Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

Z這to, Z這to, Z這to - o gospodarce inaczej   
Podobne tematy
Spirala w d馧 ju si chyba zaczyna kr璚i2174
Ucieknij inflacji, zabezpiecz si - z這to i srebro243
Nadchodzi upadek zachodniego modelu gospodarki50
Pokaz wszystkie podobne tematy (26)
Znalaz貫 na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
23 g這sy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieni康ze Ods這n: 40619
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
grzanek

Do陰czy: 12 Pa 2011
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 19:53, 09 Pa '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Braciszek Nataniel obna瘸 bo篡szcze liberast闚, chameryka雟kiego JKM — Rona Paula — piewc powrotu do standardu z這ta.

Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Marylin

Do陰czy: 12 Lut 2012
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 13:31, 21 Pa '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja chyba jako jedyna chcia豉m podziekowa Szczypiorowi, bo tu wszyscy na niego warcz. Zrobi kawa dobrej roboty. W豉郾ie czytam artyku造 Stathisa s bardzo ciekawe i otwieraj oczy. Dot康 w swojej naiwno軼i my郵a豉m, 瞠 w mediach s zar闚no medialne prostytutki jak i obiektywni ludzie (jakie 5%, ale my郵a豉m 瞠 s) . Co do Alexa Jonesa ju od pocz徠ku mia豉m zastrze瞠nia, ale np. co do Petera Schiffa to my郵a豉m, 瞠 jest raczej obiektywnym analitykiem. Chyba tylko i wy豉cznie dlatego, 瞠 cz瘰to pokazuj go w RT, kt鏎a wydawa豉 mi si stacj obiektywnie relacjonuj帷 wydarzenia nt. USA. Wida Stathis ma racj, 瞠 ludzie dziel si na dwie grupy: wyzyskiwaczy i psychopat闚, a druga grupa to potulne byd這 niezdolne do samodzielnego my郵enia. Przecie na tym forum jest wci捫 mn鏀two ludzi, kt鏎zy latami 郵edz poczyniania Alexa Jonesa i ekscytuj si New World Order. Nie widz przesady w tym wszystkim i wierz w ka盥e s這wo tego grubego debila. Pocz徠kuj帷ym mo積a jeszcze wybaczy, ale jak kto latami tego s逝cha i nie zdaje sobie sprawy z manipulacji to zwyk造 idiota. Mimo bardzo ciekawych artyku堯w Stathisa nikt ich dot康 nie skomentowa i pewnie nikt nie czyta (mo瞠 tu nikt nie zna angielskiego) chyba ludzie boj si po prostu przyzna, 瞠 byli g逝pcami i s stale manipulowani zar闚no przez zwyk貫 media jak i alternatywne.
Powr鏒 do g鏎y
jarondo

Do陰czy: 30 Wrz 2006
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 20:53, 21 Pa '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marylin napisa:
Wida Stathis ma racj, 瞠 ludzie dziel si na dwie grupy: wyzyskiwaczy i psychopat闚, a druga grupa to potulne byd這 niezdolne do samodzielnego my郵enia.

Je郵i ma racj, to po co go czytasz, i przytaczasz? Czy瘺y samodzielnie nie my郵a豉?
Kim jest ten cz這wiek, 瞠 ma monopol na prawd?
Powr鏒 do g鏎y
Szczypior

Do陰czy: 06 Mar 2013
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 21:04, 21 Pa '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marylin napisa:
A ja chyba jako jedyna chcia豉m podziekowa Szczypiorowi, bo tu wszyscy na niego warcz. Zrobi kawa dobrej roboty. W豉郾ie czytam artyku造 Stathisa s bardzo ciekawe i otwieraj oczy. Dot康 w swojej naiwno軼i my郵a豉m, 瞠 w mediach s zar闚no medialne prostytutki jak i obiektywni ludzie (jakie 5%, ale my郵a豉m 瞠 s) . Co do Alexa Jonesa ju od pocz徠ku mia豉m zastrze瞠nia, ale np. co do Petera Schiffa to my郵a豉m, 瞠 jest raczej obiektywnym analitykiem. Chyba tylko i wy豉cznie dlatego, 瞠 cz瘰to pokazuj go w RT, kt鏎a wydawa豉 mi si stacj obiektywnie relacjonuj帷 wydarzenia nt. USA. Wida Stathis ma racj, 瞠 ludzie dziel si na dwie grupy: wyzyskiwaczy i psychopat闚, a druga grupa to potulne byd這 niezdolne do samodzielnego my郵enia. Przecie na tym forum jest wci捫 mn鏀two ludzi, kt鏎zy latami 郵edz poczyniania Alexa Jonesa i ekscytuj si New World Order. Nie widz przesady w tym wszystkim i wierz w ka盥e s這wo tego grubego debila. Pocz徠kuj帷ym mo積a jeszcze wybaczy, ale jak kto latami tego s逝cha i nie zdaje sobie sprawy z manipulacji to zwyk造 idiota. Mimo bardzo ciekawych artyku堯w Stathisa nikt ich dot康 nie skomentowa i pewnie nikt nie czyta (mo瞠 tu nikt nie zna angielskiego) chyba ludzie boj si po prostu przyzna, 瞠 byli g逝pcami i s stale manipulowani zar闚no przez zwyk貫 media jak i alternatywne.

1. Dzi瘯i.

2. Nie mam w徠pliwo軼i 瞠 to forum jest stworzone i zaludnione przez p豉tnych funkcjonariuszy hasbary. Tutaj znajduje si ca趾iem przyzwoita analiza tego problemu: https://prawda2.info/viewpost.php?p=254242

3. Jak interesujesz si spekulacj to Mike Stathis pewnie jest dobrym adresem. Jak interesujesz si ekonomi generalnie to polecam Michaela Hudsona, wrzuca貫m go tutaj: https://prawda2.info/viewtopic.php?t=21540 Jest paru relatywnie uczciwych ekonomist闚.

Stathis oczywi軼ie ma wiele wad. Podstawowa to fakt, 瞠 t逝maczy on rzeczywisto嗆 w kategoriach wszechogarniaj帷ego 篡dowskiego spisku. To jest ciekawe podsumowanie od u篡tkownika “YouTube” kt鏎ego nazw przet逝maczy豚ym jako “篡dowska tuba daje d*py”:

4. Alex Jone$tein to po prostu Alex Jone$tein.

5. RT jako alternatywa dla CNN to co w rodzaju PO versus PiS albo odwrotnie (co kto woli, to zupe軟ie bez znaczenia) lub Obama versus McCain:

6. T逝macz sobie rzeczywisto嗆 w kategoriach wszechogarniaj帷ego 篡dowskiego spisku. To wygl康a zgrubsza tak:

Oczywistym jest 瞠 funkcjonariusze hasbary b璠 robi wszystko aby ten obraz zak豉ma. Robi to dok豉dnie tak jak opisa Palmer Eldritch wy瞠j (https://prawda2.info/viewpost.php?p=254242)

Tutaj jest inne, zupe軟ie koszerne spojrzenie na temat owych “psychopat闚”. Wydaje mi si 瞠 te warto to ogl康n望:

Powr鏒 do g鏎y
Bimi
Site Admin

Do陰czy: 20 Sie 2005
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 21:07, 21 Pa '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoj drog pragn zwr鏂i uwag tych co cokolwiek kmin, 瞠 dzisiejszy dzie by ju czwartym z rz璠u gdy GOFO znowu by造 ujemne: http://www.lbma.org.uk/pages/index.cfm?page_id=55&show=2013

Nie b璠 si jednak zag喚bia w szczeg馧y i wyja郾ia istoty paradoksu ujemnych GOFO, coby nie psu tego zajebistego w徠ku dla odm騜d穎nych debili.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
Szczypior

Do陰czy: 06 Mar 2013
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 10:23, 10 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapitan_Nemo napisa:
Sko鎍zy貫m ksi您ki Millsa, wyobra幡ie i elit w豉dzy. Raczej dobrze zainwestowany czas - mo瞠sz mi poda mo瞠 jeszcze kilka innych nazwisk naukowc闚 zepchni皻ych do defensywy?

=========================================================================

Ordel napisa:
A wiesz do czego s逝篡 pw , ( na dole mi璠zy profil a ignore ) chwalipi皻o Wink

Kapitan_Nemo napisa:
Nie jestem chwalipi皻 - nie lubi pw, pomy郵 o Bimim, kt鏎y bombarduje sob internet pod postaci niezliczonych kont u篡tkownik闚 Razz, rozmawiaj帷 sam ze sob. To jest dopiero wysoka samoocena - Jak Szekspir 21 wieku

Szczypior napisa:
C. Wright Mills jest niesamowity. On wcale nie by jako specjalnie zepchni皻y do defensywy, dostawa granty z nowojorskich “fundacji dobroczynnych”.

Naukowc闚 zepchni皻ych do defensywy jest ca貫 mn鏀two w wielu dziedzinach. Wystarczy aby by zdolny i inteligentny i mia twardy kr璕os逝p i mo瞠sz straci swoje miejsce w Systemie.

Na gor帷o – przypomnia這 mi si o jakiej ameryka雟kiej biolo盧e kt鏎a w Meksyku za m這du odkry豉 ko軼i datowane (po warstwach geologicznych) na 300 tys. lat. Nie zgodzi豉 si sfa連zowa dokumentacj znaleziska i zosta豉 bez pracy. Zgodnie z nowoczesn religi wsp馧czesnej nauki w Meksyku nie mo瞠 by tak starych ko軼i bo ludzie pojawili si w Amerykach ~30 tys. lat temu.

Nie wiem jaka dziedzina Ciebie interesuje i wobec tego niewiele mog zarekomendowa. Na pewno nie mam pe軟ego przegl康u sytuacji w 瘸dnej dziedzinie, najbardziej interesowa貫m si naukami ekonomicznymi. Mog tylko powiedzie 瞠 ca豉 humanistyka to tylko 篡dowskie pseudo-nauki. Trzeba naprawd g喚boko kopa aby znale潭 co warto軼iowego.

Waldemar Pastuszka m闚i 瞠 wsp馧czesna nauka jest dla debil闚 pejsatych. Ma racj.

Kapitan_Nemo napisa:
Nie chodzi mi o okre郵on dziedzin, bardziej czytaj帷 ksi捫ki takiej jednostek zwracam uwag na spos鏏 my郵enia i spos鏏 dochodzenia do prawdy. Jak prowadz dochodzenia, jak widz inne osoby - np. Mills innych socjolog闚 t逝maczy na sw鎩 je篡k pokazuj帷 w prosty spos鏏, 瞠 to zwyk貫 pajace pajacuj帷e za pomoc wyszukanego s這wnictwa, za kt鏎ym nie sta這 瘸dne uzasadnienie co do warto軼i merytorycznej.

Je瞠li chodzi o to, co chce, to najbardziej chcia豚ym dosta w r璚e ksi捫ki ze zbioru ksi庵 zakazanych w watykanie. Zw豉szcza te napisanych przez 鈍ietych = by造 tak 鈍iete, 瞠 ko軼i馧 nie m鏬 sobie pozwoli na rozpropagowywanie - np. O. Pio napisa kilka dzie, kt鏎e tam s. Po za tym chcia豚ym dosta w swoje r璚e dzie豉 Da Vinci dotycz帷e natury cz這wieka i nauk spo貫cznych, one te tam s. Mo瞠 znasz miejsce w ineternecie, gdzie by豚y chcocia wyka autor闚 z tytu豉mi.

A id帷 generalizacj to 2 軼ie磬i obieram. Ksi捫ki, kt鏎e pozwalaj nawigowa w tym 鈍icie - podaj帷 mi zmienne, kt鏎e s znacz帷e, 瞠by si np. nie rozbi o g鏎e lodow. A druga dotyczy mnie - czyli 瞠bym umia reperowa w sobie 進lnik, tankowa dobre paliwo itd.

Ksi您ki z ekonomii ch皻nie poczytam.
Gdyby mia co dotycz帷e pracy wewn皻rznej ze 鈍iata zachodu, co ala pisma yogiczne by豚ym wdzi璚zny chcia豚ym por闚na sobie jedno z drugim.
Co co rozbija proces motywacyjny na cz瘰ci pierwsze te by這by ciekawe.
Historia i ukrywane fakty jak najbardziej, ale bardziej, 瞠by przypmina sobie o mo磧iwo軼iach k豉mwstwa silnego organizmuu politycznego. Chyba ma這 si zmieni w moim 篡ciu je瞠li kto mi powiem, 瞠 m鎩 gatunek istnieje np. od 100 milion闚 lat.
Gdyby zna co takiego jak podr璚znik k豉mcy - co na rodzia spisu chwyt闚 u篤anych przez sofist闚, najcz窷tsze b貫dy logiczne, chwyty erystyczne.

Nie chodzi這 mi o co okre郵onego, bardziej liczy貫m na to, 瞠 jak podasz mi 2-3 przypadkowo podane z g這wy nazwiska, to przynajmniej jedno z nich oka瞠 si na tyle interesuj帷e aby si nim zaj帷. A potem zapyta豚ym znowu w przysz這軼i.

grzanek napisa:
Kapitan_Nemo napisa:
Gdyby zna co takiego jak podr璚znik k豉mcy - co na rodzia spisu chwyt闚 u篤anych przez sofist闚, najcz窷tsze b貫dy logiczne, chwyty erystyczne

Wszystko ju by這 na forum. Jak nie u Palmera, to u Szczypiora:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Erystyka#Me.....nhauera.29
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_b%C5%82%C4%99d%C3%B3w_poznawczych
http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%99dy_logiczno-j%C4%99zykowe

grzanek napisa:
Aha! By豚ym zapomnia:
Nemcio napisa:
Gdyby zna co takiego jak podr璚znik k豉mcy

grzanek tutaj napisa:
Hasbara Handbook: Promoting Israel on Campus

Kapitan_Nemo napisa:
Dzi瘯i, te linki mog okaza si przydatne, mo瞠 gdzie w przypisach b璠 jakie refenrencje do czego podane, obi造 si kiedy o oczy, ale przegl康n掖em tylko pobie積ie.

A pozosta貫 2 pozycje mam przerobione - chyba do lektur obowi您kowych powinny nale瞠.

Bardziej mi chodzi o co co pokazywa這by co w rodzaju sztuki podst瘼u (taka ksi捫ka istnieje, ale dotyczy informatyki i infiltracji zasob闚 informacyjnych korporacji). Tylko co napisane przez staro篡tnych - zawsze szansa, 瞠 cenzura co przeoczy豉 jest wy窺za - om闚ione przyk豉dy jakie albo co.

No bo jeszcze ewentualnie mo積a celowa w jakie ksi捫ki strategiczne, tylko, ze one pokazuj jak robi, zeby nasze by這 na wierzchu.

Dzi瘯i raz jeszcze Smile

To jest chyba tak 瞠 ka盥ego z nas nurtuj w豉sne pytania wynikaj帷e z osobistych do鈍iadcze, sytuacji 篡ciowej, fazy rozwoju duchowego czy intelektualnego i innych czynnik闚.

Je郵i znajdziemy odpowiedzi na te pytania w ksi捫ce/artykule/filmie to staje si on dla nas wa積y. Ka盥y w tej samej ksi捫ce mo瞠 znale潭 odpowiedzi na zupe軟ie inne pytania.

Ksi捫ki kt鏎e wrzuca貫m by造 dla mnie wa積e/interesuj帷e, odpowiada造 na nurtuj帷e mnie pytania. Dla innych mog by nudne, pozbawione znaczenia, itp.

Ogl康nij sobie to:

Waldemar Pastuszka ma dobry punkt obserwacyjny, poza wsp馧czesn zaparszywia陰 cywilizacj. Wydaje mi si 瞠 dobrze p鎩嗆 w jego 郵ady. Je郵i wejdziesz do aparatu poj璚iowego pejsatej pseudo-nauki to ju jeste w pu豉pce, nic si nie dowiesz. Bardzo 豉two wpa嗆 w t pu豉pk, oni wrzucaj technokratyczny slang w psychologii, socjologii, ekonomii, historii i nie pozwalaj wyj嗆 z tych poj耩. To intelektualna klatka. Wa積e aby mie jaki punkt odniesienia i zwi您ek z poj璚iami kt鏎e w chrze軼ija雟kiej filozofii nazywa造 si uniwersaliami, typu Prawda, Fa連z, Dobro, Z這, Pi瘯no itp. Jak pami皻asz o uniwersaliach to 豉two zdemaskujesz pejsat pseudo-nauk. To w豉郾ie zrobi C. Wright Mills bodaj瞠 w “Wyobra幡i socjologicznej”. On wykaza tam, mi璠zy innymi, zafa連zowane podej軼ie wsp馧czesnej pseudo-socjologii.

Generalny mechanizm pejsatej cywilizacji, o tym pisze Marek G這goczowski (http://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/06/wojna-bogc3b3w.pdf). Wiesz dlaczego bary Makdonalds albo KFC nazywaj si “restauracjami”? O tym pisze w豉郾ie G這goczowski. Zreszt polecam tego autora (http://markglogg.eu/, https://wiernipolsce.wordpress.com/author/markglogg/). O tym bardziej szczeg馧owo pisze Howard Bloom w “Lucifer Principle” (http://howardbloom.net/the-lucifer-principle/). Nie czyta貫m jeszcze ale podobno dobre.

Je郵i chodzi o histori najnowsz to na pewno wa積a jest “Kontrowersja Syjonu” Reeda (http://egawlas.homeunix.net/kontrowersja_syjonu/index.html). O p騧niejszych czasach pisze F. William Engdahl (http://www.engdahl.oilgeopolitics.net/, http://www.voltairenet.org/auteur124557.html?lang=en).

O ekonomii pisze Michael Hudson (http://michael-hudson.com/). On si powo逝je na Henrego George'a sprzed stu lat. Czyta貫m inn ksi捫k, kt鏎a by豉 reklamowana jako nawi您anie do Henrego George'a ale zapomnia貫m tytu逝. Ksi捫ka 鈍ietna, t逝maczy w prosty spos鏏 mechanizmy z globalnej ekonomiki.

Je郵i interesuje Ciebie jaka tematyka to najlepiej wejd na jakie forum angloj瞛yczne/rosyjskoj瞛yczne/niemieckoj瞛yczne dla inteligentnych ludzi (nie Prawda2 Laughing Laughing) i tam znajdziesz propozycje.

O Watykanie nic nie wiem bo to mnie nie kr璚i. Ju nie kr璚i. Je郵i chodzi o filozofi to chyba nie ma co wchodzi w nowo篡tn, zw豉szcza angloj瞛yczn. Prawdziwa filozofia to Staro篡tno嗆. Oni oczywi軼ie zafa連zowali samo rozumienie “staro篡tno軼i”. Staro篡tno嗆 to mo瞠 by Egipt czy Babilon a nie Rzym. Naprawd nic nie wiemy o “staro篡tno軼i”.

Ca趾iem niedawno odkryto ruiny do嗆 rozwini皻ej instalacji o znaczeniu (prawdopodobnie) sakralnym G鐽ekli Tepe (http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6bekli_Tepe). To miasto ma kilkana軼ie tysi璚y lat. Zgodnie ze wsp馧czesnym stanem “wiedzy” to miasto wybudowali ludzie uprawiaj帷y gospodark 這wiecko-zbierack bo podobno nie by這 wtedy rolnictwa. To oczywi軼ie idiotyzm, te ruiny pokazuj na jak niskim poziomie jest wsp馧czesna “historia”.

Cytat:
A id帷 generalizacj to 2 軼ie磬i obieram. Ksi捫ki, kt鏎e pozwalaj nawigowa w tym 鈍icie - podaj帷 mi zmienne, kt鏎e s znacz帷e, 瞠by si np. nie rozbi o g鏎e lodow. A druga dotyczy mnie - czyli 瞠bym umia reperowa w sobie 進lnik, tankowa dobre paliwo itd.

Najpierw musisz nakre郵i tudzie odczyta CEL swojego 篡cia. To jest bardzo wa積e, bo jak ju wsi康ziesz do jakiego pojazdu kt鏎y prowadzi w kt鏎ym kierunku, to dobrze wiedzie czy zaprowadzi Ci on do Celu czy od niego oddali.

Mam wra瞠nie 瞠 tutaj bardziej pomo瞠 easy russian i jego filmiki. Ze swojej strony tylko podam przyczyny depresji i innych chor鏏 psychicznych diagnozowanych przez babilo雟kich lekarzy ~trzy tysi帷e lat temu, o kt鏎ych mowa w tej ksi捫ce (gor帷o polecam):

Podobno w Babilonie wiedziano 瞠 cz這wiekowi odbija szajba je郵i 篡je wbrew zasadom ustalonym przez bog闚. Tego oczywi軼ie nie wiedz wsp馧cze郾i 篡dowscy psychiatrzy i po瘸這wania godni psycholodzy. Oni maj pigu趾i, elektrowstrz御y albo lobotomi Laughing Laughing

Nie wiem czy easy russian si ze mn zgodzi ale chyba nale篡 odkry zasady ustalone przez bog闚 i do nich si zastosowa. To rozwi捫e du穎 problem闚, mi璠zy innymi z tankowaniem.
Powr鏒 do g鏎y
Kapitan_Nemo

Do陰czy: 20 Sty 2009
Post zebra 0.400 mBTC

PostWys豉ny: 14:02, 10 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi瘯i, znalaz貫m bez problemu wi瘯szo嗆.

Co do filmiku WP to czym takim bym odpowiedzia:

Z krytyk do nauki powszechnej si zgadzam. Nie zgadzam si natomiast z podej軼iem do niej - je瞠li wiesz, 瞠 co jest liczb ujemn to wystarczy pomno篡 przez (-1) i liczba staje si dodatnia. Tak jak w filmiku kole m闚i, ze na g闚nie lotos ro郾ie - to ro郾ie dlatego, 瞠 filtry na jego korzeniach potrafi z g闚na wyci庵a/przerobi to co warto軼iowe.

Samo dorzucenie tego w czym si tkwi jest du篡m marnotrastwem. Lepiej przerobi na swoj korzy嗆, bo bombardowanie i tak nie ustanie. Proces my郵owy mniej wi璚ej taki - 篡dowski pocisk we mnie leci - zamiast zrobi unik - z豉p pocisk we schowaj do swojego laboratorium roz堯 na czynniki pierwsze, zobacz jaki element natury cz這wieka atakuje itd. Taki spos鏏 daje chyba wi璚ej experience point闚.
Powr鏒 do g鏎y
Marylin

Do陰czy: 12 Lut 2012
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 23:57, 19 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczypior napisa:

Podobno w Babilonie wiedziano 瞠 cz這wiekowi odbija szajba je郵i 篡je wbrew zasadom ustalonym przez bog闚. Tego oczywi軼ie nie wiedz wsp馧cze郾i 篡dowscy psychiatrzy i po瘸這wania godni psycholodzy. Oni maj pigu趾i, elektrowstrz御y albo lobotomi Laughing Laughing

Nie wiem czy easy russian si ze mn zgodzi ale chyba nale篡 odkry zasady ustalone przez bog闚 i do nich si zastosowa. To rozwi捫e du穎 problem闚, mi璠zy innymi z tankowaniem.

Nikt do ko鎍a nie wie czemu komu odbija szajba. Jedno jest pewne na pewno nie dlatego, 瞠 kto 篡je wbrew zasadom ustalonym przez Bog闚 Very Happy Niekt鏎zy rodz si np. z pewnymi predyspozycjami do depresji czy schizofrenii. Maj za du穎 b康 za ma這 neuroprzeka幡ik闚 w m霩gu. Tzw. psychotropy podaje si by znormalizowa liczb neuroprzeka幡ik闚. To co polecasz cz這wiekowi choremu na schizofreni dziesi耩 zdrowa maryjo i na kl璚zkach do Cz瘰tochowy?
Powr鏒 do g鏎y
jarondo

Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 01:03, 20 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proste, wybierasz boga, wg kt鏎ego twoje zasady s normalne, i mo瞠sz m闚i, 瞠 inni maj szajb.
Powr鏒 do g鏎y
grzanek

Post zebra 0.400 mBTC

PostWys豉ny: 20:58, 26 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kontek軼ie tego, co — w ramach swojej tytanicznej pracy, kt鏎 wykona w w徠ku poni窺zym i w innych — pisa Szczypior o migracji finansowej mi璠zynarod闚ki na przestrzeni wiek闚, wg schematu Wenecja — Amsterdam — Londyn, chcia豚ym po raz kolejny podzieli si z forumowiczami cytatem z — genialnego wprost w swej prostocie i tre軼iwo軼i — wydanego za schy趾owego Gierka, szkolnego podr璚znika do historii, z kt鏎ym — pod wzgl璠em kumulacji oraz esencjonalno軼i wiedzy w nim zawartej — dzisiejsze wydawnictwa szkolne zapewne nie mog si r闚na. Przepisuj fragmenty nieco obszerniejsze ni to, co bezpo鈔ednio odnosi si do rzeczonej kwestii, bo mimo 瞠 nie nawi您uj do niej wprost, pasuj do tego w徠ku jak ula, jak r闚nie po to, 瞠by zachowa szerszy kontekst, niezb璠ny do zrozumienia podkre郵onych partii tekstu. Przekaz — co prawda — relatywnie koszerny, ale tre軼i spod niego wyzieraj帷e — jak najbardziej informatywne. Zreszt dzisiaj pewnie i tak obwo豉noby ksi捫k jako antysemick...

Cytat:
Skutki wypraw krzy穎wych. Wyprawy krzy穎we nie osi庵n窸y stawianego im celu i nie wypar造 muzu軛a雟kich Seld簑k闚 z kraj闚 Bliskiego Wschodu, wywar造 za to donios造 wp造w na 篡cie gospodarcze i kultur Europy Zachodniej. Przejawi si on przede wszystkim w przyspieszeniu zapocz徠kowanego ju przed krucjatami rozwoju gospodarki towarowo-pieni篹nej. Po鈔ednictwo handlu mi璠zy Bliskim Wschodem, tak zwanym Lewantem, a Europ Zachodni przesz這 z r彗 kupc闚 arabskich i bizantyjskich w r璚e kupc闚 w這skich (Laughing) z Pizy, Genui, Wenecji. Miasta te nie da造 sobie wydrze zdobytej pozycji tak瞠 po upadku pa雟tw 豉ci雟kich na Wschodzie, gdy trwa造m 郵adem okresu krucjat pozosta造 ich handlowe faktorie we wschodniej cz窷ci Morza 字鏚ziemnego i nad Morzem Czarnym.
Jerzy Dowiat, Historia dla klasy 1 liceum og鏊nokszta販帷ego, wyd. XIV, Warszawa 1980, s. 316.

Cytat:
Pieni康z. Powszechn wymian u豉twia pieni康z, kt鏎y sta si tak瞠 powszechnym miernikiem warto軼i zar闚no w rolnictwie, gdzie renta pieni篹na wypar豉 wcze郾iejsze formy renty feudalnej, jak w produkcji rzemie郵niczej.
Pieni康zem 鈔edniowiecznym by造 monety, bite z kruszc闚 szlachetnych. D逝go dominowa這 srebro. Najpowszechniejsz monet by造 denary, kt鏎ych jeszcze Karol Wielki bi 240 z funta srebra. Z biegiem lat straci造 one na warto軼i: poszczeg鏊ni w豉dcy bili denary o r騜nej, z regu造 coraz mniejszej, zawarto軼i srebra. W XIII wieku denar, b璠帷y ju w闚czas monet drobn, straci znaczenie na rzecz grosza, wprowadzonego przez Wenecj tu przed czwart krucjat; grosz zawiera ponad 2 g srebra. W miastach w這skich bito tak瞠 monety z這te: floreny i dukaty.
W obiegu znajdowa豉 si wi璚 wielka rozmaito嗆 pieni康za. Ka盥y monarcha bi w豉sn monet, poza tym przywilej bicia monety uzyskiwali tak瞠 mo積iejsi feuda這wie, biskupi, miasta. Tote pos逝giwanie si pieni康zem nie by這 rzecz 豉tw. Orientacja w 鈍iecie kursuj帷ych monet, umiej皻no嗆 okre郵ania rzeczywistej warto軼i ka盥ego pieni康za, stanowi造 specjaln wiedz, kt鏎ej nie mia przeci皻ny kupiec. Dlatego wi瘯sze transakcje prowadzili kupcy ze sob za po鈔ednictwem kantor闚 wymiany, kt鏎e gwarantowa造 bezb喚dne przeliczenie nale積o軼i na ka盥y rodzaj monety, a za swe us逝gi pobiera造 niewielki procent.
Przedsi瑿iorc闚 zajmuj帷ych si wymian pieni璠zy nazywano bankierami od w這skiego wyrazu banco, oznaczaj帷ego st馧 (豉w), za kt鏎ym zasiada bankier i na kt鏎ym k豉dziono worki z pieni璠zmi.

Operacje pieni篹ne i kredytowe. Dzia豉lno嗆 bankier闚 nie ogranicza豉 si do wymiany pieni璠zy. Bardzo popularn us逝g bank闚 by這 przekazywanie powierzonych pieni璠zy w inne, odleg貫 miejsce. Dla kupca dokonuj帷ego powa積ych transakcji sprawia這 bowiem du篡 k這pot wo瞠nie ze sob odpowiednich sum. Pieni康z kruszcowy, a taki tylko w闚czas istnia, by ci篹ki i kupiec jad帷y np. po zakup we軟y na jarmarki szampa雟kie musia豚y bra ze sob wiele wor闚 monet, co poci庵a這 za sob konieczno嗆 wzi璚ia w podr騜 odpowiedniej liczby zwierz徠 jucznych i zwi瘯sza這 ryzyko wyprawy. Zamiast tego jednak m鏬 kupiec ca陰 sum wp豉ci bankierowi, a na otrzymany od niego kwit – weksel – otrzyma j z powrotem od przedstawiciela tego banku u celu podr騜y.
Innym rodzajem operacji sta這 si coraz cz瘰tsze przeprowadzanie za po鈔ednictwem bank闚 obrot闚 bezgot闚kowych kredytowanych. Odbywa這 si to w ten spos鏏, 瞠 np. podczas jarmarku kupcy maj帷y pieni康ze z這穎ne u bankiera zawierali mi璠zy sob umowy kupna i sprzeda篡, lecz nie dokonywali na bie膨co wyp豉t. O tych transakcjach zawiadamiali tylko bankiera, kt鏎y w swych ksi璕ach rachunkowych przenosi tylko odpowiednie sumy z konta jednego klienta na konto drugiego. Taka forma handlu mia豉 t zalet, 瞠 pozwala豉 na przeprowadzenie licznych transakcji w warunkach, gdy pieni璠zy w obiegu by這 za ma這 w stosunku do liczby i warto軼i towar闚 na rynku [deflacja – grzanek].
Za wszystkie te us逝gi bank pobiera niewielkie op豉ty, kt鏎e przy du篡ch obrotach sk豉da造 si na ogromne zyski.
Ojczyzn bank闚 by造 miasta w這skie, ale te formy dzia豉lno軼i upowszechni造 si wsz璠zie tam, gdzie dokonywano obrot闚 na wielk skal, a wi璚 tak瞠 we Flandrii i w miastach niemieckich [czyli paso篡d闚 zawsze pe軟o tam, gdzie t逝m potencjalnych ofiar – grzanek].
Do bankier闚, dysponuj帷ych stale zasobami got闚ki, zwracali si coraz cz窷ciej feuda這wie, w鈔鏚 nich tak瞠 najpot篹niejsi monarchowie, o po篡czki. Ko軼i馧 jednak pot瘼ia udzielanie po篡czek na procent jako lichw i ta ich forma sta豉 si w 鈔edniowieczu monopolem 砰d闚, kt鏎ych nie obowi您ywa造 zakazy ko軼ielne. Natomiast chrze軼ija雟ki bankier udziela po篡czek nie na procent, lecz pod odpowiedni zastaw. Je郵i zastawem by豉 ziemia, wierzyciel pobiera z niej rent feudaln tak d逝go, p鏦i d逝g nie zosta zwr鏂ony. Wi瘯szy jeszcze zysk przynosi造 inne formy zastawu, udzielane przez niekt鏎ych monarch闚, jak np. kopalnie.

Rola polityczna miast. Wzrost znaczenia pieni康za podnosi r闚nie znaczenie tych zaj耩, kt鏎e najpr璠zej prowadzi造 do jego zdobycia. Pod tym wzgl璠em kupiec i bankier g鏎owali zar闚no nad ch這pem i rzemie郵nikiem, jak i nad w豉軼icielem d鏏r feudalnych. Zamo積e miasta handlowe dzi瘯i swym zasobom pieni篹nym uwalnia造 si z 豉two軼i z wi瞛闚 zale積o軼i feudalnej. Te z nich, kt鏎e byt sw鎩 i przysz這嗆 wi您a造 z rozwojem rynku wewn皻rznego, odczuwa造 przykro anarchi, jak zrodzi這 rozdrobnienie feudalne, ci庵貫 wojny wewn皻rzne, brak bezpiecze雟twa na drogach, c豉 ustanowione przez poszczeg鏊nych feuda堯w; wszystko to bowiem odbija這 si niekorzystnie na handlu. Tote d捫eniem takich miast sta這 si przezwyci篹enie rozdrobnienia feudalnego. Zaznaczy這 si to szczeg鏊nie we Francji, gdzie miasta popar造 budow jednolitej, scentralizowanej monarchii.
Najwi瘯szym jednak miastom uczestnicz帷ym w handlu dalekosi篹nym, zw豉szcza morskim, a mniej zainteresowanym rynkiem krajowym, obce by造 takie d捫enia. Przeciwnie: broni造 one w豉snej niezale積o軼i politycznej od monarchii feudalnej. Takie miasta skupi造 si nad dwiema najwa積iejszymi mi璠zynarodowymi drogami morskimi.

Miasta w這skie. Nad Morzem 字鏚ziemnym by造 to republiki miejskie w p馧nocnych W這szech: Wenecja i Genua, kt鏎e przez kilka wiek闚 rywalizowa造 ze sob o panowanie na morzu i o korzystne pozycje w handlu ze Wschodem. Ju w okresie wypraw krzy穎wych Wenecja zdoby豉 przewag, a wzi患szy po IV krucjacie udzia w rozbiorze Cesarstwa Bizantyjskiego zaw豉dn窸a kluczowymi punktami na Peloponezie i na wyspach Morza Egejskiego. Genua mia豉 za to kolonie nad Morzem Czarnym na Krymie i przez prawie ca造 XIV wiek flota genue雟ka walczy豉 z weneck, jak r闚ny z r闚nym. Inne miasta W這ch p馧nocnych – Piza, Florencja, Mediolan, Sjena – mia造 podrz璠niejsze znaczenie, bogac帷 si raczej rzemios貫m (wyr鏏 sukna we Florencji, tkanin jedwabnych w Mediolanie) ni po鈔ednictwem handlowym.

Przes豉nki „przeprowadzki” do Niderland闚... – grzanek

Flandria. Nad Morzem P馧nocnym, we Flandrii, rozkwita造 tak瞠 liczne o鈔odki sukiennictwa: Ypres, Brugia, Gandawa i inne. W XIII wieku odgrywa造 one powa積 rol w handlu, dostarczaj帷 sukna na jarmarki szampa雟kie i na inne rynki. P騧niej znaczenie ich zmala這, tylko Brugia rozkwita豉 nadal jako jeden z g堯wnych o鈔odk闚 handlu mi璠zynarodowego w Europie. Miasta flandryjskie wywalczy造 sobie rozleg造 samorz康, a cho nie dobi造 si samodzielno軼i politycznej, sta je by這 na to, by nieraz przeciwstawia si swym seniorom, hrabiom Flandrii.
Ibidem, ss. 339–342.
Powr鏒 do g鏎y
gambolo

Do陰czy: 04 Lis 2013
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 10:22, 09 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska straci豉 na z這cie 5 mld z Razz

Cytat:

Przez spadek cen kruszcu w 2013 r. mocno stopnia造 rezerwy NBP – alarmuje "Puls Biznesu".
Rok 2013 przyni鏀 prze這m na rynku surowcowym - ceny z這ta w ko鎍u zacz窸y spada. Z nadmuchiwanego przez dekad balonu zacz窸o wyra幡ie uchodzi powietrze. Rynkowa cena uncji obni篡豉 si z 1675 do 1202 USD, czyli skurczy豉 si o 28 proc.

Spadek cen kruszcu - cho dobrze 鈍iadczy o kondycji 鈍iatowej gospodarki - oznacza jednak problemy dla Narodowego Banku Polskiego (NBP), kt鏎y w z這cie ma ulokowanych cz窷 swoich rezerw. W Banku Anglii ma zdeponowane 98,3 tony z這ta, a 4,9 tony trzyma we w豉snym skarbcu.

Taniej帷e z這to sprawi這, 瞠 bank centralny straci na kruszcu w rok 5,1 mld z (warto嗆 z這towych rezerw spad豉 z 17,1 do 12 mld z). Co prawda, to tylko papierowa strata (z這to nie wyparowa這, Polska nadal ma tyle samo sztabek, ile rok temu), jednak ma ona spore znaczenie dla polskiej gospodarki.

Spadek wyceny rezerw z這ta to jeden z powod闚, dla kt鏎ych NBP w 2013 r. prawdopodobnie nie odnotuje znacz帷ego zysku lub nawet b璠zie mia strat, a to oznacza, 瞠 nie wspomo瞠 tym razem bud瞠tu (95 proc. zysku NBP trafia do Ministerstwa Finans闚).

je郵i takie artyku造 pojawiaj si na onecie to chyba czas na zakupy
nied逝go z這to p鎩dzie do g鏎y
umabauman

Do陰czy: 18 Lis 2013
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 11:00, 08 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://independenttrader.pl/184,sprawa_niemieckiego_zlota.html

Og鏊na wymowa artyku逝: Amerykanie prolonguj oddanie Niemcom ich rezerw z這ta w niesko鎍zono嗆, kiedy mogliby to zrobi jednym transportem. Amerykanie w ten spos鏏 pokazuj Niemcom na arenie mi璠zynarodowej ich s造nny gest 鈔odkowego palca. Z這to jest coraz bardziej certyfikowane, nie ma prze這瞠nia na fizyczn posta.
Wi瘯szo嗆 z這ta jest wykupywana i sk豉dowana przez Chi鎍zyk闚.

Cytat:
"Sytuacja zaczyna przypomina rok 1929, rok lataj帷ych bankier闚. Robi si ciekawie."

Kolejny autor, kt鏎y robi wszystkim nadziej na kolejny rok 1929, a og豉szano ich pewnie tyle, co ko鎍闚 鈍iata. Do tego kre郵i jakie animozje dyplomatyczno-ekonomiczne mi璠zy USA, a Niemcami i tym, 瞠 mo積a by "zrobi pokazowe przekazanie z這ta". To nie te czasy, tu sie wszystko wik豉 i miesza i nie jest tak oczywiste, jak zorganizowanie uroczystej defilady, po kt鏎ej wszystkim skoczy w g鏎 morale. Kiedy ambasador USA w FR m闚i publicznie o 豉p闚kach Rosjan dawanych Kirgista雟kim urz璠asom na za這瞠nie baz w ich "Kraju nad (wpisa nazw narodowej rzeki)", to jego odpowied na oburzenie medi闚 by豉 nast瘼uj帷a: "to jest polityka XXI w., odchodzimy od XIX w. standard闚".

Pisa貫m, 瞠 warto czerpa informacje ze 廝鏚e niezale積ych (czytaj "blog闚 i serwis闚 jak podany powy瞠j") ale w wypadku z這ta sytuacja ekonomiczna jest tak kompleksowa i zmieniaj帷a si z chwili na chwil, jak wszystko co w dzisiejszym rynku, 瞠 ogarn望 j i stworzy celne prognozy m鏬豚y chyba tylko sztab ekonomist闚, do tego z odpowiednim kapita貫m pod r瘯 dla stymulowania rynku w celu tych瞠 prognoz realizacji.

A przy okazji: bitcoin to doskona豉 alternatywa dla z這ta. Nie trzeba nigdzie go sk豉dowa w magazynach tylko na serwerach, open-source, coraz wi璚ej ludzi akceptuje dokonywane nim p豉tno軼i. Jak jebnie i ten system, to przynajmniej b璠 wiedzia, 瞠 nie za spraw pustek w Fort Knox.
Powr鏒 do g鏎y
outlaw87

Do陰czy: 19 Wrz 2007
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 18:37, 28 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

As Russia Dumps A Record Amount Of US Treasurys, Here Is What It Is Buying

Cytat:
So as Russia is selling record amount of US paper, what is it buying?
Russia Buys 900,000 Ounces Of Gold Worth $1.17 Billion In April
Russia's gold reserves rose to 34.4 million troy ounces in April, from 33.5 million troy ounces in March, the Russian central bank announced on its website yesterday. The value of its gold holdings rose to $44.30 billion as of May 1, compared with $43.36 billion a month earlier, it added.

Russian Gold Reserves in Million Fine Troy Ounces - 1995-2014 - Monthly Chart (Bloomberg)
ca這嗆-http://www.zerohedge.com/news/2014-05-21.....-it-buying

First Germany, Now Austria Demands An Audit Of Its Offshore Held Gold
Cytat:

Austria is planning to send auditors to the Bank of England in order to verify the existence of Austrias gold reserves stored in british vaults.

The Austrian accountability office will sent a delegation to London in order to check on Austrias gold reserves stored in vaults at the Bank of England. This is reported by Austrian magazine Trend. The measure is seen as a consequence of growing public pressure. There is a rising disbelief among Austrians about the existence of the gold.

ca這嗆 -http://www.zerohedge.com/news/2014-05-26.....-held-gold
Powr鏒 do g鏎y
ElComendante

Do陰czy: 01 Mar 2011
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 20:58, 28 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz kraj te mia z這to w Bank of England. Oczywi軼ie nie spodziewam si 瘸dnego audytu ze strony naszych sprzedawczyk闚, bo wiadomo, 瞠 tego z這ta ju nie ma. Wiedz to zar闚no d瞠mojady jak i nasze sprzedawczyki.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
outlaw87

Do陰czy: 19 Wrz 2007
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 23:10, 28 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisa:
Nasz kraj te mia z這to w Bank of England. Oczywi軼ie nie spodziewam si 瘸dnego audytu ze strony naszych sprzedawczyk闚, bo wiadomo, 瞠 tego z這ta ju nie ma. Wiedz to zar闚no d瞠mojady jak i nasze sprzedawczyki.

o nasze z這to zatroszczy si Rostowski,przez swoje wszystkie lata ,wy鄉ienitej kadencji jako minister finans闚. Laughing
Powr鏒 do g鏎y
jarondo

Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 23:32, 28 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy這篡li zapewne wolfram. Albo b璠 przewozi z celi do celi, kt鏎e s przeznaczone na z這to wizytuj帷ego pa雟twa.
Powr鏒 do g鏎y
grzanek

Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 14:33, 28 Sie '14   Temat postu: O zak豉maniu Davida Duke ci庵 dalszy Odpowiedz z cytatem

Nie za bardzo wiedzia貫m, gdzie to wrzuci, to wrzucam tutaj w nawi您aniu do pierwszego postu w tym w徠ku, bo pasuje jak ula: viewpost.php?p=249050
Dok豉dnie chodzi o ten fragment:
Szczypior napisa:
Faktem jest 瞠 ameryka雟ki (ca趾owicie prywatny!!!) kartel finansowy eksportuje inflacj na ca造 鈍iat bo ca造 鈍iat musi u篡wa dolar闚. Warto嗆 ka盥ej waluty determinowana jest tym co mo積a za t walut kupi. Do 1971 roku dolar teoretycznie mia pokrycie w z這cie. Teraz 鈍iat musi u篡wa dolar闚 bo tylko za t walut mo積a kupi rop naftow i inne kluczowe surowce. Jak pojawi si co cennego w innej walucie to zaraz przyjad bohaterscy Marines i potem b璠zie to mo積a kupi ju tylko za dolary. Tak funkcjonuje ca造 Trzeci 安iat.

Dlaczego tylko za dolary mo積a kupi rop naftow? Kiedy chodzi這 g堯wnie o Arabi Saudyjsk. Saudowie to marionetkowa dynastia pustynnych wielb陰dojebc闚 zainstalowana na tronie sezonowego pa雟twa powsta貫go po upadku Imperium Osma雟kiego. Instalacja Saud闚 odby豉 si z wielk pomoc wywiadu brytyjskiego w czasach kiedy to Londyn by g堯wnym miastem stronnictwa weneckiego. Arabia Saudyjska, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie i podobne pa雟tewka to tylko pastuchy ca趾owicie uzale積ione kiedy od Londynu a teraz od Nowego Jorku. Te super-bogate szejki to tylko wyci庵ni璚i do w豉dzy za uszy agenci stronnictwa weneckiego czy mi璠zynarodowych 砰d闚 (jak zwa tak zwa), pastuchy bez 瘸dnych tradycji pa雟twowych. Ka盥y z nich jest co najwy瞠j tak m康ry jak Pi連udski skrzy穎wany z Wa喚s. Jedynym powa積ym pa雟twem w tym rejonie jest Iran, kiedy takie ambicje mia Irak ale ju mu si ambicje sko鎍zy造

μarstwa tego jankeskiego szowinisty i germanofila Duke'a obna篡貫m ju dawno temu u Palmera http://palmereldritch1984.wordpress.com/.....ida-dukea/
Tu chcia貫m jedynie zilustrowa przyk豉dem modus operandi Duke'a w sytuacji, kiedy jego go嗆 zaczyna na antenie m闚i rzeczy dla Hamburger闚 niewygodne.

http://mediaarchives.gsradio.net/dduke/082714.mp3 – Tutaj od ~37:00 lutera雟ki pastor Mark Dankof (na zdj璚iu po lewej), kt鏎y widocznie wyr騜nia si spo鈔鏚 "niespecjalnie wyrobionej intelektualnie" jankeskiej t逝szczy – zapewne z uwagi na swoje s這wia雟kie (to pozornie niemiecko brzmi帷e nazwisko) korzenie – pr鏏uje na鈍ietli problem hegemonii petrodolara w rozliczeniach mi璠zynarodowych i – mimo swoich oczywistych jankeskich afiliacji, dzi瘯i swojej elementarnej uczciwo軼i intelektualnej, kt鏎ej Duke'owi zbyt cz瘰to (eufemizm) brakuje – powo逝je si na przyk豉d polityki Putina czy og鏊nie bloku BRICS maj帷ej w za這瞠niu prze豉ma 闚 dyktat stronnictwa weneckiego narzucaj帷y ludzko軼i dolara jako jedyn walut w rozliczeniach mi璠zynarodowych zwi您anych z zakupem ropy naftowej od pa雟tw OPEC. W徠ek zostaje natychmiast uci皻y przez gospodarza, zanim Dankof zd捫y poda jakie istotniejsze informacje, i zast徙iony g闚noproblemami (© by Wadlek Pastuszka) w rodzaju wojny kulturowej prowadzonej przez (zakamuflowane) 篡dostwo przeciw bia造m ludziom w Ameryce i Europie (w zasadzie jest to problem ca趾iem istotny, ale w kontek軼ie hegemonii petrodolara jednak drugorz璠ny), tak by s逝chacze niczego istotnego z audycji si nie dowiedzieli.

Duke nagminnie zakrzykuje swoich go軼i (kt鏎zy z regu造 maj du穎 wi璚ej ciekawych rzeczy do powiedzenia ni on), kiedy rozmowa zaczyna niefortunnie zbacza na (wg niego) niewygodny tor. Czy mowa jest o anglosaskim ludob鎩stwie Indian czy Aborygen闚, czy te o innych zbrodniach anglosaskiego imperializmu lub zboczeniach anglosaskiego kapitalizmu, ten egocentryczny (to taki jankeski Pastuszka) pajac zawsze wtr帷a si go軼iowi w zdanie, by odwr鏂i uwag audytorium od fakt闚 zadaj帷ych k豉m jego wyidealizowanemu obrazowi WASP (White Anglo-Saxon Protestant) i poprzez to stawiaj帷ych "nar鏚 ameryka雟ki" (cokolwiek by to mia這 oznacza) w niekorzystnym 鈍ietle. Warto, a瞠by forumowicze mieli na uwadze t jego i軼ie akademick rzetelno嗆 i obiektywno嗆 przy okazji lektury kolejnego artyku逝 z www.davidduke.com.
Powr鏒 do g鏎y
Adam Polo

Do陰czy: 03 Sty 2010
Post zebra 0.400 mBTC

PostWys豉ny: 12:02, 27 Pa '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"W 2014 roku los 鈍iata spocz掖 w r瘯ach Szwajcar闚. To nie przesada - 30 listopada Helweci wezm udzia w referendum, kt鏎e mo瞠 odmieni oblicze 鈍iata finans闚, a wraz z nim ca貫j gospodarki. Wystarczy, 瞠 opowiedz si za z這tem i przeciwko swym elitom.

Inicjatywa nazywa si „Ratuj nasze szwajcarskie z這to” i sk豉da si z trzech postulat闚:

1) Szwajcarskiemu Bankowi Narodowemu (SNB) nie b璠zie wolno sprzedawa z這ta

2) z這to b璠zie musia這 stanowi przynajmniej 20% aktyw闚 SNB

3) szwajcarskie z這to b璠zie mog這 by przechowywane jedynie w Szwajcarii.

Projekt jest dzie貫m Szwajcarskiej Partii Ludowej (SVP) – konserwatywnej i prorynkowej formacji politycznej w mediach g堯wnego nurtu okre郵anej jako „populistyczna”. W 2011 roku SVP zdoby豉 26,6% g這s闚, co da這 jej 54 miejsca w Zgromadzeniu Federalnym. Po odrzuceniu przez izb ni窺z szwajcarskiego parlamentu organizatorzy kampanii zebrali wymagane przez prawo sto tysi璚y podpis闚 potrzebnych do rozpisania og鏊nokrajowego referendum.

Powr鏒 do z這ta

Dzi瘯i temu 30. listopada Szwajcarzy zadecyduj, czy chc ograniczy swobod dzia豉lno軼i banku centralnego i w praktyce przywr鏂i oparcie franka w z這cie. Na laiku ta propozycja nie robi wi瘯szego wra瞠nia: ot, taka fanaberia z這tolubnych Helwet闚. Rzecz mo瞠 mie jednak niebagatelne skutki. Po raz pierwszy od przynajmniej 40 lat kto chce ograniczy w豉dz jednego z najwa積iejszych bank闚 centralnych 鈍iata. Po drugie, ten kto chce powrotu z這ta do systemu monetarnego w niemal bezpo鈔edniej formie. Postulat utrzymywania 20% rezerw walutowych w z這cie w praktyce oznacza cz窷ciowe oparcie franka szwajcarskiego na kruszcu.

Wszystkie oczy zwr鏂one na Szwajcar闚
Dla polskich kredytobiorc闚 gro幡e nie by造by raczej chwilowe wahania notowa szwajcarskiej waluty. Znacznie bardziej mo瞠 by perspektywa jej trwa貫go umocnienia.

Gdyby Helweci zdecydowali si powi您a sw鎩 pieni康z ze z這tem, co proponuje si w referendalnej propozycji, 鈍iat ponownie zwr鏂i豚y uwag na franka jako na "bezpieczn przysta" w otoczeniu zalanym papierowym pieni康zem. Trudno oczekiwa, 瞠 w闚czas uda這by si zachowa dzisiejsze sztywne powi您anie euro-frank, a szwajcarski bank centralny mia豚y ograniczon mo磧iwo嗆 dzia豉nia.

Obecnie walutowe kredyty hipoteczne wyr騜niaj si jako軼i na tle innych typ闚 zobowi您a w portfelach bank闚. Cz窷ciowo jest to wynik przymusowych przewalutowa na z這t闚ki kredyt闚 sp豉canych z op騧nieniami. Trwa貫 wzmocnienie si franka szwajcarskiego na pewno spowodowa這by wzrost odsetka zobowi您a sp豉canych nieregularnie. Trudno jednak oszacowa, czy problem przybra豚y tak skal, by konieczne okaza造 si rozwi您ania systemowe, z kt鏎ymi eksperymentuj obecnie np. W璕rzy.

Szwajcaria by豉 ostatnim krajem, kt鏎y zrezygnowa z jakiej formy zabezpieczenia w豉snej waluty z這tem, porzucaj帷 鄴速y metal dopiero w roku 1999. Czyli ponad 獞ier wieku po tym, jak zrobi造 to Stany Zjednoczone wypowiadaj帷 wymienialno嗆 dolara na z這to. 15 lat temu z這to stanowi這 30% rezerw walutowych. Ale pod wp造wem nam闚 Mi璠zynarodowego Funduszu Walutowego Szwajcaria podobnie jak Wielka Brytania zacz窸a wyprzedawa rezerwy z這ta.

W闚czas Stany Zjednoczone by造 jedynym supermocarstwem i 鈍iatowym hegemonem. Dolar r鏀 w si喚 i wydawa si „r闚nie dobry jak z這to”. 安iatowa gospodarka nap璠zana globalizacj rozwija豉 si pomimo coraz cz瘰tszych kryzys闚 finansowych. 安iat opanowa豉 internetowa gor帷zka, co sk這ni這 wielu powa積ych ekonomist闚 do og這szenia pocz徠ku „nowej gospodarki” opartej na wiedzy i sieciach komputerowych. Akcje dro瘸造, surowce by造 w odwrocie, ropa tania jak barszcz (10 USD za bary趾), a z這to zni磬owa這 od dw鏂h dekad. W takiej atmosferze wiele kraj闚 na wy軼igi pozbywa這 si kruszcu. Ale nie wszystkie. Stany Zjednoczone, Niemcy, W這chy i w pewnym stopniu tak瞠 Francja utrzyma造 ogromne rezerwy z這ta.

Szwajcarzy jako dotychczas najwi瘯si obro鎍y z這ta zacz瘭i z neofickim zapa貫m pozbywa si „barbarzy雟kiego reliktu”. Pomi璠zy rokiem 2000 a 2005 sprzedali ponad 1,5 tys. ton po cenach rz璠u 300-500 USD za uncj. To i tak lepiej ni Brytyjczycy, gdzie Gordon Brown jako szef Banku Anglii pozbywa si kr鏊ewskiego metalu po cenach ni窺zych ni 300 USD/oz.

Monetarna ekspansja Szwajcar闚

We wrze郾iu 2011 roku SNB wyznaczy minimalny kurs wymiany euro na poziomie 1,20 CHF. Ustanowienie tego parytetu wymusi這 na Szwajcarach gigantyczne zakupy euro w zamian za 鈍ie穎 wyemitowane franki. Polityka interwencji walutowych sprawi豉, 瞠 w trzy lata bilans SNB rozr鏀 si z 250 mld do 522 mld frank闚 (!). W rezultacie udzia z這ta w aktywach SNB obni篡 si do zaledwie 7,5% na koniec sierpnia 2014 roku wobec 30% 15 lat temu. Obecnie (X 2014) SNB posiada 1.040 ton z這ta i s to si鏚me co do wielko軼i pa雟twowe rezerwy z這ta na 鈍iecie.

Je郵i referendum uzyska poparcie wi瘯szo軼i g這suj帷ych, SNB b璠zie musia zwi瘯szy rezerwy z這ta przesz這 2,5-krotnie! Przy obecnych cenach (ok. 1200 CHF/oz) oznacza這by to konieczno嗆 zakupu ok. 1,7 tys. ton z這ta, czyli ok. 60% rocznego wydobycia. Tak silny, cho zapewne kr鏒kotrwa造 wzrost popytu zapewne doprowadzi豚y do nag貫go wzrostu cen z這ta. Z tego te powodu ewentualne zakupy SNB zapewne by造by mniejsze (bo ceny z這ta by造by wy窺ze).

Frank maj帷y 20-procentowe zabezpieczenie w fizycznym z這cie najprawdopodobniej dramatycznie zyska豚y na warto軼i wzgl璠em „papierowych” walut zabezpieczonych jedynie dobrym s這wem swoich emitent闚. Szwajcarska waluta umocni豉by swoj rol „bezpiecznej przystani” i pewnej lokaty kapita逝 na niepewne czasy. R闚nocze郾ie ruch Helwet闚 os豉bi豚y zaufanie do euro, dolara i innych walut fiducjarnych.

Z這ty kaganiec dla drukarek

W takiej sytuacji obrona parytetu 1,20 CHF za euro oznacza豉by, 瞠 za 20% zakupionych na rynku euro SNB musia豚y nabywa z這to. A poniewa ilo嗆 metalu jest ograniczona (w przeciwie雟twie do poda篡 papierowego pieni康za), pojawi豚y si naturalny limit dla interwencji SNB. By豉by nim dost瘼no嗆 fizycznego z這ta. W praktyce pozytywny wynik referendum oznacza豚y koniec parytetu 1,20 CHF za euro i franka znacznie mocniejszego ni obecnie.

Zak豉daj帷 zaledwie 20% aprecjacj szwajcarskiej waluty i stabilny kurs EUR/PLN cena franka wzros豉by z obecnych 3,50 z do 4,20 z, zr闚nuj帷 si z kursem euro. Dla Polak闚 zad逝穎nych w szwajcarskiej walucie oznacza這by to skokowy wzrost zad逝瞠nia oraz bie膨cych rat kredytowych. W kr鏒kim terminie nag豉 aprecjacja franka wywo豉豉by perturbacje tak瞠 w samej Szwajcarii, wymuszaj帷 nominalny spadek cen i p豉c, aby utrzyma konkurencyjno嗆 gospodarki. W istniej帷ym od stu lat inflacyjnym 鈔odowisku taka zmiana by豉by mentaln rewolucj.

SNB lubi parytety tylko z euro

Do g這sowania przeciwko z這tu ze zrozumia造ch wzgl璠闚 nawo逝je Szwajcarski Bank Narodowy. SNB panicznie boi si, 瞠 „z這ta inicjatywa” ograniczy swobod prowadzenia polityki monetarnej (czytaj: niszczenia si造 nabywczej franka). „Postulat, aby z這to stanowi這 20% naszych aktyw闚, powa積ie ograniczy豚y mo磧iwo嗆 prowadzenia polityki monetarnej (...) Podczas obrony minimalnego kursu wymiany zostaliby鄉y zmuszeni nie tylko do kupowania euro, ale tak瞠 znacznych ilo軼i z這ta” – t逝maczy sprzeciw banku wiceprezes SNB Jean-Pierre Danthine.

Pan Danthine przytacza te stary i w obecnych warunkach kompletnie absurdalny argument, 瞠 z這to „nie p豉ci odsetek ani dywidendy”. A jaki doch鏚 przynosz niemieckie papiery skarbowe, kt鏎e SNB kupuje przy ujemnej rentowno軼i? Ale mo瞠 by jeszcze gorzej:

„Po陰czenie zakazu sprzeda篡 z這ta ze zobowi您aniem do utrzymywania przynajmniej 20% aktyw闚 w z這cie mog豉by stopniowo doprowadzi do sytuacji, gdy aktywa SNB sk豉da造by si g堯wnie ze z這ta: ka盥e zwi瘯szenie bilansu z racji prowadzenia polityki monetarnej oznacza這by konieczno嗆 zakupu z這ta, ale w przypadku jego redukcji nie byliby鄉y w stanie sprzeda naszych rezerw z這ta” – doda Jean-Pierre Danthine.

Oddajcie nasze z這to! Hmm.. jakie z這to?

Nie mniej emocji ni dwa pierwsze budzi trzeci postulat „z這tej inicjatywy”, czyli repatriacja szwajcarskiego z這ta. Wed逝g deklaracji zarz康u SNB 70% kruszcu przechowywana jest w Szwajcarii, 20% w Banku Anglii i 10% w Banku Kanady. Argumentem na rzecz takiego rozmieszczenia jest dywersyfikacja rezerw oraz mo磧iwo嗆 szybkiej sprzeda篡 w londy雟kim City. Jednak akurat w przypadku Szwajcarii argumenty te trac na znaczeniu. Po pierwsze, Zurych r闚nie jest wa積ym o鈔odkiem obrotu metalami szlachetnymi. Po drugie, trudno sobie wyobrazi, aby jaka wroga armia by豉 w stanie zdoby i okupowa g鏎zyst i ufortyfikowan Szwajcari, w kt鏎ej prawie ka盥y doros造 m篹czyzna ma bro i odbyte przeszkolenie wojskowe.

Natomiast kwestia zwrotu ponad 200 ton z這ta ze skarbc闚 Banku Anglii mo瞠 by nieco problematyczna. Po pierwsze, we wsp馧czesnym 鈍iecie takie posuni璚ie postrzegane jest jak swego rodzaju towarzyski nietakt. Po drugie, nie wiadomo, czy Anglicy w og鏊e maj z這to w swoim skarbcu. Znamienny jest przypadek Bundesbanku, kt鏎y od dw鏂h lat nie mo瞠 si doprosi zwrotu SWOJEGO z這ta od nowojorskiego oddzia逝 Rezerwy Federalnej i nie wiadomo, czy w og鏊e niemieckie z這to wr鏂i do domu.

Szykuje si gor帷y listopad

Pierwsze sonda瞠 opinii publicznej wskazuj, 瞠 „z這ta inicjatywa” cieszy si poparciem 45% respondent闚. Przeciwko opowiada si 39% ankietowanych, a 16% nie ma jeszcze zdania. Takie wyniki zmrozi造 szwajcarski establishment, kt鏎y z dnia na dzie mo瞠 utraci kontrol nad pieni康zem. W najbli窺zych tygodniach mo瞠my wi璚 spodziewa si nasilonej kampanii propagandowej zniech璚aj帷ej Szwajcar闚 do poparcia „z這tej inicjatywy”. Zwolennicy powrotu do z這ta b璠 wy鄉iewani, oskar瘸ni o niebezpieczny fanatyzm i ch耩 zdestabilizowania gospodarki.

Szwajcarskie elity – zw豉szcza z wp造wowych kr璕闚 finansowych – zapewne wezw na pomoc zagraniczne „autorytety”, podobnie jak to mia這 miejsce tu przed wrze郾iowym referendum w Szkocji. Zobaczymy, czy Helweci b璠 mieli wi璚ej odwagi od Szkot闚, kt鏎ych niepodleg這軼iowe ambicje zosta造 zniweczone przez emeryt闚 篡j帷ych z czek闚 przysy豉nych przez Londyn. Ale je郵i Szwajcarzy opowiedz si za z這tem, to 1 grudnia obudzimy si w zupe軟ie innym 鈍iecie."

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-Szwa.....325,2.html
Ordel

Do陰czy: 04 Lip 2009
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 22:33, 26 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Putin d捫y do niezale積o軼i od dolara za wszelk cen – pisze niemiecka gazeta Die Welt.

Rosja aktywnie uzupe軟ia swoje rezerwy z這ta. Tym samym W豉dimir Putin realizuje sw鎩 plan, dlatego, 瞠 ekonomicznych powod闚 dla takich masowych zakup闚 nie ma, zapewnia niemiecka gazeta Die Welt. Najprawdopodobniej prezydent Rosji kieruje si nie ekonomicznymi przes豉nkami, ale d捫eniem do os豉bienia dolara, pisze gazeta.

— To cichy atak na wszechmocnego dolara. Taka deklaracja niezale積o軼i. Prezydent Rosji W豉dimir Putin skupuje z這to, nie 軼i庵aj帷 na siebie uwagi, ale dzia豉j帷 przy tym z rozmachem: tylko w styczniu z這te rezerwy Rosji wzros造 o 20 ton – czego takiego nie by這 ju od dawna. Teraz wynosz one w sumie 1300 ton, informuje Die Welt.

Politycy obawiaj si pocz徠ku nowej zimnej wojny mi璠zy Moskw i Zachodem, ale w sektorze finansowym trwa ona ju od dawna, pisze gazeta.
„Kto skupuje z這to, ten przeszkadza dominowaniu zachodnich walut” i tym samym pr鏏uje z豉ma przewag USA i Europy, — zauwa瘸j autorzy artyku逝. Wed逝g danych gazety, z這te rezerwy Rosji od 2005 roku zwi瘯szy造 si prawie 4-krotnie. Tylko w ci庵u ostatnich 12 miesi璚y wzros造 one o ponad 200 ton. „Putin chce zrezygnowa z dolara – ile by to nie kosztowa這” – twierdz autorzy. Wed逝g nich, pieni康ze rzeczywi軼ie mo積a wykorzysta jako bro finansow, a Waszyngton w przesz這軼i tak瞠 z niej korzysta, aby wywrze nacisk na Rosj.

Sankcje, kt鏎e Zach鏚 wprowadzi podczas kryzysu krymskiego, pozbawi造 rosyjskie przedsi瑿iorstwa mo磧iwo軼i otrzymywania kredyt闚 na mi璠zynarodowych rynkach, dlatego, 瞠 wszystkie operacje prowadzone s tam zwykle w dolarach. Teraz Putin chce obni篡 zale積o嗆 od wiod帷ej waluty 鈍iatowej, podkre郵a Die Welt.

Jednocze郾ie jedyne pa雟two, kt鏎e kupuje z這to jeszcze aktywniej ni Rosja to Chiny – podkre郵a gazeta. W tej chwili ich rezerwy wynosz 1600 ton, dzi瘯i czemu Chiny zajmuj pi徠e miejsce w 鈍iatowym rankingu zapas闚 z這ta. Rosja znajduje si na sz鏀tym miejscu, a pierwsze miejsca nale膨 do Stan闚 Zjednoczonych, Niemiec, W這ch i Francji.
Chiny i Rosja wykupuj z這to, bez wzgl璠u na to, 瞠 ich gospodarki znajduj si w trudnej sytuacji i nie mog pozwoli sobie na takie nabytki, zauwa瘸 Die Welt. Zainteresowanie z ich strony podnosi r闚nie cen z這ta, tote warto嗆 uncji ju przewy窺zy豉 1250 dolar闚. Mo磧iwe, 瞠 Chiny kieruj si tymi samymi motywami, co i Rosja, zak豉da gazeta. One r闚nie d捫 do niezale積o軼i od dolara i od Stan闚 Zjednoczonych, podkre郵a Die Welt.

Czytaj wi璚ej: http://pl.sputniknews.com/gospodarka/201.....z41J9Lxawg

安iatowa wojna to kwestia czasu . Jankesi tak 豉two si nie poddadz . Dzi - jeszcze - to oni s dominuj帷ym imperium . A zraniona i osaczona bestia jest nieobliczalna w swoich dzia豉niach .
Powr鏒 do g鏎y
Goska

Do陰czy: 18 Wrz 2007
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 11:09, 27 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko w styczniu 2016, Rosja skupila 20 ton zlota - podaje niemiecka gazeta.
Powr鏒 do g鏎y
Azyren

Do陰czy: 07 Wrz 2015
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 18:07, 04 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Og鏊nie to zgadzam si w wielu rzeczach kt鏎e pisze @Szczypior, cho w wielu si r闚nie nie zgadzam, ale na pewno nale篡 mu si + za odwalon robot, bo tekst, cho nie ustrzeg si b喚d闚, na pewno pozwala wyrobi sobie opini np. w sprawie z這ta i waluty z這tej mniej rozeznanym czy pocz徠kuj帷ym czytelnikom. A wi璚 po kolei do czego si mog przyczepi:

Szczypior napisa:
Ze wzgl璠u na uzale積ienie ca貫go 鈍iata od ropy naftowej oraz ze wzgl璠u na pokrycie dolara w ropie w najbli窺zej przysz這軼i nie grozi nikomu dolarowa hiperinflacja.

Jak to si ma do obecnej sytuacji gwa速ownego spadku cen rynkowych ropy naftowej? Przecie z tego tekstu powinno wynika, 瞠 dolar powinien teraz lecie na 貫b, na szyj, a jednak tak nie jest. W tym jest zasadniczy problem, 瞠 dolar nie ma w niczym pokrycia i jest w 100% pieni康zem fiducjarnym, czyli jest warto軼i sam w sobie.

Szczypior napisa:
Chi鎍zycy nie s fetyszystami z這ta, zawsze mieli je w pogardzie. Nawet jak u篡wali pieni康za kruszcowego to by這 to srebro a nie z這to. Marco Polo pisa o papierowym chi雟kim pieni康zu par瘰et lat temu.

Nie do ko鎍a prawda. Chi鎍zycy (przynajmniej pod koniec panowania dynastii Mand簑rskiej) stosowali system biwalutowy, czyli w obiegu by造 dwie waluty funkcjonuj帷e na innych p豉szczyznach, i tak w obrocie wewn皻rznym by豉 moneta z這ta, a w rozrachunkach z obcokrajowcami by豉 moneta srebrna. Troch tak jak z rublem i rublem transferowym w ZSRR. Wiem te, 瞠 Europejczycy dokonali w pewnym momencie ataku spekulacyjnego na chi雟k monet srebrn (doprowadzaj帷 najpierw do tezauryzacji, a potem ca趾owitej dewaluacji tej waluty) zmuszaj帷 chi鎍zyk闚 do zmiany tego systemu. Gdzies to czyta貫m, ale nie pami皻am ju dok豉dnie gdzie - Jak sobie przypomn to zacytuje.

A co do pieni康za papierowego, to owszem, funkcjonowa on ale stosunkowo kr鏒ko, gdy w skutek inflacji i plagi fa連zerstw szybko wycofano go z u篡tku. Chi鎍zycy w czasie dynastii Yuan (czasy pobytu w Chinach Marco Polo) nie znali jeszcze technologii cyfryzacji, czy znak闚 wodnych, wi璚 nie byli w stanie zabezpieczy papierowego pieni康za przed podrabianiem - Ergo: waluta papierowa nie mia豉 w闚czas racji bytu.

Wiem 瞠 Szczypior niestety nie jest juz aktywnym u篡tkownikiem tego forum, ale mam nadziej 瞠 znajdzie si kto w roli jego adwokata.

PS: Opr鏂z tego co cytowa貫m, znalaz貫m jeszcze kilka uchybie, ale to napisz po dokonaniu dok豉dniejszej weryfikacji.
Powr鏒 do g鏎y
Ordel

Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 09:18, 11 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten tekst - po鈔ednio - m闚i nam o tym 瞠 jak idziemy na wojn to jebie nas pierdolenie g鏎nolotnych hase o wolno軼i , demokracji itp. Idziemy na wojn dla 逝p闚 i ka盥y bierze ile mo瞠 , nie ma znaczenia rusek , yankes czy Wietnamczyk . Tylko ryba nie bierze Wink

Cytat:
Kolekcjoner z Wielkiej Brytanii znalaz z這te sztabki w zbiorniku paliwa starego radzieckiego czo貪u T-54, kt鏎y kupi na eBay - pisze gazeta The Sun.

Nick Mead, uzupe軟iaj帷 swoj kolekcj, na kt鏎 sk豉da si 150 egzemplarzy sprz皻u bojowego za 30 tys. funt闚 szterlinga kupi czo貪.

Kiedy razem z mechanikiem Toddem Chamberlainem rozmontowywa maszyn, by przekona si, 瞠 w 鈔odku nie ma amunicji, znalaz w zbiorniku paliwa 5 z這tych sztabek. Wed逝g wst瘼nych ocen ich warto嗆 przekracza 2 mln funt闚 szterlinga (oko這 2,5 mln dolar闚).

Mead przypuszcza, 瞠 z這to schowali iraccy 穎軟ierze pl康ruj帷y Kuwejt podczas wojny w Zatoce Perskiej w latach 1990-1991. P騧niej czo貪 zosta odbity i trafi do Wielkiej Brytanii. „Nie wiedzieli鄉y, co robi. Nie mo積a tak po prostu zjawi si w kantorze z pi璚iu sztabkami z這ta w r瘯u, dlatego zadzwonili鄉y na policj" — powiedzia Chamberlain.
W豉dze podj窸y decyzj w sprawie przewiezienia z這ta do Londynu. Miejscowy komisariat odm闚i udzielenia komentarzy na ten temat.

„Zreszt nawet je郵i nie odzyskam z這ta, zostanie mi czo貪" — oznajmi Mead.

Go嗆 nie wiedzia co zrobi ze z這tem wi璚 odda na policj . Zamiast to przetopi na malutkie sztabki , albo w cokolwiek . W 篡ciu bym z這ta nie odda pa雟twu , pr璠zej bym wyrzuci do morza .
I teraz pytanie czy odzyska z這to , czy dostanie tylko znale幡e ?
Powr鏒 do g鏎y
Sikorski

Do陰czy: 08 Gru 2007
Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 12:03, 11 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj wida, 瞠 ludzie na zachodzie z powodu tego, 瞠 s bogaci maj (oczywi軼ie og鏊nie m闚i帷) inn mentalno嗆 ni my np. Dla wi瘯szo軼i Polak闚 kole jest frajerem, ale taki kolekcjoner z GB ma w 篡ciu wszystko, on si nie martwi o emerytur, sta go na podr騜e - my na wszystko musimy ci篹ko tyra, cz瘰to by poni瘸nymi w pracy. St康 r闚nie bierze si wszelka niech耩 Polak闚 do imigrant闚 - za ci篹ko harujemy na 篡cie, 瞠by komu jeszcze pomaga. Sam bym wzi掖 przetopi na porcje jedn z tych sztabek i powoli skupowa przez lata, reszt ukry dla dzieci/wnuk闚. W sytuacji przeci皻nego Polaka to trzeba by這by by debilem, 瞠by odda to pa雟twu - szczeg鏊nie polskiemu pa雟twu Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
Ordel

Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 12:35, 11 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten fragment wiele wyja郾ia :
Cytat:
Nie wiedzieli鄉y, co robi. Nie mo積a tak po prostu zjawi si w kantorze z pi璚iu sztabkami z這ta w r瘯u

To nie s sztabki po 5 tysi , a 5 sztabek za 2 mln funt闚 . W dodatku znalezione w czym co kupili鄉y i raczej nikt si o to nie upomni , chyba 瞠 dojd do tego 瞠 jest to jakie irackie z這to z konkretnego miejsca. Wiec nikt mi nie powie 瞠 nie my郵a o ich sprzeda篡 .
Po za tym go嗆 jest pasjonatem militari闚 ( niebiednym ) , 篡je w swoim 鈍iecie i te z這te sztabki psuj jego sielank . Zwa盧ie na to 瞠 go嗆 nie odkry tego z這ta sam , a ze swoim mechanikiem , a to o jedn osob za du穎 do podzia逝 ( zak豉dam 瞠 mechanik nie jest tak "niebiedny" jak ten go嗆 Wink ) , a ludzi trzeba op豉ci co by j瞛yk za z瑿ami trzymali , a i tego nie mo瞠my by pewni . Nie wiemy jakby si zachowa jakby odkry to sam . W dodatku go嗆 ma warsztat w kt鏎ym remontuje militaria , wi璚 przetopienie z這ta nie powinno sprawia mu problemu . Doszed do tego faktu do kt鏎ego dochodzi cz窷 ludzi - z這to powoduje "szale雟two" i 軼i庵a na nas same k這poty .
Powr鏒 do g鏎y
Ordel

Post zebra 0.000 mBTC

PostWys豉ny: 13:31, 29 Sty '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy w w odleg造ch czasach kt鏎ych historii ludzka pami耩 nie wspomina Wink , z這to by這 廝鏚貫m energii . Po tamtych czasach cz這wiekowi pozosta這 d捫enie do posiadania z這ta .

Cytat:
Ze wzgl璠u na swoje w豉軼iwo軼i z這to bardzo nadaje si do zastosowania w astronomii i badaniach kosmosu. Ten metal praktycznie z niczym nie wchodzi w reakcj chemiczn – jest najmniej reaktywnym pierwiastkiem. Z這to jest najwspanialszym przewodnikiem elektryczno軼i. Posiada te zdolno嗆 odbijania energii promieniowania podczerwonego. Statek kosmiczny pokryty z這tem b璠zie bezpiecznie chroniony przed 瘸rem z dowolnego 廝鏚豉 ciep豉. Jak wiadomo, z這to nale篡 do najrzadszych pierwiastk闚 we Wszech鈍iecie. Nic wi璚 dziwnego, 瞠 Obcy mogli wykorzystywa nasz planet, jako ogromn kopalni z這ta. Do jakich cel闚 mogli Obcy tak bardzo potrzebowa tego kruszcu?

Jest bardzo mo磧iwe, 瞠 odpowiednikiem dzisiejszych elektrowni atomowych by造 w staro篡tno軼i piramidy. Zgodnie ze wsp馧czesnymi wynikami bada, piramidy mog akumulowa i wytwarza energi. Analiza ca貫go kompleksu piramid wykaza豉, 瞠 pod nimi mog si znajdowa nieznane dot康 podziemne pomieszczenia. Przybysze z kosmosu wykorzystywali 鄴速y metal tak, jak my wykorzystujemy naft, gaz ziemny, w璕iel i uran – jako 廝鏚豉 energii. W meksyka雟kim Tehuac嫕 nie tak dawno odkryto piramid, w kt鏎ej podstawie by zbudowany kondensator pot篹nej pojemno軼i. Rezultat ekspertyzy zachowanych element闚 by zaskakuj帷y.

Warstwy dielektryka stanowi豉 idealnie czysta mika, a przek豉dkami w tym ogromnym kondensatorze by w豉郾ie 鄴速y metal najwy窺zej pr鏏y. Ta konstrukcja gromadzi豉 energi z kosmosu i by豉 najwyra幡iej 廝鏚貫m zasilania dla licznych urz康ze elektrycznych Obcych. Gigantyczne bloki porfirowe i granitowe stosowane do wznoszenia ich budowli, trzeba by這 czym rozcina, przenosi i uk豉da jakimi maszynami. Do tego wszystkiego potrzebna by豉 ogromna energia. A to wszak tylko ma造 wycinek 篡ciowej aktywno軼i „bog闚”. Piramida mog豉 te stanowi cz窷 jakiego wi瘯szego systemu odbiorczego i przeka幡ikowego. Bez w徠pienia istnia przep造w informacji mi璠zy ziemsk koloni i planet macierzyst.
https://olabloga.eu/po-co-obcym-zloto

Dlatego w przysz這軼i odbierzemy bankom ca貫 zgromadzone z這to i u篡jemy je do pokrycia poszycia naszych statk闚 kosmicznych kt鏎e rusz na podb鎩 Kosmosu Wink . Po to nam jest z這to Smile .
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieni康ze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   » 
Strona 8 z 9

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz moderowa swoich temat闚

Z這to, Z這to, Z這to - o gospodarce inaczej