W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Samolot z prezydentem rozbił się w Smoleńsku  
Podobne tematy
Smoleńsk, amerykańskie Know How, kooperacja 11
Smoleńsk jako czysta propaganda (niczego nie było) 13
Czyje to służby specjalne szczują 8
Pokaz wszystkie podobne tematy (15)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
101 gł.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 439501
Strona:  «   1, 2, 3 ... 117, 118, 119 ... 132, 133, 134   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:30, 06 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj `polskie` władze tak bardzo boją się powołania międzynarodowej komisji w spr. smoleńska a nikt się nie zastanowi nad tym skąd lęk przed tym, że ta komisja potwierdzi wersję zamachu? Przecież ta komisja może potwierdzić wersję oficjalną (skoro to czysta prawda) więc organy państwa tylko na tym zyskają a ich prawdomówność zostanie potwierdzona i odzyskają zaufanie automatycznie. Skąd więc lęk?
Sami się zdradzają ze swoim lękiem przed obnażeniem maskarady i każdy rozsądnie myślący człowiek to widzi.

Prawda już wychodzi na jaw i powoli widać jej kształt.
Teraz pytanie która strona pierwsza (USA czy Rosja bo zachodniej Europy o to niepodejrzewam) odpali pierwsza niusa, że winni są tamci. Obie strony znają prawdę i badania przeprowadzili. Wg mnie trzeba jeszcze poczekać bo żeby się taki nius opłacił muszą być podjęte odpowiednie działania by siłę nienawiści sojusznika (Polski) jak najbardziej wykorzystać. A na jakiekolwiek operacje jeszcze trochę za wcześnie, o Iranie już się tyle nie mówi ale wybory w USA się kończą i poczekajmy.
Tak czy siak rozdarcie narodu się szybko nie skończy bo agentury jednych i drugich poprzez swoje przedstawicielstwa w `polskim` rządzie o to zadbają.
_________________
...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:33, 06 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armar napisał:

Powtarzam - pilot NIE MA PRAWA lądować na ślepo posługując się wyłącznie wskazaniami GPS.

Ale wyraźnie, sądząc po odsuniętej o 50 m w lewo trajektorii nalotu na lotnisko, Protasiuk próbował lądować przy pomocy GPS. Tu się zgadzam, że zrobił to przymuszony "tak lądują the best-ściaki" do tego przez prezydenta, zaczął robić to, co uznał za najlepszą metodę bezpiecznego lądowania. Ponoć tę metodę ćwiczył już kiedyś przy lądowaniu w Gdańsku - patrz wywiad z Maciejem Laskiem w Gazecie Wyborczej:

"Psychologowie mówią o tunelowaniu poznawczym i z nimi trzeba by o tym porozmawiać. Najprawdopodobniej dowódca załogi skoncentrował się na pilotowaniu samolotu (bez wysokościomierza barycznego i bez zwracania uwagi na miniętą dalszą radiolatarnię), a bodźce zewnętrzne do niego nie docierały. Czy dowódca tupolewa pierwszy raz zszedł poniżej minimalnej wysokości i złamał przepisy? Nie, to zdarzało się wcześniej. Nawet w trakcie lotu do Smoleńska załoga rozmawia ze sobą, jak wylądowała poniżej minimów w Gdańsku. Przeanalizowaliśmy loty członków załogi w ostatnich dwóch latach. Z tych analiz wynika, jak często były łamane procedury i przepisy nie tylko dotyczące pilotowania, ale również innych czynności lotniczych.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,12788658,Maci.....z2BOEsshue

"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jnada




Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:44, 06 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patin napisał:
Dzisiaj `polskie` władze tak bardzo boją się powołania międzynarodowej komisji w spr. smoleńska a nikt się nie zastanowi nad tym skąd lęk przed tym, że ta komisja potwierdzi wersję zamachu? Przecież ta komisja może potwierdzić wersję oficjalną (skoro to czysta prawda) więc organy państwa tylko na tym zyskają a ich prawdomówność zostanie potwierdzona i odzyskają zaufanie automatycznie. Skąd więc lęk?


No właśnie Patin... skąd więc ten lęk?

Być może z powodu tej prostej prawdy, wypowiedzianej ostatnio ku mojemu zdziwieniu przez Andrzeja Gwiazdę...

Gdybyś nie wiedział kim jest Andrzej Gwiazda - podpowiem: był człowiekiem, który rozumiał co to znaczy "Okrągły Stół" z jego wszystkimi konsekwencjami.

Do dziś nie wiem dlaczego wieść o tym,że J. Kołodziej przyjebał Kornelowi (nie mniejszej gwieździe niż on sam) spowodowała unicestwienie Solidarności Walczącej....

ostał się ponoć tylko Andrzej... gdzieś w Bieszczadach jako sołtys, no i oczywiście Kornel z jego SYNEM.

...i dziś po 20 przeszło latach zastanawiam się tak samo jak Ty.


przeczytaj, warto


Cytat:


- Ka­czyń­scy wy­ła­ma­li się z ukła­du okrą­gło­sto­ło­we­go i dla­te­go był Smo­leńsk. Gra toczy się z gang­ste­ra­mi. Ktoś za­cie­rał ślady i komuś ten za­mach był na rękę. PO zy­ska­ła sta­no­wi­sko pre­zy­den­ta, to duża ko­rzyść. A pierw­sze po­dej­rze­nie pada na tego, kto chciał "wy­rżnąć wa­ta­hę" - po­wie­dział w dru­giej czę­ści roz­mo­wy z One­tem An­drzej Gwiaz­da.
An­drzej Gwiaz­da, fot. Do­mi­nik Sa­dow­ski/Agen­cja Ga­ze­ta

Z An­drze­jem Gwiaz­dą – współ­twór­cą Wol­nych Związ­ków Za­wo­do­wych Wy­brze­ża i NSZZ "So­li­dar­ność", roz­ma­wia Jacek Ni­zin­kie­wicz.

Jacek Ni­zin­kie­wicz: Czy w dal­szym ciągu uważa pan, że Okrą­gły Stół był błę­dem?

An­drzej Gwiaz­da: Okrą­gły Stół nie był błę­dem. Był zdra­dą.

W ob­ra­dach Okrą­głe­go Stołu uczest­ni­czy­li też bra­cia Ka­czyń­scy. A ra­czej Lech Ka­czyń­ski, który był bar­dzo ak­tyw­nym uczest­ni­kiem Okrą­głe­go Stołu.


Wiem. Wiele mu­sie­li zro­bić, żeby nas do sie­bie prze­ko­nać. Wiele do­bre­go. Ka­czyń­scy wy­ła­ma­li się z ukła­du okrą­gło­sto­ło­we­go i dla­te­go był Smo­leńsk. Gra toczy się z gang­ste­ra­mi.

Ro­syj­scy po­li­ty­cy są gang­ste­ra­mi, czy pol­ska klasa rzą­dzą­ca?

Obie klasy rzą­dzą­ce, a szcze­gól­nie ich spec­służ­by wy­ka­zu­ją takie cechy. Rzym­ska za­sa­da: "Winny jest ten, kto od­niósł ko­rzyść". Ktoś za­cie­rał ślady i komuś ten za­mach był na rękę.

Komu ka­ta­stro­fa smo­leń­ska "była na rękę"?

PO zy­ska­ła sta­no­wi­sko pre­zy­den­ta, to duża ko­rzyść. A pierw­sze po­dej­rze­nie pada na tego, kto chciał "wy­rżnąć wa­ta­hę".

To słowa Ra­do­sła­wa Si­kor­skie­go, wy­po­wie­dzia­ne pod­czas jed­ne­go z wie­ców PO…

My­śla­łem, że to Pa­li­kot. Nie pa­mię­tam też, kto po­wie­dział, że "pre­zy­dent gdzieś po­le­ci i to się wszyst­ko zmie­ni"…

Bro­ni­sław Ko­mo­row­ski, po­dob­nie jak szef MSZ, tłu­ma­czył już sens swo­ich słów.

Gdyby pro­ku­ra­to­rzy nie mieli ka­gań­ca po­li­tycz­ne­go, to takie wy­po­wie­dzi kwa­li­fi­ku­ją do aresz­to­wa­nia.

Ra­do­sław Si­kor­ski i Bro­ni­sław Ko­mo­row­ski po­win­ni zo­stać aresz­to­wa­ni?

No co pan? Prze­cież mają im­mu­ni­tet. I więk­szość w Sej­mie.

Skąd pan wie, że Lech Ka­czyń­ski zgi­nał w wy­ni­ku za­ma­chu?

Za­łóż­my, że był to wy­pa­dek. Na te­re­nie ob­ce­go pań­stwa ginie pre­zy­dent wraz z na­czel­ny­mi do­wód­ca­mi woj­ska i elitą po­li­ty­ków. Po­dej­rze­nie o za­mach jest nie­unik­nio­ne. Rządy obu państw, aby oczy­ścić się z po­dej­rzeń, od­da­ją śledz­two w ręce spe­cja­li­stów państw trze­cich i in­sty­tu­cji mię­dzy­na­ro­do­wych. Za­bez­pie­cza­ją teren ka­ta­stro­fy i wszel­kie, nawet naj­drob­niej­sze, ślady. Żadne pań­stwo nie zgo­dzi się na­ra­żać swego pre­sti­żu w obro­nie ja­kie­goś kon­tro­le­ra lotów. W Smo­leń­sku teren ka­ta­stro­fy za­ora­no i za­sy­pa­no pia­skiem. Drze­wa wokół wy­cię­to, a szcząt­ki sa­mo­lo­tu trzy­ma­no pod gołym nie­bem tak długo, aby desz­cze zmyły wszel­kie ślady che­micz­ne. Na ko­niec wrak umyto! To tak, jakby w miej­scu zwy­kłe­go mor­der­stwa, przed śledz­twem umyto pod­ło­gi, wy­pu­co­wa­no klam­ki i inne miej­sca gdzie mo­gły­by po­zo­stać od­ci­ski pal­ców, za­gra­bio­no ścież­ki i traw­ni­ki. Nisz­cze­nie do­wo­dów prze­stęp­stwa wska­zu­je win­ne­go.

Ale wraku nie przy­kry­wa­li Ro­sja­nie, mimo wie­lo­krot­nych próśb stro­ny pol­skiej.

O tym sły­szę pierw­szy raz. Pre­mier Tusk gro­żąc Po­la­kom wojną z Rosją, jeśli będą się do­ma­gać praw­dy, jed­no­znacz­nie oskar­żał o za­mach Rosję. Ale ślady za­cie­ra­li nie tylko Ro­sja­nie.

A kto jesz­cze?

Trud­no zna­leźć przed­sta­wi­cie­la rządu, który nie kła­mał, ale na czele kłam­ców jest mi­ni­ster Ko­pacz.

Ro­sja­nie wpro­wa­dzi­li w błąd panią mi­ni­ster, która po­le­cia­ła do Rosji wspie­rać ro­dzi­ny ofiar ka­ta­stro­fy smo­leń­skiej.

Gdyby mi­ni­ster Ko­pacz po­wie­dzia­ła: stro­na ro­syj­ska za­pew­nia nas, że wszyst­ko jest w po­rząd­ku, a ja im wie­rzę bez­gra­nicz­nie, nie by­ło­by kłam­stwa, a tylko dowód głu­po­ty i nie­kom­pe­ten­cji dys­kwa­li­fi­ku­ją­cy awans na mar­szał­ka Sejmu. Ko­pacz wie­dzia­ła, że pol­scy pa­to­lo­dzy nie zo­sta­li do­pusz­cze­ni do sek­cji zwłok. Ale kła­ma­ła nie we wła­snym, lecz w imie­niu rządu.

Chciał się pan do­wie­dzieć kto leży w trum­nie Anny Wa­len­ty­no­wicz. Kiedy już się pan do­wie­dział, to co pan po­my­ślał?

Że zakaz otwie­ra­nia tru­mien był ce­lo­wy. Je­że­li rząd nie zde­men­to­wał fał­szy­wych tez lan­so­wa­nych w me­diach, tym samym wziął od­po­wie­dzial­ność za te oszu­stwa. Ja­nusz, syn Anny Wa­len­ty­no­wicz po­wie­dział mi: w Mo­skwie mama nie miała na twa­rzy ob­ra­żeń, wy­glą­da­ła jakby spała. Ro­dzi­na pani Te­re­sy Wa­lew­skiej-Przy­jał­kow­skiej nie mogła zi­den­ty­fi­ko­wać zwłok swej krew­nej z po­wo­du zmiaż­dże­nia głowy, na­to­miast zwło­ki p. Anny roz­po­zna­ła po ry­sach twa­rzy. Po eks­hu­ma­cji w 2012 r. ciało Anny Wa­len­ty­no­wicz miało tylko szcząt­ki głowy, bez twa­rzy. Co wy­da­rzy­ło się mię­dzy kwiet­niem 2010 r. a wrze­śniem 2012 r.? Kto pro­fa­no­wał zwło­ki? Gdzie jest twarz Anny Wa­len­ty­no­wicz?

Jak pan za­re­ago­wał na opu­bli­ko­wa­nie na ro­syj­skich stro­nach in­ter­ne­to­wych zdjęć ofiar ka­ta­stro­fy smo­leń­skiej?

Ktoś miał takie zdję­cia, to je opu­bli­ko­wał. Nie oglą­da­łem ich.

Kto mógł być tym "kto­siem"?

Każdy, od wy­so­kiej rangi dy­gni­ta­rza, jaw­ne­go lub taj­ne­go, po ro­bot­ni­ka do prze­no­sze­nia zwłok z te­le­fo­nem w kie­sze­ni. Zdję­cia mogły też zo­stać zmon­to­wa­ne np. pho­to­sho­pem.

Czy pu­bli­ka­cja zdjęć zwłok na­gie­go pre­zy­den­ta jest upo­ko­rze­niem Pol­ski i Po­la­ków?

Nie jest upo­ko­rze­niem. Jest być może cham­stwem. In­ter­net jest za­la­ny cham­stwem, pry­mi­ty­wy za­wie­sza­ją zdję­cia z ubi­ka­cji, dzie­ci, na­gich ko­le­ża­nek. Do­pie­ro gdy zdję­cia okażą się au­ten­tycz­ne, po­wsta­nie kilka pytań: dla­cze­go nie zna­la­zły się w ak­tach prze­ka­za­nych pol­skiej pro­ku­ra­tu­rze? Czy po­cho­dzą z akt pro­ku­ra­tu­ry ro­syj­skiej itd.? Dla nas ważne jest czy te zdję­cia za­wie­ra­ją choć­by drob­ne szcze­gó­ły po­sze­rza­ją­ce naszą wie­dzę o przy­czy­nach ka­ta­stro­fy. Praw­dę tę mu­si­my skła­dać z do­stęp­nych fak­tów. Na­szym obo­wiąz­kiem jest prze­ana­li­zo­wać zdję­cia pod tym kątem. Myślę, że uka­za­nie na­gie­go ciała pre­zy­den­ta nie upo­ka­rza ani śp. Lecha Ka­czyń­skie­go, ani Pol­ski, ani Po­la­ków. Po­la­ków na­praw­dę upo­ka­rza wy­bra­nie rządu, który kła­mie i ma­ta­czy śledz­two w spra­wie do­mnie­ma­ne­go za­ma­chu na Pre­zy­den­ta Rzecz­po­spo­li­tej. Za­sta­na­wiać się jakie kto miał in­ten­cje jest obec­nie bez sensu. Ano­ni­mo­wy in­ter­net jest za­wod­nym źró­dłem in­for­ma­cji. Każdy może za­wie­sić co chce bez cie­nia od­po­wie­dzial­no­ści. Dla­te­go śle­dząc ka­ta­stro­fę nie ko­rzy­sta­łem z in­ter­ne­tu. Kiedy jed­nak w "Uwa­żam Rze" uka­za­ło się zdję­cie brzo­zy, to prze­pro­wa­dzi­łem ana­li­zę, z któ­rej wy­ni­ka­ło, że…

Jak pan prze­pro­wa­dził tę ana­li­zę?

Na pod­sta­wie wy­mia­rów sło­ików z kwia­ta­mi i zni­czy umiesz­czo­nych pod tą brzo­zą.

I co wy­ni­ka z pań­skich ob­li­czeń?

Brzo­za ze zdję­cia zo­sta­ła zła­ma­na na wy­so­ko­ści nie 7 me­trów, ale na 3.7 – 4.5 m, bo taka była do­kład­ność mi­kro­sko­pu na któ­rym do­ko­ny­wa­łem od­czy­tu. O tę brzo­zę sa­mo­lot mógł ude­rzyć prze­ciw­nym skrzy­dłem niż to, które zo­sta­ło urwa­ne. Jeśli jakaś brzo­za zo­sta­ła ścię­ta, to nie ta brzo­za. Mamy do czy­nie­nia z dez­in­for­ma­cją to­tal­ną i w dro­bia­zgach. A je­że­li cho­dzi o dez­in­for­ma­cję w związ­ku ze śmier­cią pre­zy­den­ta, to każda dez­in­for­ma­cja ma wy­miar zdra­dy stanu lub mię­dzy­na­ro­do­wej agre­sji. Pro­ces karny przy­zna­je prawo do kłam­stwa tylko jed­nej oso­bie: oskar­żo­ne­mu. Pod­sta­wo­wa teza śledz­twa brzmi: ten winny kto kła­mie. Spra­wa ka­ta­stro­fy smo­leń­skiej, to nie jest spra­wa mię­dzy PiS a PO. Gdyby w ka­ta­stro­fie zgi­nął pre­zy­dent Ko­mo­row­ski, to z rów­nym upo­rem do­ma­gał­bym się praw­dy. Bo za­mach na pre­zy­den­ta jest za­ma­chem na Pol­skę. Mocno uza­sad­nio­ne po­dej­rze­nie o za­mach sta­wia za­sad­ni­cze py­ta­nie: czy zga­dza­my się, żeby spory po­li­tycz­ne były roz­strzy­ga­ne za po­mo­cą skry­to­bój­stwa? Czy uzna­je­my mor­der­stwo za na­rzę­dzie walki po­li­tycz­nej. Wszy­scy ci, któ­rzy nie do­ma­ga­ją się wy­ja­śnie­nia praw­dy o ka­ta­stro­fie smo­leń­skiej, wszy­scy ci, któ­rzy od­ma­wia­ją uczest­nic­twa w mar­szach do­ma­ga­ją­cych się praw­dy, mil­czą­co zga­dza­ją się, żeby skry­to­bój­stwo było na­rzę­dziem po­li­ty­ki. Ci, któ­rym Smo­leńsk jest obo­jęt­ny, tym samym dają przy­zwo­le­nie na sto­so­wa­nie mor­der­stwa w po­li­ty­ce. Nawet gdyby z cza­sem wy­ka­za­no, że ka­ta­stro­fa nie była za­ma­chem, obec­na obo­jęt­ność po­zo­sta­nie za­chę­tą do przy­szłych skry­to­bójstw.

Pań­skie tezy są bar­dzo mocne. Wy­da­je mi się, że mo­gli­by­śmy jesz­cze długo spe­ku­lo­wać na temat Smo­leń­ska, a le­piej po­cze­kać na do­wo­dy. Zmień­my temat. Jak pan dzi­siaj po­strze­ga So­li­dar­ność?

So­li­dar­ność po 20 la­tach znowu pró­bu­je być związ­kiem za­wo­do­wym. Pa­le­nie opon nie jest dzia­łal­no­ścią związ­ko­wą. Zwią­zek za­wo­do­wy, żeby bro­nić pra­cow­ni­ków, ma tylko jedno na­rzę­dzie: strajk. Roz­mo­wy i ne­go­cja­cje, jeśli w tle nie stoi groź­ba straj­ku, są bi­ciem piany.

Uważa pan, po­dob­nie jak Lech Wa­łę­sa, że sztan­dar So­li­dar­no­ści na­le­ży zwi­nąć?

Nie od­no­szę się do wy­po­wie­dzi taj­ne­go współ­pra­cow­ni­ka bez­pie­ki. A jeśli cho­dzi sztan­dar, to któ­rej So­li­dar­no­ści? Pierw­szej, z lat 1980-1988, czy dru­giej utwo­rzo­nej w 1989 r.

Jakie ma pan do­wo­dy na agen­tu­ral­ną dzia­łal­ność Wa­łę­sy?

Za­cho­wy­wał się jak agent, wi­dzia­łem to już w 1980 r. Do­wo­dy są w ak­tach pań­stwo­wych. W 1992 r. uchwa­łą Sejmu RP mi­ni­ster spraw we­wnętrz­nych zo­stał zo­bo­wią­za­ny do ujaw­nie­nia agen­tów SB w kie­row­nic­twie pań­stwa. Od tego czasu cała Pol­ska wie, że Wa­łę­sa był agen­tem. Prze­pra­szam Ma­cie­re­wi­cza, że wtedy w niego zwąt­pi­łem. Są­dzi­łem, że nie od­wa­ży się podać Wa­łę­sy na czele listy TW. O agen­tu­ral­nej dzia­łal­no­ści Wa­łę­sy można by na­pi­sać książ­kę.

Więc jak ma pan do­wo­dy, to pro­szę na­pi­sać książ­kę, za­miast nisz­czyć le­gen­dę Wa­łę­sy.

Do­wo­dy są w pań­stwo­wych ar­chi­wach. Książ­ki zo­sta­ły na­pi­sa­ne, a ich au­to­rzy uka­ra­ni. Le­gen­da Wa­łę­sy zo­sta­ła stwo­rzo­na by oszu­kać Po­la­ków. Czy na­praw­dę uważa pan, że pod­trzy­my­wa­nie tej fik­cji służy Pol­sce? A le­gen­dę Wa­łę­sy naj­sku­tecz­niej nisz­czy sam Wa­łę­sa.

Nie prze­ma­wia przez pana zadra do Wa­łę­sy, że to on a nie pan zo­stał sze­fem "S" i jest dziś le­gen­dą?

Czy na­praw­dę uważa pan, że tak wielu ludzi, w tym ja, zgo­dzi­ło­by się dźwi­gać hańbę do­no­si­cie­la i współ­pra­cow­ni­ka bez­pie­ki, za cenę pie­nię­dzy i "sławy" Wa­łę­sy? W ho­len­der­skiej en­cy­klo­pe­dii czy­ta­my: "Wa­łę­sa do­stał Na­gro­dę Nobla za roz­gro­mie­nie ra­dy­kal­ne­go skrzy­dła So­li­dar­no­ści". Gdyby nie Wa­łę­sa, to może dzi­siaj Pol­ska nie by­ła­by pań­stwem pe­ry­fe­ryj­nym.

Gdyby nie Wa­łę­sa może dzi­siaj nie by­li­by­śmy pań­stwem nie­pod­le­głym.

A pan uważa, że Pol­ska jest pań­stwem nie­pod­le­głym? Dzi­siaj można od wy­ro­ków sądów pol­skich od­wo­ły­wać się do Strass­bur­ga. Za PRL nie od­wo­ły­wa­li­śmy się do sądów w Mo­skwie. Cho­ciaż PZPR speł­nia­ła wszyst­kie za­chcian­ki Krem­la, to jed­nak Mo­skwa nie mogła jaw­nie nam dawać dy­rek­tyw i karać za ich nie wy­ko­na­nie. PRL nie miała też obo­wiąz­ku do­sto­so­wa­nia pol­skie­go prawa do prawa ZSRR. A po­nie­waż: "Nie ma chle­ba bez wol­no­ści, a wol­no­ści bez chle­ba", po­ło­wa spo­łe­czeń­stwa uważa dzi­siaj, że za PRL żyło się le­piej. A to nie są re­sen­ty­men­ty, lecz twar­de re­alia. Gdyby pre­mier Ka­czyń­ski nie przy­znał nam z żoną do­dat­ków do eme­ry­tu­ry, w an­kie­cie mu­siał­bym na­pi­sać, że pod wzglę­dem fi­nan­so­wym za ko­mu­ny mia­łem le­piej. W po­dob­nej i znacz­nie gor­szej sy­tu­acji są ty­sią­ce opo­zy­cjo­ni­stów i człon­ków So­li­dar­no­ści, któ­rzy za­kwe­stio­no­wa­li mark­sizm oraz dra­pież­ność ka­pi­ta­li­zmu. O tym muszą pa­mię­tać ci wszy­scy, któ­rym w III RP żyje się le­piej. Do­ce­niam, że ani Sa­kie­wicz, ani Ry­dzyk, ani ja nie sie­dzi­my w wię­zie­niu. Do­ce­niam, że mo­głem po­je­chać nawet do Chin. Przy­wio­złem od nich mą­drość chiń­skie­go fi­lo­zo­fa: "W pań­stwie do­brze rzą­dzo­nym, wstyd jest być bied­nym. W pań­stwie źle rzą­dzo­nym, hańbą jest być bo­ga­tym".

W pierw­szej czę­ści roz­mo­wy z One­tem An­drzej Gwiaz­da po­wie­dział m.​in.: Py­ta­nie dla­cze­go Po­la­cy chcą Tuska, jest tym samym py­ta­niem co: dla­cze­go lu­dzie pła­ka­li po śmier­ci Sta­li­na. Wszyst­kie spo­łe­czeń­stwa ule­ga­ją pro­pa­gan­dzie. Mamy 20 lat in­ten­syw­nej pro­pa­gan­dy, wobec któ­rej więk­szość Po­la­ków jest bez­bron­na. Przez ostat­nie 10 lat Po­la­cy sły­sze­li, że PiS to wa­ta­ha prze­zna­czo­na do wy­rżnię­cia. A to jest par­tia, która od dawna or­ga­ni­zu­je de­ba­ty, spo­tka­nia, dys­ku­sje, tylko wcze­śniej tego nie trans­mi­to­wa­no.
[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:50, 06 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę że najlepszym sposobem rozstrzygnięcia winy w tej kwestii jest żeby Ruscy wystawili Polsce rachunek.
Za straty spowodowane naruszeniem przepisów lotniczych przez polski samolot prezydencki; w konsekwencji późniejszą akcję ratunkową, koszty śledztwa i identyfikacji oraz transportu ofiar... plus oczywiście za zniszczenie drzew....
Na moje oko Ruscy ponieśli straty na grube miliony - więc jeśli była to wina Polaków to (zważywszy na naszą niewdzięczność) powinni zwyczajnie wystąpić o zwrot kosztów.
Polski rząd wtedy oczywiście odmówi zapłacenia rachunku (bo wiadomo: wyborcy) - a wtedy Ruscy nie będą mieli innego wyjścia, jak zwyczajnie pozwać nas do sądu. I sąd w końcu ustali czyja to była wina - kto odpowiada za tą katastrofę.

Bo międzynarodowe, czy narodowe, komisje to sobie można wsadzić w buty - każda będzie polityczna i będzie działać po cichu, dobierając sobie takich ekspertów jacy będą dla niej wygodni.
Tylko sąd, jawnie analizując dowody przedstawiane przez obie strony i wydając wyrok zgodnie ze starymi rzymskimi tradycjami, jest w stanie obiektywnie i raz na zawsze rozstrzygnąć winę w tej kwestii. A jak się komuś wyrok nie spodoba, to się zawsze może odwołać do wyższej instancji - aż do międzynarodowego trybunału włącznie.

Komisje se kurwa powymyślali; MAKu, Millera, Macierewicza - to znowu jeszcze innego debila...
Najwyraźniej już wam się od tej smoleńskiej mgły totalnie we łbach popierdoliło.

I dlatego właśnie, rozumiejąc i akceptując iż uważają to za nietakt, ale dla dobra prawdy: apeluję do Rosji o wystawienie Polsce rachunku za katastrofę w Smoleńsku - a gdy Polska odmówi zapłaty, o skierowanie sprawy do sądu.
Bo normalnie i po ludzku to się z tymi debilami, jak widać, nie da.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:08, 06 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proszę. Kto by powiedział, że Bimi się nawróci i zacznie wierzyć w sprawiedliwość sądów. Można by jeszcze międzynarodową Policję powołać z tego tytułu. Wiecie, żeby nie była polityczna. Mr. Green
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:15, 06 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kiedy ja niby nie wierzyłem w sprawiedliwość sądów?

Mówiłem co prawda wielokrotnie, że polskie sądownictwo jest bezpośrednim spadkobiercą systemu stalinowskiego, ale chyba nie myślisz, że Ruscy podając Polskę do sądu za niezapałcenie rachunku, liczyli by na ich obiektywizm? Smile
Polskie sądy mają nad sobą trybunały międzynarodowe - w których zapewne taki proces osiągnął by swój koniec.
I na pewno wyrok byłby tu o wiele bardziej sprawiedliwy niż jakiejkolwiek komisji, a ustalona wersja wydarzeń nieporównywanie bliższa prawdy niż 118 stron waszego pierdolenia o brzozach i GPS'ach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 06 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja myślę że najlepszym sposobem rozstrzygnięcia winy w tej kwestii jest żeby Ruscy wystawili Polsce rachunek.
Za straty spowodowane naruszeniem przepisów lotniczych przez polski samolot prezydencki; w konsekwencji późniejszą akcję ratunkową, koszty śledztwa i identyfikacji oraz transportu ofiar... plus oczywiście za zniszczenie drzew....
Na moje oko Ruscy ponieśli straty na grube miliony - więc jeśli była to wina Polaków to (zważywszy na naszą niewdzięczność) powinni zwyczajnie wystąpić o zwrot kosztów.
Polski rząd wtedy oczywiście odmówi zapłacenia rachunku (bo wiadomo: wyborcy) - a wtedy Ruscy nie będą mieli innego wyjścia, jak zwyczajnie pozwać nas do sądu. I sąd w końcu ustali czyja to była wina - kto odpowiada za tą katastrofę.
A ten jebany kaczolot nie miał wykupionego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej? Przecież to norma, że sprawca wypadku musi naprawić szkody. Dlaczego szkody wyrządzone debilizmem załogi i pierwszego pasażera miałby ciążyć na Rosji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
outlaw87




Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 880
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:47, 06 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:37, 06 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chójaduch napisał:
A ten jebany kaczolot nie miał wykupionego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej?

Na pewno miał. W takim razie jeszcze lepiej - niech się PZU sądzi z Ruskimi, bo Tuskowi i tak nikt nie ufa.
W czasie procesu PZU może sobie nawet powołać Macierewicza na biegłego... oraz jego amerykańskich doktorów co się nazywają profesorami i używają oprogramowania tego samego co NASA.
PZU powoła sztab polskich ekspertów... i czy wtedy Ruscy będą mieli jakiekolwiek szanse wykazać, że samolot podchodząc do lądowania złamał prawo w związku z czym jest odpowiedzialny za katastrofę? Tego się chyba niestety nie dowiemy - bo Ruscy zachowali uniwersalne zasady międzyludzkiej empatii i nie wystawili PZU rachunku za tą katastrofę. A szkoda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dromek




Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:04, 06 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech może jeszcze mutant Bimi zaproponuje ukochanej Rosji co by zażądała od Polski odszkodowania za Katyń.
Przecież bardzo dużo kosztowało ich ukrywanie przez siedemdziesiąt lat prawdy.
Cena fałszowania historii, propagandy, wynagradzania bezpośrednich sprawców, była na pewno bardzo wysoka.

Co za debil nadzoruje to forum, w głowie się nie mieści, czy mu za to płacą, czy sam z siebie jest tak głupi, czy też polska policyjna pałka przed laty tak mu muzg ( bo nie mózg) uszkodziła ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:12, 06 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ech dromek, jesteś doskonałym argumentem za tym dlaczego neurolodzy nie powinni mieć prawa wypisywać sobie recept.

najwyraźniej coś sobie przepisałeś takiego że już, jak widać, pizda blada Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:29, 06 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej, weź Ty się Bimi opanuj. Weź se, kurwa, przeczytaj rady fachowców i zachowuj się!
http://www.bialobrzegipowiat.pl/pcpr/rady.pdf
Przecież masz tu do czynienia z przypadkami klinicznymi. Uważaj, bo jak kiedyś wyzdrowieją, to pozwą Cię o odszkodowanie za to, że przyczyniałeś się do przewlekłości i pogłębiania ich schorzeń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:25, 06 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"o ......słów kilka: Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych adekwatnie dosadnych słów, które mogłyby choć w nikłym zarysie określić małość, niecność, nikczemność, haniebność, podłość, wyrachowanie, kłamliwość, obłudę, załganie, fałszywość, hipokryzję, plugawość, bezwstyd, brak skrupułów, cynizm i jedno wielkie zgniłe bajoro schizofrenicznej blagi tego chorego czlowieczka, mieszkającego nadal ze swą matką, paranoicznego socjopaty, żyjącego w swym małym, poskręcanym, chorym i spaczonym wirtualnym światku własnych fobii, obsesji, psychoz, natręctw, paranoi, projekcji, manii i wiecznej konfabulacji - którym jest ten mały i spasiony, tchórzliwy, doktoryzowany marksista z Żoliborza!"

Szokuje mnie to!
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Python666m




Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:54, 06 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

top HOUSTON MAMY MAŁY PROBLEM POWIE3M 100% ZABITYCH PRZY LĄDOWANIU W LESIE WIERZYCIE W TO GÓWNO, nikt nie miał szczęścia przeżyć katastrofy,cóż za pech samolot był konstrukcji radzieckiej i miał się rozwalać przy najbliższym zbliżeniu z ziemią
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:01, 07 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Python666m napisał:
top HOUSTON MAMY MAŁY PROBLEM POWIE3M 100% ZABITYCH PRZY LĄDOWANIU W LESIE WIERZYCIE W TO GÓWNO, nikt nie miał szczęścia przeżyć katastrofy,cóż za pech samolot był konstrukcji radzieckiej i miał się rozwalać przy najbliższym zbliżeniu z ziemią


Wiesz co to jest: arogancja, ignorancja, olewatyzm i prywata?
Dwa lata wcześniej w 2008 rozbił się wojskowy samolot służący oficerom za taksówkę (za twoje pieniądze) który rozwoził uczestników konferencji nieomal po domach.
Samolot rozwalił się o drzewa podczas lądowania, był to hiszpański samolot zakupiony przez Polskę w ramach unowocześnienia transport wojskowego. Samolot nowy, miał może parę lat produkcję rozpoczęto w 1999 roku więc nawet 10 lat nie miał.
O tej katastrofie cisza jak makiem zasiał, było łatwo, teren wojskowy w Polsce, tajemnica, koniec kropka.
Wiewióry pisały, że na pokładzie musiała być niezła libacja z kurwami. Żadnych wniosków nie wyciągnięto, samolot nagle za mocno zszedł w dół. Taki jest wniosek końcowy. Wszyscy zginęli na miejscu.
Za stan szkoleń oraz za dowództwo odpowiadały te same osoby co wówczas. Nikomu włos z głowy nie spadł.
Na katastrofę podobną nie trzeba było czekać długo.
Kłamstwa, arogancja oraz nepotyzm PiS-u, PO czy PSL sięgają zenitu a gawiedź nadal klaska...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 11:30, 07 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem




Bimi napisał:

Cytat:
Ja myślę że najlepszym sposobem rozstrzygnięcia winy w tej kwestii jest żeby Ruscy wystawili Polsce rachunek.



Biorąc pod uwagę informacje jakie wyczytałem pół roku temu na rosyjskim portalu ruska-pravda.com, Ruskim nie pali się jednak z wystawianiem rachunku za Smoleńsk. Z tej „ruskiej prawdy” wynika bowiem, że 9 słów (nie licząc przyimków), które wypowiedział kontroler lotów na lotnisku, też przyczyniło się do tej katastrofy. Jak to dokładnie demonstruje Lech Biegalski na swoim, nie lubianym przez Armara wykresie, trzy razy podawał on odległości od płyty lotniska z wyprzedzeniem o ponad 6 sekund, czyli systematycznie przybliżał samolot do lotniska o 500 metrów – co przy odległości samolotu 2,5 km daje błąd aż 20%. Sprawdziłem podaną mi przez Armara specyfikację tego antycznego radaru RSP-7, który wciąż jeszcze mieli na „Sieviernym”, ale tam się doczytałem, że jego dokładność jest 1-3%.

Skąd zatem te systematycznie z błędem 500 m podawane odległości od lotniska – i to jeszcze z dodatkiem iż samolot jest „na ścieżce” gdy już wyraźnie był pod nią? Początkowo te uwagi Biegalskiego bagatelizowałem, ale gdy Armar mnie przydusił, to podaję mą bieżącą hipotezę. Po prostu na lotnisko w Siewiernym, z okazji lądowania prezydenta i innych samolotów (np. Ił-a76, który rzucając kurwami we mgle też nie trafił w początek płyty lotniska), przywieźli do „wieży” kontrolnej małą, estetyczną walizkę z dużym plazmowym ekranem, na którym była elektroniczna (nie papierowa, jak utrzymuje Armar) mapa okolic Sieviernego. I podłączyli to cudeńko techniki i do starych nadajników/odbiorników radarowych i oczywiście także do GPS. I na ekranie otrzymali to, co otrzymali i o czym meldował Protasiukowi kontroler lotów. A jak się samolot rozbił, to feralna walizka z GPS i z plazmowym ekranem wyparowała (kontroler lotów ponoć też), został tylko ten lampowy jeszcze grat RSP-7. (Może chorąży Muś tę walizkę w wieży kontrolnej jeszcze widział, ale o tym już nam on nie opowie.)

Ta ma hipoteza nie pochodzi „z niczego”, jako że po wielokroć nauczałem młodzież nihil est In intellecu quo prius non fuerit In sensu. Cytuję me własne tłumaczenie z rosyjskiego, wpisane przez „slidexmana” 17 kwietnia br, na stronie 109 obecnej dyskusji o katastrofie w Smoleńsku:

Cytat:
Rosyjskie służby wyjaśniły, w jaki sposób został zabity L. Kaczyński. Katastrofa prezydenckiego Tu-154M wynikła wskutek złośliwego przeorientowania satelitarnego systemu, produkcji amerykańskiej, zainstalowanego na pokładzie samolotu. Wskutek tego pilot w złych warunkach pogodowych nie zdążył na czas zareagować i wyciągnąć samolotu ze spadania. (…)

Przy oględzinach miejsca upadku, specjalistów najbardziej zadziwiło, dlaczego samolot odchylił się od ścieżki nalotu aż o 500 metrów i znalazł sie tylko 5 metrów nad ziemią, zamiast 60. Według ekspertów, Amerykanie lokalnie zmienili poziom ziemi w systemie GPS samolotu. Nikt, oprócz specsłużb USA, nie jest w stanie lokalnie zmienić współrzędnych GPS.

Taka możliwość została wymyślona dla wykorzystania w okresie wojny. Na przykład w okresie napaści Gruzji na Południowa Osetię w roku 2008 rosyjscy artylerzyści zderzyli się z problemem przesunięcia w ogólnodostępnym sygnale GPS. Amerykanie przesunęli w tej strefie współrzędne o 300 metrów… W rezultacie rosyjscy artylerzyści nie mogli posługiwać się ogólnie dostępnym systemem GPS. Ta teza się potwierdziła, gdy po stronie gruzińskiej zostały przejęte rządowe “Hummery” z zapasowymi dyskami do wprowadzenia do urządzeń GPS na ich pokładzie.

Kaczyński był wiernym sojusznikiem Białego Domu we wszystkim, co się tyczyło wojskowej współpracy skierowanej przeciw Rosji, ale przy tym on aż 18 razy nałożył prezydenckie veto na ustawy Sejmu oraz propozycje Rządu mające na celu liberalizację polskiej ekonomiki. (…) Kaczyński był upartym stronnikiem ekonomicznej suwerenności polskiej ekonomiki. I za to zapłacił życiem.

Katastrofa pod Smoleńskiem miała na celu ustrzelić jednocześnie dwa zające: zbić z jego drogi twardogłowego Lecha i wbić jeszcze jeden klin w stosunki polsko-rosyjskie. Wkrótce potem amerykańskimi służbami specjalnymi został zabity były polski wice-premier Andrzej Lepper. Pokojowy przywódca partii “Samoobrona” jedynej prorosyjskiej partii w polskim parlamencie. Lepper był aktywnym stronnikiem białoruskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenko.

MG – Gdzieś czytałem dość solidne dane, że USA dysponuje tajnymi “szwadronami śmierci” w ponad 70 krajach świata!


Качиньского убили сами американцы (itd., tekst z ruska-pravda po rosyjsku można czytać na stronie 109 obecnej dyskusji)

http://www.ruska-pravda.com/index.php/20.....19-03.html
(ta strona obecnie powiadamia, że nie mamy prawa jej czytać – MG 7.11.2012)

No i czyż nie jest piękne życie na naszej Planecie?


God bless America?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Python666m




Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:43, 08 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daje offa o tej roślinie co posadził ją sam dyktator józef podobno;
teza pancernej brzozy została obalona, ale nie wiem co o tym mam myśleć, skoro mały ptaszek potrafić przeciąć sporo skrzydła



a tak jeszcze zapytam - miał ktoś wypadek z przydrożnym drzewem , np jadąc osobówką lub tirem,
ja miałem, drzewo zmielone blacha cała Laughing
nawet przystanki autobusowe to dla mnie frajda, jak jadę przez wioski, to zawsze w nie celuję posługując się moim centralnym mercedesowym znakiem naprowadzania na masce Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:21, 08 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



http://podroze.gazeta.pl/podroze/1,11415.....einga.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:12, 08 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gasienica napisał:
trzy razy podawał on odległości od płyty lotniska z wyprzedzeniem o ponad 6 sekund, czyli systematycznie przybliżał samolot do lotniska o 500 metrów

Warto by się podjąć analizy takiego błędu, ale jak wiesz teorie przedstawiane przez PiS o "sztucznej mgle", "wypuszczonym helu", "przerobionym bombowcu", "pancernej brzozie", "trotylu i nitroglicerynie", oraz inne głupoty mają większe zainteresowanie wśród ludzi, którzy rzekomo starają się dojść do prawdy... działając na rzecz Rosjan.

Gasienica napisał:
Po prostu na lotnisko w Siewiernym, z okazji lądowania prezydenta i innych samolotów (np. Ił-a76, który rzucając kurwami we mgle też nie trafił w początek płyty lotniska), przywieźli do „wieży” kontrolnej małą, estetyczną walizkę z dużym plazmowym ekranem

"Walizeczka" jeździ tam, gdzie Putin ma zamiar lądować.

Gasienica napisał:
I podłączyli to cudeńko techniki i do starych nadajników/odbiorników radarowych

Tak się nie da.
"Walizeczka" ma własne, nowoczesne radary i nadajniki, które jeżdżą za nią w ciężarówkach.

Gasienica napisał:
Cytat:
Rosyjskie służby wyjaśniły, w jaki sposób został zabity L. Kaczyński. Katastrofa prezydenckiego Tu-154M wynikła wskutek złośliwego przeorientowania satelitarnego systemu, produkcji amerykańskiej, zainstalowanego na pokładzie samolotu. Wskutek tego pilot w złych warunkach pogodowych nie zdążył na czas zareagować i wyciągnąć samolotu ze spadania. (…)

Pilot ma sporo czasu, bo ponad 14 sekund (1200 metrów) na dokładne skorygowanie lotu samolotu naprowadzanego przez niedokładny radar.
Jeśli pilot widzi, że jednak dokładność radaru (w poziomie!) okazała się niewystarczająca, to może BEZPIECZNIE odejść, gdyż znajduje się na wysokości 100 metrów ponad poziomem lotniska.
Oczywiście problem może wystąpić gdy pilot sprowadził samolot niżej, a sam nic nie widzi, bo ktoś mu rozkazał lądować we mgle wbrew przepisom i bez zgody kontrolera...

Gasienica napisał:
Przy oględzinach miejsca upadku, specjalistów najbardziej zadziwiło, dlaczego samolot odchylił się od ścieżki nalotu aż o 500 metrów

Nieprawda. Te 500 metrów to wyłącznie różnica odległości od lotniska, a nie odległość od ścieżki.

Gasienica napisał:
i znalazł sie tylko 5 metrów nad ziemią, zamiast 60.

TAWS38 ukazuje, że samolot wylądował - czyli znalazł się 0 metrów nad ziemią.

Gasienica napisał:
Według ekspertów, Amerykanie lokalnie zmienili poziom ziemi w systemie GPS samolotu. Nikt, oprócz specsłużb USA, nie jest w stanie lokalnie zmienić współrzędnych GPS.

Tylko piloci mogą wprowadzić błędne dane lądowiska.
Jeśli do GPS wprowadzisz inne miasto, to nie dziw się, że GPS Cię właśnie tam skieruje.

Gasienica napisał:
Taka możliwość została wymyślona dla wykorzystania w okresie wojny. Na przykład w okresie napaści Gruzji na Południowa Osetię w roku 2008 rosyjscy artylerzyści zderzyli się z problemem przesunięcia w ogólnodostępnym sygnale GPS. Amerykanie przesunęli w tej strefie współrzędne o 300 metrów…

GPS obejmuje planetę o nazwie Ziemia, gdyż nazwa GPS to Global Positioning System, czyli globalny.
Przesunięcie o 300 metrów w Osetii oznacza przesunięcie o 300 metrów również w Warszawie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:44, 08 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armar napisał:

GPS obejmuje planetę o nazwie Ziemia, gdyż nazwa GPS to Global Positioning System, czyli globalny.
Przesunięcie o 300 metrów w Osetii oznacza przesunięcie o 300 metrów również w Warszawie.


A GPS Spoofing?
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
realista




Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 203
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 08 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pierdolę - a może by tak w końcu zakończyć ten temat - myślę, że rozmowy o wpływie kosmitów na wyciskanie soku ze świeżych warzyw są bardziej konstruktywne
_________________
Brak ideologii jest najlepszą ideologią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 00:30, 09 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Katastrofa w świetle prawa międzynarodowego
Data: 2012-11-08

Z prof. dr hab. Tadeuszem Jasudowiczem, kierownikiem Katedry Praw Człowieka i Prawa Europejskiego WPiA UWM i UMK rozmawia Dorota Kania

http://vod.gazetapolska.pl/2702-katastrofa-w-swietle-prawa-miedzynarodowego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:38, 09 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua napisał:
armar napisał:

GPS obejmuje planetę o nazwie Ziemia, gdyż nazwa GPS to Global Positioning System, czyli globalny.
Przesunięcie o 300 metrów w Osetii oznacza przesunięcie o 300 metrów również w Warszawie.


A GPS Spoofing?

Że niby Amerykanie lecieli na terytorium Rosji swoim samolotem przystosowanym do nadawania fałszywego sygnału GPS?
Jakoś tego nie biorę pod uwagę, ale opisz jak niby oszukali system swój-wróg?
Już prędzej Rosjanie sobie coś takiego zrobili, ale tu znów wraca pytanie o sensowność takich działań, bo przecież mgły nie mogli przewidzieć, a bez mgły do katastrofy by nie doszło, bo piloci nie mają prawa posługiwać się GPS do lądowania na ślepo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8576
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:55, 09 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amerykanin polskiego pochodzenia
Cytat:
Gra polityczna w Polsce stała się nieodpowiedzialna, zmierza do podważenia fundamentów państwa - ocenił Zbigniew Brzeziński. Skrytykował "ciągłe nieodpowiedzialne bzdury o jakimś zamachu smoleńskim". Zaznaczył, że Rosji zależy na tym, by ta sprawa dzieliła Polaków.
http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/brzezinski-wredna-gra-zamachem

A dlaczego bzdura , tylko dlatego , że brat przygłup się nie potrafi załatwić sprawy jak trzeba. Pulta się w sosie pierdolenia i oskarżania i nic więcej nie robi .
Skoro sprawa rozbicia się TU 154 nie została wyjaśniona, to nie można odrzucić hipotezy o zamachu bombowym. Więc o jakiej bzdurze mówimy . Polski Amerykanin nie jest głupi . Ignorancja to siła , a słowo "bzdura" jest jak armia w słowach kogoś kogo - co niektórzy - uważają za autorytet. Armia która pacyfikuje myślenie .
Wszystko jest pięknie rozgrywane . Dla mnie to mistrzostwo świata , najwyższy poziom manipulacji . To w jaki sposób udało się zagrać karta "Rz" , że doświadczony dziennikarz dał się tak zmanipulować . Coś pięknego Wink . Z Brata przygłupa, zrobiono jeszcze większego przygłupa ( w sumie nie wiem czy to jest możliwe ) , gość sam już nie wie co, kto i dlaczego , przejebanie być tak robionym w chuja przez sojuszników i to na wizji Smile

Można zadać też sobie pytanie czemu Rosji zależy na tym by ta sprawa dzieliła Polaków .
Z historii wiemy , że największych manipulacji i prowokacji wobec Polaków dopuszczali się ich sojusznicy . A obecnie Rosja nie jest w obozie sojuszniczym , co oczywiście nie wyklucza manipulacji z jej strony . Tylko czemu Rosjanie mieliby ujawniać , że na wraku znaleziono ślady materiałów wybuchowych ? Idąc prostym tokiem rozumowania motłochu , sami na siebie by wskazywali . A motłoch nie wysili się na zgłębienie przypadku . Tylko zacznie szczekać i warczeć ( spokojnie ten piesek nie gryzie ) . I pojawia się zbawicie wprost z USA i krzyczy bzdura, bzdura . Ale ta wypowiedź nie służy polakom , ona ma służyć Rosjanom .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:00, 09 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lech Biegalski (profesor fizyki z Kanady) mi kiedyś pisał, że gdzieś czytał, że Amerykanie nad swymi centralami atomowymi mają prawie na stałe zdeformowane współrzędne GPS, aby jakaś naprowadzana GPS terrorystyczna rakieta (lub dron) nie mogły w nie trafić. Wynika stąd, że sygnał GPS można fałszować z odpowiednio silnie, kierunkowo nadającego satelity, nie potrzeba do tego samolotów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 117, 118, 119 ... 132, 133, 134   » 
Strona 118 z 134

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Samolot z prezydentem rozbił się w Smoleńsku
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile