pojawieniem się niewolnictwa niedługo potem pojawił się pieniądz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:45, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ JA

Informacje co podalem sa z WIKIPEDIA

http://en.wikipedia.org/wiki/Slavery_in_Ancient_Greece
http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Age

i kazdy znajacy j. angielski moze sam sobie sprawdzic w 5 minut. Wiem dobrze ze informacje sa manipulowane i ze Wikipedia nie jest wyjatkiem, niemniej jednak latwiej tam znalezc informacje zblizone do prawdy niz w przecietnej ksiegarni, w ksiazce o duzym nakladzie.
Jesli masz niezbite dowody ze informacje w Wikipedi odnosnie niewolnictwa w Grecji sa zle to je popraw, ostatecznie to nie jest temat zwiazany z Holokaust, 911 WTC, Hitlerem czy Izraelem, wiec prawdopodobnie bedziesz mial stosunkowo "wolna reke" w korekcjach.

Cytat:
Lukup...
Najpierw przeczytaj te książki, które Ci podałem ...

Czytalem ksiazki w ktorych byly opisy jak Niemcy robili mydlo z Zydow, a dzisiaj nawet w Izraelu mowia ze to nie prawda.
Czytalem ksiazke opisujaca zwloki Hitlera, nastepnie ksiazke w ktorej napisano ze zwlok Hitlera nigdy nie znaleziono, a ostatnio ksiazke w ktorej spekuluje sie gdzie on mogl uciec.


Cytat:
W okresie archaicznym do VII wieku pne nie było pieniądza, a jeszcze wcześniej nie było także niewolnictwa.

ALE Z TEGO CO PISZESZ wynika ze mimo iz nie bylo pieniedzy w VII wieku pne BYLO NIEWOLNICTWO!
A przeciez wczesniej pisales ze gdyby nie bylo pieniedzy wszystko bylo by piekne cacy istny raj Rolling Eyes
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
housecat




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:40, 16 Paź '08   Temat postu: Witam serdecznie wszystkich :) Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Szukając informacji, które mogłyby wyjaśnić mi wiele spraw które otaczają mnie w życiu codziennym, znalazłem właśnie to miejsce. Wiem że dużo nauki przede mną, ale mam dużo czasu i wykorzystam go mądrze. Znalazłem coś co czym chciałem się podzielić z wami
Znalazłem Angielskie Napisy do Zeistgeist Addendum, obiło mi się o uszy
że się przydadzą, więc oto one:

http://www.divx-titlovi.com/downloads/default.ashx?type=1&mediaid=64974

Pozdrawiam
Łukasz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:17, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna opinia na temat filmu.
To bardzo dobrze uargumentowana krytyka, dlatego warto przeczytać... i nie ma się co bulwersować Smile

Zeitgeist 2-Theosophy, Socialism, and The new NWO
http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=38817
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:19, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JackBlood napisał:
Kolejna opinia na temat filmu.
To bardzo dobrze uargumentowana krytyka, dlatego warto przeczytać... i nie ma się co bulwersować Smile

Zeitgeist 2-Theosophy, Socialism, and The new NWO
http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=38817


Krótki fragment artykułu po polsku:
Cytat:
Synchronizacja jest wszystkim.
29 września , rynek akcji Stanów Zjednoczonych rozbił się, spadając o 777 punktów. Dokładnie na czas spadku, ogólnoświatowego finansowego upadku, został wypuszczony film Zeitgeist Dodatek. Film, dokładnie w tym momencie, wyjaśnia oczywistość, jak system finansowy zawiódł i jak to wykorzystuje ciężką pracę, oszczędności i inwestycje wszystkich ttych, którzy te pieniądze stracili w tym systemie. Równocześnie zrzuca całą winę na wolny rynek i religii, domagając się globalnego przesunięcia w świadomości.

Ten nowy paradygmat jest oczywiście starym paradygmatem. To jest otwarte domaganie się socjalizmu. Wystarczy spojrzeć nie dalej niż na Karla Marxa, aby zobaczyć paralele do "Zeitgeist Dodatek" - łączy się wstręt dla wolnych rynków i religii. To powinno uruchomić głośne alarmowe dzwony w umysłach patriotów i kochających wolność Amerykanów.

Większość tych, którzy aktywnie obserwujących globalną elitę, ma również zrozumieć, że - zaplanowany finansowy krach był planowany przez pewien czas. Nickolas Sarozky prezydent EU chce, by nowy, globalny system ekonomiczny podniósł się z popiołów tego upadku, w jego własnych słowach jest wyrażony jako "Nowy Porządek Świata" (New World Order - NWO).

Dodatek Zeitgeist wydaje się popierać przyczynek dla tego NWO, neo - socjalistycznego paradygmatu. Z politykami Ameryki i reprezentantami ignorującymi masy i przesuwającymi dług banków na ramiona społeczeństwa, możemy zobaczyć nasiona nowego światowego socjalizmu pojawiającego właśnie tutaj w Ameryce. To nie jest żaden zbieg okoliczności, że jako NWO wprowadza się w życie marxsizm wymyślony w tak zwanych wolnych krajach, Zeitgeist Dodatek ukazuje się, by pobudzić masy aby globalnie domagać się marxizmu.

_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:55, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukup krótko mówiąc przeczytaj moje początkowe posty w tej dyskusji od początku.
Niewolnictwo się pojawiło wraz z wojnami, które po bardzo krótkim czasie sprowadziło także pieniądze. W linkach, które podajesz nie ma takich informacji. Natomiast są informacje o niewolnictwie z czasów klasycznych i hellenistycznych aż do podbicia Grecji przez Rzymian. Prawdą jest, że wtedy więcej było niewolników niż wolnych greków, ale z tych niewolników ogromną część stanowili Grecy, którzy się zapożyczali i potem nie byli w stanie oddać długów.
Póki nie było pieniądza niewolnictwo było po pierwsze bardzo ograniczone, a po drugie byli to jeńcy wojenni i nie było ich dużo. Zaraz potem pojawiły się pieniądze, więc Ci co zauważyli, że na niewolnikach idzie zarobić przez to, że pracują na Ciebie (bo wcześniej niewolnicy pracowali tylko dlatego, że byli jeńcami wojennymi i tylko w czasie wojny oni byli), więc wymyślili sobie pożyczki, żeby także z Ateńczyków zrobić niewolników. Wcześniej na niewolnikach się nie dało zarabiać, więc niewolnictwo można powiedzieć, że nie miało znaczenia dla Greków i nie było go cały czas.

Cytat:
łączy się wstręt dla wolnych rynków

Ja tam tego nie zauważyłem. Zupełnie inny przekaz jest.
Wstręt do wolnych rynków? Jest mówione o świecie bez pieniądza, bez konkurencji, bo taki świat konkurencję wyklucza (organizm w konkurencji ze sobą choruje). Natomiast marksistowski wstręt do wolnych rynków na czym innym polegał. On chciał zniszczyć chciwość posiadaczy, konkurencję, która jest bardziej naturalną gospodarką w świecie pieniądza. W tym filmie jest przedstawiona koncepcja gospodarki naturalnej, a nie socjalizmu. Gospodarki naturalnej, a nie XIX wiecznego kapitalizmu. W obu zestawieniach gospodarka naturalna jest bardziej naturalna Razz. Kapitalizm jest bardziej naturalny od socjalizmu, dlatego lepiej funkcjonuje. Stąd też uważam, że gospodarka naturalna będzie lepiej funkcjonować od kapitalizmu, BO jest bardziej NATURALNA.

To nie jest socjalizm! To kompletnie nowa koncepcja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:23, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem koncepcja NWO przedstawiona w filmie jest skrajnie odmienna od koncepcji NWO której się tu obawiamy.

czego się obawiamy? otóż: redukcji populacji, monopolizacji energii i technologii przez bezduszne instytucje, wycofanie gotówki na rzecz RFID, globalnej wojny, stworzenia systemu policyjnego...

żadnej z tych rzeczy film nie promuje. temu chyba nikt nie zaprzeczy?

film promuje globalizm? może... choć nie wprost.
jednak nawet jeśli to przecież globalizm nie jest zły sam w sobie. przy współczesnej technologii, komunikacji i transporcie globalizm kulturowy jest praktycznie nieunikniony.

natomiast to że film promuje poglądy marksa to dla mnie żaden argument - zwykłe czepianie się. zresztą moim zdaniem jest to nieprawda; film nie promuje poglądów marksa, tylko poglądy jp2 Laughing

oczywiście totalitaryzm można owinąć w każdą dobrą ideę - nie trzeba być geniuszem intelektu żeby to wiedzieć.
nie można myśleć o tym filmie jak o wyroczni, kodeksie czy katechizmie. to tylko film jak wiele innych, z których można się dowiedzieć wartościowych rzeczy.
mi ten film otworzył oczy na wiele spraw. i uważam, że powinien być obowiązkowo puszczany w klasach maturalnych. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:35, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie nie udało mi się przeczytać całej dyskusji, ale obejrzałem właśnie film. Uważam, że jest rewelacyjny!
To co tam proponują jest przemyślane i to najlepiej przemyślane opinie na temat naszej rzeczywistości i metod jej zmiany jakie kiedykolwiek publicznie słyszałem.
Proponowane rozwiązania są proste i skuteczne typu:
- nie wstępuj do wojska! to może zrobić każdy. Ciekawe co by zrobili z taką ilością 'dezerterów' Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:35, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film po prostu promuje - ujmę to - alterglobalizm Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:41, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Stąd też uważam, że gospodarka naturalna będzie lepiej funkcjonować od kapitalizmu, BO jest bardziej NATURALNA.
To nie jest socjalizm! To kompletnie nowa koncepcja.


Bym na to akurat uważał....mendy albo upraszczają wszystko albo "unaukawiają"..

Był taki dowcip...

-Czy jesteś za przystąpieniem polski do unii europejskiej?
-W zasadzie nie...no chyba żeby doszło do dynamicznej dywersyfikacji struktur regionalnych jako koanzymatu dzwigni relacyjnych regionów....
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:53, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gość w tym poście ze strony Davida Icke, zarzuca autorowi 'projektu venus' przedstawionego w filmie..., że probuje on zastąpić ideę NWO, swoim 'nwo' zdominowanym przez teozoficzną doktrynę religijną, którą sam nazywa Teozoficznym Królestwem Boga o_O, co zaprzeczałoby przesłaniu jakie film niesie

co mnie osobiście nurtuje to porównanie 'projektu venus' do kultu lucyfera(venus jako gwiazda poranna jest synonimem lucka),
dla mnie Lucyfer oznacza tyle samo co don Kichot, ale jakby nie było dla wielu może dużo znaczyć zbieżność tych symboli
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:00, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie.
wystarczy przeczytać ten fargment:
Cytat:
The Venus Project which has already in name been linked to Lucifer, is obviously a socialist movement. Founded by Jacque Fresco, upon first glance it may appear similar to one of the multitude of ill fated hippy communes of the 1960’s. But upon further study, it too is rooted in the same NWO/Occult/Theosophical belief structure.

One of the basic premises of The Venus Project is that we work towards having all of the Earth's resources as the common heritage of all the world's people. Anything less will simply result in a continuation of the same catalog of problems inherent in the present system.”

This is exactly what Bailey wrote of in The Externalization of the Hierarchy. The links between The Venus Project and the essence of Secret Societies does however run even deeper than the call for a communistic sharing of world resources.

33rd degree masonic author Manley P Hall said of America’s link to the new Atlantis, “The New Atlantis sets forth an ideal government of the earth. It foretells that day when in the midst of men there shall rise up a vast institution composed of the philosophic elect -- an order of illumined men banded together for the purpose of investigating the laws of life and the mysteries of the universe … The age of boundaries is closing, and we are approaching a nobler era when nations shall be no more; when the lines of race and caste shall be wiped out; when the whole earth shall be under one order, one government, one administrative body." -Manly P Hall "Lectures on
Ancient Philosophy," published by the Philosophical Research Society Inc, Los Angeles (1970)”


... żeby dojść do wniosku że ten tekst krytykujący film wzbudza o wiele więcej zastrzeżeń niż którykolwiek fragment filmu zeitgeist addendum.
no, ale czego się spodziewać po zagorzałym zwolenniku tezy że rząd światowy to zasadniczo ludzie-jaszczurki. faktycznie, przy tak postawionej poprzeczce twórcy zeitgeista (z sugestią że to nie kosmici tylko forsa) są daleko w tyle. Smile

sorry, osobiście darzę dużym szacunkiem całokształt pracy jonesa i icka, uważam, ze pozytywnie przyczyniają się prawdzie... ale wiele poglądów które ci dwaj głoszą uważam za wielce kontrowersyjne i nigdy bym się pod nimi nie podpisał. nie mogę tego natomiast powiedzieć o autorach zeitgeista. w każdym razie nie po obejrzeniu obu ich filmów - nie mam kompletnie żadnych zastrzeżeń. synchronizację mieli dobrą, nie przeczę, ale przecież prawie wszyscy wiedzieliśmy że kryzys nastąpi. a skoro tak to niektórzy musieli wiedzieć nawet kiedy - trudno mieć im za złe, że wiedzieli więcej Very Happy równie dobrze moglibyśmy to zarzucić temu polskiemu jasnowidzowi...

a socjalizm lubię - uważam, ze polskie społeczeństwo za komuny było nieporównywalnie mniej chore niż obecne. niestety system został wykończony ekonomicznie, przy pomocy kredytów w drukowanych dolarach. takich samych jakie teraz wykańczają nasz nowy lepszy świat.

politycy nic nie znaczą - jedynie forsa rządzi tym światem. kto kontroluje produkcję pieniądza ten kontroluje nasze życie. czas to w końcu zrozumieć i przestać obwiniać marksa za to że przewidział przyszłość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:24, 17 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
sorry, osobiście darzę dużym szacunkiem całokształt pracy jonesa i icka, uważam, ze pozytywnie przyczyniają się prawdzie... ale wiele poglądów które ci dwaj głoszą uważam za wielce kontrowersyjne i nigdy bym się pod nimi nie podpisał


zgodzę się z Tobą. Bimi, i dodam, że niektórzy poszukiwacze prawdy, czy w obalaniu kłamstw czy w obnażaniu istniejących teorii spiskowych stracili dystans do siebie, i może zaczęli wierzyć w siebie jako nieomylne autorytety

podzielam ich zdanie w wielu aspektach naszych zmagań, jednak nie podzielam ich 'fanatyzmu'
to kiedyś musi się skończyć (apatia społeczna i dezinformacja) i co wtedy....
czy znajdą nowe teorie spisku, bo nie będą potrafili bez ich obnażania realizować się (nie mam tylko na myśli Jonesa i Icke'a ale przede wszystkim młodszych od nich, którzy pójdą w ich ślady)

(podałem Icke'a choć tak naprawdę miałem na myśli gościa, który na jego stronie się rozpisywał, proszę o wybaczenie wszystkich, których arogancją rażę Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:52, 17 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

film promuje globalizm? może... choć nie wprost.
jednak nawet jeśli to przecież globalizm nie jest zły sam w sobie. przy współczesnej technologii, komunikacji i transporcie globalizm kulturowy jest praktycznie nieunikniony.


Globalizm tak samo jak NWO może mieć dwie twarze a nawet więcej:)
Globalizm jako praca wszystkich (współpraca) dla wszystkich, celem poprawy warunków bytowych - 100 razy TAK!
Globalizacja jako podporządkowanie jednostkom innych narodów w dążeniu do władzy absolutnej - na zawsze - NIE!

Cytat:

natomiast to że film promuje poglądy marksa to dla mnie żaden argument - zwykłe czepianie się. zresztą moim zdaniem jest to nieprawda; film nie promuje poglądów marksa, tylko poglądy jp2 Laughing


Ten film równie dobrze propaguje liberalizm, komunizm czy kapitalizm... wszystko zależy od interpretacji!!! A propos poglądów Marksa (prawidłowa pisownia Marx - jak by ktoś szukał informacji), osobiście uważam, że są najbardziej zbliżone do naturalnego rozwoju człowieka. To, że potem były jego dzieła wykorzystywane celem propagacji jakiegoś systemu nie jest Marksa winą i tylko szkoda, że ludzie ulegają taniej propagandzie samemu nie sprawdzając. Mało, uważam, że Marks miał na tyle niebezpieczne prace, że lepiej było im przykleić etykietkę "uwaga - komunizm", dzięki temu dziś na 1000 osób zapytanych co wiedzą, sądzą o Marksie ok 995 odpowie, ze to brednie komunistyczne przy czym być może na 1000 pytanych jedna osoba cokolwiek przeczytała z Marksa... Jako ciekawostkę dodam, ze w UK Marks został socjologiem wsze czasów. Widać Anglicy trochę więcej czytająSmile Marks był symbolem komunizmu bo tak było wygodniej dla świata rządzonego przez bankierów. Ta stara metoda "przydzielania łatek" działa do dziś! Ile to razy słyszycie i czytacie stwierdzenie "ty komuchu"...

Cytat:

oczywiście totalitaryzm można owinąć w każdą dobrą ideę - nie trzeba być geniuszem intelektu żeby to wiedzieć.
nie można myśleć o tym filmie jak o wyroczni, kodeksie czy katechizmie. to tylko film jak wiele innych, z których można się dowiedzieć wartościowych rzeczy.
mi ten film otworzył oczy na wiele spraw. i uważam, że powinien być obowiązkowo puszczany w klasach maturalnych. Smile


Oczywiście! Każdy musi sam sobie odpowiedzieć i sam szukać, nawet w tym filmie jest to wyraźnie zaznaczone "rewolucja musi się dokonać w nas samych"...
A co do matury, to Bimi ja tam nie wiem, ale jak ja bym pisał dziś w Polsce maturę, to już nie to, że bym oblał, ale pewnie w pierdlu bym wylądował za terroryzm:)) zwłaszcza, za "szkalowanie naszego najwspanialszego sojusznika". Więc może dla dobra maturzystów nich ją piszą z programu szkolnego oraz w wieku "szczenięcym"Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:42, 17 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzka natura jest taka ze ludzie zawsze "widza" to co jest przyjemne, a co jest nieprzyjemne to pozostaje w cieniu.

Jak goral_ napisal:
Cytat:
Globalizm tak samo jak NWO może mieć dwie twarze a nawet więcej:)

Oczywiscie kazdy woli wierzyc ze ten caly ruch w kierunku globalizacj czy NWO (obojetnie jak to sie nazwie) jest oparty na dobrej woli uszczesliwienia ludzi. Najprawdopodobniej nawet wiekszosc "trybow tej maszyny" nie zdaje sobie sprawy ze sa po prostu manipulowani. Zauwazcie ze za tym stoi organizacja tajna i to nie sa harcerzyki, ta organizacja ma ogromne fundusze i niesamowite wplywy w poli tyce swiatowej, niemniej jednak chca jeszcze bardziej sie wzmocnic za nasza zgoda w imie "lepszej przyszlosci".
Wydaje mi sie ze w pierwszej kolejnosci powinno postawic sie pytanie : dlaczego majac tak ogromne mozliwosci nie walcza z bieda i problemami, a obiecuja to robic pozniej gdy damy im kompletna wladze. Powod jest bardzo prosty, oni maja wszystkich gleboko w dupie, jedyne co ich interesuje to uzyskanie pozycji monopolu na wladze. Gdy to uzyskaja to nie beda musieli sie "gimnastykowac" aby nas namowic na pewne postepowanie, wtedy po prostu dadza rozkaz i wszyscy beda sluchac, a jak ktos sie bedzie opieral to nawet jak wymorduja caly kontynent to nikt nie zareaguje bo tylko oni beda uzbrojeni i zorganizowani reszta bedzie jak stado powiazanych baranow.
Historia czowieka na Ziemi jest duzo starsza niz wielu mysli, w przeszlosci byly systemy ktore sobie podporzadkowaly ludzi (moze powinno sie powiedziec gojow) z ktorych zrobiono doslownie niewolnikow. Katastrofy kosmiczne ktore regularnie niszcza zycie na Ziemi powoduja ze malo ludzi przezywa i malo dowodow istnienia rozwinietych cywilizacji przetrwalo nimniej jednak jesli ktos nie jest slepy i chce widziec to zobaczy niesamowita ilosc dowodow na to. Ci nieliczni z bylych elit przekazuja sobie tajne informacje ktore pozwolily im rzadzic w dawnych czasach i pozwalaja im w przejeciu wladzy w chwili obecnej.

Prawdopodobnie malo osob slyszalo o piramidach w Europe, na dodatek wiekszych niz te z Egiptu, pomijajac fakt ze piramidy egipskie sa najprawdopodobniej duzo starsze niz sie mysli.
http://www.pyramidsinbosnia.com/
viewtopic.php?p=55330#55330
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:29, 17 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeitgeist Addendum: A Critical Review
by G. Edward Griffin:
http://www.infowars.com/?p=5338
Cytat:
G. Edward Griffin: This program does NOT offer a cure. It offers a mega dose of the disease itself.


Cytat:
Hello Mr. Griffin. I’m sure you have heard of the popular movie on the internet, Zeitgeist. It had three separate parts about Christianity being fake, the Federal Reserve being a conspiracy and bad, and that the government was involved in 9/11. Well the sequel just came out, Zeitgeist Addendum, and it seems very dangerous. This movie screams controlled opposition/false solution propaganda more than anything I have ever seen.
[...]



Dwa słowa ode mnie. Po pierwsze to jak na razie nie opowiadam się ani za ani przeciw projektom takim jak Venus. Może w dalekiej przyszłości kiedy mentalność mieszkańców tej planety wyewoluuje na wystarczający wysoki poziom takie wioski zaczną powstawać.
W chwili obecnej forsowanie takiego projektu faktycznie mogło by się skończyć nie lepiej niż rewolucja francuska czy bolszewicka. Chcieli dobrze, wyszło jak zawsze.
Kto jak kto Panowie, ale my na tym forum, z naszą znajomością spisków, powinniśmy zachowywać nie tylko daleko idącą ostrożność co wręcz paranoję i głęboko szukać w takich rewolucyjnych pomysłach drugiego dna. W końcu chcemy zmienić świat nie tylko dla siebie ale i naszych dzieci i ich dzieci...

Jeszcze jedna BARDZO WAŻNA UWAGA!

Historia uczy, że po głębokiej recesji łatwo zaprowadzić faszyzm. Faszyzm w brew pozorom to nie to co dziś się dzieje w USA. Prezydent i rząd są wysoce niepopularni. Prezydent może w każdej chwili zaprowadzić stan wojenny ale jego dni będą policzone. Policja i wojsko nie będą chętni do terroryzowania własnych rodzin by bronić rządu który odebrał im domy, przepędził do obozów koncentracyjnych a zagrabiony majątek rozdał chłopcom z Wall Street. Taki reżim miałby bardzo krótką historię i bardzo marny dla dyktatora koniec (Czauszesku).

Obawiać się powinniśmy sytuacji kiedy na scenie pojawi się rewolucjonista jak Al Gore, Obama czy inny "mesjasz" który rezolutną retoryką porwie tłumy i przeprowadzi marsz na Waszyngton by "obalić istniejący rząd i prezydenta". Oczywiście wszystko pod kontrolą CIA (Elit). Różowa Rewolucja, Pomarańczowa rewolucja... mają to przetrenowane. Fundusze płyną do młodych aktywistów którzy ślepo popędzą za każdym kto krzyknie "obalmy tą władzę". Obama już wzywał do stworzenia czegoś na podobieństwo "Hitler Jugend" - dzieciaków którzy będą donosić na wszystkich "trucicieli środowiska".
Tak do władzy doszedł Hitler, Mussolini, Franco... "Ci którzy nie pamiętają historii, są skazani na jej powtarzanie". George Santayana. Wyciągnijmy wnioski z historii, wypatrujmy tego typu zagrożeń i głośno ostrzegajmy przed konsekwencjami. Nie potrzebny nam dyktator i kult jednostki, ale dobry system prawny.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12   » 
Strona 7 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zeitgeist Addendum (napisy PL)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile