W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zeitgeist Addendum (napisy PL)  
Podobne tematy
InterReflections - nowy film by Peter Joseph bez ocen
Zeitgeist movement22
Koniec Kapitalizmu - Peter Joseph (20.06.2015)61
Pokaz wszystkie podobne tematy (22)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 51451
Strona:  «   1, 2, 3 ... , 10, 11, 12   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:37, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_
Mozesz po prostu wydrukowac 100 zloty i powiedziec ze ono w niczym nie ma pokrycia! Ale ze poniewaz ludzie musza ci placic podatki a wiec ty bedziesz akceptowal te twoje wydrukowane pieniadze. Mozesz je teraz pozyczyc ludziom bez lichwy czyli bez zadnych odsetek. Oczywiscie za pozyczke pieniedzy pobierasz pewna oplate manipulacyjna na pokrycie kosztow wlasnych. Ten bezwartosciowy papier kazdy bedzie uznawal bo kazdy bedzie mogl go uzyc do placenia podatkow czy urzywac go w tranzakcjach z rzadem i jego reprezantami. Nie bedzie lichwy zniknie inflacja. Mozna tez zarzadzic ze lichwa jest nielegalna i karalna (aby wyeliminowac lichwiarzy).
Przeczytaj artykul co podal JackBlood, tam dosc dobrze wytlumaczyli problem lichwy.

Co do reszty, czyli bankow i politycznych parti to sie z toba zgadzam. To jest tylko jeden wielki cyrk.
Cytat:
By cokolwiek zmienić Polacy musieli by przestać oglądać TV i wierzyć w sondaże. Oraz wyzbyć się wprasowanego w nich stereotypu,

Ja juz od dawna przestalem ogladac TV i wierzyc w cokolwiek Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:38, 30 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukup inflacja nie jest spowodowana lichwą, tylko wydrukiem pustego pieniądza. W sytuacji o jakiej Ty mówisz byłaby hiperinflacja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:37, 30 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ JA
Przeczytaj sobie ten tekst co JackBlood podal:
http://www.zb.eco.pl/bzb/39/pdf/
To ci wytlumaczy dlaczego jestes w bledzie.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:31, 31 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrzuciłem Addendum na P2M http://p2mforum.info/showthread.php?t=146998
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:05, 31 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
@ JA
Przeczytaj sobie ten tekst co JackBlood podal:
http://www.zb.eco.pl/bzb/39/pdf/
To ci wytlumaczy dlaczego jestes w bledzie.


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Nie rozumiesz co czytasz Lukup. Tam nigdzie nie ma napisanego wniosku, który wyciągłeś. Nie rozumiesz podstaw ekonomii, z resztą co ja się będę z Tobą kłócił i tak wiesz lepiej... Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:06, 01 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przeszkadza mi gdy ktos sie ze mna nie zgadza w pogladach, jednak aby dyskutowac trzeba aby druga osoba chociaz sluchala co sie do niej mowi. W twoim wypadku ty nic nie sluchasz i nawet nie starasz sie innych zrozumiec. Jestes jak ten dzieciak z tego filmu

Pisales bzdury o Grecji (latwe do sprawdzenia na Wikipedia) dalem adresy to udawadniajace, a ty mimo to kontynuowales z Grecja. Nie chcialem ci tego az tak wytykac bo byl by to doslownie sadyzm z mojej strony w stosunku do ciebie. No ale niestety teraz sie popisujesz znajomosciami z ekonomi. Podejrzewam ze ten sam nauczyciel ciebie uczyl i histori i ekonomi.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:24, 01 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie przeszkadza mi gdy ktos sie ze mna nie zgadza w pogladach, jednak aby dyskutowac trzeba aby druga osoba chociaz sluchala co sie do niej mowi.


No właśnie...
A ja Ci powiedziałem, że to co Ty posłałeś to jest prawda, ale nie dotyczy tego okresu, o którym ja mówię Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:44, 01 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udostępniłem film na YouTube:

Zeitgeist: Addendum 01/13 (PL)


Całość --> http://pl.youtube.com/view_play_list?p=8AD920068DCB9F95

Wykop --> http://www.wykop.pl/link/107937/zeitgeist-addendum-napisy-pl
_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KFI




Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:42, 15 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawione napisy:
http://napisy.info/Napisy103826.html
http://rapidshare.com/files/163939676/Zeitgeist_Addendum.rar

http://pl.youtube.com/watch?v=Ggm6XZlBGvk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 15 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki KFI!!!
no to teraz mamy już pro.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 19 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem w 37 minucie tego filmu i czuję absolutne zadowolenie połączone ze zwyczajowym w podobnych przypadkach wkurwieniem. Niby wiadomo jak jest w istocie, ale wielu ludzi nie chce przyjąć tego do świadomości. Zupełnie jak z oskarżeniem rodziców o krzywdy. Coś się w człeku broni przed przyjęciem tak dramatycznych faktów, które grożą rozwaleniem majaku o tym, że świat działa jednak według pewnych zasad. I że nie są to zasady-fasady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:29, 19 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie troche amatroskie ale nie siedze az tak bardzo w temacie... Czym sie rozni system Banku Centralnego w Polsce od systemu amerykanskiego ?
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:24, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma ktoś może wygodny link np. patrz.pl do Addndum z poprawionymi napisami ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rogue




Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:14, 20 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie podoba mi sie cala ta koncepcja Project Venus. Powstalo juz wiele zabawnych lub mniej zabawnych sci-fi na te tematy i to powinno wystarczyc. Zajdel na przyklad zajmowal sie opisywaniem takich techno-komunistycznych "utopii".

Co miedzy slowami? Albo wypowiedziane takimi malutkimi slowami?
Ten staruszek mowil np. "nadajemy sobie imiona, tkwimy w religii...". Tzn, po 1. bedziemy bezimiennymi roslinami w oazie hedonizmu? po 2. oni maja wizje wolnosci czy czego? Bo jesli w tym cudownym swiecie ktos chcialby dalej wierzyc w Jezusa to co- z zacieciem inkwizycji spala go na stosie? Albo odepna mu rurke z pozywieniem? Wygoda i wolnosc to dwie zupelnie inne rzeczy, ta pierwsza jest wrecz wrogiem tej drugiej.

Poza tym, no tak: ciekawy film Discovery o burzy slonecznej. Jak juz napisalem w tamtym watku: chcialbym zobaczyc ten cudowny swiat gdy zabraknie pradu. Wink

No i jeszcze: czy nanotechnologia rozwiaze nasze problemy? Z tych takich popularnych zrodel slyszalem tylko same brednie. Atomy maja byc brane z powietrza i przeksztalcac sie w male robociki, ktore z kolei beda tworzyc hamburgera, wibrator, rakiete do tenisa i cokolwiek jeszcze wymyslimy, tak?
Otoz fakt wykorzystywania atomow moze i jest mozliwy, ale nie jest kluczem do stworzenia perpetuum mobile. Zasada zachowania energii, ktora kazdy doskonale zna, wyjasnia ze tyle samo atomow wezmiemy ile ich uzyskamy. I warto byloby o tym pamietac gdy...

Gdy slyszy sie te zapewnienia o niewyczerpywalnej energii, ktora mozemy czerpac w nieskonczonosc. Te urzadzenia do wylapywania fal oceanu. Tu z kolei znow lekkie przeklamanie. Atomy byly za male zeby nad nimi sie zastanawiac- ocean jest zbyt wielki. Ale mimo jego wielkosci, jezeli bierzemy energie z jednego miejsca, przetwarzamy ja i ona nie wraca w to samo miejsce- no to sie wyczerpie.
Nie wiem na jakiej zasadzie energia krazy, na jakiej zasadzie "zasilane" sa fale oceanu czy gorąc jadra ziemi. Ale na pewno- jesli bysmy sie do tych zrodel na lewo podpieli i te energie gdzies bezpowrotnie wydalali, to predzej czy pozniej z oceanu zrobi sie zastygle bajoro a z jadra ziemi kula zimnego metalu. I to chyba troche gorsze niz spalanie wegla. Wink Mimo ze wyglada estetyczniej i w ogole.


Zreszta poczciwy dziadzius nie wytlumaczyl w tym filmie jak zmusic (przepraszam: jak oglosic swiatu nowe Slowo Boze) nas do zycia zgodnego z tym calym techno-eko-kolchozem. Mozna miec wiele pomyslow: lepszych i gorszych. Takie zabawy juz sobie urzadzali Gracy na piasku (czyt. "Panstwo" Platona). Pozostaje problem jednego czy dwoch pokolen, ktore jeszcze nie zyja w utopii. Maja swoje przekonania (czyt. "skazeni" obecnym zbrodniczym systemem) i ich wymiar wolnosci i szczescia zawiera sie w tym obecnym swiecie. Z prawem wlasnosci, religia (o Matko co by ateisci zrobili gdyby jej nie bylo! NIKT nie da rady bez religii!) i pieniadzem.


Skoro juz wymienilem pieniadz- spojrzmy czym on tak naprawde jest. Za "austriakami" powtrarzam: pieniadz jest efektem tego, ze nikt z nas nie zna przyszlosci. Gdybysmy umieli przewidziec przyszlosc- moglibysmy sie wymieniac dobrami ktore wyprodukujemy. Jako ze jej nie znamy, wymieniamy dobra na srodek zastepczy, ogolnie przyjety jako zamiennik roznych dobr.

Przyklad: A jest szewcem, B piekarzem. A nie przezyje dlugo bez chleba ale buty B nie psuja sie az tak czesto. A sprzedaje swoje towary/uslugi innym ludziom, dostaje od nich cos, co daje mlynarzowi.


Niechby w tym idealnym swiecie ktos chociaz raz nie dostal swojej michy na czas (bo ktos inny cos zawali albo bedzie jakis wypadeki chwilowy kryzys)- niezaleznie od poziomu indoktrynacji instynktownie zapragnie miec jakas gwarancje, ze bedzie mogl otrzymac to czego akurat potrzebuje. Niezaleznie od pory dnia, godziny, wystapienia Wielkiego Brata, etc. Zapragnie pie nią dza.

Autorzy filmu celnie wymienili ery rozwoju ludzkosci. Polowanie, pasterstwo, rolnictwo, epoka industrialna... Problem w tym, ze wlasnosc towarzyszy nam juz od co najmniej dwoch (choc ludy do dzis koczownicze tez wykazuja tendencje posiadania czegos na wlasnosc). Wlasnosc jest bliskim krewniakiem wolnosci. Jesli nie ma jednego- drugie tez znika. Jak kazdy przecietny 12stolatek by wydedukowal: "wszystko za darmo dla wszystkich" oznacza brak wlasnosci. Zapraszam wiec tych panow do technokratycznego kibucu- ale ode mnie prosze sie serdecznie odpieprzyc!


PS. Mozna sobie poogladac np. "Boso przez swiat" jak pan Cejrowski dociera do roznych czesci swiata. Piekny przyklad tego, ze nie wszedzie zagladaja urzednicy. Ze ludzie potrafia zyc bez panstwa, moze nawet nigdy o nim nie slyszeli (zreszta na wschodnich rubiezach Rzeczypospolitej w dwudziestoleciu miedzywojennym tez nikt nie mial pojecia o jakiejs Polsce, uni byli stad, z tej chalpy i tyle). Skorumpowana i przebrzydla wladza nie siega wszystkich zakamarkow Ziemi. Jesli ktos nie moze wytrzymac- niech nie traci czasu na zbawianie swiata tylko zbawi siebie. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:16, 20 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze spore nadinterpretacje.

Cytat:
Otoz fakt wykorzystywania atomow moze i jest mozliwy, ale nie jest kluczem do stworzenia perpetuum mobile.


A kto tam gada o perpetuum mobile?
P.S. Swoją drogą owe urządzenia istnieją Wink Surprised

Cytat:
Ale mimo jego wielkosci, jezeli bierzemy energie z jednego miejsca, przetwarzamy ja i ona nie wraca w to samo miejsce- no to sie wyczerpie.


Heh, nie wyczerpie się, bo energię falom daje Słońce Wink. No chyba, że Słońce zgaśnie Laughing

Cytat:
Takie zabawy juz sobie urzadzali Gracy na piasku (czyt. "Panstwo" Platona).


Państwo Platona to był pomysł (jak sama nazwa wskazuje Laughing ) Platona za jego życia. Platon żył na przełomie V -IV wieku p.n.e. I wcale to nie był wybujały pomysł - kaprys Platona do stworzenia idealnego państwa tylko próba powrotu do czegoś co już było. Państw bez pieniądza z okresu VIII wieku i wstecz. Inne przykłady takich państw, w których nie było pieniedzy? Imperium Inków, Majów, Azteków, Mezopotamia, Egipt:) i mógłbym tak jeszcze wymieniać Wink. Nie pieniądza w postaci bitej monety, nie pieniądza jako barter - takiego pojęcia wtedy nawet nie było! Tak samo jak i samego pieniądza!
Platon i Ksenofont to zagożali przeciwnicy pieniądza i wiedzieli dobrze, że wprowadzenie go to było świństwo dla przyszłych pokoleń. Chcieli powrotu do poprzedniego systemu Wink.
Tak samo niewolnictwo - niewolnictwo powstało dopiero wtedy, gdy wprowadzono pieniądze Wink.

Cytat:
Niechby w tym idealnym swiecie ktos chociaz raz nie dostal swojej michy na czas (bo ktos inny cos zawali albo bedzie jakis wypadeki chwilowy kryzys)- niezaleznie od poziomu indoktrynacji instynktownie zapragnie miec jakas gwarancje, ze bedzie mogl otrzymac to czego akurat potrzebuje. Niezaleznie od pory dnia, godziny, wystapienia Wielkiego Brata, etc. Zapragnie pie nią dza.


No tak, lepiej w ogóle nie dawać ludziom jeść Laughing (tak jest teraz, żyjesz w Polsce, więc jest w miarę ok - spójrz na te głodujące miliardy;) ), niż ryzykować, że kiedyś mogą tego nie dostać.

Cytat:
roblem w tym, ze wlasnosc towarzyszy nam juz od co najmniej dwoch (choc ludy do dzis koczownicze tez wykazuja tendencje posiadania czegos na wlasnosc). Wlasnosc jest bliskim krewniakiem wolnosci. Jesli nie ma jednego- drugie tez znika.


A gdzie w filmie gadano o likwidacji własności prywatnej?

Cytat:
Jak kazdy przecietny 12stolatek by wydedukowal: "wszystko za darmo dla wszystkich" oznacza brak wlasnosci.


Tak, każdy jak 12-latek, trafiłeś w sendo... dorosły już tego by tak nie nadinterpretowywał Wink.

Cytat:
Mozna sobie poogladac np. "Boso przez swiat" jak pan Cejrowski dociera do roznych czesci swiata. Piekny przyklad tego, ze nie wszedzie zagladaja urzednicy. Ze ludzie potrafia zyc bez panstwa, moze nawet nigdy o nim nie slyszeli


Heh, a wódz plemienia to co to jest? Państwa nie da się zlikwidować. Państwo jest wynikiem istnienia społeczności. Społeczność natomiast nie istnieje tylko wtedy, gdy żyjemy sami Wink.
Pojmujecie biurokrację jako państwo, a to błąd. Likwidując wszytkie urzędu państwo nadal istnieje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rogue




Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:39, 24 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klamiecie tawariszu albo lekka niewiedza przez Was przemawia. Albo wielka chec nagiecia rzeczywistosci do idei, co bywa bardzo zgubne.

Konkrety.

Faktycznie energia sloneczna i fale oceaniczne, nie wpadlem na to, punkt dla Ciebie. Wink

Dalej:

Cytat:
Państwo Platona to był pomysł (jak sama nazwa wskazuje ) Platona za jego życia. Platon żył na przełomie V -IV wieku p.n.e. I wcale to nie był wybujały pomysł - kaprys Platona do stworzenia idealnego państwa tylko próba powrotu do czegoś co już było. Państw bez pieniądza z okresu VIII wieku i wstecz.


Bzdura na bzdurze. Po 1. nie wiem na co wskazuje nazwa "Republica". Jesli to takie oczywiste, ze "Republica" to "pomysl Platona za jego zycia" niechaj wypije po wigilii kielicha za "Pomysl Platona Za Jego Zycia-Polska" bo przeciez tak wskazuje nazwa Rzecz Pospolita, res publica, republica. Ale zostawie to juz.

Otoz Platon myslal nad zagadnieniem degeneracji ustrojow. Wielu myslicieli w Grecji podejmowalo ten problem: jak przeciwdzialac oligarchii, ochlokracji czy anarchii. Atenczyk mial taka koncepcje. Nie wiadomo czy chcialby zyc w jego Polis- to nie mial byc system idealny dla czlowieka tylko idealny dla samego siebie.

Skoro juz z taka celebracja podchodzic do pomyslow antycznych: Arystoteles i jego sprawiedliwosc rozdzielajaca zyly w Europie dlugo, bo az do Rewolucji Francuskiej. I naprawde nic nie mialy wspolnego z "tym co juz bylo". I byl to system duzo lepszy, wg niektorych (w tym i mnie) takze od tego co mamy dzisiaj.


Cytat:
Inne przykłady takich państw, w których nie było pieniedzy? Imperium Inków, Majów, Azteków, Mezopotamia, Egipt:) i mógłbym tak jeszcze wymieniać . Nie pieniądza w postaci bitej monety, nie pieniądza jako barter - takiego pojęcia wtedy nawet nie było! Tak samo jak i samego pieniądza!


Pewnie z tych przyczyn sumeryjski byl uzywany przez kupcow dlugo po zniknieciu samych Sumerow. Indianie sprowadzali do siebie towary dla nich niedostepne przy uzyciu dobrego slowa i klepniecia po ramieniu.
Jest oczywiste, ze w cywilizacji opartej na rolnictwie, niezurbanizowanej, zyjacej w malych skupiskach, pieniadz jest niepotrzebny. Bywaja takie miejsca po dzis dzien (wspomniany wczesniej WC i jego wycieczki skrzetnie nakrecone/opisane). Ciezko jednak dyskutowac o zbawianiu calej Ziemi (od pieniadza) podajac za argument male wioski w ktorych mezczyni chodza na polowania a kobiety przezuwaja maniok celem produkcji alkoholu.

Cytat:
Niechby w tym idealnym swiecie ktos chociaz raz nie dostal swojej michy na czas (bo ktos inny cos zawali albo bedzie jakis wypadeki chwilowy kryzys)- niezaleznie od poziomu indoktrynacji instynktownie zapragnie miec jakas gwarancje, ze bedzie mogl otrzymac to czego akurat potrzebuje. Niezaleznie od pory dnia, godziny, wystapienia Wielkiego Brata, etc. Zapragnie pie nią dza.



No tak, lepiej w ogóle nie dawać ludziom jeść (tak jest teraz, żyjesz w Polsce, więc jest w miarę ok - spójrz na te głodujące miliardy;) ), niż ryzykować, że kiedyś mogą tego nie dostać.


To mnie zarzucasz nadinterpretacje. Coz, ja nie bede Ci sie odplacal tym samym, bo to raczej niezrozumienie niz nadinterpretacja.
Tekst o misce jest oparty na wczesniej zdefiniowanej roli pieniadza. Powtarzal sie nie bede, ale wklejac chyba trzeba bo cos nie moze to dotrzec do neuronow (swoja droga z tym nie raczyles polemizowac a powinienes, skoro uwazasz ze pieniadz jest szkodliwy!!)

Gdybysmy umieli przewidziec przyszlosc- moglibysmy sie wymieniac dobrami ktore wyprodukujemy. Jako ze jej nie znamy, wymieniamy dobra na srodek zastepczy, ogolnie przyjety jako zamiennik roznych dobr.

Przyklad: A jest szewcem, B piekarzem. A nie przezyje dlugo bez chleba ale buty B nie psuja sie az tak czesto. A sprzedaje swoje towary/uslugi innym ludziom, dostaje od nich cos, co daje mlynarzowi.



Teksty o glodowaniu miliardow- blagam, nie obrazaj inteligencji mojej i czytajacych to forum.

Cytat:
Jak kazdy przecietny 12stolatek by wydedukowal: "wszystko za darmo dla wszystkich" oznacza brak wlasnosci.[i]



Tak, każdy jak 12-latek, trafiłeś w sendo... dorosły już tego by tak nie nadinterpretowywał


System aby w ogole mogl byc brany na powaznie musi byc koherentny. Co owocuje tym, ze z jednych jego zalozen mozna logicznie wyprowadzic duzo wiecej. Nawet w naszym, kontynentalnym (dosc sztywnym) systemie prawnym jest obecne pojecie wykladni aksjologicznej. Znaczy to ni mniej ni wiecej jak przekladanie konstytucji, jakichs pojedynczych idei na codzienne, zyciowe lecz skomplikowane problemy. Czy trybunal konstytucyjny takze nazwiesz dziecmi, bo nadinterpretuja?
A konkretnie: jesli przyjac zalozenia wynikajace z filmu a) wszyscy mamy czerpac z darmowych dobrodziejstw natury i techniki b) pojecie chciwosci ma zniknac kompletnie z umyslow 'nowych ludzi' to otrzymujemy cos takiego jak radykalna "sprawiedliwosc spoleczna" rozumiana miedzy innymi jako rownosc posiadania. Kazdy, kto ma wiecej jest wrogiem rownosci. Zwlaszcza, ze bedzie budzil demony chciwosci.
Mozna takie rowne posiadanie na sile nazwac wlasnoscia, ale nie bedzie to mialo z nia nic wspolnego. Bedzie to okrutny twor nowomowy i nic poza tym.

Cytat:
[i]Mozna sobie poogladac np. "Boso przez swiat" jak pan Cejrowski dociera do roznych czesci swiata. Piekny przyklad tego, ze nie wszedzie zagladaja urzednicy. Ze ludzie potrafia zyc bez panstwa, moze nawet nigdy o nim nie slyszeli



Heh, a wódz plemienia to co to jest? Państwa nie da się zlikwidować. Państwo jest wynikiem istnienia społeczności. Społeczność natomiast nie istnieje tylko wtedy, gdy żyjemy sami .
Pojmujecie biurokrację jako państwo, a to błąd. Likwidując wszytkie urzędu państwo nadal istnieje.


Moze jakies przyklady wodzow, ktorzy sa jednoczesnie urzednikami panstwowymi?
Instytucje wodza, szamana i takich tam to jak sam bys sie zgodzil wytwor spolecznosci. Tak to juz jest, ze gdzie wyodrebni sie jakas regularna spolecznosc, to sie jakos organizuje.
Sek w tym, ze pisalem o calym NWO, globalnym porzadku, totalistycznym ucisku zamieniajacym zycie kazdego w horror z masa krwi, flakow, glodu i krzyku. A guzik prawda.

Funkcje spoleczne takie jak wodz plemienia nie sa czescia panstwa, tak samo jak czescia panstwa nie jest glowa rodziny, manager, selekcjoner reprezentacji pilkarek wodnych, kierownik budowy (a przeciez oni rzadza jakimis ludzmi, no nie?).

Natomiast panstwo, jako organizacja polityczna majaca na celu zarzadzanie jednostkami i grupami spolecznymi, obrone przed niebezpieczenstwami zewnetrznymi i wewnetrznymi, swiadczace rozmaite uslugi... etc, na szczescie nie dociera wszedzie. Sa takie miejsca, gdyby sie postarac to moznaby znalezc nawet i w Polsce, w XXI wieku, gdzie panstwo ze swoimi buciorami jeszcze nie wlazlo.

Mozemy sie spierac czy Rousseau czy Gumplowicz, a moze zaden z nich. Zalezy jak pojmujesz powstanie i istnienie panstwa. Jesli patrzysz slepo na mape polityczna, to mozesz sobie te wszystkie tereny nazywac panstwem A czy B. Tak jak bylo chocby i u nas w dwudziestoleciu miedzywojennym. Mieszkancy rubiezy wschodnich (dzis nazwalibysmy ich Bialorusinami, Ukraincami) gdzies mieli cale "panstwo" i byli "z ty chalupy" a nie z jakiejs tam Polski czy Ukrainy. Jakiekolwiek proby nacjonalizacji konczyly sie komicznie bo spotykaly sie z radosnym niezrozumieniem.
No ale jesli wezmiesz mape i sobie narysujesz kreske na ziemiach tych ludzi to mozesz ich nazwac jak chcesz i twierdzic, ze panstwo istnieje zawsze. To sie nazywa nominalizm. Uznajesz idee za istniejaca tylko dlatego, ze ona sama istnieje, niezaleznie od jej rzeczywistego pokrycia.

Dzis wielu ludzi pojmuje panstwo jako - w skrocie- biurokracje. Ma to swoje uzasadnienia. Prawda, bez biurokracji panstwa sie obywaly. Ale malo kto mowiac dzis o panstwie ma na mysli np. system feudalny.

Rozpisuje sie o panstwie i obszarach (wcale niemalych) jego nieistnienia dlatego, ze koncepcje globalnej tyranii sa na nich zbudowane. Co slysze w Ezoteric Agenda? Wzmianki o jakichs dekretach organizacyjek przy ONZ dt. zywnosci? Moze i cos w tym jest, ale w jaki sposob te ciemne moce maja kontrolowac wioskowego rzeznika, ktorego cala rodzina je zdrowa szyneczke wyprodukowana domowymi sposobami, bimbajac na rozne bzdury produkowane przez CEPow i KE. Fakt, ciezko dzis sie ochronic przed tym calym szitem z metkami, atestami i certyfikatami ktore cholera czego maja dowodzic (glownie sluza jako nieuczciwa regulacja konkurencji na rzecz wielkich firm ale to inna historia)- ale dla chcacego nic trudnego. Jesli cos by sie mialo faktycznie zaczac *dziac*, to ludzie sobie poradza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:10, 24 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bzdura na bzdurze. Po 1. nie wiem na co wskazuje nazwa "Republica". Jesli to takie oczywiste, ze "Republica" to "pomysl Platona za jego zycia" niechaj wypije po wigilii kielicha za "Pomysl Platona Za Jego Zycia-Polska" bo przeciez tak wskazuje nazwa Rzecz Pospolita, res publica, republica. Ale zostawie to juz.


Platon chciał powrotu do systemu bezpieniężnego i to miałem na myśli Wink.

Cytat:
Jest oczywiste, ze w cywilizacji opartej na rolnictwie, niezurbanizowanej, zyjacej w malych skupiskach, pieniadz jest niepotrzebny. Bywaja takie miejsca po dzis dzien (wspomniany wczesniej WC i jego wycieczki skrzetnie nakrecone/opisane). Ciezko jednak dyskutowac o zbawianiu calej Ziemi (od pieniadza) podajac za argument male wioski w ktorych mezczyni chodza na polowania a kobiety przezuwaja maniok celem produkcji alkoholu.


Ateny do VIII pne, Sparta do chyba IV wieku pne to były miasta, a nie miejscówki. W tych miastach żyli rzemieślnicy, politycy, żołnierze, rolnicy, budowniczowie - a pieniędzy nie było! Nie naciągaj faktów.


Cytat:
Gdybysmy umieli przewidziec przyszlosc- moglibysmy sie wymieniac dobrami ktore wyprodukujemy. Jako ze jej nie znamy, wymieniamy dobra na srodek zastepczy, ogolnie przyjety jako zamiennik roznych dobr.

Przyklad: A jest szewcem, B piekarzem. A nie przezyje dlugo bez chleba ale buty B nie psuja sie az tak czesto. A sprzedaje swoje towary/uslugi innym ludziom, dostaje od nich cos, co daje mlynarzowi.


Z tym nie polemizuję, bo to problem systemu pieniężnego.

Cytat:
Obecnie 826 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu głodu


To miałem na mysli mówiąc miliardy - 826 to ta najbardziej głodująca część Ziemi, a z powodu niedożywienia, braku pewnych produktów itd cierpią właśnie miliardy (nie mówię 3, nie mówię dwa, ale grubo ponad miliard, nie pamiętam dokładnie ile).


Cytat:
pojecie chciwosci ma zniknac kompletnie z umyslow 'nowych ludzi' to otrzymujemy cos takiego jak radykalna "sprawiedliwosc spoleczna" rozumiana miedzy innymi jako rownosc posiadania. Kazdy, kto ma wiecej jest wrogiem rownosci. Zwlaszcza, ze bedzie budzil demony chciwosci.


Nie naciągaj, lub nie nadintepretowywuj. Pojęcie chciwość nie ma być zlikwidowane "nie wolno CI mieć więcej" tylko likwidując pieniądz ludzie nie będą patrzeć na swoje posiadanie, a tylko na użyteczność tak jak to kiedyś było.

Cytat:
Mozna takie rowne posiadanie na sile nazwac wlasnoscia, ale nie bedzie to mialo z nia nic wspolnego. Bedzie to okrutny twor nowomowy i nic poza tym.


??????? Chyba nie rozumiesz pojęcia własności. Nikt jej w tym systemie nie zlikwiduje.

Cytat:
Moze jakies przyklady wodzow, ktorzy sa jednoczesnie urzednikami panstwowymi?


W historii masz ich setki.

Nie zrozumiałeś mnie co mam na myśli mówiąc "państwo".

Może Ci zacytuję definicję: "Państwo - polityczna, suwerenna, terytorialna i obligatoryjna organizacja społeczeństwa. Organizuje i koordynuje prace dużych grup społecznych."

Państwa nie da się zlikwidować, bo nie zlikwidujesz organizowania się Wink. To jest właśnie państwo. Państwo = społeczność zorganizowana. Czy bedziesz miał organizację z przewodnikiem w mikroskali w postaci wioski i wodza, czy w markoskali organizację w postaci wielu miast i przewodnika, tudzież prezydenta, dyktatora, sejmu itd ZAWSZE to bedzie państwo!

Cytat:
Funkcje spoleczne takie jak wodz plemienia nie sa czescia panstwa


To jest właśnie państwo!

Wszelkie organizacje wewnątrz państw, np charytatywne to też są państwa, ale nie suwerenne Wink.

P.S. Wesołych świąt Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 30 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dnia 15 marca 2009 odbędzie się Z-Day:
Cytat:

Zeitgeist day: March 15th 2009

The Annual Meeting day for the Zeitgeist Movement Worldwide is March 15th of each year.

In 2008, we had over 1800 events in 70 countries. This year, we want to improve the impact of the message of The Zeitgeist Movement and also incorporate the vision of The Venus Project, to which we are in full support.

TOOLS:

In January of 2009 , Free Torrent* Files will be released on the internet which will contain:

1) "Zeitgeist, the Movie" DVD in 17+ subtitles for burning.

2) "Zeitgeist Addendum" DVD in at least 10 subtitles for burning.

3) The 2009 Zeitgeist Movement Manual PDF.

4) An 30+min Digital Slide Presentation, which can be translated into any language (we will do our best to cover the top 5 initially). This presentation can be utilized by anyone who wants to present the ideas of this new direction to their area. The presentation will be supported by the 2009 Zeitgeist Movement Manual.

5) Promotional Flyers / Trailers/ Other


THE IDEA:

The best idea is to find a space, get a projector, and present the Digital Presentation to your audience. You can also show the films as well. It is up to you.


THE GOAL:

To trigger an unprecedented global awareness of a new possiblity for humanity.

More coming soon.


*Torrent files are peer to peer file transfer mediums which allow large file sizes to be spread quickly and without restriction.

info: http://thezeitgeistmovement.com/zday.htm
może i my się do akcji przyłączymy, można by np. tego dnia masowo przeglądać produkcja na YT i VGoogle lub wzmożyć promocje filmu tego dnia Wink
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rogue




Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:04, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Platon chciał powrotu do systemu bezpieniężnego i to miałem na myśli Wink.


Nie wiadomo czego Platon chcial. Nie wiadomo, czy w ogole chcialby zyc w takiej Republice jaka wymyslil. To byla konstrukcja abstrakcyjna. Odpowiedz na pytanie: jaki ustroj nie ulega degradacji? A nie na pytanie: jaki ustroj jest najlepszy dla obywatela i panstwa?


Cytat:


Ateny do VIII pne, Sparta do chyba IV wieku pne to były miasta, a nie miejscówki. W tych miastach żyli rzemieślnicy, politycy, żołnierze, rolnicy, budowniczowie - a pieniędzy nie było! Nie naciągaj faktów.


Zapomniales o najwazniejszej "klasie spolecznej" polis : niewolnikach. Smile
W Grecji panowalo przekonanie, ze barbarzyncow mozna podbijac i zniewalac, bo nie sa ludzmi w pelnym tego slowa znaczeniu. Czlowiek ma prawo miec niewolnika, czlowiekowi praca (jakakolwiek!!) uwlacza- od tego sa barbarzyncy.
Tak, jesli wyeliminowac prace ze spoleczenstwa, a wytwarzaniem dobr i uslug (bo przeciez pieniadze w zdrowej gospodarce sa rowne dobrom rzeczywiscie wystepujacym na rynku, nie wytwarzane z powietrza jak slusznie bylo zauwazone w filmie) obarczyc jakichs 'barbarzyncow' to mozna sobie sielsko zyc.
Ale to chyba nie ma nic wspolnego z marzeniami o krainie szczesliwosci ktore tutaj chcesz forsowac? Wink


Cytat:
Cytat:
Gdybysmy umieli przewidziec przyszlosc- moglibysmy sie wymieniac dobrami ktore wyprodukujemy. Jako ze jej nie znamy, wymieniamy dobra na srodek zastepczy, ogolnie przyjety jako zamiennik roznych dobr.

Przyklad: A jest szewcem, B piekarzem. A nie przezyje dlugo bez chleba ale buty B nie psuja sie az tak czesto. A sprzedaje swoje towary/uslugi innym ludziom, dostaje od nich cos, co daje mlynarzowi.


Z tym nie polemizuję, bo to problem systemu pieniężnego.


To nie jest problem. Smile To jest podstawa systemu pienieznego. Choc dzis jest to duzo bardziej skomplikowane przez globalizacje, spekulacje, rynki finansowe i demokracje. Zwlaszcza ta ostatnia, jako czynnik umozliwiajacy kontrolowanie podazy pieniadza.

Cytat:
Obecnie 826 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu głodu


To miałem na mysli mówiąc miliardy - 826 to ta najbardziej głodująca część Ziemi, a z powodu niedożywienia, braku pewnych produktów itd cierpią właśnie miliardy (nie mówię 3, nie mówię dwa, ale grubo ponad miliard, nie pamiętam dokładnie ile).[/quote]

Alez ja nie o liczbach a o poruszaniu samego problemu. To jest typowy demagogiczny lewacki unik: a bo dzieci w Afryce gloduja.
Gloduja, a bogate panstwa wysylaja tam nadgnite nadwyzki zywnosciowe ktore 1. rujnuja lokalny rynek i doprowadzaja do jeszcze wiekszej biedy 2. staja sie lupem roznych lotnych band zbrojnych 3. sa pochlaniane 1000x szybciej niz trwa cala ta logistyczno-polityczna operacja dostarczania ich tam.
Ale oczywiscie, kazdy kierujac sie jakims humanitaryzmem i empatia bardzo by wspieral takie akcje.

Czy powinno sie w ogole jakos reagowac a jesli tak- to jak? To jest powazne pytanie ale na zupelnie inna dyskusje, inne warunki i inne grono. Bo ani ja ani- wybacz- Ty tej sprawy nie rozwiazemy. A powolywanie sie na te demagogie jest takie jak pisalem- obraza inteligencje interlokutora. Wink





Cytat:
Cytat:
pojecie chciwosci ma zniknac kompletnie z umyslow 'nowych ludzi' to otrzymujemy cos takiego jak radykalna "sprawiedliwosc spoleczna" rozumiana miedzy innymi jako rownosc posiadania. Kazdy, kto ma wiecej jest wrogiem rownosci. Zwlaszcza, ze bedzie budzil demony chciwosci.


Nie naciągaj, lub nie nadintepretowywuj. Pojęcie chciwość nie ma być zlikwidowane "nie wolno CI mieć więcej" tylko likwidując pieniądz ludzie nie będą patrzeć na swoje posiadanie, a tylko na użyteczność tak jak to kiedyś było.


Kiedy? W jednej dziesiatej promila calej historii ludzkosci w jakims kregu przy ognisku na Stepie Akermanskim? Wybacz ale ja nie bede odpowiadal na jakies "kiedys". Pisales o Indianach, Mezopotamii, ja pytalem skad sie wzial u nich handel i cisza. Ale nadal twierdzisz ze kiedys zyli jacys fantastyczni ludzie bliscy dotkniecia utopii (ale zgnoily ich muszelki prawdopodobnie, ktore jakis bachor wykopal na plazy i zaczal uzywac jako pieniazkow).

Nie nadinterpretuje. Ludzie zawsze beda chcieli posiadac. Chociazby z powodow umm... kobiet. Zwroc uwage, ze wojny miedzy dzikimi plemionami (tak kiedys jak i dzisiaj) wcale nie ida o grabiez (niby czego? wszyscy zyja z tej samej przyrody i sa koczownikami) a o kobiety wlasnie. Brak kobiet oznacza brak potomstwa, a mala liczba kobiet oznacza kazirodztwo, ktorego skutki ludzie nawet prymitywni w dawnych czasach odczytywali bardzo zrecznie.

A dzisiaj, gdy kobiety sa na szczescie takze wolnymi ludzmi, posiadanie jest wykorzystywane do godów przeciez. Wink Mimo ze sie z nim nie zgadzam, to Freud lekko puszcza oko w tym miejscu.


A tak powazniej: pan w filmie raczyl wdac sie w polemike filozoficzna przedstawiajac swoj argument naprzeciwko tysiacom lat nauki i badan roznych myslicieli. Otoz w filmiku z obrazkami obalil sobie od tak prawo naturalne.
Prawo, ktorego nawet liberalowie (tacy prawdziwi nie "liberal" po polsku) nie neguja. To nie sa jakies tam naburmuszone wymysly ciemnej masy (i kleru przy okazji) a logiczne, naukowe wywody. I nie, prawo naturalne nie zostalo "wymyslone" na uzytek wprowadzenia monetaryzmu (przeciez zajmowal sie nim Platon ktory wg Ciebie byl zwolennikiem tej sielskosci co "kiedys").

Jestem w stanie to zrozumiec, bo sam sobie lubie, ku pokrzepieniu serca, wierzyc w jakies fantomy. W fantom patriarchalnej monarchii dziedzicznej na przyklad. Jak napisalem ponizej: zainteresowanej tylko ochrona militarna panstwa i zapewnieniem spokoju (czyt. dzisiejszej policji i sądow). Gdzie nie zylo sie "w panstwie" a po prostu wlasnym zyciem. Taki kontrast na dzisiejsze czasy gdy cokolwiek sie komukolwiek stanie, to czeka az politycy go za raczke poprowadza. Tak, ja tez mam swoje "kiedys" ale sorry- czytaj, nabywaj wiedzy i dystansu do roznych takich wierzen, bo brutalna prawda jest taka ze nigdy i nigdzie na Ziemi zadnego raju nie bylo.

Cytat:
Cytat:
Mozna takie rowne posiadanie na sile nazwac wlasnoscia, ale nie bedzie to mialo z nia nic wspolnego. Bedzie to okrutny twor nowomowy i nic poza tym.


??????? Chyba nie rozumiesz pojęcia własności. Nikt jej w tym systemie nie zlikwiduje.


!!!! Oczywiscie ze nie rozumiem pojecia wlasnosci. Bo jest to pojecie bardzo kontrowersyjne (czyt. majace wiele definicji) i do dzis wielu jajoglowych toczy ze soba naprawde soczyste spory na ten temat. Ale jakakolwiek droge by sie chcialo obrac- definiujac wlasnosc zawsze wychodzi sie z posiadania samego siebie. Reszta jest przedluzeniem tej podstawowej wlasnosci.

Pojdzmy zatem delikatnie dalej, od ogolu do szczegolu. Mam siebie, moj umysl, zyje w tym cudownym techno-landzie.
Pewnego dnia sobie wymyslilem, ze jakby wymieszac pare owocow i kilka kolorowych plynow to wyszedlby bardzo smaczny drink. To jest moj pomysl.
A ze jest moj, to moge nim dysponowac.
A dysponuje nim w ten sposob, ze chcialbym dzieki niemu dostac cos w zamian, cos co sobie wymarzylem (np. wycieczke do Paryza albo ksiazke Terrego Pratchetta).

Czy w tym swiecie rowno-posiadania (Orwell oblizuje wargi ze smakiem) dostane bilet do Paryza za pare kubkow mojego drinka? A za kilkanascie? A w ogole jakim prawem zamienie cos, co zerwalem z drzewa i wyciagnalem z eko-spolecznej-rownodostepnej dla wszystkich-studni w cos MOJEGO?
Pieniadz jest sprawiedliwy, bo moze zamienic prace, pomysl, szczescie, wytrwalosc, cierpliwosc w jakas inna korzysc. W swiecie "wspolposiadania" nie ma logicznej mozliwosci osiagania swoich celow, bo jakakolwiek zamiana spoldzielonych dobr na dobro jednostkowe jest niesprawiedliwa.
(a jakby ktos chcial sprawiedliwosc zaprowadzic, to co- wyslalby ze mna wszystkich moich sasiadow do tego cholernego Paryza? Zeby nie czuli sie pokrzywdzeni, nie zazdroscili mi? Bo wszyscy po rowno, a ja jeden tak sobie wymyslilem ze pojade?)


Dodalem ksiazke bo to tez dobry przyklad. Ma zniknac konkurencja, tak? Czyli na jakich prawach bedzie dzialac sztuka i tego typu relatywnie odbierana dzialalnosc? Znakomity pisarz ma dostac dokladnie tyle samo papieru co jakis grafoman znajacy 240 slow w swoim ojczystym jezyku? Biblioteki i ksiegarnie beda mialy przykaz posiadania wszystkich ksiazek? Wszystkich naprawde? To znaczy, ze wiekszosc tej niewyczerpywalnej energii przeznaczymy na budowanie magazynow...

Cytat:
Cytat:
Moze jakies przyklady wodzow, ktorzy sa jednoczesnie urzednikami panstwowymi?


W historii masz ich setki.

Pomijajac roznorakich satrapow w panstwach kolonialnych/pod zaborami, ktorzy byli chodzaca falszywka, agentem obcych sil robiacym za wielkiego wodza (faktycznie sa ich setki, ale to nie byli urzednicy)- prosze podac przyklady.

Cytat:
Nie zrozumiałeś mnie co mam na myśli mówiąc "państwo".

Może Ci zacytuję definicję: "Państwo - polityczna, suwerenna, terytorialna i obligatoryjna organizacja społeczeństwa. Organizuje i koordynuje prace dużych grup społecznych."

Swoja droga przedziwna definicja. Skad ja wziales?
"koordynuje prace duzych grup spolecznych"? A co to sa grupy spoleczne? Co to jest spoleczenstwo?
Dobra, nie bede Cie pytal bo zabrniesz w slepy zaulek, jak kazdy kto by chcial odpowiedziec.

Potam tylko takie malutkie haczyki (i pomysl logicznie, a nie zyczeniowo-emocjonalnie) : czy kobiety to duza grupa spoleczna? No wydawaloby sie, ze tak. Jak zatem panstwo ma "koordynowac ich prace"? Smile
A czy zawodowi kierowcy sa duza grupa spoleczna? Pewnie tak. Ale do ktorej kurde "grupy spolecznej naleza" ? Facetow, kierowcow, mieszkancow miast, blondynow, brunetow, ludzi zarabiajacych w przedziale X-Y, rodzicow? Gdyby panstwo mialo zarzadzac "duzymi grupami spolecznymi" to doba musialaby miec 573 godziny zebysmy mogli robic wszystko co panstwo nam 'skoordynuje' (bo i ja i Ty nalezymy do niezliczonej liczby 'duzych grup spolecznych').

Grup spolecznych jest tyle, co pomyslow na podzielenie spoleczenstwa. Jest to wiec liczba bliska nieskonczonosci.
W zwiazku z powyzszym przepraszam Cie ale te definicje mozna o kant plecow potluc.

Tym bardziej ze przeciez wydawaloby sie, ze obydwoje jestesmy przeciwnikami panstwa ktore cokolwiek kontroluje (jesli chodzi o zycie prywatne). Taka monarchia zreszta (tez panstwo) w ogole nie kontrolowala zadnego zycia. Zadaniem krola bylo utrzymanie porzadku w panstwie i ochrona jego granic- a reszta? Reszty nikt nie smial kontrolowac (tak tak, nawet pieniazkow zaden urzednik nie tykal! oczywiscie pomijajac podatek na cele militarne i porzadkowe ale reszta- jak widac zycie bez panstwa istnialo i mialo sie niezle!)
Cytat:

Państwa nie da się zlikwidować, bo nie zlikwidujesz organizowania się Wink. To jest właśnie państwo. Państwo = społeczność zorganizowana. Czy bedziesz miał organizację z przewodnikiem w mikroskali w postaci wioski i wodza, czy w markoskali organizację w postaci wielu miast i przewodnika, tudzież prezydenta, dyktatora, sejmu itd ZAWSZE to bedzie państwo!

Cytat:
Funkcje spoleczne takie jak wodz plemienia nie sa czescia panstwa


To jest właśnie państwo!

Wszelkie organizacje wewnątrz państw, np charytatywne to też są państwa, ale nie suwerenne Wink.


Fakt ze sie nie zrozumielismy. Nie ma sie co denerwowac- bo zawsze tak jest gdy rozpoczyna sie powazniejsze dyskusje bez wczesniejszego zdefiniowania pojec, ktorymi sie bedzie operowalo.
Uscisle wiec, a Ty mozesz sprawdzic w zrodlach z zakresu nauk politycznych, czy sie myle czy nie.

Panstwo (wspolczesne) jest to organizacja polityczna, w najwiekszym skrocie: zdolne do formulowania prawa najwyzej stojacego w hierarchii praw na danym terytorium.

Suwerennosc jest natomiast JEDNA. Tzn, albo sie suwerennym jest albo nie. Czesci wladzy mozna przekazac innym organom (np. umowy miedzynarodowe ktore zobowiazuja panstwo do tego czy tamtego), ale suwerennosc zachowuje sie tylko w momencie, w ktorym wladze przekazana mozna natychmiastowo i samodzielnie odebrac (rezygnacja z danych umow poprzez wyrazenie takiej woli).

Mylisz pojecie panstwa i organizacje zycia spolecznego. W tym co Ty piszesz nie miesci sie w ogole takie pojecie jak 'spoleczenstwo obywatelskie'.
Taki przyklad: w Polsce przedwojennej, jak pisze np. Ziemkiewicz w "Polactwie", co drugi Polak nalezal do jakiegos towarzystwa sportowego, osrodka gminnego, towarzystwa na rzecz lub przeciw czemus, osrodka mysli takiej czy innej, kolek literackich, poetyckich, plywackich, mysliwskich, itd itp. Wielu nalezalo do licznych organizacji. Byly to organizacje prywatne, tzw. inicjatywa oddolna. Nie mialy nic wspolnego z panstwem- byly forma organizowania sie obywateli pod swoim wlasnym sztandarem (sluchaj, jezeli ja siąde w knajpie z kolegami i bedziemy 3 godziny obradowac o cyklach ekonomicznych albo monarchii dziedzicznej, a przy okazji wezmiemy kartke papieru i napiszemy tam sobie nazwe swojego kolka wzajemnej adoracji, ustalimy jakis regulamin- to jest czesc panstwa?)
Z tego wyrastaly partie polityczne ale to zupelnie inna historia.

Zreszta dzisiaj, dzieki Internetowi, tego rodzaju formy organizowania sie odzywaja choc w zupelnie innej formie. "Spolecznosci Internetowe", takie jak to forum zreszta (i fora mlodych socjalistow, forum UPR, forum kibicow Wisly Krakow, forum piromanow) sa taka czastka aktywnosci spolecznej. Oczywiscie nie zobowiazujaca nawet do wychodzenia z domu i roznych poswiecen w tym finansowych, ale zawsze cos.
I watpie abys stwierdzil, ze to forum tez jest czescia "Panstwa".


Byl w historii taki gosciu, ktory wymyslil dla draki, ze i ojciec rodziny i przewodniczacy stowarzyszenia wielbicieli golebi pocztowych to powinni byc wszyscy czlonkowie Panstwa. Nazywal sie Mussolini. Wink Nie wierzysz- sprawdz sobie.





Cytat:
P.S. Wesołych świąt Wink.


Spoznione, ale tak, Wesolych. I szczesliwego Nowego Roku. Wink



A tak swoja droga. Piszemy te slowa na poczatku XXI wieku. Moment szczegolny, bo wlasnie w XX wieku mialy miejsce najtragiczniejsze ustrojowe eksperymenty. Od faszyzmu i narodowego socjalizmu po realny socjalizm czyli komunizm. A przy okazji jakies debilne niesienie "kaganca" demokracji do panstw kompletnie do tego nieprzygotowanych... Slowem wielkie polityczne zamieszanie i upapranie zycia poczciwych, normalnych ludzi ingerencja panstwa, jakiej swiat nie znal nigdy wczesniej.
To wlasnie z najnowszej historii wynika, ze na kazdego domoroslego czy akademioroslego medrka, ktory proponuje wizje polityczno-ustrojowe zaczynajac od bredzenia na temat zycia jednostek powinno sie machnac reka, jesli nie kijem.

Bardzo fajnie by bylo, gdybysmy mogli pozyskiwac czysta i tania energie. Jesli moglibysmy maksymalnie zwiekszyc efektywnosc technologii. Ale jesli ktos zaczyna od ingerencji w prywatne zycie ludzi, to zaczyna- mowiac krotko- ZLE. Mamy wystarczajaco duzo dowodow (socjalizm, bieda, roszczeniowosc, uzaleznienie ludzi od dotacji i zasilkow, produkowanie pracownikow najemnych zamiast wolnych swiadomych i dumnych ludzi, mamy wreszcie muzeum w Oswiecimiu i setki innych problemow lub ran z niedalekiej przeszlosci) by reagowac negatywnie na kazda doktryne ktora zaklada ingerencje w prywatne zycie ludzi.
Czlowiek XXI wieku powinien sie domagac natychmiastowego odpieprzenia sie politykow i innych jajoglowych od jego rodziny i pieniedzy a nie nowego, lepszego, bardziej estetycznego, ekologicznego i natchnionego jakimis kosmicznymi energiami zarzadzania nim samym, jego myslami i jego domem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:10, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz w kwestii państwa się nie porozumiemy, bo uznajemy różne definicje państwa, których jest przynajmniej kilka. Ja państwo uważam jako coś co dla dobra ogólnego organizuje niektóre przedsięwzięcia w państwie i do tego dałem definicję. W tej kwestii możemy się kłócić ile wlezie i każdy się będzie upierał przy swoim:). I co lepsze! Każdy z nas będzie miał rację! Cool

Wracając do świata bez pieniędzy - szkoda, że nie czytałeś całego tematu projekt venus i całego tego tematu, bo ja już to wielokrotnie mówiłem. Niewolnictwo pojawiło się wraz z pojawieniem się pieniądza Wink. Sprawdź sobie, albo mogę Ci polecić wiele ciekawych książek na ten temat (akademickich Wink ).

Cytat:
Nie wiadomo czego Platon chcial. Nie wiadomo, czy w ogole chcialby zyc w takiej Republice jaka wymyslil.


Te pomysły republiki to były pomysły ratowania sytuacji w świecie pieniędzy, co mu się oczywiście nie udało, ale wraz z Ksenofontem chcieli, aby wrócić do systemu sprzed VIII wieku pne.

Cytat:
Zapomniales o najwazniejszej "klasie spolecznej" polis : niewolnikach.
W Grecji panowalo przekonanie, ze barbarzyncow mozna podbijac i zniewalac, bo nie sa ludzmi w pelnym tego slowa znaczeniu.


Tak. Niewolnicy to klasa społeczna, która pojawiła się wraz z pojawieniem się pieniądza. Grecy są protoplastami sytemu bankowego i oni właśnie wymyślili procent od pożyczonego pieniądza. Dłużnik, który nie oddał pieniędzy na czas stawał się niewolnikiem i to jest przyczyną późniejszego wyglądu społeczeństwa greckiego - więcej niewolników niż wolnych ludzi, ale tutaj mowa już o V wieku pne i dalej. Wszystkie wojny jakie były prowadzone po pojawieniu się pieniądza były prowadzone z przyczyn ekonomicznych, te wojny były dodatkowym źródłem niewolników. Wcześniejsze przed VIII wiekiem wojny były np o kobietę Wink - np Troja. Niewolnictwo nie istniało, po za niewolnictwem pałacowym (hehe takich niewolników było tyle, że może nawet ja i Ty byśmy ich na naszych palcach policzyli).

Cytat:
Tak, jesli wyeliminowac prace ze spoleczenstwa, a wytwarzaniem dobr i uslug (bo przeciez pieniadze w zdrowej gospodarce sa rowne dobrom rzeczywiscie wystepujacym na rynku, nie wytwarzane z powietrza jak slusznie bylo zauwazone w filmie) obarczyc jakichs 'barbarzyncow' to mozna sobie sielsko zyc.


W dziale gospodarka jest artykuł bardzo długi "czy pieniądz jest bogactwem?" i jest tam udowodnione, że w tych czasach teraz nie musimy pracować, żeby żyć, ale system w jakim żyjemy jest powodem tego, że musimy pracować. Co lepsze autor sam też pwoiedział, że teraz pieniądze w ogóle nie są potrzebne, ale finansiści światowi go utrzymują tylko po to by trzymać władzę Wink.

Do siego Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rogue




Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:32, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciez wlasnie napisalem, ze do niewolnictwa pieniadz jest niepotrzebny. Wink
Barbarzyncow podbijano, lapano (jak tych przyslowiowych Murzynow z "Mlodych Wilkow") i wykorzystywano pozniej uzywajac sily fizycznej jako argumentu- nie pieniedzy pozyczanych na procent.

Zgadzam sie z tym, ze nadmierna podaz pieniadza obarczona dodatkowo odsetkami jest wspolczesna forma niewolnoctwa. Tak samo zreszta jak caly system oswiaty, o ktorym ludzie bez zenady mowia ze oczekuja od niego "papierow" i "dobrej pracy". Oto jak w nowoczesnych krajach, pod sztandarem demokracji, gnoi sie w czlowieku chec wolnosci sprowadzajac jego mentalnosc do mentalnosci pracownika najemnego (a pensje, mimo ze regulowane w miare wolnym rynkiem, sa tak skonstrulowane ze przecietny czlowiek moze podnosic swoj standard zycia tylko poprzez kredyt...).

Jednak te dzisiejsze wypaczenia i zniewolenia nie sa skutkiem istnienia pieniadza samego w sobie. Raczej stawialbym na demokracje (zamkniete kolo: pobierac podatki, regulowac gospodarke, isc na wybory-> zyskac poparcie wyborcow->obietnice wyborcze->jeszcze wieksza regulacja gospodarki i jeszcze wieksze podatki by te obietnice spelnic, i tak w kolko). System demokratyczny niejako wymusza na politykach psucie gospodarki i stopniowe regulowanie rynku. No i wspolczesny niewolnik wcale nie jest politykowi w demokracji liberalnej nie na reke: co mozna dac wolnemu czlowiekowi ??
A niewolnika zadowoli przeciez kazdy ochlap rzucony przez Panstwo.

I tutaj szukalbym dziury w calym a nie w istnieniu pieniadza.

Nie odniosles sie takze do zarzutow wzgledem odrzucenia prawa naturalnego. A to jest absolutnie podstawowa sprawa jesli chodzi o cale te projekty Venus, etc. Eksperymenty na zywej tkance juz byly (chociazby PRL- prosze postudiowac cale spektrum patologii ktore pojawily sie w pokoleniach ganianych kijem i marchewka Marksa) i za kolejne eksperymenty oparte doktrynalnie na czyims babraniu w filozoficznej podstawie czlowieka szczerze i z calego serca dziekuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fred




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:59, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniądz jest przeżytkiem wszyscy, którzy w tej chwili polegają na sile pieniądza niedługo obudzą się z ręką w nocniku. Nie chciałbym tu nikogo na siłę uświadamiać ale niestety taka jest prawda. Obecny kryzys, który został zapoczątkowany przez ludzi mających władzę finansową nad Światem jest tego dowodem. Wszyscy, którzy cokolwiek posiadają stracą to.

Posiadanie będzie rękach nielicznych ludzi, którzy od dawna czerpią z tego korzyści. Niewykluczone jest że szykują nam nową wojnę, do której od dawna jesteśmy przygotowywani przez środki masowego przekazu.(masowego ogłupiania) Nie mam pojęcia jak to wszystko może się zakończyć. Jedyna myśl, która przychodzi mi do głowy jest taka, że każdy z nas, który zna prawdę MUSI SAM uświadamiać jak największą liczbę osób o co w tym wszystkim chodzi.

Moim zdaniem nie jest celowe tworzenie jakichkolwiek stowarzyszeń lub związków. to już przerabialiśmy wielokrotnie i wiadomo, że takie twory łatwiej jest zdominować przez agentów.

Niech każdy robi to co uważa za słuszne, a wtedy osiągniemy cel.

Jeżeli ktoś chce promować zrozumienie Codex Alimentarius nie to robi, nie oglądając się na innych.
Jeżeli ktoś czuje, że chce promować poglądy Davida Icke, niech robi to.
Jednocześnie apeluję do ludzi, którzy bardzo dobrze znają język angielski aby postarali się o tłumaczenie wszystkich protokołów Norymberskich, które zostały opublikowane dopiero w zeszłym roku.
Gdzie jest zapisana cała prawda na temat koncernów farmaceutycznych bez których nie byłoby w ogóle drugiej wojny światowej.

To jest moja prośba do was wszystkich. Przestańcie się przekomarzać na tematy zastępcze (czy to była rakieta czy samolot, lub czy istnieją reptylianie czy demony, czy ich nie ma) poczujcie jedność i róbcie to co uważacie za słuszne.

A w nowym roku życzę wszystkim wytrwałości w poznawaniu prawdy, a jeżeli poznałeś już jakąś jej część to nie jesteś wcale lepszy od tego, który jej nie poznał, jesteś tym który powinien z większym zrozumieniem podchodzić do ludzi, którzy są przesiąknięci propagandą mediów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:21, 01 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przeciez wlasnie napisalem, ze do niewolnictwa pieniadz jest niepotrzebny.


Ja Ci co innego napisałem Wink. Niewolnictwo pojawiło się wraz z pojawieniem się pieniędzy - wcześniej go nie było. Z resztą na pewno go nie będzie po likwidacji pieniędzy, bo nikt nie będzie czerpał już z tego korzyści materialnych.
Dodatkowo powiem, że niewolnicy z czasów starożytności w średniowieczu zostali przekształceni w pracowników, którym się płaci pensje - nic się od średniowiecza w tej kwestii nie zmieniło, bo dzisiaj to dalej ta sama forma niewolnictwa. Musisz pracować, żeby przeżyć.
Przed VIII wiekiem nie było ani niewolnictwa, ani pieniędzy w żadnej formie, a zmiana systemu finansowego na bardziej wolny i lepszy od tego ulepszy świat tylko na krótko, bo prawa ekonomiczne zawsze sprowadzają się do tego, że pracownicy będą dostawać "płacę naturalną" tj. taką, która starczy tylko na miesięczne przeżycie i nic więcej, a właściciele niewolników będą się dalej pławić w luksusach Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:38, 01 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rogue daruj sobie z urojeniami nie wygrasz vide religia

fanatyzm to zguba tego swiata...
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:44, 01 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z faktami też nie wygra Wink

P.S. Swoją drogą ciekawe co Ty uważasz za urojenia z tego co pisałem Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... , 10, 11, 12   » 
Strona 11 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zeitgeist Addendum (napisy PL)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile