W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Hiszpania otrzyma do 100 mld euro pomocy dla banków   
Podobne tematy
Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić2373
Upadek papierowego pieniądza wg. Geralda Celente39
Nadchodzący kryzys systemu bankowego i hiperinflacja dolara 127
Pokaz wszystkie podobne tematy (26)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 9327
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:17, 14 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrus napisał:
Co do tematu, to po prostu zapadła decyzja żeby zwiększyć narkomanowi dawkę. Pacjent jest już śmiertelnie chory i tak czy siak umrze jak każdy poprzedni, bo przecież nic nie jest wieczne.


Czyli wypisz wymaluj liberalizm!

Cytat:

Co do spraw najmniej związanych z tematem Smile :

goral_ napisał:

A ja zapytam, dlaczego w tych krajach, gdzie jest największy kryzys finansowy, relatywnie ludziom żyje się najlepiej?

Ponieważ panuje prosta zasada: Narobimy długów, ludziom będzie się dobrze żyło, spłacać będą nasze wnuki, a nas już wtedy dawno nie będzie...


Spokojnie, to ja wybieram wnuki. Jak sądzę jakoś sobie poradzą, wymyślą inny system inne technologie i już. Ja wole swojej życie które mam tylko jedno, po prostu przeżyć. Jak chcesz być bohaterem twoja sprawa.
A na serio, problem w tym, że ani ja anie ty nie żyjemy ponad stan, dlaczego więc ja czy ty mamy za to płacić, co kapitaliści nabałaganili po drodze zwąc się liberałami, że taki fajny liberalizm, a jak się wali na łeb i szyje to się szybko powie, że to socjalizm:)))
Po to system liberalny i kapitalistyczny wprowadził instytucje bankruta, żeby resetować ustawienia i długi, tak więc o wnuki się nie martw. Bankrut w socjalizmie nie występuje, bo nie może być.

Cytat:


Pragnę zauważyć że socjalizm to system stworzony przez diabła. Czyli jak najbardziej jest patologią.


Problem pojawia się, jak kos w diabła nie wierzy... Wówczas cała filozofia dUPRu i Korwina bierze w łeb:)))
Z tego wniosek, że Korwin i dUPR jest dla wierzących. Problem w tym, że wiarą się nie najesz.

Cytat:

Po Pierwsze jeżeli przyjmiemy datę zajęcia połowy II RP przez czołgi Stalina to jak najbardziej wychodzi 50 lat.


Jakie znów czołgi? Kiedy? 17.09.39? Wówczas wg. obowiązującego ówcześnie prawa międzynarodowego, mogli to zrobić zgodnie z prawem ochrony ludności pochodzenia ruskiego, przed anarchią po ucieczce wielkich tchórzy z Polskiego Rządu.
Do dziś!!!! W USA, Francji, UK w archiwach, muzeach pisze jak wół, że ZSRR ziają te tereny w celu ochrony ludności przed anarchią po ucieczce rządu polskiego.
Ponoć uczysz w szkole historii... Chyba tej z podręczników PiSu.

Cytat:

Po drugie może i mieliśmy wiele zakładów, ale trzeba też pamiętać że zachód nie jest nastawiony na produkcje ale raczej na projektowanie a produkcją zajmuje się już Chińczycy (ogólnie tam gdzie to jest opłacalane). W PRLu mieliśmy wielu inżynierów których projekty wyprzedzały o dekady te zachodnie. Dobrym przykładem może być Jacek Karpiński, który projektował komputery które wyprzedzały ówczesne konstrukcje o 10 lat. Ale u nas jakoś nie ma doliny krzemowej... a na Karpińskiego spadły szykany. Tak, to państwo było jak najbardziej patologiczne. Na równi z Francją bylibyśmy jak najbardziej, warunkiem było nie demontować reform Wiliczka. Czechy wcale Nas nie wyprzedzają aż tak bardzo, żeby można używać tego jako argumentu.


Pieprzysz jak Korwin i dUPRy.
Nikt kurwa nie jest na produkcje nastawiony nikt. Zachód kupuje od Chińczyków... tak jasne. Sprawdź ile jest fabryk w UK o jakim zasięgu - naprawdę sprawdź i powiedz Korwinowi czy dUPRowcą, że huja wiedzą. Dlatego tak łatwo ich zagiąć.

Cytat:

goral_ napisał:

A poza tym, to trochę mieszasz historię. [...]
A jeśli już o pochodzeniu piszemy, to wiedz, że wg. badań DNA Polacy (jako cześć Słowian) pochodzą z terenów obecnego północnego Afganistanu, części Kazachstanu.
Więc raczej nie wypominaj komuś jego pochodzenia.


Stwierdzam że nie tylko gerwazjana ale również i Ty mieszasz. Generalnie są dwie koncepcje pochodzenia Słowian. Jedna mówi że kolebką są tereny mniej więcej dzisiejszej Polski a druga nieco bardziej popularna głosi że kolebką są tereny na północ od Kaukazu. Następnie część plemion miała powędrować do Europy a część dotrzeć do północnych części Afganistanu, Pakistanu i Indii. To tak by było w bardzo wielkim skrócie.
[/quote]

Nie prawda bo z terenów wschodniego Kaukazu i okolic Afganistanu... oczywiście to sarkazm, pomyśl co napisałeś wyżej... Nikt ci na 100% nie poda z dokładnością do gór czy regionu a jedynie obszaru a czy Wędrowali z obecnej Gruzji do Abchazi i z powrotem to nie ma żadnego znaczenia.
Ps. Historykiem to chyba jesteś amatorem, bo ja widzę, że mam znacznie szerszą od ciebie na ten temat wiedzę.
I wiesz, obejrzenie jakiegoś filmiku na "Discovery" nie uczyni z ciebie historyka. Polecam więcej książek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:40, 14 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrus napisał:
Pragnę zauważyć że socjalizm to system stworzony przez diabła. Czyli jak najbardziej jest patologią.

Laughing A ja pragnę zauważyć że szatan nie istnieje.

Naprawdę oczekujesz że ktokolwiek poważny będzie z tobą jeszcze gadał, po usłyszeniu takich idiotycznych tez?
Cóż, być może powinieneś rozważyć karierę polityka w Polsce, bo większość naszych polityków jest jak ty - gdy coś mówią, to normalni ludzie pukają się w czoło, myśląc po cichu "ja pierdole, ten to ma nasrane - to dopiero patologia". Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Piotrus




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:34, 14 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Piotrus napisał:
Co do tematu, to po prostu zapadła decyzja żeby zwiększyć narkomanowi dawkę. Pacjent jest już śmiertelnie chory i tak czy siak umrze jak każdy poprzedni, bo przecież nic nie jest wieczne.

Czyli wypisz wymaluj liberalizm!


goral_ napisał:

A na serio, problem w tym, że ani ja anie ty nie żyjemy ponad stan, dlaczego więc ja czy ty mamy za to płacić, co kapitaliści nabałaganili po drodze zwąc się liberałami, że taki fajny liberalizm, a jak się wali na łeb i szyje to się szybko powie, że to socjalizm:)))
Po to system liberalny i kapitalistyczny wprowadził instytucje bankruta, żeby resetować ustawienia i długi, tak więc o wnuki się nie martw. Bankrut w socjalizmie nie występuje, bo nie może być.

Zadłużenie państwa nie jest liberalnym problemem. Problem powstał jak socjaliści wymyślili że można produkować złoto z powietrza.

goral_ napisał:

Piotrus napisał:

Pragnę zauważyć że socjalizm to system stworzony przez diabła. Czyli jak najbardziej jest patologią.

Problem pojawia się, jak kos w diabła nie wierzy... Wówczas cała filozofia dUPRu i Korwina bierze w łeb:)))
Z tego wniosek, że Korwin i dUPR jest dla wierzących. Problem w tym, że wiarą się nie najesz.

Ja Ci nie karze zapisywać się do partii Korwina. W wolnościowych partiach, to czy ktoś jest wierzący czy ateistą nie ma znaczenia. Tak więc w partii Korwina też jest wielu ateistów, przykładem może być prof. Bogusław Wolniewicz - startował do sejmu z listy PJKM.

Bimi napisał:
Piotrus napisał:
Pragnę zauważyć że socjalizm to system stworzony przez diabła. Czyli jak najbardziej jest patologią.

Laughing A ja pragnę zauważyć że szatan nie istnieje.

Naprawdę oczekujesz że ktokolwiek poważny będzie z tobą jeszcze gadał, po usłyszeniu takich idiotycznych tez?
Cóż, być może powinieneś rozważyć karierę polityka w Polsce, bo większość naszych polityków jest jak ty - gdy coś mówią, to normalni ludzie pukają się w czoło, myśląc po cichu "ja pierdole, ten to ma nasrane - to dopiero patologia". Smile

Tak jak pisałem nie interesuje mnie w co kto wierzy. Chociaż większość Polaków deklaruje się jako wierzący, więc nie wiem o co tyle szumu. Poza tym diabeł jest synonimem czegoś złego. Więc jakbyś miał trochę lotniejszy umysł, to tak byś zrozumiał to stwierdzenie.

goral_ napisał:

Jakie znów czołgi? Kiedy? 17.09.39? Wówczas wg. obowiązującego ówcześnie prawa międzynarodowego, mogli to zrobić zgodnie z prawem ochrony ludności pochodzenia ruskiego, przed anarchią po ucieczce wielkich tchórzy z Polskiego Rządu.
Do dziś!!!! W USA, Francji, UK w archiwach, muzeach pisze jak wół, że ZSRR ziają te tereny w celu ochrony ludności przed anarchią po ucieczce rządu polskiego.
Ponoć uczysz w szkole historii... Chyba tej z podręczników PiSu.

Te państwa jak słusznie zauważył Bimi nas zdradziły. Dlatego nie interesuje mnie także co znajduje się w archiwum USA, Francji czy UK. Nie była to także żadna ochrono ludności tylko realizacja paktu http://pl.wikipedia.org/wiki/Pakt_Ribbentrop-Mołotow o czym dobrze wiesz, ale jako wielbiciel zbrodniczego systemu Stalina będziesz udawał że wszystko było w porządku.
Jestem programistą jeśli Cię to interesuje. Nie uczę żadnej Historii.

goral_ napisał:

Pieprzysz jak Korwin i dUPRy.
Nikt kurwa nie jest na produkcje nastawiony nikt. Zachód kupuje od Chińczyków... tak jasne. Sprawdź ile jest fabryk w UK o jakim zasięgu - naprawdę sprawdź i powiedz Korwinowi czy dUPRowcą, że huja wiedzą. Dlatego tak łatwo ich zagiąć.

Następna bardzo "inteligentna" odpowiedź. Produkuje się to prawda i ja tego nie neguję. Ale podam Ci przykład, bo widzę że masz problemy z pewnymi zjawiskami. Mamy w Polsce firmę Zelmer (oczywiście firm które podobnie postępują jest tysiące), produkuje ona sprzęt AGD w Rzeszowie, ale i w Chinach. W Rzeszowie produkują sprzęt zaawansowany technologicznie natomiast w Chinach resztę.

goral_ napisał:

Nie prawda bo z terenów wschodniego Kaukazu i okolic Afganistanu... oczywiście to sarkazm, pomyśl co napisałeś wyżej... Nikt ci na 100% nie poda z dokładnością do gór czy regionu a jedynie obszaru a czy Wędrowali z obecnej Gruzji do Abchazi i z powrotem to nie ma żadnego znaczenia.
Ps. Historykiem to chyba jesteś amatorem, bo ja widzę, że mam znacznie szerszą od ciebie na ten temat wiedzę.
I wiesz, obejrzenie jakiegoś filmiku na "Discovery" nie uczyni z ciebie historyka. Polecam więcej książek.

Dlaczego nikt mi nie poda dokładnej odpowiedzi? Ktoś kiedyś może odkryć zespół grodów które rozwieją wątpliwości. Jeżeli twoja wiedza opiera się na tym że mogli wędrować z Gruzji do Abchazji, to rzeczywiście jest bardzo szeroka.
Discovery raczej nie oglądam, tam się wierzy w globalne ocieplanie i inne socjalistyczne przesądy, więc wybacz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:36, 14 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artykuł jest tak dobry, że wrzucam cały:

"W miniony weekend Hiszpania została uratowana. Nie, nie przez Fabregasa. Przez Unię Europejską.

Zaraz po tym, jak w piątek Kanclerz Merkel stwierdziła, że jej kraj nie zamierza wywierać presji na Hiszpanię, by skłonić ją do złożenia wniosku o pomoc finansową dla banków, premier Rajoy w sobotę o taką pomoc poprosił, choć jeszcze 28 maja zapewniał, że nie będzie ona potrzebna, bo jego kraj „własnymi siłami uzdrowi nadwerężony w wyniku kryzysu na rynku nieruchomości system bankowy”. Ale Hiszpanie bardziej chyba byli zajęci niedzielnym meczem z Włochami w piłkę nożną, niż meczem z Niemcami o pieniądze dla banków.

Unijny komisarz ds. gospodarczych, walutowych i euro Olli Rehn pozytywnie ocenił w poniedziałek decyzję eurogrupy w sprawie pomocy dla hiszpańskiego sektora bankowego, choć jej szef Jean-Claude Juncker jeszcze 17 kwietnia twierdził, że nie będzie ona potrzebna. Mimo to, albo właśnie dlatego, w poniedziałek „rynki zanurkowały”. Co prawda jeszcze rano niektórzy analitycy pospieszyli się z optymistycznymi wypowiedziami, że pomoc dla sektora bankowego w Hiszpanii „wspiera kupujących”, „jest przyczyną poprawy sentymentów” i „odsuwa groźbę poważnego kryzysu bankowego w najbliższym czasie”. Nie zdefiniowali jedynie, co znaczy „najbliższy”? Kwartał? No może pół roku – ale nie przesadzałbym z optymizmem. Może dlatego po południu „sentymenty” się zmieniły. Indeksy na koniec dnia pospadały, a wieczorem analitycy byli już „rozczarowani skalą obiecanej pomocy”. Liczyli „na kwotę bliższą 150-200 mld euro, a mowa jest tylko o 100 mld”. Ale na jak długo wystarczyłoby 200 mld? Na 6-12 miesięcy? A co potem? Jak długo może trwać jeszcze to samo przedstawienie, w którym aktorzy się nawet nie zmieniają, tylko mówią coś zupełnie innego niż 3, 6, czy 24 miesiące temu?

Najzabawniejsze jest to, że UE przez dwa lata z zapałem udawała, że ratuje Grecję, a nie niemieckie i francuskie banki, choć to one otrzymały od Grecji większość środków, które Grecja otrzymała od UE. Teraz jest jakby na odwrót: ratowane są hiszpańskie banki, a nie, broń Boże, Hiszpania. Hiszpanii nie ratujemy, bo przecież uparcie twierdziliśmy od dwóch lat, że „Hiszpania to nie Grecja”. Ciekawe co będziemy niebawem ratowali we Włoszech, żeby udawać, że „Włochy to nie Hiszpania”? Może włoską mafię? Przed nową "hiszpanką " trudno się będzie uratować europejskim „przywódcom”. Życie na kredycie, o którym wiadomo było, że nie zostanie spłacony, a może być co najwyżej „rolowany”, się skończyło, wraz ze zdolnością do rolowania kredytów. Pozostała już tylko możliwość „rolowania” wyborców."

http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=1124
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:20, 14 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrus napisał:
Zadłużenie państwa nie jest liberalnym problemem. Problem powstał jak socjaliści wymyślili że można produkować złoto z powietrza.

Socjaliści wymyślili kontrakty terminowe na złoto? Shocked
Człowieku, nie wiem ile ty masz lat, chyba niewiele, ale wiedz jedno: za komuny nie było nawet giełdy!
Tzn. sorry, była giełda za komuny - giełdą się wtedy nazywało miejsce handlu używanymi samochodami. Smile

Za komuny gospodarka była centralnie sterowana i żadne kontrakty terminowe nie miały miejsca bytu!
Więc nie pierdol głupot i nie bredź - jak z tym diabłem co stworzył socjalizm, a w którego wierzysz i nie wierzysz zarazem... Smile

Jeśli ktokolwiek wymyślił "produkowanie" złota z powietrza to wyłącznie panowie z Wall Street - najwięksi dzisiejsi kapitaliści.
Oni też zresztą wymyślili współczesny system kreacji pieniądza - ten co właśnie wpierdala własny ogon.

Tak, że jedyna rzecz z jaką ewentualnie się mogę zgodzić to taka, że największymi socjalistami są ci co się najgłośniej deklarują na kapitalistów. Zaś ci co się deklarują na socjalistów - ci rzadziej są hipokrytami. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 14 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrus napisał:

goral_ napisał:

Piotrus napisał:

Pragnę zauważyć że socjalizm to system stworzony przez diabła. Czyli jak najbardziej jest patologią.

Problem pojawia się, jak kos w diabła nie wierzy... Wówczas cała filozofia dUPRu i Korwina bierze w łeb:)))
Z tego wniosek, że Korwin i dUPR jest dla wierzących. Problem w tym, że wiarą się nie najesz.

Ja Ci nie karze zapisywać się do partii Korwina. W wolnościowych partiach, to czy ktoś jest wierzący czy ateistą nie ma znaczenia. Tak więc w partii Korwina też jest wielu ateistów, przykładem może być prof. Bogusław Wolniewicz - startował do sejmu z listy PJKM.


Chłopie! Ile ty masz lat!? Większość idiotów z dUPRu, PiS czy PO zmienia szyldy byle tyko dostać się do sejmu a takie tłumoki (inaczej nie da się tego nazwać) na nich dalej głosują.
Zrozum wreszcie, bo piszę ci to już od wielu dni: Każdego liberała zagnie nawet dziecko z przedszkola, bo liberał ZAWSZE będzie sam sobie przeczyć! Rozumiesz? Pomyśl o co biega w liberalizmie i się zastanów czy ma to sens i dlaczego liberalizm równał by się anarchii! Równie dobrze Korwin i reszta pajaców z dUPu może nawoływać do anarchii tylko po jakiego grzyba wówczas dUPR i kolejne jego szyldowe klony jak PJKM czy co tam sobie wymyślą.
A swoją drgoą to co: dUPR już spowszedniał i Korwin zaczyna uciekać na kolejną platform pod inną nazwą?Smile) To takie typowe dla krzykaczy...

Cytat:



goral_ napisał:

Jakie znów czołgi? Kiedy? 17.09.39? Wówczas wg. obowiązującego ówcześnie prawa międzynarodowego, mogli to zrobić zgodnie z prawem ochrony ludności pochodzenia ruskiego, przed anarchią po ucieczce wielkich tchórzy z Polskiego Rządu.
Do dziś!!!! W USA, Francji, UK w archiwach, muzeach pisze jak wół, że ZSRR ziają te tereny w celu ochrony ludności przed anarchią po ucieczce rządu polskiego.
Ponoć uczysz w szkole historii... Chyba tej z podręczników PiSu.

Te państwa jak słusznie zauważył Bimi nas zdradziły. Dlatego nie interesuje mnie także co znajduje się w archiwum USA, Francji czy UK. Nie była to także żadna ochrono ludności tylko realizacja paktu http://pl.wikipedia.org/wiki/Pakt_Ribbentrop-Mołotow o czym dobrze wiesz, ale jako wielbiciel zbrodniczego systemu Stalina będziesz udawał że wszystko było w porządku.
Jestem programistą jeśli Cię to interesuje. Nie uczę żadnej Historii


Tym lepiej dla ciebie, bo bardzo masz ograniczoną wiedzę z historii.
Wikipedia jest OK jak chcesz sprawdzić definicję IP, PING czy innych zagadnień z informatyki ewentualnie innych ścisłych przedmiotów, ale i tak należy być bardzo ostrożnym.
Jeśli zaś tyczy się historii lub polityki to Wikipedia nadaje się do wytarcia dupy.
Bo Wikipedię piszą przypadkowe osoby, często o konkretnych zabarwieniach politycznych, więc NIGDY nie bierz Wikipedii za źródło encyklopedyczne dotyczące polityki czy historii.
Pakt o nieagresji (W Polsce znany jako Libentrop-Mołotow), bo tak on się nazywa, jest uznawany i był oraz jest honorowany na całym świecie. Podając ci USA, Francję czy UK miałem na celu przekazanie, że nawet najwięksi obecni sojusznicy Polski czy wrogowie ZSRR to uznają.
Jedynie w Polsce z wiadomych względów jest to przedstawiane jako agresja.
Nie miejsce to i nie temat na tłumaczenie o co chodziło. Tak czy owak, polecam ci poczytać na ten temat więcej.

Cytat:

goral_ napisał:

Pieprzysz jak Korwin i dUPRy.
Nikt kurwa nie jest na produkcje nastawiony nikt. Zachód kupuje od Chińczyków... tak jasne. Sprawdź ile jest fabryk w UK o jakim zasięgu - naprawdę sprawdź i powiedz Korwinowi czy dUPRowcą, że huja wiedzą. Dlatego tak łatwo ich zagiąć.

Następna bardzo "inteligentna" odpowiedź. Produkuje się to prawda i ja tego nie neguję. Ale podam Ci przykład, bo widzę że masz problemy z pewnymi zjawiskami. Mamy w Polsce firmę Zelmer (oczywiście firm które podobnie postępują jest tysiące), produkuje ona sprzęt AGD w Rzeszowie, ale i w Chinach. W Rzeszowie produkują sprzęt zaawansowany technologicznie natomiast w Chinach resztę.

A do kogo należy ZELMER? Bo kiedyś to była państwowa firma czy zakład pracy.
Produkuje się w Chinach bo to przynosi firmie profit, więc dzięki temu, iż istnieje tam socjalizm, tam wiele firm lokuje swoje produkcje. Jednak w UK działa wiele różnych fabryk, od samochodowych po produkcję włókiennicza czy drobną. Z Chnami powstaje po woli ten problem, że transport jest coraz droższy bo ropa drożeje.
Jeśli zaś chodzi o zaawansowanie techniczne, to Chiny należą do czołówki światowej. Jako programista powinieneś wiedzieć, że Chiny produkują własny komputer, wymyślony, zaprojektowany i wyprodukowany w 100% w Chinach. Jest to odpowiednik Pentium 4 1GHz Ale to ich własna konstrukcja. O ichniejszym programie kosmicznym nawet już nie ma po co wspominać i nie sądzę, by Zelmer mógł choć w ułamku odsetka zbliżyć się do takiej technologii.
O produkcjach innych wysokozaawansowanych technologiach na licencji innych firm już nie wspomnę.

ps.
Chciałbym, by Polska miała choć 1% takiego zaawansowania technologicznego jak Chiny.
Problem w tym, że Chiny w Polskich mediach to nadal lata 50-siate i 60-siąte.
ps.2 PRL też rozwijał zaawansowane technologie, miedzy innymi były laboratoria do badań nuklearnych, centra badawcze i rozwojowe i na koniec uważaj: W Polsce za PRL-u produkowało się Układy Scalone i Tranzystory! Robiła to Warszawska CEMI (dziś w miejscu CEMI jest Galeria Handlowa Mokotów). Na tym między innymi widać przewagę socjalizmu nad kapitalizmem, że socjalizm cały czas się rozwija. Bo nie jest oparty o profit.
CEMI zlikwidowano, budynek wyburzono, wybudowano bazar z McDonaldem i kinami, bo się bardziej opłacało... a teraz płacz, że układy scalone czy całą elektronikę kupuje się w ... Chinach.
Miast inwestować w CEMI i nawet dokładać by dziś w Polsce była armia inżynierów o wysokich kwalifikacjach, to lepiej produkować armię sprzątaczek i zmywaków... Bo przecież w Polsce inżynierowie nie są potrzebni skoro wszystko jest z zachodu a w Polsce się jedynie montuje, do tego nie potrzebna wyszkolona kadra. Widzisz - dałem ci kolejny przykład gdzie socjalizm działa dla dobra społeczeństwa a kapitalizm wręcz przeciwnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:29, 14 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj nie mogę się zgodzić z tym że "Wikipedię piszą przypadkowe osoby" - Wikipedię powinny pisać przypadkowe osoby, ale tak nie jest.
Ci co trzymają na niej łapę są skrupulatnie dobrani, na pewno nie na zasadzie przypadku.
Jeśli chcesz to mogę ci to udowodnić w ciągu 24 godzin, na samej Wikipedii. Spróbuję tylko rozbudować wybrane hasło o powszechnie znane informacje, zgodnie z regulaminem Wikipedii - i zobaczysz czy ten co się w ciągu godziny pojawi, a potem mnie zbanuje pod byle pretekstem będzie przypadkowy, czy nie.. Smile

Zresztą, sam sobie to możesz sprawdzić: spróbuj sprostować, znaczy uzupełnić, polski artykuł o pakcie Ribbentrop-Mołotow - be my guest! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:41, 14 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Oj nie mogę się zgodzić z tym że "Wikipedię piszą przypadkowe osoby" - Wikipedię powinny pisać przypadkowe osoby, ale tak nie jest.
Ci co trzymają na niej łapę są skrupulatnie dobrani, na pewno nie na zasadzie przypadku.
Jeśli chcesz to mogę ci to udowodnić w ciągu 24 godzin, na samej Wikipedii. Spróbuję tylko rozbudować wybrane hasło o powszechnie znane informacje, zgodnie z regulaminem Wikipedii - i zobaczysz czy ten co się w ciągu godziny pojawi, a potem mnie zbanuje pod byle pretekstem będzie przypadkowy, czy nie.. Smile

Zresztą, sam sobie to możesz sprawdzić: spróbuj sprostować, znaczy uzupełnić, polski artykuł o pakcie Ribbentrop-Mołotow - be my guest! Smile


Masz rację, miałem dać "przypadkowe osoby" w cudzysłów. Właśnie o to mi chodziło, że są edytowane przez porwanie polityczne koła. Co od razu czyni je bezwartościowymi (mam na myśli hasła polityczno-historyczne, choć w dziedzinach ścisłych też są nie raz bzdury). Tak czy owak Wikipedia jest jak najbardziej przydatna ale wyłącznie jako źródło ogólnej wiedzy (poza polityczno historyczną) którą i tak należy weryfikować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1411
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:46, 14 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O czym wy kurwa bredzicie ???

Najpierw wyjebcie ze swoich pojebanych główek wszystko to co ZBĘDNE to może w ŁASKI PANA Very Happy WEJRZYCIE /

puki co pukacie się wzajem ,a z TEGO CHLEBA NIE BĘDZIE Sad


Zaznajmijcie się z tekstami tego gościa Very Happy może i dla was jest szansa ,że zrozumiecie TAK PROSTE ZALEŻNOŚCI I KONSEKWENCJE , W waszymn NIEWOLNICZYM ŻYCIU .

http://jar.nowyekran.pl/

KURWA WSZYSTKO TO RESZTA I ZACIEMNIENIE .

ps. pozdrawiam
http://www.kurpie.com.pl/

My pańszczyzny nie odrabiali i nie zamierzym Very Happy

ps2 .

w Grecji jest run na banki , Very Happy

bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . /
Hipnotyczny trans ,wciąga w hipnotyczne życie ./
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:38, 15 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zakładam nowego wątku bo sprawa podobna tylko w innym kraju:)
Dziś w UK ogłoszono, że rząd liberalno-konserwatywny wpompuje dziesiątki bilionów funtów w system bankowy UK taniej pożyczki, by banki mogły łatwiej udzielać kredytu.
Wniosek dla Was jest jeden:
Zakładacie biznesy w UK!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:36, 15 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Nie zakładam nowego wątku bo sprawa podobna tylko w innym kraju:)
Dziś w UK ogłoszono, że rząd liberalno-konserwatywny wpompuje dziesiątki bilionów funtów w system bankowy UK taniej pożyczki, by banki mogły łatwiej udzielać kredytu.
Wniosek dla Was jest jeden:
Zakładacie biznesy w UK!!!

Faktycznie, właśnie czytam: 140mld funtów dla brytyjskich banków "to try to avoid a second credit crunch caused by the ongoing chaos in the eurozone"..

http://www.telegraph.co.uk/finance/finan.....onomy.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:51, 15 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opozycja czyli Partia Pracy mówi, że to panika pogłębiającego się kryzysu oraz porażka dotychczasowego programu rządowego. Jak powiedział jeden z polityków, Cameron użył "pannic button".
Krytykując dotychczasowy model rządów konserwatywno liberalnego rządu polegającego na cięciach. Partia Pracy przypomniała, że Cameron ostro skrytykował identyczne posunięcia G. Brauna.
Giełda w UK zareagowała natychmiast, zwłaszcza banki zyskały po 4 do 8%, przy okazji paliwo w UK staniało w ciągu miesiąca z 1.349 do 1.319 za litr U95.
Warto wiec pomyśleć o założeniu w UK biznesu. Bo to posunięcie ma za zadanie zwiększyć liczbę pieniędzy poprzez udzielnie większej ilości pożyczek, zwłaszcza w sektorze kredytu hipotecznego, czyli zdecydowanie ruszy rynek nieruchomości. A nieruchomości i rolnictwo ciągnie całą gospodarkę.
Ewentualnie, może to też być zasłona dymna pod pompowanie kasy do Grecji i Hiszpanii (jednak to już mało prawdopodobna moja teoria).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:37, 15 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@goral, nie chcę cię rozczarować, ale moim zdaniem nie ma takiej możliwości, żeby danie bankom pieniędzy "pociągnęło całą gospodarkę". myślę że to tylko wymówka - i brytyjskie banki padają na ryj, ale rząd nie chce robić paniki, więc mówi, że te nie pomoc dla banków, lecz "pobudzanie gospodarki".

o wiele bardziej pobudzili by gospodarkę gdyby wzięli i te 140 mld funtów wydali w kraju - na drogi, czy coś. albo zwyczajnie rozdali ludziom po równo na głowę. to wychodzi jakieś 225 funtów na osobę - wcale niemało.

kalkulacja jest prosta: dla przedsiębiorcy o wiele lepiej jest zarobić 225 funtów od brytyjczyka (sprzedając mu coś za nie), niż pożyczać 225 funtów w banku aby potem szukać brytyjczyka, który coś od niego kupi za 225 funtów + odsetki dla banku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:37, 15 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Opozycja czyli Partia Pracy mówi, że to panika pogłębiającego się kryzysu oraz porażka dotychczasowego programu rządowego. Jak powiedział jeden z polityków, Cameron użył "pannic button".
Krytykując dotychczasowy model rządów konserwatywno liberalnego rządu polegającego na cięciach. Partia Pracy przypomniała, że Cameron ostro skrytykował identyczne posunięcia G. Brauna.
Giełda w UK zareagowała natychmiast, zwłaszcza banki zyskały po 4 do 8%, przy okazji paliwo w UK staniało w ciągu miesiąca z 1.349 do 1.319 za litr U95.
Warto wiec pomyśleć o założeniu w UK biznesu. Bo to posunięcie ma za zadanie zwiększyć liczbę pieniędzy poprzez udzielnie większej ilości pożyczek, zwłaszcza w sektorze kredytu hipotecznego, czyli zdecydowanie ruszy rynek nieruchomości. A nieruchomości i rolnictwo ciągnie całą gospodarkę.
Ewentualnie, może to też być zasłona dymna pod pompowanie kasy do Grecji i Hiszpanii (jednak to już mało prawdopodobna moja teoria).


Cóż za euforia ekonomisty za dychę . Nic tylko w UK interes zakładać . A dlaczego nie w Hiszpanii , lepszą pogodę maja . Ty jesteś jakiś angielski agent ?
W ogóle jak można myśleć że wpompowywanie pieniędzy w banki uratuje gospodarkę. Przecież to jest chore rozwiązanie, w dodatku krótkoterminowe.
Zresztą, skoro rząd UK posuwa sie do takich kroków, to znaczy że mają problem nie mniejszy niż Grecja czy Hiszpania .
Więcej pożyczek, więcej długów , to musi się źle skończyć .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:50, 15 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
o wiele bardziej pobudzili by gospodarkę gdyby wzięli i te 140 mld funtów wydali w kraju - na drogi, czy coś. albo zwyczajnie rozdali ludziom po równo na głowę. to wychodzi jakieś 225 funtów na osobę - wcale niemało.

sorry - źle policzyłem.
to 2250 funtów na głowę...!

sobie wyobraź jakby to pobudziło gospodarkę, gdyby każdy brytyjczyk, od niemowlaka po emeryta, dostał jutro od rządu prezent w postaci 2250 GBP - i sobie je wydał...
no ale niestety - nie każdy dostaje takie prezenty jak banki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:24, 15 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko fajnie tylko skąd oni te pieniądze wezmą, co? Albo wyzsze podatki, albo nizsze wydatki (tego juz od kilku lat zaden rząd nie potrafi) albo... lubiana i szeroko przez wszystkich wyklorzystywana ... pozyczka Wink
A wiec rzad UK pozyczy od kogos 140mld, zeby dac "swoim" bankom, pozniej gdy bedzie trzeba ta pozyczke splacic zaczna sie podwyzki podatkow w UK i ciecia socjalu, wiec ja tam niewidze zadnej super sytuacji w UK do prowadzenia biznesa, wrecz porzeciwnie. Zreszta rząd US w ostatnich latach wpompował nie miliardy a biliony swoich US $ w "swoje" banki, a bezrobocie jak roslo tak rosnie...

@bimi, zamiast dawac kazdemu po 2tys funciakow, lepiej po prostu uproscic i obnizyc podatki. Trzeba pamietac ze kazdy posrednik (tutaj rzad, rozdajacy zresztą nieswoje, pieniadze) tez bierze prowizje od takiej transakcji chociazby w postaci oplacenia urzednikow ktorzy to wszystko przygotuja i przeprowadza, nie mowiac juz o lapowach ktore przy takiej operacji mozna skosić, generalnie ja zawsze przyjmuje ze ok. 10% kwoty z tego typu operacji (kasa przechodzaca przez budzet), idzie dla "swoich" i dlatego wszędzie mamy na świecie budżety Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:54, 15 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamamia napisał:
rząd US w ostatnich latach wpompował nie miliardy a biliony swoich US $ w "swoje" banki, a bezrobocie jak roslo tak rosnie...

a'propos:

Cytat:
Fed members gave their own banks $4 trillion during bailout

A report just released by the US Government Accountability Office explains how the Federal Reserve divvied up more than $4 trillion in low-interest loans after the fiscal crisis of 2008, and the news shouldn’t be all that surprising.

http://rt.com/usa/news/fed-federal-reserve-report-938/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Piotrus




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 21 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Piotrus napisał:
Zadłużenie państwa nie jest liberalnym problemem. Problem powstał jak socjaliści wymyślili że można produkować złoto z powietrza.

Za komuny gospodarka była centralnie sterowana i żadne kontrakty terminowe nie miały miejsca bytu!

Z tym że mi chodziło o inny problem. Dawniej dolary jak i inne waluty były wymienialne na złoto w stałym stosunku. Teraz nie są i można je drukować do woli (drukowanie z złota powietrza).

goral_ napisał:

Chłopie! Ile ty masz lat!? Większość idiotów z dUPRu, PiS czy PO zmienia szyldy byle tyko dostać się do sejmu a takie tłumoki (inaczej nie da się tego nazwać) na nich dalej głosują.
Zrozum wreszcie, bo piszę ci to już od wielu dni: Każdego liberała zagnie nawet dziecko z przedszkola, bo liberał ZAWSZE będzie sam sobie przeczyć! Rozumiesz? Pomyśl o co biega w liberalizmie i się zastanów czy ma to sens i dlaczego liberalizm równał by się anarchii! Równie dobrze Korwin i reszta pajaców z dUPu może nawoływać do anarchii tylko po jakiego grzyba wówczas dUPR i kolejne jego szyldowe klony jak PJKM czy co tam sobie wymyślą.
A swoją drgoą to co: dUPR już spowszedniał i Korwin zaczyna uciekać na kolejną platform pod inną nazwą?Smile) To takie typowe dla krzykaczy...

Co mnie obchodzi że ktoś zmienia szyldy? Każdy odpowiada ze siebie. Zresztą taki dr Wipler (były rzecznik UPR) jest teraz w sejmie (PiS) i jakoś dalej głosi wolnorynkowe hasła.
Co do zaginania, to jeśli do mediów zaproszą jakiegoś wolnorynkowca (tylko takiego prawdziwego np. CAS, Instytut Misesa czy KNP), co zdarza się nader rzadko to raczej zaginani nie są...
Korwin 20 lat był w UPR, rok temu założył KNP ponieważ skonfliktował się z prezesem UPR, w czasie wyborów komitet na listach wyborczych zawsze jest sygnowany jego nazwiskiem ponieważ jest lepiej rozpoznawalne niż partia - stąd może Ci się wydawać że tych partii było sporo, co prawdą nie jest.

goral_ napisał:

Tym lepiej dla ciebie, bo bardzo masz ograniczoną wiedzę z historii.
Wikipedia jest OK jak chcesz sprawdzić definicję IP, PING czy innych zagadnień z informatyki ewentualnie innych ścisłych przedmiotów, ale i tak należy być bardzo ostrożnym.
Jeśli zaś tyczy się historii lub polityki to Wikipedia nadaje się do wytarcia dupy.
Bo Wikipedię piszą przypadkowe osoby, często o konkretnych zabarwieniach politycznych, więc NIGDY nie bierz Wikipedii za źródło encyklopedyczne dotyczące polityki czy historii.
Pakt o nieagresji (W Polsce znany jako Libentrop-Mołotow), bo tak on się nazywa, jest uznawany i był oraz jest honorowany na całym świecie. Podając ci USA, Francję czy UK miałem na celu przekazanie, że nawet najwięksi obecni sojusznicy Polski czy wrogowie ZSRR to uznają.
Jedynie w Polsce z wiadomych względów jest to przedstawiane jako agresja.
Nie miejsce to i nie temat na tłumaczenie o co chodziło. Tak czy owak, polecam ci poczytać na ten temat więcej.

Czy ty potrafisz napisać coś więcej niż "poczytaj", "doucz się" itp.? Nie odwracaj kota ogonem, podałem wiki ale mogłem podać dowolne inne źródło. Ten pakt był 4 rozbiorem Polski. Co do haseł technicznych to profesorowie na studiach raczej się śmiali z ich poziomu (mówię oczywiście o poważnych hasłach).

goral_ napisał:

A do kogo należy ZELMER? Bo kiedyś to była państwowa firma czy zakład pracy.
Produkuje się w Chinach bo to przynosi firmie profit, więc dzięki temu, iż istnieje tam socjalizm, tam wiele firm lokuje swoje produkcje. Jednak w UK działa wiele różnych fabryk, od samochodowych po produkcję włókiennicza czy drobną. Z Chnami powstaje po woli ten problem, że transport jest coraz droższy bo ropa drożeje.
Jeśli zaś chodzi o zaawansowanie techniczne, to Chiny należą do czołówki światowej. Jako programista powinieneś wiedzieć, że Chiny produkują własny komputer, wymyślony, zaprojektowany i wyprodukowany w 100% w Chinach. Jest to odpowiednik Pentium 4 1GHz Ale to ich własna konstrukcja. O ichniejszym programie kosmicznym nawet już nie ma po co wspominać i nie sądzę, by Zelmer mógł choć w ułamku odsetka zbliżyć się do takiej technologii.
O produkcjach innych wysokozaawansowanych technologiach na licencji innych firm już nie wspomnę.

Otóż ja nigdzie nie neguje że w UK się coś produkuje (bo i ja tam pracowałem). Napisałem tylko że jest trend przenoszenia najtańszej produkcji do Chin. To że Chiny są z nazwy socjalistyczne nic nie znaczy... Przeciętny programista nie musi wiedzieć że Chińczycy produkują komputery... Do szczęścia nie jest mu to potrzebne. Ty natomiast powinieneś się zastanowić czy produkują komputer czy procesor Pentium 1Ghz... Bo jeżeli chodziło Ci o procesory to i Polacy potrafią je wymyślić i wyprodukować. Następną sprawą nad którą możesz się zastanowić to: Po co Zelmer ma wysyłać na Marsa mikrofalówki?

goral_ napisał:

ps.
Chciałbym, by Polska miała choć 1% takiego zaawansowania technologicznego jak Chiny.
Problem w tym, że Chiny w Polskich mediach to nadal lata 50-siate i 60-siąte.
ps.2 PRL też rozwijał zaawansowane technologie, miedzy innymi były laboratoria do badań nuklearnych, centra badawcze i rozwojowe i na koniec uważaj: W Polsce za PRL-u produkowało się Układy Scalone i Tranzystory! Robiła to Warszawska CEMI (dziś w miejscu CEMI jest Galeria Handlowa Mokotów). Na tym między innymi widać przewagę socjalizmu nad kapitalizmem, że socjalizm cały czas się rozwija. Bo nie jest oparty o profit.
CEMI zlikwidowano, budynek wyburzono, wybudowano bazar z McDonaldem i kinami, bo się bardziej opłacało... a teraz płacz, że układy scalone czy całą elektronikę kupuje się w ... Chinach.
Miast inwestować w CEMI i nawet dokładać by dziś w Polsce była armia inżynierów o wysokich kwalifikacjach, to lepiej produkować armię sprzątaczek i zmywaków... Bo przecież w Polsce inżynierowie nie są potrzebni skoro wszystko jest z zachodu a w Polsce się jedynie montuje, do tego nie potrzebna wyszkolona kadra. Widzisz - dałem ci kolejny przykład gdzie socjalizm działa dla dobra społeczeństwa a kapitalizm wręcz przeciwnie.

W latach 50-60 rzeczywiście był to kraj socjalistyczny, rządził wtedy wasz wielki mistrz Mao i rzeczywiście nie było co jeść, dlatego jak najbardziej był to kraj socjalistyczny.
Co do lab. do badań nuklearnych to z tego co ja wiem to dzisiaj się jakieś ostały. Co do CEMI to jak już pisałem, K-202 Karpinśkiego był szybszy niż wyprodukowane 10 lat później komputery IBM PC. Karpiński jak dobrze wiemy skończył jako hodowca świń, tyo tylko pokazuje jak patologiczny był poprzedni system (ten wcale nie jest wiele lepszy). To co nie jest oparte o profit się nie rozwija - Dlaczego Chiny nie wyrzucą inwestorów zagranicznych? W Polsce inżynier o wysokich kwalifikacjach np. Informatyk, Elektronik, Elektrotechnik znajdzie dobrze płatną pracą w momencie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:39, 22 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hiszpania: przelejcie nam pieniądze jak najszybciej

Oczekuje się, iż do poniedziałku Hiszpania zwróci się z oficjalną prośbą o dokapitalizowanie jej banków. Tego dnia do Aten powróci trojka reprezentująca kredytodawców Grecji - ogłosił w czwartek w Luksemburgu szef eurogrupy Jean-Claude Juncker.

Na konferencji prasowej po spotkaniu ministrów finansów strefy euro Juncker powiedział, że oczekuje się, iż "hiszpańskie władze wystosują oficjalną prośbę o pomoc finansową do przyszłego poniedziałku".

Minister finansów Francji Pierre Moscovici sprecyzował, że nastąpi to już w piątek. "Formalna prośba zostanie do nas wystosowana jutro, po powrocie (hiszpańskiego ministra finansów) Luisa De Guindosa do Madrytu" - powiedział Moscovici.

W czwartek Hiszpania poinformowała, że według niezależnych audytorów koszt ratowania hiszpańskiego sektora bankowego może wynieść 62 mld euro.

17 krajów unii walutowej zobowiązało się 9 czerwca przeznaczyć na dokapitalizowanie hiszpańskich banków do 100 mld euro, w nadziei na uratowanie instytucji obciążonych toksycznymi aktywami, których znaczną część stanowią kredyty udzielone sektorowi nieruchomości.


dalej: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Hiszpani.....75910.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:43, 22 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Hiszpania: przelejcie nam pieniądze jak najszybciej

A tymczasem:


Germany Could Pull Out of the Euro Before Spain is Even "Saved"

As I’ve assessed in earlier pieces, neither the Fed, nor the IMF, nor the EFSF, nor the ECB has the firepower or the political backing to prop up Spain or the EU.

This ultimately leaves the ESM, the permanent European Stability Mechanism… which technically doesn’t even exist yet (it’s supposed to be ratified by July 2012).

That’s right… the bailout fund which is meant to SAVE Europe doesn’t even exist yet. And it’s not clear that it will anytime soon either…

Indeed, in order for the ESM to be ratified it needs the individual EU member states that will contribute 90% of its capitalization to first ratify it on an individual basis.

Here’s the list of countries that represent that 90% of capital as well as the status of their individual ratifications and the percentage of funding they are to provide.



To summate the above chart succinctly… only four of the required 17 countries have even ratified the ESM (it’s supposed to be completely ratified in July 2012).

Moreover, you´ll note that the PIIGS as a whole are meant to contribute 36% of the ESM´s FUNDING!!!! Spain and Italy alone are meant to contribute 30%!!!!

So... Spain is supposedly going to be bailed out by an entitythat doesn´t even exist yet... for which Spain is mean to contribute 12% of the funding. And to top it off... Spain hasn´t even ratified the fund itself!!!


czytaj dalej: http://www.zerohedge.com/contributed/201.....even-saved
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:38, 27 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od założenia tego tematu minęło 1,5 miesiąca.
I dziś czytamy tak:


Hiszpanie będą potrzebować dużo więcej? "300 miliardów euro"

Hiszpania po raz pierwszy przyznała, że może potrzebować pełnego programu pomocowego UE i MFW w wysokości 300 mld euro, jeśli jej koszty obsługi długu pozostaną tak wysokie. Berlin jest teraz niechętny takiej pomocy - powiedział agencji Reutera urzędnik eurolandu.

Chodzi o program pomocowy ponad już uzgodnione 100 mld euro na dokapitalizowanie hiszpańskich banków.

Temat został poruszony, pisze agencja, podczas spotkania ministra finansów Hiszpanii Luisa de Guindosa z jego niemieckim odpowiednikiem Wolfgangiem Schaeublem we wtorek w Berlinie. Tego dnia rentowność hiszpańskich dziesięcioletnich obligacji była na rekordowo wysokim poziomie 7,6 proc., najwyższym od czasu przyjęcia przez Hiszpanię euro.


dalej: http://www.tvn24.pl/biznes-gospodarka,6/.....67485.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:52, 27 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Od założenia tego tematu minęło 1,5 miesiąca.
I dziś czytamy tak:


[size=18]

[b]Hiszpania po raz pierwszy przyznała, że może potrzebować pełnego programu pomocowego UE i MFW w wysokości 300 mld euro, jeśli jej koszty obsługi długu pozostaną tak wysokie.


Laughing to znaczy, że tamten - program - był niepełen i [i]plamy nie chciały zejść Laughing . Jeszcze się okaże że trzeba będzie zrobić drugie pranie za 600 mld euro .
Urabiają ludzi na miękko , z jaką gracją za parawanem demokracji i weź tu się postaw Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:38, 15 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Od założenia tego tematu minęło 1,5 miesiąca.
I dziś czytamy tak:

A po kolejnych 6 miesiącach dowiadujemy się, że rentowność hiszpańskich obligacji spadła aż do 5% bo... hiszpański rząd sam je od siebie kupuje - na co zużył już 90% forsy z rezerwowego funduszu ubezpieczeń społecznych.


Spain Plunders 90% Of Social Security Fund To Buy Its Own Debt

With Spanish 10Y yields hovering at a 'relatively' healthy 5%, having been driven inexorably lower on the promise of ECB assistance at some time in the future, the market has become increasingly unsure of just who it is that keeps bidding for this stuff. Well, wonder no longer. As the WSJ notes, Spain has been quietly tapping the country's richest piggy bank, the Social Security Reserve Fund, as a buyer of last resort for Spanish government bonds - with at least 90% of the €65 billion ($85.7 billion) fund has been invested in increasingly risky Spanish debt. Of course, this is nothing new, the US (and the Irish) have been using quasi-government entities to fund themselves in a mutually-destructive circle-jerk for years - the only difference being there are other buyers in the Treasury market, whereas in Spain the marginal buyer is critical to support the sinking ship. The Spanish defend the use of pension funds to buy bonds as sustainable as long as it can issue bonds - and yet the only way it can actually get the bonds off in the public markets is through using the pension fund assets. The pensioners sum it up perfectly "We are very worried about this, we just don't know who's going to pay for the pensions of those who are younger now," or those who are older we would add.


czytaj dalej: http://www.zerohedge.com/news/2013-01-03.....s-own-debt
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:45, 29 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spain Records Largest First Quarter Deficit in History; Tax Revenues Plunge 6.7% Year-Over-Year

Spain keeps digging a bigger and bigger hole as the latest economic reports show.
  • In spite of massive tax hikes, overall revenue is down 5.3% YoY
  • Tax collections are down 6.7% YoY
  • VAT collection is down 9.9% in spite of a September increase in the VAT rate
  • Non-interest expenses are up 1.1% from a year ago
  • As compared to the first quarter of 2011, tax revenues have plunged by 58%
  • As compared to first quarter of 2011, personal income tax and other direct taxes have fallen almost 35%.
Those numbers are courtesy of Libre Mercado which reports Spanish Government has Largest January to April Deficit in History.


Surprising Comments from German Finance Minister Wolfgang Shäuble

So what does Shäuble have to say about this?

Please consider these Google-translated snips from the Libre Mercado report Wolfgang Schäuble supports Rajoy's policies and Cites "impressive" Results of the Spanish reforms.

Cytat:
Schäuble is convinced that "Spain has made enormous progress in recent years under the Government of Mariano Rajoy". So much so that now Spain "has a strong economy, reduced labor costs, has significantly increased its exports and has done a good job in restructuring its banking sector, also after the trial of the Troika".


dalej: http://globaleconomicanalysis.blogspot.n.....arter.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:42, 31 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stracili pieniadze w hiszpanskim banku

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa 2013-05-28 21:43

200 tys. klientów banku straciło swoje oszczędności. Teraz protestują

Przed hiszpańskim parlamentem protestowali poszkodowani przez Bankię - upaństwowiony bank, którego straty - po roku istnienia - wyniosły 24 mld euro. Ponad 200 tys. klientów Bankii straciło niemal wszystkie oszczędności. Większość z poszkodowanych to emeryci.

Bankia, której prezesem został Rodrigo Rato, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, miała być wizitówką Hiszpanii. Wejście banku na giełdę, było poprzedzone kampanią reklamową zachęcającą do inwestowania w jego akcje. Zostań bankierem inwestując - jeśli chcesz - tylko 1000 euro. Weź udział w publicznej ofercie Bankii - kusił dwa lata temu lektor.

Z oferty skorzystało wielu emerytów, którzy stracili prawie 80 proc. oszczędności. Dzisiaj, po raz kolejny, domagali się zwrotu pieniędzy. Źle się czuję, jestem chora, ale nie popuszczę. To było wszystko, co miałam - zapewnia protestująca pod parlamentem.

Jednak szanse na odzyskanie pieniędzy są niewielkie. Nie zgadza się na to ani Bruksela, ani mająca większość parlamentarna, rządząca Hiszpanią, Partia Ludowa.

Informacyjna Agencja Radiowa/Ewa Wysocka, Barcelona / gaj
http://euro.bankier.pl/news/article.html?article_id=2844159
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Hiszpania otrzyma do 100 mld euro pomocy dla banków
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile