W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Sposób na biznes  
Podobne tematy
Wielki Brat przyśpiesza34
Kontrola emaili od 15 marca w UK35
Pomysł kontroli Internetu52
Pokaz wszystkie podobne tematy (25)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
17 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 10799
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kadoigcy




Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 1
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:51, 18 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Pol rok temu zatrzymala mnie pewna sluzba mundurowa i nie byla to milicja. akcja byla skierowana na mnie i tylko na mnie. po tym jak mnie dogonili i udaremnili to co mieli udaremnic kazali oddac im telefon bo musza sprawdzic czy nie kradziony. dalem im jeden z dwoch-nie przeszukiwali mnie. potem sciagneli mnie do swojej firmy na papierkowe sprawy i wszystko co z tym zwiazane. telefon znalem doskonale tzn. kazda ryske i to co jest pod bateria-wizualnie nie byl mi obcy zaden szczegol i detal. po wizycie u tych ludzi slepo wierzacych w to , ze robia cos dobrego dla ludzi oddali mi telephon ale zabrali auto- operatywa ktora mnie sluchala powiedzial tak: "powiedz do kogo wiozles to nie zabierzemy ci auta...". wracajac do domu obejrzalem ten nieszczesny telefon i mial fajne slady w tym miejscu gdzi podlacza sie kabel do wgrywania softu. wlaczylem go i sie wyswietla:" praca w trybie offline" "tak lub nie" -klikam tak. wlaczyl sie ale nie mam zasiegu, mam dostep do ksiazki ale nie moge nigdzie zadzwonic chyba ze to bedzie 112... no to juz wiem co mam w telefoniku ktory mi oddali. klikam nie- wyswietla sie : "praca w trybie online". no to wyslalem im smsa z pozdrowieniami(po imieniu). najblizszy tydzien po tym smsie nie byl tygodniem samotnym. a to ktos jezdzil, a to chodzil, stal, ogladal , przygladal .za mna i nie tylko. takze mam do dyspozycji- kogos kto wie z czym to sie je -taki telefon z wgranym tym gownem. oddam za darmo w zamian za pewne info z zwiazku z tym tel. jezeli moze on komus pomoc to prosze dajcie znac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:06, 19 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety chyba masz racje - na analogowym dźwięku który dalej kodowany jest do gsm raczej trudno to przeprowadzić.
ale na szczescie teraz pojawiaja sie te wszystkie iphony i inne androidy - na czymś takim powinno to być proste. o ile nie dostarczą takiej opcji już z samym telefonem, jak w blackberry.
z czasem takie telefony też trafią pod strzechy - kto potrzebuje sobie kupi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:53, 30 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VIP-y na łączach, czyli specjalna sieć dla wybranych

Cytat:
Nawet 3 tys. osób już może w Polsce korzystać ze specjalnych telefonów szyfrujących rozmowy i przesyłanie danych. Sieć obsługuje i zabezpiecza Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego - ujawnia "Gazeta Wyborcza".

Sieć Łączności Rządowej - to oficjalna nazwa systemu. ABW od 1 maja wydaje najważniejszym osobom w państwie telefony - a niektórym też laptopy - pozwalające na prowadzenie rozmów, których nie da się podsłuchiwać, i przesyłanie danych siecią, do której włamanie jest niemożliwe.Dostęp do tej specyficznej sieci mają 33 grupy osób w Polsce, w tym członkowie Rady Ministrów, prezydent, premier, szefowie służb czy policji. Droga do bezpiecznej sieci nie jest jednak zamknięta. Dostęp do niej może uzyskać każdy, wobec kogo z takim wnioskiem wystąpi szef MSWiA

Szyfrujący telefon lub laptop może też dostać każdy, wobec kogo z wnioskiem wystąpi szef MSWiA, jeśli uzna, że sprzęt jest mu potrzebny "w działalności bieżącej i w sytuacjach kryzysowych". W sumie sieć przygotowana jest na przyjęcie 3 tys. użytkowników telefonów i 500 laptopów.

Telefony, których używają nasze VIP-y nie różnią się wyglądem do przeciętnych telefonów dostępnych na rynku. Użytkownicy szyfrowanej sieci korzystają z dwóch terminali dostarczonych prze Nokię. Telefony są specjalnie zabezpieczone przed ingerencją z zewnątrz. Nie da się do nich podłączyć żadnego zewnętrznego urządzenia, a jakakolwiek próba sforsowania zabezpieczeń kończy się trwałym skasowaniem wszystkich danych przechowywanych w telefonie. Aby móc skorzystać z telefonu, należy też wprowadzić specjalne hasło generowane losowo przez token.

Połączenia obsługuje Polkomtel, jednak jeśli rozmowa jest szyfrowana, to odpowiada za to Centrala Telefonii Niejawnej prowadzona przez ABW. Poza najwyższymi władzami i ABW nikt nie wie, gdzie się ona znajduje.
http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,VIP-.....omosc.html

_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Opus Dei




Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 18
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:37, 30 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałem, że posiadamy aż tylu VIP-ów w Polsce Laughing
Ja bym dał maksymalnie dwóm osobom czyli Palikot i mój dealer Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:02, 30 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe - to dobre. Pakistan chce zakazać szyfrowania po tym jak doszli do wniosku, że nagrywanie szyfrowanego internetu nie ma sensu.

Cytat:
Reports Claim That Pakistan Is Trying To Ban Encryption Under Telco Law

As various governments have tried to clamp down, censor and/or filter the internet, all it's really done is increase interest and usage of encryption tools such as VPNs. Every so often we have commenters who insist that outlawing encryption is the obvious next step for governments, though that suggests an ignorance of the practical impossibility of truly banning encryption -- which, after all, is really just a form of speech. The US, of course, famously toyed with trying to block the export of PGP in the 90s, but finally realized that it would likely lose big time in a court battle. While I could certainly see some politicians here trying to ban certain forms of encryption, I couldn't see any such effort being successful long term.

In other countries, however, they seem ready to make a go of it. Privacy International is reporting that Pakistan is trying to ban the use of encryption, including for VPNs, as part of the implementation of a new telco law (pdf) which requires telcos to spy on their customers. Obviously, encryption makes that tougher, so the response is just to ban it entirely.

But here's the big question: can any such ban really be effective? I mean, if you and I agree on using a simple cipher between us, that's "encryption," but is indistinguishable from "speech" in most contexts. That means any such ban on encryption is effectively and practically useless the moment it goes into effect. There will always be incredibly simple ways around it. Trying to ban encryption is like trying to ban language. You can't reasonably do it.

http://www.techdirt.com/articles/2011072.....-law.shtml
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 01 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podsłuchy w 2010r

Prokurator Generalny ogłosił niedawno statystyki dotyczące stosowania podsłuchów w 2010r (szczegóły tutaj). Jak wynika z tej informacji, w 2010r policja i inne uprawnione służby (Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Biuro Ochrony Rządu, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Służba Wywiadu Wojskowego, Straż Graniczna i Żandarmeria Wojskowa) skierowały wnioski o zarządzenie i utrwalanie rozmów lub wnioski o zarządzenie kontroli operacyjnej łącznie wobec 6723 osób, przy czym sąd zarządził kontrolę i utrwalanie rozmów lub kontrolę operacyjną wobec 6453 osób. Autorem większości złożonych wniosków była policja, która wnioskowała o zarządzenie kontroli operacyjnej łącznie wobec 5824 osób, przy czym sąd zarządził kontrolę operacyjną wobec 5594 osób.


http://quakeblog.wordpress.com/2011/08/01/podsluchy-w-2010r/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 01 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie, ze lepszy biznes da sie zrobic na dotacjach unijnych; slynne niemal 700 tys. zlotych dla bloga o kotach, albo 850 tys. zlotych dla bloga o serferach; http://path-of-power.com/ideas #704 (wiecej tam jest)
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:36, 31 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Hehe - to dobre. Pakistan chce zakazać szyfrowania po tym jak doszli do wniosku, że nagrywanie szyfrowanego internetu nie ma sensu.

No i zakazali - na razie tylko połączeń VPN Smile

Cytat:
"After some rumors of this last month, Pakistan has now officially told all of the country's ISPs that they need to block all encrypted VPNs since content running over such services cannot be monitored by the government."

http://yro.slashdot.org/story/11/08/30/2228214/Pakistan-Bans-Encryption
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1995
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:54, 31 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehehe, ciekawe co na to korporacje, które są wszędzie i bez vpn`u i szyfru nie są w stanie się komunikować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
placebo




Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 317
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 30 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja może polecę coś bardziej praktycznego. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oferują dobry start dla początkujących z małą ilością kasy. Nie musisz otwierać firmy, płacić ZUS'u, dostajesz do dyspozycji biuro, pomoc prawną, możliwość wystawiania Faktur VAT, działasz pod organizacją z osobowością prawną, masz pomoc w zakresie księgowości, serię zniżek i promocji u partnerów AIP, itd. Wszystko to za 250pln/m-c.

Strona główna: http://inkubatory.pl

a tutaj o zaletach inkubatora: http://inkubatory.pl/pl/proces-zakadania-firmy-w-aip/co-daje-aip
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Sposób na biznes
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile