W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Bóg czy Darwin - kto cie stworzył?  
Podobne tematy
Nowo odkryte gatunki72
Ukryta archeologia 29
Zakazana Archeologia- ukryta historia czlowieka20
Pokaz wszystkie podobne tematy (19)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 7077
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 09 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:

To, że wszechswiat powstał przypadkowo jest na dzien dzisiejsz wnioskiem z obserwacji, bardzo dokładnych i szczegółowych, nie jest naginaniem tylko ewolucją!


Jedziesz po bandzie. Obserwacje nie są ani dokładne, ani szczegółowe. Nasz wiedza to nadal przedszkole.


The Mike napisał:

A jaki wg Ciebie jest Bog?


Bóg to dla mnie to coś, co stworzyło wszechświat. Dla ciebie też - tylko Ty to nazywasz przypadkiem. Są przesłanki (delikatnie mówiąc - ostatecznie aspiruje do miana sceptyka Mr. Green ) na deterministyczną naturę wszechświata - again - Teoria Chaosu (poczytaj Jamesa Gleick'a).

The Mike napisał:

Czy jest to świadoma istota, świadoma nas i siebie? Świadoma czasu? Wchodzimy w obszary sci -fi, ale dobra. Jedziem! Powiedz, skoro Biblia dla Ciebie to fantasy (dla mnie jak zapewne wiesz, też), to Twoja koncepcja Boga nie opiera się na wszechmogacym i wszechwiedzącym stwórcy, bo jak już pisałem, według mnie to nie ma sensu, tak jak ewolucja byłaby bez sensu w wypadku wszechwiedzy i wszechmocy. Oczywiście opieramy się na logice i zakładamy, ze od razu tworzysz dzieło najlepsze na jakie Cie stać, nie zaś czekasz aż samo się utworzy.


Nie wiem dlaczego uparcie określasz ewolucję jako bezsensowną w świetle hipotetycznej wszechwiedzy czy wszechmocy Boga (niekoniecznie taki musi być, ale jako Stwórca tego wszechświata - ten wszechświat powinien mu być dość dobrze znany, czyż nie?). Zakładasz, że Bóg musi stworzyć coś idealnego. Dlaczego proces stwarzania wszechświata i życia nie może być tutaj celem? Po co miałby Bóg stwarzać coś idealnego - tak jakby miał się skopiować... Wink

Wyobraź sobie, że Ty jesteś Bogiem. Wszechwiedzącym i wszechmocnym. Nie ma tutaj jakiś innych atrybutów. Wszystko wiesz. Wiesz co się stanie w każdym Twoim momencie istnienia. Po prostu trwasz - poza czasem i przestrzenią. Nie podejmując żadnych decyzji, bo z góry wiesz jakie będą konsekwencje. Świadomość wszystkiego i wszędzie (stąd w innym wątku porównałem Boga do Świadomości).
Stworzenie wszechświata, w którym funkcjonowałoby życie mogące przyjąć częściową formę świadomości, dokonywać wyborów i w pełni doświadczać konsekwencji swoich wyborów jest po części odpowiedzią na pytanie czy wszechmogący Bóg może stworzyć kamień, którego sam nie podniesie. My jesteśmy tą odpowiedzią. Nasza Świadomość jest częścią Boskiej Świadomości, która stworzyła wszechświat po to, żeby móc doświadczać. W warunkach pełnej wszechwiedzy/świadomości wszystkie doświadczenia są znane. Nie ma miejsca na jakikolwiek ruch. Nieskończenie rosnący wszechświat, w którym powstają coraz to nowsze miejsca, w których może powstać życie, które ewoluuje i żyje własnym torem oraz nieustannie doświadcza czegoś nowego.
Tak jak ujął to Bill Hicks, cała materia to skondensowana do wolnej wibracji energia, wszyscy jesteśmy jedną Świadomością doświadczającą się subiektywnie, nie ma czegoś takiego jak śmierć, życie to sen, a my jesteśmy jedynie wyobrażeniami nas samych. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:59, 10 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Aqua
Cytat:

Ja twierdzę, że proces ewolucji jest sposobem w jaki manifestuje się wizja Stwórcy wszechświata.

Czemu tak twierdzisz?
Cytat:
Stworzenie wszechświata, w którym funkcjonowałoby życie mogące przyjąć częściową formę świadomości, dokonywać wyborów i w pełni doświadczać konsekwencji swoich wyborów jest po części odpowiedzią na pytanie czy wszechmogący Bóg może stworzyć kamień, którego sam nie podniesie.

w jaki sposób odpowiada?

Generalnie widzę w twoich poglądach dużo sensu, ale i dużo baśni.
Cytat:
Nasza Świadomość jest częścią Boskiej Świadomości, która stworzyła wszechświat po to, żeby móc doświadczać.

Tu się zatrzymajmy. Chcę wiedzieć z kim rozmawiam, bo jest o czym.
Wierzysz w to, co w cytacie, sądzisz tak? a może nie wierzysz a raczej wydaje ci się to fajnym pomysłem?
Cytat:
a my jesteśmy jedynie wyobrażeniami nas samych.

raczej co najwyżej nasze ego.
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:25, 10 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astan napisał:
@Aqua
Cytat:

Ja twierdzę, że proces ewolucji jest sposobem w jaki manifestuje się wizja Stwórcy wszechświata.

Czemu tak twierdzisz?


A jaką mam alternatywę? Osobliwość matematyczną? Ot, kwestia nazewnictwa. Po prostu niektórzy, na stwierdzenie - Bóg stworzył wszechświat dostają spazmów. Nie mogę powiedzieć, żebym - patrząc na wariatów od Biblii - nie rozumiał czemu, ale ja po prostu staram się nie być uprzedzonym. Nie znajduje uzasadnienia dla koncepcji przypadku jako sprawcy czegokolwiek. Po prostu nie ma dla mnie przypadku. Jest zawsze przyczyna i jest jej następstwo. Wiarę w przypadek stawiam na równi z wiarą w Pismo Święte.


Astan napisał:

Cytat:
Stworzenie wszechświata, w którym funkcjonowałoby życie mogące przyjąć częściową formę świadomości, dokonywać wyborów i w pełni doświadczać konsekwencji swoich wyborów jest po części odpowiedzią na pytanie czy wszechmogący Bóg może stworzyć kamień, którego sam nie podniesie.

w jaki sposób odpowiada?


Świadomość/Bóg w swojej pierwotnej formie może podnieść każdy kamień. Nie ma ograniczeń. Kamień, którego nie podniesie znajduje się w naszym Wszechświecie. My będąc wyposażeni w pewną formę Świadomości jesteśmy tak jakby Bogiem z amnezją, narzuconą samemu sobie. My w naszym materialnym ciele tego kamienia nie podniesiemy. Mamy szerego ograniczeń. Ale tu bez ciśnienia, nie zakładam, że Stwórca jest wszechmocny, więc test z kamieniem w ogóle może go nie dotyczyć - to tylko taka moja luźna interpretacja. Wink


Astan napisał:

Generalnie widzę w twoich poglądach dużo sensu, ale i dużo baśni.


Każdy widzi to co chce. Na tym polega piękno istnienia. Każdy z nas jest inny Mr. Green
... ale tak sobie myślę, że dla dobra tej mojej "hipotezy" mógłbyś powiedzieć co zaliczałbyś do grupy sensu, a co do drupy baśni Cool


Astan napisał:

Cytat:
Nasza Świadomość jest częścią Boskiej Świadomości, która stworzyła wszechświat po to, żeby móc doświadczać.

Tu się zatrzymajmy. Chcę wiedzieć z kim rozmawiam, bo jest o czym.
Wierzysz w to, co w cytacie, sądzisz tak? a może nie wierzysz a raczej wydaje ci się to fajnym pomysłem?


Bardziej wierzę, niż uważam to za fajny pomysł. Fajnym pomysłem może wydawać mi się podział świadomości na 9 poziomów, jak to Lungold z Callemanem uczynili interpretując Kalendarz Majów, i tak np. pierwszym poziomem są prawa fizyczne, drugim jest życie na poziomie komórki itd. To jest fajny pomysł. Luźno i z dystansem. Chociaż pewnie czasami przesadzam. Wink Natomiast kwestię Świadomości jako Boga traktuje raczej poważnie. Z tym, że daleko mi do fanatyka. Moja koncepcja nie wymaga zaangażowania ideologicznego. Traktuje to jak próbę uporządkowania mojego postrzegania wszechświata. Moja wiara jest tutaj poglądem. Niczym więcej.


Astan napisał:

Cytat:
a my jesteśmy jedynie wyobrażeniami nas samych.

raczej co najwyżej nasze ego.


Nie wiem, czy tu jest jakaś różnica, ale niech Ci będzie. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:32, 11 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua. Twoja postawa jest rozbrajająca. Naprawde twierdzisz, że to tylko kwestia nazewnictwa?

Czy jest to Bóg, czy osobliwość matematyczna to jedna chwała, tak?

Bóg może podnieść każdy kamień, dopóki nie sprawi, że nie będzie mógl go podnieść, to jest dobre, jednak przeczy wszechmocy stwórcy, prawda?

Ogólnie piszesz, że Twoja wiara jest próbą uporzadkowania informacji, jednak pewne rzeczy przyjmujesz za pewniki? Czy nie jesteś niczego pewnym, bo niczego pewnym być nie można. O, to jest ciekawe. BO tu powstał pewnien kompromis, tak powstaliśmy z małpy ale to itak dzieło Boga.

Ale tu znowu w gruzach leżą wszelkie formy zorganizowanych religii, szczególnie chrzescijanskiej i muzułmanskiej oraz żydowskiej.

Tak naprawde wiemy to co obserwujemy, w czasie gdy obserwujemy coraz więcej i coraz lepiej wyciągamy wnioski, to wiara tez ewoluuje, więc wszelkie dogmaty w przypadku wiary nie mają sensu.

Ja tu widzę u Ciebie Aqua, podobnie jak u Patina silne uczucie, odczucie wiary.

W każdym razie Wasze (nasze) wiary są absolutnie sprzeczne z dogmatami i poniekąd wyrazają pogwałcenie naszych umysłów przez kościół!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:49, 11 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze powiedziawszy Mike, nie za bardzo rozumiem co do mnie napisałeś. Coś niby chcesz mi powiedzieć, ale tak do końca to nie wiem co.
Może uprośćmy trochę. Zamienię w mojej hipotezie Boga, na Absolut, bo widzę, że cały czas pojawia się w Twoich wypoiedziach jakieś nawiązanie do Religii, którą to w ogóle wykreśliłem z mojego życia i absolutnie się tym nie zajmuje. Czasem mogę się z tego pośmiać, ale generalnie niezbyt to grzeczne, więc nie robię tego za często.

Tak więc nie ma Boga. Jest Absolut, który jest Świadomością. Stąd Wszechświat jako układ deterministyczny jest pozbawiony przypadku.
Rozumiem, że Ty odrzucasz istnienie Absolutu.
Nie rozumiem tylko na jakiej podstawie?
Teorii ewolucji? Wiesz jakie jest prawdopodobieństwo spontanicznego powstania życia z materii nieorganicznej?
I to jest wiara w przypadek. Ja biorę pod uwagę to prawdopodobieństwo i odrzucam je jako zbyt niskie. Nastepnym krokiem jest u mnie koncepcja, w której wszechświat jest zaprojektowany tak, że owo życie musi powstać, bo projektant stwarzając poszczególne elementy kładł nacisk na to aby ono miało relatywnie łatwe zadanie, żeby powstać.
Emisja energii przez gwiazdy, obrót planet uśredniający absorbcję owej energii stwarzając całościowo układy na których energia znajduje się na poziomie, który ułatwia powstanie życia, a kompozycja planet to umożliwia, okres trwania takich warunków, umożliwiający powstanie życia, które automatycznie ewoluuje. I to wszystko przez przypadek. A Ty się ze mnie śmiejesz. Masz chłopie poczucie humoru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:57, 11 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście od Absolutu wolę Finlandię.

Teorie filozoficzno-religijne jakoby cały wszechświat był jednym wielkim organizmem, a tym samym posiadał świadomość są nam wszystkich chyba powszechnie znane, zwłaszcza w erze New Age. I doprawdy trudno podejść od nich inaczej niż jak do kolejnej religii, gdyż opierają się iście na wierze.

Niemniej jednak świadomość nie tworzy - to ona jest tworem, bardziej iluzją, efektem ubocznym, śladem istnienia wyewoluowanych form.
Moim zdaniem świadomość (rośliny, człowieka, czy wszechświata) jest tworem ewolucji, a nie na odwrót, jak zdajesz się sugerować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 11 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam wódki nie pijam. Podobno można od niej dostać małpiego rozumu. Mr. Green

Ja nic o jednym wielkim organizmie nie mówiłem. Wsadzanie mojej hipotezy do worka z religiami, a w szczególności New Age odbieram jako niezrozumienie tego co napisałem. Inaczej - z grzeczności - mi tego odebrać nie wypada.

Nie twierdzę, że nasza świadomość nie jest tworem ewolucji. Zauważam brak jednoznaczego wytłumaczenia tego czym jest świadomość oraz poziom zróżnicowania owej z punktu widzenia ewolucji właśnie. Jaką świadomość ma mrówka, jaką ma koń, a jaką człowiek i jaką będzie miało coś co będzie stało ponad nami w drabinie ewolucji?
Jeżeli świadomość ma charakter empiryczny i jest nabywana w ramach nabywania doświadczeń, a mózg jedynie zapisuje te doświadczenia, to maksymalna(nieskończona) świadomość jest możliwa tylko w przypadku nabycia maksymalnej(nieskończonej) ilości doświadczeń. Absolut posiadający maksymalną(nieskończoną) wiedzę (istnieje inne źródło wiedzy niż doświadczanie?) równy jest maksymalnej(nieskończonej) świadomości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:40, 11 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua napisał:
A ja tam wódki nie pijam. Podobno można od niej dostać małpiego rozumu. Mr. Green

Nie jeśli zagryzasz mięsem Smile

Cytat:
Ja nic o jednym wielkim organizmie nie mówiłem. Wsadzanie mojej hipotezy do worka z religiami, a w szczególności New Age odbieram jako niezrozumienie tego co napisałem.

Mówiłeś o najwyższej świadomości, sile która zawsze była, która w inteligentny sposób stworzyła wszechświat w formie jaką znamy. I mówiłeś że ta siła - twórcza świadomość - to twój Bóg.
Tak to zrozumiałem - więc w którym momencie źle zrozumiałem? Tylko błagam, jak będziesz wyjaśniał to postaraj się nie tym razem szyfrować swego przekazu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:33, 11 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz napisałeś wszystko dobrze. Może z wyjątkiem tego Twój przed Bóg. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:48, 11 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc siłą rzeczy ta świadomość ma inną naturę niż tradycyjna świadomość jaką obserwujemy na co dzień.

Tradycyjna świadomość nie istnieje bez organizmu - jest zawsze tworem jakiegoś organizmu; glona, glizdy, człowieka, czy nawet całej planety (która też jest swego rodzaju organizmem).

Tymczasem ten twój Bóg (bo na pewno nie mój) ma to na odwrót: jest świadomością, która nie potrzebuje organizmu - tak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:54, 11 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua

Cytat:
Teorii ewolucji? Wiesz jakie jest prawdopodobieństwo spontanicznego powstania życia z materii nieorganicznej?
I to jest wiara w przypadek. Ja biorę pod uwagę to prawdopodobieństwo i odrzucam je jako zbyt niskie. Nastepnym krokiem jest u mnie koncepcja, w której wszechświat jest zaprojektowany tak, że owo życie musi powstać, bo projektant stwarzając poszczególne elementy kładł nacisk na to aby ono miało relatywnie łatwe zadanie, żeby powstać.
Emisja energii przez gwiazdy, obrót planet uśredniający absorbcję owej energii stwarzając całościowo układy na których energia znajduje się na poziomie, który ułatwia powstanie życia, a kompozycja planet to umożliwia, okres trwania takich warunków, umożliwiający powstanie życia, które automatycznie ewoluuje. I to wszystko przez przypadek. A Ty się ze mnie śmiejesz. Masz chłopie poczucie humoru.


Wiesz jakie jest prawdopodobienstwo powstania inteligentnego i świadomego twórcy wszerzeczy? Setki miliardów razy mniejsze niż samoistnego powstania życia, któro jak widzisz istnieje a Twojego Boga ani widu ani słychu.

Dzis poplątały mi się spinacze w pudełku, samoczynnie? Czy to Bóg zrobił. To jest zagadka.

Wszechświat jest ogromny, więc prawdopodobienstwo w tej skali liczy się adekwatnie do rozmiarów przestrzeni. Więc jest ogromne, że samoistnie powstało życie. Z resztą, samoistnie to dziwne stwierdzenie. Jest to efekt kumulowania się przypadkowych zdarzeń.

Nawet jak na początku jest jakaś świadoma istota, ktoar to wszystko spowodaowała, to zadaniem naukowca będzie zbadanie jak ta istota powstała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:16, 12 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:

Wiesz jakie jest prawdopodobienstwo powstania inteligentnego i świadomego twórcy wszerzeczy? Setki miliardów razy mniejsze niż samoistnego powstania życia, któro jak widzisz istnieje a Twojego Boga ani widu ani słychu.


czy Twoje twierdzenie "setki miliardów razy mniejsze" jest domysłem czy opiera sie na szczegółowych obliczeniach?
Spotkałem się informacją że jakiś czas temu dwóch matematyków całkowicie niezależnie od siebie wyliczyło prawdopodobieństwo samoistnego powstawania życia z dostępnych aminokwasów.
wynik jaki uzyskali to 1 i 40 000 zer! (czterdzieści tysięcy zer)

Cytat:
Dziś poplątały mi się spinacze w pudełku, samoczynnie? Czy to Bóg zrobił. To jest zagadka.


czy spinacze poplątały się w jakiś uporządkowany wzór czy całkiem przypadkowo nie tworząc żadnego wzoru?
gdyby splątały się tworząc jakąś np, literę czy powszechnie znany znak dalej byś twierdził że splątały się same czy ktoś ci je tak połączył?

Cytat:
Wszechświat jest ogromny, więc prawdopodobienstwo w tej skali liczy się adekwatnie do rozmiarów przestrzeni. Więc jest ogromne, że samoistnie powstało życie.


Mam takie dziwne pytania.
Czy na ziemi w dalszym ciągu samoistnie powstaje życie?
Co z formami które się nigdy nie rozwinęły i nadal pozostają prymitywne, czy one nie chcą się udoskonalać?
Skoro naukowcy tak dużo wiedzą o powstaniu życia, znają schematy, przebiegi, to kiedy sami stworzą jakieś życie? czy jest to naprawdę takie trudne dla tęgich łubów a zrobił to głupi przypadek?
Dlaczego ze wszystkich żyjących istot tylko człowiek zdominował planetę, dlaczego równolegle nie powstały konkurencyjne gatunki równie inteligentne? przecież wiele z nich miało dożo większe szanse na rozwój (niektóre z nich mają nawet większe mozgi)

Cytat:
Z resztą, samoistnie to dziwne stwierdzenie. Jest to efekt kumulowania się przypadkowych zdarzeń.


Proszę powiedz w którym momencie przypadek przestaje być przypadkiem a jest planowanym działaniem?

Załóżmy sytuację.
Grasz w totolotka, trafiasz 6, wygrywasz. przy kolejnym losowaniu sytuacja sie powtarza.
Pytanie:
przy której wygranej uznasz że to nie jest przypadek?

w historii polskiego lotto chyba tylko raz zdarzyło się że jedna rodzina wygrała w totka dwa razy w ciągu 3 losowań.

Cytat:
Nawet jak na początku jest jakaś świadoma istota, ktoar to wszystko spowodaowała, to zadaniem naukowca będzie zbadanie jak ta istota powstała.


badać sobie może.
Musimy zdać sobie sprawę że na niektóre pytania nigdy nie otrzymamy odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:04, 12 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam takie dziwne pytania.
Czy na ziemi w dalszym ciągu samoistnie powstaje życie?


A ja mam takie pytanie, czy Bóg tworzy nowe zycia na nowych planetach?

A tak serio to zbadaj jakie warunki były wtedy, jakie są teraz. Ok?


Cytat:
Co z formami które się nigdy nie rozwinęły i nadal pozostają prymitywne, czy one nie chcą się udoskonalać?


Dlaczego Bóg stworzył takie prymitywne formy, bez szans na udoskonalenie? Przecież to okrucienstwo!

A tak serio, to i te formy ewoluują.


Cytat:
Skoro naukowcy tak dużo wiedzą o powstaniu życia, znają schematy, przebiegi, to kiedy sami stworzą jakieś życie? czy jest to naprawdę takie trudne dla tęgich łubów a zrobił to głupi przypadek?

Już to zrobili Tomeq
http://www.sfora.pl/Naukowcy-stworzyli-sztuczne-zycie-a20357


Cytat:
Dlaczego ze wszystkich żyjących istot tylko człowiek zdominował planetę, dlaczego równolegle nie powstały konkurencyjne gatunki równie inteligentne? przecież wiele z nich miało dożo większe szanse na rozwój (niektóre z nich mają nawet większe mozgi)


Człowiek mial najlepsze predyspozycje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:54, 13 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:

A ja mam takie pytanie, czy Bóg tworzy nowe zycia na nowych planetach?


Sądzę że jest to wielce prawdopodobne że tak własnie czyni.

Cytat:
A tak serio to zbadaj jakie warunki były wtedy, jakie są teraz. Ok?


Wg najnowszych doniesień na ziemi nie było warunków do powstania życia, stąd pogląd coraz częściej głoszony że życie przyleciało na komecie.
Jak widzę środowisko naukowe nie jest zgodne co do tej kwestii i w dalszym ciągu brak pewności ostatecznej teorii.

Cytat:
Dlaczego Bóg stworzył takie prymitywne formy, bez szans na udoskonalenie? Przecież to okrucienstwo!


To nie jest żadne okrucieństwo. Jak doskonale wiesz, wiele form życia jest niezbędnych dla funkcjonowania ekosystemu.
wiele tzw "prymitywnych form" jest niemal niezbędna i wbrew pozorom nie są to prymitywne formy lecz dostosowane do konkretnych zadań.
Czy można powiedzieć że ołówek jest bardziej prymitywny od długopisu czy tylko jest przeznaczony do innych zadań.

Cytat:
A tak serio, to i te formy ewoluują.


Problem w tym że tego nie można stwierdzić.
Czy ktoś kiedyś zauważył żeby jeden gatunek przeobraził się w inny lub go bardzo dokładnie opisał?

Cytat:
Już to zrobili Tomeq
http://www.sfora.pl/Naukowcy-stworzyli-sztuczne-zycie-a20357


Pozwól że zauważę iż naukowcy niczego nie stworzyli.
wykorzystali zbudowaną komórkę i podmienili jej tylko DNA.
Jak wiesz DNA to program.
Czy jeśli zamiast Linuksa zainstalujesz Windowsa to w ten sposób stworzysz całkiem nowy inny komputer?
Czy tylko z innym oprogramowaniem?
Czy wiesz że, żeby zbudować komórkę potrzebne jest DNA bo to właśnie DNA zawiera informację jak ma być zbudowana i jak ma funkcjonować komórka. Dodatkowym utrudnieniem jest to że w zbudowanej komórce jest dekoder DNA bez którego niczego nie można zbudować. Sama budowa i funkcjonowanie dekodera jest zapisana w DNA.

Jest to jeden z wielu układów nieredukowalnie złożonych które muszą zaistnieć jednocześnie żeby zadziałać.
Polecam Ci film "Odkrywanie tajemnicy życia", proszę obejrzyj go, nie jest długi, wówczas sobie porozmawiamy Smile

Cytat:
Człowiek mial najlepsze predyspozycje.


Co to znaczy predyspozycje i skąd je nabył?
Przecież teoretycznie inne orgazmy miały znacznie więcej czasu na osiągniecie wyższego stopnia inteligencji/rozwoju a tym samym zdobycia najlepszych predyspozycji.
Przykro mi ale nie mogę uznać tej odpowiedzi za satysfakcjonującą.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:34, 13 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua napisał:


Bóg to dla mnie to coś, co stworzyło wszechświat.


Większość myśli , że wszystko musiało mieć swój początek ( a co za tym idzie i koniec ) . Ja jestem odmiennego zdania . Wszystko istniało od zawsze . Nic/nikt nie stworzył tego co ty/my nazywamy wszechświatem . Cały nasz wszechświat można zmieścić w pudełku zapałek . Wiecznych narodzin i wiecznych śmierci , taki
uroboros Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:44, 13 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałeś:
Cytat:

Ty:
Skoro naukowcy tak dużo wiedzą o powstaniu życia, znają schematy, przebiegi, to kiedy sami stworzą jakieś życie? czy jest to naprawdę takie trudne dla tęgich łubów a zrobił to głupi przypadek?
Ja:
Już to zrobili Tomeq
http://www.sfora.pl/Naukowcy-stworzyli-sztuczne-zycie-a20357

Ty:
Pozwól że zauważę iż naukowcy niczego nie stworzyli.



Jak nie stworzyli, jak stworzyli? SZTUCZNIE STWORZYLI nowe życie! Tomeq, czytac nie potrafisz? A w jaki sposób, ich sprawa.

Co do reszty Twoich rozpaczliwych prób odpowiedzi, to sadzisz, że Bóg tworzy właśnie życie na nowych planetach. Sądzisz, że wg tajemniczych źrodeł, chyba Twojego kapelana, na Ziemi nigdy nie było warunkow do powstania życia. Twierdzisz, że nie można twierdzić, że prymitywne formy ewolują (sic!). Hehehehehe.

Człowieku, tego uczą w seminarium?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1412
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:15, 13 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:


Teorie filozoficzno-religijne jakoby cały wszechświat był jednym wielkim organizmem, a tym samym posiadał świadomość są nam wszystkich chyba powszechnie znane, zwłaszcza w erze New Age. I doprawdy trudno podejść od nich inaczej niż jak do kolejnej religii, gdyż opierają się iście na wierze.


,,twojej" wierze ...

Bimi napisał:

Niemniej jednak świadomość nie tworzy - to ona jest tworem, bardziej iluzją, efektem ubocznym, śladem istnienia wyewoluowanych form.
Moim zdaniem świadomość (rośliny, człowieka, czy wszechświata) jest tworem ewolucji, a nie na odwrót, jak zdajesz się sugerować.


A tu to już ,,dałeś" popis ignorancji niewiedzy ,tępoty i zaślepienia Smile

a ponoć panoczek ,,Bimi" paaaaaaaaaliiiiii ziołoooooo ? chyba ,kadzidełka antystresowe chynskie Smile


Wracąjc do tematu - Bóg czy Darwin - kto cie stworzył? -

odpowiem

Kto ma dylemat ?
Kim jest ten co ma dylemat ,kto go stworzył ?
Kim jest ten ,który wie ,że jest ?
Kim jest ten ,który potrafi ,bez cienia wątpliwości i wahania ,dostrzec JESTEM ?
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Bóg czy Darwin - kto cie stworzył?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile