W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
walczymy z propagandą darwinizmu   
Podobne tematy
Nowo odkryte gatunki72
Ukryta archeologia 29
Zakazana Archeologia- ukryta historia czlowieka20
Pokaz wszystkie podobne tematy (19)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
27 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 19174
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:04, 13 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozpierdala mnie takie waskie podjescie do pewnych tematow.

Jest pan kapitalista? Nie? To pewnie jebanym komuchem!!
Jest pan darwinista? Nie? To pewnie pierdolnietym chrzescijanskim, czy zydowskim fanatykiem!!

Moga byc takze inne mozliwosci, wiec sie nie napinajcie.

Skoro uwazasz, ze teoria na stworzenia przez specyficznego Boga JAHWE jest prawdziwa, to podaj jakies dowody. Tylko uwazaj, na rozne teksty typu Biblia itp. , bo zaraz ktos podrzuci "A dlaczego Biblia? Przeciez jest tysiac innych ksiag na swiecie, ktore traktuja o stworzeniu swiata?" Ja optuje za grecka(starozytna) wersja stworzenia i co mi zrobisz?

Teoria Darwina moze nie tlumaczy 100% wszystkich zmian jakie sie dokonaly w przyrodzie, ale dosc dobrze i moim zdaniem wiarygodnie oddaje czesc przeobrazen zywych organizmow. Swoja prace pan Darwin dosc dobrze udokumentowal i poparl wynikami badan. Teoria jest spojna, lecz nie uniwersalna. Wszystkie inne teorie sa mile widziane. Niemile widziane natomiast jest bredzenie i cytowanie majakow chuj wi kogo.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:10, 14 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
w żadnym momencie nie był dzięciołowi do niczego przydatny i jako taki powinien ulec zanikowi.


Powiedz to do wyrostka robaczkowego.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:32, 14 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Meskie sutki tez chetnie posluchaja.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:03, 14 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoria ewolucji od teorii boga różni się tylko tym że darwinizm zadaje pytanie i bierze pod uwagę możliwość pomyłki a teoria boga zadawanie pytań traktuje jako słabość wiary, teoria boga nie pomaga zrozumieć ale stawia szlaban w miejscu "co było wcześniej"..Kiedy zapytać ewolucjonistę co było na początku odpowie że tak naprawdę nie wiemy jeśli zapytać namiestnika boga na ziemi dajmy na to proboszcza, to odpowie że "najpierw przed stworzeniem to był te no chaos a przed chaosem to był bóg on zawsze był początkiem" ... A więc skoro przed nami był tylko chaos, a w oparach tego chaosu wylegiwał się bóg , to wszytko co powstało "po chaosie " jest sprawka boga więc jest on za to odpowiedzialny tak samo jak murarz który spierdoli ścianę jest odpowiedzialny za późniejszą katastrofę budowlaną... W powyższym świetle niehonorowe z jego strony zwalanie winy na szatana za wszelkie zło na świecie jest według mnie dowodem że bóg nie może być płci męskiej ewentualnie może być pedałem lub eunuchem skoro nie stać go na śladowe przejawy honoru...Mógłbym ciągnąc ten watek dalej dalej ale nic nowego bym nie znalazł bo nawet jeśli dojdziemy już do czasów Jezusa to znowu się okazuje że bóg ponownie nie poczuwa się do odpowiedzialności za swoją fuszerkę i w ramach naprawy gwarancyjnej ludzkości wysyła zbawiciela nie brudząc jak zwykle rąk ...Jak widać sposoby manipulacji nie zmieniły się od powstania świata... Bóg wysyła zbawiciela ten ponosi ofiarę a bóg redagując swój medialny przekaz zwany biblia robi taki mętlik że wychodzi na to że on jest jeden ale jest ich trzech i jeden z nich to ten co zabił się za nas ...W tym wszystkim nie sposób się połapać i zostaje tylko w to uwierzyć ...
Ps ..Jeżeli obraziłem czyjeś uczucia religijne to znaczy że ma słabą wiarę Wink i powinien zwiększyć dawkę opium...
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:09, 14 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

privilege napisał:
Kiedy zapytać ewolucjonistę co było na początku odpowie że tak naprawdę nie wiemy
jeśli zapytać namiestnika boga na ziemi dajmy na to proboszcza, to odpowie że "najpierw przed stworzeniem to był te no chaos a przed chaosem to był bóg on zawsze był początkiem" ...

jakby podejść do tego metaforycznie można dojść do wniosku, że w obu przypadkach początek był ten sam: na początku był jeden wielki chuj... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:31, 14 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi...wszyscy wiedza czego masz kompleks...po co non stop o tym pisac?
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 14 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam kompleks? przecież to nie ja się modle do wielkiego chuja.. znaczy sorry.. jak to było? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:02, 15 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@tomeq - ale wyjasnij mi jak to do konca jest, bo skoro Bóg jest miłością, chociaż wszyscy wiemy że "miłośc nie zazdrości", a jednocześnie również wiemy że "Bóg Twój jest Bogiem zazdrosnym", to jak w końcu jest?

Czcimy Boga miłosierdzia, czy chorego psychicznie sadystę, który morduje matkę, ojca i braci kilkuletnich madianitek, tylko po to, aby wydać ich w niewolę prostytucji izraelskich pederastów? No wyjasnij mi czym te kilkuletnie dziewczynki zasluzyly sobie na taka kare, bo wina ich ojców (matek), jest dla mnie moralnością 5-cio latka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:01, 15 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedynym "chorym psychicznie sadystą, który morduje matkę, ojca i braci" jakiego znam jest szatan.
Przeczytaj dokładnie Biblię to zrozumiesz czym jest miłość Boża.

nawet na tej stronie masz pełno dowodów "miłości" szatana.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:49, 15 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomeq napisał:
Jedynym "chorym psychicznie sadystą, który morduje matkę, ojca i braci" jakiego znam jest szatan.
Przeczytaj dokładnie Biblię to zrozumiesz czym jest miłość Boża.

nawet na tej stronie masz pełno dowodów "miłości" szatana.

pozdrawiam


Odpierdol się od szatana ...
To mówi Pan: Oto Ja wywiodę przeciwko tobie nieszczęście z własnego twego domu, żony zaś twoje zabiorę sprzed oczu twoich, a oddam je twojemu współzawodnikowi, który będzie obcował z twoimi żonami - wobec tego słońca. 12 Uczyniłeś to wprawdzie w ukryciu, jednak Ja obwieszczę tę rzecz wobec całego Izraela i wobec słońca». 13 Dawid rzekł do Natana: «Zgrzeszyłem wobec Pana». Natan odrzekł Dawidowi: «Pan odpuszcza ci też twój grzech - nie umrzesz, 14 lecz dlatego, że przez ten czyn odważyłeś się wzgardzić2 Panem, syn, który ci się urodzi, na pewno umrze».
15 Natan udał się potem do swego domu. Pan dotknął dziecko, które urodziła Dawidowi żona Uriasza, tak iż ciężko zachorowało. 16 Dawid błagał Boga za chłopcem i zachowywał surowy post, a wróciwszy do siebie, całą noc leżał na ziemi. 17 Dostojnicy jego domu, podszedłszy do niego, chcieli podźwignąć go z ziemi: bronił się jednak; w ogóle z nimi nie jadał. 18 W siódmym dniu dziecko zmarło.

2 Samulea roz 12
...To bóg zabił dziecko Dawida i Batszeby jeszcze w łonie matki (jeśli wierzyć w te brednie na których opiera się wiara połowy ludzkości)
Ja jestem zwykłym szarym człowiekiem który nie ma zdania w kwestii aborcji bo to mnie przerasta ...Wasz bóg pokazał co o tym myśli i to w 9 tym miesiącu ciąży !!! Dlatego zgadzam się z Bimi że huj to
jednak pieszczotliwie o nim....
PS... Nie będę szukał kolejnych wersetów o tym jak wasz bóg utopił pól świata,palił zamieniał w słupy soli grał w huja z wiernym sługą Abrahamem podpuszczając go aby zajebał własnego syna mieczem, wcześniej związując go jak bydle,czy wysyłał armie które odrąbywały dzieciom kończyny a nawet nasyłał na dzieci dzikie zwierzęta aby te je szarpały ... Dam wam tylko piosenkę która pokazuje miłość waszego boga do ludzi i niema to nic wspólnego z Szatanem którego to sobie wymyślił jako alibi ...
oto piosenka ...zwłaszcza refren jest wymowny
Pamiętajcie że wszystkie tragedie które spotkały Hioba zostały zesłane na niego przez waszego Boga celem zaspokojenia swojej mani uwielbienia i kolejny raz udowodnienia sobie się że nadal jest kochany ...


_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kosmita




Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 247
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:23, 15 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podsumujmy Laughing

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:53, 16 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@privilege
współczuję Ci....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 16 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomeq napisał:
@privilege
współczuję Ci....


A powinieneś zazdrościć Wink
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:29, 16 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam się nawróciłem. Oczywiście nie na doktrynę kleru (takiego czy innego) tylko na pomysł "stworzenia". Biorąc pod uwagę dziesiątki argumentów przytaczanych w "Pomyłce Darwina" Zillmera no i po przeczytaniu wszystkiego (niemal) co znajduje się na stronce Leszka Klimka. Chociażby kwestia ilościowa/czasowa cofającej się Niagary, czy dziwacznych zupełnie artefaktów znajdywanych w ponoć straszliwie starych skałach i węglu a skończywszy na tym, że gdyby erozja gór i gleb rzeczywiście trwała miliony lat to już by tych gleb przy obecnym tempie nie było. Rozmiar bezdennej ciemnoty wśród ludzi z kolei udowadnia, że nie jesteśmy żadną koroną ewolucji. Dodać do tego "parę" paleoastronautycznych znalezisk i voila.

Niezmiernie bawi mnie natomiast koncept, że zarówno kreacjoniści (ci od Boga wszechmogącego) jak i darwiniści się mylą i żrąc się w najlepsze nie dopuszczają do głosu 3. możliwości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 16 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q8ic napisał:

Niezmiernie bawi mnie natomiast koncept, że zarówno kreacjoniści (ci od Boga wszechmogącego) jak i darwiniści się mylą i żrąc się w najlepsze nie dopuszczają do głosu 3. możliwości.


3 możliwość to jedyna która sie do tej pory nie skompromitowała ale trzecia mozliwość to tak jak by powiedzić "jestem zbyt mały aby to wszytko pojać " a na to nie wielu stać w świecei gdzie każdy chce mieć od razu odpowiedź na wszytko , choćby i z wikipedi...
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:30, 17 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

privilege napisał:
q8ic napisał:

Niezmiernie bawi mnie natomiast koncept, że zarówno kreacjoniści (ci od Boga wszechmogącego) jak i darwiniści się mylą i żrąc się w najlepsze nie dopuszczają do głosu 3. możliwości.


3 możliwość to jedyna która sie do tej pory nie skompromitowała ale trzecia mozliwość to tak jak by powiedzić "jestem zbyt mały aby to wszytko pojać " a na to nie wielu stać w świecei gdzie każdy chce mieć od razu odpowiedź na wszytko , choćby i z wikipedi...


No i jak powiedzieć owieczkom " Nic z tego nie kumam ale zrzućcie się na tace abym nie kumał w komfortowych warunkach....... " Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 18 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu jakiś dobry watek się przewija na Bimowym Forum...

Co tez Panowie Privilage i Caramba tworzycie?

Jak 3 droga?

Pytanie jest proste : jest nie jest..... Nawet jak ktos nie wie to mowi wierze....
Nie czaicie takiej prostej różnicy....

Tu nie idzie o naukowa dyspute w której mozna się wywinąc odpowiedzią 3 drogij:nie wiem...

Tu jest kwestia deklaratywna: wierze lub nie wierzę.

Nie mylcie owieczek Panowie.

Podobnie jak Wy ...czyni druga strona...tj...
kiedy male dzieci sa indoktrynowane przez nich to rozmywa sie roznica pojec pomiedy wierze a wiem.... Księża i siostry mowią: jest, w niebie, zył, nasz Bog...etc..wszystko to
dzieciom przekazywane jest jako fakty....Małe dzieci nie czaj.a tej dyskretnej roznicy....

W sensie naukowej dysputy mozna powiedziec:

jest, nie wiem, nie ma.

Ale w sensie wiary mozna powiedziec tylko : wierzę lubn nie wierzę...

To jest problem tej religii oni zamieniaja sprytnie strone eschatologiczna zagadnienia wiary na strone ideologiczno-fizykalna...


Lubie jedna ksiązke w ktorej autor jeszcze za komuny pisal o czarnej zarazie...i nie mial na mysli dzumy.
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:51, 18 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

privilege napisał:
Odpierdol się od szatana ...

privilege napisał:
Boga celem zaspokojenia swojej mani uwielbienia i kolejny raz udowodnienia sobie się że nadal jest kochany ...


Czy to nie był zakład i zaprzeczenie głupawym powiedzonkom o tym jak to trzeci korzysta gdy dwóch się bije?
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:28, 19 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kalfas Very Happy To tak jak by ktoś Cię pytał- Przyjebać Ci z nogi czy z ręki ? Ja wybieram 3 opcję nie chcę ani tak, ani tak Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Wymuszony wybór nie jest wyborem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 19 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kalfas napisał:

Ale w sensie wiary mozna powiedziec tylko : wierzę lubn nie wierzę...

To jest problem tej religii oni zamieniaja sprytnie strone eschatologiczna zagadnienia wiary na strone ideologiczno-fizykalna...
To jest chytra pułapka językowa. Ale ja nie dam się nabrać. Powiem, że Eschatologia mi zwisa, o! A ty odpowiesz - w takim razie nie wierzysz! A ja odpowiem p*****l się ;D W książkach Lema występują podobne dysputy nad ograniczeniami języka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:56, 19 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomeq napisał:
Jedynym "chorym psychicznie sadystą, który morduje matkę, ojca i braci" jakiego znam jest szatan.


O chwileczkę! - Szatan nigdy nikogo nie zamordował, nigdy też nie kazał nikogo zabić. Co innego bóg - ten kazał mordować i sam mordował całe narody.
Jeżeli znacie jakiś przypadek, gdy szatan kazał kogoś zabić lub sam zabił, to piszcie, bo ja nie słyszałem.
Jedynym chorym sadystą w Biblii jest bóg, przy którym szatan, to niewinne dziewczę.
Tak na marginesie (jeżeli trzymać się Biblii), to szatan również nigdy nie skłamał.

Tomeq - wisisz szatanowi przeprosiny, niesłusznie go oskarżyłeś. Smile
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:09, 19 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewolucja człowieka oficjalnie osiągneła dno Laughing
co wyrośnie z tego dzieciaka? Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:21, 19 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@AQuarto, to niesamowite jak bardzo uwierzyłeś szatanowi i jego kłamstwom!
rozumiem że jeśli Twoje dziecko zrobi coś złego to otrzymuje od Ciebie pochwały i nagrody? no bo gdybyś je za to skarcił byłbyś przecież sadystą. Wink
Aż dziw bierze że jeszcze wymiar sprawiedliwości nie działa w podobny sposób Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:32, 19 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawlak napisał:
ewolucja człowieka oficjalnie osiągneła dno Laughing
co wyrośnie z tego dzieciaka? Rolling Eyes

a co ma wyrosnąć? elton john junior Smile

tomeq napisał:
to niesamowite jak bardzo uwierzyłeś szatanowi i jego kłamstwom!
a szatan czasem mówi też prawdę? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 19 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

tomeq napisał:
to niesamowite jak bardzo uwierzyłeś szatanowi i jego kłamstwom!
a szatan czasem mówi też prawdę? Smile


jeśli prawdę pomieszasz z odrobiną kłamstwa to jest to prawda?
trochę zbaczamy z tematu, który z ewolucją ma tylko trochę wspólnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   » 
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


walczymy z propagandą darwinizmu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile