W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Polski samochód elektryczny za 20 tyś zł  
Podobne tematy
O samochodach elektrycznych158
Wodór w samochodzie od zaraz?33bez ocen
Samochód na wodę? 17
Pokaz wszystkie podobne tematy (16)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3765
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:39, 02 Kwi '12   Temat postu: Polski samochód elektryczny za 20 tyś zł Odpowiedz z cytatem

Szału nie ma ale w miastach jak najbardziej mógłby się przydać!
Koszt na 100 km? 5 zł
Drżyjcie koncerny paliwowe.
Cytat:
Dzisiejszy Newsweek (ten od Bielana i mlaszczącego oraz uwielbiającego Donalda Tuska Lecha Kaczyńskiego) donosi, że polska firma rowerowa planuje wypuścić samochód elektryczny ROMET 4E za... 20 tysięcy złotych. Jedną trzecią tego, co oferuje inna polska firma i jedną szóstą cen zachodnich. I można nim jeździć bez prawa jazdy.

Produkt ma być rozbudowanym skuterem rozmiarów Smarta. Trzy kW (pięć koni mechanicznych) mocy pozwoli rozpędzić tę dwuosobową kosiareczkę do 45 lub 60 km/h, przy zasięgu około 100-120 kilometrów. Jak na swoje rozmiary mieści całkiem sporo bagażu. Wolniejsza wersja ma kosztować około dwudziestu tysięcy złotych (wersja eksportowa – 7 tysięcy euro), a koszt przejechania stu kilometrów oscylować będzie w okolicach pięciu złotych. Niecały litr benzyny!

Jak przy każdym polskim projekcie mózg przechodzi mi w tryb „no niech się tym razem uda!” i przypominam sobie, że moje serce bije po lewej stronie. W mojej wizji świata inwestycja taka powinna uzyskać znaczące wsparcie budżetowe, w postaci zwolnień podatkowych, gwarancji i tanich kredytów. Jeżeli Newsweek nie naciąga informacji, to rozpoczęcie produkcji ROMET-a 4E jest polską inwestycją strategiczną. Nie mamy stricte polskiego przemysłu motoryzacyjnego, a rynek małych samochodów elektrycznych będzie rósł wraz z cenami ropy. To produkt, który może zawojować każdą europejską metropolię, a mówimy tu o popycie rzędu dziesiątek tysięcy sztuk.

źródło: http://spolecznie.com/2012/04/02/polski-.....a-krajowa/
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 02 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko
choć osobiście to wolał bym zawieźć swoją spalinową furę do warsztatu przerabiania na napędy elektryczne "romet" - i zapytać "co mi możecie zrobić za 20tys?"
silniki elektryczne wcale nie muszą mieć 5 koni - mogą mieć i 200. wszystko kwestia dużych baterii - które zarazem zwiększają zasięg. a za 20tys. myślę, że można mieć większe baterie - po chuj płacić za ten korpus? Smile
większy silnik elektryczny wcale nie jest mniej sprawny - jak ktoś chce tanio, albo daleko - to se jedzie 45/h. a jak chce przyjebać, to może i 160/h w ciągu pół minuty, kwestia, że mu zeżre baterie.
i szczerze mówiąc osobiście to preferuję takie samochody, że jednak można przyjebać, niż takiego 4 kołowego rometa na prąd Smile żadna duma polskiej inżynierii - prędzej bym się czegoś takiego spodziewał po chińczykach Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1052
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:21, 15 Paź '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Polski samochód elektryczny za 20 tyś zł
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile