W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zeitgeist Addendum (napisy PL)  
Podobne tematy
InterReflections - nowy film by Peter Joseph bez ocen
Zeitgeist movement22
Koniec Kapitalizmu - Peter Joseph (20.06.2015)61
Pokaz wszystkie podobne tematy (22)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 51444
Strona:  «   1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:34, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Linki do rapida które zamieściłem są do wersji 400MB!
Jakość jest dobra (nie rewelacyjna ale zdecydowanie lepsza niż na Googlach).
Obraz nie jest tu najważniejszy, bo raczej nie ma żadnych analiz, raczej statyczne obrazy i sporo czarno białej grafiki itp. Ważny jest dźwięk a ten jest w bardzo dobrej jakości:))
Jak dla mnie to jakość tej wersji 400MB zapisana jako mp4 jest w zupełności wystarczająca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:35, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sęk w tym, że niektórym rapid działa z prędkością 100mb/dzień
czyli zazwyczaj o wiele wolniej niż torrent
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:52, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Świat bez pieniądza w dzisiejszej formie może istnieć. Poniżej przedstawiam formę takiej gospodarki, nazwano roboczo WZBG.

Krotka charakterystyka systemu WZBG:
(WZBG wysoce zorganizowana barterowa gospodarka) o cechach:
- pieniadzem sa bony towarowe,


To jest pieniądz. Sęk w tym, że mało kto potrafi sobie wyobrazić świat bez pieniądza, ale jednak jest on możliwy. Krótko mówiąc praca tak na prawdę byłaby przyjemnością, bo pracowalibyśmy w takim systemie bardzo rzadko zajmując się głównie dziećmi i pasjami. Prosty przykład - masz wioskę bez pieniądza. 100 ludzi i 60 z nich pracuje na polu. Teraz daj im traktor i kombajn. Okazuje się, że 2 osoby wykonują pracę za te 60. Zaczynają się bić o to kto dzisiaj traktor poprowadzi. Rozumiecie? Technologia była tworzona po to by ludzie nie pracowali, ale wpędziliśmy się systemem moje Twoje (zupełnie sprzecznym niż w społeczeństwach pierwotnych) - pieniężnym - w ślepy zaułek. Tak na prawdę nawet właśnie polityka nie jest nam potrzebna. W takim świecie np nie istniało by pojęcie polityki socjalnej, bo każdy chory byłby zastąpiony. Każdy chciałby pracować, bo byłaby to przyjemność. Teraz ja chce traktor prowadzić, nie ja będę prowadził i się wszyscy pobiją o to kto będzie dzisiaj nim jechałVery Happy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:32, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, można wyobrazić sobie również godziwe państwo z godziwymi zarobkami nieprzypominającymi rozkładem krzywej gaussa, z aktywną polityką nastawioną na rozwój technologiczny, oświatę, służbę zdrowia a nie wojenki i spłacanie fikcyjnego długu, z technokratami i systemem referendalnym zamiast agenturalnych partii

świat z pieniędzmi nie musi być zły - to ludzka natura jest poniekąd przesiąknięta złem

ludzie zamiast zajmować się prawdziwymi problemami i ulepszać świat dążą to autodestrukcji

zachowujemy się dalej jak agresywne małpy...

aha, jeszcze jedna rzecz: autorzy kładą nacisk na konieczność dopłaty do kredytu odsetek, których nie można znikąd wyczarować, niewspominają natomiast o tym, że z drugiej strony banki wpuszczają w gospodarkę odsetki od oszczędności, a oszczędzających jest więcej niż kredytobiorców, kryzys powstaje gdy te współzależności ulegają zachwianiu - tak więc w gospodarce JEST DODATKOWY pieniądz umożlwiający spłatę odsetek, inaczej mówiąc -twórcy Zeitgeista albo są niedouczeni, albo kłamią, tak samo jak naginali fakty przy kwestiach religijnych

inna rzecz - czy rząd powinien mieć prawo do hulajdusza-kreowania pieniądza i wpuszczania go na rynek? moim zdaniem NIE, jak go nie stać to dba o nowe źródła przychodów i ogranicza wydatki, zakazane powinno być życie na kredyt i rozpieprzanie zarobionych pieniędzy na bzdety typu biura poselskie KRTTiIV etc

państwo powinno być traktowane jako normalna firma - jeśli sobie nie radzi, powinno ulec restrukturyzacji... który zakład pracy żyje z roku na rok na kredyt??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
darkelf




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:52, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esoteric agenda było ciekawe przez większość czasu, ale jak zaczęli mówić o kodzie genetycznym to już nie wytrzymałem poziomu bzdur i wyłączylem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:22, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darkelf napisał:
Esoteric agenda było ciekawe przez większość czasu, ale jak zaczęli mówić o kodzie genetycznym to już nie wytrzymałem poziomu bzdur i wyłączylem.


A dokładniej?
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:03, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

Ale będzie potrzeba stworzenia banków pośrednich, oddziałów... dziś wszystkie banki pracują na podobnej zasadzie naczyń powiązanych. To żadna innowacja z tego punktu widzenia.


W WZBG nie ma banków. W okresie przejściowym jest bank WZBG, który przekazuje środki na odbudowę społecznych środków produkcji.


goral_ napisał:

Cytat:

Dotychczas nie było takiej gospodarki, ponieważ:
- W PRL nie było demokracji bezpośredniej, a to co nazywano wyborem było fałszowane.


Nigdzie takiej nie było i nie ma! Zawsze wygrywa ten kto ma silnego sponsora.


Tym bardziej nie było gospodarki, która zdradzałaby cechy przedstawianej tu gospodarki WZBG.


goral_ napisał:

Cytat:

- Obywatele nie zamawiali towarów.


Owszem, zamieniali i do dziś to robią na skalę lokalną.


Zamieniać zamieniali, ale zamawiać w skali makrogospodarki (całego kraju), to nie.

goral_ napisał:

Cytat:

- O tym co produkować decydowała "jedynie słuszna partia",


Bzdura! Kolejny produkt "neo propagandy"
O tym co produkować decydowało zapotrzebowanie a nie odgórny dekret!
Owszem, były priorytety ale dotyczyły wąskiej grupy towarów strategicznych - jak energia.
Generalnie za PRL-u działało to dokładnie jak teraz: jest potrzeba danego towaru, składa się zamówienie, na podstawie zamówienia ktoś to produkuje itd... I Sekretarz Partii nie decydował ile śrubek wyprodukować czy ton marchewki. Należy rzetelnie mówić o tym co było a nie bzdury pleść.


Piszesz zapotrzebowanie.
Zapotrzebowanie kogo?
Konsumenta, czy wzajemne zależności pomiędzy państwowymi zakładami.
W PRL występowały kartki, a to oznacza, ze towary reglamentowano.
Czy to obywatel zamawiał tyle, ile było zapisane na tych kartkach?

Teraz jest tak, iż zapotrzebowanie (zamówienia) zastępuje badanie rynku.
Jeśli teraz towary odpowiadają zapotrzebowaniu, to czemu służy reklama?

goral_ napisał:

Cytat:

- Bony towarowe były często bez pokrycia w towarze,


Tak jak i dziś. Tak samo będzie z "barterowymi bonami" - bo co jesli dana grupa ludzi zacznie je gromadzić?


Bony towarowe w WZBG to jedynie potwierdzenia, iż zamówiony towar już wyprodukowano i czeka w sklepomagazynie na odbiór.
Ważność bonu towarowego nie może być dłuższa niż 1 miesiąc, bo towar nie może być przechowywany w sklepomagazynie wg widzimisię zamawiającego, niech sobie go składuje w swoim lokalu, jeśli nie zamierza go konsumować.
Bo towarowy w WZBG, to rzeczywisty towar, tyle, że jeszcze nie odebrany ze sklepomagazynu. Po miesiącu za zatrzymane bony towarowe już nie można byłoby
odebrać towarów.
Gromadzenie bonów nic nie przyniesie gromadzącym je osobom.

goral_ napisał:

Cytat:

- Istniał Sejm, radni, których WZBG nie przewiduje.


Zawsze jak będzie bank, bon - to będzie musiała być instytucja przymusu bezpośredniego... czyż nie?


Raczej instytucja ochraniająca, przeciwdziałająca kradzieżom.
Bo przymusu do czego?

Zamówienie (wynikające z podania o pracę) do systemu komputerowego wprowadzają sami pracownicy lub urzędnik z zakładu, gdy pracownicy nie posiadają umiejętności obsług komputera. Poszczególne towary mają przypisaną liczbę porządkowo wynikającą z hierarchicznej ważności z sumy preliminarzy potrzeb. Dany towar stoi wyżej w hierarchii, im wyżej stał w hierarchii potrzeb społeczeństwa.
Towar po znalezieniu się w sklepomagazynie (dana partia towaru) byłby wprowadzany
do sytemu informatycznego (kody kreskowe), system uznawałby karty elektroniczne (tzw bony towarowe). Obywatel widzi, iż towar jest i może go odebrać.


JA napisał:

Cytat:
Świat bez pieniądza w dzisiejszej formie może istnieć. Poniżej przedstawiam formę takiej gospodarki, nazwano roboczo WZBG.

Krotka charakterystyka systemu WZBG:
(WZBG wysoce zorganizowana barterowa gospodarka) o cechach:
- pieniadzem sa bony towarowe,


To jest pieniądz.


Bynajmniej nie pieniądz w dzisiejszej formie.
A jedynie informacja, iż towar jest do odbioru, czyli bon towarowy z pokryciem w towarze.

JA napisał:

Prosty przykład - masz wioskę bez pieniądza. 100 ludzi i 60 z nich pracuje na polu. Teraz daj im traktor i kombajn. Okazuje się, że 2 osoby wykonują pracę za te 60. Zaczynają się bić o to kto dzisiaj traktor poprowadzi. Rozumiecie?


Do wyprodukowania traktora, czy kombajna też potrzeba ludzi:
- wydobyć surowce,
- wyprodukować energie,
- utrzymać budowle, w których będzie produkcja,
- wyprodukować maszyny i utrzymać je w ruchu,
- sama produkcja, obsługa maszyn,
- kontrola produkcji (kontrola jakości),
- transport,
- obsługa samych pracowników.


WZBG
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:09, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="WZBG"]
goral_ napisał:


goral_ napisał:

Cytat:

Dotychczas nie było takiej gospodarki, ponieważ:
- W PRL nie było demokracji bezpośredniej, a to co nazywano wyborem było fałszowane.


Nigdzie takiej nie było i nie ma! Zawsze wygrywa ten kto ma silnego sponsora.


Tym bardziej nie było gospodarki, która zdradzałaby cechy przedstawianej tu gospodarki WZBG.



To skąd wzięły się huty, drogi, koleje, szkoły, osiedla, telewizory....


goral_ napisał:

Cytat:

- O tym co produkować decydowała "jedynie słuszna partia",


Bzdura! Kolejny produkt "neo propagandy"
O tym co produkować decydowało zapotrzebowanie a nie odgórny dekret!
Owszem, były priorytety ale dotyczyły wąskiej grupy towarów strategicznych - jak energia.
Generalnie za PRL-u działało to dokładnie jak teraz: jest potrzeba danego towaru, składa się zamówienie, na podstawie zamówienia ktoś to produkuje itd... I Sekretarz Partii nie decydował ile śrubek wyprodukować czy ton marchewki. Należy rzetelnie mówić o tym co było a nie bzdury pleść.


Cytat:

Piszesz zapotrzebowanie.
Zapotrzebowanie kogo?
Konsumenta, czy wzajemne zależności pomiędzy państwowymi zakładami.
W PRL występowały kartki, a to oznacza, ze towary reglamentowano.
Czy to obywatel zamawiał tyle, ile było zapisane na tych kartkach?


Po pierwsze, zamówienia do huty nie były składane przez rolnika bo chce widły tylko przez producenta wideł, który z kolei otrzymywał zamówienia od hurtowni a te od sklepów na podstawie zapotrzebowania wideł dla rolnika. Tak więc owszem zamówienia były głównie między zakładami ale ostatecznym i pierwszym elementem był, jest i zawsze będzie konsument!
Po drugie, kartki to nic nowego w PRL-u, w USA, we Francji, Angli, Szwecji... jesli jest taka potrzeba. Reglamentuje się różne towary w zależności od sytuacji. W Polsce stało ok 80% zakładów pracy (nie pracowali! Nie produkowali, nie wozili, nie sprzedawali) sytuacja wymagała reglamentacji by każdy mógł kupić! Poza tym kartki w Polsce to okres zaraz po II wojnie światowej i lata 80-84 lub może 85 nie pamiętam już dokładnie. Jak miałeś kasę to mogłeś po cenach NIEurzędowych kupić bez kartek na bazarze...
Kartki nie były przez cały okres PRL-u i były wyłącznie na produkty pierwszej potrzeby poza chlebem, mlekiem. Głównie mięso, wędliny, masło (solone w bloku nie) używki (papierosy, alkohol, słodycze) paliwo (krótki okres), buty (na talony mniej więcej obowiązywały 12 miesięcy) - tyle. Jak coś pominąłem to napisz.

Cytat:

Teraz jest tak, iż zapotrzebowanie (zamówienia) zastępuje badanie rynku.
Jeśli teraz towary odpowiadają zapotrzebowaniu, to czemu służy reklama?


Bzdura! Zmiana nazwy i tyle. I nawet nie to, bo zamówienia dalej są. Badania rynku przeprowadza się w celu przetestowania jakie może być zapotrzebowanie na dany towar, ale badanie rynku nie zastąpi zamówienia!!!
Reklama służy promocji danego towaru. Jeśli jest nowy lub producent chce podtrzymać zbyt - tyle o reklamie. Ty i bez reklamy kupisz chleb, masło, mięso... do tego ci żadna rekalma czy badania rynku nie potrzebne.
Zaden sklep nie prowadzi badań rynku tylko składa zamówienie na to co chcą konsumenci dokładnie tak samo było za PRL-u! Wówczas też prowadzono badania rynku, też wprowadzano nowe towary, zajmowały się tym i do dziś zajmują działy odpowiedzialne za promocje, kiedyś to były dział wdrażania dziś mamy anglomakaronizm i nazywa się to public relations lub po prostu marketing, ale jedno i drugie to dokładnie to samo. Tak jak kiedyś był dział kadr i szkoleń, tak dziś zastąpiono to przepiękną angielską nazwą: human resources. A kadry i to angielskie coś dziś to dokładnie TO SAMO!

goral_ napisał:

Cytat:

- Bony towarowe były często bez pokrycia w towarze,


Tak jak i dziś. Tak samo będzie z "barterowymi bonami" - bo co jesli dana grupa ludzi zacznie je gromadzić?

Cytat:

Bony towarowe w WZBG to jedynie potwierdzenia, iż zamówiony towar już wyprodukowano i czeka w sklepomagazynie na odbiór.
Ważność bonu towarowego nie może być dłuższa niż 1 miesiąc, bo towar nie może być przechowywany w sklepomagazynie wg widzimisię zamawiającego, niech sobie go składuje w swoim lokalu, jeśli nie zamierza go konsumować.
Bo towarowy w WZBG, to rzeczywisty towar, tyle, że jeszcze nie odebrany ze sklepomagazynu. Po miesiącu za zatrzymane bony towarowe już nie można byłoby
odebrać towarów.
Gromadzenie bonów nic nie przyniesie gromadzącym je osobom.


A co jak zachoruję?

goral_ napisał:

Cytat:

- Istniał Sejm, radni, których WZBG nie przewiduje.


Zawsze jak będzie bank, bon - to będzie musiała być instytucja przymusu bezpośredniego... czyż nie?


Cytat:

Raczej instytucja ochraniająca, przeciwdziałająca kradzieżom.
Bo przymusu do czego?



Do tego co napisałeś wyżej. Jeśli dojdzie do kradzieży to co? Nie będzie żadnego przymusu, kary?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:26, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do wyprodukowania traktora, czy kombajna też potrzeba ludzi:
- wydobyć surowce,
- wyprodukować energie,
- utrzymać budowle, w których będzie produkcja,
- wyprodukować maszyny i utrzymać je w ruchu,
- sama produkcja, obsługa maszyn,
- kontrola produkcji (kontrola jakości),
- transport,
- obsługa samych pracowników.


To był przykład. Tak samo Ci górnicy mogą mieć maszyny, które wykonają tą samą pracę za 500 robotników itd itd. W rezultacie ludziom praktycznie nic nie zostaje tylko obsługa tych maszyn. Po to była właśnie technologia. Maszyny będą robić maszyny, będą wydobywać surowce i będą wiele innych rzeczy robić. Wystarczy tylko zmienić świadomość ludzi i będzie nazwijmy to świat utopijny. Wszystko prawie mogą robić maszyny.
Proste pytanie, powiedz jakim cudem musimy pracować skoro każde nowoczesne urządzenie zabierało pracę połowie ludzi w fabrykach. To jest wręcz można powiedzieć odwrotna sytuacja do wzrostu pieniądza kreowanego i wzrostu bańki spekulacyjnej. Przecież nie da się tak w nieskończoność. Dlatego właśnie pracowalibyśmy, ale załóżmy miesiąc w roku, albo tylko przez kilka lat w życiu. To by wystarczyło, aby zapewnić byt całemu społeczeństwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:34, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś 2000 ludzi zajmowało się sieczeniem trawy, dzisiaj 2000 ludzi zajmuje się powiedzmy projektowaniem nowych technologii... świat się zmienia, za 200 lat dajmy na to 2000 ludzi będzie zajmowac się wirtualnym seksem i produkcją nanoimplantów... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:05, 06 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile Zeitgeist bardzo mi sie podobal, o tyle Zeitgeist: Addendum jest zwyklym perfidnym manipulowaniem. To troche tak jak przy lowieniu lub polowaniu. Najpierw daje sie przynente dla zwierzat, w tym wypadku Zeitgeist stanowil przynente. Gdy zwierze widzi ze przynenta nie reprezentuje niebezpieczenstwa to czujnosc ze tak powiem zasypia. W tym momencie daje sie przynente z chaczykiem, czyli Zeitgeist: Addendum i naiwna zwierzyna jest w rekach lowczego bez wysilania sie.
Nie jestem specjalisa od bankow i praw nimi rzadzacych, ale mam wlasny model ich operowania ktory wydaje mi sie w miare logiczny i zblizony do rzeczywistosci. To co pokazano o bankach wydaje mi sie "naciaganiem" i pokazywaniem problemu nie tam gdzie ten problem jest na prawde. To tak jak w garazu nieuczciwy mechanik moze wam wmowic ze trzeba zmienic silnik w samochodzie, choc prawdziwym problemem jest brak zasilania pradem pompy paliwowej.
Caly film mi przypomina zydo-masonsko-komunistyczna utopijna propagande
zwlaszcza gdy w 143 minucie filmu

http://video.google.com/videoplay?docid=7065205277695921912


bez zadnego skrepowania pokazuja cos wyjatkowo przypominajacego




Cale gadanie ze powinno sie zlikwidowac pieniadze ma podstawe gdy chce sie zrobic z kogos niewolnika, ostatecznie niewolnik nic nie moze sobie kupic, bo wszysto "dostaje", tak jak kury w kurniku dostaja jesc, a gdy juz jest nierentowne karmienie kury to do rzezni sie ja oddaje. Te cale plany futurystyczne jakos dziwnie mi przypominaja nowoczesne fermy dla zwierzat, jak ktos chce tam byc to jego problem, ja tam wolal bym w swoim domu byc otoczony drzrewami i natura niz zachwycac sie szbko jadacym pociagiem z jednej pracy do drugiej pracy, gdzie nie masz zadnej wolnosci bo jestes zalezny w 100% od systemu.

Pokazywanie czarnych z Afryki zdychajacych z glodu, moze robic wrazenie, niemniej jednak jak dacie im wiecej jedzenia to pozniej w pewnym momencie bedzie duzo wiecej czarnych zdychajacych z glodu. Ze oni nie potrafia sie samodzielnie rzadzic to nie moja wina i propozycje zeby inni robili na takich jest nie do przyjecia dla mnie. Moim zdaniem lepsze bedzie gdy przestanie sie ingerowac w ich zycie to w pownym momencie stworzy sie tam ekilibr.

Propozycja w filmie aby wspolpracowac z tworcami filmu to troche tak jak zgodzic sie na amputacje polowy mozgu.

Tak jak gnosis i goral_ uwazam ze WZBG prponujesz komunizm w nowym wydaniu, no zamiast kolchozow byly by kibutze.
Namawianie ludzi do "zrownywania sie" to nie dla mnie! W momencie gdy proponuje sie by genialny pracowity czlowiek mial tylko 3 krotnie wieksze dochody niz leniwy debil, to zdazamy do katastrofy! Co zauwazyl q8ic

Bimi napisal:
Cytat:
ale czy zmieniłby układy na szczytach władzy? nie sądzę. potrzebna jest zupełnie inna koncepcja, w której technologia nie służy zyskom korporacji, ale bezpośrednio ludziom.

W 13 punkcie oficjalnego programu N.S.D.A.P. jest napisane:
We demand the nationalization of all buisnesses which have (hitherto) been amalgamated (into Trusts).
Zadamy nacjonalizacji wszystkich biznesow ktore polaczyky sie w Spolki Akcyjne.
punkt 14. We demand that there shall be profit-sharing in the great industries.
Wymagamy aby byl podzial dochodow w wielkich fabrykach ( Sens jest bardziej gleboki i dobrze opisany w ksiazce, ale to juz inny temat).
przepisane z Hitler's Official Programme and its Fundamental Ideas. Wydanie z 1938 roku

bardzo ciekawe jest rowniez zadanie w
punkt 11. Abolition of incomes unerned by work.
Zniesienie dochodow nie pochodzacych z pracy.
ABOLITION OF THE THRALDOM OF INTEREST (jedyne zdanie w 25 punktach napisane duzymi literami!)
ZNIESIENIE NIEWOLNICTWA LICHWY
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
b4l




Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 81
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:54, 06 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Glownym celem filmu jest przekierowanie procesu myslowego masy ludzi, do wiekszosci zaczyna docierac ze to MY tworzymy rzeczywistosc poprzez wlasne mysli. Wiadomo o czym mysla ludzie, a raczej jak malo czasu maja na mylenie, tym samym zostawiajac proces 'tworzenia' garstce ktora mysli za nich.

Pieniadz nie pieniadz, faszyzm czy komunizm to bedzie zupelnie bez znaczenia. Nadchodzaca zmiana w swiadomosci ludzi jest nie do pojecia na dzien dzisiejszy, a rozmawianie jaki system, albo jaka waluta bedzie po tej przemianie jest smieszna. To jak wywod nadal pijacego alkoholika jakie zycie bedzie wiodl po tym jak przestanie pic - bezsens.

Raz jeszcze powtarzam, autor film ma na celu otwarcie swiadomosci tych, ktorzy jeszcze szukaja odpowiedzi, ta prace wykonal doskonale, tresc, dialogi itd to tylko narzedzie.

lukup napisał:
Pokazywanie czarnych z Afryki zdychajacych z glodu..


Zalosne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:17, 06 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

b4l brawo:)
Ująłeś krótko to co ja chciałem ująć innymi terminami i przykładami. Wystarczy zmienić świadomość i będziemy wolni.

Cytat:
Pokazywanie czarnych z Afryki zdychajacych z glodu, moze robic wrazenie, niemniej jednak jak dacie im wiecej jedzenia to pozniej w pewnym momencie bedzie duzo wiecej czarnych zdychajacych z glodu. Ze oni nie potrafia sie samodzielnie rzadzic to nie moja wina i propozycje zeby inni robili na takich jest nie do przyjecia dla mnie. Moim zdaniem lepsze bedzie gdy przestanie sie ingerowac w ich zycie to w pownym momencie stworzy sie tam ekilibr.


lukup otwórz oczy, oni nie głodują dlatego, że sobie nie radzą. Oni głodują, bo są do tego zmuszani. Powiedz mi jakim cudem najbogatszy kontynent w surowce jest najbiedniejszy? Tam wielu chce budować, wielu chce mieć prąd, ale zabrania im się tego. Po to jest ONZ, po to są ekolodzy, pomagają w wyniszczaniu Afrykanów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 06 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywistosc nie zawsze jest ladna, niemniej taka jest czy to komus sie podoba czy tez nie.

Zobaczcie dwa kraje Dominikana i Haiti. Oba sa na tej samej wyspie, czyli oba maja takie same mozliwosci a jednak roznice miedzy nimi sa doslownie kolosalne. Zastanowcie sie dlaczego? Co jest tego powodem? Jakie jest rozwiazanie tego problemu?
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:32, 06 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup napisał:
Rzeczywistosc nie zawsze jest ladna, niemniej taka jest czy to komus sie podoba czy tez nie.

Zobaczcie dwa kraje Dominikana i Haiti. Oba sa na tej samej wyspie, czyli oba maja takie same mozliwosci a jednak roznice miedzy nimi sa doslownie kolosalne. Zastanowcie sie dlaczego? Co jest tego powodem? Jakie jest rozwiazanie tego problemu?


Dosłownie:
Wypierdolić USA i korporacje banków z Haiti. Znacjonalizować cały przemysł, rolnictwo.
Oczywiście to niewykonalne, bo amerykańskie firmy mają tam za dużo do stracenia i zawsze znajdzie się "nasza marionetka" jako wybrany demokratyczny prezydent.
Popatrz na Polskę, jak Haitańczycy muszą się śmiać i kręcić głowami, że Polacy wybrali sobie rządy rodem z disneylandu!!! W końcu rządzą w Polsce: Kaczor Donald! Już nawet nie wspomnę skąd maja na to kasę, na te promocje spoty etc. Teraz rozumiesz?
Jeśli jednak znajdzie się przywódca, który pociągnie naród za sobą i wywali kartele zachodnie - stosuje się sankcji gospodarcze i nazywa go tyranem oraz państwem osi zła...
Otwórz oczy.
A co do Afryki, to nadal jest traktowana jako czarny la do kolonializacji i eksploatacji - tu nie zmieniło się nic, bo jak sobie to wyobrażasz, że "byłe" dominia angielskie, francuskie, hiszpańskie czy amerykańskie nagle przestaną być od tych państw zależne? Tam jest pozorna wolność czy niepodległość. Całe surowce naturalne są w rękach prywatnych przedsiębiorców z Hiszpanii, Anglii czy USA! Afrykańczycy pracują w tych kompaniach za często mniej niż dwa dolary dziennie. O innej pracy nie ma co marzyc bo jej nie znajdzie a że to możliwe zobacz Polskę pod rządami AWS-UW (obecne PO i PiS).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:40, 06 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Latwo sie podniecac i zloscic ze rzeczywistosc jest inna niz wazsze marzenia. Niemniej jednak rzeczywistosc zostanie rzeczywistoscia czy to sie komus podoba czy tez nie.
Najprawdopodobniej wiekszosc z was nie ma zielonego pojecia o histri Haiti, a nawet jesli troche wiecie to nie macie zielonego pojecia o niektorych faktach. A wiec dla zaszokowanych polecam przeczytac ksiazke ktora jest w wersji e-book,

http://www.white-history.com/

jesli nie macie ochoty czytac calej to przecztajcie rozdzial 52 :
Three Fifths of a Person -The History of Slaves

http://www.white-history.com/hwr52.htm

A jesli nie macie ochoty czytac calego rozdzialu to przeczytajcie ten kawalek
Cytat:
Haiti and the Massacre of the last Whites

With the surrender of the French, the Black rebel leader Dessalines immediately set about slaughtering those Whites unfortunate enough not to have left the island. San Domingo was renamed Haiti in December 1803 and declared a republic - the second in the Western Hemisphere after the United States of America and the first independent Black ruled nation in the Caribbean.

Having disposed of the Whites on the island, the Blacks and mixed race population then turned on each other in yet another race war, ending with the virtual annihilation of the mixed race peoples. In October 1804, Dessalines declared his people to be the winners and to mark the occasion, declared himself emperor for life of Haiti.

The same year, Dessalines issued an invitation to the Whites who had left the island, to return and help rebuild the economy, which had been utterly destroyed as a result of the thirteen years of race war. A surprisingly large number of Whites took up his offer, but soon discovered, to their cost, the nature of their error.

1805 : RENEWED Anti-White Uprising

Scarcely had the new year, 1805, begun when the Black population once again rose up against the Whites, although this time there was no reason to do so apart from sheer racial hatred. The handful of Whites appealed to the emperor, but he was powerless to control the mobs: Whites were slaughtered if they were found.

Finally on 18 March 1805, the very last White man, woman and child on Haiti was killed. The Black rebels had for the second time succeeded in killing or driving out every single White on the island.

The history of Haiti after 1805 is not the subject of this book : suffice to say that Haiti, which as San Domingo under the French, was the richest land in all the Caribbean; is today still a shambles of poverty, anarchy and chaos, despite being only 35 years younger than the United States of America: a devastating counter argument to the "environmental" theory of development.




Przyjemnego czytania Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:38, 06 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla nieznajacych j. angielski tlumacze koncowke tekstu
Cytat:
Finally on 18 March 1805, the very last White man, woman and child on Haiti was killed. The Black rebels had for the second time succeeded in killing or driving out every single White on the island.

The history of Haiti after 1805 is not the subject of this book : suffice to say that Haiti, which as San Domingo under the French, was the richest land in all the Caribbean; is today still a shambles of poverty, anarchy and chaos, despite being only 35 years younger than the United States of America: a devastating counter argument to the "environmental" theory of development.


W koncu 18 marca 1805 roku, ostatni bialy mezczyzna, kobieta i dziecko w Haiti zostali zamordowani. Czarni rebelianci po raz drugi odniesli sukces w mordowaniu i wygonieniu z wyspy co do jednego bialego czlowieka.

Historia Haiti po 1805 roku nie jest tematem tej ksiazki : wystarczy powiedziec ze Haiti, ktore jako San Domingo pod nadzorem francuskim, bylo najbogatszym krajem na Karaibach; jest dzisiaj krajem piszczacej biedy, anarchi i balaganu, mimo tego ze jest tylko 35 lat mlodsze niz USA : niszczacy kontr argumentem do "srodowiskowej" teori rozwoju.



JA
napisal:
Cytat:
lukup otwórz oczy, oni nie głodują dlatego, że sobie nie radzą. Oni głodują, bo są do tego zmuszani.


CZEKAM NA KOMENTAZ Twisted Evil
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:59, 06 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup napisał:


CZEKAM NA KOMENTAZ Twisted Evil


Tak, gdyby nie USA to już białych by na świecie nie było, zalał by nas islam, czarni, żółci, marsianie i ufo-ludy...
O taki ci chodzi komentarz?
Ja ci proponuję inna książkę -raczej nie będzie online- William Blum "Państwo zła", możesz znaleźć w księgarniach.
Poza tym jak już przedstawiasz historię to sięgnij głębiej... co było przed 1800 rokiem.
Podobnie wygląda sprawa z Wietnamem (skąd i dlaczego amerykanie) czy Afganistanem (skąd i dlaczego ZSRR).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ali baba




Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 20
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:08, 06 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Bardzo ciekawy film.
Tak jak napisał Gnosis do połowy dokument trafnie opisuje rzeczywistość w której przyszło nam w tej chwili żyć. Druga część to manifestacja niezrozumienia przyczyny problemów opisanych w pierwszej części.

Problemem nie jest zły system ekonomiczny, bądź społeczny. Problem tkwi dużo głębiej. Aby zrozumieć temat najpierw musilibyśmy odpowiedzieć sobie na pytanie kim jest człowiek, jaka jest jego tożsamość, jaka jest jego natura. Znając odpowiedzi na powyższe pytania, będziemy w stanie zrozumieć przyczynę problemu oraz znaleść odpowiednie rozwiązanie. Bez rozumienia tej podstawowej (najważniejszej) kwestii nie ma żadnych szans na poprawę naszej sytuacji. Jak mogę zrozumieć cokolwiek jeżeli nie wiem nawet kim jestem? Jak mogę zobaczyć co dzieje się dookoła jeżeli nie otworzyłem oczu?

Nie istnieje coś takiego jak demokracja. Demokracja to idealna zasłona dymna, dla władców, którzy są nam nieznani. Zmieniają się rządy i układy jednak władcy zawsze pozostają u władzy. To oni są właścicielami rządów, więc to ich wizja jest realizowana. Zawsze i wszędzie istnieje tylko jeden system społeczny. Jest nim monarchia. Ci którzy mają największą władzę (pieniądze, bądż inne atrybuty władzy obowiązujące w danym miejscu i czasie) dyktują reszcie swoje warunki. Jest to jak najbardziej naturalna sytuacja. Problem pojawia się wtedy gdy ci którzy posiadają władzę nie są świadomi realiów rzeczywistości. Taką sytuację mamy w chwili obecnej.

Rzowiązaniem nie jest tak jak sugerują twórcy filmu technokracja. Nawet jeżeli ludzie nie będą musili pracować i wszystkie ich potrzeby materialne zostaną zaspokojone, dalej nie będą ustaysfakcjonowani, więc ich problemy się nie skończą.

Głupcy (istoty nieoświecone, będące pod wpływem ignorancji) będą borykać się z problemami bez względu na to jaki system ekonomiczny, bądź społeczny zaakceptują. Mędrcy (istoty oświecone, posiadające wiedzę o rzeczywistości) będą szczęśliwi bez względu na to jaki system ekonomiczny, bądź społeczny zaakceptują.

pozdrawiam serdecznie,

ali
_________________
www.ateista.org
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 06 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygodny link do filmu na video.google:

www.addendum.popatrz.pl
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 06 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@goral_
Powinienes przeczytac wypowiedz JA jeszcze raz, jesli mojej odpowiedzi nie zrozumiales.
W Haiti rzadza SAMI CZARNI od 1805 roku i maja konstytucje zapewniajacom im wolnosc tak jak to jest w USA.
O ile sie nie myle znasz angielski wiec przeczytaj caly rozdzial 52, a wtedy zobaczysz ze jest tam sporo o tym co bylo przed 1800 i ze NIE MA NIC O USA.
Nie reaguj jak dziecko ktore widzi tylko to co chce widziec, jesli nie znasz faktow to nie znaczy ze one nie istnieja, a jesli chcesz cos negowac to najpierw przynajmniej zapoznaj sie z tym co chcesz negowac.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamkalosze




Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 182
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:09, 07 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak tak jeszcze wrócę do samego filmu;

trudno się nie zgodzić, że system monetarny w obecnej postaci to czyste zło;
ale ludziki z tego Venus Project bardzo daleko polecieli;

nawet gdyby udało się jakoś w miarę płynnie przejść z obecnego systemu do tego proponowanego przez nich to co na przykład z przeludnieniem?

jak oni sobie w ogóle wyobrażają to przejście;
powiedzieć można wszystko, gorzej z wymyśleniem choćby od czego zacząć realizację;

obawiam się, że na dzień dzisiejszy pazerność, pragnienie rywalizacji, agresja, waleczność są nie do wyeliminowania;

zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał sprawować na tym całym bajzlem władzę;

osobiście wierzę w to, że niektórzy są źli z natury (są na przykład psychopatami czyli ludźmi , którzy przez taką a nie inną budowę mózgu nie mają nawet świadomości, że dążenie do celu po przysłowiowych trupach jest złe)i że nie zmieniłoby tego inaczej skonstruowane społeczeństwo;

no, a to z tymi szybkimi pociągami to już ciężki kosmos;
niby i one ekologiczne, tylko że pociąg musi po czymś jeździć;

jak oni sobie wyobrażają stworzenie odpowiedniej infrastruktury bez rażącego ingerowania w naturę?

to wszystko to jest przepiękna utopia, ale, na Boga (czymkolwiek jest Very Happy), nie można tak bezczelnie pomijać punktu wyjścia do tych zmian tj. naszego tu i teraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:24, 07 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam wrażenie, że mamy tu do czynienia ze starciem tych którzy uważają, że ludzie są pazerni z natury, a pieniądze i korupcja są konsekwencją ludzkiej natury, z tymi co podzielają tezę autorów filmu iż ludzie nie mają żadnej natury: rodzą się otwarcie na wszelkie propozycje i sposoby na życie, a system w którym muszą dziś żyć zamienia ich w konkurujące ze sobą perfidne zwierzęta.

ja należę do tej drugiej grupy osób.
zastanawiam się czy ci którzy należą do tej pierwszej (twierdzą, że problem leży w ludzkiej naturze) uważają, że problem leży również w ich naturze...? bo znają się przecież najlepiej. czy może zakładacie że sami potrafilibyście żyć w systemie gdzie przymus pracy nie istnieje, ale problem w naturze innych ludzi, którzy bez bata nie będą w stanie egzystować?

czy potraficie udowodnić tezę, ze ludzie rodzą się źli i że w instynkcie człowieka leży rywalizacja z drugim człowiekiem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:26, 07 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że spora grupa z Was nie oglądnęła tego dokładnie lub nie zrozumiała.
W filmie wyraźnie powiedziane jest, że nie da się przejść z tego systemu do innego, bo obecny ma wszelkie narzędzie by temu zapobiec - poczynając od systemów finansowych po militarne oraz najmocniejszy: public relations - oni wam mówią, że nie ma nic lepszego niż to co jest obecnie, a wszystko inne to utopia, komunizm i lepiej o tym nie myślec. Jedyne wyjście to konstruować inteligentne, przemyślane ruchy, opracowanie bardzo dobrej strategii co nie jest łatwe.
Poza tym autor dokumentu wyraźnie daje do zrozumienia, że tylko błąd, zapaść samoistna systemu może to zmienić. Tak by system sam wpadła w: "Uliczkę jednokierunkową bez wyjazdu".
Na końcu filmu macie podane punkty jak każdy z nas może powoli we własnym zakresie "rozmontować" obecny system. Zwłaszcza punk dotyczący wojska!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:31, 07 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aa, i zwracam jeszcze uwagę na zdanie które pada na początku filmu.
Wiara ludzi w moc pieniądza (który fizycznie jest NICZYM) jest dziś niejednokrotnie potężniejsza niż fanatyzm religijny.
W istocie jest to właśnie współczesny fanatyzm religijny. Pieniądz jest dla nas formą Boga, wierzymy, że jest niezbędny by świat mógł funkcjonować, wierzymy że pieniądz jest stwórcą, że to on kreuje świat... W istocie jest on jedynie instrumentem kontroli; współczesną formą niewolnictwa, opium dla ludu. Niczym więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12   » 
Strona 3 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zeitgeist Addendum (napisy PL)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile