W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ukraina ogłosi formalne bankructwo   
Podobne tematy
Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić2373
Upadek papierowego pieniądza wg. Geralda Celente39
Nadchodzący kryzys systemu bankowego i hiperinflacja dolara 127
Pokaz wszystkie podobne tematy (26)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 7785
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:39, 27 Lut '09   Temat postu: Ukraina ogłosi formalne bankructwo Odpowiedz z cytatem

(R) http://www.strana.ru/doc.html?id=124293&cid=1
Ukraina przygotowuje się do ogłoszenia formalnego bankructwa. Zdaniem analityków, najpóźniej w ciagu pół roku. Deficyt bieżącego budzetu wynosi $12 mld - zbyt duży aby uzyskać druga transzę kredytu z Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Spadek griwny wobec dolara na razie 43% , a przewidywany od sierpnia 2008 do sierpnia 2009 ma wynieść 62%. Walka między Prezydentem Juszczenką a Premierem Timoszenko o kontrolę nad bankiem centralnym i nad posiadanymi przez niego papierami wartosciowymi które mogłyby posłuzyć do pokrycia wewnętrznych zobowiązań rządu i doprowadzić do wzrostu popularności Julii T. w wyborach przed ogłoszeniem bankructwa.. Spadek produkcji przemysłowej 26% w porównaniu z rokiem poprzednim.
(R)http://www.lenta.ru/news/2009/02/23/debt/
Dług Ukrainy w ciagu roku zwiększył się do ok $25 mld, z czego 18, 5 mld stanowi dług zagraniczny.
(R) http://lenta.ru/news/2009/02/07/kudri/
Publikatory Ukrainy ujawniły prośbę Julii Tymoszenko do FR o pozyczkę $5mld. Strona rosyjska domaga się , oprócz wypełnienia warunków podstawowych (dotychczas tajnych) również wypełnienia przez Ukrainę warunków towarzyszących tj:
- ratyfikacji porozumienia o WARIANCIE ZEROWYM (FR bierze na siebie długi ZSRR, ale byłe republiki nie zgłaszają zaległych roszczeń wobec FR)
- uregulowania przez Ukrainę kwestii majątku byłego ZSRR za granicą
- uregulowania kwestii spornych majatku FR na terenie Ukrainy.
-uznanie długu przedsiębiorstw ukraińskich wobec banku Zagranicznego Banku Gospodarczego ZSRR (wneszekonombank) za dług państwowy Ukrainy.
(R)http://realty.lenta.ru/news/2009/02/23/kievflats/
Ceny mieszkań w Kijowie osiągnłęy minimum tj od 1400 dolarów za metr kwadratowy w najtańszej dzielnicy do 3200 w najdroższej - średnio ponizej 2000.
(A) http://russiatoday.com/Politics/2009-02-22/Anti-government_rally_in_Ukraine.html
Ponad 1000 protestantów na wiecu antyrządowym w Sewastopolu
(A) Partia Komunistyczna Ukrainy zrobiła składkę na bilet w jedną stronę do USA dla prezydenta Wiktora Juszczenki
http://russiatoday.com/Politics/2009-02-.....henko.html


za: http://zaprasza.net/a_y.php?mid=29620&


http://www.lenta.ru/articles/2009/02/17/ukreconom/
Na Ukrainie utajniono wskaźniki ekonomiczne. Dynamika spadku produkcji przemysłowej w styczniu wyniosła 34% rocznie, a produkcja w porównaniu ze styczniem poprzedniego roku była niższa o ponad 20%. Były Prezydent Kuczma porównał obecną sytuację z rokiem 1941.
http://www.lenta.ru/news/2009/02/20/kuchma/

W Polsce przeprowadzono badania na iloraz inteligencji członków sejmu. Po zapoznaniu sie z badaniami ich wyniki zostały zakwalifikowane jako tejemnica państwowa
-tajne specjalnego znaczenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia
Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:27, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ukraina leży i kwiczy od dobrych pół roku...

To tylko przedłużanie agonii, jestem ciekaw jak sobie poradzą z wyjsciem z tej sytuacji, w miare bezboleśnie, choć to oczywiscie nie mozliwe...Dewaluacja, rząd do dymisji, Juszczenkę zastępuje Janukowicz, zbliżenie z Rosją, ugoda w sprawie gazu, i mamy kolejnego po Białorusi satelitę Moskwy pod granicami...Spichlerz Europy, dobre...:/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Easy_Rider
Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:54, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu - pomarańczowa rewolucja im się zesrała. Ale czy wyciągną z tego wnioski na przyszłość? Raczej nie, bo już musieliby zrobić drugą rewolucję (kolor wg uznania) aby rozpędzić agenturę amerykańską.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:55, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomarańczowa rewolucja hehe.

Obyśmy nie mieli u naszych sąsiadów bardzo krwawej czerwonej. Na Ukrainie to nawet do rozłamu może dojść, albo jakiegoś zbrojnego obalenia rządów.

Jak mówią w tv o Ukrainie to zawsze wspominają o Euro 2012, tak jakby na Ukrainie nie mieli ważniejszych spraw na głowie. A jeszcze zapowiada się, że Rosja zakręci kurek z gazem w marcu to już chyba tak na dobicie Ukrainy.

Prawdę mówiąc UE powinna już organizować pomoc i załatwiać pożyczki dla Ukrainy. Bankructwo tak dużego kraju destabilizuje cały region. To jest jak domino.
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hoo
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:11, 05 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ukraina całą parą idzie na dno

To już jest prawdziwa katastrofa. PKB spadł w I kwartale o 21 proc.
Ukraińska Izba Kontroli (instytucja podobna do polskiego NIK-u) ogłosiła właśnie prognozy dotyczące spadku PKB w pierwszym kwartale tego roku.

Okazuje się, że nasi sąsiedzi mogą być niechlubnym rekordzistą (21 proc. spadku PKB w I kw.), choć rząd wciąż nie chce dopuścić do ujawnienia oficjalnych danych o skali katastrofy i spadku wpływów do budżetu.

Izba Kontroli szacuje, że w pierwszym kwartale wpływy wyniosły 51 mld hrywien (ok. 7 mld dol) czyli 20 proc. planu. Ale niektórzy eksperci ostrzegają, że służby podatkowe ściągają należności "awansem", za przyszłe miesiące – pisze dziś „Gazeta Wyborcza”.
Kraj znalazł się w fatalnej sytuacji. Co prawda rząd próbuje łatać dziury w finansach państwa pożyczając pieniądze na lewo i prawo, ale wobec takiej skali kryzysu nie daje to wiele (8 mld dol. z Międzynarodowego Funduszu Walutowego wystarczyło tylko na chwilę).

Najgorsze jest to, że problem coraz mocniej dotyka przeciętnych ludzi i firmy, bo banki przestały dawać im kredyty, a wielu Ukraińców nie może wydobyć z bankowych kont swoich oszczędności.

Tymczasem rząd zupełnie zagubił się w sytuacji. Rada Najwyższa próbuje działać i nawet uchwaliła dziś ustawę o regulacji cen podstawowych artykułów spożywczych (m.in. pieczywo, cukier, masło), dzięki czemu można będzie wprowadzać maksymalne ceny tych towarów w sklepach ale pogorszy to jeszcze bardziej sytuację przeciętnego Ukraińca, któremu z dnia na dzień żyje się coraz gorzej.


źródła: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1.....roc__.html
http://www.hotmoney.pl/artykul/8078/1/sw.....a-dno.html

_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lech
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 348
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:37, 05 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy Rider:
Cytat:
bo już musieliby zrobić drugą rewolucję (kolor wg uznania) aby rozpędzić agenturę amerykańską.


Amerykańską, czy rosyjską?
Ukraina od zawsze należała do Rusi, chyba że należała do Polski Smile
Sądzę, że doprowadzenie Ukrainy do bankructwa leży w interesie wyłącznie Kremla, który drogą dowolnej barwy rewolucji czy innych procesów społeczno politycznych chce położyć swą niedźwiedzią łapę na tym niezwykle cennym i wielkim kawałku Europy. I trudno się Kremlowi dziwić. A jak Polacy się zaczną znowu angażować w sprawy Ukrainy, to w końcu najpewniej usłyszą:

"Za Bug Lasze, tut nasze!"

Mnie w tej całej historii najbardziej smuci, że skończy się medialna kariera mojej od lat skrywanej i obfitej w bujne fantazje, a niespełnionej miłości: SmileLech
_________________
lechszukapracy@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hanuman
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 212
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:06, 05 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za wschodnią miedzą zapaść


Cytat:
Jak donosi dziś gazeta.pl, sytuacja na Łotwie zmieniła się ze złej na bardzo złą, zaś Ukraina tonie - PKB spadł o 21 proc. Szczególnie warta rozważenia jest sytuacja na Ukrainie. Zgodnie z teorią interwencjonizmu przedstawioną przez Misesa, w miarę zaostrzania się kryzysu gospodarczego, rząd, ulegając najprymitywniejszemu populizmowi i z braku realnych (czy też postrzeganych jako realne) alternatyw - wprowadza ceny regulowane. Następnym krokiem jest oczywiście narastanie problemu pustych półek - bo przecież nikt nie będzie produkował i sprzedawał poniżej kosztów. Ten etap może nastąpić tym szybciej, że na Ukrainie szaleje inflacja - a więc nominalne ograniczenia cen będą szybko malały realnie na skutek utraty siły nabywczej pieniądza. Jeśli nic się nie zmieni - a pewnie się nie zmieni, biorąc pod uwagę trwający tam od ilu to? 2? 3? lat impas polityczny - to za kilka miesięcy Ukraińcy będą mieli klęskę głodu.

Co się stanie wtedy? Możliwe rozwiązania są trzy:

1. Krwawa rewolucja, obalenie aktualnego reżimu i "nowe rozdanie". Skutki trudne do przewidzenia, ale można się domyślać, że znaczne wpływy w postrewolucyjnej rzeczywistości zajmowałyby siły prorosyjskie i komuniści - wszak "pomarańczowa rewolucja" się cały czas kompromituje. Być może w sojuszu z Rosją Ukraina byłaby w stanie, kosztem utraty znacznej części suwerenności, "przebrnąć" przez kryzys. Zależałoby to od strategii obranej przez włodarzy Kremla i miejsca, które w układance geopolitycznej znaleźliby dla "prowincji ukraińskiej". Biorąc pod uwagę jednak długą historię wymigiwania się Ukrainy od regulowania rachunków w rozliczeniach z Matuszką, nie zdziwiłbym się, gdyby Putin et consortes pozostawili Ukrainę zupełnie samą sobie - bo po co im partner (nawet silnie zależny) z zapaścią gospodarczą i historią krętactwa i wymigiwania się od zobowiązań?
2. Dalsze okopywanie się władzy na pozycji siły. Brnięcie w interwencjonizm, który, jak uczy Mises, musi ciągle podbijać poprzeczkę, bo co chwilę wychodzą na wierzch nieoczekiwane konsekwencje wcześniejszych regulacji. Nietrudno sobie wyobrazić pokazowe procesy "spekulantów", być może przywrócenie kary śmierci nawet w sprawach gospodarczych. Upaństwowienie gospodarki na szeroką skalę, wprowadzenie ceł zaporowych, odcięcie rynku finansowego od międzynarodowego obiegu kapitału. Ogólny zamordyzm - znany z Polski tuż po II wojnie. Rozwiązanie fatalne, bo nie naprawia gospodarki, a przysparza zwykłym ludziom ogromu cierpień i upokorzeń.
3. Cofnięcie dekretów dławiących gospodarkę i pozwolenie na swobodne funkcjonowanie wolnego rynku - co owszem, może oznaczać bankructwo systemu finansowego i szeregu podmiotów prywatnych (raczej nie rządu ukraińskiego; nie jest on bardzo obciążony kredytami). Po okresie ciężkiej zawieruchy (vide początek lat 90. u nas) sytuacja się stabilizuje i wszyscy są szczęśliwi. Jest to jedyne długofalowo skuteczne rozwiązanie.

Obawiam się, że władze ukraińskie mogą wybrać wariant 2., a raczej, wariant ten sam się wybierze na skutek presji oddolnej niższych szczebli administracji, które czują palącą (i realną - presja otoczenia cywilnego!) potrzebę "pomocy" społeczeństwu. Najgorsze jest to, że pierwszy etap tego rodzaju "reform" może być powitany przez mieszkańców tego kraju z wielkim entuzjazmem, bo ludzie pomyślą: "no, wreszcie władza zaczęła coś robić z tymi złodziejami". Pierwszą oznaką tego trendu jest moratorium na egzekucję niespłacanych długów hipotecznych.

Koniec kryzysu? Na pewno nie dla naszych wschodnich sąsiadów.


żródło: http://panika2008.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:30, 05 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ukraina to jedna wielka mafia i krętactwo, epicentrum korupcji w najgorszym wydaniu, wiem bo czasem z kolegami jeżdżę do Lwowa. Na drogach niebezpiecznie, a same drogi masakryczne. Policja skorumpowana, bieda i nadal mocno zakorzenione komuchowe myślenie Ukraińców to wszystko nie wróży im dobrze, nam pozostaje się cieszyć, że mamy w miarę szczelną granicę. Nie chciałbym żeby ta mafia się rozniosła na Polskę. Szkoda mi najbardziej ukraińskich dziewuch, bo ładne a muszą żyć w takim syfie często kończąc pod latarnią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:11, 06 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruskie zrobily dobra robote na Ukrainie. Zreszta nie musieli sie napracowac. Moim zdaniem bedzie satelita jak Bialorus. Wcale nie zaluje Banderowcow, tym bardziej nie zalezy mi na zadnym brataniu sie z nimi. Niech sobie zyja u siebie jak chca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson
Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:44, 07 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Ukraina to jedna wielka mafia i krętactwo, epicentrum korupcji w najgorszym wydaniu, wiem bo czasem z kolegami jeżdżę do Lwowa. Na drogach niebezpiecznie, a same drogi masakryczne. Policja skorumpowana, bieda i nadal mocno zakorzenione komuchowe myślenie Ukraińców to wszystko nie wróży im dobrze, nam pozostaje się cieszyć, że mamy w miarę szczelną granicę. Nie chciałbym żeby ta mafia się rozniosła na Polskę. Szkoda mi najbardziej ukraińskich dziewuch, bo ładne a muszą żyć w takim syfie często kończąc pod latarnią.


dokładnie, ostatnio w kijowie piękny obrazek miałem: na światłach obok siebie :stara łada, moskwicz i przedłużony hummer h2 z dwoma szyberdachami i w każdym z szyberdachów dwie superblondyny pijące szampana Smile jeżeli mercedesy to większość G-klasa, a reszta AMG tuning. porsche cayenne, na przemian ze zdezelowanymi ładami. zero klasy "sredniej" , a 90% tych furek z przyciemnianymi szybami Smile W dużych miatach przepych wymieszany z totalną biedą, a na wioskach tylko bieda- cos jak u nas z 50 lat temu. Drogi fakt-tragiczne. Porównując bez przesadyzmu to mamy super drogi, i dobrobyt w klasie średniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Entrop
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 276
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:59, 07 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze tak wlasnie wyglada zmierzch mniej-bardziej niezaleznych panstw sezonowych (za Putinem), ktore w obecnym w procesie historycznym wchlaniane sa przez wieksze i bardziej zlozone organizmy jak UE czy poprzez zwiekszenie wplywow Unie Rosyjska?.... rosyjsko-chnska?....a potem Unie wszystkich unii......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:09, 07 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Że banki padają to jestem w stanie zrozumieć,ale teraz to już masakra.
A zresztą mam to w dupie-i tak w Kraku nie będziemy mieć Euro Laughing

http://sport.wp.pl/kat,37154,title,Premi.....;_ticrsn=3

Cytat:

Premier Liga rozwiązana. "Co z Euro 2012?"
futbol.pl/WP.PL | 2009.07.07 11:49

Ukraińska liga rozwiązana - donosi futbol.pl. Okazało się, że rozgrywki w kraju, razem z którym mamy zorganizować Euro 2012, zostały uznane przez sąd za niezgodne z prawem i... zlikwidowane.


Decyzję o rozwiązaniu Premier Lihi z powodu niezgodności organizacyjno-prawnej z ukraińskim prawem podjął Sąd administracyjny w Kijowie. Ta wiadomość to prawdziwy szok - pojawiła się nagle i niespodziewanie.

Władze Premier Lihi mają 10 dni by odwołać się od decyzji sąd i z pewnością to zrobią. Likwidacja rozgrywek piłkarskich na Ukrainie byłaby prawdziwym koszmarem. Jeśli odwołanie nie przyniesie skutku, ostatnią deską ratunku będzie przerejestrowanie rozgrywek tak, by były one zgodne z ukraińskim prawej. Będzie się to jednak wiązało z anulowaniem wszystkich wyników od 1996 roku, kiedy to Premier Liha została zarejestrowana.

Decyzja o delegalizacji i likwidacji najwyższej klasy rozgrywkowej na Ukrainie może być brzemienna w skutkach dla Euro 2012. Może ona przelać czarę goryczy i spowodować, że i tak niezadowolona już z pracy wykonanej przez naszych partnerów UEFA odbierze im prawo organizacji turnieju.

Euro musi być rozgrywane w kraju, w którym jest liga. Do 2012 roku Ukraińcy z pewnością sobie poradzą, ale do tego czasu europejska centrala może mieć już dość wiecznie zawodzącego organizatora. Takie informacje niestety pokazują, że powierzanie organizacji ME naszym sąsiadom to usadowienie się na bombie zegarowej. Skoro w tym kraju mogło dojść do rozwiązania ligi przez sąd, to co jeszcze nas czeka?

- Kto będzie grać w pucharach? I przede wszystkim, co z Euro 2012? Czy liga ruszy zgodnie z planem, 17 lipca, to wielkie pytanie - mówi prezydent Premier Ligi Witalij Daniłow.

futbol.pl/WP.PL


Wiecie co najbardziej uwielbiam jesli chodzi o zycie w kraju poradzieckim?
To że nie mozna narzekać na nudę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Naznaczony
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 655
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:57, 07 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba że takie sytuacje , skomplikowane fchuj, nie da się ukryć, pojawiają się tak często że aż do znudzenia i obrzygania...
_________________
nie ma żadnej prawdy, wszystko jest tym samym, wielu się załamie, wielu parsknie śmiechem, to wszystko jedno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:14, 01 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem teraz na objazdówce w UA, 2 tygodnie.
Co zauważyłem:
Skrajna bieda lub bogactwo. Ale mają wolność, dopiero poza granicami junii jewropejskiej to widać, jaką mamy krótką smycz, wszędzie kwitnie handel usługi, tam gdzie byłem. Nie widać, żeby ktoś zdychał z głodu. Ceny paliw diesel około 2 PLN, e95 ~ 3 pln. Paliwo dla faceta 40 % około 8-10 pln, a głowa rano nie boli.
I nam się mówi, że mają ciężko?
A najlepsze, żarcie: Mleko co smakuje jak mleko, a nie ta farbka z barwnikiem, ser to ser. Owoce mają podobne ceny, ale smakują lepiej. Przejechałem koło 5000 km, nie spotkałem się z jakimikolwiek problemami. Kobiety, piękne, jak kto lubi szczupłe czy przy ciałku, ale wszystko na miejscu, nie ma tylu ładnych w Polsce. Jak sobie radzą z urodą, jeśli nie ma u nich solariów i drogerii z chemicznym syfem ?
Zauważyłem, że jedzą dużo warzyw i owoców.
Kraj wart odwiedzenia. Ludzie dają radę, byleby im nikt, z sąsiadów, nie "pomagał".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
outlaw87
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 880
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:44, 01 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zdziwiłbym sie jakby Platini naprawde odebrał Ukrainie ME 2012 i przeniusł je do niemiec.
Zresztą bądzmy szczerzy ,UEFA na 100% żałuje przyznania organizacji ME dla Polski i UK Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xXx
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 255
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:51, 01 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
Byłem teraz na objazdówce w UA, 2 tygodnie.
Co zauważyłem:
Skrajna bieda lub bogactwo. Ale mają wolność, dopiero poza granicami junii jewropejskiej to widać, jaką mamy krótką smycz, wszędzie kwitnie handel usługi, tam gdzie byłem. Nie widać, żeby ktoś zdychał z głodu. Ceny paliw diesel około 2 PLN, e95 ~ 3 pln. Paliwo dla faceta 40 % około 8-10 pln, a głowa rano nie boli.
I nam się mówi, że mają ciężko?


ceny tanie ale o zarobkach juz nie wspomniałeś... ile przykładowych bochenków chleba może sobie kupić Ukrainiec a ile Holender, Brytol? i skoro tam tak dobrze to czemu Ukraińcy spierdalaja na zachód? (tylko nie pisz że to przez jakąś rozsiewaną propagande...)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
avk
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:51, 01 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Skrajna bieda lub bogactwo.


I wszechobecne (jawne) łapówkarstwo i korupcja, czym witają nas już na przejściu granicznym oraz przy pierwszym lepszym patrolu policyjnym.

Cytat:
I nam się mówi, że mają ciężko?


Owszem, mają. Jak kolega powyżej wspomniał zapomniałeś napomnieć o zarobkach względem tych "bajecznie niskich cen" i "kwitnącego handlu". Zachodnia prowincja tego kraju to jedna wielka pomyłka, jak wspomniałeś masa skrajności na tle materialnym - zupełnie nie mam pojęcia z czego żyje tam większość osób patrząc choćby na skale nieużytków rolnych czy jaki kolwiek handel, który w tym przypadku zasilany jest głównie przez przyjezdnych oraz przemytników, ale to nisza.

Cytat:
wszędzie kwitnie handel


Faktycznie, wszędzie kwitnie handel i usługi jeśli interesuje nas rynek chińskich bubli i podróbek. Odnośnie warzyw i ogólnie żywności to osobiście nie chciałbym mieć z nią nic wspólnego choćby nie wiem jakie posiadała walory zdrowotne a wszystko ze względu na stan w jakim jest sprzedawana. Nie przekonuje mnie coś co leży przez pół dnia na kawałku tektury u stup klientów na jakimś brudnym targu zalanym błotem po brzegi. Jeśli chodzi o handel przygraniczny, który de facto jest bardzo chodliwy i atrakcyjny to również tam można zostać oszukanym bądź natrafić na produkt przeterminowany o czym z resztą sam niestety wielokrotnie się przekonałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zalezy, co kto rozumie pod pojeciem "dobrze"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia
Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:41, 27 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo Laughing zajebista opowiastka, ja chce do Kijowa i piekna Julie spotkac;) Bez kitu, najładniejsza pani polityk jaką widzialem Very Happy (zaraz za Marią Kaczyńską)
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8588
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:50, 28 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juszczenko: "W naszych genach wciąż dominuje służalczość i strach"

Prezydent Wiktor Juszczenko odpowiada Rosjii: - Ukraina to nie Gruzja, a scenariusz utraty nawet części naszej niepodległości jest niemożliwy do zrealizowania.

Wiktor Juszczenko w wywiadzie opublikowanym w piątek na łamach dziennika "Ukraina Mołoda" odniósł się do niedawnych zarzutów prezydenta Rosji wobec zachodniego sąsiada.

-Stanowisko to podzielają miliony ludzi, którzy powstaną, by do tego (utraty niepodległości) nie dopuścić - podkreślił szef państwa ukraińskiego.

Komentując nieprzyjazne oświadczenia, które padają w ostatnim czasie pod adresem Kijowa ze strony Moskwy, Juszczenko wykluczył przy tym możliwość wybuchu konfliktu zbrojnego między Rosją a Ukrainą.

-Straszenie bronią jest polityką zbyt prymitywną, bo nie to tworzy dziś siłę. Wpływ informacyjny jest obecnie znacznie bardziej efektywny niż dziesiątki dywizji - powiedział.

Zdaniem Juszczenki, Ukraińcy powinni reagować na "wypady" Rosji spokojnie, ze zrozumieniem.

Prezydent zaznaczył jednocześnie, że największym problemem ukraińskiej polityki jest dziś "piąta kolumna". -Niestety, nie zdołaliśmy wychować sobie "rasowych" polityków; w naszych genach wciąż dominuje służalczość i strach - to, co określane jest jako "małoruskość" (od Małorusi, używanego dawniej w Rosji określenia Ukrainy; przeciwieństwo Wielkorusi czyli Rosji) - oświadczył.

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/s.....ch,42877,1
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JAR
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:47, 28 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech Juszczenko raczej zrobi porzadek z zydowska finansowa sitwa, ktora na Ukrainie zapusciala juz mocno swoje korzenie. Trzymanie Rosji na odleglosc tez jest wazne, ale wrog czai sie wewnatrz i niszczy fundamenty zdrowej gospodarki i spoleczenstwa... Potrzeba zeby UPA powstala z popiolow... Tylko bez automatycznych skojarzen z Wolyniem prosze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8588
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:12, 28 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAR napisał:
Niech Juszczenko raczej zrobi porzadek z zydowska finansowa sitwa, ktora na Ukrainie zapusciala juz mocno swoje korzenie. Trzymanie Rosji na odleglosc tez jest wazne, ale wrog czai sie wewnatrz i niszczy fundamenty zdrowej gospodarki i spoleczenstwa... Potrzeba zeby UPA powstala z popiolow... Tylko bez automatycznych skojarzen z Wolyniem prosze...Mówi przecierz o V kolumnie . A jak wiadomo "elita" finansowa poprze silniejszego
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JAR
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:29, 28 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozna to tak interpretowac. Byloby jego niekwestionowanym sukcesem, gdyby dal sie wyrwac spod wladzy tej sitwy i zaczal robic porzadki. Tylko wtedy moglby skonczyc jak Kennedy, mimo iz nie jest to ten sam format polityka. Znowu by sie okazalo, ze jakis psychicznie chory go zabil...

Tak sobie czasami mysle ze Lennon zostal zamordowany za Imagination, probowal przemycic pewne tresci, ktorych realizacji wywrocila by misternie budowany nowy swiatowy porzadek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:45, 29 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
3. Cofnięcie dekretów dławiących gospodarkę i pozwolenie na swobodne funkcjonowanie wolnego rynku


Taak.... tyle że to właśnie wolny rynek spekulacji finansowych rozwalił Ukrainę

W Polsce mamy potworny deficyt a rząd zamiast ciąć bzdurne ulgi na dzieci, podnosić podatki do sensownego poziomu i redukować koszty tnie inwestycje i wyprzedaje majątek na załatanie coraz większej dziury

polska tonie od 20 lat zaciagając koszmarne pożyczki co roku. kto to będzie spłacał? w tej chwili zaciagamy kolejne kredyty na spłatę zaległych kredytów... niczym w domu pijaka

a patrząc na ukrainę można sądzić że "kryzys gospodarczy" został wywołany przez rosję i chiny Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tańcząca
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:39, 11 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nocą o godzinie 2:00 z pasa startowego wyznaczonego lotniska wystartował nieoznaczony samolot transportowy.

Nocą z Borispolia wyleciał do USA samolot z rezerwą złota Ukrainy.
Wedlug personelu Borispolia zanim do tego doszło na lotnisko przyjechały cztery opancerzone samochody do przewozu pieniędzy i dwa samochody typu ciężarowych busów marki Volswagen, przy czym na pojazdach brakowało tablic rejestracyjnych.

Z przybyłych samochodów wyszło około 15 ludzi w czarnych mundurach, w maskach i kamizelkach kuloodpornych. Część z nich była uzbrojona w broń automatyczną. Ludzie ci załadowali do samolotu ponad 40 ciężkich skrzynek i następnie część tajemniczych osób weszła także na pokład samolotu. Cała operacja zaladunku odbywała się w wielkim pośpiechu. Po rozładunku samochody bez tablic rejestracyjnych natychmiast opuściły pas startowy a sam samolot w trybie natychmiastowym odleciał.

Pracownicy lotniska będący świadkami tej tajemniczej „operacji specjalnej” natychmiast powiadomili administrację Borispolia od której otrzymali kategoryczne zalecenie „nie pchania nosa w nie swoje sprawy”. Później do redakcji zadzwonił jeden z odpowiedzialnych pracowników byłego Ministerstwa Dochodów i Opłat, który powiedział, że według jego informacji, dzisiaj w nocy na mocy rozporządzenia jednego z „nowych przywódców” Ukrainy, do USA została przetransportowana cała rezerwa złota Ukrainy.
http://www.novorossia.org/news/6076-noch.....rainy.html

http://marucha.wordpress.com/2014/03/09/.....more-40305
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ukraina ogłosi formalne bankructwo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile