W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy szczepionki mają sens?  
Podobne tematy
Szczepionki - oszustwo w Polsce 56
Dzieci nieszczepione nie chorują na Autyzm 49
Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich70
Pokaz wszystkie podobne tematy (26)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
22 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 69100
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:16, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Cytat:
Ja po szczepieniu na czarną ospę (tzw. prawdziwą) miałem tę chorobę w wyniku infekcji wywołanej właśnie szczepieniem


To bardzo ciekawe... rozszerz ten temat... bo wiesz ten wirus już nie istnieje.
:O Podziel się tym w którym to było roku !! Ta choroba jest już nie występująca i z tego co wiem ostatni raz miała miejsce w Polsce w latach 70 we Wrocławiu co skończyło się kordonem sanitarnym dla miasta. Skąd pomysł że to przez szczepienie ?

Kiedy miałeś czarną ospę w latach 60 chyba...? (interesuje mnie rok!). Biorąc pod uwagę ilość emotikon w twoich postach, to masz nie więcej jak 30 lat, więc jakoś nie wierze w twoją czarną ospę.

Jako dziecko dostałem szczepionkę na ospę prawdziwą, a było to w początku lat 70-tych (mam po tym szczepieniu bliznę do dziś). Po jakimś czasie pojawiły się objawy w postaci bardzo wysokiej gorączki i plamistych krosto-strupów na skórze - podobno od tego, że rozdrapał mi się strup poszczepienny w trakcie kąpieli. Nie mogę Ci tego opowiedzieć dokładnie, bo historię znam z opowiadań rodziców i babci [ ale zaraz zapewne podważysz jej autorytet i powiesz, że miała starcze zwidy Wink ]

Teodoryk napisał:
Cytat:
Była tu niejaka Sally, zdaje się po diagnostyce na Akademii Medycznej we Wrocławiu, miała zeskanować ulotki z testów na HIV. Ale chyba gdzieś ją wcięło... Nie wiem, mam nadzieję, że nie leczy depresji po tym jak dowiedziała się, że testy na HIV nie wykrywają HIV (co z resztą jest napisane w ulotkach do nich dołączonych).


Co to miało udowodnić, że ona miała szkołę a ty nie masz i się mądrzysz, czy może że nawet bez szkoły wiesz więcej od HIV od niej ?

Nie wiem jak Ty, ale ja kończyłem dość dobre szkoły Wink Ona się mądrzyła (podobnie jak Ty), dopóki nie okazało się, że o HIV wiem znacznie więcej niż ona. A swoją wiedzą w tym zakresie dzielę się w tym wątku: viewtopic.php?t=8785
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:38, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
to co czytam w tym wątku to tragedia ludzkiego rozumu.
jeśli czytają was ludzie którzy dla odmiany znają się na medycynie to myślą sobie co najmniej: japierdole! Shocked pale

spoko - pierdolcie se dalej. wszak przeczytaliście już tą książkę to chyba wiecie... Smile
i pamiętajcie żeby nigdy, broń boże się nie szczepić! bo szczepionki nie działają - nigdy nie działały i nie będą działać. zostały wymyślone ponad 200 lat temu przez NWO i od tego czasu służyły wyłącznie do depopulacji Laughing
wiem to bo czytałem kiedyś van helsinga


A Ty Bimi nie zapomnij się zaszczepić na wszystko na co się da. Bo pamiętaj! Mainstreamowa nauka (w tym medycyna głównego nurtu) nigdy się nie myli, a wszystkie szczepionki działają i nie mają żadnych skutków ubocznych. I nie zapomnij zaszczepić swoich dzieci. O ile je będziesz miał, bo niektórzy na tym forum podejrzewają, że jesteś gejem Wink

A innym pozwól dokonać samodzielnie wyboru, wszak wolność i prawda mają dla Ciebie największe znaczenie Laughing I pamiętaj: ludzie są mądrzejsi niż władza, która każe się im szczepić! Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:46, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zapomnij się zaszczepić na wszystko na co się da?
Oj bardzo nieładnie Smile

Swoimi wypowiedziami nie dałem ci żadnego powodu byś mógł uważać, że będę się szczepił "na wszystko na co się da".
Dlatego twoja sarkastyczna uwaga (w przeciwieństwie do mojej trafionej) jest idiotyczna i infantylna, niczym poglądy które prezentujesz w tym wątku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
R_G_M




Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 100
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:07, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
no ale skąd wiecie, że ta książka jest rzetelna? wierzycie każdej książce które wpadnie wam w ręce?
a co z książkami pokazującymi dane statystyczne dowodzące np. 99% skuteczności szczepień? te się nie liczą, tak?
..

Proszę o jakieś tytuły. Chętnie przeczytam Smile
Tylko żeby było podane jaką systematykę zastosowano, bo inaczej wyjdą takie kwiatki jak z globalnym ociepleniem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi, czy ty usiłujesz wywołać agresję u swoich rozmówców? Very Happy
A może chcesz udowodnić że ta dyskusja jest więcej warta niż "Pandemia grypy - flu apocalypse" czyli 1800 postów przez rok o depopulacji. O tej porze ostatnich niedobitków miały miażdżyć czołgi. I co? I dupa.
A jaki był koronny argument, który właśnie teraz Tobie grozi? Very Happy
Cytat:
Jeśli tego nie rozumiesz, to jesteś idiotą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:33, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Największa szydera jest jak ludzie wszędzie widzą depopulacje i ingerencje złych sił...szczepionki, podatki, chemtrails i sam nie wiem co jeszcze istniejące od lat a ludzie na początku XXI wieku zaczynają o tym zapominać i odkrywają na nowo z przerażeniem te rzeczy (np. podatki istniały od starożytności) i wmawiają im niszczycielską siłę. Popatrz takie np. Chemtrails przedstawicie rasy ludzkiej na początku XXI wieku zorientowali się że samoloty latają nad ich głowami (zapewne oderwali wzrok od telewizora i popatrzyli w niebo proza pierwszy od dawna). Tutaj przyszła pora na szczepionki szarlataństwa ciąg dalszy.... bawcie się dalej w takie teorie a na pewno przekonacie ludzi do rewolucji


Choone:

Cytat:
wszak wolność i prawda mają dla Ciebie największe znaczenie Laughing I pamiętaj: ludzie są mądrzejsi niż władza, która każe się im szczepić!


Na początek...jak dla mnie to możesz nawet zdrapywać tynk ze ściany jeżeli twoje dziecko będzie kaszlało w celu wypędzenia wirusów. Ja z dumą Ci oświadczam że zaszczepię swoje dzieci w terminie Razz

A teraz do rzeczy :
Jaka znowu ..... władza ! Człowieku czy władza wymyśliła szczepionki? Czy wy wszędzie widzicie te wasze bzdury o depopulacji ? Najpierw chemtrails teraz to. Tak oczywiście rozumiem od XIX wieku władza chciała wprowadzić NWO i szczepiła ludzi....kurde ludzie ogarnijcie się !

Dla twojej wiadomości chodziłem do szkoły i nie spotkałem ŻADNEJ osoby która by się przeciwstawiła szczepieniu więc mi nie mów że ludzie się przeciwstawiają bo twoje teoryjki są na poziomie oddzielonym od rzeczywistości.. ilu znasz ludzi przeciwstawiających i nie zaszczepionych ochronnie ?

P.S. Bimi to nie tylko tragedia ludzkiego rozumu to więcej niż głupota, próba wycofania ludzkości w fazę przed medyczną i cofanie się...(niektórym użytkownikom prawdy często zdarzają się teorie wsteczne). Chcecie popierać gusła i zabobony, tudzież ezoteryczne pierdoły, czy inne...OK ale przestańcie wyśmiewać naukę i mówić że to tylko wy macie racje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:37, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:


Tutaj przyszła pora na szczepionki szarlataństwa ciąg dalszy.... bawcie się dalej w takie teorie a na pewno przekonacie ludzi do rewolucji


Choone napisał:
wszak wolność i prawda mają dla Ciebie największe znaczenieI pamiętaj: ludzie są mądrzejsi niż władza, która każe się im szczepić!


Na początek...jak dla mnie to możesz nawet zdrapywać tynk ze ściany jeżeli twoje dziecko będzie kaszlało w celu wypędzenia wirusów. Ja z dumą Ci oświadczam że zaszczepię swoje dzieci w terminie

A teraz do rzeczy :
Jaka znowu ..... władza ! Człowieku czy władza wymyśliła szczepionki? Czy wy wszędzie widzicie te wasze bzdury o depopulacji.

Jestem naukowcem. Z wykształcenia i zawodu... więc nie kpię z nauki w całości, tylko z jej niektórych części... tych co bardziej - moim zdaniem - niedorzecznych Wink Ilu znam ludzi, którzy przeciwstawiają sie bezsensownym szczepieniom? Wielu, w tym kilku poważnych lekarzy-naukowców, jak prof. Majewska czy cytowany przeze mnie prof. Kańtoch, Kierownik Zakładu Wirusologii PZH w Warszawie (zajrzyj na pierwszą stronę tego wątku, tam jest cytat z jego artykułu).

I do jakiej rewolucji Ty nawołujesz?! Bo właśnie ten wątek do małej rewolucji nawołuje... Do tego, żeby się rozsądnie zbuntować przeciw temu oto programowi obowiązkowych szczepień: http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/zal1a_szczepienia_20032008.pdf

PS.
A uwaga o wolności, prawdzie i władzy była adresowana do Bimiego. I on ją dobrze zrozumiał, bo... zmniejszył mi limit postów do 4 Wink I pomyśleć, że jeszcze parę dni temu miałem 18 Laughing

@ Bimi
Oj. Bimi - nie dostrzegłeś, że teoria o III wojnie światowej z postów typu viewtopic.php?p=71624#71624 to były kpiny?! Wink Jak pisałem wcześniej sensowne podania (np. o kontrowersjach wokół hipotezy HIV-AIDS), to mi je odrzucaliście. Więc raz postanowiłem napisać idiotyczne (włącznie z cytatami z Mickiewicza "A liczba jego 40 i 4" Laughing ) i ... to idiotyczne przeszło i wzbudziło poważne zainteresowanie Laughing
A tak btw, to Ty w ogóle w wiele niedorzecznych rzeczy wierzysz. Możesz również wierzyć w mainstreamową teorię AIDS pomimo wielu dowodów na to, iż jest ona mocno wątpliwa. I po raz kolejny się ośmieszasz robiąc absurdalnego off-topa w celu ośmieszenia poglądów oponenta. No cóż taka Twoja natura, Miszczu! Smile

Norbi napisał:
Bimi, czy ty usiłujesz wywołać agresję u swoich rozmówców? Very Happy
A może chcesz udowodnić że ta dyskusja jest więcej warta niż "Pandemia grypy - flu apocalypse" czyli 1800 postów przez rok o depopulacji.

Dokładnie to robi, gdy brakuje mu argumentów! Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:39, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choone napisał:
I pomyśleć, że jeszcze parę dni temu miałem 18 Laughing

Mój błąd. Od początku powinieneś był pozostać przy 4 Smile
viewtopic.php?p=71624#71624

ale przynajmniej już wiem, że mainstreamowa teoria aids to prawda Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sewhoe




Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wygląda skuteczna immunizacja w przypadku kokluszu:

Cytat:
Uporczywy kaszel, katar, stan podgorączkowy - takie objawy nie muszą oznaczać zwykłego przeziębienia. Mogą być objawem zapomnianej choroby zakaźnej - kokluszu, która mimo szczepień ochronnych coraz częściej nas atakuje. Liczba chorych rośnie lawinowo, a województwo łódzkie bije niechlubne rekordy - więcej chorych mieszka tylko w woj. podlaskim - informuje "Dziennik Łódzki".

Łódzki pediatra Urszula Górska z Miejskiej Przychodni Wieloprofilowej Śródmieście miesięcznie podejrzewa nawet kilkanaście przypadków kokluszu wśród młodych pacjentów.

Statystyki są szokujące. Z danych Państwowego Zakładu Higieny wynika, że w ciągu dwóch tygodni listopada krztusiec rozpoznano u 104 Polaków, a w ubiegłym roku o tej samej porze wykryto zaledwie 40 przypadków. Najwięcej chorych pochodzi z woj. podlaskiego - 27 osób w ciągu dwóch tygodni. W naszym województwie w tym roku zachorowało blisko 280 osób. Charakterystyczny dla choroby kaszel męczył od kilku tygodni Marka Chowierskiego z Łodzi. Nie pomagały leki wydawane bez recepty i zgłosił się do internisty, który przepisał antybiotyk. Kuracja także nie przyniosła efektów, w międzyczasie zachorował jego dwuletni syn. Dopiero specjalistyczne badania wykazały, że dopadł mnie krztusiec, którym zaraziłem synka, mimo iż był szczepiony po urodzeniu - tłumaczy łodzianin. Nieleczony koklusz prowadzi do groźnych powikłań: u dorosłych trudnego do wyleczenia zapalenia płuc, a nawet złamania żeber, a u dzieci zarówno do zapalenia płuc, jak i napadów drgawek i niedotlenienia mózgu.



Link: http://wiadomosci.wp.pl/kat,9922,title,U.....caid=1953d
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:56, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego mówiłem, żeby przeczytać tą książkę, bo są tam oficjalne statystyki medyczne. Ba! z XIX wieku również.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale przecież możesz przedstawić, zreferować co było w tej jednej książce takiego ważnego, ze przekreśla to 200 lat postepow medycyny. na rzecz jakiejś germańskiej medyncyny

co to w ogóle jest za dyskutowanie na "przeczytaj tą książkę"?

może zacytuj najbardziej przekonywujący fragment? Smile
masz w ebooku to żaden problem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:08, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że połowa książki to niemal same statystyki. Musiałbym wszystko zacytować. I szczerze nie chce mi się. Lubisz kontrowersje i wydaje mi się, że powinieneś ją przeczytać, jeśli dyskusja ma mieć sens. Tak jak mówiłem może wyłapiesz błędy logiczne autorów (autora, który cytuje wiele książek medycznych) i je wtedy podasz. Książka wbrew pozorom ze względu na statystyki zaciekawia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale jaki jest wniosek z tych statystyk?
że żadna szczepionka nie działa?
czy tylko, ze przejeb bo do afryki trafiła kolejna szczepionka z białego odrzutu? to tam normalne i dzieje sie non stop - nawet teraz. ale to nie dowodzi, że szczepionki białych nie działają. biali sa zbyt cenni dla systemu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, że żadna nie działa. Nie musisz nawet komentarzy autora (autorów) czytać i to widać jak na dłoni. W wielu krajach nie stosowano wogóle szczepionek i choroby znikły w tym samym czasie, a nawet szybciej niż w krajach ze szczepieniami. Są tam przykłady jak zaraz po masowym szczpeieniu wybucha epidemia tej choroby z czego chorowały niemal wyłącznie osoby szczepione.
I statystyki są głównie z Europy i USA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:15, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i nie podejrzewasz, że przykłady w książce mogły zostać dobrane tylko ze zbioru który potwierdzał tezę? w związku z czym w żaden sposób nie mogą pretendować do obiektywnej statystyki skuteczności szczepień w historii ostatnich 200 lat medycyny.
jakie masz zaufanie do autora? większe niż powiedzmy do tuska? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:18, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
i nie podejrzewasz, że przykłady w książce mogły zostać dobrane tylko ze zbioru który potwierdzał tezę? w związku z czym w żaden sposób nie mogą pretendować do obiektywnej statystyki skuteczności szczepień w historii ostatnich 200 lat medycyny.


Podejrzewałem, posprawdzałem wiele informacji, potem jeszcze miałem wiele niejasności po tej książce (np mój temat o szczepieniach, gdzie się pytałem o epidemie ospy u indian, którzy nie byli szczepieni. Odpowiedź dał mi Roosvelt 70 lat wcześniej, gdy powiedział o tym, że nie było żadnej epidemii, a tłumaczono w ten sposób masowe mordy, gdzie całe wioski znikały (epidemia nigdy nie wybija wszystkich, a tu całe wiochy co do jednego). Zaufanie większe niż do Tuska mam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:26, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Podejrzewałem, posprawdzałem wiele informacji
Ale nie chodzi mi o to czy sprawdziłeś, że miały miejsce rzeczy opisane w książce, tylko o to czy sprawdziłeś jak się ma liczba tragicznych przypadków opisanych w tej książce do choćby sumy wszystkich szczepień na świecie?
Naprawdę myślisz, że ludzie są tacy głupi, że od 200 lat dają sobie wstrzykiwać nierzadko wywołujące efekty uboczne szczepionki, które w ogóle nie działają?
Myślisz, że ludzie 200 lat temu byli głupsi od nas? Chyba by się kapnęli jakby szczepionki nie działały. Już mam uwierzyć, że wielce oświeceni przeciwnicy szczepionek na grype odkryli tajemnice wszechświata - nową germańska medycynę. Bo ktoś napisał na ten temat statystyki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:29, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko jak się kapnąć, że szczepionki nie działają jak nawet gdyby nie byli szczepieni to by nie chorowali? Bo szczepienia weszły na dane choroby jak choroba prawie nie występowała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:30, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak się kapnąć że szczepionki działają?
rozumiem, że mediom warto nie ufać.
w takim razie, skoro już mnie pytasz, dam ci radę: rozmawiaj z ludźmi.
przekonasz się, że niektóre szczepionki jednak działają.
i dowiesz się które są niebezpieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie Bimi. Nie o to chodzi. Czy byś był zaszczepiony, czy nie to byś nie zachorował. Więc... mamy XIX wiek 30 lat temu jeszcze np ospa zbierała ostre żniwo (co 3 lata występowały epidemie - ludzie tego nie muszą wiedzieć). 3 lata temu epidemii nie było, wprowadzono szczepionki i mimo to ludzie nie chorują. Nie sądziłbyś, że jest to zasługa szczepionki? Tylko wyjaśnij teraz jak to się stało, że w krajach, w których szczepień wogóle nie było to te choroby też znikły?

P.S. Jest tam porównanie z XIX wieku Londynu chyba i innego kraju. Nie pamiętam już w jakiej chorobie, bo książkę czytałem ponad rok temu. Jest załóżmy rok 1850 epidemia, ludzie chorują. W 1855 roku w Londynie wybudowano wodociągi dla wszystkich obywateli. 1886 epidemii nie ma, a w 87 wprowadzono szczepionki. W 1889 dalej choroby nie ma i wszyscy myślą, że to z powodu szczepień. Łatwo się w takiej sytuacji oszukać nie? W innym kraju podobna sytuacja, tylko szczepień nie było, a epidemii też dalej nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
seekerer




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:42, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co powiecie na szczepionkę Delbeta. Jako dziecku przydarzyła mi się taka przyjemność po półrocznym zapaleniu oskrzeli. 3x co drugi dzień- nie można się było po tym ruszać. Ale czy to zadziałało tylko jako placebo, że po tym nic mnie już nie ruszało?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:44, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Czy byś był zaszczepiony, czy nie to byś nie zachorował.

Wiesz, człowiek dorosły bierze odpowiedzialność za swoje słowa.
Te wypowiedziałeś dość stanowczo. Wyobraź sobie, ze jesteś dla kogoś autorytetem, dziś ci uwierzy, a kiedyś powiedzmy wyjeżdżając na wakacje do jakiegoś kraju z tropikalnymi chorobami się nie zaszczepi. zachoruje i umrze.... to się zdarza, choć pewnie myślisz, że nie jest to możliwe. pewnie nawet nie jest. Smile
Ale czy naprawdę jesteś tak pewny swoich kompetencji w tej kwestii że chcesz odradzać ludziom wszelkie szczepienia?
Bo ja nie jestem pewien swoich - żeby było jasne. i nikogo do niczego nie namawiam. każdy sam wie kiedy chce się na co zaszczepić. i czy w ogóle. i podzielam zarówno argumenty tych co się czasem szczepią, jak i tych co się czasem nie szczepią Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:46, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są różne szczepienia. Jedne są z wirusami, a inne zawierają antytoksyny, tylko te z antytoksynami podaje się w czasie wystąpienia choroby, dlatego te działają - vide tężec. Sprawdź więc co zawiera szczepionka Delbeta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
seekerer




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:48, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...gronkowce, paciorkowce, pałeczki ropy błękitnej wyhodowane na bulionie... Rzyga
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sewhoe




Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz trochę o skuteczności szczepień na polio...

Cytat:


Mutating vaccine causes polio outbreak in Nigeria

Nigeria is fighting an unusual outbreak of polio caused by a mutating polio vaccine, world health authorities say, but the only remedy is to keep vaccinating children there.

Officials of the World Health Organization fear that news of the outbreak, which began last year, will be a new setback for eradication efforts in northern Nigeria. Vaccinations were halted there in 2003 for nearly a year because of rumors that they sterilized Muslim girls or contained the virus that causes AIDS. During that lull, polio spread to many countries, although most have eliminated the small outbreaks that resulted.

Officials have denied suggestions that they kept the outbreak a secret, and said that they had not realized until recently that as many as 70 of Nigeria's last 1,300 polio cases stemmed from a mutant vaccine virus rather than from a "wild type" virus, which causes most polio.

"It was an oversight on our part," Dr. Bruce Aylward, director of the polio eradication campaign for the WHO, said Wednesday.

The agency discussed the first 16 cases it knew of at meetings early this year and posted information on its Web site in April, "but only in places where lab people would look," he said.

Outbreaks of vaccine-derived polio are unusual but not unheard of.

Individual cases have been known for years. For example, a former lieutenant governor of Virginia was partly paralyzed in 1973, apparently after changing the diapers of his son, who had received an oral vaccine.

The first spreading outbreak of a vaccine-derived strain, in which 22 children were paralyzed, was detected in 2001 in the Dominican Republic and Haiti.

Experts now believe that another took place in Egypt in the late 1980s but went unnoticed amid the much larger numbers of wild-type infections.

There have been others in the Philippines, Madagascar, China and Indonesia.

All were eventually eliminated by immunizing more children. Experts said that the most recent outbreak was able to spread because, until recently, only 30 percent to 40 percent of the children in northern Nigeria were vaccinated. About 70 percent are vaccinated there now, Aylward said.

In 2000, the United States switched to injected vaccine made from killed virus, which cannot mutate. But oral drops with the live, weakened version of the virus are still used in most poor countries, including those where the disease has never been eliminated: Nigeria, India, Pakistan and Afghanistan.

This vaccine, invented by Albert Sabin, is easier to give, offers much stronger protection and can beneficially "infect" other family members or neighbors, protecting them too.

But in rare cases, it can mutate into something resembling wild polio virus, which can paralyze or kill. Aylward pointed out that 10 billion doses of oral vaccine had been given in the past 10 years, so such mutations are presumably extremely unusual.

Polio often circulates undetected. In only one of 200 infections will it cause paralysis, which signals health officials to look for the virus in the area.



Link: http://www.nytimes.com/2007/10/11/health/11iht-polio.1.7847606.html?_r=3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28   » 
Strona 4 z 28

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy szczepionki mają sens?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile