W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Młody wiek Ziemi   
Podobne tematy
Nowo odkryte gatunki72
Ukryta archeologia 29
Zakazana Archeologia- ukryta historia czlowieka20
Pokaz wszystkie podobne tematy (19)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
26 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 35900
Strona:  «   1, 2, 3, ... 19, 20, 21   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:36, 08 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Że co? Ty mi mówisz w co ja wierzę, czy kim ja nie jestem? Naprawdę nie trzeba - ja wiem kim jestem i w co wierzę. Smile
Nie ma nic niedorzecznego w tym, że we wszechświecie który ma powiedzmy te 14 mld lat i zasadniczo nieograniczone rozmiary wydarzają się rzeczy, których szansa na wydarzenie się jest bliska zeru. Gdybyś wierzył w matematykę równie mocno co wierzysz w bozię, to byłoby to dla ciebie oczywiste i nie musiał bym ci tego znowu powtarzać.
Ale że jesteś ino religijnym oszołomem, to wierzysz w to w co chcesz wierzyć, a nie w to co wynika z elementarnej matematyki, którą rzekomo tak hołubisz. Smile


Według teorii ewolucji ta planeta powstała 4,6 miliarda lat temu, a pierwsze komórki pojawiły się 3,5 mld lat temu. To oznacza, że pierwsze komórki uformowały się w miliard lat. Proste zdanie składające się z 30 znaków jest o wiele mniej skomplikowane niż najprostszy łańcuch DNA. Matematyka na poziomie szkoły średniej obala teoria ewolucji ostatecznie. Z twierdzenia o prawdopodobieństwie klasycznym, sformuowanem przez Pierre'a Laplace'a w 1812 roku, wynika że nawet gdybyśmy mieli trylion małp (trylion=miliard miliardów) w zadaniu z małpą i dodatkowo przyjeli że te małpy tworzą 30 literowe zadania w taki sposób, że żadna z małp nie pisze takiego samego zdania jak pozostałe, to tym wszystkim małpom zajęłoby utworzenie pożądaniego zdania ponad 3,5 tryliona lat. Jeżeli to do Ciebie nie przemawia i nadal uważasz, że pierwsze kołórki mogły powstać samoistnie w miliard lat to ja już nie wiem co Cie może przekonać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:11, 08 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Ale debilizm. Nie dziwię się, że mało komu chce się z takimi dyskutować. Od kretynów odrzuca, a nie ciągnie więc komu się chce sobie tym dupę zawracać Laughing Ciekawe kto zakopał tak głęboko skamieliny skorupiaków, może bóg w pewnej chwili uznał że były zbyt prymitywne i sam je zakopał, a potem stworzył kolejne?


A ciekawe kto zakopał przedmioty wytwarzane przez człowieka w pokładach węgla. Obejrzyj filmy z Hovindem lub poszperaj w google, tj.jewgle i zobacz na własne oczy przedmioty znajdowane w kopalniach na całym świecie.
Szczątki zwierząt znajdują się na różnych głębokościach. Jest to wynikiem globalnej powodzi.
W jaki sposób według ciebie powstały pokłady węgla. Na lekcjach geografii uczy się nas, że węgiel powstał z roślin, które mają miliony lat, ale nikt nie mówi nam w jaki sposób one powstały. Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem na powstanie pokładów węgla jest powódź, która zmiotła drzewa, które następnie pozostały w dolinach i zostały pokryte kolejnymi warstwami osadów pozostałych po powodzi. Jeżeli uważasz, że węgiel nie może utworzyć się w przeciągu 4 tysięcy lat, to wiedz, że można go otrzymać z drewna, w warunkach laboratoryjnych, w przeciągu tygodnia, poddając go dużemu ciśnieniu.

W jaki sposób wytłumaczysz znajdowane szczątki zwierząt morskich w Himalajach. Według Starego Testamentu, powódź pokryła wszystkie wierzchołki gór.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:21, 08 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
Według teorii ewolucji ta planeta powstała 4,6 miliarda lat temu, a pierwsze komórki pojawiły się 3,5 mld lat temu. To oznacza, że pierwsze komórki uformowały się w miliard lat. ...

o czym ty bredzisz człowieku?
teoria ewolucji mówi o mechanizmach powstawania gatunków, a nie o tym ile miliardów lat temu powstała planeta.
proponuję ci, jak chcesz się wypowiadać w jakimś temacie to najpierw się upewnij że wiesz o co w nim chodzi - i potem ewentualnie się z tym nie zgadzaj, a nie na odwrót.

nawet jeśli założyć, że (jak napisałeś) wszechświat ma 14 mld lat, a życie na ziemi ma powiedzmy te 3,5 mld - to jakby nie kombinować wszechświatowi zajęło ponad 10 mld lat stworzenie życia - a nie 1 mld, jak to nam tu genialnie wyliczasz...
weź się lepiej ogarnij człowieku, bo ty przecież nie potrafisz odjąć dwóch liczb, a próbujesz nas oświecać rachunkiem prawdopodobieństwa. Smile

zacznijmy jednak od tego, że po pierwsze nikt nie wie ile lat ma wszechświat, bo nikt nie twierdzi, że wielki wybuch był jego początkiem, a po drugie nikt nie wie ile jest wszechświatów; równie dobrze może być ich tyle co gwiazd na niebie... więc nie wiem do czego ty sobie podstawiasz te swoje małpie liczby, ale najwyraźniej to wyłącznie do własnej niewiedzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:40, 08 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wkurwiony napisał:
god vs devil obejrzalem wyklad o Wielkim Kanionie, dzieki. Czyli zakladajac, ze byl wielki potop wypadaloby przyjac, ze byl tez Noe i jego lajba, na ktora zebral wszystkie gatunki i dzieki niemu mamy dzis w Afryce zyrafy i lwy, w Australii kangury a na lodowcach pingwiny itd?


Wszystko na to wskazuje. Wiem, że ciężko jest to sobie wyobrazić. Jeszcze parę lat temu nie wierzyłem w potop. Ale fakty prezentowane przez dr Hovinda przekonały mnie.

W Starym Testamencie napisane jest, że Bóg kazał zabrać Noe po parze z każdego rodzaju zwierząt, a nie z każdego gatunku zwierząt. Oznacza to, że zabrał po parze psów, kotów, koni itd. Hovind uważa, że Noe zgromadził po parze młodych osobników z każdego rodzaju, żeby zaoszczędzić miejsce w arce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:29, 08 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

o czym ty bredzisz człowieku?
teoria ewolucji mówi o mechanizmach powstawania gatunków, a nie o tym ile miliardów lat temu powstała planeta.
proponuję ci, jak chcesz się wypowiadać w jakimś temacie to najpierw się upewnij że wiesz o co w nim chodzi - i potem ewentualnie się z tym nie zgadzaj, a nie na odwrót.


Teoria Wielkiego Wybuchu została stworzona przez Syjonistów w celu wsparcia teorii ewolucji.
Teoria ewolucji mówi, że życie powstało w sposób przypadkowy ok 3,5 mld lat temu. Rachunek prawdopodobieństwa jest działem matematyki, który zajmuje się badaniem szansy zajścia zdarzeń losowych. Według rachunku prawdopodobieństwa teoria ewolucji jest teorią dla idiotów. Matematyka nie kłamie.

[quote="Bimi"]nawet jeśli założyć, że (jak napisałeś) wszechświat ma 14 mld lat, a życie na ziemi ma powiedzmy te 3,5 mld - to jakby nie kombinować wszechświatowi zajęło ponad 10 mld lat stworzenie życia - a nie 1 mld, jak to nam tu genialnie wyliczasz...[quote]
Po raz koleny cała ta twoje inteligencja wychodzi...
Według pseudonaukowców, Ziemia uformowała się 4,6 miliarda lat temu i na początku była kulą płynnej magmy, która z czasem się ochłodziła -według wikipedii zajęło to 150 mln lat. Chyba sam przyznasz, że dość trudno byłoby się uformować cząsteczkom organicznym w płynnej magmie. To dlatego napisałem, że pierwsze komórki musiałyby powstać w miliard lat. To jest oficjalna pseudonauka, którą znajdziesz w podręcznikach szkolnych.

[quote="Bimi"]weź się lepiej ogarnij człowieku, bo ty przecież nie potrafisz odjąć dwóch liczb, a próbujesz nas oświecać rachunkiem prawdopodobieństwa. Smile
Cytat:


Z twojego toku rozumowania wynika, że nie znasz rachunku prawdopodobieństwa nawet na poziomie szkoły średniej.

[quote="Bimi"]zacznijmy jednak od tego, że po pierwsze nikt nie wie ile lat ma wszechświat, bo nikt nie twierdzi, że wielki wybuch był jego początkiem, a po drugie nikt nie wie ile jest wszechświatów; równie dobrze może być ich tyle co gwiazd na niebie... więc nie wiem do czego ty sobie podstawiasz te swoje małpie liczby, ale najwyraźniej to wyłącznie do własnej niewiedzy.


I znowu udowadniasz, że masz braki w oficjalnej nauce. Pseudonaukowcy uważają, że wszechświat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu ok. 14 mld lat temu. Wielki Wybuch powstał z tzw. osobliwości. I tutaj jest problem, bo pseudonaukowcy sprzeczają się o to, czym ona była. Jedni uważają, że był to bardzo mały obiekt o nieskończonej gęstości, drudzy z kolei, że wszechświat powstał z matematycznego punktu, czyli niczego.

A jaka jest twoja hipoteza dotycząca osobliwości? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:33, 08 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
Teoria Wielkiego Wybuchu została stworzona przez Syjonistów w celu wsparcia teorii ewolucji.

Dobra, wystarczy już tego, nasz ty niepseudonaukowcze Smile

Akurat w kwestii rzeczy stworzonych przez Syjonistów - tu proponuje ci chwilę refleksji n.t. tego kto napisał te twoje testamenty, którymi się tak ekscytujesz niczym prawdą objawioną Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 08 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W jaki sposób wytłumaczysz znajdowane szczątki zwierząt morskich w Himalajach. Według Starego Testamentu, powódź pokryła wszystkie wierzchołki gór.


Potop jest jak najbardziej możliwy, a zwłaszcza w skali lokalnej. Zresztą wiele badań geologicznych wskazuje na możliwość wystąpienia potopu o czym świadczyć mają przemieszane ze sobą geologiczne warstwy.
Wspierasz się matematyką, a to bardzo dobrze, bo bez problemu będziesz potrafił policzyć ile potrzeba wody, żeby pokryć na całej powierzchni kulę o obwodzie 40 000 km warstwą wody wysoką na 8 km.

Mnie na szybko wychodzi, że do takiego potopu potrzeba ok 3 krotnie więcej wody niż jest obecnie na Ziemi.
(Uwzględniając oceany, zasoby wody słodkiej, lodowce, wodę w atmosferze, wody podziemne, a nawet wodę zawartą w organizmach żywych.)

Skąd w ciągu podobno 40 dni miało by się wziąć tyle wody w atmosferze?
Żeby uruchomić Twoją wyobraźnię napiszę, że gdyby nagle w ciągu powiedzmy godziny, spadła na Ziemię cała woda zgromadzona w atmosferze to pokryła by planetę płaszczem wysokim na ... 3 cm. Smile A wiesz ile wody musiało by spadać każdej godziny przy założeniach biblijnego potopu? Ponad 8 metrów. (Przy czym z ulewą mamy do czynienia kiedy spada na Ziemię w ciągu godziny 0,75 cm i więcej.)

I w końcu jak i gdzie ta woda miała by odparować?

Wieku Ziemi szacowanego na 6 000 lat nie chce mi się nawet komentować. Toż spisana historia Egiptu jest starsza, że o Sumerze nie wspomnę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:14, 08 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe. W jaki sposób wytłumaczysz znajdowane szczątki zwierząt morskich w Himalajach? - oto pytanie godne prawdziwego religijnego bezmózga. Smile

Ludzie nie nawiedzeni, z mózgami których potrafią używać wiedzą natomiast, że w/g obecnego stanu nauki, Himalaje powstały ledwo kilkadziesiąt mln lat temu, w wyniku zderzenia tzw. "płyty indyjskiej" z "płytą eurazjatycką", co spowodowało wypiętrzenie mas skalnych na ich styku.
A że już na długo zanim się to stało, życie na Ziemi było w rozkwicie, to trudno żeby w Himalajach nie znajdowano szczątków zwierząt morskich, idioto. Rusz kurwa mózgownicą, miast się masturbować jakąś mityczną arką Noego Smile

No z tym, że oczywiście teorię powstania Himalajów też wymyślili Syjoniści w celu wsparcia teorii ewolucji... bo i jakże by inaczej? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:12, 08 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
wkurwiony napisał:
god vs devil obejrzalem wyklad o Wielkim Kanionie, dzieki. Czyli zakladajac, ze byl wielki potop wypadaloby przyjac, ze byl tez Noe i jego lajba, na ktora zebral wszystkie gatunki i dzieki niemu mamy dzis w Afryce zyrafy i lwy, w Australii kangury a na lodowcach pingwiny itd?


Wszystko na to wskazuje. Wiem, że ciężko jest to sobie wyobrazić. Jeszcze parę lat temu nie wierzyłem w potop. Ale fakty prezentowane przez dr Hovinda przekonały mnie.

W Starym Testamencie napisane jest, że Bóg kazał zabrać Noe po parze z każdego rodzaju zwierząt, a nie z każdego gatunku zwierząt. Oznacza to, że zabrał po parze psów, kotów, koni itd. Hovind uważa, że Noe zgromadził po parze młodych osobników z każdego rodzaju, żeby zaoszczędzić miejsce w arce.


Nie wydaje Ci sie odrobine idiotyczne to wytlumaczenie? Pomijajac historie starozytnych cywilizacji, ktore zapewne nie istnialy co mozna wywnioskowac na podstawie Twojej teorii powiedz mi jedno. Skad ten dziad mial dostep do zwierzat zyjacych na calej planecie. Bo chyba z kota nie zrobily sie dzisiejsze tygrysy? Jestes w stanie to racjonalnie wytlumaczyc?
Po za tym wiarygodnosc Hovinda jest tylko umowna. Opiera sie on na ksiazce o cholernie watpliwej i szemranej przeszlosci takze bylbym ostrozny w rozpowszechnianiu podobnych teorii bo brzmia zwyczajnie smiesznie. Cos jak jehowi wciskajacy kit o koncu swiata - oni bazuja na tej samej ksiazce..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 08 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wkurwiony napisał:
Jestes w stanie to racjonalnie wytlumaczyc?


Jak ma to racjonalnie wytłumaczyć ktoś kto wierzy w chodzenie po wodzie czy kije zamieniające się węże (a może na odwrót - jeden chuj, jedna ściema)? Jeśli ktoś wierzy w takie rzeczy to co za problem dla niego uwierzyć w zebranie i zmieszczenie żyrafy, anakondy, bizona, krokodyla różańcowego, niedźwiedzia polarnego i reszty na jednym statku? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:18, 09 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest coś takiego jak metafora.
Ja rozumiem chodzenie po wodzie jako umiejętność chodzenia po informacji, w której jest duża zawartość kłamstwa.
Tak samo Jan Chrzciciel., który chrzcił wodą według mnie miał po prostu dobrą gadkę (informacje) i ludzie rozumieli do czego pije. Potopu też nie odbieram dosłownie, tylko jak pojawienie się nadmiaru informacji w społeczeństwie i tym samym zatonięcie większości w jej ilości i degradacje z powodu nie umiejętności brania pod uwagę odpowiednich zmiennych. Tak jak np. rozmowa o płaskości ziemi i jej okrągłości z punktu widzenia normalnych ludzi nie miała żadnego znaczenia - bo co za różnica czy jest się niewolnikiem na płaskim czy okrągłym - dużo ważniejsze jest zrozumieć jak stać się wolnym, ale jak mówiłem, to tylko moja interpretacja i nie postawiłbym 5 złotu, że jest prawdziwa, bo na pewno jest lepsza - przynajmniej szukam.

Ciężko brać na poważnie krytykę kogoś, kto wierzy, że wielkie boom pierdyknęło same z siebie.
Można by zapytać co było przyczyną przyczyny przyczyny przyczyny przyczyny przyczyny przyczyny ... big banga, bo jak na moje oko to będzie nieskończony ciąg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:46, 10 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski wiem wiem hehe ale pomyslalem, ze mozna dokrecac srube w temacie Wink taki czarny humor sie mnie chwycil.. poki co jednak chyba zalozyciel tematu dal sobie spokoj albo pisze jakis elaborat..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:55, 10 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
poki co jednak chyba zalozyciel tematu dal sobie spokoj albo pisze jakis elaborat..


Może liczy objętość wody niezbędną do wystąpienia potopu. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:14, 10 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jednak limit postów.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pr0meteusz




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:54, 10 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

film na youtube już już niedostępny.

miłego oglądania god vs devil Wink

Hovinda wysłuchałem uważnie od początku do końca. teraz ty poświęć cenny czas.


http://www.wgrane.pl/0c55989f015de74bd25ad2b87a00c5ef
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bolk




Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:58, 10 Kwi '13   Temat postu: jedno nie wyklucza drugiego Odpowiedz z cytatem

gość od kreacjonizmu ma naprawdę sporo racji w konkretnych przypadkach typu:powstanie węgla (ropa ponoć powstaje ciągle), powstanie warstw kanionu , skamieniałych butów, pewnych biologicznych niuansów, potopu jako totalnej powodzi itd. Pewnikiem ma też rację odnośnie chronologii wielu zdarzeń historycznych. Ogólnie z jego materiału wynika w zasadzie niezbicie, że ktoś ? majstrował kiedyś przy człowieku, zwierzątkach czy ziemi. Być może nawet ktoś majstrował przy naszym wszechświecie , ale to nie uzasadnia nazywanie tego kogoś bogiem. W ujęciu starożytnych był on bogiem, czyli gościem z brodą o nieprzeciętnych możliwościach, ale współczesne pojęcie boga jest dużo szersze i nijak nie rozwiązuje pytań podstawowych. Przesuwa je tylko poza dostępne granice czasowo przestrzenne . Współczesny Bóg to tylko wymyk, zwalenie wszystkiego na "kogoś" innego. Naszej wiedzy jeszcze cholernie dużo brakuje, ale nasza wiara (każda) też zbyt upraszcza. Natura świata może być dużo bardziej pogięta niż przypuszczamy, tak że obu stroną polecam więcej pokory.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owlik




Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 174
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:48, 10 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@bolk
Za daleko się posunąłeś, a zacząłeś przecież właściwie - od "gość od kreacjonizmu". Tu już powinieneś pohamować się przed stwierdzeniem, że ma sporo racji. Wiadomo z czym mamy do czynienia, na pewno nie z racją - dążeniem do niej, tylko z jej manipulacją. Błędne podejście niweczy wszelkie prawdopodobne- jego racje, ponieważ on używa ich w celu poparcia swojego braku racji. Mogą być twoje, obiektywnego, on nie ma jej w zupełności. Dlaczego ciekawe naukowe niuanse już skłoniły Cię do uznania, że wskazują gdzieś na istotę wyższą, wyższą ponieważ zapisana jest w Biblii?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:54, 10 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko oki. Rozumiem węgiel, skamieliny - mogły powstać później.
Wymieszanie śladów ludzkich ze śladami dinusiów może dowodzić, że dinusie wyginęły znacznie później, lub ludzie pojawili się o wiele wcześniej, lub jedno i drugie.
Ale potop?
W wersji biblijnej nie jest możliwy. Znaczy w sensie, że padało przez 40 dni.
Uczepiłem się potopu, ponieważ badałem ten temat kilka lat temu.
Wiem, że w wielu kulturach przejawia się motyw potopu.
Pisałem już, że wskazują na podobne zjawisko przemieszane warstwy geologiczne. Ale przemieszanie warstw raczej dowodzi, że było to zjawisko nagłe, coś jak Tsunami o nieznanej nam skali.
Podobne wydarzenie można sobie wyobrazić, jako skutek upadku bolidu sporych rozmiarów, potężnego obsunięcia płyt tektonicznych lub jeśli było łagodniejsze jako skutek zakłócenia pola grawitacyjnego np bliskim przejściem sporego ciała.
Wtedy potop miałby charakter lokalny i gwałtowny.
(lokalny w sensie kilkudziesięciu kilometrów od wybrzeży - no może kilkuset tam gdzie teren nie wznosi się wysoko ponad poziom morza).

Jednak nie ma takiej ilości wody na planecie, żeby mógł wystąpić w skali globalnej (po najwyższe szyty górskie).
(Chyba, że Ziemia wpadła w część kosmosu zwaną kałużą).

Wniosek?
Być może w Biblii zostały zachowane echa odległych wydarzeń, jednak nie można ich traktować dosłownie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 11 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci giganci z pierwszego filmu nadal bywają na Ziemi:
http://pixzii.com/design/giant-people-15-amusing-photoshopped-pictures/
Informacje na ich temat są blokowane w massmerdiach przez stronnictwo florenckie. Na szczęście są prawdziwi wyszukiwacze prawdy, którzy potrafią zrekonstruować prawdę z jej części:
http://www.youtube.com/watch?v=y6t8blQcrFY

Sorry GvsE - system error. Szkoda, że nie można tak łatwo podważyć hipotezy powstania tego forum z kamienia (kamienie+woda+błyskawice=DNA->Bimi->prawda2.info)
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owlik




Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 174
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:19, 11 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie rozumiem Przemo jak przyjmując węgiel akurat potop ci się szczególnie nie podoba, jakiś mógł tam być, wszędzie gdzie chodzi o geologiczne zaszłości nie mamy szczególnych możliwości odkrywania dokładnego przebiegu zjawisk, które wiemy że miały miejsce, a także nikt nie da sobie uciąć ręki za to że nie ma rzeczy które nie zostały w teorii geologi jeszcze odkryte.
Rozumiem, że dochodzisz do pewnych absurdów skali, niemożliwych fizycznie, ale to jest też kwestia tego jaki model starasz się zweryfikować, to droga do pewnego rodzaju nieporozumień - o jakiej powodzi w końcu mówimy.
Do tego dodaj symbolikę 40-tu dni, deszcz faktycznie mógł nie być kanałem przez który przechodziła cała woda a niektórzy ją tak po prostu zarejestrowali i przekazali, i powody jakie tobą kierowały w powyższym poście jak i przy samych poszukiwaniach są dla mnie niewyjaśnione....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:14, 11 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ja nie rozumiem Przemo jak przyjmując węgiel

Filmik oglądałem jakiś rok temu, ale z tego co pamiętam gość w warunkach laboratoryjnych wyprodukował coś jak węgiel w dość krótkim czasie. Więc prawdopodobnie jest to możliwe. I masz rację pisząc, że do końca nie wiemy jak powstawał w warunkach naturalnych. Możliwe do jego powstania jest potrzebny krótszy okres niż do tej pory zakładała geologia. Nie wiem tego.

Potop mi się nie podoba, bo to akurat badałem. Do naszych czasów przetrwało wiele świadectw wśród wielu oddalonych od siebie kultur wspominających o potopie.
Akurat potop biblijny, moim skromnym zdaniem, jest adaptacją sumeryjskiego mitu o potopie. W starożytnym Sumerze nawałnica przewaliła się w ciągu 7 dni, co nadaje jej bardziej gwałtowny charakter.
Potop występuje również w mitologii skandynawskiej, lecz tam ma nieco inne powody.
Praktycznie nie ma rdzennej kultury w której nie ma wzmianki o potopie. Wspomina o nim kultura północnej, ale też południowej Ameryki, Indie, czy generalnie Azja, ale też australijscy Aborygeni czy ludy Indonezji.
Jest kilka możliwych wyjaśnień takiego stanu rzeczy. Jednak z punktu widzenia tego tematu istotne jest to, że Biblii nie można traktować dosłownie, jak kroniki dziejów Ziemi.
W żadnej innej świętej księdze nie dokonano tylu zmian, przypisów, dopisków, i redakcji co właśnie w Biblii.
Z punktu widzenia "badacza dziejów odległych", aborygeńskie mity mają większą wartość niż Biblia z tego prostego powodu, że nikt nie redagował ich treści tak intensywnie jak było to z Biblią. ( I to jeszcze w czasach zanim ktokolwiek myślał, że Pięcioksiąg stanie się ST.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owlik




Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 174
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:24, 11 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wspomniałem o tym węglu głównie dlatego, że jego ogromne pokłady w niedługim czasie (skoro jest młody) miały powstać właśnie w skutek potopu (wysokiego ciśnienia i temperatury)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kacdor




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:32, 11 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
Według teorii ewolucji ta planeta powstała 4,6 miliarda lat temu, a pierwsze komórki pojawiły się 3,5 mld lat temu.

Teoria ewolucji nie mówi tego bezpośrednio, ale dzięki temu, że zjawisko ewolucji faktycznie zachodzi można wywnioskować, że Ziemia powstała dużo wcześniej, niż sądzono, kiedy nie wiedziano o takim zjawisku. Ziemia jest starsza niż gatunek ludzki, ponieważ złożoność naszych organizmów i mózgów, dzięki którym możemy również tutaj sobie rozmawiać powstała właśnie w wyniku procesu ewolucji. Nie doszukiwałbym się w ludzkości jako jednego z gatunków (systematyka biologiczna człowieka) jakiejś szczególnej roli na drzewie filogenetycznym, podlegamy takim samym prawom, którym podlegają wszystkie żywe organizmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:21, 11 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Istnieją dwa podejścia podważające kreacjonizm:
1. logika
2. Podważenie Chronologii Scaligera i Petaviusa przez Nową Chronologię Fomenko (matematyka i fizyka).

************

ad 1)

Nie było początku, jak i nie będzie końca, tak jak wąż nie połknie siebie, aby przestać istnieć i odwrotnie.
Z nicości, z pustki nie można stworzyć rzeczy istniejących.
Zatem hipoteza o istnieniu Boga stwórcy kłóci się z zasadą przyczynowości i skutku i zarazem logiką.
Powstanie istnienia z niczego musiałoby charakteryzować prawo to dopuszczające, obowiązujące przed początkiem, co jest w sprzeczności z brakiem istnienia przed początkiem.

Wiara służy bogaceniu się nielicznych kosztem rzeszy pozostałych.
W chrześcijaństwie za tłamszenie buntu biednych służą nauki, iż mimo, że teraz cierpią, to są błogosławieni a po śmierci dostąpią nagrody.
W Hinduizmie temu celu służy podział na kasty oraz reinkarnacja.
Cytuje Wikipedię:
"Według jednego z głównych nurtów filozoficznych, Wisznuizmu, krąg reinkarnacji może być przerwany po oczyszczeniu karmy
oraz pozbyciu się materialnych pragnień w procesie rozwinięcia miłości do Osobowego Boga."

Nauki te służą utrzymywaniu życia rzeszy ludzi w nędzy. Biedny Chrześcijanin łudzi się nagrodą w Niebie, a Hinduista łudzi się, że pozbycie się pragnień materialnych pozwoli mu połączyć się z Bogiem.
Bogaty wie, że jego bogactwo nie mogłoby powstać z pracy jego rąk, ponieważ istnieje zasada:
- aby był bogaty musi istnieć biedny,
- zysk jednych bierze się ze straty drugich (utraty korzyści drugich pracy ich rąk).
- Bogatemu zabrakłoby życia, aby wytworzyć to co ma przy pomocy własnych rąk (dom z wyposażeniem, samochód, komputer, żywość, ubrania, energię, usługiwanie innych przez większość życia Bogatego).


************
ad 2)

Oficjalną chronologię wydarzeń historycznych stworzyli:


Joseph Justus Scaliger (1540 1609)



Learned Dionifus Petavius (1583 - 1652)

Do ich chronologii dostosowuje się datowanie wydarzeń.


Wydarzenia starożytnej Grecji (pismo Tukidydesa Wojna peloponeska) oficjalnie datuje się na V w. pne.

W piśmie Tukidydesa Wojna peloponeska
http://biblioteka.kijowski.pl/antyk%20gr.....oneska.pdf

Mamy zapis trzech zaćmień:

1. Całkowite zaćmienie Słońca
Tego samego lata na nowiu - tylko wtedy wydaje się to możliwe - zdarzyło się w południe zaćmienie słońca. Słońce wyglądało jak sierp księżyca i było widać gwiazdy.
Potem znowu przybrało kształt pełny
s. 67 (strona w dokumencie elektronicznym).
(Przypis: zaćmienie słońca: dnia 3 sierpnia 431 r. pne)

2. Częściowe zaćmienie słońca
Zaraz z początkiem następnego lata, w czasie nowiu, zdarzyło się częściowe zaćmienie słońca.
s. 160.
(Przypis: zaćmienie słońca: dnia 21 marca 425 r. pne)

3. Zaćmienie księżyca
Kiedy już wszystko było gotowe do odjazdu, nastąpiło zaćmienie księżyca, który właśnie był w pełni.
s. 295
(Przypis: zaćmienie księżyca: 27 sierpnia 413 r. pne)



W krytyce zaćmienia z 431 r. pne mamy:
Faza F = 10" pierścieniowa (Ginzel 1899, s. 176)
czas godz. 17, ok. godz. 18 (Hayes [w:] Ginzel 1899)
Zaćmienie wieczorem jest sprzeczne z opisem, iż zdarzyło sie w południe.
Wizualizacja NASA (Zapisy w bazie przesunięte o 1 rok):


Ginzel F.K., 1899, Spezieller Kanon der Sonnen- und Mondfinsternisse, Berlin.
---

Fomenko znalazł rozwiązanie, które w wiekszym stopniu odpowiada opisowi:
22 VIII 1039 ne, 9 IV 1046 ne, 15 IX 1057 ne.

Pierwsze zaćmienie wg Fomenko wystąpiło w 1039 r.



Mamy tu godzinę południową 12:34, wielkość 0,9980 (te z 431 r. pne miało wielkość 0.9843).

----

Umiejscowienie czasowe wojny peloponeskiej po roku 1000 ne powoduje konieczność nowego datowania wydarzeń przypisywanych Jezusowi.
Tą kwestię poruszył Fomenko.

Fomenko uważa, że Andronikos był utożsamiony z Jezusem.

Andronikos I Komnenos (lub Andronika I Komnena), Andronik I Komninos (1118 - 12 września 1185) - cesarz bizantyjski 1183/85).
Był synem Izaaka Komnenos i wnukiem cesarza Aleksego Komnenos I
Jego krótkie panowanie charakteryzowały silne i ostre środki.
Postanowił zlikwidować wiele nadużyć, ale przede wszystkim po to,
aby pohamować feudalizm i ograniczyć władzę dostojników.
Ludzie dostrzegli jego prawa, uznające ich sprawiedliwość i dające ochronę przed drapieżnością przełożonych
Andronikos postanowił wymordować arystokrację, niewiele brakowało, aby jego plan powiódł się.
Podczas nieobecności Andronikosa w stolicy, cesarzem obwołuje się Izaak Angelos.
Pozbawia Andronikosa autorytetu.
Isaac oddał Andronikosa tłumowi w mieście, który przez trzy dni znęcał się nad nim.
Był przywiązany do pala i bity. Odcięto prawą rękę, wydłubano jedno oko, pozbawiono włosów i zębów.
Wrzącą wodą polewano twarz. Powieszono za nogi między dwoma filarami.
Dwaj łacińscy żołnierze, rywalizując kto głębiej, zanurzali miecz w jego ciało.
Na koniec ciało zostało rozerwane. Zmarł 12 września 1185.
http://en.wikipedia.org/wiki/Andronikos_I_Komnenos

Odsyłam też do postu aximia:
https://prawda2.info/viewpost.php?p=231406

Konsekwencją wydarzeń w Konstantynopolu było założenie 5 zakonów w latach 1185-1216:
(1190 Zakon Krzyżacki (z. rycerski), 1206 Dominikanki klauzurowe, 1209 Franciszkanie, 1212 Klaryski, 1216 Dominikanie).


W Nowej Chronologii Fomenko (Anatoly Timofeevich Fomenko ur. 1945) skłania się do powstania Apokalipsy w 1486 r.
na 6 lat przed przewidywanym w Średniowieczu końcem świata w 1492 r., tj. 7000 lat od biblijnego Adama w czasach Bizantyjskich.
źródło: http://lib.ru/FOMENKOAT/matchr_b.txt
Po szczegóły odsyłam np. pod: - Kod Apokalipsa: Kiedy koniec świata?
http://astro-master.ru/index.files/Page77742.htm

Mapa nieba widziana w średniowieczu:


----
Krytyka Nowej Chronologii podsuwa argumenty z datowania radiowęglowego oraz dendrochronologii.
Tymczasem jest odwrotnie.




----------KALIBRACJA DATOWANIA METODĄ RADIOWĘGLA ---------
http://www.carbon14.pl/education/download/malgorzata_bernes.pdf

„Określenie zależności między wiekiem radiowęglowym a kalendarzowym
jest przedmiotem tzw. kalibracji radiowęglowej skali czasu. Znajomość tej
zależności (krzywej kalibracyjnej) pozwala na kalibrowanie wieku radiowęglowego
dowolnej próbki. Otrzymany w efekcie tzw. wiek kalibrowany jest najlepszym
przybliżeniem kalendarzowego wieku próbki. Krzywą kalibracyjną można odtworzyć
datując metodą 14C próbki o znanym wieku kalendarzowym”. (s. 24.)
„W kalibracji radiowęglowej skali czasu wykorzystywane są: drewno datowane metodą
dendochronologiczną, korale datowane metodą uranowo-torową oraz określone szczątki
organiczne znajdowane w osadach datowanych metoda warwową”. (s. 26)
„Najdokładniejsze dane kalibracyjne uzyskano przy wykorzystaniu drewna (dąb i sosna).
Charakterystyczna zmienność grubości kolejnych słoi w pniu każdego drzewa pozwala na
datowanie słoi metodą dendochronologiczną z dokładnością do jednego roku. Bezwzględne
wydatowanie dendochronologiczne każdego pnia drzewa obumarłego w przeszłości
wymaga posiadania skali dendochronologicznej otrzymanej w wyniku przeanalizowania
bardzo wielu pni drzew, których okresy wzrostu pokrywają w sposób ciągły przedział
czasu aż do współczesności”. (s. 27.)


Jak można przeczytać, datowanie radiowęglowe, z uwagi na kalibrację przez
skalę dendrochronologiczną, jest metodą wtórną, którą traktując jako samodzielną
metodę, nie daje wiarygodnych datowań.

-------Skala dendrochronologiczna z regionu Morza Egejskiego----------

Istnieje projekt http://dendro.cornell.edu/projects/aegean.php, który
stworzono do stworzenia skali dendrochronologicznej regionu Morza Egejskiego
(Starożytna Grecja, Bizancjum).

Dotychczasowe badania pozwoliły na utworzenie takiej skali, jak na diagramie:


Widzimy zaznaczone:
- roman gap - luka romańska,
- crossdating still tentative - okres wziąż niepewny,

Dla bukszpan, cis, świerk, jodła, cedr brakuje bardzo dużo danych, nawet późniejszych niż 1000 r ne.
Dla sosny i jałowca iglastego dane ciągłe kończą się na X w.
Jedynie dla dębu ciągłość jest dłuższa bo do ok III/IV w. ne.
Pasek Combined (połączony) ma luki i jest szary (crossdating still tentative - okres wciąż niepewny) i przypada na wiek od ok IX w. ne do ok. VIII w pne.

Ten schemat ma luki, które są na nim zaznaczone, dlatego nadal nie ma wzorca skali dendrochronologicznej.
Umiejscowienie próbek ze "starożytności" w II tysiącleciu pne nie opiera się o wzorzec skali dendrochronologicznej, bo go nie ma.


-------------------- WNIOSEK-----------

Brak skali dendrochronologicznej dla regionu Morza Egejskiego nie pozwala na kalibrację radiowęglową skali czasu.


------- Zaćmienia słońca i księżyca wg Tukidydesa, dendrochronologia, pomiar poziomu izotopu węgla-14C---------

Trzy powyższe odczyty (astronomiczny, słojów z drewna i izotopu węgla-14C) nie dają
możliwości datowania wydarzeń pomiędzy ok IX w. ne a ok. VIII w pne.
Ze względu na odszukanie trzech zaćmień Tukidydesa w XI w. ne. wydarzenia kojarzone ze starożytnością mają późniejszą genezę.


---
Tematyka Nowej Chronologii Fomenko obejmuje też wiele innych kwestii, jak np. zodiaków egipskich, powtórzeń chronologii panowania dynastii, obserwacji astronomicznych wg Ptolem's Almagest itd..., odnosi się też do wiarygodności datowania początku XVI-wieczności, astronomicznych odkryć Kopernika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 11 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawiam ostatniego posta.
Bimi napisał:

o czym ty bredzisz człowieku?
teoria ewolucji mówi o mechanizmach powstawania gatunków, a nie o tym ile miliardów lat temu powstała planeta.
proponuję ci, jak chcesz się wypowiadać w jakimś temacie to najpierw się upewnij że wiesz o co w nim chodzi - i potem ewentualnie się z tym nie zgadzaj, a nie na odwrót.


Teoria Wielkiego Wybuchu została stworzona przez Syjonistów w celu wsparcia teorii ewolucji.
Teoria ewolucji mówi, że życie powstało w sposób przypadkowy ok 3,5 mld lat temu. Rachunek prawdopodobieństwa jest działem matematyki, który zajmuje się badaniem szansy zajścia zdarzeń losowych. Według rachunku prawdopodobieństwa teoria ewolucji jest teorią dla idiotów. Matematyka nie kłamie.

Bimi napisał:
nawet jeśli założyć, że (jak napisałeś) wszechświat ma 14 mld lat, a życie na ziemi ma powiedzmy te 3,5 mld - to jakby nie kombinować wszechświatowi zajęło ponad 10 mld lat stworzenie życia - a nie 1 mld, jak to nam tu genialnie wyliczasz...

Po raz koleny cała ta twoja inteligencja wychodzi...
Według pseudonaukowców, Ziemia uformowała się 4,6 miliarda lat temu i na początku była kulą płynnej magmy, która z czasem się ochłodziła -według wikipedii zajęło to 150 mln lat. Chyba sam przyznasz, że dość trudno byłoby uformować się cząsteczkom organicznym w płynnej magmie. To dlatego napisałem, że pierwsze komórki musiałyby powstać w miliard lat. To jest oficjalna pseudonauka, którą znajdziesz w podręcznikach szkolnych.

Bimi napisał:
weź się lepiej ogarnij człowieku, bo ty przecież nie potrafisz odjąć dwóch liczb, a próbujesz nas oświecać rachunkiem prawdopodobieństwa. Smile


Z twojego toku rozumowania wynika, że nie znasz rachunku prawdopodobieństwa nawet na poziomie szkoły średniej.

Bimi napisał:
zacznijmy jednak od tego, że po pierwsze nikt nie wie ile lat ma wszechświat, bo nikt nie twierdzi, że wielki wybuch był jego początkiem, a po drugie nikt nie wie ile jest wszechświatów; równie dobrze może być ich tyle co gwiazd na niebie... więc nie wiem do czego ty sobie podstawiasz te swoje małpie liczby, ale najwyraźniej to wyłącznie do własnej niewiedzy.


I znowu udowadniasz, że masz braki w oficjalnej nauce. Pseudonaukowcy uważają, że wszechświat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu ok. 14 mld lat temu. Wielki Wybuch powstał z tzw. osobliwości. I tutaj jest problem, bo pseudonaukowcy sprzeczają się o to, czym ona była. Jedni uważają, że był to bardzo mały obiekt o nieskończonej gęstości, drudzy z kolei, że wszechświat powstał z matematycznego punktu, czyli niczego.
A jaka jest twoja hipoteza dotycząca osobliwości? Laughing

Informuję wszystkich, że wyniku braku argumentów u Bimiego oraz w celu uniknięcia dekonspiracji jego prawdziwej inteligencji, został mi obniżony limit postów do jednego dziennie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, ... 19, 20, 21   » 
Strona 2 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Młody wiek Ziemi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile