W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zeitgeist: Addendum  
Podobne tematy
Zeitgeist movement22
Zeitgeist Addendum (napisy PL)295
Projekt Venus401
Pokaz wszystkie podobne tematy (15)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 13065
Strona: 1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:27, 11 Paź '08   Temat postu: Zeitgeist: Addendum Odpowiedz z cytatem

http://napisy.info/Napisy103826.html

Wszystko przetłumaczone, synchro OK - pozostały jeszcze ewentualne drobne korekty, ale zasadniczo jest już nieźle.

By pobrać najnowszą (być może inną) wersje warto odwiedzić tą stronę: http://duch-epoki.pl/subtitles/

Wkład w tłumaczenie (jedni znaczący, inni minimalny - kolejność alfabetyczna) miały następujące osoby:
Kod:
Antenka
Bimi
Chief
fifi
goral_
inecki
KFI
P.
shielder
Voltar

jeśli kogoś pominąłem niech da znać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:25, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki inecki za podesłany fragment!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:03, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Panowie powinno się przy dać Cool Laughing Exclamation

Tutaj macie transkrypt po angielsku

Cytat:
Zeitgeist: Addendum

Narrator: Peter Joseph

“The old appeals to racial, sexual and religious chauvinism to rabid nationalist fervor, are beginning not to work.” - Carl Sagan

“The business of who I am, whether I’m good or bad or achieving or not, all that’s learned along the way.” - Dr. Richard Albert

“It’s just a ride, and we can change it anytime we want. It’s only the choice. No effort, no work, no job, no savings of money.” - Bill Hicks

“I realized I had the game wrong. The game was to find out what I already was.” - Dr. Richard Albert

“We will see how very important it is to bring about, in the human mind, the radical revolution. The crisis is a crisis in consciousness. A crisis that cannot, anymore, accept the old norms, the old patterns, the ancient traditions. And, considering what the world is now, with all the misery, conflict, destructive brutality, aggression, and so on… Man is still as he was. Is still brutal, violent, aggressive, acquisitive, competitive. And, he’s built a society along these lines.” - J. Krishnamurti

[...]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:10, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zeitgeist: Uzupełnienie

Narrator: Peter Joseph

"Stara odwołań do rasowej, religijnej i seksualnej w celu zacietrzewiony szowinizmu nacjonalistycznych zapału, nie są początkiem do pracy." - Carl Sagan

"Przedmiotem kim jestem, czy jestem dobry czy zły lub osiągnięcia lub nie, wszystko, co dowiedziałem się po drodze." - Dr Richard Albert

"It's just a ride, i możemy go zmienić w każdej chwili chcemy. To tylko wybór. Nr wysiłku, bez pracy, bez pracy, bez oszczędności pieniędzy. "- Bill Hicks

"Zdałem sobie sprawę miałem złe gry. W grze było dowiedzieć się, co już było. "- Dr Richard Albert

"Będziemy bardzo sprawdzić, jak ważne jest doprowadzenie, w umysł człowieka, radykalnej rewolucji. Kryzys jest kryzysem w świadomości. Kryzys, że nie może dłużej akceptować starych norm, starych wzorców, starożytne tradycje. I, biorąc pod uwagę to, co na świecie jest obecnie, ze wszystkimi nędzy, konfliktów, niszczących brutalności, agresji, i tak dalej ... Człowiek jest nadal jak był. Nadal jest brutalne, gwałtowne, agresywne, acquisitive, konkurencyjnej. , A on zbudował społeczeństwa wzdłuż tych linii. "- J. Krishnamurti

[...]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super - na to czekałem.
to ja na razie zamawiam sobie do 30minuty
jak ktoś chce to niech bierze dalej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:23, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Link do transkryptu:

http://www.wanderingsandmusings.com/2008/10/zeitgeist-addendum-transcript/

Świeżutki staff. Koleś właśnie dzisiaj zamieścił ten tekst Smile.
Tłumaczenie polskie zrobione google translate, dla całego filmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:11, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś ode mnie:
Kod:
0:49:34:W 2007 roku departament obrony otrzymał 161.8 miliarda dolarów na "globalną wojnę z terroryzmem".
0:49:43:Zgodnie z narodowym centrum kontrterrorystycznym w 2004 mniej więcej 2000 ludzi zostało zabitych na całym świecie z powodu tak zwanych aktów terroryzmu.
0:49:53:W tym 70 amerykanów.
0:49:57:Używając tych liczb jako ogólnej średniej, co jest bardzo wspaniałomyślne.
0:50:01:Warto zauważyć, że dwa razy tyle ludzi umiera rocznie z powodu uczulenia na orzeszki.
0:50:09:Jednocześnie główną przyeczyną śmierci w Ameryce jest zawał serca.
0:50:15:Zabijający 450000 amerykanów rocznie.
0:50:19:W 2007 roku budżet na badania nad tą chorobą wynosił około 3 miliardy dolarów.
0:50:27:To oznacza, że rząd USA w 2007 wydał 54 razy więcej na terroryzm, niż na zapobieganie chorobie zabijającej 6,600 więcej ludzi rocznie niż terroryzm.
0:50:46:Mimo to nazwy "terroryzm" i "al-qaeda" są w sposób dowolny dodawane do każdej wiadomości odnoszącej się do działania przeciwko interesom USA.
0:50:55:Mit rośnie na szeroką skale.
0:50:57:W połowie 2008 roku prokurator generalny zaproponował kongresowi USA ogłoszenie wojny przeciwko wymysłom.
0:51:07:Nie mówiąc już o tym, że od lipca 2008 ponad milion ludzi znajduje się na liście potencjalnych terrorystów.
0:51:17:Te tak zwane kontrterrorystyczne miary oczywiście nie mają nic wspólnego z ochroną socjalną.
0:51:23:I wszystkim mającym coś wspólnego z zabezpieczaniem grupy rządzących wśród rosnącego odczucia anty-amerykańskiego wewnątrz i na poza granicami kraju.
0:51:32:Która zgodnie z prawem funduje oparte na chciwości imperium korporacyjne, które wyzyskuje świat.
0:51:41:Prawdziwi terroryści naszego świata nie spotykają się po ciemku o północy czy krzyczą "Allah Akbar" przed jakąś brutalną akcją.
0:51:50:Prawdziwi terroryści naszego świata noszą garnitury za 5000 dolarów, mają najwyższe stanowiska w finansach, rządzie, i handlu.
0:52:03:A więc co zrobimy?
0:52:06:Jak zatrzymamy system chciwości i korupcji, który ma tyle władzy i rozmachu?
0:52:11:Jak zatrzymamy te dziwaczne zachowania grupowe, które są pozbawione współczucia dla na przykład milionów mordowanych w Iraku i Afganistanie,
0:52:19:aby firmy mogły kontrolować zasoby energii i produkcje opium dla zysków na Wall Street.
0:52:29:Przed rokiem 1980 w Afganistanie powstawało 0% światowej produkcji opium.
0:52:33:Po tym jak wspierany przez USA/CIA Mudżahedini zwyciężyli w wojnie Sowiecko/Afgańskiej w 1986, produkowali 40% światowej podaży rynkowej heroiny.
0:52:39:W 1999, produkowali 80% światowej podaży rynkowej.
0:52:45:Lecz potem wydarzyło się coś nieoczekiwanego...
0:52:50:Talibowie rośli w siłe, i w 2000 zniszczyli większość pól opium. Produkcja spadła z ponad 3000 ton do zaledwie 185 ton, spadek o 94%.
0:52:57:We wrześniu 2001, pełne plany inwazji na Afganistan spoczywały na biurku prezydenta Busha.
0:53:03:Dwa dni później mieli swoje usprawiedliwienie.
0:53:09:Dzisiaj, opium produkowane w kontrolowanym przez USA Afganistanie, które obecnie zapewnia ponad 90% heroiny na świecie, bije nowe rekordy produkcji prawie każdego roku.
0:53:17:Jak zatrzymamy system chciwości i korupcji, który przeznacza biednych ludzi do pracy w zakładach wyzyskujących siłę roboczą dla korzyści Madison Avenue?
0:53:26:Lub który doprowadza do ataków terrorystycznych "false flag" dla manipulacji?
0:53:32:Lub który wytwarza "nieodłączne metody działalności społecznej", które są z natury wykorzystywane.
0:53:38:Lub który systematycznie zmniejsza swobody obywatelskie, i narusza prawa człowieka, aby chronić siebie przed własnymi wadami?
0:53:48:Jak poradzimy sobie z licznymi instytucjami, takimi jak Rada Stosunków Międzynarodowych, Komisja Trójstronna, grupa Bilderberg
0:53:56:czy innymi niedemokratycznie wybranymi grupami, które za zamkniętymi drzwiami kontrolują polityczne, finansowe, socjalne, i środowiskowe elementy naszego życia.
0:54:07:W celu znalezienia odpowiedzi, musimy najpierw znaleźć prawdziwą przyczynę.
0:54:14:Faktem jest, że oparte na egoiźmie, korupcji, władzy, i zysku grupy nie są prawdziwym źródłem problemu.
0:54:23:Są objawami.
0:54:27:Chciwość i konkurencja nie są skutkami niezmiennego ludzkiego temperamentu... chciwość i strach przed niedostatkiem są tak naprawdę tworzone i wzmacnianie... bezpośrednią konsekwencją jest to, że musimy walczyć z innymi o przetrwanie.
0:54:37:Bernard Lietaer - twórca europejskiego systemu walutowego.
0:54:41:Nazywam się Jacque Fresco. Jestem projektantem wzornictwa przemysłowego i inżynierem społecznym.
0:54:49:Bardzo interesuje się społeczeństwem i rozwijaniem systemu, który może zrównoważony dla wszystkich ludzi.
0:54:59:Po pierwsze, światowa korupcja to wynalazek, który kontroluje dziwne zachowania. Zachowania, które są niszczące dla dobra ludzi.
0:55:08:Lub masz do czynienia z ludzkim zachowaniem. A ludzkie zachowanie zdaje się być zależnym od środowiska.
0:55:17:To znaczy, jeżeli dorastałeś wśród Indian Seminole, nigdy nie widziałeś niczego innego.
0:55:23:Trzymasz tą wartość. Tyczy się to też narodów, jednostek, rodzin, które próbują indoktrynować ich dzieci do szczególnej wiary w ich państwo,
0:55:36:i sprawienia, aby czuli się częścią kraju.
0:55:40:I budują społeczeństwo, które zwą ustalonym.
0:55:45:Ustalili nadający się do zastosowania punkt widzenia i chcą utrwalać go.
0:55:49:Podczas gdy wszystkie społeczeństwa są w rzeczywistości nowo powstałe, nie ustalone.
0:55:55:Więc walczą przeciwko nowym pomysłom, które ingerowały by w ustalony porządek.
0:56:02:Rząd próbuje utrwalać to, co utrzymuje ich u władzy. Ludzie nie są wybierani do biur politycznych, aby zmieniać stan rzeczy.
0:56:12:Są po to, aby utrzymywać obecny stan rzeczy.
0:56:16:Więc widzicie, podstawy korupcji w naszym społeczeństwie stają się jasne.
0:56:21:Wszystkie państwa są zasadniczo skorumpowane, ponieważ skłaniają się ku utrzymywaniu w mocy istniejących instytucji.
0:56:29:Nie chcę bronić lub oskarżać wszystkich państw, ale komunizm, socjalizm, faszyzm, kapitalizm i wszystkie inne subkultury są takie same.
0:56:41:Wszystkie są zasadniczo skorumpowane.
0:56:45:Najbardziej podstawową cechą naszych instytucji społecznych jest konieczność instynktu samozachowawczy.
0:56:52:Współpracują one z prywatnymi przedsiębiorstwami, instytucjami religijnymi, lub rządem.
0:56:55:Najważniejszą sprawą jest utrzymywanie samej instytucji.
0:57:00:Dla przykładu, ostatnią rzeczą której może chcieć przedsiębiorstwo naftowe jest użytkowanie energii będącej poza jego kontrolą.
0:57:07:Które sprawiło by zmniejszenie znaczenia tego przedsiębiorstwa dla społeczeństwa.
0:57:11:Tak jak zimna wojna i upadek ZSRR było w rzeczywistości sposobem na zabezpieczenie i utrzymanie ustalonej ekonomicznej, ogólnoświatowej hegemonii USA
0:57:23:Podobnie religie uwarunkowują ludzi do czucia się winnymi za naturalne skłonności.
0:57:28:Każda utrzymuje, że oferuje jedyną ścieżkę do przebaczenia i zbawienia.
0:57:34:W sercu tych instytucjonalnych samozachowawczych kłamstw leży system monetarny.
0:57:39:Pieniądz zapewnia środki, władze, i przetrwanie.
0:57:43:Dlatego tak jak biedna osoba jest zmuszona do okradania, aby przeżyć,
0:57:48:tak samo naturalną skłonnością jest robienie wszystkiego, co możliwe, aby kontynuować rentowność instytucji.
0:57:54:To powoduje trudność dla instytucji opartych na zysku, aby się zmienić.
0:57:59:Naraża to nie tylko przetrwanie dużych grup ludzi, ale również upragniony materialistyczny styl życia powiązany z dostatkiem i władzą.
0:58:09:Dlatego potrzeba paraliżu w celu utrzymania instytucji pomimo jej związków ze społeczeństwem jest w dużej mierze zakorzeniona w potrzebie pieniędzy lub zysku.
0:58:21:przemysł
0:58:24:Co to znaczy dla mnie? Oto, co pomyślą ludzie.
0:58:28:Człowiek zarabia pieniądze sprzedając pewien produkt. Dlatego naturalnie będzie walczył z istnieniem innego produktu, który może stanowić zagrożenie dla jego instytucji.
0:58:40:Dlatego ludzie nie mogą być sprawiedliwi, ludzie nie ufają sobie nawzajem.
0:58:46:Człowiek, który podchodzi do ciebie i mówi "Mam dom, którego szukasz" jest akwizytorem.
0:58:51:Kiedy doktor mówi, że moja nerka powinna zostać usunięta, nie wiem czy nie próbuje zarobić na jacht, czy też moja nerka naprawdę powinna zostać usunięta.
0:58:59:W systemie monetarnym ciężko ufać ludziom.
0:59:03:Jeśli przyjdziesz do mojego sklepu, a ja powiem "Lampa, którą mam jest całkiem dobra, ale lampa w sklepie obok jest o wiele lepsza", nie utrzymam się w branży za długo. To nie zadziała.
0:59:13:Jeśli byłbym etyczny, nie zadziałało by.
0:59:17:Więc kiedy mówisz "przemysł przejmuje się o ludzi", to nie jest prawda. Nie mogą pozwolić sobie na bycie etycznym.
0:59:24:Więc twój system nie został zaprojektowany, aby służyć dobru ludzi.
0:59:29:Jeżeli nadal tego nie rozumiesz, nie byłoby pracy na zlecenie, gdyby przemysł przejmował się o ludzi.
0:59:36:Przemysł nie przejmuje się. Oni tylko wynajmują ludzi, ponieważ nie zostało to jeszcze zautomatyzowane.
0:59:42:Więc nie mów mi o przyzwoitości i etyce. Nie możemy na to sobie pozwolić, i pozostać w branży.
0:59:50:Ważne jest, aby wskazać, że niezależnie od systemu społecznego, faszyzmu, socjalizmu, kapitalizmu, czy też komunizmu, podstawowym mechanizmem wciąż jest pieniądz, praca, i konkurencja.
1:00:03:Komunistyczne Chiny nie są mniej kapitalistyczne niż Stany Zjednoczone.
1:00:08:Jedyną różnicą jest stopień ingerencji w sektor prywatny.
1:00:13:W rzeczywistości monetaryzm jest prawdziwym mechanizmem, który prowadzi interesy wszystkich państw na świecie.
1:00:22:Najbardziej agresywną i stąd dominującą odmianą monetaryzmu jest kapitalizm.
1:00:29:Podstawowa perspektywa kapitalizmu została opublikowana przez wczesnych ekonomistów, jak Adam Smith:
1:00:35:/własny interes w rywalizacji prowadzi do społecznego dobrobytu./
1:00:39:/Konkurencja tworzy motywację, która motywuje ludzi do nie ustawania./
1:00:45:Jednakże nie mówi się o tym, że ekonomia oparta na konkurencji nieuchronnie prowadzi do
1:00:51:korupcji, konsolidacji władzy i bogactwa, uwarstwienia społecznego,
1:00:57:ograniczania technologii, wyzysku, i w końcu ukrytej formy rządowej dykatatury
1:01:04:sprawowanej przez bogate elity.
1:01:08:Słowo "korupcja" jest często definiowane jako moralne wypaczenie.
1:01:12:Jeśli firma wyrzuca toksyczne odpady do oceanu, aby zaoszczędzić pieniądze
1:01:16:większość ludzi uznaje to jako zachowanie korupcyjne.
1:01:22:Kiedy Wal-Mart sprowadza się do małego miasteczka i zmusza małe firmy do zamknięcia, ponieważ nie są one zdolne do konkurowania
1:01:28:pojawia się szara strefa.
1:01:31:Co dokładnie Wal-Mart robi źle? Dlaczego powinny obchodzić ich firmy, które niszczą?
1:01:39:Kiedy ktoś zostaje zwolniony z pracy z powodu nowej maszyny, która może wykonać pracę za mniej pieniędzy,
1:01:47:ludzie najzwyczajniej akceptują to.
1:01:50:Nie dostrzegając nieodłącznej, nieludzkiej korupcji w takich działaniach.
1:01:56:Ponieważ faktem jest, że wyrzucanie toksycznych odpadów, posiadanie monopolu w sektorze prywatnym, czy obniżanie zatrudnienia
1:02:03:ma ten sam motyw. Zysk.
1:02:07:Są różne stopnie tego samego, samozachowawczego mechanizmu, które zawsze stawia finanse nad dobrem ludzi.
1:02:17:Dlatego korupcja nie jest produktem ubocznym monetaryzmu. Jest jego fundamentem.
1:02:25:Podczas gdy większość ludzi pogodziło się z tą tendencją na tej czy innej płaszczyźnie, większość pozostaje naiwna
1:02:31:konsekwencjom posiadania takiego egoistycznego mechanizmu, jak mentalność przewodnia w społeczeństwie.
1:02:39:/Wewnętrzne dokumenty pokazują, że po tym jak firma dowiedziała się, że mają lek zakażony AIDS/
1:02:47:/wycofała go z rynku USA i wyeksportowała go do Europy, Azji, i Ameryki Południowej./
1:02:52:/Rząd USA pozwolił, aby to się wydarzyło. FDA pozwoliła, aby to się wydarzyło./
1:02:57:/I teraz rząd udaje, że tego nie widzi. Tysiące niewinnych chorych na hemofilię umiera na AIDS./
1:03:05:/Firma doskonalne wiedziała, że lek jest zakażony AIDS i mimo to wyeksportowała go, bo chciała zamienić to niepowodzenie w zysk./

_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
“The bold efforts the present bank has made to control the government… are but premonitions of the fate that awaits the American people should they be deluded into a perpetuation of this institution or, the establishment of another like it.”

może ktoś to rozwikłać? Smile Rolling Eyes

zaczyna się w 16 minucie i 10 sekundzie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:39, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The bold efforts the present bank has made to control the government… are but premonitions of the fate that awaits the American people should they be deluded into a perpetuation of this institution or, the establishment of another like it.

Śmiałe (bezczelne) kroki podjęte przez obecny bank (centralny) w celu przejęcia kontroli nad rządem... są niczym ostrzeżenie przed losem, który czeka Amerykanów - czy powinni być oni zwodzeni w celu uwiecznienia takiej instytucji lub powołanie jej podobnej?

czekam na czekoladki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:42, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakby komuś było tak łatwiej (mi jest), tutaj całe napisy polsko-angielskie:
prawda/napisy/Zeitgeist.Addendum.DVDRip.XviD.txt
trzeba tylko potłumaczyć angielskie fragmenty (mogą być bardzo krótkie) i podesłać to podmienię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki voltar.
znaczy lamersko przetłumaczyłem fragment wcześniej za pierwszym razem... i dlatego mi się nie zgadzało Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:51, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedna poprawka

powołaniA jej podobnej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
P.




Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 20
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:16, 19 Paź '08   Temat postu: Witam! Odpowiedz z cytatem

Witam!

Znalazłem wasze forum poprzez YouTube i jestem chętny pomóc wam w tłumaczeniu napisów do Zeitgeist: Addendum.
Napisałem specjalną stronę, która - myślę - przyśpieszy pracę.

http://duch-epoki.pl/subtitles/

Widzę że sporo już przetłumaczyliście. Prześlijcie proszę wasze autorskie tłumaczenia do mnie przez formularz na stronie.

Przetłumaczyłem pierwsze 10 minut, po czym znalazłem to forum. Pierwszy raz tłumaczę napisy i proszę aby ktoś bardziej doświadczony sprawdził je. Teraz zajmuję się ostatnimi 30 minutami filmu i przetłumaczyłem niecałe 40%.

Chętnych do pomocy zapraszam i pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KFI




Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:41, 20 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogubiłem się... Kto, co, ile, skąd, dokąd tłumaczy? I skąd, dokąd nikt póki co jeszcze nie tłumaczy? scratch Może kto wyjaśni...?
Bo jakbym znalazł parę minut, to parę minut mógłbym "skosić". Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:37, 20 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KFI, zobacz tutaj:
http://duch-epoki.pl/subtitles/

ja chwilowo mam przerwę.
z tego co rozumiem nikt nie tłumaczy fragmentu od 30min do 0:49:34.
potem od 1:03:05 do końca, z wyjątkiem ostatnich 30 minut które podobno tłumaczy P..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KFI




Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:04, 20 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK. To od 30min polecę - jak znajdę wolną chwilę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 21 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakiś dobry człowiek poprawił nam literówki w juz przetłumaczonej wersji.
aktualna wersja tam gdzie zawsze, czyli:
prawda/napisy/Zeitgeist.Addendum.DVDRip.XviD.txt

swoją drogą jakby się komuś chciało pobawić to lepsze synchro też by się przydało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:44, 21 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi

A jest gdzieś ta wersja (DVDRIP-700MB) na rapidshare?
Jak wiesz to zapodaj linki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 21 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie wiem - nie używam rapidshare
jest na pewno na torrencie
http://sector.yweb.sk/Zeitgeist.Addendum.DVDRip.XviD.torrent
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
outlaw87




Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 880
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:15, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeitgeist 2 : Addendum DVDRip XVID (2008)

Size.........: 701 MiB
Video Codec..: XviD
Frame Size...: 640x360
Bit rate.....: 659 Kbps
FPS..........: 23.976
Audio........: MP3, 128 Kbps, 1 channel, CBR
PlayTime.....: 2h 3mn
Ripped by....: SectoR & RiMMER
Subtitles: English (.srt file included)


Kod:
http://rapidshare.com/files/155161093/Zeitgeist.Addendum.DVDRip.XviD.part1.rar
http://rapidshare.com/files/155164935/Zeitgeist.Addendum.DVDRip.XviD.part2.rar
http://rapidshare.com/files/155169371/Zeitgeist.Addendum.DVDRip.XviD.part3.rar
http://rapidshare.com/files/155173685/Zeitgeist.Addendum.DVDRip.XviD.part4.rar
http://rapidshare.com/files/155178108/Zeitgeist.Addendum.DVDRip.XviD.part5.rar
http://rapidshare.com/files/155182823/Zeitgeist.Addendum.DVDRip.XviD.part6.rar
http://rapidshare.com/files/155186617/Zeitgeist.Addendum.DVDRip.XviD.part7.rar
http://rapidshare.com/files/155157270/Zeitgeist.Addendum.DVDRip.XviD.part8.rar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:55, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przetłumaczyć 2h prawie ciągłego mówienia terminologią dość zaawansowaną to dużo roboty. Jeśli znacie ludzi którzy byliby chętni w pomocy przy tłumaczeniu roześlijcie link do tego tematu, może akurat ktoś pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
P.




Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 20
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 23 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
...terminologią dość zaawansowaną...


Prawdę mówiąc terminologii jest minimum, a największy problem to ilość tych napisów. Film dokumentalny to dużo gadania. W mojej angielskiej wersji napisów które tłumaczę jest około 1850 linii tekstu. Smile

Choć przyznaję że niektóre wypowiedzi są naprawde trudne do przetłumaczenia. Często jest tak, że rozumiem sens zdania, ale nie mogę znaleźć polskich słów które odwzorowałyby myśl w 100%.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 24 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolega shielder podesłał właśnie kolejny fragment
od 0:30:03 do 0:39:56...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
shielder




Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 129
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:40, 25 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Postaram się dziś jeszcze zajść dalej z tłumaczeniem.
_________________
The Titans - autorski projekt gry przeglądarkowej
Kanał na YT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KFI




Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:50, 25 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shielder napisał:
Witam wszystkich. Postaram się dziś jeszcze zajść dalej z tłumaczeniem.

Proponuję byś najpierw poczytał wcześniejsze posty, zanim znowu przetłumaczysz fragment, którym zajmuje się już ktoś inny!
Bo tak, znowu mamy dwie wersje tłumaczenia tego samego kawałka. Confused Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zeitgeist: Addendum
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile