W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
O samochodach elektrycznych  
Podobne tematy
Wodór w samochodzie od zaraz?33bez ocen
Polski samochód elektryczny za 20 tyś zł2
Samochód na wodę? 17
Pokaz wszystkie podobne tematy (16)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 17333
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:08, 09 Sie '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Planowany zakaz ładowania aut elektrycznych w domu Smile

https://spidersweb.pl/autoblog/ladowanie.....e-zniknie/

Cytat:
Nikt już nie podawał ile trwa naładowanie samochodu ze zwykłego gniazdka 230V. Po części dlatego, że powiększyły się akumulatory i ta wartość byłaby absurdalna, typu 28 godzin. Jednak częściowo również dlatego, że… z punktu widzenia producenta to nie ma żadnego sensu, ponieważ nikt na tym nie zarabia.


hmmmm - jak to było? - "chodzi nam o ekologię"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:37, 25 Wrz '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ładowanie samochodów elektrycznych - rok 1907
https://sun6-20.userapi.com/impg/muzab80.....type=album
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1060
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:04, 26 Wrz '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
powiększyły się akumulatory i ta wartość byłaby absurdalna, typu 28 godzin.
Wcale nie jest absurdalna , jeżeli samochodu nie używa się codziennie, to żaden problem; po drugie sytuacje, kiedy ładuje się od kompletnego zera , czyli po długiej trasie, nie muszą zdarzać się dzień w dzień - tak więc ładowanie 28-mio godzinne należy do wyjątków, zazwyczaj w zupełności wystarcza aby po prostu pamiętać o podłączeniu do ładowania gdy auto jest nieużywane (np. na noc).

Cytat:
ze zwykłego gniazdka 230V
To nie jest kwestia gniazdka tylko odpowiedniego prostownika, a więc dobrego sprzętu do ładowania, i w razie potrzeby zawsze można ten czas skrócić. Absurdem- są pogłoski o zakazie ładowania w domu Laughing .
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:36, 26 Wrz '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J a s n y napisał:
To nie jest kwestia gniazdka tylko odpowiedniego prostownika, a więc dobrego sprzętu do ładowania, i w razie potrzeby zawsze można ten czas skrócić. Absurdem- są pogłoski o zakazie ładowania w domu Laughing .

Słucham zatem o konkretach - jaki to ma być prostownik? I jak czas skrócić? Ale naprawdę konkrety proszę a nie to co wyżej...

NIK o Izerze:
https://www.slazag.pl/raport-najwyzszej-.....agrodzenia

Cytat:
Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport pokontrolny dotyczący wydatkowania środków finansowych na projekt pierwszego polskiego samochodu elektrycznego – Izery. – W badanym okresie założenia projektu i jego cele strategiczne nie były realizowane terminowo oraz wystąpiły nieprawidłowości wiążące się z zaangażowaniem przez Skarb Państwa kwoty 250 mln zł ze środków Funduszu Reprywatyzacji – można przeczytać w raporcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1060
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:40, 26 Wrz '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

człowieku, nie masz internetu? "jak szybko naładować auto elektryczne w domu"

Cytat:
Ładowanie samochodu w domu można w prosty sposób przyspieszyć. Wystarczy zainstalować wallbox. To mała walizka montowana na ścianie, która zwiększa natężenie prądu.


https://www.auto-swiat.pl/ev/porady/jak-.....-i/kvkbjkc

Cytat:
Trzy fazy (napięcie prawie 400 V!) pozwalają "napędzić" urządzenia o wysokiej mocy – w domu najczęściej jest to kuchenka (płyta) indukcyjna, która ma 6-9 kW mocy i żadną miarą nie da się jej zasilić z sieci 230 V (choć już piekarnik, który ma mniejszy pobór prądu, podłączamy zwykle do gniazdka 230 V), czasem system ogrzewania elektrycznego domu. Do sieci trójfazowej (jeśli dom ma odpowiedni przydział mocy) można podłączyć urządzenie o mocy choćby i ponad 20 kW – a więc ładowarkę do „elektryka” też.

wallbox to po prostu ładowarka na stałe przyłączona do domowej sieci przez uprawnionego elektryka.

Ładowarka może być podłączana do gniazda 3-fazowego, tzw. „siły” – jeśli mamy takie gniazdo zamontowane w domu blisko miejsca postojowego, nie musimy prosić o podłączenie elektryka – ładowarka z jednej strony ma wtyczkę do „siły”, a z drugiej – do samochodu.

Ładowarka mobilna uniwersalna (do wożenia w bagażniku) może mieć wymienne wtyczki – podłączymy się awaryjnie i do "siły", i do sieci 230 V, gdy np. jesteśmy u kogoś z wizytą. Niektóre ładowarki tego typu pozwalają podłączyć się do miejskich stacji ładowania niewyposażonych we własne kable AC.

Na ładowarkę do samochodu trzeba wydać co najmniej ok. 2000 zł za „chińczyka”. Ok. 8 tys. zł zapłacimy za sprzęt z najwyższej półki, który obsłuży w firmowym garażu wiele samochodów, przy czym markowy, zupełnie wystarczający w domowym użytku model kupimy za ok. 3,5-4 tys. zł. Za tę kwotę kupimy i wallboxa, i "słupek", i dobrą ładowarkę uniwersalną nadającą się do łatwego transportu.

Zanim kupisz ładowarkę (to zostaw sobie na koniec), zadbaj o to, aby mieć w domu odpowiedni przydział mocy. Z technicznego punktu widzenia zwiększenie przydziału mocy w wielu wypadkach ogranicza się do wymiany bezpiecznika na słupie, ale... Najpierw piszesz wniosek do zakładu energetycznego, możesz być poproszony o dostarczenie projektu przyłącza, które już masz i które przecież zostało zbudowane albo zaaprobowane przez zakład energetyczny. Zapewne będziesz musiał skorzystać z usługi uprawnionego elektryka, który twoje przyłącze "odbierze", choć przecież jest już odebrane. Przedostatnim z wielu etapów operacji jest wyznaczenie przez zakład energetyczny terminu zmiany mocy przyłączeniowej, a już naprawdę ostatnim – wizyta elektryków, którzy na słupie zmienią bezpiecznik na większy. Teraz możesz już zaprosić własnego elektryka (z uprawnieniami), który w profesjonalny sposób podłączy Wallboxa do domowej sieci trójfazowej.

Od tej pory ładowanie twojego samochodu do pełna trwa kilka godzin, a nie – jak przedtem – dwa dni.


https://www.autocentrum.pl/publikacje/po.....-wiedziec/
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:56, 26 Wrz '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J a s n y napisał:
człowieku, nie masz internetu?

przeczytaj najpierw co sam cytujesz (zarówno wcześniej jak i teraz) - mowa była o gniazdku 230V i przy bezpiecznym prądzie do 16A czyli przekrój przewodów 3x2.5mm2 to masz max 3680W

wallbox jest urządzeniem taryfowym i właśnie o tym też był wcześniejszy artykuł, wystarczyło przeczytać - że wtedy dodatkowe opłaty może pobierać sobie operator i jego właściciel (ale nie właściciel domu) - właśnie cały myk tam polega na fakcie, że chcą odejść od ładowania z gniazdka 230 czy nawet z 400V i 3 faz na rzecz urządzeń, na których zarobi korpo...
bo to jak wszędzie jest - ten sam prąd dla odbiorcy fizycznego jest inaczej rozliczany niż dla firmy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:49, 04 Paź '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://sun6-23.userapi.com/impg/NdGOpu7.....type=album
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:24, 05 Paź '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno byly samochody na spirytus z trzciny cukrowej - ale to w Ameryce Poludniowej !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:29, 10 Paź '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak w przypadku AmPd ale w Polsce obecnie koszt wytworzenia litra spirytusu to ok. 4 zł. Jako paliwo dostałby akcyzę i oczywiście resztę podatków - litr na stacji by 12zł kosztował.
Kwestia higroskopijności - dlaczego jest sprzedawany 96%? - bo tak ciągnie wodę, że ciężko uzyskać 100%. Woda w układzie spalania nie jest zbyt dobrym pomysłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:27, 20 Paź '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Volta - producent elektrycznych ciężarówek ogłasza upadłość:

https://40ton.net/volta-oglasza-upadlosc.....-wypalila/

Cytat:
A jednak, dzisiaj już wiadomo, że ciężarówek marki Volta szybko na drogach nie zobaczymy. Firma popadła bowiem w olbrzymie problemy, po tym jak główny poddostawca baterii do jej ciężarówek – amerykańskie przedsiębiorstwo Proterra – ogłosił w sierpniu bankructwo. To uniemożliwiło rozpoczęcie produkcji seryjnej, załamało realizację zamówień i prowadziło wprost do strat finansowych. Dlatego też w ubiegłym tygodniu rada nadzorcza firmy Volta poinformowała o oficjalnym wniosku o upadłość.


Ciekawi mnie - jak może wypalić biznes przewozowy, gdzie większość z ładowności auta zabiera bateria... I przewóz na dalsze odległości przedłuża się z 1 do 4 dni, bo po drodze trzeba go 2-3x w nocy ładować...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:27, 29 Paź '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://sun9-25.userapi.com/impg/ke1kTil.....type=album
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:01, 02 Lis '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po vw i bmw teraz general motors zatrzymuje produkcję aut elektrycznych. Narracja o ratowaniu planety się sypie gdy tylko preferencje i dopłaty się kończą... Myślę, że te lukę łatwo uzupełnimy papierowymi słomkami i cyk... już czuć jak się planeta ochładza, jesteśmy bezpieczni.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:59, 02 Lis '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz jest hasło - samochod ma tylko wladza !!!

U nas mase samochodow dziennie sie unicestwia w rozny sposob - HAARP pomaga oczywiscie !!!

Zapowiada sie mniej operatorow w HAARP-ie wiec mniej pastuchow azjatyckich bedzie w stanie jezdzic. To sa miliony !!!! Nam bialym tez nie pozwolą ! Utrwalona juz wladza stalinowsko-hitlerowska [gdy sie zejdzie Wschod z Zachodem] - cyganie na wierzchu z hindusami bialego czlowieka zjedza do reszty !!!! W Europie bialy jest tylko Polak od dawna !!! Wiesz o tym ???? Są tworki polskie i Polacy !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1060
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:56, 03 Lis '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SPŁONĘŁO PÓŁTORA TYSIĄCA SAMOCHODÓW!

_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:31, 03 Lis '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J a s n y napisał:
SPŁONĘŁO PÓŁTORA TYSIĄCA SAMOCHODÓW!

............ dosłuchałem do momentu, gdy mówi: "dowiedziałem się, że statystycznie samochody elektryczne palą się rzadziej". Czasami lubię zmywaka posłuchać, ale tu sie rozsądkiem nie wykazał. Taki argument jest podobny do tych jakich używają firmy farmaceutyczne dla "badań" swoich preparatów. Przecież zwykła chłopska logika podpowiada, że samochodów spalinowych jest więcej. Mam 23 letniego diesla i nigdy się nie zapalił, mało tego - nie znam w ciągu pół wieku swojego świadomego życia (nie liczę czasu, gdy miałem 6 lat i mniej) aby komukolwiek ze znajomych zapalił się (UWAGA UWAGA !!!) SAMOISTNIE stojący samochód. Owszem , auta na paliwo ciekłe płoną w różnych sytuacjach - najczęściej podczas różnorakich wypadków. To może tyle. "Udowodnić" w ten sposób (statystycznie) można wszystko. Stare powiedzonko głosi: "są małe kłamstwa, duże kłamstwa i ...statystyka". Dziękuję za uwagę.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1774
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:45, 03 Lis '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:
nie znam w ciągu pół wieku swojego świadomego życia (nie liczę czasu, gdy miałem 6 lat i mniej) aby komukolwiek ze znajomych zapalił się (UWAGA UWAGA !!!) SAMOISTNIE stojący samochód. .

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/n.....hod-144516
https://nto.pl/splonal-samochod-stojacy-.....1-14230429
https://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48.....ochod.html
https://slupsk.naszemiasto.pl/auto-stane.....c1-8152401
https://starachowicki.eu/artykul/pozar-w-rzepinie-drugim/1485375
wygląda na to, że były to samoistnie stojące samochody..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 03 Lis '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:
nie znam w ciągu pół wieku swojego świadomego życia (nie liczę czasu, gdy miałem 6 lat i mniej) aby komukolwiek ze znajomych zapalił się (UWAGA UWAGA !!!) SAMOISTNIE stojący samochód

były takie przypadki - jakieś peżoty szczególnie były narażone, nawet akcje serwisowe były...

https://spidersweb.pl/autoblog/peugeot-5008-wielka-akcja-serwisowa/
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic316175.html
- usterka przewodów paliwowych plus włączenie czegoś co może iskrzyć.
Ja mam np. mazde z 2008 i jak montowałem światła DRL to one się same włączały i wyłączały totalnie bez związku - są w autach powyżej 2000 r różne funkcje, które sobie testują różne elementy systemu. A podłączyłem przewód do bezpieczników pod maską, które to są właśnie w ten sposób sterowane - dopiero jak pociągnąłem kabel do kabiny i sprawdziłem, który bezpiecznik jest na pewno po kluczyku to problem wyeliminowany. Miałem też mercedesa 2007 i tam dopiero cyrki... dochodzą połączenia światłowodowe, paski elektryczne (jak w kamerach czy innej elektronice) zamiast typowej wiązki. Do tego dawniej był komputer od wtrysku, osobny od automatycznej skrzyni, osobny od tempomatu, osobny moduł komfortu od szyb, drzwi i świateł... Teraz wszystko wpakowane w jeden moduł, często pod maską, gdzie nie jest hermetycznie izolowany od wilgoci...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.004 mBTC

PostWysłany: 20:59, 15 Lis '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To warto zobaczyć. Serio, opowiada nie tylko o elektrykach ale i o innych absurdach w Państwie Środka.


_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1411
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 18 Lis '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
To warto zobaczyć. Serio, opowiada nie tylko o elektrykach ale i o innych absurdach w Państwie Środka.
]

Lubię cię i szanuję denial fajnie że dałeś znak rzycia.
co do treści filmu od pofagowanego .... może innym razem
Chińczycy są bardziej przebiegli niż żydzi ,a biały człowiek dla nich to prosty dzikus .
Mam teraz w of gridzie 10kwp chinolskich pv ,w tym roku wszystko potaniało ,inventery,panele .
dlaczego?
tani prąd i auto elektryczne? tak to się sumuje .jestem za .
baterie? tak ,te też stanieją .
szrot samochodowy ? , kto ma kasę ciągnie piękne amerykańce i robi restauracje ,na pokolenia ...
absurdy są wszędzie choć mentaln ość różna .
przesłanie najwartościowsze jest z pierwszej ręki , gość nie wszystko mówi,ale bardzo bardzo wiele.
TAK JAK najbardziej czekam na nowe tanie auta elektryczne najlepiej polski kapitał.
Jak mi się zechce to sam sobie przerobie .

_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stronnik




Dołączył: 28 Sie 2022
Posty: 283
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:36, 19 Lis '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to, wigilia już? .. bo czekan szczeka po polsku.

Cytat:
Chińczycy są bardziej przebiegli niż żydzi ,a biały człowiek dla nich to prosty dzikus .
no ty na pewno, a wiesz to stąd , bo ci jakiś polok na chińskiej emigracji goniący za tamtejszymi szeklami ponaopowiadał o przodującej żółtej klasie ,zgadłem? .. Z filmiku wrzuconego przez @deiala dowiadujemy się nie tyle o absurdach, bo absurdy to mieliśmy w peerelu, co o PATOLOGII -i w to akurat jestem w stanie uwierzyć, nie tylko ze względu na wrodzoną mentalność tych żółtych robocików , i nikt mi nie wmówi że szczyny są koloru białego, ale też ze względu na to iż każdy komunizm prędzej czy później prowadzi do wypaczeń, a w chinach jest mega zorganizowany komunizm z żółtą twarzą, i schowajcie sobie te brednie że tam na jakąś prywatność partia zezwala bo nawet ta "prywata" jest jedynie częścią składową większej całości o ile jest potrzebna na danym etapie, a kierunek molocha jest jeden.
_________________
Dla ludzi mających wiedzę o lotach na Księżyc żadna hipoteza nie jest już potrzebna prócz czasoprzestrzeni Einst.
dowiedli tego Amerykanie w Kosmosie ~@Panocek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1411
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:46, 26 Lis '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stronnik napisał:
A co to, wigilia już? .. bo .

bo chemicloo ja jestem twoim św. Mikołajem ,prszyszedłem cię zjeść ...

_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:43, 27 Lis '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czekan napisał:

Lubię cię i szanuję denial fajnie że dałeś znak rzycia.
co do treści filmu od pofagowanego .... może innym razem


Ano żyje mi się nieźle. Filmik zaś obejrzyj.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1995
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:44, 09 Gru '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kanale Povagowani wkurw poszedł srogi na eko strefy w miastach

https://www.youtube.com/watch?v=Dhlk4SI1_Qk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1411
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:42, 09 Gru '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja za prawdę nie deprymuję benzyny w gazie .
Profesor od fizyki,kiedy nie było jeszcze internetu w POLSCE ,powiedział :
korporacje zakopują i wykupują najwarościowsze wynalazki .
Samochody elektryczne .... tak ....baterie tańsze ? tak
arabusy się już nadoiły kasy,to wypierdalać na pustynię piaski urzyźniać .
nie lubię chińskiej mentalności ,bo gorsza od żydowskiej,
ale chciwość tych dwóch spierdolonych mentalności .....to samo ....
wolna energia ze słońca i

_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1774
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 04 Sty '24   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już pod koniec XIX w. próbowano uruchomić w Warszawie transport publiczny z wykorzystaniem samochodów elektrycznych.
"Pomysł grupy finansistów, reprezentowanej przez Grodzkiego, nie był niczym nowym. Chcieli powielić wzorce z Berlina, Paryża, Petersburga czy Londynu, gdzie transport publiczny pojazdami elektrycznymi już funkcjonował od kilku lat" – zauważył dr Zakrzewski.

O projekcie warunków koncesji pisał "Kurier Warszawski" (nr 235 z 1896 r.). Miała ona dotyczyć przewozów pasażerskich i towarowych, z prawem wyłączności na 50 lat. Na początku zakładano, że samochody będą kursować od placu Krasińskich do placu Trzech Krzyży, ulicami Miodową, Senatorską, Wierzbową, Mazowiecką, Warecką, Szpitalną i Bracką. Pojazdy miały kursować w dzień i w nocy, zatrzymując się na żądanie pasażera. Opłata za przejazd wynosiłaby 10 kopiejek. Przedsiębiorcy zobowiązali się przekazywać do kasy miejskiej 5 procent od dochodów brutto. Ustalono, że magistrat miałby prawo wykupienia firmy po 15 latach, na ustalonych warunkach. Po upływie 50 lat, na które miała być przyznana koncesja, całe przedsiębiorstwo przeszłoby na własność miasta bezpłatnie, łącznie z samochodami, wszystkimi nieruchomościami (garażami, placami) i całym inwentarzem ruchomym.

Przedsiębiorcy zobowiązali się do uruchomienia komunikacji publicznej wciągu trzech lat od otrzymania koncesji.

Po wielu miesiącach oczekiwań na decyzję, koncesji nie otrzymali, gdyż władze Warszawy blokowały wszelkie nowe inicjatywy związane z transportem publicznym. Powodem tego były większościowe udziały władz miasta w warszawskim transporcie tramwajowym. Nie chciano wprowadzać nowych, konkurencyjnych dla tramwajów, firm transportowych, aby nie zmniejszać wpływów do kasy miejskiej. Można o tym przeczytać m.in. w książce Włodzimierza Winkela "Autobusy warszawskie".

https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news.....ubliczny-z

I tak się kończy poddańczy sposób myślenia.
Po wója było w ogóle kogokolwiek pytać? Te fiutki zza burek pierwsze by korzystały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   » 
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


O samochodach elektrycznych
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile