W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić  
Podobne tematy
Upadek papierowego pieniądza wg. Geralda Celente39
Nadchodzący kryzys systemu bankowego i hiperinflacja dolara 127
Ucieknij inflacji, zabezpiecz się - złoto i srebro266
Pokaz wszystkie podobne tematy (26)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
66 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 136562
Strona:  «   1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 93, 94, 95   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:28, 18 Cze '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kanał Sueski to przy tym incydent. Prawdziwe problemy z dostawami zaczną się teraz

Jeśli chcesz mieć prezenty dla rodziny na święta Bożego Narodzenia, już dziś zacznij robić zakupy. To nie żart – porty na południu Chin są kompletnie zatkane. Rozładowanie kolejek, jakie się przez to utworzyły, potrwa miesiącami.


Wybuch epidemii koronawirusa w południowych Chinach zablokował porty o kluczowym znaczeniu dla światowego handlu. Już dziś wiadomo, że rozładowanie zatorów, które się przez to tworzą, będzie trwać kilka miesięcy i spowoduje niedobory towarów w okresie świątecznych zakupów.

Sześciodniowa blokada Kanału Sueskiego przez kontenerowiec Ever Given była jedynie preludium do tego, co stanie się w najbliższym czasie. Chaos zaczął się rozwijać w zeszłym miesiącu, kiedy władze w południowej chińskiej prowincji Guangdong – gdzie znajdują się jedne z najbardziej ruchliwych portów kontenerowych na świecie – zawiesiły handel wzdłuż wybrzeża, aby opanować szybki wzrost liczby przypadków COVID-19.


https://www.money.pl/gospodarka/kanal-su.....0288a.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:29, 21 Cze '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz od dawna, niektore kraje, narody i nacje rozlokowaly sie po calym swiecie i pasozytuja. Anglia, Niemcy, Zydzi, cyganie, Chiny czy Hindusi w tym dominuja od dawna - od wiekow.

W 1978 roku ogloszono na calym swiecie czas konsumpcji. Wszystkie kraje zalano tandeta przemyslowa i spozywcza. Zaniknely wtedy rzady narodowe i armie. Wazna byla sprzedaz i budownictwo na kredyt. Ludzmi interesujacymi sie swoim krajem zajela sie medycyna w oparciu o HAARP-a. HAARP daje mozliwosc wyszukania kogo trzeba. Ten nielegalny podglad pozwolil na usmiercanie, okradanie kont i dlugoterminowe leczenie, co dawalo ogromne zyski lekarzom. Poprzez podatki dawalo to tez duzy zysk budzetowy dla kazdego kraju. Zapanowala wiec cisza na temat broni HAARP i medycyny prawdziwej.

Narodowcow w kazdym kraju ubywalo i w ten sposob zmienial sie obywatel, bo nastapil szeroki naplyw islamu, muzulmanstwa wszelkiego rodzaju i religii ogolnej - jak ja zwal, tak ja zwal !Religie wszelkie byly zawsze i sa dzisiaj bardzo uzbrojone. Placa zawsze kazda cene za wszelka bron. Nielegalna produkcja broni zarobila wiec krocie, ktore np. w USA byly tez doliczane do budzetu, a w Niemczech do konsumcji. Dzisiaj swiat jest zazbrojony i nikt juz z tego nie wyjdzie. Kazdy w tym swiecie obiera sobie dowolna pozycje. Kto ma bron, ten sie jej trzyma, bo zawsze bedzie mial co jesc. Bron pomogla zdobyc pieniadze, stanowiska i dowolne zajecie, to i pomoze zdobyc jedzenie.

Ludzi pracujacych jest juz dzisiaj bardzo malo w porownaniu z cala populacja Ziemi. Ludzie pracy mieli pieniadze i dlatego byli lakomym kaskiem w obliczu latwego zysku dla Niemcow, cyganow i innych. Pasozyta na Ziemi przybywa w zastraszajacym tempie. Zegnajmy sie !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1088
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 13:32, 30 Cze '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorki za off-top, ale skoro już w tym temacie ten wątek poboczny się wykluł, to tutaj go zakończmy.
Jak już nadmieniono:

Cytat:
Jednak tu historia się nie musi urywać.
Jest całkiem prawdopodobne, że problem będzie rozwojowy
Odpowiedź przyszła bardzo szybko, ale jakoś nie chciało mi się tego studiować.

Podpisano czerwonym (sic!) długopisem .. To oczywiście przypadek, no przecież czerwone długopisy są bardzo popularne ... Rolling Eyes

W każdym razie wypadałoby się nad tym jakoś pochylić, co nie. Bo albo się coś robi - albo się NIC NIE ROBI.

Do rzeczy.
O tym, jak być bohaterem na drodze kowidianizmu uczy izrael. W tamtym państwie wytycza się wiodące sposoby walki z wrażą chorobą, to stamtąd, jak z rury kanalizacyjnej, płynie frontowy przykład i wzór. A zatem, w miejscach gdzie obostrzenia są najtwardsze, i rygor "najtęższy" — można przypuszczać, że siedzi jakiś żyd. Nie łudźmy się - uprawnienia zostały scedowane na lokalnych watażków... władza khazarska-centralna nie chce ciągle trzymać tego gorącego kartofla, odpowiedzialnością trzeba się dzielić... Jest to także test na wierność i t.d. Oczywiście nie musi być to od razu Chazar, wcale nie chcę sprawdzać czy jest prawidłowo obrzezany, w ogóle nie o to chodzi. (swoją drogą nawet ładnie i skrupulatnie odpisał, rozważam czy następująca poniżej forma nie jest aby za ...tendencyjna Rolling Eyes - no ale jak to mówią: żołnierz rąbie, Pan Bóg wióry nosi, jeżeli "swojak" ["sam biedny ma naciski"] to powinien rozumieć). Chodzi o to, że statystycznie rzecz biorąc gdzieś to żydowskie barachło musi być poutykane, a my mamy sporo większe szanse na spotkanie go tam, gdzie obowiązuje ścisły "rygor sanitarny", czyli tak jak być powinno. Wiadomo wszak że wszy i zaraza najłatwiej się roznoszą wśród wybranych. Stąd o ich zdrowie troszczyć trzeba się najbardziej. Stąd też COVID-19 najbardziej atakuje w wysokich sądach - i tam musisz goju bezwzględnie zachować higienę, aby przypadkiem jakiegoś żyda nie zakazić. Rolling Eyes helou! Idea

Pytanie, co można w takiej sytuacji jeszcze uczynić (?). Wypadałoby to jakoś zakończyć, najlepiej mocnym akcentem, stawiając kropkę nad "i" - i to w taki sposób, aby dany delikwent nie bardzo miał pole do manewru.

Cytat:
Memorandum
(wniosek racjonalizatorski)
O zaprzestanie pomiarów temperatury przy wejściu do budynku Sądu

Wobec braku rzeczowych podstaw do zarządzenia obowiązku pomiaru temperatury przy wejściu do budynku sądu przy ul. ... , serdecznie proszę o jak najszybsze wycofanie się z tego dziwacznego procederu. Podwyższona temperatura ciała (czy też „podejrzenie zarażenia chorobą zakaźną”) nie może stanowić przyczyny odmowy wstępu do instytucji państwowych i urzędów. Ergo nie ma również powodu jej nikomu mierzyć. (Podobnie rzecz ma się zresztą z tą całą śmieszną obowiązkową dezynfekcją rąk przy wejściu -płynem o nieznanym składzie i działaniu [nie każdy bowiem ma czas na studiowanie chemii oraz ewentualnych przeciwwskazań], za to o wysoce wątpliwej skuteczności niszczenia przesławnego wirusa rzekomo obecnego na naszych dłoniach – ‘ręce które mordują’).
Obecnie wiadomo już, że tzw. „pandemia” tzw. „wirusa sars-cov-2” (wraz z jego wymyślnymi „mutacjami”) jest niczym więcej, jak tylko celowo medialnie wywoływaną zbiorową histerią – i rozumie to każdy, kto ma choć trochę oleju w głowie.
Pomiary temperatury, choć niczym nieuzasadnione, nieuprawnione, są żałosnym, fasadowym rytuałem, który niczemu normalnemu nie służy – za to doskonale komponują się z celowo indukowanym poczuciem „zagrożenia” (epidemicznego) w społeczeństwie. Nie tylko nie jest to niczym pożytecznym, ale –wobec oczywistego braku powszechnego zagrożenia- jest to działanie wprost i wysoce szkodliwe społecznie! Jest elementem stręczonej nam tzw. nowej (schizoidalnej) „normalności”. Gdyby nie ów medialny i nowonormalny cyrk kowidowy, ludzie nie zauważyliby, że w ogóle była jakaś groźna epidemia. Obecnie więcej ludzi jest ofiarami walki z (dla mnie osobiście wysoce wątpliwym, czy rzekomym –ale zostawmy to) wirusem niż ofiarami samego wirusa.
O tym, że proceder ów mierzenia ciepłoty ciała wraz z odmową bezpośredniego dostępu do urzędu powyżej pewnej ciepłoty, łamie konstytucyjne paragrafy RP, a także jest zamachem na Powszechną Deklarację Praw Człowieka, nie warto już nawet wspominać. Dość powiedzieć, że jest po ludzku bzdurny i sfiksowany.
Jako osoba chora-przeziębiona, powiedzmy z gorączką ...mam również sposoby na skuteczne obniżenie swojej temperatury tak, aby ominąć ewentualne obostrzenia i udaremnić próbę zawrócenia mnie przez stróża od wejścia. Jednakże NIGDY DOTĄD nie byłem do czegoś podobnego zmuszany! – i mogłem swobodnie uprzedzać inne osoby znajdujące się obok, że akurat jestem chory; a choć to i tak skrajnie nieprawdopodobne podczas wizyty w urzędzie - że mogę kogoś zarazić, więc lepiej aby uważali i przypadkiem nie zbliżali się zanadto. W obecnej sytuacji ryzykownie dla mnie byłoby tak czynić, bo przecież ktoś mógłby mnie zadenuncjować, iż nieuczciwie ominąłem jakieś rozporządzenie, i wdarłem się na teren placówki będąc na coś chorym.
((ze strony internetowej sądu: „Apelujemy o to, aby osoby z podejrzeniami choroby lub chore nie wchodziły na teren budynku Sądu Rejonowego ...” – cóż.. apelować każdemu wolno, tylko pardon, nie jest sprecyzowane: chore na CO?? Ponadto: wzrost temperatury ciała [gorączka] NIE JEST specyficzny dla tzw. COVID-19 –istnieje cały szereg różnych przyczyn, które mogą to powodować))
Jeszcze do niedawna załatwianie spraw interesantów było obowiązkiem urzędników państwowych bez względu na ryzyko zarażenia się tą, czy inną grypą. To jest naturalnie wpisane w „ryzyka życia”, oraz porządek obyczajowo-społeczny obowiązujący nas wszystkich w cywilizacji łacińskiej.
Mając powyższe na uwadze nie życzę sobie by przed wejściem do jakichkolwiek urzędów znowu mierzono mi temperaturę.
Nie ma ani podstaw medycznych, naukowych – ani też prawno-obyczajowych. Nie wolno zakładać, że każdy kto ma podwyższoną temperaturę ciała, roznosi jakiegoś bakcyla o wysokiej, czy nawet podwyższonej śmiertelności (na co również, rzecz jasna, nie istnieją na razie nawet poszlaki, o dowodach nie wspominając) i stanowi tak wielkie ryzyko, że nie należy go wpuszczać. To przecież ABSURD! Wnoszę o natychmiastowe zakończenie tej niewydarzonej szopki.

Z wyrazami nadziei
podpisano

(wniosek nie wymaga pisemnej odpowiedzi)



Oczywiście nie jestem tak naiwny aby sądzić, że takie pisemko coś zmieni, odniesie sukces w postaci zmiany stanu rzeczy; chodzi jednak o to, że sprzeciw trzeba wyartykułować, a rozpoczętą "dyskusję" jakoś domknąć.
Można by oczywiście w ogóle nie reagować -ale to oznaczałoby kapitulację bez jednego nawet wystrzału.
My nie kapitulujemy, ani też nie liczymy że tupniemy nóżką i pandemoniczny sanhedryn stanie przed nami na baczność.
Za tą zasłoną pozorów dyskretnie konwertujemy naszą "dywersję" zmieniając nagle kierunek marszu.
Co my mówimy tym Misiem? OTWIERAMY OCZY NIEDOWIARKOM!

**Tak sobie jeszcze na koniec myślę, że jednak chyba pomyliłem się... w ocenie posiadanego przez nich prawa do dowolnego ustalania zasad gry: przecież oni mają prawo - ich urzędy? Ich. Ich budynki? ..No, może nie ich prywatne...-ale za to s y s t e m o w e . Ich prawo? ICH!!
Jeśli więc sobie zadecydują to trzeba będzie oddawać krew do badania przed skorzystaniem z urzędowego wychodka - przecież to ty obywatelu godzisz się na branie udziału w ich teatrze odwołując się, to tu to tam, do "państwowych" instytucji i urzędów. Nieee. no trochę przesadzam, w końcu jeżeli tego zaniechasz to zaraz wejdą ci na łeb! Jutro zarządzą skakanie na jednej nodze trzymając się lewą ręką za nos - i nikt im nie powie NIE .... zresztą, do sekciarza należy mówić w jego języku, jeśli chcemy aby nas zrozumiał. Rolling Eyes
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 09:55, 13 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie opublikowali dane o inflacji w lipcu.
Jak się można było spodziewać, była jeszcze większa niż w poprzednich miesiącach b.r - tak samo u nas, jak i u Wielkiego Brata.

Tak że Wielki Reset przebiega zgodnie z planem.
Nie może być tak, żeby dolar upadł, a inne waluty nie, dlatego na stosowne polecenie wszystkie kraje musiały odpalić drukarki - w ramach, oczywiście, walki z tą samą śmiertelną zarazą (głupotą - ale o tym sza).
A kiedy kurs dolara się bardzo nie zmienia, to można udawać, że wszystko jest OK.
No więc udawajmy... zobaczymy dokąd nas to zaprowadzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:36, 13 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokazaly sie inne pieniadze o tym samym nominale - sa dwie rozne stowy, piecdziesiatki i dwudziestki. Ciekawa sprawa, bo te inne pieniadze moga byc czyjes prywatne i kiedy beda tylko one, to znikna pieniadze narodowe. Co wtedy bedzie ? Telewizja nic o tym nie mowi, a jest to przeciez rzecz bez precedensu !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:47, 14 Sie '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komisja Europejska chce stworzyć kompleksowy rejestr mienia dla wszystkich obywateli

2. 08. 2021 | Komisja Europejska bada „możliwości gromadzenia informacji na temat utworzenia rejestru aktywów, który następnie może zostać włączony do przyszłej inicjatywy politycznej”. Wszystkie informacje o różnych źródłach własności nieruchomości powinny być połączone, w tym dzieła sztuki i złoto.

Pod tytułem „Studium wykonalności dla europejskiego rejestru aktywów w odniesieniu do walki z praniem pieniędzy i uchylaniem się od opodatkowania” Komisja Europejska opublikowała 16 lipca. opublikowała zaproszenie do składania ofert pod numerem 2021/S 136-358265. Z tekstu oferty:

Celem tego projektu jest zbadanie różnych sposobów gromadzenia informacji w celu utworzenia rejestru aktywów, który można następnie wykorzystać w przyszłej inicjatywie politycznej. Celem jest zbadanie, w jaki sposób można gromadzić i powiązać informacje dostępne z różnych źródeł własności nieruchomości (np. rejestrów wieczystych, rejestrów przedsiębiorstw, rejestrów powierniczych i fundacji, centralnych depozytów papierów wartościowych itp.), a także projektu, zakresu i wyzwań dla takich Unijny rejestr nieruchomości. Należy również rozważyć możliwość włączenia do rejestru danych dotyczących własności innych aktywów, takich jak kryptowaluty, dzieła sztuki, nieruchomości i złoto.”
https://norberthaering.de/news/vermoegensregister/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 775
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:29, 11 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kierownik




Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:10, 11 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emisariusz napisał:


Na razie tylko ten film luknełem ale widze że fajny, merytoryczny kanał, lubie takie fajne treści przedstawione w takiej fajnej formie. Dzięki Chemciu, tak mało userów na forum poleca teraz coś fajnego, wartego uwagi, no z ostatnich czasów to jeszcze chyba tylko Venom ze swoim autorskim vlogiem czy pamiętniczkiem audio video.
_________________
Wiekopomna sygnatura
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 775
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 12 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma sprawy... wszystko czym się dzielę, posiada atest wyłącznie najwyższej jakości.
_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:42, 12 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emisariusz napisał:
nie ma sprawy... wszystko czym się dzielę, posiada atest wyłącznie najwyższej jakości.


Kelner dostarczył, kelner może odejść.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 775
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:54, 12 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
Kelner dostarczył, kelner może odejść.
Błędne skojarzenie, nie dostarczyłem tego na czyjeś wyraźne zamówienie. W przeciwieństwie do ciebie tongue nie biegam jak lokaj ilekroć ktoś zagwiżdże z któregoś kąta sali.
Jeśli chcesz mnie koniecznie do kogoś porównywać - to raczej do gospodarza, który wyprawia wielką ucztę dla socjety -ponieważ MOŻE.
A ty, mój sługo, co sił biegnij oto wzywać gości aby wstąpili, bo już nadszedł czas i wszystko jest gotowe. sunny
_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:10, 13 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak se tłumacz.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kierownik




Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:25, 13 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
Tak se tłumacz.


Dobrze se tłumaczy, bo nie przypominam sobie bym składał u niego zamówienie na polecenie kanału na YT. Więc wynika z tego że ty se źle Delialel tłumaczysz Idea Exclamation arrow Razz
_________________
Wiekopomna sygnatura
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:02, 14 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech wam będzie.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kierownik




Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:17, 14 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
Niech wam będzie.


o prosze, umiesz przyznać sie do błędu, to też sie chwali, szacun Wink
_________________
Wiekopomna sygnatura
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:03, 15 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swego nie znacie - cudze chwalicie !

Polacy nic o sobie nie wiedza. Jaka role spelnia Polak na swiecie ? Rola Polaka na swiecie jest ogromna. Do tego stopnia ogromna, ze jak nie bedzie Polski i Polakow, to nie bedzie zycia na Ziemi.

Polak, to najwyzsze wyksztalcenie na swiecie. Polak, to wszystkie wynalazki na tym swiecie. Potrzeba , matką wynazkow. Narody zyjace na swiecie nie potrzebowaly nic oprocz jedzenia i pieniedzy. Polakowi najpiew potrzebna byla lawka, a pozniej fotel. Wszysko jest nasze, ale nikt nie chce za to placic i placenia sie boi.

Trzeba pamietac, ze w kazdym kraju byli i sa Polacy. Czasem sa to miliony, tak w USA jak i w Rosji. Tak w Anglii jak i we Francji, w Kanadzie i w Australii. W samych Niemczech jest 5 milionow Polakow.

Dla tych wszystkich Polakow na Ziemi, wazna byla jednak Polska, bo tam prawidlowo rozwijala sie nauka i praca. To Polska stawiala wszystkie zaklady pracy na Ziemi. Wszedzie podlaczyla prad i nauczyla Polakow uczyc sie i pracowac.

Kosciol na calym swiecie zawsze chcial przejac wladze i w Polsce mu wreszcie sie to udalo, ale to koniec Polski i Polakow na swiecie. Pilnujcie sie Polacy, bo najwiecej Kosciol zawsze zarabial na pogrzebach !!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:11, 15 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska nie pij tyle nalewek, do zimy jeszcze daleko. Większość obecnych ułatwień możemy niestety zawdzięczać USA.
Kto wynalazł lodówkę? Dla mnie to jest sprzęt nr.1 ever.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:13, 16 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No kto wynalazl lodowke ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:44, 16 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie ktoś kto nie lubił ciepłego piwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 17:39, 16 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King Crimson bingo

Cytat:
Pierwszą chłodziarkę opracował australijski wynalazca (z zawodu drukarz) James Harrison. Jego chłodziarki pojawiły się w sprzedaży już w 1862. Następnym krokiem Harrisona było opracowanie instalacji chłodzącej w browarze Bendigo w stanie Wiktoria. Jednak w większości źródeł wynalazcą chłodziarki jest bawarski inżynier Carl von Linde, który w 1871 roku zastosował system chłodzenia w browarze Spaten w Monachium, aby umożliwić produkcję piwa latem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:28, 17 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gośka zaraz powie, że ci ludzie mieli polskie pochodzenie, więc genetycznie byli Polakami.

Tak zgaduję.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1088
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 23 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzut oka na sytuację geopolityczną. Putin właśnie ogłosił, że rosyjskie surowce (na razie tylko gaz) jedynie za ruble.


_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1039
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:32, 13 Maj '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POZAMIATANE


_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krycha




Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 886
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 17 Maj '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IRAN: DIGITAL FOOD RATIONING ROLLS OUT USING BIOMETRIC IDS AMID FOOD RIOTS
Iran pierwszym krajem, który wprowadza cyfrowy identyfikator niezbędny do zakupu jedzenia
 
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:45, 18 Maj '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze sie za mocno rozmnozyli ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 93, 94, 95   » 
Strona 88 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile