W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Narastają zwiastuny krachu   
Podobne tematy
Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić2362
Upadek papierowego pieniądza wg. Geralda Celente39
Nadchodzący kryzys systemu bankowego i hiperinflacja dolara 127
Pokaz wszystkie podobne tematy (26)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 6188
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dunkelheit




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 321
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:23, 12 Mar '08   Temat postu: Narastają zwiastuny krachu Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Zamieszanie na światowych rynkach w dalszym ciągu niebezpiecznie rośnie. Inflacja w Chinach, w lutym była najwyższa od 11 lat. Z kolei ceny ropy w Nowym Jorku pobiły dziś kolejne rekordy.

Więcej na...
http://www.hotmoney.pl/artykul/1345/1/swiat-narastajace-zwiastuny-krachu.html


Można powiedzieć, że niewykluczone jest dzisiaj że lata `30 się powtórzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:40, 12 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oby
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cortez




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:50, 12 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co oby?

Oby nie, to wszystko jest tak połączone, że dotknie.

Jeżeli ten krach to też spisek, to spiskowcy już dawno się przygotowali, nawet na tym zyskają, a cała biedna masa pójdzie sie..

Oby nie.
_________________
"Sekretarz generalny ONZ, Kofi Annan mówi, że nie widzi żadnych powodów dla, których należałoby zaatakować Irak. A ja widzę ich aż pięć: Shell, Exxon, Mobil, Texaco i BP." - Jay Leno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 12 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oby tak - to wszystko musi pojsc sie bujać! ten caly system jest zły... ten cały materializm i konsumpcjonizm blee zaraz zwymiotuje! niech ludzie nauczą sie żyć bardzo skromnie i tyle! beda wolni i szczesliwi bo zycie w dobrobycie to gówno a nie życie! zmanipulowali umysłami ludzi a ja jestem za krachem totalnym wszystkiego - wrócmy do epoki kamienia jak mówił John Zerzan! jestem za tym!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dunkelheit




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 321
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:21, 12 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że wyspa ma wiele racji w tym co mówi Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 12 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyspa, postoisz w kolejce po darmową zupkę, to ci przejdzie te chciejstwo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dunkelheit




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 321
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 12 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czasem lepiej postać w kolejce po darmową zupkę na wolności niż dostać czipa zupełnie za free i to bez kolejki Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
$iemo




Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 210
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:51, 12 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyspa, a co zrobisz jak ząb zaboli?
_________________
...Nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Greg




Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:14, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak dostaniecie Chipa w zamian za zupkę Question

Tak myśle że będzie to idealny moment na takie ruchy, niepokorni wymrą, albo spokornieją, a reszta się zgodzi na wszystko, byleby przeżyć...

Czy nastąpi kryzys - TAK, kiedy - nie wiem...

Ale jak nastąpi to przyćmi kryzys lat 30'tych, będzie porównywany raczej do Epidemii dzumy w Europie XIV wieku, kiedy to populacja zmiejszyła się o 60%, a w niektórych rejonach o 100% (umarli wszyscy)

Jak się zabezpieczyć Question
Jedyne co mi przychodzi do głowy to zapas konserw, wojskowego chleba (5 lat można jeść) a do tego AKM lub AK 74(zwany kałachem) i około 1000 magazynków po 30 naboi Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:17, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do tego co podał Greg dodam:
dobre filtry do wody, podstawowe leki, zapalniczki, świeczki lub lampy naftowe, dużo prezerwatyw i coś do czytania Smile
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:00, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E...tam, konserwy, kalach, filtry itp.
To są produkty, które się zużyją i co wówczas?
Kicha...
Najważniejsze to książki - hehe
Ja jestem dzieckiem PRL-u i nam wmawiano: książka jest największym orężem w walce z nieprzyjacielem, książka pokaże ci jak przeżyć w lesie, jak leczyć (oczywiście nie wszystko) jak budować schronienie i setki innych ważnych spraw.
Do tego potrzeba jedynie rąk i trochę światłaSmile
Tak więc czytajcie książki!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leski




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 307
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:03, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krach jest niemal pewny w najbliższym czasie. Aż strach nieco ogarnia. Wydaje mi się że musi nastąpić przed atakiem na Iran lub równolegle. Wtedy świat nie posądzi USA o wywołanie piekła które jest niemal pewne przy konflikcie w Zatoce Perskiej. A ci którzy twierdza że kryzys jest dobrym rozwiązaniem niech pomyślą: Kto jest w ten kryzys zamieszany? Kto na tym skorzysta? Jak się skończyło w latach '30? Jakie to przyniesie zmiany?
_________________
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
Fryderyk Nietzsche
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nobody




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:09, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem każdy ma po trochu rację Smile
I @wyspa ze swoimi ideałami, słusznymi, acz utopijnymi - ja też wolałbym aby ten świat upadł! Ząb jak boli można wyrwać, wybić - kiedyś nie było ważne ile ich masz Cool
I @Greg ze swoją spiżarnią - choć dodałbym do niej, orócz konserw i filtrów do wody, leki (antybiotyki o dużym spektrum działania i przeciwbólowe), a także maski przeciwgazowe. O zakupie porządnego noża bojowego (na początek) myślę już od dawna.
I @Góral_ ma rację, bez wiedzy o tym jak przeżyć na nic się zda cała reszta! Pewnie jest w nas wiele intuicji do tego jak przeżyć, ale fachowa literatura może czsem uratować życie (encyklopedia medyczna również).
No i @Leski ma rację... choć to martwi mnie najbradziej.
Jestem przekonany, że do krachu dojdzie, ale nie będzie on "oczyszczeniem", przedwiośniem nowego systemu, ale zwykłą manipulacją i kolejnym krokiem w kierunku NWO. Tak, kryzys lat 30 uderzył przede wszystkim w zwykłych ludzi, a skorzystali na nim najbgatsi - niewielu wie, że to oni go własnie wywołali! Po kryzysie byli jeszcze silniejsi niż przed nim, a niech nikt nie zapomina, że pokłosiem tych wydarzeń była II Wojna Światowa (ktoś myśli inaczej?).
Czy możemy temu przeciwdziałać? Nie sądzę.
Co możemy zrobić? Przygotować się Smile

Co do pytania o to kiedy... Są sposoby by to określić, takie "czasomierze". Oto jeden z nich:
http://www.bankier.pl/inwestowanie/narze.....indicator= Twisted Evil
_________________
amicus Plato, sed magis amica veritas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Greg




Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:16, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nobody to jest analiza techniczna, napewno nie określisz tym kiedy nastąpi załamanie gospodarcze swiata, bo zalezy ono od miliona zmienncyh...

goral_ - co mozesz polecić, może jakieś tytuły Question Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:19, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dunkelheit: dobrze gadasz

frasobliwy: nie przeszkadza mi czekanie po zupke - wole biede niz luksusy Smile moze to brzmi dziwnie ale ja podzielam w 100% to co mowi John Zerzan i bardzo mi sie podoba jego zycie i sam staram sie takie prowadzic na tyle na ile umiem a skupiam sie najbardziej na nie byciu nałogowym KONSUMENTEM! kupowac jak najmniej... i zaspokajac swoje podstawowe potrzeby takie jak jedzenie, picie, dach nad głową i nie wazne czy pieniążki zbierają się na kupce... poprostu upychac do skarbonki ale dalej żyć skromnie bo zycie skromne daje wolnosc ktorej nie mają osoby żyjące w luksusie! Smile

$iemo: moze nie wszystko zostanie zniszczone a wszystko co bedzie służyć innym jak praca dentystów wciąż bedzie funkcjonowac ale bez całego tego systemu nad głową, tylko wszystko bedzie pracą dla bliźniego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nieznajomy




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 219
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyspa napisał:
dunkelheit: dobrze gadasz

frasobliwy: nie przeszkadza mi czekanie po zupke - wole biede niz luksusy Smile moze to brzmi dziwnie ale ja podzielam w 100% to co mowi John Zerzan i bardzo mi sie podoba jego zycie i sam staram sie takie prowadzic na tyle na ile umiem a skupiam sie najbardziej na nie byciu nałogowym KONSUMENTEM! kupowac jak najmniej... i zaspokajac swoje podstawowe potrzeby takie jak jedzenie, picie, dach nad głową i nie wazne czy pieniążki zbierają się na kupce... poprostu upychac do skarbonki ale dalej żyć skromnie bo zycie skromne daje wolnosc ktorej nie mają osoby żyjące w luksusie! Smile

$iemo: moze nie wszystko zostanie zniszczone a wszystko co bedzie służyć innym jak praca dentystów wciąż bedzie funkcjonowac ale bez całego tego systemu nad głową, tylko wszystko bedzie pracą dla bliźniego...


Gadasz jak propagandzista komunistyczny Razz Smile
_________________
Ludzie-tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przekonamy się o wszystkim już niedługo-na to wygląda Cool
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:54, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisałem juź dawno temu: jak ktoś obniża stopy procentowe w sytuacji gdy na rynku jest nadmiar pieniądza to albo jest idiotą albo sabotażystą...

ropa idzie w górę do 110 $/b bo dolar traci na wartości na łeb na szyję...

a tłum idiotów siedzących w gotującym się garnku krzyczy: dorzucajcie drew!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
drake




Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 34
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:08, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar .... z całym szacunkiem, ale w przypadku USA (a o nich myślisz) nie jest to sabotaż ponieważ ....

1. oni produkują pieniądz i go eksportują w świat
2. i jednocześnie mają nad jego ilością na rynku światowym kontrolę (przynajmniej częściową) poprzez właśnie ropę Irak + rodzina Saudów + cichy układ z Rosją
3. całe zamieszanie uderza przede wszystkim w Chiny i O TO CHODZI ! USA

w tej chwili w tej całej maszynerii przeszkadza tylko IRAN i Wenezuela (ze swoją ropą)

TO tak w największym skrócie !!!! (na ten temat można napisać książkę)

a tak na marginesie to zakładając, że celem długofalowym są Chiny (w sensie dominacji światowej) to z niechęcią ! ale ostatecznie zgadzam się z taką metodą w imię zachowania kultury białego człowieka ! ......... mimo że zdaję sobie sprawę że ucierpią miliony ludzi .....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:51, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiedz mi w jaki sposób uderza to w Chiny? równie dobrze uderza w strefę euro...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
drake




Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 34
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:08, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. chiny posiadają największe rezerwy $
2. chiny eksportują w 80 % do strefy $
3. chiny obecnie są zmuszone wydawać ogromne ilości $ w infrastrukturę związaną z olimpiadą
4. chiny mają znikomy rynek wewnętrzny na produkcję którą eksportują (przy słabym dolarze cena produktu nie jest konkurencyjna i produkt może zostać sprzedany tylko na rynku wewnętrznym, który w chinach - pomimo tylu ludzi - nie wchłonie tej produkcji)
5. topniejące rezerwy walutowe spowalniają nakłady na armię
6. aby dalej utrzymać się z eksportem na tym samym poziomie Chiny muszą obniżać koszty pracy (teraz pracują po 15 h .... po 18h się już nie da) a przede wszystkim POZYSKIWAĆ TANIEJ ENERGIĘ !!!
7. energię i półprodukty z nia związane kontrolują bezpośrednio lub pośrednio poprzez $ właśnie USA

jednym słowem obecnie rządzi producent zielonego papieru czyli USA ................ przynajmniej dopóki ktoś nie przekona świata że to tylko papier ................. ale jeśli taki się znajdzie to zostanie kolejnym Saddammem, Mussolinim, Bin Ladenem, Ahmadineżad .....


oczywiście to w dalszym ciągu jest bardzo duży skrót myslowo-faktograficzny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drake




Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 34
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........... i jeszcze dodam że Rosji taka "wojna" z Chinami jest bardzo na rękę .................... co zresztą widać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tej! "drake" możesz podesłać jakieś materiały czy też linki? i jak bym mógł prosić kolejność w jakiej powinno się to czytaćVery Happy(lub oglądać) temat mnie interesuje przedewszystkim mi chodzi o Chiny i Rosje "powiązania" z usa.

Ps. Jeszcze mnie interesuje w jaki sposób "POŁLEND" jest powiązany z tym wszystkim( i przez kogo). Jak coś macie to ładujcie, z góry dzięki:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leski




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 307
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:41, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafne spostrzeżenie. Ma to ręce i nogi. Dolar spada a dług USA wobec Chin razem z nim. A Chiny to największy ich wierzyciel, sponsoruje wojnę na Bliskim Wschodzie. Załamanie gospodarcze najbardziej zrujnuje właśnie ChRL. Jakaś połowa ich przemysłu padnie w kilka dni, a może godzin. Giełdy reagują szybko. I niemal pewne jest że USrAel zaproponuje im pomoc w zamian za weksle. Oczywiście przy okazji po cichu wykupując ich majątek. Iście szatański plan...
_________________
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
Fryderyk Nietzsche
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:56, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tyle że załamanie waluty powoduje jedną rzecz: popyt na amerykańskie obligacje zacznie lawinowo spadać... i z czego tu teraz finansować kolejną wojenkę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Narastają zwiastuny krachu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile