Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

Z這to, Z這to, Z這to - o gospodarce inaczej   
Podobne tematy
Spirala w d馧 ju si chyba zaczyna kr璚i2177
Ucieknij inflacji, zabezpiecz si - z這to i srebro243
Nadchodzi upadek zachodniego modelu gospodarki50
Pokaz wszystkie podobne tematy (26)
Znalaz貫 na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
23 g這sy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieni康ze Ods這n: 40979
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Goniec Kr鏊a

Do陰czy: 18 Sie 2009
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 01:15, 21 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo:
Cytat:
Ideologami narodowego socjalizmu byli: Adolf Hitler (Mein Kampf) oraz Alfred Rosenberg i Joseph Goebbels.

No i...?? jarondo, czy m鏬豚y na przysz這嗆, je郵i ju musisz spamowa 鈍ietny temat swoim 郵inotokiem, czy m鏬豚y na przysz這嗆 rozwija nieco szerzej temat... Bo w豉軼iwie nie wiadomo o co ci chodzi...

Pytasz si o co konkretnego, czy o drog do domu?

Cytat:
Roosenberg... rosen berg.. hmm. https://pl.wikipedia.org/wiki/Alfred_Rosenberg
To takie 篡doskie nazwisko. ogl康a貫m troch kolonko.

To 鈍ietnie 瞠 ogl康a貫 kolonko... zatem potrafisz obs逝giwa przegl康ark GOOGLE i rajcuj ci filmiki na youtube... wspaniale... nie wiem tylko dlaczego uwa瘸sz 瞠 to pow鏚 do dumy...

Cytat:
Mo瞠sz mi wyja郾i, jak to jest mo磧iwe? Je郵i.
砰d stworzy Narodowysocjalizm, i czy to ma co wsp鏊nego z tym, ze 篡dzi lubi socjalizm?

Widzisz kurna... s造szysz ju 瞠 w kt鏎ym ko軼iele bij dzwony tylko nie wiesz w kt鏎ym.

ju ci wyja郾iam (tak jak ci wyja郾i貫m z tym WIELOnarodowym socjalizmem co go nazywa貫 narodowym, debilu...)

Brawo! Moje gratulacje - doszed貫 ju do wniosku 瞠 篡dzi "lubi" socjalizm! A i owszem, ich system klanowy, to taki socjalizm.

Czy ty patafianie, uwa瘸sz 瞠 mamy odrzuca co tylko dlatego 瞠 "篡d to lubi"??

Moje najszczersze kondolencje! udowodni貫 w豉郾ie 瞠 my郵isz jak typowy gimbus. Przyznaj si ch這pczyku ile ty masz lat - mo瞠 rzeczywi軼ie nie warto jeszcze ci niczego t逝maczy, po prostu jeszcze nie ten wiek...

TAK - 篡dzi doskonale zdaj sobie spraw 瞠 socjalizm to system kt鏎y tak naprawd WYGRYWA z ka盥ym innym, nic dziwnego 瞠 go stosuj.

Ale czy z tego powodu 瞠 oni sami go "lubi" i stosuj z powodzeniem, mamy wierzy w ich propagand w kt鏎ej oficjalnie, na zewn徠rz, pluj na ten system i wszelkimi si豉mi staraj si go zdyskredytowa?
Czy ty kurwa patafianie z bo瞠j 豉ski, ludzikiem zwany, naprawd nie wiesz 瞠 篡dzi to zwykli " Faryzeusze i tzw. uczeni w Pi鄉ie, kt鏎zy wzi瘭i klucze poznania lecz ukryli je (...) i nie pozwolili wej嗆 tym, kt鏎zy chcieli."?

Tak, 篡dzi od wiek闚 stosuj podw鎩n moralno嗆 : to co dobre ma by dla nich, ale bro jahwe, aby si kto obcy o tym dowiedzia i przyj掖: nie mo積a by w闚czas tak 豉two nim manipulowa... m康ro嗆 ma by dla nas, anie dla g逝pich goi.... zapami皻aj sobie raz na zawsze szmaciarzu, w jaki spos鏏 my郵i 篡d: mo瞠 ci si to kiedy przyda, i nie schowasz od razu g這wy w piasek gdy tylko jaki pejsaty na ciebie spojrzy...

No, ju chyba pro軼iej si o tym nie da powiedzie.

砰dzi zdaj sobie spraw z dobrodziejstw 篡cia we wsp鏊nocie, - no i ????

Jarondo, jeste tak t瘼y 瞠 naprawd brak mi s堯w... Czy w og鏊e jest sens ci t逝maczy cokolwiek skoro masz klapki na oczach.. nie wiem.... przecie i tak niczego nie pojmiesz tylko zn闚 wyskoczysz z jakim g闚nem. Trudno, nie m鎩 problem - to z ciebie b璠zie po鄉iewisko..

Czy naprawd uwa瘸sz 瞠 ja ze szczypiorem pa豉my nienawi軼i do wszystkiego co stosuj 篡dzi?
s pewnie 篡dzi kt鏎zy "lubi" komputery.... niekt鏎zy 篡dzi dostrzegaj te zalety pos逝giwania si telefonem... inni 篡dzi b璠 z pewno軼i uwielbiali szybk jazd samochodem.... a mo瞠 s i tacy co je盥膨 komunikacjamiejsk... Odpowiedz mi na jedno pytanie - tylko dobrze si najpierw zastan闚: - czy z tego powodu nale篡 odrzuci komunikacj miejsk? Czekam na rzeczow i wyczerpuj帷 odpowied: Tak czy nie. Nie 酥iesz si... dobrze to przemy郵...

KURWA! czy ty masz siano w g這wie? Czy naprawd nie masz ju innych argument闚 tylko 瘸這sne: 篡dzi "lubi" socjalizm???? Czy naprawd jeste tak t瘼y???? Coraz bardziej mnie w tym prze鈍iadczeniu utwierdzasz.

Kto powiedzia: nie ma g逝pich pyta s tylko g逝pie odpowiedzi. ...nie zna ciebie ;)

Po kim jak po kim, ale po elcomendante, spodziewa豚ym si troch g喚bszej analizy, ni tylko prymitywnego bekni璚ia:
Cytat:
Owieczki zn闚 nie rozumiej, co si z nimi dzieje.

瞠 niby kto jest owieczk?
bo to Baran beczy, gdy si gubi.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
jarondo

Do陰czy: 30 Wrz 2006
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 01:38, 21 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chemicloo napisa:
... Odpowiedz mi na jedno pytanie - tylko dobrze si najpierw zastan闚: - czy z tego powodu nale篡 odrzuci komunikacj miejsk? Czekam na rzeczow i wyczerpuj帷 odpowied: Tak czy nie. Nie 酥iesz si... dobrze to przemy郵...

Zaplu貫 si tak, 瞠 nie doprecyzowa貫 pytania. Twoje ograniczenia s takie, 瞠 musz to zrobi:
- Odrzuci od czego komunikacj miejsk?
- Kto ma j odrzuci? Wszyscy?
- Co w zamian komunikacji?
- Jak to wp造nie na z這to?
- Co to ma wsp鏊nego z narodowymsocjalizmem, socjalizmem?
Bardzo dzi瘯uj, 瞠 tak du穎 swego cennego postu po鈍i璚i貫 mojej osobie.
Niestety nie czytam w my郵ach, zw豉szcza tak 鈍iat造ch umys堯w.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Szczypior

Do陰czy: 06 Mar 2013
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 14:10, 23 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisa:
Szczypior napisa:

Anonimowo嗆 w ...... komputerach? Na jakim poziomie intelektualnym my si poruszamy?

Nie wiem, co to anonimowo嗆 w komputerach? Koputer jak i radio to jedynie urz康zenia. Po co mi anonimo嗆 w urz康zeniu?
Anonimowo嗆 w 陰czno軼i daje TOR Freenet, a tak瞠 Bitcoin.

Tw鎩 poziom wiedzy o anonimowo軼i w sieci dor闚nuje poziomowi wiedzy w zakresie Shitcoina.

Shitcoin nie ma banku centralnego i obr鏒 nim nie podlega restrykcjom bo to pieni康z (!!!) “wolnych ludzi”. Laughing Laughing Laughing

Cytat:
Tak, nadal uwa瘸m, 瞠 btc osi庵nie 10 000 zielonych.

Taaak? A po ile b璠 wtedy arbuzy?

Poziom ceny Shitcoina interesuje mnie tylko w ramach zainteresowania 篡dowskim folklorem.

To s tacy sami ludzie tylko 瞠 dwie czy trzy generacje p騧niej, ich pewnie te zajmowa g堯wnie kurs Shitcoina, srebra, z這ta, szmat czy kapsli od butelek:

Znowu si popierdzieli這 w zaczarowanym 鈍iecie dla lumpen-inwestor闚. Zajmowanie si tym jako zmianami cen chujwieczego po prostu nie ma sensu. Wszystkie ceny gie責owe wszystkiego s manipulowane przez prawdziwych gangstert闚 typu Goldman Sachs Rotszyld闚. To jest ciekawe tylko z socjologicznego punktu widzenia.

Cena z這ta spad豉 ostatnio do poni瞠j 1300 dolar闚 za uncj. Tyle kosztuje zar闚no fizyczne z這to w sztabkach jak i poz豉cany wolfram w sztabkach. W obrocie dla lumpen-inwestor闚 obydwa metale s bowiem nie do rozr騜nienia.

W ostatnim roku cena z這ta g堯wnie spada豉 z ~1800 do ~1300 dolar闚 za uncj. To ostatnie 6 miesi璚y:

Tak jest zreszt od dw鏂h lat:

A tutaj ostatnie 10 lat:

Pewnie to jest p瘯ni璚ie ba鎥i spekulacyjnej kt鏎e zapowiada Mike Stathis (wrzuci貫m to 3 kwietnia, viewpost.php?p=250436). Pami皻amy 瞠 spekulanci od szmat i butelek typu Schiff czy Faber m闚ili 瞠 ostatni rok czy ostatnie lata to czas nowych mo磧iwo軼i w spekulacji srebrem.

To jest cena srebra w ostatnim roku:

Cena spad豉 z ~35 dolar闚 do poni瞠j 20 dolar闚 za uncj. Poni瞠j jest cena srebra z ostatnich dw鏂h lat, spad豉 z ponad 40 do poni瞠j 20 dolar闚 za uncj:

A to ostatnie 40 lat, ten wykres troch m闚i, Very Happy Very Happy:

Magicy od lumpen-inwestor闚 pewnie maj gadk 瞠 "rynki" rozczarowa造 si do metali szlachetnych (pewnie dlatego 瞠 z這to i srebro zacz窸y rdzewie) i teraz s gotowe na "inwestowanie" w Shitcoina. Very Happy Very Happy

Tutaj kto z這郵iwy wyci庵a Schiffowi 瞠 w listopadzie 2011 (3:30) zach璚a do zakupu z這ta kt鏎e chodzi這 w闚czas tylko za ~1700 dolar闚 za uncj (teraz ~1300) i srebra co chodzi這 wtedy za 32 dolary za uncj (teraz ~20).

Tutaj wrzuci貫m par filmik闚 z klakierami typu Maloney, Schiff czy Faber co zapowiadali wzrosty cen metali (https://prawda2.info/viewpost.php?p=249182).

By tam filmik z rabinem Faberem co zapowiada mi璠zy innymi spadek kurs闚 gie責owych, ale w Azji mia這 by lepiej.

Wzi掖 si za to Stathis. Okaza這 si 瞠 indeksy gie責 azjatyckich od tego czasu polecia造 w d馧 i to nawet bardzo w d馧 a wzr鏀 Dow Jones – dok豉dnie odwrotnie ni przewidywa Faber.

http://www.avaresearch.com/avanew/articl.....ties-.html

Stathis m闚i 瞠 szmaciarze typu Schiff czy Faber albo sami zarabiaj na sprzeda篡 metali szlachetnych albo s gadaj帷ymi g這wami wynagradzanymi przez takich sprzedawc闚. Prowizje w tym biznesie s olbrzymie i ofiara zakupu fizycznego z這ta czy srebra mo瞠 wyj嗆 na “0” dopiero po kilkudziesi璚ioprocentowych wzrostach kurs闚 (kupuje si za kurs + wysoka prowizja). Teraz kursy spadaj wi璚 wszyscy frajerzy co pos逝chali tych naci庵aczy s do ty逝 i b璠 do ty逝 przez d逝gie lata, mo瞠 dziesi徠ki lat.

Frajerzy b璠 do ty逝 na tej ultrakorzystnej “inwestycji” zapewne do czasu likwidacji pieni璠zy i przymusowego wszczepiania pod sk鏎 nadgarstka albo na czo這 czip闚 z nowymi elektronicznymi pieni璠zmi, z tymi cudownymi Shitcoinami. Laughing Laughing Laughing

To wszystko jest oczywi軼ie przepowiedziane, Apokalipsa 鈍. Jana, rozdzia 13, http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1101#P9

16 I [Bestia] sprawia, 瞠 wszyscy:
mali i wielcy,
bogaci i biedni,
wolni i niewolnicy
otrzymuj znami na praw r瘯 lub na czo這

17 i 瞠 nikt nie mo瞠 kupi ni sprzeda,
kto nie ma znamienia -
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.

18 Tu jest [potrzebna] m康ro嗆.
Kto ma rozum, niech liczb Bestii przeliczy:
liczba to bowiem cz這wieka.
A liczba jego: sze嗆set sze嗆dziesi徠 sze嗆.

Pytanie tylko po co komu srebro i z這to skoro mo積a co kupi tylko za cyfrowe Shitcoiny? Rolling Eyes
Powr鏒 do g鏎y
jarondo

Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 20:29, 23 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W twoich postach czesto pojawia si s這wo: spekulant.
Prosz o definicj tego s這wa, tak jak j rozumiesz.
I jak nale瘸這by kara spekulanta?
Powr鏒 do g鏎y
manhattanman

Do陰czy: 28 Pa 2011
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 21:58, 23 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo jeste na tyle naiwnym cz這wiekiem, 瞠 spos鏏 w jaki bezczelnie i egocentrycznie opisujesz swoj osob jako t niby m康rzejsz od innych, o鈍iecon jest co najmniej niesmaczny. i post瘼ujesz tak tylko dlatego, bo jaki fanatyk na emigracji zadecydowa o wi瘯szej ilo軼i twoich post闚 tutaj na forum. wiele razy zastanawia貫m si nad tym po co piszesz i musz ci sie do tego przyzna: jeste kolejnym tylko i wy陰cznie narz璠ziem do podtrzymania hipotez bimiego odno郾ie kilku wydarze na 鈍iecie, kt鏎ych on kurczowo si trzyma i namawia innych, wr璚z indoktrynuje ich poprzez "lekk cenzur" forum do tego samego. de facto wydarze nie podpartych 瘸dnymi konkretnymi dowodami od kilkunastu ju lat, co powoduje 瞠 czas gra na moj korzy嗆. nawet nie zdajesz sobie sprawy jak to bardzo o tobie 幢e 鈍iadczy i wchodz帷 tutaj w gniazdo szerszeni powiniene mie na uwadze, 瞠 tw鎩 tupet nie uchroni ci przed krytyk os鏏, kt鏎e s tutaj dyskredytowane g堯wnie ze wzgl璠u na odwa積e kontrowersyjne pogl康y czy brak zahamowa w kwestii wypowiedzi. w zasadzie to przypominasz mi mysz laboratoryjn. prawda dwa czy prawda tu to nie jest obiektywizm informacyjny tylko 軼ieranie si os鏏 o r騜nych pogl康ach i odmiennej kulturze osobistej. o ile mo積a pewne rzeczy rozumie, to i tak wszystko wskazuje na to, 瞠 jest tutaj zachowany dyktat, co z za這瞠nia jest po prostu niezdrowe spo貫cznie. w mojej opinii, i kto to tutaj musi w ko鎍u napisa, pozorujesz si na kogo kim nie jeste, cho masz ku temu ogromne aspiracje i ambicje. znam takich wielu. to b陰d statystyczny dzisiejszych czas闚. przesta m璠rkowa jak g逝pek tylko si obud, bo sam jeste zindoktrynowany przez system, co wida po ka盥ym zdaniu, kt鏎e tutaj napiszesz. konsekwencj tej przyczyny dlaczego da貫 si tak omami jest fakt, 瞠 ka盥e spo貫cze雟two musi si dzieli na wojownik闚 i tch鏎zy, co jest r闚nocze郾ie zbie積e synonimowi szczero軼i i k豉mstwa. rozumiem, 瞠 wyznajesz zasad w鈔鏚 郵epc闚 jednooki jest kr鏊em, no to dowarto軼iowuj si dalej, w zasadzie nie widz w tym nic z貫go skoro masz tak potrzeb tylko dlaczego nie zdejmiesz tej i tak cienkiej skorupy i nie przyznasz sie do tego, 瞠 w istocie stwarzasz tylko pozory dzia豉nia, na kt鏎e nie mia貫 nigdy sam wp造wu.

tak si sk豉da szczypior, 瞠 w 2008 zainwestowa貫m. by豉 to moja pierwsza w 篡ciu tak powa積a inwestycja, bynajmniej nie kupowanie arbuz闚. kosztowa這 mnie to naprawd sporo nerw闚 stres闚 i paradoksem tej opowie軼i jest to, 瞠 martwi貫m si nie dlatego, 瞠 co robi 幢e, tylko dlatego, 瞠 g逝pi ludzie, zw豉szcza urz璠nicy i bankowcy bezmy郵nie mnie chcieli przyblokowa w moim dzia豉niu. analogicznie jest na tym forum z t r騜nic, 瞠 tutaj nic nie strac w sytuacji gdy si pomyl. w zasadzie to chyba tylko tym si mo瞠my r騜ni. nie wiem dlaczego skupiasz si na b喚dach, doszukujesz si ich, obwiniasz, wmawiasz zupe軟ie jak popierdoleni urz璠nicy, kt鏎zy g闚no wiedz, a mimo to paso篡tuj na nas wy陰cznie z prostej praprzyczyny - w豉snego zakamuflowanego lenistwa i pseudopatriotyzmu. ja rozumiem, 瞠 takie fajne mamy czasy, ale nie dziwcie sie ludzie, ze wszyscy od was spierdalaj gdy tylko ich do tego zmuszacie. nie myslisz co bedzie pozniej. teraz mowic zly premier, zly zyd, zly kissinger, soros etc - wszystkich wyt瘼i jak szczury. nie my郵isz przysz這軼iowo jak wi瘯szo嗆 polak闚. k豉pa dziobem te potrafi. no i fajnie 瞠 znalaz貫 wykres z 30 lat. no wow. jak powinni鄉y si do tego ustosunkowa. kupowa ju czy porzuci gie責y. przecie to oczywiste, 瞠 rynkami spekuluj, manipuluj ludzie monopoli軼i. btc te kontrolowane wi璚 nie wiem co ma wsp鏊nego z wolno軼i, tam te wk豉da貫m siano i nie obnosi貫m si z tym na forum. ekonomi, tj. niekt鏎e jej ga喚zie r闚nie mo積a uzna za pewn form hazardu, je瞠li nie ma si poj璚ia kt鏎e nitki s ze sob powi您ane. tak samo jest z informacjami i spiskami na 鈍iecie. ty sie zachowujesz jak takie du瞠 dziecko na emeryturze, wyposa穎ne w karabin i gotowe do zastrzelenia wszystkich, kt鏎zy stan ci na drodze. pr鏂z tego niewiele si dowiedzia貫m z tego tematu, cho poleci mi go grzanek twierdz帷, 瞠 jestem niedoinformowan pip. hmm. dziwne zwa篡wszy na to, 瞠 tutaj nie odbywa si 瘸dna logiczna dyskusja tylko jakie masohistyczne uniesienia niczym obrz康ki na 軼ianie p豉czu.

篡cz ci aby zrobi znacznie wi璚ej dobrego dla gospodarki 鈍iatowej, ani瞠li schiff czy niegdy rotchild - przypadkiem prapraprapradziadek adolfa, kt鏎y jak wynika z bada naukowych by pierdolonym 篡dem, a nie aryjczykiem z teren闚 afga雟koindiopodobnych. w豉軼iwie to mo積a rzec 瞠 przyj掖e jego schemat dzia豉nia: pokochajmy wroga, powo逝jmy si na niego, zwalczaj帷 siebie samych jednocze郾ie. no strategia na miar geniusza, musz przyzna..
http://www.radioislam.org/historia/hitler/mkampf/pdf/pol.pdf masz poczytaj sobie za friko od dobrych islamskich braci szerz帷ych pok鎩 i mi這嗆.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
ElComendante

Do陰czy: 01 Mar 2011
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 22:15, 23 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Szczypior:
Srasz si niepotrzebnie, je郵i naprawd uwa瘸sz, 瞠 to 砰dzi s zagro瞠niem jakimkolwiek. Chyba, 瞠 jednak uwa瘸sz, i to kto inny.
Twierdzisz, 瞠 砰dzi trzymaj jakie klucze HAHA
G逝pie pastuchy, kt鏎ym takie m這ty jak Filistyni zajebali Ark Noego wg. ich w豉snej powiastki.
Oni nawet swoich obrzezanych fiut闚 nie byliby w stanie upilnowa przez kilkana軼ie lat, a Ty z jakim kluczami wyje盥瘸sz do wszelkiego poznania. Kpisz po raz kolejny.
Powr鏒 do g鏎y
grzanek

Do陰czy: 12 Pa 2011
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 23:14, 23 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisa:
niewiele si dowiedzia貫m z tego tematu, cho poleci mi go grzanek twierdz帷, 瞠 jestem niedoinformowan pip

Czuj si wywo豉ny do tablicy, wi璚 odpowiadam: to, 瞠 z tego w徠ku dowiedzia貫 si niewiele, wcale a wcale mnie nie dziwi (nie pisz tego jednakowo z jak捷 nieskrywan satysfakcj, raczej przeciwnie - z j瘯iem zawodu), natomiast spiesz sprostowa - gwoli 軼is這軼i to ja poleci貫m twojej lekturze m鎩 jeden konkretny post (ew. link w nim zawarty), tak瞠 chyba si nie zrozumieli鄉y. Ponawiam zreszt sw鎩 apel, z tym 瞠 dorzuc jeszcze jeden post: viewtopic.php?p=249834#249834 Wch這 to na spokojnie, potem wr鵵 i wtedy b璠ziemy mogli podyskutowa.

Cytat:
ty sie zachowujesz jak takie du瞠 dziecko
Z ca造m szacunkiem, ale je郵i kto tu si zachowuje jak osobnik, kt鏎y nie wyszed jeszcze z mentalnej piaskownicy, to jeste nim ty. Ju wyja郾iam - chodzi dok豉dnie o ten fragment:
Cytat:
zupe軟ie jak popierdoleni urz璠nicy, kt鏎zy g闚no wiedz, a mimo to paso篡tuj na nas wy陰cznie z prostej praprzyczyny - w豉snego zakamuflowanego lenistwa i pseudopatriotyzmu

Tego po prostu nie mog豉 napisa osoba starsza ni ~na軼ie (wzgl璠nie dwadzie軼ia-kilka) lat. Tyle z regu造 maj m這dociani, pryszczaci "fani" Kurwina, zapatrzeni w niego jak w obrazek (瞠by nie by這, 瞠 ci庵le m璠z - pisz to jako eks-korwinowiec [sympatyk, nie cz這nek dUPR-u], kt鏎y przejrza par lat wstecz na oczy) kt鏎zy w bezrefleksyjny spos鏏 powtarzaj t jego propagand z wypiekami na twarzach. Je郵i kto uwa瘸j帷y si za "doros貫go" dalej po kurwinowsku wini urz璠nik闚 pa雟twowych za to, 瞠 jedynie wykonuj swoj prac, tj. egzekwuj prawo, kt鏎e ustanowi ustawodawca (kt鏎ego - o paradoksie - sami rzeczeni malkontenci wybrali!), to znak, 瞠 musi wr鏂i do przedszkola, bo jego indolencja wprost zagra瘸 spo貫cze雟twu. To tak, jakby obwinia garbatego, 瞠 ma dzieci proste. Po prostu brodzik intelektualny!
Powr鏒 do g鏎y
Goniec Kr鏊a

Do陰czy: 18 Sie 2009
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 23:42, 23 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo:

Cytat:
Zaplu貫 si tak, 瞠 nie doprecyzowa貫 pytania. Twoje ograniczenia s takie, 瞠 musz to zrobi:
- Odrzuci od czego komunikacj miejsk?
- Kto ma j odrzuci? Wszyscy?
- Co w zamian komunikacji?
- Jak to wp造nie na z這to?
- Co to ma wsp鏊nego z narodowymsocjalizmem, socjalizmem?
Bardzo dzi瘯uj, 瞠 tak du穎 swego cennego postu po鈍i璚i貫 mojej osobie.
Niestety nie czytam w my郵ach, zw豉szcza tak 鈍iat造ch umys堯w.

acha, czyli jednak o drog do domu pytasz... tak te my郵a貫m.

ten tw鎩 przedostatni post to tylko zwarcie w m霩gu, czy mo瞠 jeszcze pr鏏a ostatniej szansy: udawa mniejszego idiot ni jeste w rzeczywisto軼i... hmmm? tylko na kogo mo瞠 to jeszcze dzia豉... mo瞠 na elpalante?

no ale skoro zmieniasz optyk dyskusji o 180 stopni, to prosz bardzo. Udowodni ci 瞠 鈍iat貫 umys造 potrafi zni篡 si do poziomu rozm闚cy je郵i tylko wymaga tego konieczno嗆 odsiania ziarna od plew:

jarondo, wyra幡ie pyta貫 si:
Cytat:
Mo瞠sz mi wyja郾i, jak to jest mo磧iwe? Je郵i.
砰d stworzy Narodowysocjalizm, i czy to ma co wsp鏊nego z tym, ze 篡dzi lubi socjalizm?

widz 瞠 nie dotar這 do ciebie moje poprzednie wyja郾ienie. skoro ju wszyscy widz 瞠 down, ty nagle udajesz 瞠 si w niego zmieniasz; 瞠 niby tak dla niepoznaki, a n騜 kto si nabierze?

hahah,,, naiwnego szukasz? na tym presti穎wym forum??

ale prosz bardzo. bo widzisz, ty te nie doprecyzowa貫 (ale ty masz precyzyjny j瞛yk, no no):

- czy CO ma CO wsp鏊nego z CZYM? Czy瘺y zn闚 chodzi這 ci o 篡dk闚? (ach ten tw鎩 antysemityzm; wiesz - on ju nie jest trendy w tym sezonie og鏎kowym)
- kt鏎zy 篡dzi (wed逝g ciebie) "lubi" socjalizm?
- co to znaczy 瞠 "lubi"? (to prawda to co m闚i na mie軼ie - 瞠 to pierwsze s這wo, jakie ci przysz這 w闚czas do g這wy, czy tak?? ;)
- kto ci powiedzia, 瞠 篡d stworzy narodowy socjalizm? (uwaga: je郵i tak twierdzi tw鎩 pejsaty tato, to przejd od razu do nast瘼nego podpunktu)
- Kt鏎zy 篡dzi (wed逝g twojej obrzezanej macochy) stworzyli socjalizm?
- jak stworzenie narodowego socjalizmu przez 篡d闚 wp造n窸o na kurs ShitCoina?!
- czy zawsze stawiasz kropk po je郵i? A je郵i.
to czy sikaj帷 przez zapi皻y rozporek? to jakie zagadki kt鏎e wymy郵asz czy jak? No, bardzo nowatorskie... trzeba przyzna - jak na ciebie to naprawd nowatorskie...)
- i co to ma do cholery wsp鏊nego z uwag kt鏎 mi w tej chwili po鈍i璚asz? zakocha貫 si czy co?

Bardzo dzi瘯uj, 瞠 dajesz mi tyle do my郵enia... i te twoje zagadki... - sfinks m鏬豚y si od ciebie uczy... ale wiesz, tak szczerze m闚i帷 to nic trudnego 鄉ia si z b豉zna. Naprawd, nie musisz robi tu za ostatniego szmaciarza do jechania. Daj szans innym.
(nie no serio, to nie licz na to. wiem 瞠 lubisz mie ostatni g這s w dyskusji i zaraz co tu odszczekasz, ciesz帷 si jak ostatni b瘯art, 瞠 przez kolejne 24h jego b璠zie na wierzchu. Cho熲y i kupa. No, to skoro si ju znamy tak dobrze - to nie kr瘼uj si: daj g這s! zesraj si prosto przez zapi皻y rozporek, wiem 瞠 potrafisz.. tylko niech to b璠zie 鄉ieszne, nie tak jak ostatnio: chyba nie chcesz, panie prognostyk, aby tytu 'pierwszego b豉zna na forum' przypad w tym roku komu innemu? Od razu uprzedzam: wiedz帷 jak napi皻a jest konkurencja i jakie s uk豉dy w jury ja sam nie 鄉iem nawet startowa;)

No, my郵 瞠 teraz ju wszystko jasne; mimo i raz mo積a zni篡 si do poziomu idioty, tylko po to aby mu w jego w豉snym j瞛yku grzecznie odpowiedzie: pierdol si!,- uwa瘸m 瞠 nie jest wskazane robi tego cz窷ciej. Ludzie mogliby nie zauwa篡 r騜nicy... dlatego te proponuj, Szczypior, wi璚ej nie karmi trolla. Temat jest zbyt powa積y by zajmowa si ideologiczn kup pozostawian przez jakiego zakompleksionego gimbusa:

jarondo:
Cytat:

tak w豉郾ie zakompleksieni ludzie cz瘰to dopowiadaj sobie r騜ne bzdury, po czym bazuj na tych swoich wyssanych z palca fantazjach; psychologia nazywa to blokad albo kompleksem.

--------------------------------------------------
to by這 tytu貫m zamkni璚ia poprzedniego w徠ku,
a teraz chcia豚ym skupi si na temacie,
kt鏎y w tytule ma: o gospodarce (a nie o blokadach i kompleksach mistrza jarondo)

szczeg鏊nie mam tu na my郵i gospodark, kt鏎ej model mi璠zynarodowe 篡dostwo opracowa這 specjalnie do u篡tku dla goi. Nazwali j kapitalistyczn, wolnorynkow, zdecentralizowan etc. Do opisu mechanizm闚 jej funkcjonowania wystarcza pr鏏ka z historii.

Spr鏏ujmy wyobrazi sobie, 瞠 istnieje ro郵ina kt鏎a mog豉by wy篡wi i ubra 鈍iat, zako鎍zy wycinanie las闚, zast徙i spaliny dymi帷e z naszych samochod闚 i dostarczy terapii na dziesi徠ki niedomaga zdrowotnych.
Przed wynalezieniem krosna do tkania bawe軟y na pocz徠ku XIX wieku produkty wytworzone z w堯kien konopnych mo積a by這 spotka zar闚no w ameryce, jak i na ca造m 鈍iecie. Komu to przeszkadza這 瞠 George Washington i Thomas Jefferson uprawiali j, i to z przyzwoleniem prawa?
No c騜, trzeba tu wyja郾i, 瞠 po陰czone si造 膨dnych zysku przemys這wc闚, krzykliwych demagog闚, i zazdrosnych dziennikarzy doprowadzi造 do wyplenienia tego "diabelskiego chwastu" i usuni璚ia informacji o jego dotychczasowym znaczeniu z anna堯w historii.
S這wo canvas (od kt鏎ego pochodz takie polskie wyra瞠nia jak np. utkane na kanwie) pochodzi od holenderskiej wymowy greckiego terminu cannabis. Od V w. p.n.e a po wiek XIX 瘸gle i olinowanie statk闚 wykonane by這 w豉snie z konopnych w堯kien.. Przez tysi帷e lat w堯kna konopii powszechnie wykorzystywano do wytwarzania ubra, namiot闚, dywan闚, lin, po軼ieli i flag. Podczas wojny secesyjnej George Washington wraz ze swymi oddzia豉mi zamarz豚y zapewne na 鄉ier w dolinie Forge, gdyby nie koce z konopi. Wozy pionier闚 przemierzaj帷e ameryka雟kie prerie by造 pokryte p堯tnem konopnym, a biblie osadnik闚 zapewne wydrukowane zosta造 na papierze z tej ro郵iny (dla pokr皻nej i zakompleksionej logiki jarondo by豚y to pewnie 鈍ietny pretekst do zadania kolejnych idiotycznych pyta: skoro biblia na papierze z konopi: to czy to jeszcze herezja, czy mo瞠 bonus dla pejsatego s這wa bo瞠go? - ...huj go zreszt wie! - takie kwestie, roztrz御ane na serio, mog si pojawia jedynie w zakompleksionych umys豉ch dziwak闚 pokroju jarondo ;).
Przez tysi帷e lat olej z nasion konopnych stanowi paliwo do lamp, s逝篡 tak瞠 jako olej jadalny. Z kolei w XIX wieku opatentowano liczne lekarstwa, wykorzystuj帷e w豉軼iwo軼i tej ro郵iny.

Pod koniec lat trzydziestych XX wieku magazyn "Popular Mechanics" (a tak瞠 inne czasopisma) og這si造 opracowanie technologii, kt鏎a obiecywa豉 "uzyskanie z konopi najmocniejszego naturalnego w堯kna". Znale幢i si jednak tacy, kt鏎zy zechcieli pogrzeba bujn histori konopi pod g鏎 oszczerstw, widz帷 w "marihuanie" zab鎩czy chwast, kt鏎ym zaci庵ali si zdradliwi Meksykanie i zuchwali Murzyni.
Pierwszym, najbardziej wp造wowym cz這wiekiem uczestnicz帷ym w tej antykonopnej kampanii by William Randolph Hearst. Ten magnat prasowy u篡 ca貫go potencja逝 swej sieci gazet do przeprowadzenia krucjaty wymierzonej przeciwko marhuanie.
Drug, a zarazem najg這郾iejsz postaci w spisku d捫帷ym do wykorzenienia konopi okaza si skorumpowany moralista Harry J. Anslinger. Pe軟i rol wiod帷ej postaci w tej dziwacznej wojnie. Jego czysta propaganda, z kt鏎ej mo積a dzisiaj jedynie po鄉ia, popularyzowa豉 naci庵ane mity o hasyszu: MARIHUANA - MORDERCA MΜDZIE玆 lub te W CI:U 30 DNI MARIHUANA ZE ZWYKΧCH CHΜPAK紟 CZYNI ZBRODNIARZY: HASZYSZ POWODUJE 砥DZ KRWI. Dla Anslingera mordercy z siekierami, siej帷y postrach rewolwerowcy i motocykli軼i o zap璠ach samob鎩czych byli "zdeprawowanymi kreaturami i ofiarami haszyszowego szale雟twa". W jednym z opublikowanych o鈍iadcze Anslinger ostrzega: "Je瞠li straszny potw鏎, jakim by Frankenstein, stan掖by z twarz w twarz z potworem - marihuan, pad豚y martwy ze strachu". Anslinger by czystej wody hipokryt. W p騧niejszych czasach przyzna si do nielegalnego dostarczania morfiny prowadz帷emu kampani antykomunistyczn, uzale積ionemu od narkotyk闚 senatorowi McCarthy'emu; natomiast podczas II wojny 鈍. Anslinger pomaga OSS, poprzedniczce CIA, w zako鎍zonych niepowodzeniami eksperymentach z pochodnymi haszyszu, kt鏎e, jak mniemano, mia造 pe軟i rol 鈔odka sk豉niaj帷ego do wyznawania prawdy.
W roli trzeciego spiskowca antykonopnego wyst瘼owa豉 pot篹na korporacja Du Pont. Chocia wi瘯szo嗆 historyk闚 widzia豉 tej瞠 tr鎩cy na konopie wynik epoki prohibicji, rodzaj paranoi skierowanej przeciwko pe透aj帷ej niemoralno軼i, to niekt鏎zy umieszczaj w swych teoriach r闚nie czynnik ekonomiczny.

Wydaje si, 瞠 przedsi瑿iorstwo Hearsta zajmuj帷e si produkcj papieru, ze swym rosn帷ym area貫m upraw le郾ych, poczu這 si zagro穎ne nowym procesem technologicznym, opracowanym przez Ameryka雟ki Departament Rolnictwa, kt鏎y przekszta販a zdrewnia貫 這dygi konopi w wysokogatunkowy papier, tektur i sklejk. Proces ten pozwala tak瞠 na ograniczenie toksycznych odpad闚, a wed逝g danych rz康owych jeden akr konopi m鏬 zaoszcz璠zi cztery akry cennego lasu. W przypadku motyw闚 Du Ponta naturalne w堯kna konopne stawa造 na drodze marzeniom ubrania ca貫go 鈍iata w stroje z poliestru.
W trakcie kampanii, kt鏎a mia豉 na celu zduszenie rynku konopi, anslinger i gazety Hearsta nierzadko ucieka造 si do chwyt闚 poni瞠j pasa. Ludzi za篡waj帷ych marihuan opisywano jako "ciemnosk鏎ych odszczepie鎍闚" z nabrzmia造mi ustami, kt鏎ych sataniczna muzyka i demoniczny haszysz prowadz bia貫 kobiety "do poszukiwania seksualnych przyg鏚 z Murzynami". Ostrzegano Kongres, 瞠 najcz窷ciej haszysz za篡waj "Murzyni i Meksykanie" - kt鏎ych gazety opisywa造 jako lunatycznych dziwak闚... Slangowe okre郵enie MARIHUANA zosta這 鈍iadomie wprowadzone do publicznej 鈍iadomo軼i w豉郾ie w trakcie tej瞠 kampanii - by ludzie powi您ali sobie 瞠 ten diabelski tyto i ro郵ina w堯knista o historycznym znaczeniu to jedno i to samo.

Wkr鏒ce dosz這 do ostatecznych rozstrzygni耩. Szefowie zarz康zanego przez Anslingera Departamentu Skarbu odbyli spotkanie za zamkni皻ymi drzwiami, w wyniku kt鏎ego ustanowiono przepisy nak豉daj帷e ogromny, jak na owe czasy, podatek w wysoko軼i 1100 dolar闚 na niezarejestrowanych sprzedawc闚 konopi. Dzi瘯l odpowiednim wp造wom w Kongresie szybko przed這穎no i zatwierdzono prawodawstwo ograniczaj帷e uprawy konopi, mimo sprzeciwu ze strony plantator闚 konopi i Ameryka雟kiego Stowarzyszenia Lekarzy. W ten spos鏏 dosz這 do utworzenia Marihuana Tax Act z 1937 roku, ustawy o opodatkowaniu upraw konopi, kt鏎a w efektywny spos鏏 spowodowa豉, 瞠 uprawa tej ro郵iny w Stanach zosta豉 praktycznie zakazana.
Oczywi軼ie, wkr鏒ce Du Pont zaprezentowa "sztuczne w堯kna", kt鏎e w nied逝gim czasie opanowa造 rynek zdominowany do tej pory przez w堯kna pochodzenia naturalnego. W kolejnych latach Du Pont opatentowa w堯kno nylonowe, a tak瞠 nowy, emituj帷y wyj徠kowo du膨 ilo嗆 szkodliwych substancji proces przetwarzaj帷y pulp drzewn.
A瞠by uwiarygodni swoj kampani Lammot Du Pont rozwodzi si w magazynie "Popular Mechanics" "o ochronie naturalnych surowc闚 dzi瘯i rozwojowi syntetycznych produkt闚, kt鏎e uzupe軟iaj, lub te ca趾owicie zast瘼uj produkty wytworzone z surowc闚 naturalnych".

Dlaczego o tym wszystkim pisz? Gdy taka jest cena "post瘼u" w gospodarce kapitalistycznej. To 瞠 "wygrywa lepszy i zdrowszy pomys" to mit serwowany g逝pim gojom. W gospodarce wolnorynkowej tak by這, jest i tak ju b璠zie - gdy ona nie ewoluuje. Od pocz徠ku tkwi w optymalnym stanie: w stanie, w kt鏎ym rz康z szekle. A nawet je郵i czasem zdarza si, i nie rz康z w spos鏏 absolutny - to zawsze mo積a kupi tego kto tym wszystkim kieruje. A nawet je郵i nie mo積a, to zawsze mo積a kupi tego kto wymieni tego kto rz康zi tym kt鏎y kieruje, itd. Zasada prosta jak budowa cepa. Zasada na kt鏎ej zasadza si fundament tzw. kapitalizmu wolnorynkowego.

Analogiczne historie pejsatych bajkopisarzy, jak ongi odno郾ie konopi, dzi s nam wciskane odno郾ie GMO - a to 瞠 to jaki lek na g堯d panuj帷y w krajach trzeciego 鈍iata, a to 瞠 pestycyd闚 nie trzeba b璠zie u篡wa... i wszystko rzekomo zdrowsze, smaczniejsze itd. [dobre sobie: gdyby kto dzi spr鏏owa PRL'owskiej kie豚asy, gdyby np. przeni鏀 si w czasie no, po prostu gdyby mia tak mo磧iwo嗆 por闚nania dw鏂h produkt闚 - to dzi nie tkn掖by wi璚ej tego syfu serwowanego przez kapitalist闚 (tych ekspert闚 od zaprojektowanego zepsucia), wegetarianizm szerzy豚y si jak zaraza. (na marginesie tematu 篡wno軼i https://prawda2.info/viewtopic.php?t=21646 czyli soylent jak przesta je嗆 - tak mi przysz這 do g這wy skojarzenie, jak kogo interesuje to niech obejrzy film bodaj瞠 w temacie: "zielona po篡wka "http://pl.wikipedia.org/wiki/Zielona_po%C5%BCywka, niby z 1975 ale jako dziwnie zbanowany na youtube); albo historyjki o walce z CO2 i efektem cieplarnianym. Nic nie jest tu udowodnione, wszyscy si ju w豉軼iwie z tego 鄉iej (przez 透y), ale cyrk w najlepsze nic sobie z tego nie robi i odgrywa pejsate przedstawienie. chodzi o szekle. Wsz璠zie gdzie wchodz w gr brz璚z帷e monety chciwo嗆 bierze g鏎 nad rozs康kiem i elementarn logik. To nie jest 瘸dna dewiacja. to jest stan optymalny i zaprojektowany - ten system po prostu tak ju ma.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
ElComendante

Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 23:51, 23 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twierdzisz, 瞠 gdyby pieni康z zamieni w tej historii na wymian barterow to co, by si w niej zmieni這?
Czy mo瞠 chciwo嗆 dotyczy jakiejkolwiek wymiany d鏏r, w kt鏎ej mo積a uzyska co co ma wi瘯sz warto嗆 ustalon w danej spo貫czno軼i?
Powr鏒 do g鏎y
jarondo

Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 01:06, 24 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chemicloo napisa:

Analogiczne historie pejsatych bajkopisarzy, jak ongi odno郾ie konopi, dzi s nam wciskane odno郾ie GMO - a to 瞠 to jaki lek na g堯d panuj帷y w krajach trzeciego 鈍iata, a to 瞠 pestycyd闚 nie trzeba b璠zie u篡wa... i wszystko rzekomo zdrowsze, smaczniejsze itd. [dobre sobie: gdyby kto dzi spr鏏owa PRL'owskiej kie豚asy, gdyby np. przeni鏀 si w czasie no, po prostu gdyby mia tak mo磧iwo嗆 por闚nania dw鏂h produkt闚 - to dzi nie tkn掖by wi璚ej tego syfu serwowanego przez kapitalist闚 (tych ekspert闚 od zaprojektowanego zepsucia), wegetarianizm szerzy豚y si jak zaraza.

No zaje...
PRL by cudowny. Kie豚asa smakowa豉, mo瞠 wy鄉ienicie, ale jej nie by這. Kartki mo瞠 dawali po to, 瞠by ludzie nie marnowali towaru?
Socjalizm by cudowny. Ka盥y mia prac, a pracuj帷y w sektorze prywatnym by traktowany jak z這dziej.
Wszyscy mieli wszystkiego pod dostatkiem i nikt nie ucieka do zgni貫go zachodu.
To by sarkazm. Jakby nie zrozumia.
W PRL rozwin掖 si bardzo czarny rynek(wolny rynek): dewiz, z這ta, i wymiana d鏏r. Ludzie sobie poradzili z centralnym sterowaniem.
Ka盥y my郵帷y mia w dupie, co kaza豉 partia. http://www.wprost.pl/ar/222514/Poczytaj-o-czarnym-rynku-w-PRL-u/
http://informatorects.uw.edu.pl/pl/courses/view?prz_kod=3104-WH09KOC
Wed逝g tego, co piszesz mamy system wolnorynkowy.
Tyle, ze zaprojektowany przez specs逝瘺y prl, kt鏎ych korzenie si璕aj do szkole prowadzonych przez pejsatych w moskwie.
Jest zaje...
Powa積y temat.
Kto kto poczu na w豉snej sk鏎ze tamten dobrobyt m鏬豚y o nim opowiedzie. Czerwony pachole.
Powr鏒 do g鏎y
ElComendante

Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 14:17, 24 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo nie 瘸rtuj. PRL to nie by 瘸den socjalizm Very Happy
R闚nie dobrze mo瞠sz powiedzie, 瞠 II RP by豉 demokracj Wink
Powr鏒 do g鏎y
ElComendante

Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 14:29, 24 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze, a propo kartek. Zwolennikami tego rozwi您ania byli przecie Ci "cudowni" rewolucjoni軼i, bohaterzy naszych czas闚 z "S".
Postulat MKS NR. 11
Wprowadzi na mi瘰o i przetwory kartki – bony 篡wno軼iowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku).
Nies造chane, 瞠 doszli dok豉dnie do tych samych wniosk闚 owi piewcy kapitalizmu, co ch這pcy z ZSSR.
Nadmieni kolejne wa積e punkty nie zrealizowane do dzi, a o kt鏎ych pierdzi niemal ka盥a partia, co sprawia, 瞠 pierdzi si o tym ju od 30 lat:
16. Poprawi warunki pracy s逝瘺y zdrowia, co zapewni pe軟 opiek medyczn osobom pracuj帷ym.

17. Zapewni odpowiedni ilo嗆 miejsc w 興obkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracuj帷ych.

18. Wprowadzi urlop macierzy雟ki p豉tny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.

19. Skr鏂i czas oczekiwania na mieszkanie.
Czekam na podj璚ie walki o te niezrealizowane postulaty eS-闚 Lecha, Jarka, Donalda, Tadzia, 瞠 nie wspomn Frasyniuka, Wujca, Niesio這wskiego i innych "celebryt闚" S.
Najbardziej, za 瘸rtobliwy postulat:
9. Zagwarantowa automatyczny wzrost p豉c r闚nolegle do wzrostu cen i spadku warto軼i pieni康za.
Jak wida punkt pierdzenia zale篡 od miejsca siedzenia Wink
Mimo, 瞠 wci捫 si zgadzamy to nadal jest tak jak jest. Jakie to zabawne.
Powr鏒 do g鏎y
Szczypior

Do陰czy: 06 Mar 2013
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 19:11, 26 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisa:
W twoich postach czesto pojawia si s這wo: spekulant.
Prosz o definicj tego s這wa, tak jak j rozumiesz.

Definicja – nie wznosz si wysoko, otwieram 篡dowsk 璚yklopedi (http://pl.wikipedia.org/wiki/Spekulacja)

Spekulacja – jeden z rodzaj闚 transakcji kupna lub sprzeda篡 okre郵onej rzeczy. Celem spekulacji jest osi庵ni璚ie okre郵onego dochodu poprzez wykorzystanie przewidywanych zmian cenowych w okre郵onym czasie pomi璠zy danym terminem zawarcia okre郵onej umowy, a jej terminem realizacji. Przedmiotami tych transakcji s najcz窷ciej dobra materialne, nieruchomo軼i oraz papiery warto軼iowe. Cech spekulacji, w odr騜nieniu od np. arbitra簑 jest niepewno嗆.

To jest oczywi軼ie z definicja z medium 篡dowskiego i jest ona zafa連zowana przez wiadom ras. Pomini皻y zosta tutaj moralny wymiar spekulacji. Mo瞠 zreszt to ma sens bo wiadoma rasa ma zupe軟ie inny system etyczny od ludzi a ta zdawkowa definicja dzi瘯i temu nabiera waloru ekumeniczno軼i. Very Happy

Powy瞠j by豉 mowa o spekulacji z這tem czy srebrem. Z這to jest ma這 wa積e bo ma ono ma貫 zastosowane w gospodarce. Z這to jest cenne dlatego 瞠 si 鈍ieci – to tylko moda i przes康y. St康 spekulacja z這tem jest (powinna by) ma這 wa積a. Kogo takie 鈍iecide趾a obchodz?

Co innego jest ze srebrem. Ono te jest u篡wane do produkcji 鈍iecide貫k ale to jest bardziej metal o przeznaczeniu gospodarczym, co jak mied. Jest wa積y w przemy郵e maszynowym, elektryczno軼i, powinien by szerzej stosowany w medycynie, itp. Wida 瞠 zgrubsza normalna cena srebra to poni瞠j 5 dolar闚 za uncj, tak jest od dziesi徠ek lat:

Wszystkie kopalnie zw豉szcza w Trzecim 安iecie funkcjonuj w豉郾ie w oparciu o t cen pi璚iu dolar闚 za uncj srebra. Na pewno robotnicy w kopalniach srebra (to cz瘰to bardzo szkodliwa dla zdrowia praca) s wynagradzani w oparciu o “瞠lazne prawo 豉c”. Wi瘯szo嗆 albo i ca豉 nadwy磬a ponad cen pi璚iu dolar闚 za uncj jest przejmowana przez r騜nych 砰d闚. Dlaczego w tych po篡tecznych zastosowaniach mamy p豉ci za srebro pi耩 czy dziesi耩 razy wi璚ej tylko w imi zaspokajania fobii r騜nych spekulant闚? Osobi軼ie nie znam odpowiedzi na to pytanie, mo瞠 kto inny zna?

Je郵i chodzi o spekulacj to zajmuj si poni瞠j dobrami materialnymi s逝膨cymi do zaspokojenia potrzeb 篡ciowych ludzi. Inne rodzaje spekulacji zostawiam na boku bo to osobny temat. W konsekwencji w og鏊e nie interesuje mnie np. amsterdamska gor帷zka tulipanowa bo cebulki tulipan闚 raczej s truj帷e.

Handel i dystrybucja w 鈍iecie goj闚 s逝膨 do prawid這wej dystrybucji towar闚 wytworzonych przez gospodark. Taka jest funkcja handlu – prawid這wa dystrybucja towar闚. Dystrybucja jest prawid這wa je郵i wszyscy ludzie we w豉軼iwym czasie otrzymaj to co jest potrzebne do 篡cia.

Dla ludzi pieni康z jest tylko narz璠ziem s逝膨cym do zapewnienia prawid這wej dystrybucji towar闚 i generalnie do zorganizowania gospodarki. W dobrze urz康zonej gospodarce wszyscy powinni mie tyle aby normalnie prze篡. Ten cel trzeba czasami osi庵a np. w drodze wyp豉ty zasi趾闚, dotacji, itp.

Dla 砰d闚 pieni康z jest celem. To oczywi軼ie stara historia, stary Mammon czy Baal, tutaj w nowszej wersji:

Handel dla 砰d闚 nie jest tylko sposobem dystrybucji towar闚 do u篡tkownik闚, dla nich to spos鏏 osi庵ania zysk闚. Ostatecznym celem jest oczywi軼ie zdobycie ca趾owitej w豉dzy nad 鈍iatem. W imi boga Mammona 砰dzi s gotowi do podj璚ia takich dzia豉 kt鏎e dla goj闚 s odpychaj帷e.

Jak kto pami皻a PRL to genera Jaruzelski walczy ze spekulacj. Braki artyku堯w konsumpcyjnych w PRLu by造 wynikiem spisku Synagogi Szatana. Warto to wiedzie bo wtedy inaczej cz這wiek spojrzy na pu豉pk w kt鏎ej PRL si znalaz.

荑czesny prezes Fed Paul Volcker podni鏀 stopy procentowe od dolara twierdz帷 瞠 walczy z inflacj. Inflacj wywo豉 kryzys naftowy z 1973 roku i gwa速owny wzrost cen tego surowca. Ropa jako sk豉dnik koszt闚 jest wsz璠zie i wszystko musia這 podro瞠.

Spisek Synagogi Szatana spowodowa 瞠 noty odsetkowe od polskiego, brazylijskiego, argenty雟kiego czy ameryka雟kiego d逝gu wynosi造 po ~15% rocznie. Oczywi軼ie biznes-plany zaaprobowane przez banki Synagogi Szatana kt鏎e wcze郾iej po篡czy造 PRLowi pieni康ze, zak豉da造 inne stopy, to musia這 run望.

Ka盥a przyduszona przez lichwiarzy rodzina musi ograniczy konsumpcj i wi璚ej oddawa paso篡tom-krwiopijcom. Tak musia豉 zrobi r闚nie PRL – st康 braki na rynku artyku堯w konsumpcyjnych. Gospodarka narodowa wypracowuje 鈔odki na lichw od kredyt闚 kreuj帷 nadwy磬 w handlu zagranicznym. Im wy窺za stopa lichwy tym wy窺za musi by ta nadwy磬a. To dlatego trzeba by這 fedrowa wi璚ej w璕la, ca豉 mied by豉 eksportowana a mi瘰o zamiast do ludzi pracy trafia這 do Zwi您ku Sowieckiego. To nie by豉 wina zach豉nno軼i Rosjan tylko pazerno軼i mi璠zynarodowych 砰d闚.

Dodatkowo Synagoga Szatana (dok豉dnie CIA i George Soros) nas豉豉 do robotnik闚 swoich agent闚 typu Ada Michnik, Jacu Kuro, Anto Maciarewicz czy Stasio Michalkiewicz coby oni prowokowali niezadowolenie spo貫czne i jeszcze bardziej strajkami ograniczali zdolno嗆 gospodarki do sp豉ty lichwy. Takie zadanie mia這 Radio “Wolna Europa” (znowu ta “wolno嗆” Laughing) czy G這s Ameryki.

To si uda這 (orgia strajkowa z 1981 roku). W豉dza musia豉 obroni kraj stanem wojennym co da這 Wielkiemu Szatanowi pretekst do wprowadzenia sankcji gospodarczych. Modernizacja polskiej gospodarki z lat 70-tych by豉 oczywi軼ie 幢e pomy郵ana (zrobi造 to skorumpowane 篡dowskie centrale handlu zagranicznego), do funkcjonowania potrzebny by import wielu surowc闚 i komponent闚 z Zachodu, sankcje Wielkiego Szatana i jego wasali dodatkowo obni篡造 zdolno軼i produkcyjne przemys逝 i jako嗆 jego wyrob闚.

Handel w PRLu r闚nie by opanowany przez 砰d闚. Ekspedientka mog豉 by Polk ale kierownik ju pr璠zej 砰dem. Takie realia. Bardzo du穎 z pracownik闚 handlu zaanga穎wa這 si w haniebny proceder spekulacji artyku豉mi konsumpcyjnymi. Zapewne wygl康a這 to tak 瞠 towar闚 na rynek wewn皻rzny by這 policzone “na styk” i nie by這 towaru na okr庵這. Pomijam oczywi軼ie papier toaletowy kt鏎ego przeci皻nie podobno wypada這 na jedn g這w czy raczej dup siedem rolek rocznie. Jak towaru jest “na styk” to spekulanci wyczuj koniunktur i b璠 w r騜ny spos鏏 przejmowa cz窷 towaru licz帷 na opychanie “pod lad” za 豉p闚k. Jak oni zaczn kombinowa z towarem to pojawi si deficyt. Dla takich qrew i sqrwysyn闚 lito軼i bym nie mia.

Kartki 篡wno軼iowe by造 form obrony przed spekulacj ze strony ludu pracuj帷ego oraz aparatu rz康owego kt鏎y nie by w stanie opanowa istniej帷ych patologii. My郵 瞠 bez buforu w postaci Madagaskaru takich patologii opanowa si nie da. Obrzezany rewolucjonista mo瞠 sobie z tego kpi ale faktycznie bez Madagaskaru rady sobie z nimi nie damy.

Kartki 篡wno軼iowe jako forma walki ze spekulacj to nic nowego. Podczas II Wojny 鈍iatowej funkcjonowa造 one w Wielkiej Brytanii czy Ameryce, w tych krajach pa雟two r闚nie walczy這 ze spekulacj. Ostatnia to kartka na benzyn z 1979 roku.

Spekulacja to nie tylko 砰dzi. Wszystkim mo瞠 si w g這wach pomiesza. Ma這 kto zna prawdziwy cel funkcjonowania aparatu handlu i dystrybucji. W handlu u篡wany jest pieni康z i ludzie my郵 瞠 to wszystko funkcjonuje dla pieni璠zy. To nieprawda (u normalnych ludzi).

Spekulacja to g堯wnie 砰dzi z powodu tej pokr璚onej judejskiej ideologii. Wrzuca貫m Karola Marksa co pisa o 篡dowskich bogach (https://prawda2.info/viewpost.php?p=250031) i jeszcze raz wrzucam kluczowy fragment:

Co by這 w istocie swej pod這瞠m religii 篡dowskiej? Praktyczna potrzeba, egoizm. (…) Bogiem za praktycznej potrzeby i egoizmu jest pieni康z.

Pieni康z jest tym 瘸rliwym bogiem Izraela, wobec kt鏎ego 瘸den inny b鏬 osta si nie mo瞠. Pieni康z poni瘸 wszystkich bog闚 cz這wieka i zamienia ich w towar. Pieni康z jest og鏊n, sam w sobie ukonstytuowan warto軼i wszystkich rzeczy. Pozbawi on zatem ca造 鈍iat - 鈍iat ludzi jak i przyrod - jego w豉軼iwej warto軼i.

Pieni康z jest wyobcowan od cz這wieka istot jego pracy i jego bytu; ta obca istota ma go w swej mocy, on za zanosi do niej mod造. B鏬 篡dowski sta si 鈍ieckim bogiem, sta si bogiem 鈍iata. Weksel jest rzeczywistym bogiem 篡dowskim, b鏬 za - tylko iluzorycznym wekslem.

Nic dziwnego 瞠 ludzie kt鏎zy funkcjonuj w tej kulturze s totalnie popierdoleni.

Cytat:

Generalnie nie chodzi o kary a raczej o system organizacji gospodarki. Henry Ford pisa w ksi捫ce “Moje 篡cie i dzie這” 瞠 na pocz徠ku 砰dzi pr鏏owali spekulowa jego samochodami. Przerzucali je ze stanu do stanu licz帷 na extra zyski z wywo豉nego sztucznie niedoboru. Wtedy on zacz掖 podpisywa sta貫 umowy dilerskie z lokalnymi sprzedawcami. Tak ten biznes jest zorganizowany do dzisiaj – nie ma miejsca na spekulacj nowymi autami.

Handel rop naftow jest zorganizowany po 篡dowsku – s gie責y, wahania gie責owe, po鈔ednicy i ten ca造 “rynkowy” folklor. Handel gazem ziemnym wygl康a zupe軟ie inaczej – to umowy mi璠zyrz康owe albo umowy pod patronatem rz康闚. Tam nie ma ju miejsca na spekulacj. To skuteczna forma walki z judaizmem.

Co do kar: wracam do PRLu, to by豉 wojna a na wojnie zdrajc闚 we w豉snym spo貫cze雟twie karze si surowo. Tamtejszych spekulant闚 kara豚ym surowiej ni genera Jaruzelski, wzorowa豚ym si raczej na J霩efie Stalinie, Adolfie Hitlerze czy Pol Pocie. W skrajnych przypadkach za tak antyspo貫czne zachowania - do篡wocie w obozie pracy a mo瞠 i czapa – do dyskusji. Very Happy Very Happy

Dop鏦i 砰dzi 篡j mi璠zy lud幟i to niestety musimy 篡 ze spekulacj. Taka rasa. Potrzebne jest Endl飉ung der Judenfrage i nic go nie zast徙i. Walczy oczywi軼ie nale篡 ze spekulacj artyku豉mi konsumpcyjnymi czy nieruchomo軼iami – bo one s potrzebne do 篡cia. W tych dziedzinach nale篡 walczy i zdecydowanie t瘼i spekulant闚. W pierwszym rz璠zie zacz掖bym od nacjonalizacji wielkich sieci handlowych czy bank闚 bo tu jest ognisko zgnilizny.

W okresie przej軼iowym doskona造m pomys貫m jest Shitcoin. Przecie te Shitcoiny to jest kompletnie g逝pi ale zupe軟ie nieszkodliwy pomys od samego pocz徠ku. To jak handel kapslami od butelek, niech se os造 spekuluj. Goje oczywi軼ie powinny by poinformowane o co w tym chodzi. Je郵i jednak chc si anga穎wa w 篡dowski folklor – ich sprawa.

I jeszcze w sprawie PRL

W zasadzie powt鏎z genera豉 Konstantego Pietrowa.

Genera Pietrow m闚i 瞠 sowiecka administracja by豉 zdominowana przez 砰d闚. 畝dne odkrycie, temu s逝篡豉 Rewolucja bolszewicka. W ko販hozach pracowali Ruskie ale dyrektorami byli 砰dzi. A陶a Pugaczowa co wy豉 na estradzie to 砰d闚ka, Ruskie sprz徠a造 estrad. I tak dalej...

Tak samo by這 w PRLu. Tak samo by這 w Solidarno軼i. To bydle Wa喚sa zosta okr捫ony przez “doradc闚”, rabin闚 z kt鏎ych wi瘯szo嗆 nie przepracowa豉 uczciwie jednego dnia w 篡ciu. Te jajog這we paso篡ty administrowa造 protestem ludzi pracy, zasadniczo Polak闚.

Dla Adolfa Hitlera koniecznym elementem do zaprowadzenia narodowego socjalizmu by這 wysiedlenie 砰d闚 z Europy. Nie musz chyba t逝maczy 瞠 socjalizm bez 砰d闚 jako kierownik闚 by豚y troch inny od 篡dowskiego socjalizmu ze Zwi您ku Sowieckiego czy PRL.

Zreszt etykietki: “kapitalizm” i “socjalizm” to w du篡m stopniu tylko metki. Judai軼i maj to do siebie 瞠 potrafi zniszczy ka盥y system gospodarczy.

Genera Pietrow opowiada jak wygl康a() japo雟ki kapitalizm. To jest bardzo ciekawa historia, bo to by ca趾owicie odmienny system gospodarczy od funkcjonuj帷ego na przyk豉d w Ameryce. Skupi si tylko na r騜nicach p豉c. W Japonii przyj皻o kiedy zasad 瞠 najlepiej zarabiaj帷y mo瞠 zarabia najwy瞠j pi耩 razy wi璚ej od najmniej zarabiaj帷ego w firmie. Taki dogmat. Kiedy w Stanach Zjednoczonych by這 podobnie, zdaje si 1:8. Dzisiaj w 篡dowskich korporacjach ca貫 wynagrodzenie prezesa mo瞠 wynosi tyci帷krotno嗆 najni窺zej pensji.

Ka盥e spo貫cze雟two organizuje swoj gospodark w oparciu o system etyczny kt鏎y tam obowi您uje. To zupe軟ie naturalne, wszystkim rz康zi Weltanschauung – spo貫cznie usankcjonowane pogl康y na to co wolno a czego nie wolno. Judai軼i maj zupe軟ie inny system etyczny (o ile mo積a to tak nazwa) ni ludzie, oni swoj niepohamowan 膨dz zysku i w豉dzy potrafi zdestabilizowa i zniszczy ka盥 gospodark, socjalistyczn czy kapitalistyczn. Socjalizm by w PRLu 幢e pomy郵any i run掖 w wyniku 篡dowskiego spisku. Kapitalizm nie pom鏬 przecie Stanom Zjednoczonym kt鏎ych wi瘯szo嗆 fabryk wyemigrowa豉 do Chin. To w豉郾ie niepohamowana 膨dza zysku zabi豉 ameryka雟ki przemys i generalnie, ameryka雟k gospodark.

Problemem nie jest kapitalizm czy socjalizm taki czy owaki. Problemem jest judaizm.
Powr鏒 do g鏎y
jarondo

Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 21:02, 26 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Spekulacja – jeden z rodzaj闚 transakcji kupna lub sprzeda篡 okre郵onej rzeczy. Celem spekulacji jest osi庵ni璚ie okre郵onego dochodu poprzez wykorzystanie przewidywanych zmian cenowych w okre郵onym czasie pomi璠zy danym terminem zawarcia okre郵onej umowy, a jej terminem realizacji. Przedmiotami tych transakcji s najcz窷ciej dobra materialne, nieruchomo軼i oraz papiery warto軼iowe. Cech spekulacji, w odr騜nieniu od np. arbitra簑 jest niepewno嗆.

"Cech spekulacji, w odr騜nieniu od np. arbitra簑 jest niepewno嗆."
Czyli je瞠li ryzykuj swoje, lub po篡czone pieni康ze to jestem spekulantem?
Zawsze my郵a貫m, 瞠 inwestuj.
Jak kupuj co, z my郵, 瞠 zarobi i zarobi貫m, to jestem spekulantem.
My郵a貫m, 瞠 inwestorem.
A to Ci dopiero?
Podobnie jak wszyscy, kt鏎zy nie przejadaj posiadanych 鈔odk闚, kt鏎zy po篡czaj 鈔odki, aby co kupi aby zarobi.
Nie s inwestorami, ale spekulantami: sprytniejsi, lepiej wyksztaceni, z 篡趾 do ryzyka...
Pomijaj帷 etykiet judaizmu.
To ka盥ego chc帷ego zarobi nale篡 nazwa spekulantem i t瘼i. Idealny 鈍iat, gdzie wszystko jest pa雟twowe.
Czy瘺ym si myli?
Zawsze my郵a貫m, 瞠 to jest inwestowanie, no no.

Cytat:
Dla ludzi pieni康z jest tylko narz璠ziem s逝膨cym do zapewnienia prawid這wej dystrybucji towar闚 i generalnie do zorganizowania gospodarki. W dobrze urz康zonej gospodarce wszyscy powinni mie tyle aby normalnie prze篡. Ten cel trzeba czasami osi庵a np. w drodze wyp豉ty zasi趾闚, dotacji, itp.

Szczerze. Gdybym mia dosta tyle samo, za siedzenie w domu, jak ten co chodzi do pracy, to wiesz doskonale, kt鏎 odpowied bym wybra.
Jak p豉cisz ludziom, za siedzenie w domu, to nie jest dziwne, 瞠 jest coraz wi璚ej bezrobotnych.

Cytat:
Problemem nie jest kapitalizm czy socjalizm taki czy owaki. Problemem jest judaizm.

Problemem jest, co mam zrobi, abym zarobi na 篡cie?
Na poziomie, jaki mi pasuje.

Podsumowuj帷.
Ka盥y inwestor to spekulant.
Inwestor闚 zabija.
Nie pracuj- dostaniesz zasi貫k.
Za wszystko winni s 篡dzi.

Po co robi cokolwiek.
Powr鏒 do g鏎y
Przemo

Do陰czy: 04 Mar 2009
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 23:16, 26 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo,
Nie kpij z czego czego nie rozumiesz bo o鄉ieszasz si do kwadratu.

Cytat:
PRL by cudowny. Kie豚asa smakowa豉, mo瞠 wy鄉ienicie, ale jej nie by這.

By豉 kie豚asa i szynka i inne wyroby, ale jad這 si je rzadziej i pewnie dlatego smakowa豉 lepiej.

Cytat:
Socjalizm by cudowny. Ka盥y mia prac, a pracuj帷y w sektorze prywatnym by traktowany jak z這dziej.

Socjalizm nie by cudowny, ale tak, ka盥y kto chcia mia prac. (zanim jako m這dy cz這wiek po szkole podj掖em pierwsz prac odwiedzi貫m przynajmniej 5 przedsi瑿iorstw w kt鏎ych by造 wolne miejsca na etaty jakich szuka貫m. Wszystkie namiary dosta貫m z urz璠u pracy i mog貫m grymasi, 瞠 w firmie xy proponuj mi o 10 z這tych wi璚ej na podobnym stanowisku. W efekcie pierwsz prac podj掖em z p豉c 105 z na godzin by這 to o 15 z wi璚ej ni stawka pracownik闚 z 20 letnim sta瞠m na podobnych stanowiskach.
Pracuj帷y w sektorze prywatnym nikt nie by traktowany jak z這dziej. Co najwy瞠j jego pracodawca je郵i narazi si lokalnemu uk豉dowi w豉dzy. Ale dzisiaj mamy dok豉dnie to samo.

Cytat:
Wszyscy mieli wszystkiego pod dostatkiem i nikt nie ucieka do zgni貫go zachodu.

Brakowa這 wielu rzeczy, ale da這 si 篡, a do tego 篡cie na poziomie podstawowym by這 o wiele ta雟ze.
40 lat temu moi rodzice p豉cili za mieszkanie 512 z miesi璚znie razem ze sp豉t sp馧dzielni. Zarabiali 陰cznie ok 6 - 7 ty z na posadach w pa雟twowych zak豉dach pracy. (ojciec by mistrzem w w堯kienniczym przedsi瑿iorstwie a matka prac fiz) Czyli nieco powy瞠j dzisiejszej minimalnej. Dzi ja za to samo mieszkanie p豉c samego czynszu prawie 800 z. du膨 bu趾 w tym czasie kupowa貫m za 50 groszy, kilo ziemniak闚 za ok 1 z. Bilet na tramwaj w granicach miasta kosztowa 1 z, a na autobus 1,50 z. Oran瘸da za 0,33 l kosztowa豉 ok 1,50 za to coca-cola 6 z za 250 mll. W鏚a by豉 droga, bo za najta雟z flasz 0,5 trzeba by這 zap豉ci 101 z. Tak posta造 dowcipy o smutnym wizerunku robotnika na banknocie 100 z這towym, smutny bo mu brakuje z這t闚ki do flaszki.

Cytat:
Czyli je瞠li ryzykuj swoje, lub po篡czone pieni康ze to jestem spekulantem?

spekulacja w okresie przed kartkowym polega豉 na tym, 瞠 babcie maj帷e wolny czas ustawia造 si w kolejce i czeka造 na dostaw. NAst瘼nie kupowa造 towar jaki dostarczono i odsprzedawa造 z ogromnym zyskiem. Np paczka najgorszych papieros闚 marki Popularne kosztowa豉 6 z. Od babci mog貫 odkupi za 20 - 25 z.
Poniewa totalnie nie rozumiesz tamtego systemu to obja郾iam. Babcia musia豉 mie obstaw w postaci syna czy zi璚ia w policji. Gdyby Ty bez koneksji chcia wystartowa w takim biznesie to nie by這 by Ci po 10 minutach.
Podobnie da這 si kupi wszystkie deficytowe towary. I ten proceder by (nieskutecznie) 軼igany przez w豉dz.
St康 pomys kartek na 篡wno嗆, zreszt na paliwo r闚nie, kt鏎y tylko wzmocni proceder.

Cytat:
Zawsze my郵a貫m, 瞠 inwestuj.
Jak kupuj co, z my郵, 瞠 zarobi i zarobi貫m, to jestem spekulantem.
My郵a貫m, 瞠 inwestorem.

Mo積a inwestowa w spekulacje, ale mo積a te inwestowa w po篡teczne dla spo貫cze雟twa rzeczy. Przykre jest to, 瞠 tego nie potrafisz odr騜ni.
Powr鏒 do g鏎y
jarondo

Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 23:56, 26 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemo napisa:
jarondo,
Nie kpij z czego czego nie rozumiesz bo o鄉ieszasz si do kwadratu.

Po pierwsze odwal si ode mnie.
Moralizujesz, jakby zjad wszystkie rozumy. To, 瞠 jeste stary, nie znaczy, 瞠 zjad貫 je wszystkie .
To tyle.

Nie wiem, gdzie si uczy貫, ale z tego, co pami皻am, nie jest wa積e dla odbiorcy, co sobie wyobra瘸my, ale jakimi definicjami potrafimy to opisa.
Bo to jest baza.https://pl.wikipedia.org/wiki/Definicja
Aby rozm闚ca wiedzia ocb.

Z definicji wyci庵am wnioski. A wasza definicja spekulanta jest rozleg豉.
Spekulant to, spekulant tamto. Chc wiedzie, czym r騜ni si spekulant, od inwestora, wg was.
Bo, dla mnie to ta sama osoba.
Nie rozmawiam o tamtym systemie, ale o DEFINICJI s這wa SPEKULANT, SPEKULACJA.
Przeczytaj.

Gdzie napisa貫m 瞠 socjalizm by cudowny?, na ko鎍u pean闚 PRL dopisa貫m
Cytat:

I kto nie zrozumia. Czytamy ze zrozumieniem.

Cytat:
Mo積a inwestowa w spekulacje, ale mo積a te inwestowa w po篡teczne dla spo貫cze雟twa rzeczy. Przykre jest to, 瞠 tego nie potrafisz odr騜ni.

-co to jest spekulacje - daj dok豉dn definicj, wg ciebie, je郵i masz tak sam definicj, jak szczypior. To nie musisz mi odpowiada. On zrobi to pewnie z nawi您k.
-co to po篡teczne spo貫cznie rzeczy, definicja, bez wypracowa.
Wed逝g mnie ka盥a "spo貫cznie u篡teczna rzecz", w rzeczywisto軼i obraca si przeciw cz瘰ci spo貫cze雟twa.

Z po篡tkiem, tak jak z pup, ka盥y ma sw鎩/swoj.
Dajesz, jakie rozmyte g鏎nolotne odpowiedzi.

Przyk豉d, zagadka:
Je郵i, zak豉dam firm, mam zamiar wyci庵n望 maximumu zysku.
Zatrudniam kilka os鏏, za minimaln pensj, kt鏎e dotychczas umiera造 z g這du, a teraz maj na 篡cie.
Eksploatuj ich maksymalnie, a m鎩 zysk jest niesamowity.
To jestem spekulantem, czy inwestorem?
Ludziom nale篡 da w璠k, nie ryb.
Powr鏒 do g鏎y
Przemo

Do陰czy: 04 Mar 2009
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 00:44, 27 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Moralizujesz, jakby zjad wszystkie rozumy. To, 瞠 jeste stary, nie znaczy, 瞠 zjad貫 je wszystkie .
To tyle.

Wyci庵a貫m gdzie jakie mora造?
Nie zjad貫m wszystkich rozum闚 w przeciwie雟twie do Ciebie. Napisa貫m tylko jak by這, bo to pami皻am.
Ja w Twoich oczach jestem stary a Ty jeste i b璠ziesz dla mnie pyskatym szczylem, kt鏎y nie ma poj璚ia o czym pisze. Dla Ciebie to odleg豉 historia a dla mnie cz窷 mojego 篡cia.

Cytat:
Gdzie napisa貫m 瞠 socjalizm by cudowny?, na ko鎍u pean闚 PRL dopisa貫m
Cytat:

Cytat:
I kto nie zrozumia. Czytamy ze zrozumieniem.

Ale zrozumia貫m i dlatego napisa貫m, 瞠by nie kpi z rzeczy o kt鏎ych nie masz bladego poj璚ia.

Cytat:
Przyk豉d, zagadka:
Je郵i, zak豉dam firm, mam zamiar wyci庵n望 maximumu zysku.
Zatrudniam kilka os鏏, za minimaln pensj, kt鏎e dotychczas umiera造 z g這du, a teraz maj na 篡cie.
Eksploatuj ich maksymalnie, a m鎩 zysk jest niesamowity.
To jestem spekulantem, czy inwestorem?
Ludziom nale篡 da w璠k, nie ryb.

Pytasz wi璚 odpowiadam. W moich oczach jeste talmudyczn kurw, kt鏎a trafi豉 na profit, a kt鏎a my郵i wy陰cznie o sobie.

Zawsze bez wyj徠ku dzieli貫m si z lud幟i, kt鏎ych zatrudnia貫m osi庵anymi zyskami na og馧 w postaci premii od dochodu. (u mnie premia cz瘰to by豉 wy窺za od dochodu gwarantowanego jaki zapewnia貫m.)
Mam mniej zysku, ale czyste sumienie. Ludzie do mnie dzwoni i pytaj o prac. A i ja bez problemu dobior sobie ekip je郵i akurat jej potrzebuj.

Na reszt Twoich w徠pliwo軼i pewnie odpowie Szczypior zgodnie z Twoim 篡czeniem.
Powr鏒 do g鏎y
Kapitan_Nemo

Do陰czy: 20 Sty 2009
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 01:11, 27 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpro軼iej to chyba tak, por闚naj sobie:
Masz garncarza, kt鏎y wyprodukowa 100 garnk闚 po 10 z這tych - wygenerowa 1000 z
Spekulant kupi 100 akcji po 10 z這tych i sprzeda kiedy ich cena wynosi豉 20 z - te zarobi 1000 z, ale wygenerowa 0 z - na 鈍iecie nic si nie zmieni這, nie pojawi這 si nic, co pokry這by warto嗆 tego 1000 z, ani jednego garnka ani bu趾i, puste cyferki.

To jest chore - prowadzi do sytuacji gdzie 10% jednostek generuje jak捷 warto嗆 dodan, a reszta na nich 瞠ruje poprzez zwyk陰 pu豉pk jak jest wi瘯szo嗆 instrument闚 finansowych.

Spekulacja jest kradzie膨 por闚nuj帷 wzgl璠em uczciwej pracy - nie oceniaj帷 kodeksem prawa ale zdrowym ludzkim rozs康kiem.

Cytat:
-co to po篡teczne spo貫cznie rzeczy, definicja, bez wypracowa.

Kiedy mniej jest fikcji a wi璚ej prawdziwych d鏏r.

Nawet ludzie, kt鏎zy pracuj w ten spos鏏 przyznaj si do tego, 瞠 to dymanie ludzi, kt鏎zy nie rozumiej mechanizmu.
Powr鏒 do g鏎y
dipsao

Do陰czy: 06 Cze 2013
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 08:48, 29 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawy wykres wrzuci (za analitykami SaxoBanku) bloger samcik, ilustruj帷y por闚nanie w czasie ilo軼i graj帷ych na d逝go i na kr鏒ko na z這cie, i jego ceny:

Niebieski obszar to d逝gie pozycje otwarte na rynku terminowym, r騜owy obszar to pozycje kr鏒kie (ich posiadacze zamierzaj zarobi na spadku cen), czarna linia to saldo mi璠zy pozycjami d逝gimi (optymi軼i), a kr鏒kimi (pesymi軼i), za r騜owa linia to cena z這ta. Wida doskonale, 瞠 spadaj帷a relacja mi璠zy pozycjami d逝gimi i kr鏒kimi wyprzedzi豉 spadek cen z這ta.

Powr鏒 do g鏎y
jarondo

Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 10:53, 29 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ilo嗆 ch皻nych na handel spad豉, wi璚 cena spad豉?
Tak?
Powr鏒 do g鏎y
ElComendante

Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 15:41, 29 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@jarondo

Ilo嗆 handluj帷ych jest taka sama, ale znaczna cz窷 zacz窸a ustawia si na spadki poprzez pozycje kr鏒kie. Nie wynika to z analizy technicznej, wi璚 stawiam na fundamentalne czynniki p造n帷e z rynk闚.

Co do spekulanta to nie martw si nie jeste nim i zapewne nikt na tym forum. Spekulant to osoba, kt鏎a jak wynika z samej nazwy mo瞠 spekulowa cenami na danym rynku. Do tego potrzeba oczywi軼ie posiada pot篹ny kapita. Wed逝g mojej definicji trudno nazwa spekulantem kogo kto kupi sobie 10 akcji jakiej sp馧ki {kt鏎a oczywi軼ie nie ma 100 akcji, ale milion} albo 1000 euro. Co innego osoba, kt鏎a mo瞠 kupi 100 tysi akcji lub 10 baniek euro. Taka osoba spokojnie mo瞠 gra kursami, czyli spekulowa cen. M闚i mo積a o spekulantach na rynkach lokalnych, jak ma造 rynek polskich akcji, czy walut oraz ju we o spekulantach globalnych, ale tutaj liczba si bardzo zaw篹a powiedzmy to takich korporacji jak Sachs, czy ludzi pokroju BUffeta, Sorosa.
Powr鏒 do g鏎y
Python666m

Do陰czy: 29 Pa 2011
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 08:20, 17 Wrz '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm tak se przypomnia貫m ja kilka lat temu obija貫m si o monachium , by貫m w wielu domach starych niemieckich babek i i by這 tam w kurwe rzeczy zajebanych podczas II srebne 造zeczki, ksi捫ki r瘯opisy po 豉cinie z 1200 roku, main kampf te by這 w prawie ka盥ym domu i 盥aen helmut i heidi tego sie nie wstydz, s dumni 瞠 maj trofea po wojnie
Powr鏒 do g鏎y
dipsao

Do陰czy: 06 Cze 2013
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 23:25, 23 Wrz '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle jest z這ta na 鈍iecie:

A tyle maj poszczeg鏊ne kraje

http://demonocracy.info/infographics/world/gold/gold.html

Je瞠li odzwierciadlaj rzeczywiste dane, to Chiny i Indie wci捫 s niespecjalnie wielkimi posiadaczami.
Powr鏒 do g鏎y
Bimi
Site Admin

Do陰czy: 20 Sie 2005
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 17:50, 28 Wrz '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Video of Amazon Gold Mining Devastation Goes Viral in Peru

Video of illegal gold mining operations that have turned a portion of the Amazon rainforest into a moonscape went viral on Youtube after a popular radio and TV journalist in Peru highlighted the story.

Last week Peruvian journalist and politician Gido Lombardi directed his audience to video shot from a wingcam aboard the Carnegie Airborne Observatory (CAO), an airplane used by researchers to conduct advanced monitoring and analysis of Peru’s forests. The video quickly received more than 60,000 views on Youtube.

The attention generated by the broadcast is significant because the issue of gold mining in the Peruvian Amazon isn’t well known, despite its widening impact.

According to Greg Asner, the Carnegie Department of Global Ecology scientist who led the development of the CAO, more than 50,000 hectares have been affected by gold mining in just the southern part of the department of Madre do Dios. A soon-to-be-published paper, co-authored with members of Asner’s team as well as Peruvian researchers, will show that the rate of expansion has nearly tripled in recent years, climbing from 2,166 hectares per year prior to 2008 to 6,145 thereafter.

While the numbers may seem abstract, seen from above, the extent and totality of the devastation is astonishing. Vast areas of wildlife-rich rainforests have been annihilated, while normally clear-flowing streams have been converted to muddy cesspools. Streams draining mining areas run blood-red and carry toxins and heavy metals like mercury to downstream towns and villages. Virtually all this mining is illegal.

dalej: http://www.wakingtimes.com/2013/09/27/vi.....iral-peru/
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
JerzyS

Do陰czy: 20 Maj 2008
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 18:59, 08 Pa '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewne jak w banku!

31 lipca 2013,
Sensacyjne dokumenty:
Bank Anglii pomaga III Rzeszy przej望 czechos這wackie z這to
Foto: Federal Reserve Czeskie z這to wspomog這 bud瞠t III Rzeszy
Brytyjski bank centralny BoE (Bank Anglii) odegra kluczow rol, po鈔ednicz帷 w sprzeda篡 rezerw z這ta Czechos這wacji zagrabionych przez
Niemc闚 po zaj璚iu tego kraju we wrze郾iu 1938 roku - wynika z dot康 niepublikowanych dokument闚 z prze這mu lat 40. i 50.

BoE pom鏬 hitlerowcom pomimo tego, i brytyjski rz康 zamrozi aktywa Czechos這wacji w Wielkiej Brytanii - donosi "Daily Telegraph".
Finansowanie III Rzeszy

W marcu 1939 roku bazylejski bank BIS (Bank of International Settlements, b璠帷y rodzajem banku centralnego dla bank闚 centralnych)
zwr鏂i si do Banku Anglii, by przepisa rezerwy z這ta z konta czechos這wackiego banku centralnego na konta Reichsbanku, banku centralnego Rzeszy.

Rezerwy te w postaci oko這 dw鏂h tysi璚y sztab z這ta wycenianych w marcu 1939 roku na 5,6 mln funt闚 (w dzisiejszych cenach 736,4 mln funt闚,
ponad miliard dolar闚) Brytyjczycy "up造nnili" nast瘼nie w Belgii, Holandii i Londynie.

W czerwcu 1939 roku BoE dokona dw鏂h dalszych operacji sprzeda篡 czechos這wackiego z這ta dostarczonego mu przez Reichsbank. Kruszec,
kt鏎y by豚y obecnie wart ponad 800 mln funt闚, sprzedano w Nowym Jorku, nie czekaj帷 na aprobat ministerstwa finans闚.
Skryte wsparcie dla nazist闚

Dyrektorem zagranicznego dzia逝 BoE i praw r瘯 闚czesnego prezesa BoE Montagu Normana by prezes BIS - Niemiec Otto Niemeyer.

Z dokument闚 BoE wynika te, i Norman udziela niejasnych odpowiedzi na pytania ministra finans闚 Johna Simona,
gdy ten w maju 1939 roku w reakcji na doniesienia brytyjskiej prasy pyta go, czy bank wci捫 przechowuje czechos這wackie z這to.
W ocenie historyk闚 Norman popiera hitlerowskie Niemcy a do czasu wybuchu wojny z Wielk Brytani.

BIS zosta ustanowiony w 1930 roku jako instytucja niepolityczna, maj帷a u豉twi rozliczenia niemieckich reparacji wojennych
na這穎nych na ten kraj po kl瘰ce w I wojnie 鈍iatowej. Wed逝g oficjalnej historii BoE Norman twierdzi, 瞠 musia post徙i, jak post徙i,
poniewa wszelkie inne dzia豉nia by造by z豉maniem uk豉du pokojowego z Niemcami z 1919 roku.
Autor: mk//bgr / 毒鏚這: PAP
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieni康ze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   » 
Strona 7 z 9

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz moderowa swoich temat闚

Z這to, Z這to, Z這to - o gospodarce inaczej