W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Młody wiek Ziemi   
Podobne tematy
Nowo odkryte gatunki72
Ukryta archeologia 29
Zakazana Archeologia- ukryta historia czlowieka20
Pokaz wszystkie podobne tematy (19)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
26 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 35903
Strona:  «   1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 02 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PopS




Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 620
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:16, 04 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:

Podajesz wybiórcze dane z badań przeprowadzonych przez naukowców (nic nie podaję tylko cytuję fragment holeryku), ewolucjonistów, wyrywasz je z kontekstu i udajesz geroja, a m zarzucasz manipulację(znowu ją potwierdzasz), potem pierdolisz coś o ad hominem, to cały Ty, zaślepiony wiarą stoisz w koncie i z zasłoniętymi uszami, zamkniętymi oczami, śpiewasz: lalalalal i powtarzasz sobie: "dowodów na ewolucję nie ma, nie ma, nie ma, nieeee!" (typowe brednie ateisty kiedy nie ma nic do powiedzenia bo został uziemiony)

Powiedz, skąd bierzesz informacje? Kto przeprowadza badania i je publikuje? Bierzesz je z pism naukowych, publikujących dowody za ewolucją, tylko Ty bierzesz to co Ci pasuje, wycinek pasujący do Twojej bajki, hipokryto.
(zniszczyłem twoją stronę domową w sprawie arechopteryxa teraz czas na typowy płacz)

Gdzie są te dowody na kreację?
(odwracanie kota ogonem - nie wiem kiedy ostatnio pisałem coś o kreacji, ale ok to jest uniwersalny argument ewolucjonistów)


Cytat:
@PoopS - słuchaj, jak chcesz, żebym jeszcze odnosił się do gówienek (btw - już wiem skąd ta ksywka) które tu wrzucasz, to rzuć mi wcześniej ze dwa albo trzy czekany. Bo już nie chce mi tak zupełnie charytatywnie flekować tego trollowania, ok?
Nie wiem - czy to pastor w twoim zborze dał ci takie wskazówki?
- "Poops, jak przycisną cię do ściany to kłam w żywe oczy i powtarzaj w kółko bzdety. Wszystko dla chwały naszego Pana, Stworzyciela i Zbawiciela"

Dziecinada, przekręcani nika i ciągły płacz bo nie masz nic do pokazania... hmm ignore. Jak dorośniesz - daj znać bo jak na razie to jesteś dobitnym przykładem na to jak dobić dna. A szkoda bo na początku przynajmniej podawałeś jakieś argumenty. To fakt nie trafione, ale zawsze coś..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 20:22, 04 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziecinada to jesteś Ty Pops. To Twoje drugie imię, a nazwisko zjeb. Pops Dziecinada Zjeb.

Powiedz Panie Zjebie, gdzie "zniszczyłeś" argumenty o Archeopteryxie? Co takiego podważyłeś, co takiego zrobiłeś? Co udowodniłeś? Nic!

Bo jedyne co tu z Ciebie zostanie to wszechobecne "ad hominem" gdy krok po kroku pokazywaliśmy jakimi oszustami, kompletnymi zerami moralnymi i uzurpatorami są Twoi idole i jak kompletnie niewiarygodne jest to co piszesz.

Ad hominem to Twoje drugie nazwisko: Pops Dziecinada Zjeb-Ad hominem! To Ty Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PopS




Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 620
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:42, 06 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że nie ma co... ani kultury, ani sensownej rozmowy Cię nie nauczę, bo się po prostu nie chcesz nauczyć - wolisz trzymać poziom gimnazjalny. Fine by me... Teksty i dziecinadę jak:
Cytat:
Dziecinada to jesteś Ty Pops. To Twoje drugie imię, a nazwisko zjeb. Pops Dziecinada Zjeb.

Bo jedyne co tu z Ciebie zostanie to wszechobecne "ad hominem" gdy krok po kroku pokazywaliśmy jakimi oszustami, kompletnymi zerami moralnymi i uzurpatorami są Twoi idole i jak kompletnie niewiarygodne jest to co piszesz.
Ad hominem to Twoje drugie nazwisko: Pops Dziecinada Zjeb-Ad hominem! To Ty

będę ignorował, a odpowiadał na resztę.
Cytat:
Powiedz Panie Zjebie, gdzie "zniszczyłeś" argumenty o Archeopteryxie? Co takiego podważyłeś, co takiego zrobiłeś? Co udowodniłeś? Nic!


Więc to, co ignoruje (to najlżejsze słowo, jakie mogę użyć na tą propagandę) twoja ukochana strona to to, co słynny ateista Hitchens lubił powtarzać w swoich debatach: "czy wiecie, że 99% (albo 99.9% - zależy od debaty), które kiedykolwiek żyły na Ziemi... wyginęły". Twoja strona ignoruje gatunki ptaków, które wyginęły - stwarzając iluzję, że archopteryxa łączy coś z gadami. Wiec jak dalej nie rozumiesz, w czym problem to już bardziej na chłopski rozum tłumaczyć nie potrafię. Jak zapytasz, czego nie rozumiesz to Ci odpowiem.
Tak jak pisałem - od tej pory dziecinadę będę po prostu ignorował - może Ci się znudzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:35, 08 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dipsao napisał:
@god vs debil, dzięki za ubaw. Zerknąłem na słowotok Hovinda we wskazane miejsce na filmiku. Sam robi we własne gniazdo, powołując się na "dowód" z odcisków w Paluxy River, od którego nawet kreacjoniści się odcinają.

However, the "man track" claims have not stood up to close scientific scrutiny, and in recent years have been abandoned even by most creationists.

Rzekome odciski ludzkich stóp to po prostu zerodowane ślady dinozaurów


Zerodowane ślady dinozaurów powiadasz? Ian Juby osobiście uczestniczył w odkrywaniu warstw wapienia. Odkryto wiele nowych śladów, które jednoznacznie udowadniają, że są tam ślady ludzkich stóp. Zrobiono wiele odlewów tych śladów:


Zobacz to:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:52, 08 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie masz dowody na prawdziwość tych skamielin?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:19, 10 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
Jakie masz dowody na prawdziwość tych skamielin?


Jeżeli film z Ian'em Judy'm cię nie przekonuje, to ja nie wiem na co ty cierpisz. Powiedz mi lepiej ile lat ma Ziemia według ciebie. Chyba nie jest wieczna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:32, 10 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
The Mike napisał:
Jakie masz dowody na prawdziwość tych skamielin?


Jeżeli film z Ian'em Judy'm cię nie przekonuje, to ja nie wiem na co ty cierpisz. Powiedz mi lepiej ile lat ma Ziemia według ciebie. Chyba nie jest wieczna?


Jeżeli przekonuje Cię ten film, to ja wiem na co cierpisz. Laughing



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:19, 15 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mikowy idioto! Uważasz, że odnalezione skamieliny odcisków ludzkich stóp są fałszywe. Tak też uważali inni, dlatego zdecydowano się odsłonić dalsze warstwy wapienia, żeby rozwiać wątpliwości sceptyków.

Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie o wiek planety? Musisz myśleć pewnie, że jest wieczna.

Ludzie, teoria ewolucji to jedno wielkie kłamstwo propagowane przez judaistyczne ścierwa, żeby zniszczyć wszystkie religie (z wyjątkiem judaizmu oczywiście). Musicie to widzieć. Spójrzcie na profesorów fizyki. Wierzą oni, że nic nie może poruszać się szybciej od prędkości światła, a promują, wymyśloną przez judaistyczne podrobactwo, teorię wielkiego wybuchu, który stworzył ten wszechświat z matematycznego punktu. Wszechświat ten rozszerzył się ze średnią prędkością prawie siedmiokrotnie większą od prędkości światła. I oni mają czelność tytułować się profesorami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:50, 15 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
Mikowy idioto! Uważasz, że odnalezione skamieliny odcisków ludzkich stóp są fałszywe. Tak też uważali inni, dlatego zdecydowano się odsłonić dalsze warstwy wapienia, żeby rozwiać wątpliwości sceptyków.

Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie o wiek planety? Musisz myśleć pewnie, że jest wieczna.

Ludzie, teoria ewolucji to jedno wielkie kłamstwo propagowane przez judaistyczne ścierwa, żeby zniszczyć wszystkie religie (z wyjątkiem judaizmu oczywiście). Musicie to widzieć. Spójrzcie na profesorów fizyki. Wierzą oni, że nic nie może poruszać się szybciej od prędkości światła, a promują, wymyśloną przez judaistyczne podrobactwo, teorię wielkiego wybuchu, który stworzył ten wszechświat z matematycznego punktu. Wszechświat ten rozszerzył się ze średnią prędkością prawie siedmiokrotnie większą od prędkości światła. I oni mają czelność tytułować się profesorami?


Pytam się gdzie są kurwa DOWODY. Rozumiesz takie pojęcie jak DOWÓD? To, ze jesteś omamiony i wystarczy Ci show kreacjonistycznych szamanów to już wiemy, ale ja chcę dowodów. Co do inwektyw, to do nie będę się zniżał do twojego poziomu, bo nie mam koparki.

Jeszcze raz powtarzam: Dowody, nie filmiki z youtube. Opracowania naukowe, recenzowane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:53, 15 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
Ludzie, teoria ewolucji to jedno wielkie kłamstwo propagowane przez judaistyczne ścierwa, żeby zniszczyć wszystkie religie (z wyjątkiem judaizmu oczywiście).

A dlaczegóż to judaizm owe ścierwa miałyby ocalić?
Przecie w Torze Bóg zapisał:

בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱלֹהִים אֵת הַשָּׁמַיִם וְאֵת הָאָֽרֶץ
Na początku Pan stworzył niebo i ziemię

וַיִּיצֶר֩ יְהוָ֨ה אֱלֹהִ֜ים אֶת-הָֽאָדָ֗ם עָפָר֙ מִן-הָ֣אֲדָמָ֔ה וַיִּפַּ֥ח בְּאַפָּ֖יו נִשְׁמַ֣ת חַיִּ֑ים וַֽיְהִ֥י הָֽאָדָ֖ם לְנֶ֥פֶשׁ חַיָּֽה
A Pan ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia i człowiek stał się duszą żyjącą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:31, 15 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chójaduch napisał:
god vs devil napisał:
Ludzie, teoria ewolucji to jedno wielkie kłamstwo propagowane przez judaistyczne ścierwa, żeby zniszczyć wszystkie religie (z wyjątkiem judaizmu oczywiście).

A dlaczegóż to judaizm owe ścierwa miałyby ocalić?
Przecie w Torze Bóg zapisał:

בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱלֹהִים אֵת הַשָּׁמַיִם וְאֵת הָאָֽרֶץ
Na początku Pan stworzył niebo i ziemię

וַיִּיצֶר֩ יְהוָ֨ה אֱלֹהִ֜ים אֶת-הָֽאָדָ֗ם עָפָר֙ מִן-הָ֣אֲדָמָ֔ה וַיִּפַּ֥ח בְּאַפָּ֖יו נִשְׁמַ֣ת חַיִּ֑ים וַֽיְהִ֥י הָֽאָדָ֖ם לְנֶ֥פֶשׁ חַיָּֽה
A Pan ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia i człowiek stał się duszą żyjącą


A potem Pan pomyślał, ze to nudno i wszystkim innym istotom kazał ewoluować, ku uciesze rajskiej gawiedzi, znudzonej wiecznym szczęściem. Potem Pan zesłał potop i ukrył w skałach ślady dinozaurów oraz stóp ludzkich obok nich by weselej było, a siebie też zesłał, by samego siebie przekonać, by sam nie zniszczył ludzkości, którą sam wcześniej stworzył, lepiąc z prochu ziemi i tchnąwszy weń tchnienie życia. Rzekłem, że kłem?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PopS




Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 620
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:02, 16 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A potem Pan pomyślał, ze to nudno i wszystkim innym istotom kazał ewoluować


Nie zaczyna się zdania od "A". Swoich wyimaginowanych ewolucji w to nie mieszaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dipsao




Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:54, 17 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
Zrobiono wiele odlewów tych śladów:

Niezły czad Smile Ten "odcisk" powyżej cię przekonuje? Laughing
Przecież nawet ten upośledzony chłopczyk z poniższego stand-upu by się na to nie dał nabrać ("I'm not that retatrded")
Nie doczytałeś o tych odciskach stóp co zalinkowałem, muszę ci wszystko łyżeczką do buzi podawać?
Część to zerodowane ślady dinozaurów, część powstała przez zapadnięcię się błota z obrzeży świeżego odcisku dinozaura, część to zwykła robota dłutem. Zgadnij do której kategorii należy ten twój rekwizyt z Flinstonsów.



PopS napisał:
Nie zaczyna się zdania od "A".

Uważaj, obrażasz swoje uczucia religijne, np.:
"A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Pana" (Rdz 19,24)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PopS




Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 620
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 18 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dipsao napisał:

PopS napisał:
Nie zaczyna się zdania od "A".

Uważaj, obrażasz swoje uczucia religijne, np.:
"A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Pana" (Rdz 19,24)


Nie obrażaj mojej inteligencji.

http://biblehub.com/pol/genesis/19.htm

Cytat:
24 Tedy Pan spuścił jako deszcz na Sodomę i na Gomorrę siarkę i ogień, od Pana z nieba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 18 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PopS napisał:
dipsao napisał:

PopS napisał:
Nie zaczyna się zdania od "A".

Uważaj, obrażasz swoje uczucia religijne, np.:
"A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Pana" (Rdz 19,24)


Nie obrażaj mojej inteligencji.

http://biblehub.com/pol/genesis/19.htm

Cytat:
24 Tedy Pan spuścił jako deszcz na Sodomę i na Gomorrę siarkę i ogień, od Pana z nieba.


No patrz:

http://wbiblii.pl/szukaj/Rdz%2019,24
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 18 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PopS napisał:
dipsao napisał:

PopS napisał:
Nie zaczyna się zdania od "A".

Uważaj, obrażasz swoje uczucia religijne, np.:
"A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Pana" (Rdz 19,24)


Nie obrażaj mojej inteligencji.

http://biblehub.com/pol/genesis/19.htm

Cytat:
24 Tedy Pan spuścił jako deszcz na Sodomę i na Gomorrę siarkę i ogień, od Pana z nieba.


No patrz:

http://wbiblii.pl/szukaj/Rdz%2019,24
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dipsao




Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:03, 18 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PopS napisał:
Nie obrażaj mojej inteligencji

Naści, i Biblię Gdańską Laughing

19:1 Tedy Piłat wziął Jezusa i ubiczował go.
19:2 A żołnierze uplótłszy koronę z cierni, włożyli na głowę jego i płaszczem szarłatowym przyodziali go,
19:3 A mówili: Bądź pozdrowiony, królu żydowski! i dawali mu policzki.
19:4 I zasię wyszedł Piłat na dwór, i rzekł im: Oto go wam wywiodę na dwór, abyście wiedzieli, iż w nim żadnej winy nie znajduję.
19:5 Tedy Jezus wyszedł na dwór, niosąc onę cierniową koronę i on płaszcz szarłatowy; i rzekł im Piłat: Oto człowiek!
19:6 A gdy go ujrzeli przedniejsi kapłani i słudzy ich, zawołali mówiąc: Ukrzyżuj, ukrzyżuj go! Rzekł im Piłat: Weźmijcie go wy, a ukrzyżujcie, boć ja w nim żadnej winy nie znajduję.
19:7 Odpowiedzieli mu Żydowie: Myć zakon mamy i według zakonu naszego ma umrzeć; bo się czynił Synem Bożym.
19:8 A gdy Piłat usłyszał te słowa, bardziej się uląkł.
19:9 I wszedł zasię do ratusza i rzekł do Jezusa: Skądżeś ty jest? Lecz mu Jezus nie dał odpowiedzi.
19:10 Tedy mu rzekł Piłat: Nie mówisz ze mną? Nie wiesz, iż mam moc ukrzyżować cię i mam moc wypuścić cię?
19:11 Odpowiedział Jezus: Nie miałbyś żadnej mocy nade mną, jeźliby ci nie była dana z góry; przetoż, kto mię tobie wydał, większy grzech ma.
19:12 Odtąd Piłat starał się o to, jakoby go wypuścił; lecz Żydowie wołali mówiąc: Jeźli go wypuścisz, nie jesteś przyjacielem cesarskim; każdy bowiem, co się królem czyni, sprzeciwia się cesarzowi.
19:13 A przetoż Piłat usłyszawszy te słowa, wywiódł Jezusa na dwór i siadł na stolicy, na miejscu, które zowią Litostrotos, a po żydowsku Gabbata.
19:14 A było to w dzień przygotowania przed wielkanocą, około szóstej godziny, i rzekł Piłat Żydom: Oto król wasz!
19:15 A oni zawołali: Strać, strać! Ukrzyżuj go! Rzekł im Piłat: Królaż waszego ukrzyżuję? Odpowiedzieli przedniejsi kapłani: Nie mamy króla, tylko cesarza.
19:16 Tedy im go wydał, żeby był ukrzyżowany. I wzięli Jezusa i wywiedli.
19:17 A on niosąc krzyż swój, wyszedł na ono miejsce, które zwano trupich głów, a po żydowsku zowią je Golgota;
19:18 Gdzie go ukrzyżowali, a z nim drugich dwóch z obu stron, a w pośrodku Jezusa.
19:19 Napisał też Piłat i napis, i postawił nad krzyżem; a było napisane: Jezus Nazareński, król żydowski.
19:20 A ten napis czytało wiele Żydów; bo blisko miasta było ono miejsce, gdzie był ukrzyżowany Jezus; a było napisane po żydowsku, po grecku i po łacinie.
19:21 Tedy rzekli Piłatowi przedniejsi kapłani żydowscy: Nie pisz król żydowski; ale iż on powiadał: Jestem królem żydowskim.
19:22 Odpowiedział Piłat: Com napisał, tom napisał.
19:23 A gdy żołnierze Jezusa ukrzyżowali, wzięli szaty jego i uczynili cztery części, każdemu żołnierzowi część, i suknią; a była ta suknia nie szyta, ale od wierzchu wszystka dziana.
19:24 Tedy rzekli jedni do drugich: Nie krajmy jej, ale o nię rzućmy losy, czyja ma być; aby się Pismo wypełniło, które mówi: Podzielili między się szaty moje, a o odzienie moje los miotali. To tedy uczynili żołnierze.
19:25 A stały podle krzyża Jezusowego matka jego i siostra matki jego, Maryja, żona Kleofaszowa, i Maryja Magdalena.
19:26 Tedy Jezus ujrzawszy matkę i ucznia, którego miłował, tuż stojącego, rzekł matce swojej: Niewiasto, oto syn twój!
19:27 Potem rzekł uczniowi: Oto matka twoja! a od onej godziny wziął ją on uczeń do siebie.
19:28 Potem widząc Jezus, iż się już wszystko wykonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: Pragnę.
19:29 A było tam naczynie postawione octu pełne; tedy oni napełniwszy gąbkę octem, a obłożywszy (ją) hizopem podali do ust jego.
19:30 A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: Wykonało się; a nachyliwszy głowę, oddał ducha.
19:31 Tedy Żydowie, aby ciała na krzyżu na sabat nie zostały, ponieważ był dzień przygotowania, (albowiem był wielki on dzień sabatu,) prosili Piłata, aby im golenie połamano, i zdjęto je.
19:32 Przyszli tedy żołnierze, a pierwszemu wprawdzie złamali golenie i drugiemu, który z nim był ukrzyżowany.
19:33 Ale do Jezusa przyszedłszy, gdy ujrzeli, że już umarł, nie łamali goleni jego.
19:34 Lecz jeden z żołnierzy włócznią otworzył bok jego, a zarazem wyszła krew i woda.
19:35 A ten, co to widział, świadczył o tem i prawdziwe jest świadectwo jego; a on wie, iż prawdę powiada, abyście wy wierzyli.
19:36 Albowiem się to stało, aby się wypełniło Pismo: Kość jego nie będzie złamana.
19:37 I zasię drugie Pismo mówi: Ujrzą, kogo przebodli.
19:38 A potem prosił Piłata Józef z Arymatyi, (który był uczniem Jezusowym, ale tajemnym dla bojaźni żydowskiej), aby zdjął ciało Jezusowe. I pozwolił Piłat. Szedł tedy i zdjął ciało Jezusowe.
19:39 Przyszedł też i Nikodem, (który był przedtem przyszedł w nocy do Jezusa), niosąc zmieszanej myrry i aloes, około sta funtów.
19:40 Wzięli tedy ciało Jezusowe i uwinęli je w prześcieradła z onemi rzeczami wonnemi, jako jest zwyczaj Żydom umarłe chować.
19:41 A był na onem miejscu, gdzie był ukrzyżowany, ogród, a w ogrodzie grób nowy, w którym jeszcze nikt nie był położony.
19:42 Przetoż tam dla dnia przygotowania żydowskiego, iż on grób był blisko, położyli Jezusa.

http://biblia-online.pl/biblia,biblia,gd.....3,4,t.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thecombo




Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 374
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 18 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Izajasz 40, 22
Cytat:
Ten, co mieszka nad kręgiem ziemi, której mieszkańcy są jak szarańcza, On rozciągnął niebiosa jak tkaninę i rozpiął je jak namiot mieszkalny.


Te słowa wyprzedzają o tysiące lat naukę. Shocked
Najstarsze zwoje Starego Testamentu datowane są na 2 tys lat p.n.e.
Kiedy odkryto, że Ziemia jest okrągła?
Kiedy odkryto, że wszechświat jest rozciągnięty (lub wg niektórych nadal się rozszerza)
Śmiech na sali Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dipsao




Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:47, 19 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thecombo napisał:
Te słowa wyprzedzają o tysiące lat naukę. Shocked
Kiedy odkryto, że Ziemia jest okrągła?
Kiedy odkryto, że wszechświat jest rozciągnięty
Śmiech na sali Laughing

dekombo, śmiech na sali, do kładnie NeutralNeutral

- "nad kręgiem ziemi" - tu nie ma nic o kuli. Raczej widnokręgu. Płaskiej ziemi.
- "rozciągnął niebiosa jak tkaninę" - przecież niebo nie jest rozciągniętę jak tkanina. Dziś to wiemy, ale dawniej tego nie wiedzieli. My patrząc w niebo wiemy, że patrzymy w nieskończoną przestrzeń. Starożytni myśleli, że niebo to kopuła, która nakrywa ziemię.

Mylili się. A dekombo to przywołuje jako dowód na natchniony charakter biblii.

W starożytności na bliskim wschodzie dominowąło wyobrażenie "trzypiętrowego świata" (three storey universe)
Ziemia, na dole piekło, na górze niebo.
Niebo w formie kopuły. A nad tą kopułą znowu ocean. A powyżej bóg itd itp.


Dlatego Jezus jak odpalił silniki na Górze Oliwnej to wystartował do góry.
A apostołowie stali z zadartymi głowami.
I zapowiedział, że powróci z góry, zjedzie na chmurze.
Rzeczy bezsensowne z punktu widzenia tego, co dziś wiemy o świecie.
Sensowne w koncepcji (błędnej) świata trzypiętrowego.





Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thecombo




Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 374
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:02, 19 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry dipsao, ale dostałeś limit 1 post na 24h za głupotę i w tej akurat kwestii rozumiem działania admina.

krąg ziemii interpretujesz jako nieokrągłą ziemie to spoko, kwestia interpretacji, nieuki mogą to tłumaczyć jak chcą.
Rozciągniecie wszechświata sprowadzasz do przyziemnego rozciągnięcia kurtyn? wymyślaj co chcesz, dowody masz, które ignorujesz - twoja sprawa. Najwyżej będziesz się tłumaczył Jezusowi "że przecież nauka wskazywała inaczej wg Ciebie"

ale jak przywołujesz jakieś informacje z Biblii to podawaj dokładne cytaty, źródła a nie "ze na bliskim wschodzie..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 19 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thecombo napisał:
sorry dipsao, ale dostałeś limit 1 post na 24h za głupotę i w tej akurat kwestii rozumiem działania admina.

krąg ziemii interpretujesz jako nieokrągłą ziemie to spoko, kwestia interpretacji, nieuki mogą to tłumaczyć jak chcą.
Rozciągniecie wszechświata sprowadzasz do przyziemnego rozciągnięcia kurtyn? wymyślaj co chcesz, dowody masz, które ignorujesz - twoja sprawa. Najwyżej będziesz się tłumaczył Jezusowi "że przecież nauka wskazywała inaczej wg Ciebie"

ale jak przywołujesz jakieś informacje z Biblii to podawaj dokładne cytaty, źródła a nie "ze na bliskim wschodzie..."


Tyle, że to nie Dipsao interpretował w ten sposób, tylko Izraelici.

Thecombo napisał:
ale jak przywołujesz jakieś informacje z Biblii to podawaj dokładne cytaty, źródła a nie "ze na bliskim wschodzie..."


Ty nie podałeś hipokryto. Z której Biblii to cytat? Z którego przekładu? Podaj źródło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:06, 20 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thecombo napisał:
sorry dipsao, ale dostałeś limit 1 post na 24h za głupotę i w tej akurat kwestii rozumiem działania admina.

akurat, nie żeby mnie obchodziły wasze dywagacje, ale muszę tu sprostować, bo jednak mimochodem zdarzyło mi się przeczytać.
to raczej ty dostałeś za głupotę - a on bardziej za negowanie zbrodni nazistowskich.

aczkolwiek przyznaję, że jak dla mnie to obaj macie srogo napierdolone pod czaszkami - na waszą część skali moja miara głupoty już nie sięga.
tzn. w sumie sięga, bo głupota zasadniczo kończy się na 100%, z tym że moja podziałka operuje bardziej na dziesiątkach procentów, gdy wasza mieści się jakoś między 90 - 95%.
tak że sorry - nie jestem w stanie obiektywnie zmierzyć który z was jest głupszy, ale jedno mogę wam powiedzieć: że aby mieć u mnie więcej niż 95% to trzeba nie potrafić obsługiwać tego forum.
a wy, nie wiem jakim cudem, ale to jednak jeszcze jakoś potraficie, więc szczerze oddaję wam obu honor w tej kwestii Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dipsao




Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 20:05, 20 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thecombo napisał:
ale jak przywołujesz jakieś informacje z Biblii to podawaj dokładne cytaty, źródła a nie "ze na bliskim wschodzie..."

Takie uwagi to sobie rzucaj do Pupsa-Nie-zaczyna-sie-zdania-od-A
O "three story universe" to nie była "informacja "z Biblii" tylko o wierzeniach starożytnych na bliskim wschodzie. W tym izraelitów, które tu i ówdzie pokrywały się lub przenikały z wierzeniami świata hellenistycznego.
A w Biblii są cytaty wskazujące na to, że jej autorzy wyobrażali sobie niebo, jako kopułę nakrywającą ziemię.
Chcesz szczegółowe odniesienia do wersów, proszę, referatu pisał ci nie będę, poproś pastora:
- http://www.webpages.uidaho.edu/ngier/gre13.htm
- http://www.asa3.org/ASA/PSCF/1969/JASA3-69Seely.html

@bimio - "polski Alexie Jones'ie" - wierzysz w moon-landing-hoax i inside-blowjob, i robisz mi połajanki z powodu "głupoty"? Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thecombo




Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 374
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:49, 21 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wasza interpretacja, tych stron czy rzekomych, niedouczonych Izraelitów jest mi obojętna.
Dla mnie możesz słowa krąg ziemi kojarzyć nawet z trójkątem. Faktem jest, że tak zostało to przetłumaczone we wszystkich językach więc próba manipulacji że błąd w tłumaczeniu z linka nie wchodzi w grę.
Poza tym jest jeszcze wers z księgi Hioba 26:7 "ziemię zawiesza nad nicością."
To by się zgadzało "krąg ziemi" - kula ziemska, "ziemię zawiesza nad nicością" - zawieszona w kosmosie na niczym.

Co do rozciągania / rozszerzenia wszechświata to nauka o tym próbuje mówić, problem w tym że jakieś 3tyś lat później niż Biblia Smile

wersów jest cała masa.

Cytat:
Seven books of the Bible reference this event starting from about 1000 BC in the book of Psalms, to about 518 BC in the book of Zechariah (a span of almost 500 years). This "stretching" of the universe was done during the creation week described in Genesis. Dr. Russell Humphreys suggests in his book Starlight and Time that it may have given the universe an older look the farther you move away from Earth into the outermost reaches of the universe. From Earth's perspective, the universe would be about 6,000 - 10,000 years old. However, in the outermost reaches of the universe, this rapid expansion may have given those galaxies the appearance of being billions of years old, even though they aged that much in what is most likely less than 24 hours.

Current evolutionary thinking suggests that the universe is still expanding. This is based in large part of the belief that 'red shift' indicates that the stars and galaxies are moving away from each other. However, Isaiah 40:22 seems to suggest that this expanding of the galaxies was a one time event that occurred in a very short amount of time (probably in less than 24 hours), and that the expansion may no longer be occurring. Tents and curtains don't keep expanding once they're fully opened up. They are finite in size.

[It is] he that sitteth upon the circle of the earth, and the inhabitants thereof [are] as grasshoppers; that stretcheth out the heavens as a curtain, and spreadeth them out as a tent to dwell in:
- Isaiah 40:22

Furthermore, none of these Bible verses appear to suggest that this expansion is still going on.

Do scientists really know what the impact would be of having the universe expanded at what was most likely millions or even billions of times faster than the speed of light? How would such a rapid expansion affect the visible red and blue shift we see today in space? How would that affect time, especially at the outer edges of the universe? Could the red shift that evolutionists believe indicates an expanding universe actually be the result of this rapid stretching of the universe that started and ended about 6,000 years ago?

Quotes below are from the King James Bible (KJV), and are listed in alphabetical order.



Ezekiel
Author(s): Ezekiel
Date: 592-570 B.C.

And the likeness of the firmament upon the heads of the living creature [was] as the colour of the terrible crystal, stretched forth over their heads above.
Ezekiel 1:22

Isaiah
Author(s): Isaiah
Date: 746-680 B.C.

[It is] he that sitteth upon the circle of the earth, and the inhabitants thereof [are] as grasshoppers; that stretcheth out the heavens as a curtain, and spreadeth them out as a tent to dwell in:
- Isaiah 40:22

Thus saith God the LORD, he that created the heavens, and stretched them out; he that spread forth the earth, and that which cometh out of it; he that giveth breath unto the people upon it, and spirit to them that walk therein:
Isaiah 42:5

Thus saith the LORD, thy redeemer, and he that formed thee from the womb, I [am] the LORD that maketh all [things]; that stretcheth forth the heavens alone; that spreadeth abroad the earth by myself;
Isaiah 44:24

I have made the earth, and created man upon it: I, [even] my hands, have stretched out the heavens, and all their host have I commanded.
Isaiah 45:12

Mine hand also hath laid the foundation of the earth, and my right hand hath spanned the heavens: [when] I call unto them, they stand up together.
Isaiah 48:13

And forgettest the LORD thy maker, that hath stretched forth the heavens, and laid the foundations of the earth; and hast feared continually every day because of the fury of the oppressor, as if he were ready to destroy? and where [is] the fury of the oppressor?
Isaiah 51:13

Jeremiah
Author(s): Jeremiah
Date: 627-585 B.C.

He hath made the earth by his power, he hath established the world by his wisdom, and hath stretched out the heavens by his discretion.
Jeremiah 10:12

He hath made the earth by his power, he hath established the world by his wisdom, and hath stretched out the heaven by his understanding.
Jeremiah 51:15

Job
Author(s): Possibly Job, Elihu,
Moses or Solomon; not sure
Date: 950 B.C. or earlier

Which alone spreadeth out the heavens, and treadeth upon the waves of the sea.
Job 9:8

He stretcheth out the north over the empty place, [and] hangeth the earth upon nothing.
Job 26:7

Hast thou with him spread out the sky, [which is] strong, [and] as a molten looking glass?
Job 37:18

Psalms
Author(s): Several
Date: Varied, about 1000 B.C.

He bowed the heavens also, and came down: and darkness [was] under his feet.
Psalms 18:9

Who coverest [thyself] with light as [with] a garment: who stretchest out the heavens like a curtain:
Psalms 104:2

Bow thy heavens, O LORD, and come down: touch the mountains, and they shall smoke.
Psalms 144:5

2 Samuel
Author(s): Samuel, Nathan, Gad
Date: About 930 BC

He bowed the heavens also, and came down; and darkness [was] under his feet.
2 Samuel 22:10



Zechariah
Author(s): Zechariah
Date: 520-518 B.C.

The burden of the word of the LORD for Israel, saith the LORD, which stretcheth forth the heavens, and layeth the foundation of the earth, and formeth the spirit of man within him.
Zechariah 12:1


Bimi z tobą degeneracie nie ma sensu rozmowa. Rozdajesz limity na prawo i lewo temu za to, tamtemu za tamto i jeszcze smiesz sie osmieszac publicznie przekonujac sam siebie ze twoja zenujaca dyktatura ma sens.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21   » 
Strona 19 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Młody wiek Ziemi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile