W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nadchodzący kryzys systemu bankowego i hiperinflacja dolara   
Podobne tematy
Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić2362
Upadek papierowego pieniądza wg. Geralda Celente39
Ucieknij inflacji, zabezpiecz się - złoto i srebro266
Pokaz wszystkie podobne tematy (26)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 31558
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 03 Wrz '07   Temat postu: Nadchodzący kryzys systemu bankowego i hiperinflacja dolara Odpowiedz z cytatem

Niebawem będziemy świadkami spektakularnych wydarzeń - paniczna wyprzedaż akcji na giełdach, hiperinflacja dolara, szturm na banki...
Kryzys systemowy którego niebawem będziemy świadkami bez wątpienia wpłynie na życie każdego z nas.
Dlatego istotne jest byśmy o jego przyczynach i skutkach dowiedzieli się możliwie jak najwięcej i wyszukali wzajemnie możliwości zabezpieczenia się na te niepewne czasy.

Polecam następujące materiały:


Alex Jones Show - wywiad z Dr. Jerome R. Corsi (http://en.wikipedia.org/wiki/Jerome_Corsi)
http://drcorsi.patrz.pl/

Guns and Butter" z dnia 29.08.2007 r.
Wywiad z ekonomistą, historykiem i autorem Webster Tarpley'em,
tytuł audycji "The U.S. Banking System - Too Big To Bail Out"

http://www.kpfa.org/archives/index.php?arch=22000
www.gunsandbutter2908.patrz.pl


Polecam też ostatni artykuł Webstera na temat hiperinflacji dolara:
"Helicopter Ben Releases Dollar Hyperinflation"
http://www.911blogger.com/node/10634


"Guns and Butter" wednesday, August 22nd, 2007
The Plot to Shift Taxes Off Wealth Onto Wage Earners: An interview with financial economist and historian, Dr. Michael Hudson.
http://www.kpfa.org/archives/index.php?arch=21884
www.gunsandbutter2208.patrz.pl

"Guns and Butter" wednesday, August 15th, 2007
From Cold War to Class War: Interview with financial economist and historian, Dr. Michael Hudson.
http://www.kpfa.org/archives/index.php?arch=21767
www.audycja.radia.guns.and.butter.z.dnia.15.08.2007.patrz.pl

"Guns and Butter" wednesday, March 14th, 2007
America: Host or Parasite? Interview with economist, Dr. Michael Hudson
http://www.kpfa.org/archives/index.php?arch=19173
www.gunsandbutter1403.patrz.pl


Podstawy o tym czym jest dzisiejszy pieniądz oraz kto i jak go tworzy dowiecie się z szalenie ciekawych wykładów:

"Wheat Receipts" by Dr. Stuart Crane
http://wheat.patrz.pl/

"Creature From The Jekyll Island" by G.Edward Griffin
http://creature.patrz.pl/

oraz równie ciekawego filmu:

"Money As Debt" z polskimi napisami
www.money.patrz.pl

Dla bardziej zaawansowanych:

WIZARDS OF MONEY
www.wom.patrz.pl
http://www.robinupton.com/people/WizardsOfMoney/


Więcej na stronie:
www.infowars.patrz.pl
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 04 Wrz '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak z tym kryzysem i hiperinflacją w najbliższym czasie, bo od kilku lat zapowiadają że coś takiego nadejdzie i nic.
w każdym razie faktycznie wygląda na to że większość dolarów na świecie w istocie jest pożyczona z niczego przez rząd usa od banku rezerwy federalnej.
mi też przydałaby się taka rezerwa Smile
w kazdym razie z ekonomicznego punktu widzenia taka sytuacja na pewno dobrze skonczyc sie nie moze. dolar słabnie z roku na rok - w dłuższej perspektywie straci na pewno, ale czy nastąpi jego gwałowny krach to nie wiem. sobie zobacze, na szczescie nie posiadam Smile



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 05 Wrz '07   Temat postu: Zapraszam na przejażdżkę kolejką górską... Odpowiedz z cytatem

Zapraszam na przejażdżkę kolejką górską... po wykresie cen nieruchomości w USA w latach 1890 - 2006.

http://www.speculativebubble.com/videos/real-estate-roller-coaster.php




W chwili kiedy ta kolejka ruszy w dół zacznie się prawdziwy Meksyk (a raczej Argentyna Smile
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:10, 21 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://gielda.onet.pl/g,1677330,wiadomosci.html

No cóż, by formalności stało się zadość ...

a nie mówiłem? Smile
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tiesto12




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:21, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczycie co dzis i jutro bedzie sie działo na giełdach - totalny krach i bessa, ciekawe jak dlugo to potrwa. Slyszalem porownania tego kryzysu do kryzysu 1929 roku. Wg mnie s a to porownana przesadzone. Obecna swiatowa gospodarka nie jest juz tak zalezna od gospodarki USA. Co o tym myslicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:10, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JackBlood!!! A nie mówiliśmy!!! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morgan666




Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:25, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe jak to spiewal Kazik.. "ostateczny krach systemu korporacji, wizualizuje owszem sie..." ciekawe jak to bedzie... chyba czas dolara dobiega konca
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spektrometr




Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 132
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:31, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiesto12 napisał:
... Obecna swiatowa gospodarka nie jest juz tak zalezna od gospodarki USA...


Jest zależna i to w dużym stopniu. To system naczyń połączonych, szczególnie pomiędzy największymi giełdami.

Należy pamiętać także o największych amerykańskich bankach one mają szczególny wpływ na gospodarkę światową. Problemy tychże banków to problemy w skali globalnej.

Przykładem kryzysu amerykańskiego systemu bankowego jest J.P Morgan Chase. Posiadał on 713 mld USD w aktywach i aż 26 bilionów (sic) USD w derywatywach, czyli transakcjach o wysokim stopniu ryzyka. Od początku roku 2001 - 2003 kapitalizacja rynkowa J.P Morgan Chase spadła ze 106 mld do 33 mld. Ogółem banki amerykańskie posiadały inwestycje w derwatywach aż 81 razy większe od wartości ich kapitału własnego, 13 razy większe od pakietu kredytowego i ponad 7 razy większe od aktywów.
Drugie miejsce pod względem wielkości pakietu derywatyw po J.P Morgan Chase posiada Bank America z 10 bilionami USD, a trzecie Citygroup z 9 bilionami USD utopionymi w instrumentach pochodnych.
Dziś te wartości z pewnością są jeszcze większe

Zdecydowana większość zadłużenia (kredytów i pustego pieniądza) to tylko zapisy księgowe. W rzeczywistości nie ma nawet 1%, realnych pieniędzy w obrocie, wobec wielkości długów.

Podsumowując: obecna sytuacja to równia pochyła, szczególnie dla dolara
_________________
Błędem jest jedynie założenie, że w świecie obowiązują prawa logiki klasycznej.
Tymczasem świat trzeba badać, a nie przyjmować założenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:32, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po czym poznać, że był krach? Po krwi na chodnikach Wall Street...
To, że ludzie w krawatach jeszcze nie skakali z okien jest dowodem na to, że najgorsze jeszcze przed nami.

Raz jeszcze polecam audiobooka o krachu z 1929 r.
www.1929.patrz.pl

A o przyczynach kryzysu dowiecie się co nie co ze stronki:
www.patrz.pl/infowars

Tam polecam w szczególności wszystkie materiały autorstwa i z udziałem Dr Michaela Hudsona.

Artykuł:
"Saving,Asset-Price Inflation and Debt-Induced Deflation"
www.hudsonsaving.patrz.pl

wykład:
Dr Michael Hudson on the current real estate market www.hudsonrealestates.patrz.pl/

i wywiady:

www.hudsondebt.patrz.pl

Historia długu i kredytu - od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy oraz wyjaśnienie przyczyn obecnego kryzysu ekonomicznego w USA.

Dr Michael Hudson w radiu Guns and Butter

www.gunsandbutter260907.patrz.pl
www.gunsandbutter2208.patrz.pl
http://audycja.radia.guns.and.butter.z.dnia.15.08.2007.patrz.pl
www.gunsandbutter1403.patrz.pl

Więcej na stronie Dr Hudsona: www.michael-hudson.com

Nie mniej ciekawie i trochę z innej perspektywy obecny kryzys wyjaśnia znany nam z 911truth - Webster Tarpley. Polecam wywiady z nim z radia Guns and Butter:
www.gunsandbutter190907.patrz.pl
www.gunsandbutter2908.patrz.pl
www.helicopterben.patrz.pl
Webster mówi sporo właśnie o funduszach hedgingowych (hedge funds) które pozostawiają po sobie największe spustoszenie w systemie bankowym.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fundusz_hedgingowy
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:55, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W danym momencie opłaca inwestować w fundusze inwestycyjne bo jednostka jest tania a później zawsze można odkupić ...
Wszystko ma swoje plusy i minusy.
PS. W UK już dawno z okien skakali ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:10, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotr147 napisał:
W danym momencie opłaca inwestować w fundusze inwestycyjne bo jednostka jest tania a później zawsze można odkupić.

nie gadasz dobrze

Właśnie wtopiłem 16k na chińskim 8k pacyfiku i 26k na wschodzących.
A czułem że do połowy stycznia trzeba pogonić te fundusze.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:40, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba:

Straciłeś wartość jednostki a nie jednostkę.
Poczekaj aż wróci do normalnego życia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:54, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz bardziej wku....o mnie to że zamiast pujść za głosem serca poszedłem za głosem lenia. Po prostu nie chciało mi sie w kolejkach stać jak bym tego 14 pogonił te fundusze a jutro bym je kupił to za tydzień był bym ze 30k do przodu. No chyba że jakiś gnojki coś majstrują grubego.

piotr147 napisał:
To trzeba było pomyśleć i zadziałać + obsługa TFI przez bankowość internetową ...

Teraz już wiem



A zauważyliście taką prawidłowość że jak dolar rośnie to akcje idą w dół.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:58, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To trzeba było pomyśleć i zadziałać + obsługa TFI przez bankowość internetową ...

<edit> yyy jesteś 30 tys. do tyłu - dobrze rozumiem to 30k?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:40, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dolar traci szybciej niż rosną ceny akcji w US. Zagraniczni inwestorzy wycofują się w Wall Street.

Ja już w zeszłym roku radziłem wszystkim trzymać się od giełdy z daleka i kupić złoto.
Sam zlikwidowałem nawet 3 filar w Commercial Union i kupiłem za to złoto - niewiele tego ale zawsze (za ok 550$/uncję) Smile. Koleś z CU pyta się mnie dlaczego likwiduję? Powiedziałem mu, że za 12-24 miesięcy będzie krach (chyba nawet wyraziłem to jako "globalny finansowy armagedon przy którym krach z 1929 będzie wyglądał jak niedzielny piknik" Twisted Evil)
Ciekawe co koleś sobie dzisiaj myśli... "medium jakieś czy co?". Laughing

Co mi przypomina kawał o Bacy, który piłował gałąź na której siedział. Turysta mówi mu, że zaraz spadnie. Baca oczywiście ignorował kolejne ostrzeżenia. W końcu gałąź się złamała i Baca przyziemił. Po tym jak odzyskał przytomność mówi do siebie: "Ki czort? Medium jakieś czy co?".

Niezły był też motyw jak w zeszłym roku (chyba zaraz po tym jak dostaliśmy ME2012) rozmawiałem ze znajomym dyrektorem regionu jednego z większych banków. Padła z jego strony różowiutka przepowiednia: "10 lat prosperity". Czyli 10 lat wzrostów cen akcji, nieruchomości - finansowa idylla jednym słowem. Na co ja mówię za 12 -24 miesięcy będzie krach... Oczywiście nikt tego co mówiłem, poważnie wtedy nie potraktował. Pesymista, alarmista i w ogóle zwolennik "teorii spiskowych" - tak mnie zgodnym chórem okrzyknięto.

Minęło 12 miesięcy i z dumą mogę dać upust swojej próżności mówiąc:
"a nie mówiłem?"
Na co słyszę co?
"Wykrakałeś!!!" Laughing
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Spektrometr




Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 132
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:38, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Fed obniżył stopy procentowe o 75 pkt. bazowych

Amerykańska Rezerwa Federalna na niezapowiedzianym posiedzeniu obniżyła stopę funduszy federalnych aż o 75 pkt. bazowych, sprowadzając ją do poziomu 3,50%. W górę poszły giełdowe indeksy a dolar osłabł.

Obniżenie stóp procentowych w USA na niezapowiedzianych posiedzeniach zdarza się niezmiernie rzadko - ostatni raz taka sytuacja zdarzyła się w sierpniu ubiegłego roku, ale wtedy obniżeniu uległa tylko stopa dyskontowa. Analityków zaskakuje też skala obniżki - na początku roku mówiło się o cięciu rzędu 50 pkt. bazowych, a jeszcze w grudniu liczono na obniżkę w granicach 0,25 pkt. proc.



W uzasadnieniu tej decyzji Fed napisał, że nadzwyczajna obniżka ceny pieniądza wynika ze wzrostu ryzyka spowolnienia tegorocznego wzrostu gospodarczego. Amerykańskie władze monetarne są zaniepokojone spadkiem dostępności kredytu dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych oraz załamaniem w budownictwie mieszkaniowym i pogarszającą się kondycją rynku pracy

W ten sposób Rezerwa Federalna uchroniła Wall Street przed największym spadkiem od czasu ataków terrorystycznych z 11. września 2001 roku - ostro w górę poszły notowania kontraktów terminowych na nowojorskie indeksy giełdowe. Tym samym Fed dał szansę amerykańskim inwestorom na przemyślenie swoich decyzji i opanowanie własnych emocji.

Rynek walutowy zareagował przeceną dolara, który w trakcie zaledwie minuty stracił względem euro około 80 pipsów. Po tym ruchu kurs EUR/USD ustabilizował się na poziomie 1,4573$. Wzrostami zareagowały też europejskie giełdy - główne indeksy w Londynie, Frankfurcie i Paryżu szybko zdołały wyjść na plus. Pozytywnie zareagowała też warszawska giełda - o godzinie 14:40 WIG20 rósł o 1,78%.

K.K.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Fed-obni.....01979.html


Kolejny strumień pustych dolarów i błędne koło się zamyka.
Rolling Eyes
_________________
Błędem jest jedynie założenie, że w świecie obowiązują prawa logiki klasycznej.
Tymczasem świat trzeba badać, a nie przyjmować założenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:55, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@JackBlood, parę dni temu w wiadomościach jakiś ekspert od finansów przekonywał telewidzów, że nie ma żadnych realnych podstaw do krachu na giełdzie. Jego zdaniem jedyne co może giełdzie zaszkodzić to niekompetentni inwestorzy, którzy ze strachu sprzedają akcje...

Inaczej mówiąc: jeśli krach będzie to nie przez Busha i absurdalny system bankowo-ekonomiczny, ale... przez nas - niekompetentnych inwestorów Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:27, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam uspakajające artykuły "ekspertów" na onecie, którzy z uporem maniaka powtarzają, że mamy tu do czynienia z niczym innym jak psychologią tłumu.
A pod tymi artykułami pojawiają się posty typu: "Mam 50 tyś w funduszach. Co się dzieje? Co mam robić?"

.. czytam i się zastanawiam... co mi to przypomina?

... no i sobie przypomniałem:)



Samolot tureckich linii lotniczych leci z Ankary do Nowego Jorku. Na pokładzie znajdują się sami Amerykanie, którzy wracają z wakacji. Gdy są już nad Atlantykiem nagle eksploduje jeden z silników. Pasażerowie są w szoku, więc aby uspokoić sytuację odzywa się turecki kapitan i mów do nich łamanym angielskim:
-Hello, this is your captain, speaking first time, don't panic, everything is good, everything is ok. Thanks you for your attention.
Ludzie się trochę uspokoili i lecą dalej, gdy po 15 min wybucha drugi silnik, wiec samolot traci już swoją sterowność. Znowu popadają w panikę, zaczynają się ze sobą żegnać. W głośnikach znowu słychać głos kapitana:
- Hello, this is your captain speaking second time, don't panic, everything is good, everything is ok. Thanks you for your attention.
Ludzi tym razem nie uspokoiły te słowa, tym bardziej że po kolejnych 10 minutach odpada tył samolotu i samolot spadł do oceanu. Ludzie niewiedzą co robić, niektórzy popełniają samobójstwo, reszta wpada w panikę, zaczyna płakać, krzyczeć, po prostu tragedia. Ale w głośnikach słychać głos kapitana:
- Hello, this is your captain, speaking last time, passengers who can swim please jump to the water right now, passengers who can not swim, thank you for your attention. Laughing
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:45, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie gadam o tym z kolesiami w robocie. Jeden znalazł dziś artykuł w Financial Times, gdzie George Soros pisze, że jest to już największy kryzys finansowy od czasów II W.Ś.

http://www.ft.com/cms/s/0/1a7af090-c956-11dc-9807-000077b07658.html

Ale jakoś mi nie smutno... Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:56, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Właśnie gadam o tym z kolesiami w robocie. Jeden znalazł dziś artykuł w Financial Times, gdzie George Soros pisze, że jest to już największy kryzys finansowy od czasów II W.Ś.
...Ale jakoś mi nie smutno...


mi też Wink
_________________
"...Nie nasyci się oko patrzeniem
ani ucho napełni słuchaniem..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
carolski123




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 84
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:32, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smutno będzie jak się wszystko do końca posypie, bedzie gorzej niż 2 1929, bo jakby nie patrzeć to odbije się na naszym poziomie życia
_________________
viewtopic.php?t=1307

"Zaiste w ciekawych czasach przyszło nam żyć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ender




Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 35
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:54, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

carolski123 napisał:
smutno będzie jak się wszystko do końca posypie, bedzie gorzej niż 2 1929, bo jakby nie patrzeć to odbije się na naszym poziomie życia


A niech sie posypie , Polacy sobie dadzą radę , za komuny była walka o przetrwanie każdego dnia (kolejki, kombinowanie ..) a bogate narody niech dostaną trochę po dupie to spokornieją Smile
Wyceny akcji będą bardzo atrakcyjne ... kupi sie , poczeka

A po drugie , może w końcu ludzie zaczną "być" a nie "mieć" , moze skonczy sie ta chora konsumpcja , ehh
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:24, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie tak. Przy odpowienio dużym kryzysie firmy bankrutują i kupowanie akcji nie ma sensu. Nawet tanich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jarod




Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 2
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:03, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
@JackBlood, parę dni temu w wiadomościach jakiś ekspert od finansów przekonywał telewidzów, że nie ma żadnych realnych podstaw do krachu na giełdzie. Jego zdaniem jedyne co może giełdzie zaszkodzić to niekompetentni inwestorzy, którzy ze strachu sprzedają akcje...

Inaczej mówiąc: jeśli krach będzie to nie przez Busha i absurdalny system bankowo-ekonomiczny, ale... przez nas - niekompetentnych inwestorów Laughing



Jak sądzę ekspert o którym piszesz wypowiadał się o naszej rodzimej giełdzie. Też uważam, że nie jest ona do tego stopnia powiązana z giełdą za oceanem by każde wahnięcie tam powodowało identyczny skutek u nas, niestety okazuje się, że czasem najlepsze raporty finansowe polskich spółek nie mają żadnego odzwierciedlenia w kursie akcji bo ..... spada za oceanem. To jest idiotyczne, zwłaszcza, ze w ostatnim czasie wiele podmiotów europejskich kupowało spółki w USA, korzystając z "promocji", do tego grona zaliczają się też polskie firmy.

Stąd wydaje mi się, ze to co się u nas działo przez ostatnie 2 tygodnie miało bardziej podłoże psychologiczne niż ekonomiczne.

Ps. mnie niestety z tego powodu jednak smutno ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:46, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety obecnego kryzysu nie da się już naprawić kolejną bańką inflacyjną.

Dług USA wzbija się podnad 9 bilionów dolarów.
Tu dokładniejsze dane: http://zfacts.com/p/461.html

Deficyt handlowy nadal ok 60 MLD $.
Niebawem ceny nieruchomości zaczną lecieć na łeb na szyję.
Po prostu inne kraje zaczynają rozumieć, że USA nawet jak by miało ochotę (a nie ma) to i tak nie jest w stanie spłacić tego długu. Mało kto wierzy, że obywatele USA mieli by przez następne 20 lat żyć o chlebie i wodzie i wszystko co zarobią oddawać do Chin, Japonii, Europy... niby dlaczego mają to robić? 5000 głowic nuklearnych o łącznej sile 150 000 x Hiroszima (www.oreo.patrz.pl), 18 nuklearnych okrętów podwodnych w tym 14 z głowicami nuklearnymi), 170 baz wojskowych w różnych miejscach świata, 600 mld $ rocznie na obronę... kto śmie podskoczyć?

FED pompuje pieniądze bez pokrycia. Bernanki ciężko pracuje na swój przydomek "Helicopter Ben" który nadano mu za to że powiedział że w razie kryzysu zapakuje tony banknotów na helikoptery i będzie je zrzucał nad miastami. Ameryka podąża droga która doprowadziła Niemcy w 1923 do hiperinflacji.

Powiem tak. Psychologią można tłumaczyć nie to że ludzie panikują, lecz to, że tak słabo i nie wszyscy. To oczywisty dowód, że ludzie nie tylko nie posiadają podstawowej wiedzy na temat prawdziwej ekonomii to na dodatek nie trafiają do nich prawdziwe dane na których podstawie można by wyciągnąć jakiś wartościowy wniosek i podjąć właściwą decyzję. Widzę po wypowiedziach na forach i wśród znajomych.

Kto ma ambicje i zna angielski dowie się najistotniejszych rzeczy z materiałów na stronie: www.patrz.pl/infowars

Co nie co wyjaśniłem już przy okazji wątku
Albert Einstein - Dlaczego socjalizm?
viewtopic.php?t=1545

Dzisiaj giełda jest tylko dla niedźwiedzi. Jak ktoś umiecie grać na opcjach - może zarobić (choć to też jest hazard).
Jedno jest pewne. Największe spadki jeszcze przed nami.
"It means buckle your seatbelt, Dorothy, 'cause Kansas is going bye-bye."
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nadchodzący kryzys systemu bankowego i hiperinflacja dolara
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile