W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zeitgeist Addendum (napisy PL)  
Podobne tematy
InterReflections - nowy film by Peter Joseph bez ocen
Zeitgeist movement22
Koniec Kapitalizmu - Peter Joseph (20.06.2015)61
Pokaz wszystkie podobne tematy (22)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 51847
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:33, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ JA
Rzeczywistosc jest inna niz ja sobie wyobrazasz, ty masz tendencje patrzec idealistycznie na ludzi, niemniej jednak ludzie sa bardzo rozni a wiec nie ma sensu idealizowac, lepiej byc realista. Nie chce mowic ze ludzie sa zli i dobrzy bo to bylo by bzdurne okreslenie, chce powiedziec ze rozni ludzie ROZNIE reaguja w takiej samej sytuacji. Byc moze ty bys sie zachowywal jak "idealny" obywatel ale jest UTOPIA sadzic ze wiekszosc spoleczenstwa by tak postepowala, a czy mialbys ochote pracowac za darmo na leniow i obibokow? Jesli by ci to nie przeszkadzalo to PO CO CHCESZ ZMIAN? Przeciez obecnie pracujesz na wielka bande cwaniakow nierobow. Czy jestes z tym poczuciem szczesliwy?

Oczywiscie ze wszystkie wynalazki zostaly dokonane w czasie wolnym, niemnij jednak nalezalo by dodac ze prawie zawsze wynalazcy byli bardzo mlodzi, oraz ze niektore osoby dokonaly mnostwa wynalazkow a inne ani jednego. Zeby zbudowac dom trzeba miec czas na budowe, ale tez trzeba miec material, ale to jeszcze nie wystarczy bo jeszcze trzeba umiec i najwazniejsze trzeba chciec. Widzisz wiec ze nie tylko czas jest wazny.

Cytat:
Wszyscy Ci pasjonaci pracowali za darmo! Nie potrzebowali pieniędzy!

Z pewnoscia wielu pracowalo za darmo, ale zobacz sobie zyciorys Nicola Tesli on potrzebowal pieniedzy, a niestety nie mial ich. Najprawdopodobniej zmarl zabierajac z soba do grobu pare wynalazkow. Niewatpliwie byl to najwiekszy wynalazca, a mimo to malo kto wie cos o nim.

Nie zapominaj ze pieniadze sa tylko i wylacznie MIARA, jesli ktos ciagle zmienia dlugosc miarki to mamy do czynienia z oszustwem, niemniej jednak to nie wina miary ale spekulantow uzywajacych roznych miarek po to aby innych oszukac. To nie pieniadze tworza niewolnikow ale oszusci urzywajacy "elastyczna miare", ktora sie rozciaga lub kurczy w zaleznosci jak im to pasuje.

Cytat:
Ok pokaż mi kto popiera tą władzę? Nikt jej nie popiera, ale jesteśmy zmuszeni do wybierania tych, którzy najbardziej naszym oczekiwaniom odpowiadają.


O ile sie nie myle w 1935 roku Hitler zrobil referenum, pytanie bylo bardzo proste : czy ludzie popieraja jego polityke (po dwoch latach rzadow) odpowiedz do wyboru byla Tak lub Nie. Wynik byl ze 97% spoleczenstwa powiedziala TAK. Gdybys przeczytal kiazke napisana przez Albert Speer "Inside the Third Reich"
http://www.amazon.com/Inside-Third-Reich.....amp;sr=8-1
to bys sie dowiedzial ze Hitler byl tak popularny ze gdy tylko ludzie sie dowiadywali ze on jedzie samochodem (bo z poprzedniego miasteczka gdzie go zobaczono telefonowano) to TLUMY ludzi wychodzily na ulice zeby go zobaczyc tak ze przejechac nie mogli swobodnie. Gdy jechali pociagiem to wzdluz torow ludzie stali aby go pozdrawiac. Gdy wojna dobiegala konca i wszyscy wiedzieli ze przegrali nigdy nie spotkal sie on z jaka kolwiek wrogoscia pomimo tragedi i wielkich nieszczesc jakie na tych ludzi spadly, do samego konca ludzie byli za tym rzadem bo on ich reprezentowal.

Cytat:
Jak wyglądałby świat bez pieniądza?


Nie wiem jak by wygladal, ale watpie ze bylby taki jak opisujesz.
Najprawdopodobniej byl by to swiat gdzie wszyscy sa niewolnikami, a garstka cwaniakow decyduje co i komu dac. Ci co by sie im sprzeciiali w jaki kolwiek sposob byli by skazani na smierc glodowa bo nic by nie mogli kupic. Czy to ci sie marzy?
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
darkelf




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:06, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W socjaliźmie wszystko było tańsze. W socjaliźmie każdego na wszystko było stać. W komuniźmie - czyli ustroju bez pieniędzy i bez własności - tym bardziej każdego będzie na wszystko stać. Skutkiem tego jest tylko to, że zbyt dużo ludzi chce coś zdobyć, a zbyt mało jest przedmiotów do zdobycia. W wolnym rynku towary pożadane drożeją i trudniej je zdobyć. W komuniźmie nic nie drożeje, po prostu ustawia się kolejka i osoby z przodu kolejki dostają towar, a ci z tyłu odchodzą z niczym.

Człowiek pracuje najlepiej, gdy robi to, co lubi. Ale jeśli człowiek nie ma motywacji do pracy - to pracuje mniej wydajnie. Jesli ktoś źle się czuje, albo musi zająć się rodziną, albo spodobała mu się gra komputerowa - to nie będzie przecież biegł do pracy, jeśli wie, że jego zysk nie zalezy od tego jak pracuje. W efekcie ludzie pracować będą mniej, w efekcie mniej będzie wyprodukowanych towarów i będą gorszej jakości - dokładnie tak działo się w ustrojach socjalistycznych.

Na początku ludzie wymieniali się towarami, ale było to niewygodne, więc zaczęli wymieniać towary na jakieś kamyczki czy muszelki, z czasem kamyczki stały się monetami. Jeśli zabierzesz pieniądze, ale zostawisz własność, to ludzie znowu zaczną wymieniać się towarami, potem znowu wynajdą pieniądze. Jeśli jesteś za pełnym komunizmem i uważasz, że własność też należy znieść - rozejrzyj się wokół siebie, popatrz na komputer, na swój pokój - wyobraź sobie, że ktoś wchodzi i Ci to wszystko zabiera, bo jemu jest potrzebne. Jak zareagujesz?

Pieniądze są po to, aby towary potrzebne i rzadkie były trudno dostępne, jeśli ktoś ich naprawdę potrzebuje, to płaci, jeśli nie - rezygnuje. Bez pieniędzy wszystko będzie marnowane, bo towary wezmą ci, którzy dopchają się jako pierwsi, a nie ci, którzy ich naprawdę potrzebują.

Jeśli ma nie być pieniędzy, a więc nie będzie bogatych i biednych, to kto ustali kto może w danej chwili używać przedmiotów, maszyn, pomieszczeń, kto może co jeść i czym jeździć? Zapewne jakieś władze, prawda? Czym kierowały się będą te władze? Czym różni się taki ustrój od gigantycznego obozu koncentracyjnego? A może po prostu zagrody z bydłem? Jeśli to nie jest New World Order to nie wiem czym on moze być.

Jeśli ma nie być przestępstw, co się stanie w sytuacji gdy dwóch ludzi zacznie sie bić? Co gdy ktoś będzie chciał kogoś zgwałcić? Kto w takiej sytuacji będzie miał prawo zareagować? Jakie będą kary? Przecież prawa miało nie być.

Komunizm wygląda bardzo ładnie w wyobraźni, gdy niewygodne fakty zamiecie się pod dywan. W praktyce komunizm nie może istnieć, a zamiast tego są zawsze ofiary.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:08, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Link do Zitgeista Addendum już na wykopie:
http://www.wykop.pl/link/99641/zeitgeist-addendum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:40, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie trochę powtarzam JackBlooda, ale mam podobne zdanie.

W myśl heglowskiej dialektyki, najlepiej byłoby dbać o rozwój kilku (przynajmniej 2) wolnych systemów, które byłyby sobie równoważne. Wtedy syntezą byłyby najlepsze rozwiązania. Jednogłos może przyspieszać wiele procesów, ale niesie za sobą olbrzymie ryzyko totalnego fiaska - co udowadnia m.in. obecne "ryzyko" ogólnoświatowego kolapsu (jednomyśla zasada monetarna na całym świecie), czy też zapaści i rozpady hipisowskich komun w U.S. w latach 70' (wystarczyło kilku "lewusów", których "trzeba było" przyjąć pod strzechę i system nawalał)

Dlatego jestem przeciwnikiem NWO - i w ogóle supremacji jako takiej (zresztą wydaje mi się to nienaturalne)
Różnorodność i zdolność do wzajemnego wymieniania się wiedzą jest chyba jednym z najfajniejszych handicapów jakie mamy.

Jak do tej pory nie widać było, ze wolny rynek przy globalnym Jednym systemie (w tym wypadku finansowym) nie jest możliwy.

Mogło by być fajnie, gdyby stworzyć różne systemy i ułatwiać niezależne migracje między nimi. (czyli ich nie ograniczać; zwyczajnie pozostawić wolną wolę)
Być może nie byłoby sytuacji, kiedy jedne społeczeństwa żerują na innych i może byłoby mniej
powodów do wojen.(szeroki wątek, chyba na kiedy indziej)

Wtedy n.p. jedni żyli by tam gdzie można mieć 3 samochody i willę z basenem, a drudzy tam, gdzie legalne jest zioło i nie ma systemu monetarnego, ale się mniej posiada.

A jeszcze inni mogliby jechać do stref gdzie nic nie jest nielegalne i nie ma państwa jako takiego (służby zdrowia, policji, etc.) i każdy ma m60 albo ak47/ do wyboru.
(nie - no teraz to popłynąłem Laughing )
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:45, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Byc moze ty bys sie zachowywal jak "idealny" obywatel ale jest UTOPIA sadzic ze wiekszosc spoleczenstwa by tak postepowala, a czy mialbys ochote pracowac za darmo na leniow i obibokow?


Być może. Z tym, że nikt by nie pracował na leniów i obibokówWink, bo czegoś takiego by nie było.

Cytat:
Zeby zbudowac dom trzeba miec czas na budowe, ale tez trzeba miec material, ale to jeszcze nie wystarczy bo jeszcze trzeba umiec i najwazniejsze trzeba chciec


Do tego wszystkiego jest potrzebny czas wolny i wracamy do punktu wyjścia - kluczem do sukcesu jest czas wolny. Wszyscy będą chcieć, bo będą woleć coś robić niż się nudzić.

Cytat:
Z pewnoscia wielu pracowalo za darmo, ale zobacz sobie zyciorys Nicola Tesli on potrzebowal pieniedzy


On potrzebował pieniędzy tylko i wyłącznie na realizację, gdyby nie było pieniędzy wszystko by zrealizował. Niestety w świecie z pieniądzem wszyscy potrzebujemy ich, aby realizować nasze pomysły, co nas bardzo bardzo spowalnia. Tylko gdyby ich nie było właśnie kolonizowalibyśmy planety układu słonecznego...

Cytat:
Nie zapominaj ze pieniadze sa tylko i wylacznie MIARA, jesli ktos ciagle zmienia dlugosc miarki to mamy do czynienia z oszustwem, niemniej jednak to nie wina miary ale spekulantow uzywajacych roznych miarek po to aby innych oszukac. To nie pieniadze tworza niewolnikow ale oszusci urzywajacy "elastyczna miare", ktora sie rozciaga lub kurczy w zaleznosci jak im to pasuje.


To pieniądze tworzą oszustów i pośrednio niewolników, bo oszuści tworzą ich sobie.

Cytat:
O ile sie nie myle w 1935 roku Hitler zrobil referenum, pytanie bylo bardzo proste : czy ludzie popieraja jego polityke (po dwoch latach rzadow) odpowiedz do wyboru byla Tak lub Nie. Wynik byl ze 97% spoleczenstwa powiedziala TAK.


Widzisz i w tym tkwi szkopuł. Hitler po prostu chciał dobrze i miał chęci, niestety teraz władza ich nie ma, dlatego nikt jej nie popiera (pytałem o teraz Wink ). Dobrze wiedzieć o tym co napisałeś dalej o Hitlerze Smile.

Cytat:
Najprawdopodobniej byl by to swiat gdzie wszyscy sa niewolnikami, a garstka cwaniakow decyduje co i komu dac. Ci co by sie im sprzeciiali w jaki kolwiek sposob byli by skazani na smierc glodowa bo nic by nie mogli kupic. Czy to ci sie marzy?


Nic takiego by nie było, ale o tym na końcu postu.

[quote[W socjaliźmie wszystko było tańsze. W socjaliźmie każdego na wszystko było stać. W komuniźmie - czyli ustroju bez pieniędzy i bez własności - tym bardziej każdego będzie na wszystko stać. Skutkiem tego jest tylko to, że zbyt dużo ludzi chce coś zdobyć, a zbyt mało jest przedmiotów do zdobycia.[/quote]

Szkopuł w tym, że to znowu wina pieniędzy. Po prostu się nikomu nie chciało za te pieniądze produkować więcej, bo potrzebna była kasa na inwestowanie, aby móc produkować więcej. Cały czas obracamy się w tym, ze wszystko problemy wywołuje pieniądz. Gdyby nie było pieniądza produkowano by tyle ile byłoby potrzebne - brak marnotrawstwa i brak rozrzutności. Nie ważne koszta, bo te pojęcie by nie istniało.

Cytat:
Człowiek pracuje najlepiej, gdy robi to, co lubi. Ale jeśli człowiek nie ma motywacji do pracy - to pracuje mniej wydajnie. Jesli ktoś źle się czuje, albo musi zająć się rodziną, albo spodobała mu się gra komputerowa - to nie będzie przecież biegł do pracy, jeśli wie, że jego zysk nie zalezy od tego jak pracuje. W efekcie ludzie pracować będą mniej, w efekcie mniej będzie wyprodukowanych towarów i będą gorszej jakości - dokładnie tak działo się w ustrojach socjalistycznych.


Po pierwsze jaki zysk, a po drugie w socjalizmie było zupełnie inaczej. Produkowano za mało, bo takie były nakazy, a nie że ludziom się nie chciało pracować, huty stały choć mogły pełną parą iść.
A system, który proponuję to nie komunizm Wink.

Cytat:
Na początku ludzie wymieniali się towarami, ale było to niewygodne, więc zaczęli wymieniać towary na jakieś kamyczki czy muszelki, z czasem kamyczki stały się monetami. Jeśli zabierzesz pieniądze, ale zostawisz własność, to ludzie znowu zaczną wymieniać się towarami, potem znowu wynajdą pieniądze.


Znowu mamy mały problem, bo wymiana towarami to był pieniądz. Później pojawiło się złoto, które też jest towarem. A ja proponuję system, który był jeszcze przed wymianą towarową. Ten system, który był przed wprowadzeniem pieniądza w Starożytnej Grecji, jakoś nie było tam tych problemów, które wymieniacie. O dziwo ludzie harowali jak głupki i to bardzo lubili, to była cecha szlachetna. Nie pracowali także na pewnych swoich panów, bo ich nie było. Przywódcą była osoba, która się do tego nadawała, nie dlatego, że on sobie wykaraskał niewolników i cieszy się siedząc u władzy, tylko dlatego, że został wybrany, bo miał dobre pomysły na radzenie sobie z problemami. Np Solon choć nie był ateńczykiem został wybrany na przywódcę, bo był świetnym strategiem i uchronił Ateny przed upadkiem podczas najazdu. Ludzie go wybrali, bo się do tego nadawał. Po paru latach sam odszedł od władzy, bo "zrobiłem wszystko co chciałem zrobić". Władza wtedy również nie miała znaczenia dla nikogo.

Cytat:
Jeśli jesteś za pełnym komunizmem i uważasz, że własność też należy znieść


Szybko mnie osądziłeś i wyciągnąłeś wnioski choć o tym nie pisałem. Jak już pisałem wyżej to nie jest komunizm i nigdzie nie pisałem, ze znoszę własność prywatną. Własność prywatna tak jak i w Atenach była, jest i będzie.

Cytat:
Pieniądze są po to, aby towary potrzebne i rzadkie były trudno dostępne, jeśli ktoś ich naprawdę potrzebuje, to płaci, jeśli nie - rezygnuje. Bez pieniędzy wszystko będzie marnowane, bo towary wezmą ci, którzy dopchają się jako pierwsi, a nie ci, którzy ich naprawdę potrzebują.


Jak już pisałem wcześniej bez pieniędzy będzie produkowane tyle ile będzie potrzebne. Ciągle patrzycie na świat przez pryzmat świata z pieniądzem. Bez pieniądza jest brak marnotrawstwa. Platon pisał, że gdy pieniądz się pojawił ludzie zaczęli odczuwać niedobory, oraz pojawiło się marnotrawstwo. W świecie bez pieniądza nie było tych problemów, ludzie mieli wszystko czego potrzebowali choć możliwości produkcyjne tamtych czasów był znacznie gorsze niż teraz!

Cytat:
Jeśli ma nie być pieniędzy, a więc nie będzie bogatych i biednych, to kto ustali kto może w danej chwili używać przedmiotów, maszyn, pomieszczeń, kto może co jeść i czym jeździć?


Właściciel Wink.

Cytat:
Jeśli ma nie być przestępstw, co się stanie w sytuacji gdy dwóch ludzi zacznie sie bić? Co gdy ktoś będzie chciał kogoś zgwałcić? Kto w takiej sytuacji będzie miał prawo zareagować? Jakie będą kary? Przecież prawa miało nie być.


A gdzie ja napisałem, że nie ma przestępstw? Napisałem, że nie będzie przestępstw związanych z pieniędzmi.

Wracając teraz do niewolników. W tamtych zamierzchłych czasach nie było niewolnictwa, pojawiło się ono wraz z wojnami i pieniądzem. Pieniądza w Atenach wtedy nikt nie wymyślił, on przyszedł z zewnątrz, ludzie przyjęli, bo nie byli świadomi konsekwencji. Nagle okazało się, że jedno zaczęli gromadzić pieniądze, zaczęli przetrzymywać coś na czym mogą zarobić, przez co się to marnowało, ludzie zaczęli głodować, zaczęli odczuwać niedostatki, brali pożyczki i stawali się niewolnikami i tak jest do dzisiaj. Świat bez pieniądza to idea do zrealizowania, ale jak już wcześniej powiedziałem 28 wieków prania mózgu sprawiło, że nie możemy sobie wyobrazić takiego świata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:21, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednej rzeczy, jak widzę, parę osób nie potrafi sobie wyobrazić.
W przypadku kiedy masz zagwarantowane podstawowe utrzymanie (jedzenie, dach) wszystko inne jest wyłącznie sprawą Twojego twórczego rozwoju. To ty decydujesz czemu się poświęcić, nikt za ciebie tej decyzji nie podejmie, bo ty będziesz mógł spokojnie żyć.
Od dawna wiadomo, że wszelkie wynalazki, odkrycia są dokonywane przez ludzi którzy nie musieli się spalać by mieć za co żyć, oni robili to nie z chęci zysku ale pasji.
Jeśli dać każdemu taką możliwość to tylko sobie wyobraź ile świat poszedł by do przodu.
Tak jak jest nadmienione w tym filmie: ekonomia nie istnieje! Ekonomia to pieniądze, a zyskuje na tym ten kto tymi pieniędzmi zarządza i dysponuje oraz może je tworzyć. Liczy się wyłącznie postęp technologiczny.
Wg.. ciebie Lukup pieniądze to miara, dlaczego więc jest na tą miarę monopol? Czy tylko kilka osób może decydować co i jak będzie mierzone? Dlaczego każdy z nas nie może sobie drukować własnej "miary"? Czy ty to widzisz?
I wytłumacz mi, dlaczego miara którą zmierzono lekarza ratującego życie jest znacznie krótsza niż miara bankiera obracającego twoją miarą...? Czyżby lekarz był mało potrzebny, może bankier jest ważniejszy dla twojego życia?
Mówisz o rzeczach trudno dostępnych więc drogich... ok, ale ten co decyduje o tej "miarce" nie musi się o to martwić .. czyż nie? Bo on sam sobie wydrukuje ta miarę a tobie każe na to pracować. Nie chodzi mi o to, że komuś zazdroszczę, bo ktoś ciężką pracą doszedł do majątku, ale o ludziach którzy decydują o TWOIM ŻYCIU!
Ty NIGDY nie będziesz mieć tego co mają "oni" - choćbyś pracował non stop, to i tak na koniec zabiorą ci to. Zrozum, piszesz o jednostce ale dalej chcesz by to ktoś decydował za ciebie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DIABEU242




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:25, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EL BISKUP napisał:
Szkoda że w kinach u nas tego nie puszczą Sad A napewno bym poszedł bo z tych wszystkich filmów o podobnej tematyce ten jest zrobiony najciekawiej i najlepiej sie go oglada.


Jest taki klub ELBA w Warszawie, gdzie zrobiono pokaz na dużym ekranie z projektora komputerowego ZG cz 1 i klub jest bardzo otwarty na tego typu projekcje. Można by zorganizować jakiś miting filmów Alexa J. i tematycznie podobnych. Gdyby coś, to piszcie na priva.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:25, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@darkelf
skoro człowiek najlepiej pracuje jak go coś pasjonuje, to wynagrodzenie w postaci satysfakcji i ROZWOJU będzie czymś więcej niż motywacja przez pieniądze, które szybko się rozejdą a nogą przysporzyć niesnasek w postaci zawiści od innych (dlaczego on więcej ma, choć tak samo pracujemy)- niezdrowa rywalizacja w pogoni za pieniadzem

dlaczego ktoś ma kraść coś co i tak do niego należy, skoro nie ma komputera, a go potrzebuje, to nie musiałby go nikomu zabierać, zapytałby jak człowiek cywilizowany, a znalazł by się ktoś dla kogo byłby to zbytek, że niby uparty mógłby być i chcieć właśnie tego mojego sprzętu? źle wychowany i nie z tego świata( tego utopijnego, o którym na razie można pogdybać jak teraz właśnie); a już na pewno nie zabierałby niczego nikomu żeby to sprzedać

towary rzadkie i trudno dostępne??? a cóż to takiego? : uran, futro z norek, luksusowy odrzutowiec? czy może lek na raka, sztuczna nerka, albo trochę szarych komórek...ooo pewnie po to ostatnie to by kolejka sie nigdy nie kończyła; jedzenia byłoby tyle i tak urozmaicone, że mógłbyś tyć wyłącznie z powodu straconej miłosci, lub genetycznych uwarunkowań, które pewnie (te zaburzajace fizjologię) mogłyby być korygowane
zresztą 'dopychanie' sie po to co jest ogólnie dostępne byłoby utożsamiane z mentalną ułomnością, po co ci więcej niz jestes w stanie zjeść, i na siebie założyć?

zadaj sobie pytanie, dlaczego to ludzie bogaci w obecnym systemie monetarnym ustalają zasady, i po co je ustalają...

mylisz pojęcia: NWO to jest jeden zajebisty obóz zniewolonych ludzi, pracujących dla za ciebie myślących elit, to czarny scenariusz naszej przyszłości, i niech nikomu się nie wydaje że np. Polskę to ominie

co do rywalizacji zwierzecych aspektów naszych zachowań, hmm na to pytanie niech odpowie ktoś inny, zoolog może
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:30, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JackBlood napisał:
Do krytycznych opinii na temat filmu doszedł kolejny głos:

Alex Jones Tv:Zeitgeist Addendum"The Review"
http://www.youtube.com/watch?v=EyQtN4HY4Ko
http://www.youtube.com/watch?v=-fv16-DftRE
http://www.youtube.com/watch?v=JR7ZfTmxBjE

to bardzo ciekawe, dzieki jacek. zderzenie wizji swiata alexa jonesa z wizją swiata marksa i engelsa... Wink
jak dla mnie: alex jones -1 Smile

w alexie najbardziej denerwują mnie jego nacjonalistyczne zapędy. raz z jednym angolem nawet obgadywali polaków za to że ci zabieraja prace brytyjczykom Laughing
nie wspomne już o biednych meksykańcach którym dostaje się najbardziej za to że przejmują stany zjednoczone których ponoć nienawidzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
darkelf




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie odpowiedzieliście na żadne moje zarzuty skierowane w kierunku komunizmu (ustroju bez pieniędzy), zamiast tego obiecujecie że w tym ustroju wszystko będzie OK, tylko ciągle nie wiadomo dlaczego.

Ma nie być obiboków? Jakim cudem? W świecie w którym obecnie żyjemy są ludzie zajmujący się głównie piciem alkoholu, co stanie się z nimi w Waszym świecie bez pieniędzy? Zamierzacie ich wystrzelać?

Wiele innych osób chcialo by tak żyć, ale nie robi tego, bo zdaje sobie sprawę, że aby przeżyć musi na siebie zarobić. Jeśli dacie im jakieś minimum to spora część z nich też zacznie spędzać czas pijąc piwo i leżąc na leżaku w ogrodzie.

Kto będzie pracował?

Drugi problem, którego nie widzą wszyscy (także ktoś, kto zaproponował dla każdego meiszkanie i karabin), to przemoc i formujące się gangi, mafie, inne struktury. Kto będzie pilnował porządku? Jakie będzie miał prawa?

Ekonomia, której tak nienawidzicie to po prostu zbiór praw, takich jak np. prawo grawitacji. Jeśli się założy, że ekonomia to bzdury to się kreuje komunizm i miliony ludzi umierają z głodu, ale dopiero po paru latach. Jeśli się założy, że prawo grawitacji to bzdury to skacze się z okna i umiera się natychmiast.

Aby ktoś mógł z czegoś korzystać, coś jeść, czymś się bawić - ktoś inny najpierw musi to stworzyć. Nie zdają sobie z tego sprawy jedynie osoby, które mieszkają z rodzicami i których największym problemem jest mama wołająca na obiad.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:39, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darklef wiesz dlaczego lubię takie dyskusje na forach? Bo są budujące w obie strony, jeśli tylko druga strona potrafi dostrzec argumenty tej pierwszej. Szkoda tylko, że tutaj argumenty za brakiem pieniądza nie są dostrzegane, albo po prostu ciężko sobie je wyobrazić?

Cytat:
Ma nie być obiboków? Jakim cudem? W świecie w którym obecnie żyjemy są ludzie zajmujący się głównie piciem alkoholu, co stanie się z nimi w Waszym świecie bez pieniędzy? Zamierzacie ich wystrzelać?


O ten argument mi właśnie chodzi. To jest właśnie zagrożenie jakie mogło by rozwalić cały taki system. Jedyna nadzieja byłaby taka, że zapiliby się na śmierć, ale jest to niedopuszczalne z wielu powodów. No to mamy jeden minus, kto znajdzie kolejny?

Cytat:
Drugi problem, którego nie widzą wszyscy (także ktoś, kto zaproponował dla każdego mieszkanie i karabin), to przemoc i formujące się gangi, mafie, inne struktury. Kto będzie pilnował porządku? Jakie będzie miał prawa?


Likwidujemy tylko pieniądz, a nie prawo Wink. Bez przesady z argumentami.

Cytat:
Ekonomia, której tak nienawidzicie to po prostu zbiór praw, takich jak np. prawo grawitacji. Jeśli się założy, że ekonomia to bzdury to się kreuje komunizm i miliony ludzi umierają z głodu, ale dopiero po paru latach. Jeśli się założy, że prawo grawitacji to bzdury to skacze się z okna i umiera się natychmiast.


Ekonomia to w większości zbiór praw działających w świecie z pieniądzem, czymś sztucznym, a grawitacja nie jest czymś sztucznym. Po za tym po raz kolejny mówię, jaki komunizm?

Cytat:
Aby ktoś mógł z czegoś korzystać, coś jeść, czymś się bawić - ktoś inny najpierw musi to stworzyć.


Gdzie widzisz ten problem w tworzeniu czegokolwiek. System taki działał kiedyś i co? Ludzie umarli z głodu?

Cytat:
Nie odpowiedzieliście na żadne moje zarzuty skierowane w kierunku komunizmu (ustroju bez pieniędzy)


Przecież ja Ci odpowiedziałem na wszystkie... Czytasz darklef co ja piszę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:03, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


sieknęliśmy z antenką początek na polski. teraz już tylko pozostałe 2 godze Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:53, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darkelf napisał:
Nie odpowiedzieliście na żadne moje zarzuty skierowane w kierunku komunizmu (ustroju bez pieniędzy), zamiast tego obiecujecie że w tym ustroju wszystko będzie OK, tylko ciągle nie wiadomo dlaczego.


Czy ty czytasz coś innego poza swoimi postami? Mam ci po chińsku pisać czy jak?
Ze dwa lub trzy razy odpisuję ci, że białe to nie jest czarne a ty dalej się upierasz, że białe jest czarne i co któryś post piszesz, by ci na zarzuty odpisać.
Więc teraz jak dziecku w przedszkolu - mam nadzieję, że przeczytasz wreszcie.

Cytat:

Ma nie być obiboków? Jakim cudem? W świecie w którym obecnie żyjemy są ludzie zajmujący się głównie piciem alkoholu, co stanie się z nimi w Waszym świecie bez pieniędzy? Zamierzacie ich wystrzelać?


Obibok - najpierw zdefiniuj.
Jeśli masz na myśli to co ja, to w świecie bez pieniędzy nie może być też obiboków, bo praca jest kompletnie dobrowolna, ty za pracę dostaniesz wynagrodzenie w postaci uznania, bardziej satysfakcji niż konkretnych korzyści osobistych wymiernych w jakimś materialnym kształcie.
Ty nadal nie rozumiesz, że świat bez pieniędzy nie polega na pracy by coś mieć ale na pracy by być szczęśliwym. Zauważ, ze środki do życia masz zapewnione, więc praca nie ma za zadanie zdobycia środków do życia - to musisz sobie na wstępie uzmysłowić.
Powtarzasz co chwila o komunizmie - a ja ci już pisałem, że komunizm też jest oparty na systemie monetarnym! Inny jest natomiast podział dóbr wytworzonych, czy prościej: inaczej i gdzie indziej idą pieniądze.
Patologie typu: obibok, pijaństwo - to choroby systemu monetarnego a nie człowieczeństwa!

Cytat:

Wiele innych osób chcialo by tak żyć, ale nie robi tego, bo zdaje sobie sprawę, że aby przeżyć musi na siebie zarobić. Jeśli dacie im jakieś minimum to spora część z nich też zacznie spędzać czas pijąc piwo i leżąc na leżaku w ogrodzie.


No właśnie, zaczynasz powoli co prawda, ale dojrzewaćSmile
Pomyśl ile tego piwa wypijesz leżakując? Będziesz pić piwo przez 50 lat? Zrozum ja sam chętnie zajął bym się pracą taką jaką chciałbym wykonywać i gdybym miał dziś zapewnione utrzymanie, bezpieczeństwo, że nie braknie mi chleba i dachu, to chętnie bym to robił za darmo!
Zarobić na siebie i swojego pana musisz w systemie pieniężnym bez względu czy to będzie komunizm, kapitalizm, liberalizm, feudalizm, niewolnictwo.

Cytat:

Kto będzie pracował?


A to zależy, jak sądzę więcej niż 70% populacji będzie coś robić ale nie dla zysku, przeżycia a dla własnej satysfakcji, dla samorealizacji. Zrozum, najwięcej wynalazków dostarczyli ludzie którzy pochodzili z bogatych rodzin, bo mieli na to czas... nie pracowali nad swoimi wynalazkami z chęci zysku ale z chęci samorealizacji. Twoja samorealizacja jest w tym systemie na ostatnim miejscu bo na pierwszym miejscu masz dostarczać środków innym.
A kto będzie pracować? hmm, wiesz, przy sporej części prac braknie miejsca na chętnych.
Postaraj się choć przez chwile zapomnieć o komunizmie, kapitalizmie i wyobraź sobie, że ty, rodzina twoja, przyjaciele, znajomi nie muszą zapierdalać by mieć na czynsz, chleb, wodę, gaz itp. Sądzisz, ze wszyscy oni i ty leżeli by i pili piwo? Jakie masz hobby? Co cię ciekawi, co naprawdę chciał byś robić?

Cytat:

Drugi problem, którego nie widzą wszyscy (także ktoś, kto zaproponował dla każdego meiszkanie i karabin), to przemoc i formujące się gangi, mafie, inne struktury. Kto będzie pilnował porządku? Jakie będzie miał prawa?


Mafie, gangi działają pod wpływem chęci zysku - w systemie bez pieniędzy nie ma zysku. Wystarczy?

Cytat:

Ekonomia, której tak nienawidzicie to po prostu zbiór praw, takich jak np. prawo grawitacji. Jeśli się założy, że ekonomia to bzdury to się kreuje komunizm i miliony ludzi umierają z głodu, ale dopiero po paru latach. Jeśli się założy, że prawo grawitacji to bzdury to skacze się z okna i umiera się natychmiast.


Ekonomi nie ma! Popatrz wkoło siebie, włącz radio, tv zobacz co się dzieje, wystarczyło że grupka ludzi ustaliła odpowiednie zasady gry ok, 20 lat temu i dziś co masz? Nazywasz to ekonomią? Ze z twoich podatków ratuje się pensje prezesów banków?
Ekonomią jest dla ciebie to, że niedługo emeryci nie dostaną emerytur bo nie ma pieniędzy - to jest ta ekonomia?
Kilka osób -wpływowych- wystarczyło, by ludzie tracili domy, środki do utrzymania...
To nie jest ekonomia - to jest dyktatura! To jest bliższe komunizmowi niż ci się wydaje (poczytaj definicję komunizmu!) Jeśli by istniało coś takiego jak ekonomia, to na świecie powinien być tylko rozwój i ludzie (wszyscy) powinni stawać się coraz bogatsi - nie garstka która to wymyśliła. Czy dla ciebie ekonomią jest to, że ludzie w afryce muszą płacić za wodę więcej niż potrafią w ciągu roku zarobić? To jest wyzysk, bezwzględny morderczy wyzysk, to są właśnie mafie o zasięgu światowym.

Cytat:

Aby ktoś mógł z czegoś korzystać, coś jeść, czymś się bawić - ktoś inny najpierw musi to stworzyć. Nie zdają sobie z tego sprawy jedynie osoby, które mieszkają z rodzicami i których największym problemem jest mama wołająca na obiad.


Widać, ze niedawno od mamusi odszedłeś. Oczywiście, ze ktoś musi to stworzyć. Ja mogę zrobić "grabki" - czy potrafisz zrobić "motyczkę"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:31, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisal:
Cytat:
Być może. Z tym, że nikt by nie pracował na leniów i obiboków, bo czegoś takiego by nie było.


Czy mam to rozumiec ze bys po prostu wymordowal leniów i obiboków istniejacych i kazdego nowo narodzonego o takich tendencjach odstrzeliwal?

Cytat:
Do tego wszystkiego jest potrzebny czas wolny i wracamy do punktu wyjścia - kluczem do sukcesu jest czas wolny. Wszyscy będą chcieć, bo będą woleć coś robić niż się nudzić.


UTOPIJNE MYSLENIE. ZASTANOW SIE NAD TYM A SAM TO ZOBACZYSZ chyba ze nie chcesz widziec. Zeby sie nie nudzic niektorzy pija alkohol od rana do wieczora i wcale nie maja zamiaru pracowac!

Cytat:
On potrzebował pieniędzy tylko i wyłącznie na realizację, gdyby nie było pieniędzy wszystko by zrealizował. Niestety w świecie z pieniądzem wszyscy potrzebujemy ich, aby realizować nasze pomysły, co nas bardzo bardzo spowalnia. Tylko gdyby ich nie było właśnie kolonizowalibyśmy planety układu słonecznego...


Znowu brak kontaktu z rzeczywistoscia. Jakby tylko 0.01% chcialo realizowac swoje wybujale plany to reszta musiala by charowac od switu do nocy i wyrzec sie wszystkiego aby realizowac te plany.

Cytat:
To pieniądze tworzą oszustów i pośrednio niewolników, bo oszuści tworzą ich sobie.


Nie zgadzam sie z tym. To , korupcja umozliwia bezkarnosc dla oszustow. Gdyby oszusci byli karani kara smierci a ich majatki konfiskowane to szybko zmienili by sie w normalnie pacujacych ludzi. W III Rzeszy nie istniala korupcja, bo ryzyko bylo zbyt wielkie znalezienia sie na szubiennicy za przekupstwo.

Cytat:
Produkowano za mało, bo takie były nakazy, a nie że ludziom się nie chciało pracować, huty stały choć mogły pełną parą iść.

Widze totalny brak znajomosci rzeczywistosci z tamtych czasow. Rzadzacy byli niekompetentni a reszta wszystko olewala, taka jest rzeczywistosc.

Cytat:
A system, który proponuję to nie komunizm.

Obojetnie jak nazwiesz psa, on zawsze bedzie psem nawet gdy bedziesz na niego mowil kot.

goral_ napisal:

Cytat:
Wg.. ciebie Lukup pieniądze to miara, dlaczego więc jest na tą miarę monopol? Czy tylko kilka osób może decydować co i jak będzie mierzone? Dlaczego każdy z nas nie może sobie drukować własnej "miary"? Czy ty to widzisz?


CZY JA GDZIES PISALEM ZE OBECNIE JEST TO UCZCIWA MIARA? WLASNIE PISALEM ZE PROBLEM JEST GDY KTOS MANIPULUJE MIARA. Radze przeczytac uwaznie i zastanowic sie chwile. Taka miara moze byc na przyklad "znormalizowana" godzina pracy. Na dobra sprawe nie ma problemow jesli ty pracujac 10 godzin stworzysz iles tam "znormalizowanych godzin" pracy (tak na przyklad mozna by zalozyc ze godzina pracy przecietnego hydraulika jest warta godzinie pracy przecietnego elektryka, godzina przecietnego lekarza = 10 godzin pracy przecietnego robotnika,...., godzina pracy dobrego przywodcy kraju = 1000 godzin pracy przecietnego robotnika). W takim ukladzie kazdy moglby "drukowac wlasne pieniadze", nie zapominajac ze godzina pracy elektryka w Chinach rownowazna byla by godzinie pracy elektryka w USA. Praktycznie wszystko mozna bylo by przeliczyc na te godziny. Jesli by zlikwidowal lichwe i spekulacje a ustalil pewna ilosc godzin jako zaplate za formalnosci zwiazane z pozyczka "istniejacych godzin" czy kupnem danego towaru, to nie bylo by multimiliarderow i zebrakow, bo w rzeczywistosci pracy wcale nie brakuje i kazdy moglby sobie latwo dorobic.

Cytat:
Zrozum, najwięcej wynalazków dostarczyli ludzie którzy pochodzili z bogatych rodzin,bo mieli na to czas... nie pracowali nad swoimi wynalazkami z chęci zysku ale z chęci samorealizacji...


Oczywiscie to jest fakt, ale powod jest inny niz myslisz. Inteligencja jesz dziedziczna. Ludzie bogaci z regulu sa bardziej inteligentni niz ludzie biedni. Aby cos wymyslec trzeba nie tylko miec czas ale przede wszystkim "glowe na karku".
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:37, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

isntieja juz zalazki nieprofitowych organizacji, ktore dostarczaja rozne rzeczy, pomagaja, za darmo, ewentualnie pobierajac minimalne stawki aby wyrownac koszta wysylki. Tam pracuja ludzie za darmo, wolontariusze, na pewno czesc z nich to ludzie przy kasie i maja wolny czas.. ale czesciej biedni. Poswiecaja sie i robia to dla nas, dla naszych przyszlych pokolen. Chca cos zmienic, pokazac ze mozna zyc inaczej.
Bardzo czesta sa atakowane, na podstawie wymyslonych zazutow, bo nie pasuja instytucjom finansowym..
Po to zostala stworzona idea tego ze jak jest tanie lub prawie za darmo, to jest zle, kicz, bubel i nic nie warte.
Najwiecej tego typu dzialan/instytucji mozna znalezc w internecie, bo to jeszcze* jedyny wolny* od korupcji, srodek przekazu.
Dlatego nie mozemy im go oddac!!
Nie dajmy sie przestraszyc i wyjdzmy na ulice, czynmy podobnie, im wiecej ludzi zobaczy tym wiekszy procent tych co zrozumieja, a im wiecej nas tym mniej ich.!
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
darkelf




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:40, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskusja polega na wysuwaniu własnych argumentów i odbieraniu cudzych. Dyskusja nie polega na powtarzaniu "to co mówię to prawda a Ty po prostu sobie tego nie wyobrażasz ale ja sobie wyobrażam i w mojej wyobraźni to działa i żadne argumenty nie są potrzebne". Na tym polega jedynie fanatyzm - czy to komunistyczny, czy religijny.

Ponieważ nie odpowiadacie konkretnie na jakiekolwiek argumenty w kółko tylko obiecując, że taki system będzie działał, bo ja sobie go nie wyobrażam (?), to skupmy się tylko na tym jednym punkcie:


Obecnie są ludzie nic nie robiący. Siedzą w domu i piją, albo robią cokolwiek innego, ale nic nie tworzą. Mają rentę albo mieszkają pod mostem. Czasami napadają na innych by zdobyć pieniądze na alkohol.

Znacznie więcej osób obecnie chciałoby prowadzić takie życie, ale nie robi tego, ponieważ musi zdobyć pieniądze na przeżycie - musi więc pracować. Gdyby pieniądze nie były potrzebne - część z nich przerzuciła by się na ten styl życia - nie nie robić tylko pić piwo albo brać narkotyki.

Co stanie się z tą grupą społaczną w ustroju bez pieniędzy? Co stanie się w sytuacji gdy grupa ta obejmie 75% społeczeństwa, bo tylko pozostałe 25% będzie lubiło nad czymś pracować?


Proszę o odpowiedzi inne od "to dlatego że sobie nie wyobrażasz świata bez pieniędzy" i "tak po prostu nie będzie mówię Ci ja to wiem".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:34, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goral_ świetnie odpowiedziałeś na te argumenty. Ja ich nie potrafiłem tak ująć Smile.

Cytat:
Czy mam to rozumiec ze bys po prostu wymordowal leniów i obiboków istniejacych i kazdego nowo narodzonego o takich tendencjach odstrzeliwal?


Proszę bez nadinterpretacji Wink.

Cytat:
UTOPIJNE MYSLENIE. ZASTANOW SIE NAD TYM A SAM TO ZOBACZYSZ chyba ze nie chcesz widziec. Zeby sie nie nudzic niektorzy pija alkohol od rana do wieczora i wcale nie maja zamiaru pracowac!


Nie piją, żeby się nie nudzić. Zaraz o tym napiszę.

Cytat:
Nie zgadzam sie z tym. To , korupcja umozliwia bezkarnosc dla oszustow. Gdyby oszusci byli karani kara smierci a ich majatki konfiskowane to szybko zmienili by sie w normalnie pacujacych ludzi. W III Rzeszy nie istniala korupcja, bo ryzyko bylo zbyt wielkie znalezienia sie na szubiennicy za przekupstwo.


Lukup jakby nie było pieniędzy nie byłoby ani korupcji ani oszustów! A straszenie ludzi wtedy nie jest potrzebne.

Cytat:
Widze totalny brak znajomosci rzeczywistosci z tamtych czasow. Rzadzacy byli niekompetentni a reszta wszystko olewala, taka jest rzeczywistosc.


Lukup jak widzę o gospodarce masz małe pojęcie, a tym bardziej o gospodarce ze wschodniej strony żelaznej kurtyny. Nie chce Cie obrażać i sorry jeśli Cię to uraziło. W każdym bądź razie, albo idź na studia ekonomiczne, albo kup sobie odpowiednie książki i poczytaj sobie o gospodarce z tamtych lat Wink. I powtarzam jeszcze raz, bez obrazy.

Cytat:
Obojetnie jak nazwiesz psa, on zawsze bedzie psem nawet gdy bedziesz na niego mowil kot.


Lukup komunizm był oparty o pieniądz, a my mówimy o całkowicie rewolucyjnym systemie, którego skutki będą utopijne (tzn brak głodu i wielu innych spraw). Skutki, a nie cele jak w socjalizmie, które i tak nie zostały spełnione.

Cytat:
CZY JA GDZIES PISALEM ZE OBECNIE JEST TO UCZCIWA MIARA? WLASNIE PISALEM ZE PROBLEM JEST GDY KTOS MANIPULUJE MIARA. Radze przeczytac uwaznie i zastanowic sie chwile. Taka miara moze byc na przyklad "znormalizowana" godzina pracy. Na dobra sprawe nie ma problemow jesli ty pracujac 10 godzin stworzysz iles tam "znormalizowanych godzin" pracy (tak na przyklad mozna by zalozyc ze godzina pracy przecietnego hydraulika jest warta godzinie pracy przecietnego elektryka, godzina przecietnego lekarza = 10 godzin pracy przecietnego robotnika,...., godzina pracy dobrego przywodcy kraju = 1000 godzin pracy przecietnego robotnika). W takim ukladzie kazdy moglby "drukowac wlasne pieniadze", nie zapominajac ze godzina pracy elektryka w Chinach rownowazna byla by godzinie pracy elektryka w USA. Praktycznie wszystko mozna bylo by przeliczyc na te godziny. Jesli by zlikwidowal lichwe i spekulacje a ustalil pewna ilosc godzin jako zaplate za formalnosci zwiazane z pozyczka "istniejacych godzin" czy kupnem danego towaru, to nie bylo by multimiliarderow i zebrakow, bo w rzeczywistosci pracy wcale nie brakuje i kazdy moglby sobie latwo dorobic.


Taki system jedynie wyrównuje różnicę między wschodem a zachodem, ale w społeczeństwach dalej będzie tak samo. Przecież teraz też tak jest, że dobry przywódca dostaje 1000x więcej niż dobry elektryk Wink, chociaż w porównaniu do elektryka nic nie robi. Nic rewolucyjnego.

Cytat:
Oczywiscie to jest fakt, ale powod jest inny niz myslisz. Inteligencja jesz dziedziczna. Ludzie bogaci z regulu sa bardziej inteligentni niz ludzie biedni. Aby cos wymyslec trzeba nie tylko miec czas ale przede wszystkim "glowe na karku".


Inteligencja nie jest dziedziczna. Większość wynalazców było z biednych rodzin robotniczych, ale byli pasjonatami i się realizowali mimo biedy, co ich potem wyniosło na wyżyny. Nie ma różnic miedzy ludźmi jeśli chodzi o poziom inteligencji, jest tylko różnica środowiskowa - zależy od stymulacji. Jeśli ktoś znajduje się w odpowiedniej rodzinie i jest odpowiednio stymulowany do nauki (czyt. zarażany chęcią nauki, chłonięciem wiedzy) to się będzie dobrze uczył, jeśli ktoś wręcz przeciwnie to będzie "tłumokiem". Mogę Ci polecić parę książek na ten temat, ale to na priv.
Widzę zapędy do eugeniki i poglądów elit, oni też twierdzą, że wszytko zależy od doboru genów.

Cytat:
Obecnie są ludzie nic nie robiący. Siedzą w domu i piją, albo robią cokolwiek innego, ale nic nie tworzą. Mają rentę albo mieszkają pod mostem. Czasami napadają na innych by zdobyć pieniądze na alkohol.

Znacznie więcej osób obecnie chciałoby prowadzić takie życie, ale nie robi tego, ponieważ musi zdobyć pieniądze na przeżycie - musi więc pracować. Gdyby pieniądze nie były potrzebne - część z nich przerzuciła by się na ten styl życia - nie nie robić tylko pić piwo albo brać narkotyki.

Co stanie się z tą grupą społaczną w ustroju bez pieniędzy? Co stanie się w sytuacji gdy grupa ta obejmie 75% społeczeństwa, bo tylko pozostałe 25% będzie lubiło nad czymś pracować?


Najpierw zacznijmy od tego jakie są powody alkoholizmu. Alkoholikami zostają osoby, które nie widzą możliwości realizacji siebie, zazwyczaj są to osoby bardzo wrażliwe. Daj takiemu spod mostu pracę i mieszkanie oraz daj mu pracę zgodną z jego zainteresowaniami i zobaczysz jaka będzie reakcja, momentalne odstawienie alkoholu i będzie szczęśliwy, że wreszcie czuje się potrzebny. Dlaczego alkoholizm praktycznie nie występuje u ludzi bogatych? Bo oni mają czas i pieniądze na realizację siebie. Rzadkie są przypadki alkoholizmu w tych grupach społecznych i zazwyczaj powodem tego jest to, ze te osoby pomimo wielkich pieniędzy i "dobrej" pracy po prostu się nie realizują, dlatego zżera ich stres.
Powołam się na przykład menela, który zrobił karierę na filmikach z youtube (było o tym w uwadze). Kręcono go i robiono sobie z niego jaja, ale piosenkarz polskiej sceny hip hopu pomógł mu znaleźć mieszkanie i co się stało? Facet przestał pić, był szczęśliwy, zaczął dbać o siebie, znalazł SAM pracę itd. Trwało to prawie 2 lata, ale zarabiał mało, ledwo wiązał koniec z końcem, w końcu się załamał i zaczął pić ponownie. To są przyczyny alkoholizmu.
Druga sprawa bezdomność w Polsce ma szczególny charakter, bo bezdomnym nie wolno pracować, ponieważ nie mają zameldowania. Coś tam w sejmie chcieli zmienić, ale nie wiem w końcu czy to przeszło, chyba nie (nie wiem czy to nie było z inicjatywy LPR - ta próba zmiany tego). Po prostu osoba bez zameldowania nie ma prawa do pracy! To druga strona medalu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
darkelf




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:55, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i znowu to samo.

Pytam co zrobiłbyś z ludźmi, którzy nic by nie robili tylko siedzieli i pili.

A Ty na to, że takich ludzi nie będzie, bo "blablabla skutki przyczyny wyobraźnia".

Komunizm świetnie się sprawdza, ale tylko w wyobraźni.
W zetknięciu z prawdziwym światem pojawiają się takie problemy, które w wyobraźni zamiatasz pod dywan bo przecież "tak nie będzie wszystko będzie fajnie", a w rzeczywistości będziesz musiał wyprowadzić wojsko na ulicę i nagle cały piękny świat się posypie.

Zaręczam Ci, że gdybym nie musiał pracować by mieć pieniądze to bym sobie zrobił kilkumiesięczne wakacje, w trakcie których nic bym nie robił. Nie wiem czy potem chciało by mi się znowu pracować. Według Ciebie ja nie istnieję. Gorzej - ci, którzy już teraz nic nie robią, tylko leżą pod mostem tym bardziej nie będą istnieć, bo dasz im mieszkanie i nagle się zmienią. Jak w bajce.

A jak się nie zmienią, to zawsze pozostają Ci karabiny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:03, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pytam co zrobiłbyś z ludźmi, którzy nic by nie robili tylko siedzieli i pili.


Właśnie to była na to odpowiedź - nie było by takich ludzi, więc po co mam coś robić.

Cytat:
Zaręczam Ci, że gdybym nie musiał pracować by mieć pieniądze to bym sobie zrobił kilkumiesięczne wakacje, w trakcie których nic bym nie robił. Nie wiem czy potem chciało by mi się znowu pracować. Według Ciebie ja nie istnieję. Gorzej - ci, którzy już teraz nic nie robią, tylko leżą pod mostem tym bardziej nie będą istnieć, bo dasz im mieszkanie i nagle się zmienią. Jak w bajce.


Większość ludzi jakby teraz tak zrobić zrobiłoby kilkumiesięczne wakacje, bo by musiało odpocząć od tej niewolniczej wieloletniej pracy. Jednakże gdyby świat taki istniał dalej, byłoby tak jak mówię - praca = przyjemność = cecha szlachetna.

Dokładnie jak w bajce - daj jakiś argument przeciw temu, konkretny z przykładem. Bo rzeczywistość tak jak Ci pokazałem działa jak w bajce, niestety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:08, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@darkelf piszesz tak jakby współczesny system miał metodę na ludzi którzy nic nie robią tylko siedzą i piją...

gdy energia jest darmowa, maszyny produkują żywność która jest dostępna za darmo niczym woda w kranie, a ludzkość nie musi pracować na odsetki od kredytów zaciągniętych przez poprzednie pokolenia, wystarczy że pracować będą tylko ci co chcą... choćby dzieci - te zawsze lubią pomagać rodzicom Smile

jeśli ktoś nie chce pracować to nie pracuje - proste. w ten sposób sam skazuje się na alienację w społeczeństwie, co samo w sobie jest wystarczającą karą. jeśli mu to nie przeszkadza to ok, ale ludzie to jednak istoty społeczne - dostosują się.
jeśli jednak chcesz to możesz mieć wakacje tak długo, jak długo chcesz - choćby i do usranej śmierci. myślisz, że ktoś się będzie tym przejmował?
dopóki nie będziesz przy tym wchodzić nikomu w drogę będzie to wyłącznie twoja sprawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
darkelf




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:17, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie potraficie logicznie odpierać argumentów. Rozmawia się z Wami jak z fanatykami którzy nie potrzebuję argumentów, bo mają WIARĘ. Dalszą dyskusję uważam za bezcelową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:25, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darkelf napisał:
Nie potraficie logicznie odpierać argumentów. Rozmawia się z Wami jak z fanatykami którzy nie potrzebuję argumentów, bo mają WIARĘ. Dalszą dyskusję uważam za bezcelową.

masz na myśli wiarę w to, ze cywilizacja potrafi egzystować bez systemu monetarnego?
uważasz, ze to niemożliwe, że to nieprawda?
no cóż... istnienie starożytnych cywilizacji świadczy o czymś innym.

najważniejsze to pozbyć się pieniędzy gdyż pieniądze są główną przyczyną współzawodnictwa, chciwości, korupcji i przestępstw, biedy i wojen
oczywiście, że naszemu pokoleniu to nie grozi - musielibyśmy się urodzić na nowo, bez całego tego brzemienia. dlatego dyskusje jest czysto teoretyczna, nie ma się co irytować, warto otworzyć umysł na inne horyzonty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:35, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

według mnie
ludzie upijają bo chcą uciec od rzeczywistości, choć na chwilę, stają się alkoholikami lub ćpunami, bo rzeczywistość tak ich przytłacza, że kompletnie nie umieją sobie z nią radzić

jednak alkohol czy nawet narkotyki, były obecne od zawsze, zawsze towarzyszyły ludzkości, i zawsze to będzie problemem, na mniejszą lub większą skalę, nikt nie jest doskonały

jednak gdy chodzi o patologię czy związaną z alkoholem czy narkotykiem, to 'wynalazek' całkiem nowoczesny, głównie związany z brakiem edukacji najmłodszych, z ogólną dostępnością tych przedmiotów na rynku, a przede wszystkim na tym że ktoś na tym zarabia, i wcale nie chce aby ludzie mniej pili, bo na tym straci

nawet jeśli miałoby to się dziać kosztem zdrowia jednostki, rodziny czy społeczności, choć sprawe teraz może nieco upraszczam i bagatelizuje ogrom problemu

ale wierzcie mi, więcej pieniędzy w naszych społeczeństwach idzie na walkę z symptomami problemów niż na ich zapobieganie

dopóki pieniądz istnieje ZAWSZE znajdzie się ktoś, komu będzie zależało żeby mieć go więcej, choćby 'po trupach',
bo za pieniędzmi kryje się władza, która korumpuje,próby zachowania władzy powiększają tylko szeregi korupcji

każda walka z korupcją, która prowadzi do władzy, jest tylko jej podtrzymywaniem

żaden komunizm, jeśli już ma to być co już 'znamy'
to niech to będzie
anarchia,
gdzie nie ma tego co rozdziela(co najwyżej ten co dysponuje), bo każdy ma takie samo prawo do wszystkiego, każdy kto się kieruje w swych poczynaniach zrozumieniem i dojrzałością, i czyms jeszcze, dopowiedzcie sobie

a pijaczkowie czy obiboki będą pokazywani w szkołach jako eksponaty w gablotach, jako brakujące ogniwo między małpą a homosapiens Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nawet jeśli miałoby to się dziać kosztem zdrowia jednostki, rodziny czy społeczności


Zabawne, że od nikotyny i wódzi schodzi się w stosunkowo młodym wieku i po stosunkowo taniej i krótkiej hospitalizacji - doliczając akcyzę, czysty biznes.
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:23, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świat bez pieniądza, to jedna z moich ulubionych utopii Wink
Utopia jest utopią nie dlatego, że nie do zrealizowania, tylko OBECNIE nie do zrealizowania. Tak to widzę. Argumentuję poziomem świadomości. Jest wciąż niski, skoro potrzebne nam są pieniądze, bóg czy międzyludzka przemoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12   » 
Strona 5 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zeitgeist Addendum (napisy PL)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile