W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zeitgeist - krytyka  
Podobne tematy
InterReflections - nowy film by Peter Joseph bez ocen
Koniec Kapitalizmu - Peter Joseph (20.06.2015)61
Zeitgeist Addendum (napisy PL)295
Pokaz wszystkie podobne tematy (7)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 8051
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:46, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem sobie filmik zeitegeist:
Usmiałem sie do bólu Laughing Laughing Laughing
kompletny brak znajomości Bibli i mieszanka filozofoiczno - nihilistyczna.Widać ze autorzy są lub byli wychowani w nominalnym chrześcijaństwie
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:54, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hiob - może jakieś argumenty. Autorzy nie powiedzieli o Twojej religii "mieszanka filozoficzno - ekonomiczna, legitymująca panowanie wybranych, dzięki wysiłkowi nieoświeconych"

Proszę zniż się do poziomu autorów ( pewnie i mojego) i przekonaj mnie do Twojej opinii.

Ja nie śmiem o Tobie powiedzieć, że cały Twój świat wartości był nadbudowany w okół legend religijnych i niezależnie od Twojej moralności, nie jesteś wstanie oddzielić mitów od mądrości, bo wymagałoby to od Ciebie dezintegracji osobowości, na którą ze względu na wiek trudno Ci się zdobyć.
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:10, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote]to przecież ten sam reżim, który jest odpowiedzialny za powstanie tych właśnie filmów znany jest z tego, że ceremonialnie palił książki na wielkich stosach. Warto zauważyć, że zdjęcie przedstawiające palenie książek z 1933 roku, które opublikowano w Wikipedii - właśnie poddano procedurze kasowania. Powód? Prawa autorskie.[quote]


http://prawo.vagla.pl/node/7369


głowę już daję


a niech nawet będzie w tej biblii, i o tym jak podzielić narody, które dążą do poznania prawdy o sobie i przysłowiowym bogu, tak samo nie jest to wiarygodne źródło jak Twoja ulubiona "moja Walka', jednak można w nich znaleźć powody dla których ludzie robią, robili tak a nie inaczej, dlatego warto je WSZYSTKIE zachować dla przyszłych pokoleń
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:32, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykorzystam więc ostatni mój dzis post.Nie miałem zamiaru tutaj nikogo obrazić ale skoro to wolne forum to napisałem swoje zdanie.
Co do mojego wieku i moich mozliwości postrzegania...nie wiem dlaczego ale przypisuje mi sie jakis młody,niedoswiadczony Laughing
Argumenty:
Poczatek filmu jest wielce obiecujący i nagle w okolicy 8 minuty (czesc pierwsza filmu) pojawia sie wizja piekła rodem z kk ,gdyby autor zadał sobie więcej trudu dostrzegłby że w piekło które pokazuje i na podstawie którego to wizerunku opiera sie religia katolicka i wiele innych jest po prostu niebiblijna.W mysl tego co pisze pismo człowiek po smierci nic nie czuje i tyle (Kazn 9:5,10)...straszenie wizją ognia piekielnego jest śmieszne i nie powinno sie znaleść w tak poważnym filmie, jako argument do dyskredytowania samej bibli Wink

Kolejny fragment : zodiak i cała astrologia. Helios i cała reszta...
NA ŁAMACH periodyku Biblical Archaeology Review (maj-czerwiec 1984) zamieszczono informację, że przy prowadzeniu prac wykopaliskowych na terenie pewnej starożytnej synagogi odkryto dobrze zachowaną mozaikę. Miejsce to, położone nad brzegiem Morza Galilejskiego, znane jest jako Hammath Tiberias. Wiek znaleziska nie jest dokładnie ustalony; ocenia się z grubsza, że mozaika powstała gdzieś między drugim a piątym wiekiem naszej ery. We wspomnianym czasopiśmie przyznano: „Poglądy badaczy na temat określania wieku starożytnych synagog są wyjątkowo rozbieżne”.

Ale co ciekawego ukazuje sama mozaika? „Przedstawia ona greckiego boga Heliosa [boga słońca], otoczonego znakami zodiaku. Na wstędze okalającej promienny krąg Heliosa widnieją symbole 12 miesięcy”. Po rozważeniu kwestii, czy chodzi tu o dzieło Żyda, czy nie-Żyda, w omawianym artykule podano: „Większy problem stanowi wszakże pytanie, co zodiak i grecki bóg robią w synagodze? (...) Komplikuje go dodatkowo fakt, że znaki zodiaku i Helios to motyw powtarzający się w kilku dawnych synagogach, spośród których Hammath Tiberias jest po prostu najstarsza”.

Czy jednak jest to pierwszy wypadek, że starożytni Żydzi wcielili do swego kultu pogańskie symbole i bóstwa? Nie, gdyż jak wynika z Biblii, astrologia wkradła się tam już za czasów króla Manassesa (716-661 p.n.e.). W sprawozdaniu biblijnym czytamy: „Z powrotem pobudował świątynki na wyżynach, które zburzył Hiskiasz, jego ojciec, wznosił też Baalowi ołtarze i sporządził Aszery, jak to czynił Achab, król izraelski, oddawał pokłon całemu zastępowi niebieskiemu i służył mu” (2 Król. 21:3, Biblia warszawska).

Nieco później gorliwy reformator, król Jozjasz, odrzucił te bałamutne praktyki. „Potem król nakazał arcykapłanowi Chilkiaszowi, kapłanom drugorzędnym i odźwiernym wynieść z przybytku Pana wszystkie naczynia sporządzone dla Baala, dla Aszery i dla całego zastępu niebieskiego, i spalić je poza Jeruzalemem na polach nad Kidronem, a ich popiół zanieść do Betel. I złożył z urzędu bałwochwalczych kapłanów, których ustanowili królowie judzcy, aby palili kadzidło na wzgórzach w osiedlach judzkich i wokoło Jeruzalemu, jak również tych, którzy palili kadzidło dla Baala, dla słońca, dla księżyca, dla gwiazd zodiaku i dla całego zastępu niebieskiego” (2 Król. 23:4, 5, Bw).

Jakie wnioski wypływają z tych doniesień historycznych? Po pierwsze, że w oddawaniu czci prawdziwemu Bogu, nie ma miejsca na astrologię, horoskopy i inne praktyki spirytystyczne. Po drugie, że bardzo łatwo jest wdać się w takie rzeczy, jeśli się zaniedbuje więź z samym Stwórcą, a uwagę kieruje na ludzką filozofię i rzekomą mądrość. Wówczas nietrudno jest o ‛czczenie raczej stworzenia i pełnienie dla niego świętej służby zamiast dla Tego, który stworzył’.
Kolejny lapsus autorów-Kwestia urodzin Jezusa
Jesli autor tego filmu pokusiłby sie o rzetelne informacje wowczas dowiedziałby sie że jezus nie urodził sie 25 grudnia !!

W tamtych czasach ludzie często oddawali cześć słońcu, odczuwając ścisłą zależność od jego cyklu rocznego. W Europie, Egipcie i Persji odprawiano wystawne uroczystości ku czci słońca. Ich głównym tematem był powrót światła. Zimą słońce wydawało się słabsze, toteż błagano je o powrót z „dalekiej wędrówki”. Podczas tego święta urządzano zabawy, biesiady, tańce, przystrajano domy światełkami i rozmaitymi ozdobami, a prócz tego wymieniano upominki. Czy to ci czegoś nie przypomina?

Czciciele słońca wierzyli, że niedopalone polano posiada magiczną moc, że rozniecanie ognisk doda sił słonecznemu bóstwu i przywróci je do życia, że dekorowanie domów wiecznie zielonymi drzewkami odstrasza demony, że ostrokrzew należy czcić jako zwiastuna powrotu słońca i że noszenie amuletów z jemioły przynosi szczęście. Z którym świętem związane są dziś te zwyczaje?

W pogańskim Rzymie już na długo przed wprowadzeniem Bożego Narodzenia najważniejsze święta przypadały na grudzień. Właśnie w tym miesiącu obchodzono całotygodniowe Saturnalia (poświęcone Saturnowi, bogu rolnictwa) oraz Dies Natalis Solis Invicti (Dzień Narodzin Słońca Niezwyciężonego). Poza tym 25 grudnia był uważany za dzień narodzin Mitry, perskiego boga światła.W celu nawrócenia pogan zaczęto wbrew Biblii łączyć wierzenia chrześcijańskie z pogańskimi. W ten sposób data wybrana przez kościół na dzień Bożego Narodzenia zbiegła się z najdonioślejszym świętem pogańskim. A co powiedzieć o tradycjach bożonarodzeniowych? Encyclopedia of Religion and Ethics (Encyklopedia religii i etyki) przyznaje, że po większej części „nie są to zwyczaje prawdziwie chrześcijańskie, lecz pogańskie, które Kościół tolerował lub przyswoił”. Najwidoczniej uważano, że samo nadanie tym obrzędom otoczki chrześcijańskiej uczyni ich uczestników chrześcijanami.Sam Jezus urodził sie najpewniej w pazdzierniku gdyż wg przekazów Biblijnych pasterz przebywali pod gołym niebem, a na terenie izraela ten okres temu sprzyja.Czego nie mozna powiedziec o grudniu.Co do samego Jezusa i jego roli.Autor zgrabnie powiązał inne postacie ale dlaczego nie wspomniał że przyjscie mesjasza i w jaki sposób sie to stanie, opisano już w ksiedze rodzaju...
Konkluzja?
Moje zdanie jest takie że jesli ktoś aby osiągnąc efekt nieomylności(film) manipuluje przy tematyce Biblijnej i opiera sie na tezach i naukach kościelnych ,nie robi nic innego jak wpisuje się w część tego systemu który sam podobno napietnuje.I ma wrażenie że autorzy maja wspolne hebrajskie korzenie Embarassed
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:41, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:49, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hiob napisał:

Co do mojego wieku i moich mozliwości postrzegania...nie wiem dlaczego ale przypisuje mi sie jakis młody,niedoswiadczony Laughing


Akurat suponowałem coś innego - ,że jesteś za stary Wink ale bez urazy, taki rubaszny żarcik Wink

Widzisz - teraz Ciebie zrozumiałem lepiej. Tylko zauważ, że film nie wypowiada sie na temat Boga, ani systemów filozoficznych.

Tematem filmu jest manipulowanie ludźmi poprzez religie i jasne jest, że autorzy nie chcieli pokazywać "dobrych stron" takiej manipulacji.

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę rzeczywiste cele ekonomiczne i społeczne stawiane sobie przez różnego rodzaju religie - trudno się z autorami nie zgodzić.

Osobiście jestem człowiekiem wierzącym - ale film w żaden sposób nie zagraża Bogu.
Zagraża ludziom, którzy chcą manipulować innymi poprzez okłamywanie i nadużywanie boskiego majestatu.

Jeśli porównasz religie sumeryjskie, egipskie, izraelskie, wschodnie - to zobaczysz wiele wspólnych elementów.

Fide et ratio!
Wiara i rozum!

Nie zapominajmy o rozumie.
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hiob rzekł:

Cytat:
gdyby autor zadał sobie więcej trudu dostrzegłby że w piekło które pokazuje i na podstawie którego to wizerunku opiera sie religia katolicka i wiele innych jest po prostu niebiblijna.W mysl tego co pisze pismo człowiek po smierci nic nie czuje


w Nowym Testamencie, zarówno w ewangeliach, listach jak i apokalipsie pojawiają się takie wyrażenia jak:

- HADES (gr. Otchłań, odpowiednik Gehenny),
- GEHENNA
- TARTAROS (Tartar)
- ABUSON (Czeluść)
- Pur to aiwnion (Ogień wieczny)

oznaczające nie tylko hebrajską krainę zmarłych ale również grecki Tartar, Gehenna używana jest w greckim znaczeniu Tartaru.

Jak powiada Marek:

9.43. A jeśli cię gorszy ręka twoja, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść kaleką do życia, niż mieć dwoje rąk, a pójść do Gehenny, w ogień nieugaszony. 9.44. **
9.45. I jeśli cię gorszy noga twoja, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść kulawym do życia, niż mieć dwie nogi, a być rzuconym do Gehenny. 9.46. **
9.47. I jeśli cię gorszy oko twoje, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do Królestwa Bożego, niż mieć dwoje oczu, a być rzuconym do Gehenny.
9.48. Gdzie robak ich nie umiera, i ogień nie gaśnie.

Mateusz:

25.41. Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego posłańcom. (...)
25.46. I odejdą ci na karę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.

Tak więc po pierwsze: koncepcja PIEKŁA jest BIBLIJNA - chyba że dla ciebie cały nowy testament to nie biblia

Po drugie - grecka koncepcja tartaru jako miejsca cierpień dla grzeszników zawitała również do wierzeń żydowskich w okolicach II poł I w. ne (rabinizm powyganniowy) czego dowodem np. są pisma Flawiusza i nie tylko.

Jeśli ktoś całą swą wiarę w zaświaty opiera na ksiedze Hioba - powinien zajrzeć do ksiąg późniejszych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
b4l




Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 81
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:58, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie dopatrzylem sie zadnego podkopywania Bibli, tylko i wylacznie glowny cel wszelkiej masci religi - podzialy.
Wszem i wobec wiadomo ze watykan ma tyle do filozofi Jezusa czy samej Bibli, ile wymaga minimum do podtrzymania mas w iluzji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:00, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat temat Biblii w "zeitgeist" jest najmniej interesujący i najbardziej nie pasujący.
Rozkoszne są dwa pozostałe akty tego filmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:09, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najmniej interesujący ale najważniejszy - w końcu 2 mld ludzi wierzy w Bóstwo Jezusa

znalazłem jeszcze takie coś a propo Hadesu:
http://proteologia.wordpress.com/2008/03/04/biblijne-terminy-opisujaceo-pieklo/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:28, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomkiewicz napisał:
Akurat temat Biblii w "zeitgeist" jest najmniej interesujący i najbardziej nie pasujący.


Wybacz ale nie zgodze sie z Toba.Musiales zuwazyc ze poczatek filmu rozpoczyna sie od pokazania "holly bible"opasanej dodatkowo amerykanska flaga.Dla widza przeslanie tej sceny jest oczywiste.Cale zlo pozniej pokazane ,powiazania i struktury mafijne,beda sie kojarzyc z tym Pismem.Zreczna manipulacja jaka sie pozniej odbywa tylko to potwierdza.Nie twierdze ze ten film jest zly calkowicie,bo ma z pewnoscia wiele wartosciowych informacji.Szkoda tylko ze z Pisma robi sie winowajce wszystkiego.To mniej wiecej tak jakby dajmy na to, nauczyciel w szkole przekazywal falszywe infromacje na podstawie prawidlowo napisane podrecznika,majac swiadomosc ze uczniowie i tak tego nie sprawdza ,chociazby z powodu lenistwa.Tak bardzo charakterystycznego wsród dzisiejszych chrzescijan.

Voltar:

Dzieki serdeczne za udostepnienie wersetów Razz ,oszczedziles mi pracy bynajmniej.Wyprowdze Cie zatem z bledu co do slowa gehenna.
W Chrześcijańskich Pismach Greckich wyraz Gehenna występuje 12 razy. W pięciu wypadkach pozostaje w bezpośrednim związku z ogniem. Tłumacze przełożyli greckie wyrażenie géennan tou pyròs na „piekło ogniste” (BT, Bw, Bp) i „ogień Gehenny” (Wp).

Tło historyczne: Dolina Hinnoma (Gehenna) znajdowała się poza murami Jerozolimy. Przez pewien czas było to miejsce kultu bałwochwalczego, w ramach którego składano też w ofierze dzieci. W I wieku n.e. Gehenna służyła za miejsce do spalania nieczystości z Jerozolimy. Do doliny tej wyrzucano zwłoki zwierząt i palono je w ogniu podsycanym siarką. Do Gehenny wyrzucano też ciała straconych przestępców, których uznano za niegodnych pochowania w grobowcu pamięci. Dlatego według Mateusza 5:29, 30 Jezus mówił o wrzuceniu do Gehenny ‛całego ciała’. Gdy ciało wpadło do stale płonącego ognia, spalało się, ale gdy trafiło na półkę skalną nad głębokim parowem, rozkładało się, obsiadłe przez wszędobylskie robactwo (Marka 9:47, 4Cool. Do Gehenny nie wrzucano żywych ludzi, więc nie mogła ona być miejscem świadomych mąk.
Pieklo to odrazajacy dogmat kosciola i dziwie Ci sie drogi Voltarze ze w calej swej wnikliwosci dajesz sie nabierac na dogmaty wyssane z palca ktoregos z papiezy.

http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/dogmaty/gehenna.php
http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/dogmaty/pieklo.php
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:59, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przekleiłeś skądś zgrabny tekst - mający się jednak nijak do cytatów, które zamieściłem. Mateusz pisze wyraźnie o gehennie ognia jako o fragmencie Szeolu przeznaczonym na kaźń, jako o miejscu gdzie trafiają dusze a nie zwłoki na spalenie.

I nie tylko Mateusz ale również np. Józef Flawiusz pisze o "piekle".

9.43. A jeśli cię gorszy ręka twoja, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść kaleką do życia, niż mieć dwoje rąk, a pójść do Gehenny, w ogień nieugaszony.

Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego posłańcom

Sama koncepcja jest rzecz jasna naleciałością pogańską (grecki Tartar), natomiast JEST częścią nowego testamentu, czego nie można powiedzieć np. o czyśćcu.

Zresztą, każdy może sobie sam przeczytać powyższe dwa fragmenty i wyciągnąć z nich własne wnioski - mateusz pisze o sądzie i karze pośmiertnej...

inna sprawa to kłamliwe tlumaczenie "Hadesu" na piekło...

Cytat:
Słowa "gehenna" oraz "hades", choć oba tłumaczone w polskich przekładach Biblii jako "piekło" mają różne znaczenie. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie miejsca, w których występuje "gehenna" nie odnoszą się do czasu obecnego, lecz do przyszłego (np. Mt.5:22.29-30; 10:28; 18:9; 23:15.33). Piekło ("gehenna") nie płonie obecnie, jak błędnie naucza wiele kościołów, jezioro ognia (gr. gehenna) wciąż jest przyszłością. W tym piekle spłonie Szatan, jego aniołowie i wszyscy niesprawiedliwi (Ap.20:10. 14-15). W nim spłonie również śmierć i zawsze towarzyszący jej "hades", w którym przebywali wszyscy zmarli ludzie (nie tylko niepobożni!) oczekując na zmartwychwstanie do życia wiecznego lub na wieczną śmierć (J.5:28-29).

http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/dunkel/hades.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:55, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
Przekleiłeś skądś zgrabny tekst - mający się jednak nijak do cytatów, które zamieściłem. Mateusz pisze wyraźnie o gehennie ognia jako o fragmencie Szeolu przeznaczonym na kaźń, jako o miejscu gdzie trafiają dusze a nie zwłoki na spalenie.


Drogo voltarze
Nie ulega wątpliwości, że hebrajskie słowo Szeol i greckie słowo Hades oznacza grób. Co wobec tego znaczy Gehenna? W Pismach Hebrajskich Gehenna jest to „dolina Hinnoma”. Nazwę Hinnom nadano dolinie leżącej tuż za murami Jeruzalem. Izraelici palili tam na ofiarę swoje dzieci. Później dobry król Jozjasz sprawił, że ta dolina przestała się nadawać do takich strasznych praktyk (2 Królów 23:10). Przekształcono ją w ogromne śmietnisko.

Kiedy więc Jezus przebywał na ziemi, Gehenna służyła miastu Jeruzalem za wysypisko śmieci. Spalano je w ogniu podtrzymywanym przez dodawanie siarki. W pewnym angielskim słowniku biblijnym (Smith’s Dictionary of the Bible) czytamy: „Był to potem zwykły śmietnik miejski, gdzie wyrzucano trupy przestępców i zwierząt oraz wszelkiego rodzaju odpadki”. Nie wyrzucano tam jednak żadnych żywych stworzeń.

Mieszkańcy Jeruzalem dobrze więc rozumieli, co Jezus miał na myśli, gdy powiedział do niegodziwych przywódców religijnych: „Węże, potomstwo żmij, jakże ujdziecie sądu Gehenny?” (Mateusza 23:33). Oczywiście Jezus nie chciał przez to powiedzieć, że ci przywódcy religijni będą męczeni. Przecież gdy Izraelici palili w tej dolinie żywcem swoje dzieci, Bóg powiedział, że taka straszna myśl nigdy nie zrodziła się w Jego sercu! Nie ulega więc wątpliwości, że Jezus użył Gehenny jako stosownego przykładu całkowitej i wiecznej zagłady. Miał na myśli, że ci niegodziwi przywódcy religijni nie są godni zmartwychwstania. Jego słuchacze rozumieli, że ci, którzy idą do Gehenny, będą tak jak wyrzucane śmieci zniszczeni raz na zawsze.

Czym więc jest wspomniane w biblijnej Księdze Objawienia „jezioro ognia”? Ma takie samo znaczenie, jak Gehenna. Nie oznacza świadomych męczarni, tylko wieczną śmierć, czyli zniszczenie na zawsze. Zwróć uwagę, co na ten temat mówi sama Biblia w Objawieniu 20:14: „A śmierć i Hades zostały wrzucone w jezioro ognia. To oznacza wtórną śmierć: jezioro ognia”. Tak, jezioro ognia oznacza „wtórną śmierć”, z której nie ma zmartwychwstania. Z całą pewnością to „jezioro” jest symbolem, ponieważ wrzucono do niego śmierć i piekło (Hades). Nie można literalnie spalić śmierci i piekła. Można je natomiast usunąć, to jest zniszczyć, i tak się też stanie.
Ktoś mógłby jednak zauważyć: „Przecież w Biblii jest powiedziane, że Diabeł będzie cierpieć wieczne męki w jeziorze ognia” (Objawienie 20:10). Co to znaczy? Gdy Jezus przebywał na ziemi, dozorców więziennych nazywano niekiedy „oprawcami”. W jednej z przypowieści Jezus powiedział o pewnym człowieku: „I rozgniewany pan oddał go oprawcom, dopóki nie odda długu” (Mateusza 18:34, Biblia poznańska). Skoro ten, kogo wrzucono do „jeziora ognia”, umiera „wtórną śmiercią”, z której nie ma powrotu przez zmartwychwstanie, to jest niejako na wieki uwięziony w śmierci. Będzie jak gdyby pod strażą dozorców więziennych martwy na wieki. Oczywiście niegodziwcy nie są literalnie męczeni,..ten, kto umiera, całkowicie przestaje istnieć. O niczym nie wie.

Na koniec powiem Ci że jestem zaskoczony tym że jako człowiek z pewnością światlego umysłu wierzysz że dusza może być męczona w każni...Niby jak twoim zdaniem?
Umiera człowiek i jego dusz odrywa się od niego....leci do piekła chwyta ja diabeł i co?Kłuje ja szpilka?Smazy w kotle?Męczy intelektualnie?
W myśl katolickiej doktryny dusza jest nienamacalna i jej nie widać więc jak ma cokolwiek czuć.A jesli np nawalisz się i legniesz na kanapie to co robi Twoja dusza? Wink
Siedzi koło Ciebie ? I pewnie mówi ale On sie nawalił co ja teraz ze sobą pocznę... Laughing
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:10, 17 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KK w świetle powyższego nas straszliwie okłamuje bo piekło to w powszechnym mniemaniu katolików właśnie wieczne męki, właśnie takie jak Zeitgeist.
Kłamczuszki ? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1842
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:30, 17 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Zietgeist w czesci religijnej do ktorej najwiecej ludzi ma zastrzezenia chodzilo glownie o ukazanie powstania mechanizmu ktory jest wpajany czlowiekowi od niemowlecia (chrzest, zżycie z kosciolem) , aby miec nad nim kontrole jego rozwoju. Kazdy czlowiek trzymajac sie regul zawartych w pismie swietym przechodzi te same etapy zycia co kazdy czlowiek na ziemi czyli chrzest-komunia-bierzmowanie-slub - itp. To sklania ludzi do uczepienia sie pewnego schematu zyciowego pozostawiajac ich w niewolniczym pędzie. Niby nie ma w tym nic zlego ale mi sie to nie podoba. Bo czy nie odpowiesz karnie za nie poslanie dziecka do szkoly(ja swoje posle napewno ,ale fakt jest ze wyboru nie ma) , jeszcze niedawno ludzie w malych miasteczkach wytykali palcami tych ktorych nie bylo w niedziele na mszy(dzis naszczescie sie to zwalczylo) , czy nie bedzie twoje dziecko wyrzutkiem nie szczepiac go ? Takich przykladow jest wiele ktore pokazuja ze pewne rzeczy sa nam wmuszane. Ja rozumiem ze system jest delikatny i trzeba sie trzymac pewnych zasad aby go utrzymac, ale to nie znaczy ze ten system jest dobry i nie znaczy ze kazdy chce w nim byc. Niektorzy moga sie z tym nigdy nie pogodzic(z prawda) bo maja zakorzenione na samym dnie swojej podswiadomosci kosciol lub poprostu sam schemat systemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:51, 17 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na koniec powiem Ci że jestem zaskoczony tym że jako człowiek z pewnością światlego umysłu wierzysz że dusza może być męczona w każni...Niby jak twoim zdaniem?


gdzie wyczytałeś że w to wierzę? piszę tylko że tak wynika z NT, gdzie mowa jest o ogniu nieugaszonym...

tak przy okazji, nie da się ukryć że koncepcja "bycia w niebie" jest sprzeczna z "przebywaniem w Szeolu"...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:15, 19 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goldbug w jednym poście napisał -zacytuję:


Bo tak jest . Wiem jak to zabrzmi, ale według mnie całe to New World Order jest tylko przygotowywaniem gruntu pod panowanie Antychrysta, po którym przyjdą rządy Chrystusa. Biblijny Armageddon. Ostateczna walka dobra ze złem. Tym jest właśnie to co obecnie widzimy.

Propagandą był ateizm i czysty materializm. Właśnie po to aby odciągnąć uwagę ludzi od tego co się naprawdę dzieje za kulisami. Top elity wierzą w uososobioną postać dobra i zła i deklarują się jako słudzy tego ostatniego:


Cos dodam tylko:

1Jana 5:19b) „…cały świat podlega mocy niegodziwca.” – stwierdza apostoł Jan

(Efezjan 6:12) „Ponieważ zmagamy się nie z krwią i ciałem, ale z rządami, z władzami, ze światowymi władcami tej ciemności, z zastępem niegodziwych duchów w miejscach niebiańskich.” – pisze również Paweł o tym władcy.

(Jana 14:30) „Już nie będę wiele z wami mówił, bo nadchodzi władca świata. A on nic we mnie nie ma” – o jakim Władcy Świata wspomina także Jezus?

(Hioba 9:24) „Ziemia została wydana w rękę niegodziwca; zakrywa on oblicze jej sędziów. Jeśli nie, to któż?”

Mowa o Szatanie oczywiście.Jaka jest ziemia i ludzie na niej sami widzimy.Armagedon ma przynieść koniec tych dni.
Wojna Boża zwana Armagedonem będzie stanowić końcowy etap okresu noszącego miano „wielkiego ucisku”. Pan Jezus wypowiedział się o nim w ten sposób: „Będzie wielki ucisk, jaki się nie zdarzył od początku świata aż dotąd ani się więcej nie zdarzy” (Mat. 24:21). Jeżeli wziąć pod uwagę katastrofy, które miały miejsce w przeszłości, to staje się rzeczą jasną, że nadciągający „wielki ucisk” będzie przewrotem, jakiego nie było w całej dotychczasowej historii rodu ludzkiego. Dzięki miłosierdziu Bożemu zajmie on jednak czas stosunkowo niedługi, gdyż Bóg zamierza go ‛skrócić’ (Mat. 24:22).

„Wielki ucisk” będzie wprawdzie najgorszym ze wszystkich trudnych czasów, ale pocieszający jest fakt, że bezpośrednio po nim nastąpi najwspanialszy okres — nowy porządek ustanowiony przez Boga. Niemniej radosna jest perspektywa, że mnóstwo ludzi obecnie żyjących przetrwa tę zbliżającą się teraz udrękę! Słowo Boże zawiera obietnicę, że „wielka rzesza, której żaden człowiek nie potrafił zliczyć, ze wszystkich narodów i szczepów, i ludów, i języków”, na pewno wyjdzie cało „z wielkiego ucisku”. Bóg zresztą już dziś ociera wszelką łzę z oczu tej rzeszy ludzi (Obj. 7:9, 14, 17). Świadomy tych Boskich zamierzeń, Jezus optymistycznie patrzył w przyszłość, mimo że wiedział, iż ludzkość musi jeszcze stanąć w obliczu „wielkiego ucisku”. Oto jego napawające otuchą słowa: „Gdy się to pocznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze wyzwolenie” (Łuk. 21:2Cool.
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:49, 23 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie - Jeśli Bóg jest sprawiedliwy, to czy nie byłoby uczciwie, żeby każdy rodził się z immanentną wiedzą co do przyszłych wydarzeń?
Pewnie można by zrobić to jeszcze lepiej - nikt nie wie co będzie - mamy wolną wolę i sami decydujemy o swojej przyszłości.

Czy w obliczu takiej prostej prawdy, cytowanie biblii jako wyroczni i podtrzymywanie dogmatów nie jest sprzeczne z dziełem stworzenia?

Co z tego, że bedziemy się przerzucać cytatami z biblii?

Przecież Bóg chciał abyśmy byli wolni - i dlatego zostawił nas samych sobie...

Religie są próbą odpowiedzi na pytania moralne, ale jakoś dziwnym trafem szybko zamieniają się w ośrodki władzy, wpływu i manipulacji.

Gdyby nie "wojny w imię Boga" mógłbym Cię słuchać Hiobie, ale niestety, autorzy Zeitgeista mają rację - religie służą do panowania nad ludem.

Pozwól, że będę się trzymał rozpoznawania drzew po owocach...
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:58, 23 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam pytanie - Jeśli Bóg jest sprawiedliwy, to czy nie byłoby uczciwie, żeby każdy rodził się z immanentną wiedzą co do przyszłych wydarzeń?

Wszytko zależy od tego jaki jest cel, a tego nie znamy więc nie mamy szans ocenić co jest sprawiedliwe z Boskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:23, 24 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inecki napisał:
.

Czy w obliczu takiej prostej prawdy, cytowanie biblii jako wyroczni i podtrzymywanie dogmatów nie jest sprzeczne z dziełem stworzenia?

Co z tego, że bedziemy się przerzucać cytatami z biblii?


Religie są próbą odpowiedzi na pytania moralne, ale jakoś dziwnym trafem szybko zamieniają się w ośrodki władzy, wpływu i manipulacji.

Gdyby nie "wojny w imię Boga" mógłbym Cię słuchać Hiobie, ale niestety, autorzy Zeitgeista mają rację - religie służą do panowania nad ludem.

Pozwól, że będę się trzymał rozpoznawania drzew po owocach...


Zgadzam się z Tobą , nie chodzi o przerzucanie sie ilością wersetów.Jednakze patrząc w sposób obiektywny na samą biblię jej przesłanie jest proste.Mamy poznawać Boga, wzjemnie się miłować ,szanować ,wtedy dopiero będziemy znali i czuli sens zycia.Autorzy filmu patrza na pismo w sposób wyrywkowy i nieuporządkowany i krytykuja lub podpierają sie przy tym dogmatami , których w Bibli nie uświadczysz.Na biblie trzeba spoglądać całościowo ,bez wyrywania kontekstów które moga pasować akurat do danej sytuacji.Własnie w ten sposób postepuje kosciół ,który przez wieki fałszował wizerunek Boga,uczestniczył w kulcie bałwochwalstwa,masoneri itd...Zamysł był prosty,pozbawic ludzi swiadomości że istnieje czysta prawda biblijna.Znasz zapewne historię i wiesz że kiedys za samo posiadanie bibli palono na stosie i mordowano.W imie czego?Dlaczego tak wielka obawę budziła jej zawartość?Ponieważ słowo Boze jest " jak miecz obosieczny i przenika aż do kości" inaczej mówiąc potrafi zmienić człowieka.
To że istnieja wojny religijne - z pewnoscią to także zasługa kościoła ,wielu zadaje sobie pytanie po czyjej stronie jest Bóg.A jak Ty myslisz?W bibli jest wyraznie powiedziane ze masz miłować blizniego i nie wyrządzać mu szkody.Czego uczy dzisiejsze chrześcijaństwo?-jak sam stwierdziłes- mordowania w imie boga.Nic bardziej ochydnego człowiek nie wymyslił i z pewnościa zrodłem tego nie jest sama Biblia.
Owoce tego zakłamywania są widoczne na codzień, w tv, radio, czy na you tubie Laughing
Masz słuszność co do manipulacji poprzez religię.Daje sie w nia złapać większośc ludzi, na szczęscie nie wszyscy.
Wybacz ale ten film oddaje to samo co czyni kościół, prawi o dogmatach itp, pokazuje pismo w złym świetle,krótko mówiąc opiera sie na fałszywym świadectwie.Przez co nie jest wiarygodny i jest częścia manipulacji szatańskiej organizacji.
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:45, 24 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście - film to jest głos w sprawie i gdyby budować światopogląd wyłącznie na jego podstawie byłoby tak jak piszesz Hiobie.

Wziąłem sobie do serca, żeby nie traktować go jak prawdy objawionej. Celna uwaga Idea
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 10:57, 24 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie: "Co Alex Jones, oraz republikański senator Ron Paul chcą osiągnąć plując na swój kraj, szerząc panikę w internecie, wydając filmy które po zakończeniu zostawiają ciebie jak gówno na autostradzie?"

Alex Jones:
Po ukończeniu szkoły wyższej Austin Community College próbował odbudować kościół Davida Koresha z "Gałęzi Dawidowej" uznającego swojego przywódce za mesjasza i sratatata. Pomagać mu mieli ci którzy przeżyli obławę w Teksasie w '93.
Pomijając fakt iż owy facet nienawidzi rządu hamerykańskiego był JEDNYM z SIEDMIU republikanów dążących o fotel do Izby Reprezentantów.
Był zapraszany do programów tj.George Noory on Coast to Coast AM, Showbiz Tonight, CBC, The Washington Post, WorldNetDaily, USA Today, San Antonio Express-News, Austin American-Statesman, The Alan Colmes Show, and C-SPAN.

Więc nie gadajcie że "Rządy zabraniają mu się wypowiadać". . .

Ten gość dla mnie nie robi tego wszystkiego z "czystej, nieskazitelnej woli" a po prostu chce na tym zarobić jak obecni politycy. . .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:32, 24 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alex ma całą masę wad których nawet nie stara się ukryć. Nie dziwie mu się, że czasem go ponosi. Gdybym siedział w tym biznesie tak długo jak on i przez tyle lat machał transparentem "Uwaga będzie atak terrorystyczny" "uwaga zwalą to na Bin Ladena" "uwaga zorganizują krach" "uwaga wprowadzą nową walutę", "uwaga stworzą Unię Ameryki Północnej" itd... i gdybym cały czas słyszał, że spadłem z byka, powinienem się leczyć., i nawet kiedy wszystkie przepowiednie się z czasem spełniają ludzie nadal uważają mnie za świra i wszystko tłumaczą sobie jako niekompetencję rządzących... no cóż... też poczuł bym się nieco sfrustrowany.

Tak wunderwaffel. Masz rację. To wszystko niekompetencja rządu a Alex Jones to agent NWO.

A wiesz jakie jest moje zdanie na temat Alexa?
Nawet gdyby był agentem, wolę słuchać jego radia i oglądać jego filmy, czytać artykuły na jego stronie niż słuchać TOK FM, oglądać fakty w TVN24 i czytać Wyborczą. Dlaczego?
Bo z doświadczenia wiem, że jest wysokie prawdopodobieństwo, że będę wiedział kilka/kilkanaście miesięcy wcześniej co się może zdarzyć. A to daje możliwość podjęcia trafniejszych decyzji. Oglądając wiadomości nie masz szans na przewidzenie tego co się stanie, nie będziesz nawet wiedział co się dzieje teraz nie wspominając już o fałszowaniu historii.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:59, 24 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JackBlood napisał:
(...) Oglądając wiadomości nie masz szans na przewidzenie tego co się stanie, nie będziesz nawet wiedział co się dzieje teraz nie wspominając już o fałszowaniu historii.


na marginesie, ostatnio mój sześcioletni syn zapytał mnie o IIWŚ, postarałem się przedstawić mu w skrócie podłoże polityczne... i nagle zdałem sobie sprawę, że tak jak przez 50 lat żyliśmy w zakłamaniu, tak teraz nie zawiele się zmieniło. Cudowne Wafle wolą wierzyć, że wojnę wywołał w pojedynkę psychicznie chory facet z jednym jądrem, współczesnym światem rządzą lepiej przygotowani, a Jones, Ron Poul, McKinney i inni to głupki, szukający taniej sensacji i plujący na swój kraj...

Już widzę jak oni bedą tłumaczyć historię swoim dzieciom: Źli terroryści zaatakowali najwspanialsze miasto zachodniej cywilizacji. Ilość ofiar była przeogromna...Na szczęście z bożą pomocą, świat chrześcijański przeciwstawił się złu i wyzwolił Irak i Afganistan z rąk psychopatycznych morderców, niosąc wolność i ukojenie cywilnej ludności... Niestety wkrótce terroryści zaatakowali globalny system finansowy szerząc czarną propagandę. Na szczęście udało się pojmać i osądzić terrorystów, stworzyć nowe prawo chroniące informacje, internet i obywateli... i od tej pory wszyscy maja pracę, pieniądze są powiązane z chipem pod skórą, policja potrafi wyłapać przestępców i wynaturzeńców zanim zrobią coś strasznego, nie ma kłopotów z przeludnieniem i wszystkie potrzebne nam substancje płyną w wodzie kranowej. Nie musimy już nad niczym myśleć - możemy być szczęśliwi.God Bless New Order.
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:10, 24 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Who controls the past controls the future. Who controls the present controls the past." George Orwell.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zeitgeist - krytyka
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile