W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Samolot z prezydentem rozbił się w Smoleńsku  
Podobne tematy
Smoleńsk, amerykańskie Know How, kooperacja 11
Smoleńsk jako czysta propaganda (niczego nie było) 13
Czyje to służby specjalne szczują 8
Pokaz wszystkie podobne tematy (15)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
101 gł.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 439255
Strona:  «   1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 132, 133, 134   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JAR




Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:37, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
JAR napisał:
@Bimi
Zdaje mi sie, ze dzialasz wbrew regulom ktore obowiazuja na tym forum... Jezeli nie masz pewnych 100% informacji odnosnie tego co sie dzialo na pokladzie (niestety bezposrednim swiadkiem katastrofy nie byles i na pokladzie w kokpicie pilotow rowniez nie siedziales) to nie probuj nam wmowic ze to na pewno byl wypadek...

Piszesz tak jakbyś to ty ustalał reguły na forum - dobry żart Smile

Co do drugiego zdania; zapewniam cię że mam 100% pewności że ty i tobie wtórujący piewcy intelektu i patriotycznego oddania głąba Kaczyńskiego gówno wiecie zarówno o pilotowaniu samolotów, o przepisach lotniczych, jak i o samej tej sprawie. I tak samo jak ja gówno wiecie n.t. tego co się działo w kokpicie. Za to bezpodstawnie wysnuwacie przeróżne teorie - eksperci od wysokościomierzy kurwa mać się znaleźli.
Jedyny wkład jaki mieliście w ten wątek (wątek który istotnie kiedyś mógł jeszcze posłużyć do ustalenia szczegółów tej katastrofy) to wszechobecny zamęt i dezinformacja - ja jestem laikiem od lotów, ale mimo to widzę, że praktycznie z każdego posta wypływa wasza niewiedza i fanatyczna stronniczość.

Nie mam zamiaru wam wmawiać że to nie był wypadek. Mam zamiar wam wmawiać, że jesteście bandą fanatycznych młotów, którzy prędzej uwikłają w tą sprawę UFO niż przyznają że ich super prezydent był najgłupszą - najbardziej nieodpowiedzialną głową państwa w historii nowożytnej Polski.

Niestety ta prawda jest dla was niestrawna - ale jest to wyłącznie wasz problem, na pewno nie mój.
Za to ty wiesz najlepiej ze wszystkich. Leciales zapewne tym samolotem i wiesz lepiej niz inni. Zdaje sie ze dyskusja z toba jest bezsensowna. Moze zamkniesz to forum, bo nie potrafisz trzymac emocji na wodzy i trzymac sie zasad ktore umozliwiaja dotarcie do prawdy, nawet jezeli ta prawda jest niemoznosc jej ustalenia...

Niewielu osmiela sie to robic...buhaha. Ty na pewno do nich nie nalezysz.

A teraz mozesz mnie zbanowac...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:39, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prędzej zamknę ciebie, bo obok "zasad ktore umozliwiaja dotarcie do prawdy" to ty nigdy nawet nie stałeś.

JAR napisał:
Niewielu osmiela sie to robic...buhaha. Ty na pewno do nich nie nalezysz.

No, ewidentnie moje "to" różni się od twojego "to".
Ja wiem czym jest twoje "to" - dziecinadą.
Kto wie, być może kiedyś ty dowiesz się czym jest moje "to". Smile
A na razie nie mamy o czym gadać, synku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
deczart




Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:41, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s.i.c. napisał:
przed chwila podano w rmf wiadomosc o ktorej wczesniej czytalem na forum lotniczym i powiem wam szczerze ze zaczynam byc coraz bardziej pewien ze tak wlasnie bylo... wklejam fragment wypowiedzi z tamtego forum:

"...Zastanawia mnie jeszcze jedno, kontroler mocno podkreśla, że załoga miała problemy z liczebnikami, co wydaje mi się absolutnie nieprawdopodobne, bo nawet ja nie mając nawet podstaw rosyjskiego jestem w stanie policzyć 0-9 w tym języku, więc nawet jeśli załoga dodatkowo znała tylko kilka słów typu "pas", "ciśnienie", "lądowanie" itp. to powinna być w stanie się porozumieć. Nie chciałbym rzucać oskarżeń, ale być może załoga dostała błędne wartości ciśnienia (np. poprosiła o wartość ciśnienia tyle, że w rozumieniu QNH, a kontroler je podał, ale w rozumieniu QFE), a kontroler zdał sobie z tego sprawę już po katastrofie? ""

w rmf mowili ze podczas rozmowy sledczych z tym kontrolerem gdy zapytali go o wartosci cisnienia w QNH zdziwiony nie za bardzo wiedzial o co kaman...

I mógł barani łeb nie kumać. Na wschodzie lata się jeszcze niestety na QFE i na takie ciśnienie obowiązuje ustawienie wysokościomierza w samolocie i przeliczanie wartości numerycznych. To wciąż ruski syf z epoki króla Świerczka, lotników mają kapitalnych ale sprzęt i system kontroli powietrznej dziadowski, resztę sobie sami dopowiedzcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:45, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak kurwa chwile wcześniej wylądował samolot skoro ruski pomylił ciśnienia??
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agharto




Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:48, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

otóż w świetle tego co zaprezentowałeś w tym wątku, jak dla mnie nie masz już żadnego mandatu bym poważnie rozważał jakiekolwiek proponowane przez ciebie hipotezy związane z tą katastrofą.
nie mówiąc o informacjach jakie podajesz - wiarygodność poniżej zera.


Lk 6.42. Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę drzazgę z oka twego, belki w swym oku nie widząc?
Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby drzazgę z oka brata swego wyjąć.[/quote]
_________________
to konto jest na sprzedaż za 0.50 BTC
kontakt: lolencjusztopedzio@live.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deczart




Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:55, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
prędzej zamknę ciebie, bo obok "zasad ktore umozliwiaja dotarcie do prawdy" to ty nigdy nawet nie stałeś.

Gówno wiesz o lotnictwie i nie obrażaj ludzi, którzy w tym zawodzie pracują i wiedzą co piszą. To ty siejesz defetyzm, zamęt i fanatyczną nienawiść do innych, którzy mówią co myślą i czują.
Na administratora nadajesz się tak jak ja na księdza. Puknij się gościu w swój pusty, arogancki łeb. I siedź sobie dalej w tej Holandii, literacie z perspektywy i kreuj salonową "prawdę". To forum już dawno zeszło na psy, właśnie dzięki twojej arogancji i braku obiektywizmu. A teraz możesz mnie zbanować, mam to w najgłębszym poważaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:05, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GibkiLopez napisał:
To jak kurwa chwile wcześniej wylądował samolot skoro ruski pomylił ciśnienia??


ruski nie pomylił ciśnienia. Podał pilotom wartości ciśnienia podług ruskich standardów, a piloci piloci wklepali je do urządzenia podług standardów europejskich.
To tak jak by uznać że dwa cale to to samo co dwa centymetry. Czyli podejrzenia co do złych wskazań wysokościomierza deko się potwierdzają.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanley




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:09, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy może mi ktoś odpowiedzieć:- czy jest możliwa "wsteczna" manipulacja wpisami na jakimkolwiek forum - po fakcie?
1. http://www.kciuk.pl/Fake-W-styczniu-prze.....iu-a10543-

2. http://zosia2.samosia.pl/sam13/da382d100.....rzqw23.jpg

3. http://zosia3.samosia.pl/sam326/18551a740019d4e74bc03134/gasda.JPG

Chciałbym tylko to wiedzieć. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:09, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaczyński będzie pochowany na Wawelu... no ja pierdole...
A czym on się zasłużył dla Polski? Co zrobił? Czy Polska za jego rządów stała się potęgą?
W Polsce dzieci już nie głodują? Ja pierdole jakie zwyrodnienie ciąg dalszy... Prywata aż piszczy, może go tak od razu beatyfikować i za dwa dni ogłosić świętym wraz z małżonką bo się kurwa rozjebali w samolocie prawdopodobnie z własnej winy i jeszcze 90-parę osób na tym ucierpiało... I na Wawel z tym chłystkiem który doszedł do władzy dzięki złodziejstwu, kombinatorstwu i oszustwie?
On na Wawelu? Nie dość, że do Katynia lecieli w sprawach politycznych i zbezcześcili tym samym tamto miejsce to za te zasługi, że na polakach obcy robią kokosy Kaczora na Wawel...
Szopka... Polska to kraj idiotów. Ludzie Kaczyński nawet hymnu narodowego nie znał...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian.87




Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:10, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
GibkiLopez napisał:
To jak kurwa chwile wcześniej wylądował samolot skoro ruski pomylił ciśnienia??


ruski nie pomylił ciśnienia. Podał pilotom wartości ciśnienia podług ruskich standardów, a piloci piloci wklepali je do urządzenia podług standardów europejskich.
To tak jak by uznać że dwa cale to to samo co dwa centymetry. Czyli podejrzenia co do złych wskazań wysokościomierza deko się potwierdzają.


Tylko że ci piloci to nie gówniarze tuż po szkole tylko ludzie z doświadczeniem którzy takich lotów mają na koncie od cholery a lotnisko w Smoleńsku nie było im obce. Zresztą główny pilot znał Rosyjski perfekt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loko




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:11, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanley napisał:
Czy może mi ktoś odpowiedzieć:- czy jest możliwa "wsteczna" manipulacja wpisami na jakimkolwiek forum - po fakcie?
1. http://www.kciuk.pl/Fake-W-styczniu-prze.....iu-a10543-

2. http://zosia2.samosia.pl/sam13/da382d100.....rzqw23.jpg

3. http://zosia3.samosia.pl/sam326/18551a740019d4e74bc03134/gasda.JPG

Chciałbym tylko to wiedzieć. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Tak zamiana dat w postach to nic trudnego. Dostęp do bazy danych i już jest wszystko jak chcemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:11, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja podam dla rozluźnienia atmosfery bo widzę czarny chmury nad wami ...
zapisane przez radio-scanero-podsłuchiwaczy różnych rozmów wojskowych głównie pilotów

--------------------------------------------------------------------------------------
Zapis autentycznej rozmowy radiowej przeprowadzonej między amerykańskim okretami a Kanadyjczykami. Miała ona miejsce w październiku 1995r. u wybrzeży Nowej Funlandii. Została ujawniona przez szefa operacji morskich US Navy.
Kanadyjczycy: - Proszę o zmianę kursu o 15 stopni na południe w celu uniknięcia kolizji.
Amerykanie: - Radzimy wam zmienić kurs o 15 stopni na północ, aby uniknąć kolizji.
Kanadyjczycy: - To niemożliwe. To wy będziecie musieli zmienić kurs o 15 stopni na południe, aby uniknąć kolizji.
Amerykanie: - Mówi kapitan okrętu wojennego Stanów Zjednoczonych. Powtarzam ponownie: wy zmieńcie kurs.
Kanadyjczycy: - Nie. Powtarzam: zmieńcie kurs, aby uniknąć kolizji.
Amerykanie: - Mówi kapitan lotniskowca USS "Lincoln" - drugiego pod względem wielkości okrętu bojowego amerykańskiej marynarki wojennej floty atlantyckiej. Towarzyszą nam trzy niszczyciele, trzy krążowniki i wiele innych okrętów wspomagania. Domagam się, abyście to wy zmienili kurs o 15 stopni na północ. W innym przypadku podejmiemy kontrdziałania w celu obrony grupy!
Kanadyjczycy: - Mówi latarnia morska: wasz wybór!
--------------------------------------------------------------------------------------
Wieża: Podajcie oczekiwany czas przylotu.
Pilot: Wtorek by pasował...
--------------------------------------------------------------------------------------
Wieża: Wasza wysokość i pozycja?
Pilot: Mam 180 cm wzrostu i siedzę z przodu po lewej...
--------------------------------------------------------------------------------------
Pilot: Mamy mało paliwa. Pilnie prosimy o instrukcje...
Wieża: Jaka jest wasza pozycja? Nie ma was na radarze.
Pilot: Stoimy na pasie nr 2 i już całą wieczność czekamy na cysternę.
--------------------------------------------------------------------------------------
Pilot Alitalia, któremu piorun wyłączył pół kokpitu:
"Skoro wszystko wysiadło, nic już nie działa, wysokościomierz nic nie pokazuje...."
Po pięciu minutach nadawania odzywa się pilot innego samolotu:
"Zamknij się, umieraj jak mężczyzna"
--------------------------------------------------------------------------------------
Wieża: Jesteście Airbus 320 czy 340?
Pilot: Oczywiście, ze Airbus 340.
Wieża: W takim razie niech pan będzie łaskaw włączyć przed startem pozostałe dwa silniki.
--------------------------------------------------------------------------------------
Wieża: Żeby uniknąć hałasu, odchylcie kurs o 45 stopni w prawo.


Ps.Piloci też czasami są zabawni Smile
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:49, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby Kaczor nie podpisał Traktatu Lizbońskiego i mówił, że go już nie podpisze, co by było?


Powiem Wam: 99% użytkowników forum wymyślałoby teorie spiskowe co do tej katastrofy, zamiast jakichś 40% (patrząc na ten wątek)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:49, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Loko napisał:
Stanley napisał:
Czy może mi ktoś odpowiedzieć:- czy jest możliwa "wsteczna" manipulacja wpisami na jakimkolwiek forum - po fakcie?
1. http://www.kciuk.pl/Fake-W-styczniu-prze.....iu-a10543-

2. http://zosia2.samosia.pl/sam13/da382d100.....rzqw23.jpg

3. http://zosia3.samosia.pl/sam326/18551a740019d4e74bc03134/gasda.JPG

Chciałbym tylko to wiedzieć. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Tak zamiana dat w postach to nic trudnego. Dostęp do bazy danych i już jest wszystko jak chcemy.


teorytycznie tak, ale po co admin tego portalu miałby to robić, a tym bardziej jakiś hacker, trzeba by zweryfikować wiarygodność osób, które ten post czytały w styczniu tego roku.

Zobacz sobie tutaj wyjaśnienie tego http://www.samosia.pl/pokaz/677829/skad_.....pliwosci/2


A co do śmierci całej załogi i pasażerów w tym samolocie, wiadomo już może co mogło być przyczyną, czy zbyt duże przeciążenie, czy wybuchowa dekompresja?
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
outsider




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 25
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:19, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tej wysokości dekompresja odpada. Należy przyjąć, że samo uderzenie przy prędkości ~ 260 km/h spowodowało śmiertelne obrażenia ciała. Zresztą liczba ofiar, które są zbyt zmasakrowane na identyfikacje wskazuje na ogromne uszkodzenia. Oberwane kończyny, dekapitacja, zmiażdżenia no i pożar.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:54, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja proponowałbym eksperyment.

Proponuję zwalić winę na kontrolera lotów ruskiego i wpuścić go między ten płaczący, rozmodlony tłum ludzi.
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:24, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Voltar napisał:
Bimi napisał:
faktycznie wyglądał zupełnie inaczej gdy twierdziłeś że antena o którą zahaczył samolot stała 50m od pasa


podałem relację, że samolot zahaczył o 50-metrową antenę stojącą 1 km od pasa

kłania się czytanie ze zrozumieniem

kłania się pisanie bez podtekstów. sam się przeczytaj:
Voltar napisał:
oczywiście że miał ruski system, zamontowany przed rokiem w Samarze

a tutaj mapka poglądowa:
http://bi.gazeta.pl/im/9/7756/m7756789.jpg

co za idiota stawia 50 metrowe maszty tuż przed samym lotniskiem ??? nie wiem, nie znam się na budowie lotnisk

viewtopic.php?p=142952#142952

chyba ci ktoś usunął fragment "1 km od pasa" i zamienił na "tuż przed samym lotniskiem" Laughing

no i co z w końcu z tym ruskim systemem zamontowanym "przed rokiem na Samarze"?
zamierzasz przeprosić za dezinformowanie forumowiczów? czy dalej będziesz się zgrywał na wielce obiektywnego, w 100% bezstronnego, śledczego?

otóż w świetle tego co zaprezentowałeś w tym wątku, jak dla mnie nie masz już żadnego mandatu bym poważnie rozważał jakiekolwiek proponowane przez ciebie hipotezy związane z tą katastrofą.
nie mówiąc o informacjach jakie podajesz - wiarygodność poniżej zera.


jeśli ktoś nie rozumie slowa "50 metrowy maszt" to nie mój problem, a na mapce którą sam przekleiłeś stoi jak wół "1000 m" to chyba 1 kilometr? A może się mylę bo moja wiarygodność jest zerowa? stawianie 50-metrowych masztów przed samym lotniskiem to dla mnie absurd i to napisałem; 1 km przy pasie hamowania wynoszącym 2,5 km to mniej niż połowa pasa, no ale ok, rozumiem, że ktoś może zrozumieć "tuż przed" jak 2 metry przed...
rzuć jeszcze raz okiem na te mapkę http://bi.gazeta.pl/im/9/7756/m7756789.jpg
bo to do niej pisałem komentarz...

po drugie - napisałem, że przed rokiem zamontowano ruski system nawigacji w trakcie remontu w Samarze i tylko tyle, bo taka jest prawda, a co, może zamontowano chinski system nawigacji? to że ten system jest nowocześniejszy i niekompatybilny z tym na lotnisku, tego nie wiedziałem, bo takich danych wtedy w mediach nie podawano - przyznaje więc waląc się w piersi i obsypując głowę wiadrem popiołu

ostatni akapit - naprawdę daruj sobie hasła w stylu "nie masz żadnego mandatu, wiarygodność poniżej zera" wyciągane na podstawie niezrozumienia słownie: jednego zdania, jakoś zbyt szybko potrafisz w ferworze dyskusji bezpodstawnie obsypywać innych inwektywami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
vkali




Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 300
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:37, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Kaczyński będzie pochowany na Wawelu... no ja pierdole...
Szopka... Polska to kraj idiotów. Ludzie Kaczyński nawet hymnu narodowego nie znał...


..taki to kraj, tacy to ludzie... a na dodatek się dziwią, że zawsze i wszędzie są zdradzani i dostają po dupie, że nikt ich nie lubi, że nawet sami siebie nie lubią,..
..jest szansa, że wawel się zbuntuje i ich nie przyjmie...
_________________
www.eterofizyka.pl
www.v-tao.eu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:44, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Daniel Olbrychski odczyta apel do Rosjan
Dziś w wieczornym paśmie w telewizji TVN24 Daniel Olbrychski po polsku i po rosyjsku odczyta apel o pojednanie, jaki portal Onet.pl wraz z Fundacją Badań Europejskich "Sarmacja", "Nową Europą Wschodnią" oraz "Tygodnikiem Powszechnym" wystosował do obywateli Federacji Rosyjskiej.
"My, obywatele Polski, która przez ostatnie siedemdziesiąt lat wciąż nie pogodziła się z utratą swoich najlepszych synów zamordowanych w lesie katyńskim, zwracamy się do obywateli Federacji Rosyjskiej z podziękowaniami i apelem o pojednanie" – brzmi początek apelu zatytułowanego "Spasiba!", który można przeczytać w portalu Onet.pl w trzech językach: po polsku, rosyjsku oraz angielsku.

http://wiadomosci.onet.pl/2154570,11,dan.....,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WiZa




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 29
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:53, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2010-04-13 09:58
NA ŚMIERĆ PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO

Mediom

Kłamstwo mając na ustach, a prawdę w kieszeni,
będąc zgodni ze stadem, z rozumem w konflikcie,
dzisiaj lekko pobledli i trochę stropieni,
jeśli chcecie coś zrobić, to przynajmniej milczcie!

Nie potrzeba łez waszych , komplementów spóźnionych
Waszej czerni, powagi, szkoda słów, nie ma co,
dzisiaj chcemy zapomnieć wszystkie wasze androny
wasze żarty i kpiny, wylewane przez szkło.

Bo pamięta poeta, zapamięta też naród
wasze jady sączone, bez ustanku dzień w dzień.
Bez szacunku dla funkcji, dla symbolu, sztandaru...
Karlejecie pętaki, rośnie zaś Jego cień!

Od Okęcia przez centrum, tętnicami Warszawy.
Alejami, Miodową i Krakowskim Przedmieściem
jedzie kondukt żałobny, taki skromny choć krwawy.
A kraj czuje - prezydent znowu jest w swoim mieście

Jego wielkość doceni lud w mądrości zbiorowej.
Nie potrzeba milczenia mącić fałszu mdłą nutą
Na kolana łajdaki, sypać popiół na głowę
Dziś możecie Go uczcić tylko wstydu minutą!

Marcin Wolski

- Myślę że ten wiersz będzie najlepszym komentarzem dla wielu wypowiedzi na tym forum. Miejcie chociaż trochę wstydu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Imamiah




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:57, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Według rosyjskich specjalistów na pokładzie samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem nie doszło do wybuchu ani pożaru. Silniki Tu-154M pracowały do końca. Rozpoczęto podnosić szczątki samolotu. Komisja rządowa badająca przyczyny sobotniej katastrofy złożyła raport premierowi Putinowi.

Jak poinformował rosyjski wicepremier Siergiej Iwanow zaczęto podnosić szczątki polskiego samolotu rządowego. Zapewnił, że wszystkie czynności prowadzone są w ścisłej współpracy ze stroną polską. Przenoszenie fragmentów maszyny na specjalnie strzeżone miejsce ma rozpocząć się wieczorem.

Identyfikacja ciał - do połowy przyszłego tygodnia

Minister zdrowia w rządzie Putina - Tatiana Golikowa - poinformowała, że identyfikacja ciał ofiar sobotniej katastrofy może potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Do tej pory zidentyfikowano 48 ciał. Transport trumien z ciałami ma rozpocząć się w środę.

Jak poinformował szef komisji śledczej przy prokuraturze generalnej - Aleksandr Bastrykin - dziś na miejscu katastrofy znaleziono ponad 20 fragmentów ciał. Specjaliści znaleźli też siedem pistoletów, która należała zapewne do funkcjonariuszy BOR.

Ewa Kopacz podziękowała za współpracę przy identyfikacji ciał. - Wiemy, jak wyglądają ofiary takich katastrof. Potwierdzenie ich tożsamości to wielka sztuka - mówiła minister zdrowia. Oprócz Kopacz w posiedzeniu komisji rządowej badającej przyczyny sobotniej katastrofy pod Smoleńskiej uczestniczyli minister zdrowia Ewa Kopacz, szef kancelarii premiera Tomasz Arabski, wiceminister spraw zagranicznych Jacek Najder i ambasador Jerzy Bahr.


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1.....lniki.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WiZa




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 29
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:00, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)
Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h.


-Nie znamy prawdy, która może być nigdy nie odkryta, a obrzucacie się wyzwiskami jak zwykła hołota. To forum nie jest już elitarne, przykro mi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:08, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
ostatni akapit - naprawdę daruj sobie hasła w stylu "nie masz żadnego mandatu, wiarygodność poniżej zera" wyciągane na podstawie niezrozumienia słownie: jednego zdania, jakoś zbyt szybko potrafisz w ferworze dyskusji bezpodstawnie obsypywać innych inwektywami

to słownie jedno zdanie było tylko przykładem tego jaki zamęt dezinformacyjny wprowadziliście w tym wątku.
i dalej nie mam pojęcia po co - bo na pewno nie po to by cokolwiek wyjaśnić; jak dla mnie po to by zamącić sprawę nawalając w temat jak najwięcej sprzecznych i niepotwierdzonych informacji. a brak myślenia jest oczywiście usprawiedliwiony "bo takich danych wtedy w mediach nie podawano".

nawet jeśli byłby to zamach to żaden z was, kaczych krzykaczy nie przedstawił ku temu choćby jednej wiarygodnej poszlaki.
za to na 25 stronach najebaliście kilobajtów dezinformacji, spekulacji, wyssanych z palca tez i absurdalnych hipotez.
"na filmie nie ma mgły!", "dlaczego nie widać ciał?", "podaj mi inny przykład że tyle VIPów zginęło w katastrofie!", "co za debil stawia maszty 1km od lotniska?", "piloci nie znali rosyjskiego", "piloci znali rosyjski", "kontrola nie znała angielskiego", "dlaczego nie zamknęli lotniska", "komorowski był marszałkiem!"... itp, itd.
wstydzili byście się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
agharto




Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:10, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WiZa napisał:
Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)
Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości.

(...)


-Nie znamy prawdy, która może być nigdy nie odkryta, a obrzucacie się wyzwiskami jak zwykła hołota. To forum nie jest już elitarne, przykro mi.


Jestes w stanie zamiescic link do tej wypowiedz lub jakiekolwiek inne jej zrodlo?
dzieki

ps. Podzielam twoje spostrzezenia dotyczace forum. Miejmy jednak nadzieje ze emocje opadna a zastapi je chlodna analiza sytuacji.
_________________
to konto jest na sprzedaż za 0.50 BTC
kontakt: lolencjusztopedzio@live.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:10, 13 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WiZa napisał:
Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)
Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h.


-Nie znamy prawdy, która może być nigdy nie odkryta, a obrzucacie się wyzwiskami jak zwykła hołota. To forum nie jest już elitarne, przykro mi.


Słuchaj! Wybielanie pilotów będzie cały czas, bo inaczej świat się dowie, że Polska to prywatny folwark Kaczyńskich i jego dworu!
Nie wiem co za debil dziennikarski pisze o uzasadnionej decyzji skoro wieża odradzała...
Widać uzasadniona nie była bo samolot się rozjebał. jak by wylądowali cali to by można pisać o uzasadnieniu decyzji. polskie dziennikarstwo jest jeszcze gorsze niż myślałem...
- Brak listy osób na pokładzie samolotu
- Prawie 2/3 najważniejszych osób w państwie w jednym samolocie
- osoby typu Prezes NPB i tym podobne jadą do Katynia po co? po CV polityczne?
- NIEUZASADNIONA decyzja pilota, w wyniku której samolot się rozbił, mimo zaleceń wieży o użyciu zapasowego lotniska, pilot podejmuje decyzję która kosztuje życie prezydenta ze świtą.
To wszystko wskazuje, że Polska była i nadal jest! Prywatnym folwarkiem Kaczyńskich i dworu.
W Polsce władze nie obowiązywały żadne normy, przepisy, procedury, to był ich kraj i chuj.
Teraz córka razem z J. Kaczyńskim chcą chować Lecha na Wawelu... O zgrozo...
Może kurwa świętym ich ogłosić? Mam przytoczyć skrócony życiorys Kaczyńskiego od 1989 roku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 132, 133, 134   » 
Strona 25 z 134

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Samolot z prezydentem rozbił się w Smoleńsku
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile