W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić  
Podobne tematy
Upadek papierowego pieniądza wg. Geralda Celente39
Nadchodzący kryzys systemu bankowego i hiperinflacja dolara 127
Ucieknij inflacji, zabezpiecz się - złoto i srebro266
Pokaz wszystkie podobne tematy (26)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
66 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 137223
Strona:  «   1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 93, 94, 95   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:52, 25 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z tą blokadą kanału Sueskiego to jest niezła jazda - ledwo jeden dzień minął a już ropa drożeje.

Jeśli ktoś to celowo zrobił, to muszę powiedzieć że wałek wszechczasów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1992
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:58, 25 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcześniej ten statek jakby z nudów wymalował na wodzie wielkiego kutasa Very Happy Wygląda na to że załoga z nudów to zrobiła taki dziwaczny kurs czekając na rozkazy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:15, 25 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to za popierdolona akcja z tym kontenerowcem. Wystarczyłby odpowiednie holowniki by go wyciągnąć, to jest kanał służący w transporcie morskim, tak to jest pomyślane by nawet przy niskim poziomie wody w kanale statek nie osiadł na mieliźnie. Ja tu widzę celowe działanie załogi.
I w tym momencie wzrasta znaczenie tzw. Nowego Szlaku Jedwabnego .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 784
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:16, 25 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy mówią ze ropa drożeje, i że to przez blokadę kanału. Ja tam patrzę na wykres i nic takiego nie widzę, na razie mamy korekcyjne odbicie po głębszych spadkach jakie miały miejsce w ostatnich dniach. To znaczy ropa owszem jest w "hossie", ale nie od wczoraj. Efekt blokady kanału miał taką "siłę", że nawet nie nastąpiło podbicie do ostatnich szczytów. Może jeszcze nastąpi, poczekamy zobaczymy. Obstawiam że tak, ale nie wiadomo czy najpierw nie będzie jazdy w dół w okolice 59 $/b Rolling Eyes


_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.004 mBTC

PostWysłany: 14:35, 25 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emisariusz napisał:
Wszyscy mówią ze ropa drożeje, i że to przez blokadę kanału. Ja tam patrzę na wykres i nic takiego nie widzę,...
Bo jak sobie dziś spojrzałeś na wykres to może nie widzisz, ale wczoraj ropa zyskała 6% (to info o kontenerowcu mogło być jedyną przyczyną) i potem dopiero zaczęła znowu tracić.
emisariusz napisał:
To znaczy ropa owszem jest w "hossie", ale nie od wczoraj. Efekt blokady kanału miał taką "siłę", że nawet nie nastąpiło podbicie do ostatnich szczytów.
Żeby to zrozumieć potrzebne jest szersze spojrzenie i perspektywa. Owszem, cenę ropy windują nie od wczoraj tym tankowcem (zobacz sobie choćby moje ostatnie komentarze w temacie "Upadek Saudów" https://prawda2.info/viewtopic.php?t=24325&start=75 ), ale to jest jeden z elementów większej akcji.
Nie tyle chodzi o jakieś wielkie zyski ropy, ale o hamowanie strat i zapobieganie spadkom jej ceny. Jakby nie te akcje z atakami Huti na instalacje naftowe w AS, teraz ten tankowiec, to cena ropy byłaby o wiele, wiele niższa. A niższa być nie może - i koniec! Na co ma wpływ cena ropy to oczywiście dłuższa dyskusja.
W skrócie i w tym momencie, to po pierwsze ceny akcji na giełdzie, ale co ważniejsze ceny samej energii. Ceny energii muszą i będa teraz szły w górę żeby ukryć inflację. Banki Centralne (a za nimi służalcze rządy) będą twierdzić, że nie ma dużej inflacji, że to wysokie ceny energii są powodem wyższych cen wszystkiego i że to jest "przejściowe". Laughing
Odbywa się właśnie kradzież wszechczasów i żeby to maskować potrzebne było wygaszenie swiatowej gospodarki, zatrzymanie obiegu pieniądza. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego co się cały czas dzieje, bo patrzą na kolor maseczki premiera, dyskutują o brutalności policji, czy aborcji. Tymczasem Banki Centralne topią świat w długu, przez mechanizmy inflacyjne okradają ludzi i przejmują majątki narodów.


Obserwujcie co się dzieje z ropą, ale wspomnicie moje słowa - nie pozwolą jej stanieć! A przy kolejnych lockdownach i braku aktywności gospodarczej jej cena powinna być ułamkiem tego co jest. Akcja z tankowcem to nic, mnie nie zdziwiłby duży konflikt militarny, jakaś wojna, fałszywa flaga, itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 784
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:13, 25 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
emisariusz napisał:
Wszyscy mówią ze ropa drożeje, i że to przez blokadę kanału. Ja tam patrzę na wykres i nic takiego nie widzę,...
Bo jak sobie dziś spojrzałeś na wykres to może nie widzisz, ale wczoraj ropa zyskała 6% (to info o kontenerowcu mogło być jedyną przyczyną) i potem dopiero zaczęła znowu tracić.
A o czym my mówimy? Czy dałem gdziekolwiek do zrozumienia, że nie miałem na myśli dnia wczorajszego? Neutral 6% to przecież żadna wysoce nadzwyczajna zmiana.
Na tym wykresie nie stało się nic anormalnego, szczerze mówiąc gdybym nie usłyszał że była jakaś akcja z tankowcem, to bym nawet nie wiedział, że komar pierdnął.
A dzisiaj w ogóle nie mamy (póki co) wzrostów, helou!


Cytat:
to jest jeden z elementów większej akcji.
Nie tyle chodzi o jakieś wielkie zyski ropy, ale o hamowanie strat i zapobieganie spadkom jej ceny.
I mnie się tak samo dodaje. Motyw niejednokrotnie wcześniej zapowiadany, i wielkie show obliczone na wzbudzenie emocji, strachu.. zaraz dojdą "pogłoski wojenne" -i blokada cieśniny Ormuz!
_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 767

PostWysłany: 17:10, 25 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ta heca może spowodować pustki w sklepach ?
Co zresztą zapowiadano również...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:10, 25 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emisariusz napisał:
... 6% to przecież żadna wysoce nadzwyczajna zmiana...
Jak oczekiwałeś armagedonu to może i nie, ale powiedz mi w takim razie: jak często się zdarza taka zmiana?
Czy 6% zmiany w skali dnia to "dzień jak codzień" na rynku ropy? Przypuszczam, że statystycznie, to jest pewnie poniżej 1% szans na taką zmiane i jest to kilka odchyleń standardowych od normy.
Chodzą słuchy że masz koleżnkę, która jest niezła w te klocki, więc jak ją poprosisz to może nam tu przedstawi jakieś dane z ładnym wykresikiem i krzywą dzwonową Wink .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:54, 25 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja już opanowana, nie było się w ogóle czym podniecać: https://pbs.twimg.com/media/ExUnsGDXEAAGw-G?format=png&name=900x900
Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 784
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:07, 25 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Jak oczekiwałeś armagedonu to może i nie, ale powiedz mi w takim razie: jak często się zdarza taka zmiana?
Nie tak znowu rzadko.. Dniówka zresztą to tylko jeden z interwałów, na czterogodzinnym masz spokój, dopiero gdyby się na weekendowym utrzymał ten trend można by mówić o jakimś znacznym ruchu, ostatnio od 3 do 8 marca miałeś o wiele większy. Dzisiaj dla odmiany masz na przykład znowu ponad 5% spadków.

Cytat:
statystycznie, to jest pewnie poniżej 1% szans na taką zmiane i jest to kilka odchyleń standardowych od normy.
Mylisz się.. zależy jaki okres, ale takie akcje zdarzają się częściej, niż się wydaje. 22 lutego na przykład, 4 marca. Wcześniej też miałeś takie ruchy tylko że ich nie widać bo cena była inna i na przykład 9 listopada skoczyło z 37 na 40, albo 5 stycznia z 50 na 53, to sobie policz ile to procent, a żaden tankowiec się wtedy jakoś nie zesrał, ktoś pamięta co to było ? Rolling Eyes

Cytat:
Sytuacja już opanowana, nie było się w ogóle czym podniecać
Nie mówiłbym hop, bo cena może faktycznie dopiero teraz zacząć naprawdę zapierdalać. No.. niekoniecznie dzisiaj, ale myślę że spokojnie dojdziemy w okolice 81 dolców -a biorąc pod uwagę dolarową, już nie inflację ale hiperinflację, to jeszcze wyżej. Ropa znów po sto dolarów za baryłkę? Rolling Eyes ... A to dopiero początek. Poczekajcie aż zaczną podpalać szyby naftowe... Rolling Eyes
_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:18, 25 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
...........
I w tym momencie wzrasta znaczenie tzw. Nowego Szlaku Jedwabnego .

Ruskie szykują drogę po morzach północnych - kilka miesięcy temu spuścili na wodę kolejny lodołamacz.

Tam sie płynie tydzień krócej i piratów na zimnych morzach nie ma.
Tu fajne lodołamacze - ten jest atomowy 2 lata temu powstał:
https://www.youtube.com/watch?v=jYjS8A6x9ck
Te lodołamacze mogą łamać lód do 4 metrów gruby.
Mają kilka mniejszych lodołamaczy elektryczno - dieslowskich.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 25 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emisariusz napisał:
one1 napisał:
statystycznie, to jest pewnie poniżej 1% szans na taką zmiane i jest to kilka odchyleń standardowych od normy.
Mylisz się.. zależy jaki okres, ale takie akcje zdarzają się częściej, niż się wydaje. 22 lutego na przykład, 4 marca. Wcześniej też miałeś takie ruchy tylko że ich nie widać bo cena była inna i na przykład 9 listopada skoczyło z 37 na 40, albo 5 stycznia z 50 na 53, to sobie policz ile to procent, a żaden tankowiec się wtedy jakoś nie zesrał, ktoś pamięta co to było ? Rolling Eyes
Nie chce mi się szukać danych żeby się bezsensownie sprzeczać. Mam nadzieję, że jak się chwilę spokojnie zastanowisz to z łatwością zrozumiesz o co mi chodzi i mój puknt widzenia.

22 lutego cena ropy wzrosła o 4,1% a to baaardzo duża różnica w porównaniu do 6% (50% różnicy).
4 marca wzrost ceny o 4,15%
5 stycznia cena wzrosła o 4,85%
Czyli w żadnym powyższym przypadku nie było 6%. Nie ma większej różnicy pomiędzy 128% a 129%, a jest duża pomiedzy 5% a 6%.
Nie twierdzę że te 6% to jakiś niesamowity ewenement, ale takie ruchy zdarzają się co najwyżej kilka razy w roku i z pewnością można powiedzieć że jest to dużo , choć nikt chyba nie twierdził że warto ten fakt zapisać w Kronikach Galaktycznych Wink .

emisariusz napisał:
Cytat:
Sytuacja już opanowana, nie było się w ogóle czym podniecać
Nie mówiłbym hop, bo cena może faktycznie dopiero teraz zacząć naprawdę zapierdalać...
Nie wiem czy kliknąłeś na link do zdjęcia, ale może byś zauważył, że to był sarkazm... Z pewnością szkoda byłoby zmarnować taki kryzys z tym tankowcem, tym bardziej że nie stało się to chyba przypadkiem, bo gdzieś tam mi mignęła opinia jakiegos fachowca, ze to trzeba się postarać żeby tak statek postawić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 784
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 25 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
22 lutego cena ropy wzrosła o 4,1% a to baaardzo duża różnica w porównaniu do 6% (50% różnicy).
Eh? Co masz na myśli pisząc "50% różnicy"?
Czy zdajesz sobie sprawę, że to kompletny absurd porównywać w tym wypadku 4-ke z szóstką i twierdzić że pomiędzy tymi "procentami" jest 50 % różnicy ? One już same w sobie stanowią procenty ...a procentów jest -jak zapewne ci wiadomo- sto; więc co ty właściwie porównujesz. Shocked Procentowy wzrost procentów?? Confused Applause .. Słuchaj, matematyka jest w tym wypadku prosta, różnica pomiędzy 4 % a 6 % to (6 - 4) dwa procent. A dwa procent różnicy to jednak bardzo mało, a już z pewnością mniej niż pięćdziesiąt ... tongue

Cytat:
4 marca wzrost ceny o 4,15%
5 stycznia cena wzrosła o 4,85%
Czyli w żadnym powyższym przypadku nie było 6%.
Skąd wziąłłeś te dane? (ja opierałem się na wykresie futures, więc mogą być pewne drobne, kilkuprocentowe różnice Smile )
Dodatkowo na przykład bierzesz pod uwagę jedynie cenę otwarcia i zamknięcia, i pomijasz fakt że w ciągu doby skok ceny mógł być nawet większy niż te 6 % , tylko potem cena po prostu się nieco cofnęła.

Cytat:
ale takie ruchy zdarzają się co najwyżej kilka razy w roku
Mylisz się. Znacznie częściej.
(zwróć sobie chociażby uwagę na okres pomiędzy 2 marca a 11 czerwca 2020 . A to nawet nie pół roku!)
_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukagr




Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 157
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:19, 25 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agre napisał:
Czy ta heca może spowodować pustki w sklepach ?
Co zresztą zapowiadano również...


Wiesz że mnie trochę wczoraj zaintrygowały pustawe palety po cukrze i mleku i mace w naszym najwspanialszym sklepie dla biedaków.Promocji nie było ,do świąt jeszcze trochę,,, Wygaszanie gospodarki i przerwy w dostawach żywności są podobno już zaplanowane,,
Pierdolna podwyżkę i zgonią na statek na mieliźnie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 767

PostWysłany: 00:43, 26 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co polska importuje Azji ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:20, 26 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emisariusz napisał:
one1 napisał:
22 lutego cena ropy wzrosła o 4,1% a to baaardzo duża różnica w porównaniu do 6% (50% różnicy).
Eh? Co masz na myśli pisząc "50% różnicy"?
Że pomiędzy 4% a 6% jest 50% różnicy. 6% jest większe od 4% o 50%. Dla mnie to żaden absurd - to podstawa każdej analizy porównawczej - policzyć różnicę procentową. Nie ma niczego niestosownego Wink , nielogicznego, czy niematematycznego w liczeniu różnicy procentowej pomiędzy jakimikolwiek wartościami wyrażonymi również w procentach.

emisariusz napisał:
Słuchaj, matematyka jest w tym wypadku prosta, różnica pomiędzy 4 % a 6 % to (6 - 4) dwa procent. A dwa procent różnicy to jednak bardzo mało, a już z pewnością mniej niż pięćdziesiąt ... tongue
Masz rację, ale tylko do połowy tej sentencji - czyli w 50% Wink .
Matematyka w tym przypadku jest faktycznie prosta - szkoda tylko że jej nie rozumiesz Wink .
Róznica pomiedzy 4 % a 6 % to nie dwa procent a 50 procent, ale jednocześnie dwa punkty procentowe . Na pewno się z tym określeniem spotkałeś https://pl.wikipedia.org/wiki/Punkt_procentowy


Wyobraź sobie, że pracujesz jako jakiś sprzedawca i zamiast pensji masz np. 1% od zrealizowanego obrotu. Po miesiącu szef dał Ci podwyżke na 2% od obrotu.
O ile procent wzrosła Twoja pensja? O 1%? Czy może o 100%? Czy może nie wolno zadać takiego pytania bo to absurd? Wink


P.S. Jeśli dalej tego nie rozumiesz i chciałbyś jeszcze o tym pogadać, to załóż może wątek w odpowiednim miejscu, bo tu chyba zaczynamy odbiegać od tematu Smile .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 784
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:50, 26 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W porządku kłapouszku ..nie ekscytuj się tak. Ty mi lepiej powiedz
one1 napisał:
4 marca wzrost ceny o 4,15%
5 stycznia cena wzrosła o 4,85%
Skąd wziąłeś te dane (?!).
I czy pomiędzy 6% a rzekomymi 4,85 -które wyciągnąłeś z rękawa- też jest taka kolosalna różnica 50%?

Cytat:
P.S. Jeśli dalej tego nie rozumiesz i chciałbyś jeszcze o tym pogadać, to załóż może wątek w odpowiednim miejscu, bo tu chyba zaczynamy odbiegać od tematu
To ty zacząłeś się wymądrzać. Gdybyś wziął na wstrzymanie, i nie czytał wyrywkowo tego co do ciebie piszę, zauważyłbyś że oczywiście od początku zatrybiłem o co ci chodzi, ale ty dalej musisz strugać mądralę. Rolling Eyes

Cytat:
Wyobraź sobie, że pracujesz jako jakiś sprzedawca i zamiast pensji masz np. 1% od zrealizowanego obrotu. Po miesiącu szef dał Ci podwyżke na 2% od obrotu.
O ile procent wzrosła Twoja pensja? O 1%? Czy może o 100%?
To wszystko zależy chłopie... Choćby od tego, czy ów obrót nagle wzrósł albo spadł Rolling Eyes .. Tak więc wcale nie byłbym pewny tych "stu procent" , a za które ty dałbyś sobie głowę uciąć.. Rolling Eyes -bo mogłoby się okazać że pensja nie tylko nie wzrosła - ale jeszcze spadła o połowę Surprised
_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 767

PostWysłany: 07:15, 27 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.money.pl/gospodarka/kanal-su.....6640a.html

No i bęc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:31, 28 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:57, 29 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciez Chinczycy nic nie potrafia. Kto ich puscil przez Kanal Sueski ? Bylo wiadomo, ze tak sie skonczy !!! Chinczycy naprawde nic nie potrafia. Wszystko co robia jest tylko zawsze eksperymentem. Tak bedzie zawsze ze wszystkim co Chinczycy robia. Europie otworza sie oczy, jak zostanie pozbawiona towarow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:12, 29 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest bezpośrednia relacja jak wrócił na kanał:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:59, 29 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby Wielki Reset się udał, potrzeba jeszcze kryzysu finansowego na skalę tego Wielkiego Kryzysu z 1929 roku. No i kroi nam się taki kryzys w Chinach.

Cytat:
Czy upadek rynku nieruchomości w Chinach spowoduje globalny krach?


Panująca „mądrość” sektora finansowego utrzymuje, że podczas gdy rynki obligacji i akcji w USA i UE są niebezpiecznie zawyżone po ogromnych pożyczkach z tytułu COVID i bezprecedensowych środkach banku centralnego, Chiny są jedynym przykładem rynku odpowiedniego do inwestycji, jaki udało im się zdobyć. Bliższe spojrzenie na ostatnie oficjalne środki chińskich organów nadzoru finansowego i Banku Chin sugeruje, że nie jest to wcale bezpieczne, a krajowy sektor nieruchomości może być bańką, której upadek może wywołać globalną katastrofę finansową. żadnych widzianych we współczesnej historii.

W 1931 r. Światowa architektura finansowa Wersalu była bankrutem, ale jeszcze nie zapaść finansowa. Kluczowy bodziec do wciągnięcia świata w Wielki Kryzysnie był to krach giełdowy na Wall Street z 1929 roku, ale raczej upadek stosunkowo małego austriackiego banku.

W sposób niezwykle analogiczny do rozwijającego się dziś globalnego kryzysu finansowego, światowy kredyt został zbudowany po 1919 r. Na piramidzie coraz bardziej wątpliwych długów, z firmami finansowymi House of Morgan i Wall Street znajdującymi się na szczycie piramidy. Większość Europy i wiele krajów rozwijających się, od Boliwii po Polskę, było połączonych w piramidę kredytową na Wall Street. W latach 1929-1931 porażka w stylu domina tych zainicjowanych przez Morgana powiązań kredytowych z Europą i nie tylko przekształciła dający się opanować krach na amerykańskiej giełdzie w najgorszy kryzys deflacyjny w historii Ameryki, wywołując globalną depresję.

Kwota zagranicznych obligacji wyemitowanych przez Wall Street w ciągu dekady do załamania rynku w 1929 r. Wynosiła około 7 000 000 000 USD, co stanowi ogromną kwotę równą prawie 10% całkowitego produktu krajowego brutto USA. Zniszczone wojną gospodarki europejskie wykorzystały ponad 90% tych amerykańskich pożyczek na zakup amerykańskich towarów, co było dobrodziejstwem dla największych amerykańskich korporacji notowanych na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. Kiedy jednak po 1929 r. Załamał się zakup, boom pożyczek zagranicznych na Wall Street stał się narzędziem, które poważnie pogorszyło kryzys przemysłowy w USA.Cały gmach kredytów dolarowych, który wspierał piramidę zadłużenia Europy w latach dwudziestych XX wieku, opierał się na pożyczkach nowojorskich banków, przede wszystkim od JP Morgan & Co., udzielonych Europie w celu refinansowania krótkoterminowych kredytów. Rząd Stanów Zjednoczonych nalegał w Wersalu w 1919 roku, aby Wielka Brytania, Francja i Włochy spłacały swoje amerykańskie pożyczki wojenne w dolarach.

Duża część kredytu z nowojorskich banków spłynęła do Niemiec po stabilizacji waluty w ramach planu Dawesa z 1924 r. W ciągu sześciu lat różne niemieckie gminy, firmy prywatne, władze portowe i inne podmioty wyemitowały obligacje gwarantowane przez banki nowojorskie i sprzedały je amerykańskim inwestorom. W tym okresie Niemcy pożyczyły z zagranicy prawie 4 miliardy dolarów.

W okresie od 1924 do 1931 r.prawie 6 miliardów dolarów amerykańskiego kredytu napłynęło do Europy, co stanowi równowartość około 92 miliardów dolarów w 2021 roku. Gdyby dodać amerykańskie pożyczki wojenne od Skarbu Państwa i koszty samej wojny, w ciągu mniej niż 15 lat do Europy trafiło łącznie 40 miliardów dolarów amerykańskich funduszy, co stanowi jedną piątą całkowitego amerykańskiego PKB w 1914 roku

. Wyraźna konsumpcja w Ameryce w „szalonych latach dwudziestych” opierała się na iluzji wzrostu zamożności większości obywateli. Konsumpcja napędzana długiem stworzyła iluzoryczne bogactwo narodu - piętę achillesową gospodarki.W Ameryce do 1929 r. 60% wszystkich samochodów i 80% radia domowego zostało kupionych na raty. Za fasadą amerykańskiego dobrobytu lat dwudziestych XX wieku krył się gmach zbudowany na długach i złudzeniach co do trwałego dobrobytu i rosnących cen akcji, pod wieloma względami podobny do Chin od 2000 roku. Kiedy karuzela kredytów konsumenckich zatrzymała się w latach 1929-1931, boom konsumpcyjny załamał się, ponieważ większości Amerykanów po prostu nie stać już na kupowanie na kredyt.

W marcu 1931 roku Austria, maleńki odłamek przedwojennego imperium austro-węgierskiego z 6 milionami ludzi, ogłosił, że rozpoczął rozmowy z Niemcami w celu utworzenia wspólnej unii celnejpobudzenie handlu, ponieważ groziła depresja. Taka unia nie byłaby nawet technicznym naruszeniem traktatu wersalskiego. Z pewnością nie stanowił zagrożenia dla światowego bezpieczeństwa.

Rząd Francji zareagował szybko i zażądał natychmiastowej spłaty około 300 milionów dolarów krótkoterminowych kredytów zaciągniętych przez Niemcy i Austrię wobec banków francuskich, aby wywrzeć presję na oba kraje, aby wstrzymały ich unię celną. Żądania wywołały panikę z powodu chwiejnej austriackiej waluty. Najsłabszym ogniwem austriackiego systemu finansowego był Vienna Credit Anstalt Bank. Był to także największy bank w Austrii. Upadek Credit Anstalt doprowadził do paniki wśród deponentówna Darmstaedter-und Nationalbank lub Danat-Bank w Niemczech i stworzył kryzys walutowy również dla rządu Brüninga. W tym momencie Bank Anglii, Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych, niemiecki Reichsbank i Bank Francji spotkali się, aby omówić awaryjny zastrzyk kredytowy, aby spróbować powstrzymać rozprzestrzenianie się paniki walutowej. Było za późno.

Chiny jako nowy Credit Anstalt?

Jak na ironię, analogia dzisiaj do nieudolnej austriacko-niemieckiej bańki kredytowej z lat dwudziestych XX wieku nie dotyczy Stanów Zjednoczonych, ale Chińskiej Republiki Ludowej i oszałamiającego wzrostu zadłużenia gospodarstw domowych od czasu światowego kryzysu finansowego w 2008 roku.Władze centralne Pekinu w panicznej reakcji udzieliły lokalnym władzom bezprecedensowej kwoty 504 miliardów dolarów kredytu z mandatem do inwestowania w celu pobudzenia gospodarki. Nigdzie indziej nie inwestowano tak jak w budownictwo mieszkaniowe, gdzie nowa populacja o średnich dochodach była skłonna pożyczać, aby dostać własny dom.

W latach 2016-17 Pekin zdał sobie sprawę, że niebezpieczna bańka spekulacyjna na rosnących cenach domów zagraża gospodarce. Środki restrykcyjne skłoniły jedynie władze lokalne i banki do ukrytych pożyczek „pozabilansowych” za pośrednictwem tak zwanych instrumentów finansowania przez samorządy lokalne (LGFV), gdzie samorządy tworzą firmę inwestycyjną, która sprzedaje obligacje w celu finansowania nieruchomości lub innych lokalnych projektów. Ponieważ ceny nieruchomości rosną w tempie dwucyfrowym rocznie do chwili obecnej, wielkość zadłużenia na rynku nieruchomości wzrosła do tego stopnia, że Ludowy Bank Chin i inni regulatorzy otwarcie ostrzegają przed bańką, ponieważ wiele rodzin spieszy się z pożyczaniem drugiego domu na zysk spekulacyjny.

Całkowite zadłużenie gospodarstw domowych, w tym kredyty hipoteczne i konsumenckie na samochody i sprzęt gospodarstwa domowego, w 2020 r. Wyniosło aż 62% PKB . Instytut Finansów Międzynarodowych (IIF) oszacował, że całkowity dług krajowy Chin wzrósł do 335 procent produktu krajowego brutto (PKB) w 2020 roku.Niektórzy porównali szaloną inflację na rynku nieruchomości w Japonii w latach 1990-91 przed załamaniem.

W 1998 r. Rząd w Pekinie zezwolił obywatelom na posiadanie własnego domu. Wyłaniająca się klasa średnia chętnie kupowała nowe mieszkania, które pojawiały się wszędzie w dużych miastach. Nieruchomości były postrzegane jako jedyna bezpieczna inwestycja, ponieważ akcje i obligacje były niestabilne, a eksport kapitału był kontrolowany. W ciągu ostatnich dwóch dekad ceny domów znacznie wzrosły, co skłoniło wielu Chińczyków do przekonania, że ​​nigdy się to nie skończy. W lutym, pomimo oficjalnych środków, ceny domów w Chinach wzrosły rok do roku o 16,8%. Według danych Chińskiego Narodowego Urzędu Statystycznegołączna wartość rynkowa nieruchomości w Chinach jest obecnie około 65 bilionów dolarów amerykańskich - to bilion. W 2019 roku PKB Chin wyniósł 14 bilionów dolarów w USA, co spowodowało , że chińskie nieruchomości były znacznie bardziej zawyżone niż wartości w USA czy UE o duży margines. Badanie z 2018 roku wykazało, że chińskie ceny domów wynosiły średnio 9,3 razy roczny dochód, przewyższając zawyżone ceny w San Francisco 8,4 razy.

Pekin jest wyraźnie zaniepokojony i od stycznia wprowadził surowe środki, aby zmusić samorządy lokalne do dalszego zasilania bańki na rynku nieruchomości. W 2020 r., Aby przeciwdziałać blokadom koronawirusowym i recesji gospodarczej, Pekin wprowadził poważne środki stymulacyjne. Teraz, gdy gospodarka powoli się odradza,Pekin jest zdeterminowany, aby usunąć bańki na giełdach i nieruchomościach w nadziei na stworzenie czegoś, co Xi Jinping nazywa „podwójnym obiegiem”, co w efekcie oznacza, że ​​próbując utrzymać wzrost eksportu, Chiny coraz częściej zmuszają swoich 1,4 miliarda obywateli do konsumpcji na poziomie krajowym, aby zmniejszyć zależność od ryzykownego eksportu. Nie będzie to łatwe zadanie, nawet dla potężnych Chińczyków.

Władze Pekinu próbują zamknąć bańkę na rynku nieruchomości, zablokować spekulacyjne pożyczki na drugie domy w nadziei, że fundusze zostaną przeznaczone na inną konsumpcję.

Piramida zadłużenia Chin

Xi Jinping i rząd centralny stoją przed dylematem wysokiego ryzyka.Wraz z pogłębiającym się upadkiem światowej gospodarki, Xi wydał ostatnio rozkazy dla samorządów lokalnych, aby ubezpieczyły wydatki na infrastrukturę w celu utrzymania wzrostu gospodarczego „podwójnego obiegu”. Jednak jednocześnie, aby zniwelować to, co postrzega jako potencjalnie systemową bańkę na rynku nieruchomości, Pekin żąda od władz lokalnych zaprzestania nowych pożyczek pozabilansowych w celu finansowania zakupu domów za pośrednictwem LGFV. Coś musi dać i może to oznaczać niespłacanie przez miliony Chińczyków kredytów hipotecznych, ponieważ bezrobocie, w dużej mierze ukryte w danych rządowych, podobno znacznie rośnie.

We wrześniu ubiegłego roku chińska grupa Evergrande, od 2018 r . Najcenniejsza na świecie firma z branży nieruchomości, posiadająca około 121 miliardów dolarów w nieruchomościach i związanych z nimi długach,przeszedł kryzys gotówkowy z powodu nadmiernego zadłużenia i spowolnienia gospodarczego. W desperackich wysiłkach zmierzających do wypracowania nowych źródeł przychodów, grupa nieruchomości dokonała dywersyfikacji w kierunku paneli słonecznych, hodowli świń, agrobiznesu i mleka modyfikowanego. Nie był to uspokajający znak.

Kryzys Evergrande jest na razie pod kontrolą, ponieważ sprzedaje miliardy aktywów, aby zmniejszyć zadłużenie. Jednak strach doprowadził władze Pekinu do podwojenia lokalnych długów na ukrytych nieruchomościach.

Według szacunków Krajowej Instytucji Finansów i Rozwoju, całkowity ukryty dług lokalny osiągnął imponujący poziom 14,8 biliona juanów, czyli 2,3 biliona dolarów w 2020 roku. To prawdopodobnie bardzo konserwatywne podejście. Standard & Poors szacuje łączną kwotęod 30 bilionów juanów (4,2 bln USD) do 40 bilionów juanów (6,1 bln USD). Nawet to może być konserwatywne, ponieważ jest celowo ukryte. Od stycznia surowe nowe przepisy władz centralnych mają na celu zabicie lub ograniczenie takich ukrytych kredytów na nieruchomości, dążąc do przeniesienia inwestycji na lokalną infrastrukturę i przemysł - podwójny obieg.

16 marca wiceprezes Ludowego Banku Chin Liu Guiping pisał o ryzyku finansowym:
„Musimy ... aktywnie i skutecznie ograniczać rozprzestrzenianie się efektu zarażenia ryzykiem finansowym i zdecydowanie utrzymywać wynik finansowy w unikaniu systemowego ryzyka finansowego ”.
Łatwiej to jednak powiedzieć niż zrobić.

Krajowy dług Chin rośnie średnio o około 20 procent rocznie od 2008 roku, znacznie szybciej niż jego produkt krajowy brutto, co jest receptą na poważne kłopoty. Oficjalne dane pokazały, że niespłacone zadłużenie gospodarstw domowych, w tym głównie zadłużenie z tytułu nieruchomości, na koniec 2020 r. Wyniosło 63,19 bln juanów (9,7 bln USD). To równowartość 62 procent chińskiego produktu krajowego brutto .

W 2021 r. Przypada termin wykupu rekordowego 7,1 biliona juanów (1,1 bln USD) takich specjalnych obligacji lokalnych i muszą one zostać przeniesione, aby uniknąć upadku samorządów. To będzie oznaczać, żewielkie banki państwowe muszą w jakiś sposób sfinansować lokalny dług, w większości o wątpliwej lub „śmieciowej obligacji”. To, podobnie jak Pekin, żąda od banków finansowania nowej infrastruktury i inicjatyw rozwojowych poza nieruchomościami, jednocześnie zmniejszając własne zadłużenie. Pomimo oficjalnych pożyczek z Pekinu dla władz lokalnych na finansowanie małych i średnich firm, South China Morning Post donosi, że w niektórych przypadkach finansowanie było pozyskiwane przez fikcyjne korporacje, a następnie wykorzystywane nielegalnie na inwestycje w nieruchomości .

Jeśli kłopoty na tym lokalnym rynku obligacji przeniosą się na krajowy rynek obligacji skarbowych, ogromny rynek o zawrotnej wartości 18 bilionów dolarów, spowodowałoby to znacznie wyższe oprocentowanie obligacji, wywołując falę lokalnych niewypłacalności w mniej rentownych projektach, w tym w nieruchomościach. Jest pewne, że LBCh, państwowy bank centralny, pompowałby wówczas płynność, aby uratować swoje gigantyczne banki państwowe. Biorąc jednak pod uwagę skalę zadłużenia, mogłoby to z powodzeniem wymusić likwidację aktywów dolarowych Chin za granicą, w tym szacowanego na 1,04 bln USD długu Skarbu Państwa USA, a także obligacji euro.

Jak na ironię, główne firmy z Wall Street, takie jak Ray Dalio's Bridgewater czy BlackRock, oraz główne banki z Wall Street, inwestują w obietnicę ożywienia gospodarczego Chin. W ostatnich tygodniach, gdy rynki obligacji w USA znalazły się na krawędzi brzytwy, z nowym bodźcem Biden w wysokości 1,9 bln USD i rosnącym długiem państwowym w niebo,Wystarczyłoby kryzys obligacji w Chinach, aby powtórzyć kryzys austriacki z 1931 roku. Tylko tym razem cała gospodarka światowa jest skazana na system zadłużenia, który wymyka się spod kontroli. Od stycznia globalny dług wzrósł do rekordowego poziomu 281 bilionów dolarów, dodając bezprecedensowe 24 biliony dolarów w 2020 roku na środki koronujące.

Wygląda na to, że to wszystko jest częścią planu Wielkiego Resetu: obwiniaj Chiny za to, co bankierzy centralni BIS, prawdziwi bogowie pieniądza, zaprojektowali od 2008 roku.

O autorze:
F. William Engdahl jest konsultantem i wykładowcą ds. Ryzyka strategicznego, ukończył studia polityczne na Uniwersytecie Princeton i jest autorem bestsellerów w dziedzinie ropy i geopolityki, wyłącznie dla magazynu internetowego „New Eastern Outlook” .
https://www.sott.net/article/450685-Will.....l-meltdown
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:23, 02 Kwi '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli wierzysz w obecny system finansowy to tak jakbyś wierzył w magię .
Zbliżamy się do końca masowej motoryzacji jak i komercyjnego lotnictwa jakie znamy . W tekście jest też wyjaśnione czemu rządzący wykupują różne biznesy ( gospodarka nakazowa ) .

Cytat:
Wierzysz w magię?


Robią to ludzie udający, że zarządzają światowymi sprawami finansowymi. Im więcej warstw abstrakcyjnej gry dodają do istniejących szkieletów nierzeczywistości, które już zbudowali, tym bardziej pewne staje się, że wysadzą wszystkie systemy wsparcia upadającej ekonomii hiper-tech, która teraz nie ma bezpiecznej ścieżki. kontynuuj ucieczkę.

Praktycznie wszystkie wielkie narody robią to teraz w desperacji, ponieważ nie rozumieją, że gospodarka hiper-technologii jest zakładnikiem pogarszającej się ekonomii energii, głównie paliw kopalnych, a zwłaszcza ropy . Mega-system makro nie może się już rozwijać. Jesteśmy teraz w fazie zaniku dynamiki, która pulsuje w historii, gdy wszystko we wszechświecie pulsuje.Spadek wzrostu staraliśmy się skompensować długiem, pożyczając z przyszłości.

Jednak dług działa tylko w młodzieńczych fazach wzrostu gospodarczego, kiedy perspektywa spłaty jest statystycznie korzystna. Teraz, w starszej fazie osłabienia, perspektywa spłaty długów, a nawet obsługi odsetek, jest statystycznie fatalna. Kwota zaciągniętego długu na całym świecie wkroczyła w sferę śmieszności. Tak więc trwający mniej więcej dwudziestoletni eksperyment z magią kredytową Banku Centralnego, jako zamiennik prawdziwej formacji kapitału, dobiegł końca.

Stąd Ameryka pod udawanym przywództwem Joe Bidena zapuszcza się w ostatni akt tego melodramatu, który zakończy się źle i prawdopodobnie dość szybko. Mają zamiar wezwać finansowych czterech jeźdźców apokalipsy:
1) Nowoczesna teoria monetarna (MMT),
2) gospodarka nakazowa,
3) Uniwersalny dochód podstawowy (UBI, pieniądze z „helikoptera” dla ludzi ) oraz
4) schemat infrastruktury „Build Back Better”.


MMT to idea, zgodnie z którą naród, który twierdzi, że ma monopol na emitowanie pieniędzy, może „tworzyć” nowe pieniądz w nieskończoność bez żadnych negatywnych konsekwencji. Oznacza to, że możemy sobie „pożyczyć” pieniądze (pożyczyć je do istnienia) bez martwienia się o ich zwrot. Teoria przyjęła się tylko dlatego, że robiliśmy to przez dwie dekady i do tej pory nie zniszczyła systemu bankowego - chociaż dług stał się wykładniczy, co oznacza, że ​​był rujnujący, dopiero niedawno - więc nie będziemy musieli tego robić. poczekaj długo, aby zobaczyć, jak wyjdzie ten eksperyment. Zwróć uwagę: MMT kończy rozdział między działalnością produkcyjną a akumulacją kapitału, czyli dobrobytem bez bogactwa. Oznacza to
gospodarkę nakazową Rząd coraz częściej próbuje przejąć przedsiębiorstwo gospodarcze, aby zastąpić X-milion indywidualnych wyborów ekonomicznych swobodnie działającymi ludzi w społeczeństwie z biurokratyczną planowania centralnego. (Czy już powiedziałeś ha-ha-ha, wiedząc, jak to działało w historii?)

UBI jest podstawową cechą tego, ponieważ w gospodarce nakazowej produkcja jest głównie udawana, więc musisz po prostu dać ludziom pieniądze (na nic). Pamiętajcie o starym podstawowym systemie operacyjnym Związku Radzieckiego, o którym mowa zwięźle: Udajemy, że pracujemy, a oni udają, że nam płacą . Zrozumiałeś?

Ideą „Build Back Better” jest odnowić infrastrukturę hiper-technologicznej gospodarki, która tak naprawdę już nie istnieje, ponieważ znajdujemy się w fazie kurczenia się historycznej pulsacji lub cyklu, pozostawiając nas z dużą ilością technologii i mniejszą produkcją, zmierzającą do zera. Nikt nie chłosta tego sloganu tak naprawdę nie wie, co powinno ono oznaczać w danych okolicznościach, które mają iść w parze z rzeczywistością tego skurczu: zmniejszyć, skalować i ponownie zlokalizować wszystkie nasze działania, aby z powrotem zsynchronizować je z rzeczywistą produktywnością - to znaczy rai śpiewać jedzenie, robić prawdziwe rzeczy i handlować nimi. Znowu to energia dynamiczna, głupia.

Aby dojść do tego punktu, zamierzamy zrzucić ogromne obciążenie związane z grami finansowymi, które udawały, że reprezentują naszą gospodarkę. Oznacza to, że wyceny akcji i ceny obligacji wyparują wraz z działalnością związaną z instrumentami pochodnymi wymyśloną w celu zyskownego handlu w tych obecnie fantomowych reprezentacjach kapitału. Jeśli to nastąpi raczej wcześniej niż później, nie będziemy mogli nawet udawać, że budujemy lepiej autostradami międzystanowymi, siecią elektryczną, lotniskami i wszystkimi innymi rzeczami w folderze „infrastruktura”.

Rzeczywiście, wiele z nich byłoby teraz głupotą błędnych inwestycji, ponieważ zbliżamy się do końca masowej motoryzacji i komercyjnego lotnictwa, jakie znamy. Jeśli w ogóle będziemy mieć elektryczność za dwadzieścia pięć lat, będzie pochodzić ze znacznie ograniczonych sieci na znacznie bardziej regionalnym poziomie. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że wkrótce każdy zakątek kraju będzie pozostawał sam sobie pośród sporego zamieszania i zniszczenia finansowego. Tak więc, jakąkolwiek energię, którą faktycznie możesz zgromadzić, aby zbudować lepiej, zachowaj ją dla swojego miasta lub lokalnej społeczności. I pamiętajcie, wszystkie próby rządu krajowego, aby kontrolować te wydarzenia i zmuszać swoich obywateli w służbie tego, doprowadzą tylko do bardziej nieskutecznego i bezsilnego rządu krajowego, w którego nikt nie wierzy, potwierdzając fakt, że jesteście na Twój własny.
https://www.sott.net/article/450872-Do-you-believe-in-magic
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:09, 06 Kwi '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podali, ze w zwiazku z Covidem, w Europie zlikwidowano 6 milionow miejsc pracy !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krycha




Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:08, 07 Kwi '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papież i Światowe Forum Ekonomiczne chcą powszechnego podstawowego dochodu
29.03.2021 19:37
Wydaje się, że wprowadzenie powszechnego dochodu podstawowego jest nieuchronne. Papież, Światowe Forum Ekonomiczne i niektórzy superbogaci wspierają wczesne uruchomienie. Oczekuje się, że dochód ten zostanie wypłacony cyfrowo.

https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.....deinkommen
https://www.youtube.com/watch?v=7KfuRW1c5Mk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 93, 94, 95   » 
Strona 86 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile