W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić  
Podobne tematy
Upadek papierowego pieniądza wg. Geralda Celente39
Nadchodzący kryzys systemu bankowego i hiperinflacja dolara 127
Ucieknij inflacji, zabezpiecz się - złoto i srebro266
Pokaz wszystkie podobne tematy (26)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
66 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 137525
Strona:  «   1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 93, 94, 95   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:37, 28 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu masz wykres ropy i średnią MA200, która jak widać działa całkiem nieźle jako poziom oporu. Momentum też masz UP, nie wspominając również o samych fundamentach. Także te twoje długofalowe, deflacyjne i nie mające się ni jak do rzeczywistej podaży 75$ wydaje się śmieszne.

stockcharts.com symbol $WTIC i 1 rok zakresu na osi czasu
http://stockcharts.com/c-sc/sc?s=$WTIC&a.....amp;r=5746

Twoje tłumaczenie spadku dolara, też jest zabawne przy prawdziwych fundamentalnych przyczynach jego spadku, które dokładnie omówił Schiff w powyższym wywiadzie. Pleciesz jakieś pierdułki po fakcie i twierdzisz jak to dało się przewidzieć spadek dolara, dokładnie rozumiejąc fundamenty jego dolara. Bla bla bla.
Przedszkolakom to ty możesz sam imponować swoją znajomością technik Ichimoku i innym magicznym metodom o ładnie brzmiących nazwach "zaslona ciemnej chmury" hahaha równie dobrze mogłaby się nazywać metodą "ćwierkających wróbelków" hahaha. Sorrki jeżeli już to preferuję profesjonalne podejści w opraciu heteroskedastyczne modele ekonometryczne, sieci neuronowe, czy też statystyczne metody analizy szeregów czasowych z rynków finansowych. To tak apropos FOREXa i krótkoterminowego spekulowania w oparciu o zautomatyzowane Expert Advisers.

Swoją drogą to narazie sam zamilcz, bo to samo można powiedzieć o twoich predykcjach. Dopóki się twój ultradeflacyjny scenariusz nie sprawdzi, też twoje przewidywania są czystą spekulacją, a zachowujesz się jakby było to pewniakiem. Co zaś się tyczy Schiffa. Różnica jest taka, że on mówi o prawdziwych fundamentach, a nie jakiś tam 9/11 oczekiwaniach związanych z kosztami wojny itp, które są oczywiste. Koleś rozumie, że to jest wynik 20 letniej ekspansji monetarnej i gospodarki opartej na czystych usługach. FIRE ECONOMY - Finance, Insurance i Real Estate Economy finansowanej przez kredytodawców USA.
Oczywiście, że nie był jedynym, ale jako jeden z nielicznych miał odwagę mówić o tym wprost w Wallstreet Media. wyjaśniając jak wielkim balonem jest USA i narażając się przez to za każdym razem na śmieszność i niedowierzanie wszystkich mówiących o GOLDILOCKS ECONOMY. I to jest ta różnica w przeciwieństwie do jakiś kolesi siedzacych pokątnie i spekulujacych coś o spadku dolara w wyniku kosztów ponoszonych na utrzymanie Imperium Americana. Poza tym przeczytaj sobie książkę i porównaj przebieg i rozwój kryzysu, pomysły polityków na jego rozwiązanie itp. żeby zrozumieć tu nie chodzi jedynie dolara, ale ogólne rozumienie ekonomii. Zgadywacze dolarowi są tylko zgadywaczami. Nawet rzucając monetę średnio raz na dwa razy się trafia, to tak apropos twoich zgadywanek w oparciu o ASTROEKONOMIĘ Laughing Laughing Laughing .

Autorytetem to ty możesz być na forum bankier.pl dla na pewno nie będziesz. Może inni się nabrali na twoją pseudopaplaninę giełdową, ja na tyle mam pojecie w tym temacie, że dokładnie rozumiem, że poza pustymi słowami to tam się niewiele kryje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:40, 29 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goldbug napisał:

Przedszkolakom to ty możesz sam imponować swoją znajomością technik Ichimoku i innym magicznym metodom o ładnie brzmiących nazwach "zaslona ciemnej chmury" hahaha równie dobrze mogłaby się nazywać metodą "ćwierkających wróbelków" hahaha.


To jest zdanie numer jeden, ktore cie kompromituje

Cytat:
Może inni się nabrali na twoją pseudopaplaninę giełdową, ja na tyle mam pojecie w tym temacie, że dokładnie rozumiem, że poza pustymi słowami to tam się niewiele kryje.


Zdanie numer dwa.
A teraz ci udowodnie jakie masz pojecie w tym temacie.

"Zasłona ciemnej chmury

Zasłona ciemnej chmury występuje w trendzie wzrostowym i pokazuje, że rynek ma małe szanse na dalszą zwyżkę. Na formację składają się dwie świece. Pierwszą część stanowi długa biała świeca wskazująca, że przewagę na rynku w dalszym ciągu mają byki. Początek kolejnych notowań sugeruje dobrą kondycję trendu, bowiem otwarcie następuje powyżej górnego ograniczenia korpusu białej świecy. Później jednak ceny spadają, zamknięcie ma miejsce poniżej połowy poprzedzającej ją białej świecy, a na wykresie kształtuje się duża czarna świeca. Świeca łączona ma długi górny cień i niewielki korpus - powinna mieć wygląd zbliżony do spadającej gwiazdy.

Jeśli zamknięcie czarnej świecy następuje powyżej połowy poprzedzającej ją białej świecy, to wymowa formacji nie jest tak pesymistyczna. W takiej sytuacji zasłona ciemnej chmury wymaga potwierdzenia jakim powinno być niskie zamknięcie kolejnych notowań.

Załamania zasłony ciemnej chmury można oczekiwać jeśli zamknięcie kolejnych notowań następuje powyżej połowy czarnej świecy stanowiącej drugą część formacji, a potwierdzeniem jest wzrost powyżej najwyższego punktu formacji (na zamknięcie notowań)."


http://www.newtrader.pl/technical_5,12.php

Jak widac nie jest to technika ichimoku a jedna z formacji swiecowych.
Nawet nie zadales sobie tyle trudu aby sprawdzic kim jest Steve Nison,

http://www.financial-gurus.com/gurus/1804/Steve-Nison/


goldbug napisał:


Twoje tłumaczenie spadku dolara, też jest zabawne przy prawdziwych fundamentalnych przyczynach jego spadku, które dokładnie omówił Schiff w powyższym wywiadzie. Pleciesz jakieś pierdułki po fakcie i twierdzisz jak to dało się przewidzieć spadek dolara, dokładnie rozumiejąc fundamenty jego dolara. Bla bla bla.


To samo zdanie mam na temat Schiffa ze bredzi popierdulki po fakcie, pol roku po fakcie.


Koncze dyskusje bo z fanatykiem to strata czasu. A po staropolsku to brzmi :

Z konmi sie nie bede klocil.

EOT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:35, 29 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:


"Zasłona ciemnej chmury

Zasłona ciemnej chmury występuje w trendzie wzrostowym i pokazuje, że rynek ma małe szanse na dalszą zwyżkę. Na formację składają się dwie świece. Pierwszą część stanowi długa biała świeca wskazująca, że przewagę na rynku w dalszym ciągu mają byki. Początek kolejnych notowań sugeruje dobrą kondycję trendu, bowiem otwarcie następuje powyżej górnego ograniczenia korpusu białej świecy. Później jednak ceny spadają, zamknięcie ma miejsce poniżej połowy poprzedzającej ją białej świecy, a na wykresie kształtuje się duża czarna świeca. Świeca łączona ma długi górny cień i niewielki korpus - powinna mieć wygląd zbliżony do spadającej gwiazdy.

Jeśli zamknięcie czarnej świecy następuje powyżej połowy poprzedzającej ją białej świecy, to wymowa formacji nie jest tak pesymistyczna. W takiej sytuacji zasłona ciemnej chmury wymaga potwierdzenia jakim powinno być niskie zamknięcie kolejnych notowań.

Załamania zasłony ciemnej chmury można oczekiwać jeśli zamknięcie kolejnych notowań następuje powyżej połowy czarnej świecy stanowiącej drugą część formacji, a potwierdzeniem jest wzrost powyżej najwyższego punktu formacji (na zamknięcie notowań)."




Ta "definicja" zawsze wywołuje u mnie śmiech. Mianowicie dawno temu byłem na "szkoleniu giełdowym" gdzie "wykład "prowadził póżniejszy minister w którymś tam rzundzie. Obecny na szkoleniu kursant w pewnym momencie przerwał prowadzącemu, widoczne było, że się z nim nie zgadza i zacytował mu tę własnie "litanię".
Tamten popatrzył na nas z ukrywaną pogardą, jak na bandę debili. Miał rację, wiedział, że tylko debile mogą tego słuchać i jeszcze za to płacić kupę siana. Wtedy to...W TYM MOMENCIE zrozumiałem, że jestem debilem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 29 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP możesz powiedzieć ile już zarobiłeś? czy jesteś już niezależny finansowo? oraz czy masz dowody na poparcie twoich predykcji? (np. posty z datami opisujące co się stanie przed faktycznym zdarzeniem) A może chcesz troche kasy do zainwestowania od forumowiczów ale pod warunkiem że spiszemy papier u notariusza że gwarantujesz 20% rocznie? Jeżeli nie to powinieneś przystopować swoją arogancję w stosunku do innych. Tak po przeczytaniu twoich postów można stwierdzić że jesteś trochę zarozumiały i rozmyłeś temat. Polecam więcej szasunku do innych. pozdro heh
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 30 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julass napisał:
otelodreiP możesz powiedzieć ile już zarobiłeś? czy jesteś już niezależny finansowo? oraz czy masz dowody na poparcie twoich predykcji? (np. posty z datami opisujące co się stanie przed faktycznym zdarzeniem) A może chcesz troche kasy do zainwestowania od forumowiczów ale pod warunkiem że spiszemy papier u notariusza że gwarantujesz 20% rocznie? Jeżeli nie to powinieneś przystopować swoją arogancję w stosunku do innych. Tak po przeczytaniu twoich postów można stwierdzić że jesteś trochę zarozumiały i rozmyłeś temat. Polecam więcej szasunku do innych. pozdro heh


Sorry ale kultura wymaga 3 rzeczy
1 nie zaglada sie komus do talerza.
2 nie zaglada sie komus do portfela
3 czyta sie watki ze zrozumieniem

Jestem arogancki w stosunku do niektorych ludzi(nietoleruje glupoty) bo taka mam nature i nikt tego nie zmieni.
Proponowanie mi zarzadzania cudzymi pieniedzmi nie ma szans powodzenia wiec zapomnij o tym..
Za duze ryzyko z powodu wielu czynnikow,a sa nimi sami narwani nazwijmy ich akcjonariusze.
Przerabialem to juz w przeszlosci i wiecej w to gowno nie wdepne..

Rozmylem temat ?
Oto pierwszy post w tym watku. Wytlumacz mi w jaki sposob rozmylem temat ?

Cytat:
Dzisaj Dow Jones stracil 3% 358 punktow i zatrzymal sie na 11453 punktow
jest to najnisza wartosc od 11 wrzesnia 2006
technicznie zecz biorac po przelamaniu 11500 punktow sa nastepne 500 punktow dol bardzo mozliwe.
Jak na moje to juz chyba sie powoli zaczyna wszyscy trzesa dupami zloto smignelo dzisaj 3,2% do gory.
Na moje bedzie to jednak powolny upadek w dol o ile nie bedzie po drodze wojny z Iranem albo cos podobnego.
Szkoda ze nie mam put opcji na DAX bo wiadomo jak jutro rano wystartuje



Wymagasz ode mnie szacunku to pisz z sensem i czytaj ze zrozumieniem.
Oto co napisalem 22 lipca gdy eur/usd bylo na poziomie ok 1,58 i gdy nikt jeszcze nic nie wiedzial o interwencji bankow centralnych.
Policz sobie ile moglem zarobic %-owo jesli cie to tak interesuje Wink
Czy cos sie nie sprawdzilo z tego co napisalem ?



Cytat:
OMG. Nie wiem czy smiac sie czy plakac nad wypocinami tego "analiwtyka".


Gosc wieszczy krach gdy dolar jest znowu w cenie. Zaczelo sie od realizacji zyskow z kontraktow terminowych na ropie (obecnie blisko pierwszego celu 125$). Zloto zaczelo fale korekcyjna C (lub trojke zobaczymy) czyli jest w polowie swojej drogi do wyprzedania.Podwojny szczyt na eurodolarze. Przelamanie trendu spadkowego na USD/JPY czekamy tylko na potwierdzenie przy zamknieciu powyzej 108.3 na wykresie dziennym.Nawet po dzisiejszych doniesieniach o slabych wynikach spolek w US (kto obserwowal notowania futures do 15:30 ten wie o czym mowie) nasdaq skonczyl na plusie powyzej 2300pkt ze sporymi obrotami,sp500 i djia rowniez.US dolar index wybronil poziom 71.5pkt . Zlotowka i czeska korona (obecnie najsilniejsze waluty na swiecie) zaczynaja tracic. Narazie wszystkie znaki na niebie wskazuja na powrot dolara do gry przynajmniej na jakis czas. Prawdopodobnie inwestorzy przeczuwaja bliska podwyzszke stop procentowych przez FED. Eurokolchoz powoli dostaje zadyszki.Oczywiscie mozna sobie tak gdybac i wydaje sie to dziecinnie proste tyle tylko ze wystarczy jedna informacja i caly plan pojdzie w pizdu.


DODANE

Australia rowniez nie jest zadowolona z faktu iz brakuje im niewiele do parytetu z USD.
Sa jakies pogloski o obnizenie stop procentowych przez RBA w tym roku, rowniez zastanaiwiajaca jest w ostatnich czasach utrata korelacji ze zlotem, moze byc niezla wyprzedaz czas pokaze.



Oczywiscie moje predykcje nie zawsze beda trafne.
100% skutecznosc jestnie mozliwa ze wzgledu na mnostwo czynnikow losowych, jak np atak terrorystyczny czy tsunami lub blackout na terytorium polowy Kanady.

Obecnie wiem ze mamy trend spadkowy na glownych parach walut(czyli dominacje dolara) i dlugo sie to nie zmieni zwlaszcza ze zloto sie ustawilo na spadek w przyszlych tygodniach.Wiec jesli chcesz mojej predykcji to stawiam na test poziomu 777$ w ciagu najblizszego tygodnia najwyzej sie pomyle a co mi tam Very Happy.
Po wynikach za 3 kwartal zamieszcze aktualizacje wiec cierpliowosci jeszcze jeden miesiac.
Nadal uwazam ze ropa przetestuje poziom 90$/b jeszcze w tym roku a 75$/b w roku nastepnym.
Argumentowalem to tym iz wysoka cena ropy doprowadzi do rozwalki EU na mniejsze partie co stac sie nie moze bo jest wbrew zasadom globalizacji.Probke takiego kryzysu mielismy w Hiszpanii ostatnio.Niepewnosc w europie centralnej z powodu potencjalnego konfliktu z Rosja to tylko pretekst na wycofanie kapitalu z rynkow wschodzacych co umocni dolara oczywiscie. A nadal niepewna systuacja na gieldach powoduje umacnianie sie jena.

Ja tylko zamieszcam opinie to jest twoja kasa i twoj wybor czy ja olejesz czy za nia podazysz. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:25, 30 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:51, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pastwie sie troche bo lubie niszczyc wazniakow Laughing

goldbug napisał:
Analiza techniczna to jedno, a fundamenty drugie. Ostatecznie wygrywa to ostatnie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ja zrobiłem prawie 100% na depozycie shortując dolara do PLN jak się wyłamał w dół z poziomów 2.14 ostatnio. To odbicie zamknęło mi moje TRAILING STOPY, ale zyski zostały. Nie omieszkam przyshortować raz jeszcze po tym cały fake dollar rally jak już straci swoje momentum. Szczególnie jak dotrze do tej linii trendu spadkowego, w której przebicie raczej nie wierzę.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ropa coś też nie spada jak zapowiadałeś. Zatrzymała się na 113, tak jak pisałem o istniejących silnych wsparciach na poziomie 110 wynikłych z EMA 200 i wystrzelił UP. Sezon huraganowy się zbliża więc nawet te trywialne opory o jakich mówisz mogą zostać przebite. Poza tym ... co to wielke sztuka wykreślić kilka kresek i stwierdzić, gdzie jest opór a gdzie wsparcie 123-124$. Byle pierwszy student analizy technicznej, przy odrobinie chęci potrafi zidentyfikować takie linie i określić dominujące formacje i opory w oparciu istotne średnie ruchome. Więc panie "trader", nie rób wielkiego halo z byle gówna.
--------------------------------------------------------------------------------------------------


Informuje twoj "fake dolar rally" znowu w akcji Laughing
usd/pln powyzej 2.31 - twoj trend spadkowy juz dawno nieistnieje heh
ropa blisko 107 obecnie -Tak jak mowilem 23 sierpnia kwestia 1-2 miesiecy i 110 peknie na ropie wiec twoje trywialne wsparcie juz nie istnieje za to bedzie swietnym oporem hehe
Jak widac analiza techniczna kroluje bez dwoch zdan hehe
analiza fundamentalna jest dla jajoglowych i gryzipiorkow hehe


@jullas

Po przelamaniu 815 na zlocie jedziemy do 795$(co sie obecnie dzieje) pozniej jesli przelamie 795 to jedziemy na 760$ a jesli sie odbije od 795 to mozliwy powrot do 825$ ponownie a nawet do 850.

Rowniez ciekawie na eur/usd ponizej 14480 jedziemy do 14300 jesli odbije to powrot do 14670
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:39, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i? To ma być dowód na to, że dolar będzie się umacniał przez następne 10 lat Laughing Laughing Laughing. Jeszcze podożynają short-squeezy i tyle. Ja jestem spokojny o LONG TERM PERSPECTIVE.

Jak już ci napisałem, rzucając dwa razy monetą średnio masz 50% trafień. Więc twoje antycypacje odnośnie królowania analizy technicznej przy dotychczasowej statystyce dwóch, trzech prób to jak przypadkowe wytypowanie reszki w oparciu o wróżenie z fusów i krzyczenie o skuteczności działania tej metody.

A fundamenty zawsze wygrywają długoterminowo i tym razem też tak będzie. Buffett to wielokrotnie potwierdził.

SEKULARNY FUNDAMENTALNY TREND WZROSTOWY NA ROPIE TRWA NADAL. PODOBNIE JAK NA KOSZYKU USDX SEKULARNY FUNDAMENTALNY TREND SPADKOWY.

I nie zmienia się nic ... jak to zawodził PEJA.

A swoją drogą widzę, co do złota to nagle stałeś się GOLDBUGiem? Przecież do niedawna wróżyłeś totalny kolaps na złocie, i że się nie podniesie do wyższych poziomów przez lata. A teraz nawet odbicia przepowiadasz?

World's Largest Gold Refiner Runs Out of Krugerrands
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=2.....ommodities

No ja sie nie dziwię kiedy nagle, zaczynają się pojawiać problemy z dostawami złota fizycznego. Kolejny przykład pokazujący jak się ma cena spot regulowana papierowymi derywatami, do normalnych cen dealerskich, gdzie premie za złoto fizyczne znacząco rosną w ekstremalnych przypadkach takich jak ostatnio Indie dochodząc nawet do 25%.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:06, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goldbug napisał:
No i? To ma być dowód na to, że dolar będzie się umacniał przez następne 10 lat Laughing Laughing Laughing. Jeszcze podożynają short-squeezy i tyle. Ja jestem spokojny o LONG TERM PERSPECTIVE.

Jak już ci napisałem, rzucając dwa razy monetą średnio masz 50% trafień.

A fundamenty zawsze wygrywają długoterminowo i tym razem też tak będzie. Buffett to wielokrotnie potwierdził.

SEKULARNY TREND WZROSTOWY NA ROPIE TRWA NADAL. PODOBNIE JAK NA KOSZYKU USDX SEKULARNY TREND SPADKOWY.

I nie zmienia się nic ... jak to zawodził PEJA.

A swoją drogą widzę, co do złota to nagle stałeś się GOLDBUGiem? Przecież do niedawna wróżyłeś totalny kolaps na złocie, i że się nie podniesie do wyższych poziomów przez lata. A teraz nawet odbicia przepowiadasz?

World's Largest Gold Refiner Runs Out of Krugerrands
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=2.....ommodities

No ja sie nie dziwię kiedy nagle, zaczynają się pojawiać problemy z dostawami złota fizycznego. Kolejny przykład pokazujący jak się ma cena spot regulowana papierowymi derywatami, do normalnych cen dealerskich, gdzie premie za złoto fizyczne się poszerzają.



bla bla bla
masz na mysli very very long term Laughing

chcesz dlugoterminowa inwestycje to przyshorc funta ups przegapiles pociag. Laughing

Uratuj namiastke swojego nedznego honoru jesli go w ogole masz Laughing
i odpowiesz w koncu na ponizsze pytanie a sam uzyskasz dowod na aprecjacje dolara w ciagu najblizszych lat.

Kiedy korekta przeksztalca sie w trend dlugoterminowy ?
Bo nie powiesz chyba ze trend trwa w nieskonczonosc ?



Zloto bedzie nadal spadac to nie jest koniec i normalne ze nie spadnie w tydzien do zera nie rob z siebie wiekszego glaba niz mozesz byc.
Wiec przestan manipulowac tak jak adun w innych watkach.

A fundamenty sa takie ze europa lezy...
...aaa nie chce mi sie z toba gadac... Bad Grin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacz sobie wykres U$D INDEX na świeczkach weekly i będziesz miał swój wykres długoterminowy Laughing!

Pewnie w 2005 roku też byś krzyczał o wieloletnim wzroście dolara haha w oparciu o twoje "złamanie trendu długoterminowego" i co? Już w 2006 runął jak kamień wodę pokazując ile w rzeczywistości warte są fundamenty USA Laughing. I tym razem będzie podobnie.

A że Europa ma problemy, ano ma głównie z powodu tych zmarnowanych pieniędzy, które pożyczyła BEZWROTNIE USA i jego całego Wallstreetowego syfu SUBPRIMEowego rozprowadzonego po całym świecie. UBS, banki niemieckie, brytyjskie nawet norweskie miasta straciły i będą dalej tracić miliardy dollarów przez USIAków. I to ma być dowód na ich fundamenty.

Twoje predykcje są póki co tylko predykacjami i dopóki DE FACTO się nie sprawdzą pozostają tylko zgadywankami. Nie wiem skąd więc takie przekonanie, że niedługo nie odszczekasz swoich wieloletniego umacniania się dolara i kolapsu złota i ropy.

Na krótką metę to nawet inwestorzy dot.comowi i spekulanci na obligacjach SUBPRIME mieli rację. Właśnie mi takiego przypominasz ... Laughing Laughing ostatecznie value investing wygrywa !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:27, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co mnie rozwala? Ciągle negujecie autorytety, a sami się na nie powołujecie. Zamiast wygłaszać własne prognozy, tudzież myśleć samodzielnie mówicie: Ja mam rację, bo ten powiedział tak, nie prawda, bo ten powiedział tak, ale nie, bo on twierdzi tak dlatego, ale on się myli, bo ten twierdzi tak. I ot to cała rozmowa, która się rozciąga na kilka stron nic nie wnosząc. Zamiast wygłaszać własne zdanie, ewentualnie zgadzać się ze zdaniem innych, prowadzicie bezproduktywną kłótnie. Macie na tyle sporą wiedzę, że możecie sami wygłaszać własne poglądy i stawiać prognozy, nie muszą być przecież one sprawdzalne. Dajcie argumenty na poparcie swojego i zostawcie w spokoju, niech czytelnik sam wywnioskuje, co do niego bardziej przemawia. Zamiast tego sprawiliście, że nikomu nowemu pewnie nie chce się czytać tego wątku, bo jest zbyt obszerny.
Wybaczcie offtop.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:38, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uważam, że najebaliście bez sensu 6 stron tego samego zamiast powiedzieć swoje zdanie i czekać czy się sprawdzi. Po czym zacząć wrzucać temu kto się pomylił... Smile
Ja rozumiem, że każdy z was próbuje pokazać że jest mądrzejszy od drugiego, ale z łaski swojej nie śmiećcie - wątek był fajny jeszcze niedawno, a teraz faktycznie nikomu nowemu nie będzie się go chciało czytać, bo dwóch najmądrzejszych ludzi na świecie zaczęło sobie przepowiadać przyszłość.
Zobaczymy co będzie: na razie wiemy tyle, że ja mam złoto (bo wierzę w nadchodzący krach), goldbug obstawia ropę (bo wierzy w Peak Oil), a otelodreiP kupuje dolary (bo wierzy, że się wybronią) - i na tym proponuję poprzestać. Zanim zacznę zmniejszać limity Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:40, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goldbug napisał:
Zobacz sobie wykres U$D INDEX na świeczkach weekly i będziesz miał swój wykres długoterminowy Laughing!

Pewnie w 2005 roku też byś krzyczał o wieloletnim wzroście dolara haha w oparciu o twoje "złamanie trendu długoterminowego" i co? Już w 2006 runął jak kamień wodę pokazując ile w rzeczywistości warte są fundamenty USA Laughing. I tym razem będzie podobnie.

A że Europa ma problemy, ano ma głównie z powodu tych zmarnowanych pieniędzy, które pożyczyła BEZWROTNIE USA i jego całego Wallstreetowego syfu SUBPRIMEowego rozprowadzonego po całym świecie. UBS, banki niemieckie, brytyjskie nawet norweskie miasta straciły i będą dalej tracić miliardy dollarów przez USIAków. I to ma być dowód na ich fundamenty.

Twoje predykcje są póki co tylko predykacjami i dopóki DE FACTO się nie sprawdzą pozostają tylko zgadywankami. Nie wiem skąd więc takie przekonanie, że niedługo nie odszczekasz swoich wieloletniego umacniania się dolara i kolapsu złota i ropy.

Na krótką metę to nawet inwestorzy dot.comowi i spekulanci na obligacjach SUBPRIME mieli rację. Właśnie mi takiego przypominasz ... Laughing Laughing ostatecznie value investing wygrywa !!!


Znasz takie powiedzenie gdyby babcia miala wasy ... no to przestan gdybac i pierdolic glupoty a skup sie na faktach.
Tu wlasnie nie chodzi o to kto ma solidne fundamenty a ucieczka od tych co je maja jeszcze gorsze Laughing Inwestorow interesuje tylko kapitalizacja, wiec pojda tam gdzie pomnoza swoj kapital szybciej i pewniej .TYLKO i WYLACZNIE na to zwracaja uwage. Juz to pisalem wielokrotnie ale... jak grochem o sciane.

Co do AT Laughing
Patrzysz na swieczki i nic nie widzisz i to mnie rozbraja.Po pierwsze nie na tygodniowe sie patrz a na miesieczne i kwartalne jak chcesz uchwycic dlugi termin(kto Cie uczyl AT ?),
wtedy Cie moze olsni ze usdx zyskal najwiecej w ciagu jednego miesiaca od 26 lat !!!
Jesli tego nie rozumiesz to niech Ci wytlumaczy jakis znajomy co sie zna na AT co to oznacza.
USD w ciagu jednego miesiaca zyskal do AUD najwiecej od 7lat do EUR podobnie.Do funta najwiecej od czasu ataku Sorosa czyli blisko 16-tu lat !

rekordy mozna mnozyc
zloto spadlo najwiecej w jednym kwartale od ponad 20 lat a kwartal sie jeszcze nie zakonczyl.

Teraz spojrz na wykresy zobacz co sie dzialo w historii po takim ataku dolara i jebnij sie mocno w glowe wtedy zobaczysz ze te "korekty" konczyly sie po ok 5 latach.
Wiec sie pytam dlaczego mialoby byc inaczej i tym razem ?
5 lat moze wystarczyc UK na wygrzebanie sie z recesji zobaczymy, olimpiada im napewno troche pomoze.Nam Euro 2012 a do tego czasu nasza waluta bedzie sie ciagle oslabiac min wlasnie dlatego aby byla tania dla kibicow z reichu. Laughing No i oczywiscie abys my wiecej placili za cement. To jest tak proste jak dupcenie. Very Happy

@Bimi
Widze ze nieczytales mojego przedostatniego posta w calosci Wink
goldbug napisal ze ropa sie odbije od 110$ na dzien dzisejszy ropa jest ponizej wiec "Po czym zacząć wrzucać temu kto się pomylił..." to zrobilem Very Happy
generalnie spor jest zgola bezsensowny bo i AT i AF pokazuja ta sama droge,czyli spadek surowcow i metali szlachetnych, umacnianie sie jena i dolara.
Dobra nie smiece juz odezwe sie JESLI ropa uderzy w 90$ a pozniej ~75$




@JA
Nauka czytania ze zrozumieniem jest w szkole podstawowej jak mniemam,
podawalem mnostwo argumentow za moim scenariuszem w poprzednich postach
Pisalem 8 sierpnia ze UK jest w recesji i nie ma popytu na funta po czym funt zlecial nam ladnie ze 1.91 do 1.78 za dolara i to jest jeszcze nie koniec.Az krew czlowieka zalewa jak czyta takie bzdury jak pod spodem
"Zamiast wygłaszać własne prognozy, tudzież myśleć samodzielnie mówicie: Ja mam rację, bo ten powiedział tak, nie prawda, bo ten powiedział tak, ale nie, bo on twierdzi tak dlatego, ale on się myli, bo ten twierdzi tak. I ot to cała rozmowa, która się rozciąga na kilka stron nic nie wnosząc. Zamiast wygłaszać własne zdanie, ewentualnie zgadzać się ze zdaniem innych, prowadzicie bezproduktywną kłótnie. Macie na tyle sporą wiedzę, że możecie sami wygłaszać własne poglądy i stawiać prognozy, nie muszą być przecież one sprawdzalne. Dajcie argumenty na poparcie swojego i zostawcie w spokoju, niech czytelnik sam wywnioskuje, co do niego bardziej przemawia."

najwyrazniej czytales inny watek bo tutaj niczego takiego nie bylo ani ze strony goldbuga a tym bardziej z mojej.I obrazasz mnie twierdzac ze nie mysle samodzielnie i sie musze na kogos powolywac.Wpieprzyles sie miedzy przyslowiowa wodke a zakaske, przeczytaj wszystkie moje posty w tym watku i jesli znajdziesz tam slowa tego typu "Ja mam rację, bo ten powiedział tak.. " mojego autorstwa to ci stawiam skrzynke wodki jak nie znajdziesz to jestes blazen.


Przeczytaj wszystkie moje posty w tym temacie i napisz na jaki ja sie niby autorytet powoluje ? Chodzi Ci o Stevea Nisona ? to nie zaden autorytet ten pan poprostu przyblizyl technike swiec japonskich swiatu zachodniemu. Czy autorytetem dla Ciebie jest redaktor encyklopedii PWN ?

Dobra koncze swoje powiedzialem, uszczesliwiac na sile tez za dlugo nie mozna Very Happy
W zyciu na 100% mozesz byc pewny tylko jednej rzeczy, ze umrzesz.Na gieldzie nic nie jest pewne.
Oddaje temat bawcie sie dobrze.
I zanim zaczniecie cos komentowac czytajcie ze zrozumieniem to jest elementarna wiedza w tych czasach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:41, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No toś dopiero pokazał - długoterminowy trend na miesięcznych ojojoj świeczkach musi być, baaaa na całych świeczkach dekad najlepiej, wtedy dopiero masz długeterminowy. Jedyna istniejąca definicja długiego trendu, tak jaby tygodniowe tego nie potrafiły pokazać.

Pieprzysz koleś głupoty i sam się o tym przekonasz, jeżeli wierzysz w swoje 5 letnie odbicie dolara i kolapsy złota i ropy Laughing . Jakiś tam Ci jedno odbicie wpadło na moment a już sobie ekstrapolację zrobiłeś na następne 10 lat. Tyle czasu w finansowanie upadającego bankruta jakim jest USA nikt się nie będzie bawił i to już widać po kolapsie Fannie Mea i Freddie Maca. A odbicie 2005 niewygląda specjalnie mniej ekstrermalnie jak obecne. Wyczyścili nieco shortów i 2006 znowu dolarowy śmieć zanurkował w dół. Nie inaczej i tym razem będzie. A historyczne rekordy do niedawna były dokładnie w przeciwną stronę więc co z tego. Nasdaq też robił historyczne rekordy w 1999 roku na UP ze swoim eksplodującymi wzrostami. Niewiele później było odwrotnie. Narazie to my mamy rekordowe zobowiązania budżetowe USA, finansowane przez resztę świata Laughing w tym Europę właśnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:10, 03 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra a co mi powiecie jeżeli ktoś chce kreche hipoteczną na 20lat, to w jakiej walucie ma brać? usd euro chf pln? odpowiedź proszę uzasadnić heh (najlepiej od myślników, bo widzę tu tendencję do dogłębnych wypocin) ;D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:47, 03 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julass napisał:
dobra a co mi powiecie jeżeli ktoś chce kreche hipoteczną na 20lat, to w jakiej walucie ma brać? usd euro chf pln? odpowiedź proszę uzasadnić heh (najlepiej od myślników, bo widzę tu tendencję do dogłębnych wypocin) ;D


Najlepiej to nie zakladac petli na szyje Very Happy
20 lat jest nie do przewidzenia

Zalezy gdzie bedziesz wydawal jak w Polsce to zlote lub
jak masz mozliwosc to czeskie korony
nizsze stopy niz w Polsce a kurs CZK/PLN jest w trendzie bocznym odkad jestesmy w unii.
pozniej mozna przewalutowac np na dolary. jeny czy franki zalezy od koniunktury.
Ale ja sie tam nie znam to nie moje dzialka. Very Happy

dobranoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:17, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem taka sytuacje mozna przeciagac jeszcze bardzo dlugo zanim sie to wszystko zawali, o wiele dluzej jak do konca tego roku tylko kosztem tego ze im dluzej beda to przeciagac tym huk na koncu bedzie wiekszy jak to pierdzielnie.

Czy na tym zalezy elicie? Mi sie wydaje ze powolny krach bylby o wiele bardziej kozystny dla elity a tu teraz wszystko wskazuje na to ze zanosi sie na prawdziwe trzensienie zemi i to w momecie jak sie nikt nie bedzie tego spodziewal.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:28, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manix, pewnie nie wierzysz w teorie spiskowe, ale przypomniał mi sie ten temat: viewtopic.php?t=3643 Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:24, 07 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julass napisał:
dobra a co mi powiecie jeżeli ktoś chce kreche hipoteczną na 20lat, to w jakiej walucie ma brać? usd euro chf pln? odpowiedź proszę uzasadnić heh (najlepiej od myślników, bo widzę tu tendencję do dogłębnych wypocin) ;D


poczekaj do konca wrzesnia, przeciez niektorzy wieszcza mega krach, bedziesz mial za pol ceny chalupke Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 07 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe dobre. może ten koniec roku rozliczeniowego usa czy coś takiego coś wyjaśni. Ale dziwię się że nikt nie podał mi konkretu co do waluty a wszyscy się tu prześcigają z prognozami. A tu jest konkretna sytuacja że trzeba wziąść kreche na około 1mln i to do końca roku. (Jak by co to ja tego nie biorę tylko osoba z mojej rodzinki dodam że przedsiębiorcza ale co za 20lat to on nie wie)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:16, 07 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julass napisał:
hehe dobre. może ten koniec roku rozliczeniowego usa czy coś takiego coś wyjaśni. Ale dziwię się że nikt nie podał mi konkretu co do waluty a wszyscy się tu prześcigają z prognozami. A tu jest konkretna sytuacja że trzeba wziąść kreche na około 1mln i to do końca roku. (Jak by co to ja tego nie biorę tylko osoba z mojej rodzinki dodam że przedsiębiorcza ale co za 20lat to on nie wie)



Kolejny ktory nie umie czytac ?

Nikt Ci nie poda konkretu bo nikt nie zna przyszlosci.
Mozna ja tylko przewidziec w malym stopniu a i tak bedzie ona odbiegala od rzeczywistosci.
Tak jest ten swiat skonstruowany kto ma wiedziec ten wie.


btw maly update z rynku finansow

Zalezy od tego tygodnia ale preferowany scenariusz na ten miesiac to

zloto 850$
eur/usd 1.49
ropa - 125$/b
WIG20 - 2000 pkt
usd/pln - 2.2

Nadal jestesmy w trendzie wzrostowym dolara wiec powyzsze dane to tylko korekta
dla przykladu podam ze zloto z 850$ zleci na 700$ do konca roku.

Oczywiscie rynek plynie wiec wszystko jest mozliwe, nie traktujcie moich predykcji jako rekomendacje, poniewaz w razie mojego bledu to wy stracicie kase nie ja Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:51, 08 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:

usd/pln - 2.2




nie badz taki skapy Wink bylo kupowac w dolku hehe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nobody




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:05, 09 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde, Pierdoleto miał rację chyba Shocked

09.09.08
zloto 790$
eur/usd 1.4124
ropa - 102,24$/b
usd/pln - 2.45

Confused
_________________
amicus Plato, sed magis amica veritas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:34, 09 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mala zmiana dotyczaca WIG20 -
Zamiast 2000 bedzie to 3000-3200pkt,
Na poczatku widzialem swiece podazowa ale wczorajszy nius o przejeciu frediego i fani pod soclaslistyczne lapy panstwa uspokoil nieco gielde,
Dopoki 2500pkt jest nie naruszone podtrzymuje moj cel.


To powinien byc miesiac podazy dla USD lub realizacji zyskow jak kto woli.
Po tej korekcie bedzie ostatnia szansa na zakup tanich dolarow.

Ostatnio tez po rozmowie z uzytkownikiem z USA na innym forum,
Uzyskalem info iz ropa nie moze zejsc nizej niz 80$/b (a to sie rowna eur/usd na 1.36.) dopoki Saudyjczycy rzadza a na razie sie to nie zamierza zmienic,

No coz 80$/b zobaczymy w przyszlym roku bez watpienia,
Natomiast jesli sie odbije w gore to lepiej spierdalac z Europy.
Argentyna, Ekwador wydaja sie bezpiecznymi krajami ;D
Czas sie zaczac uczyc hiszpanskiego Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:02, 09 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:

Obecnie wiem ze mamy trend spadkowy na glownych parach walut(czyli dominacje dolara) i dlugo sie to nie zmieni zwlaszcza ze zloto sie ustawilo na spadek w przyszlych tygodniach.Wiec jesli chcesz mojej predykcji to stawiam na test poziomu 777$ w ciagu najblizszego tygodnia najwyzej sie pomyle a co mi tam Very Happy.


Pomylilem sie niestety Very Happy o jeden tydzien zloto uderzylo przed chwila w moj cel 777$
Teraz powinno sie nieco odbic do gory tak do ~850$

No i co powiesz goldi o AT i cwierkajacych wrobelkach hahaha
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 93, 94, 95   » 
Strona 6 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile