W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Samochody na alternatywne paliwa  
Podobne tematy
O samochodach elektrycznych158
Wodór w samochodzie od zaraz?33bez ocen
Polski samochód elektryczny za 20 tyś zł2
Pokaz wszystkie podobne tematy (16)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
25 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 54008
Strona:  «   1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:59, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q8ic napisał:
EROEI. Gdyby wydobycie litra ropy pochłaniało litr ropy to wydobywałbyś ją? Jaki jest sens (poza przesłankami politycznymi) produkcji biodiesla z rzepaku? Ta polityka to UE i USA czyli ciemna strona mocy ..
hmmm.. mam przez to rozumieć, że wyprodukowanie litra oleju kosztuje... litr oleju?

no skoro tak to teraz będę podchodził z o wiele większym respektem do zmiany oleju we frytkownicy.

wcześniej nie przypuszczałem że zużywając jeden litr za 3 zł w istocie zużywam dwa litry... czyli 6 złotych - wówczas faktycznie wychodzi drożej niż diesel.
tylko skoro płacę 3 zł... to znaczy że ktoś mi dopłaca połowę... twierdzisz, że politycy z UE i USA? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2580
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:03, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q8ic napisał:
EROEI. Gdyby wydobycie litra ropy pochłaniało litr ropy to wydobywałbyś ją? Jaki jest sens (poza przesłankami politycznymi) produkcji biodiesla z rzepaku? Ta polityka to UE i USA czyli ciemna strona mocy ..
popatrz jak ty motasz - co to jest "pchłonąc litr ropy " ?? - jeśli ściśle nie podasz cennika to nie mamy w ogóle punktu zaczepienia - a tu jeszcze wyjdzie z ciemnej dziury jakiś jasnie pan docent i powie :" to jest nieopłacalne bo jest nieopłacalne ".

U źródeł Twojego myślenia tkwi podstawowy błąd , taki,że przyjmujesz za normalną ingerencję jakichś "kapłanów ' z tytułami, które sami sobie nawzajem nadali , awansowali się by mieć do końca ciepła posadkę - teoretyzować , zezwalać , nie zezwalać . Polecam ten wierszyk, cały czas aktualny.
http://www.waligorski.art.pl/liryka.php?litera=zz&nazwa=591
Jesli do swojego "pochłonięcia litra ropy wliczysz zezwolenia , badania i ch%j wie co jeszcze to faktycznie lepiej nie zaczynać , ale jeśli ( wracam do tego spirytusu ) - jest sobie farmer co się właśnie obudził , ma destylarkę w komórce ( albo jego szwagier ma spiralę i pożyczy ), na podwórku stoi krążownik z USA (takie w latach 70 tych gęsto po Kubie jeździły , a za oknem jest trochę łąki to co się wpierdalasz temu panu ze swoją mądrością ,że :" ciemna srona mocy", że " przerabiasz żywność na paliwo ".
Robi sie dużo głupsze rzeczy ( na przykład przerabia żywność na kosmetyki ) i nikt nie robi o to awantury . Betonuje się masę hektarów pod rozrastające sie miasta , leje pestycydy w i tak zatrutą ziemię a Ty tu teoretyzujesz,że :" nie wolno zrobić z trzciny paliwa bo przecież to jest żywność ( spróbuj się żywic cukrem ) . To mnie wkurza - ja to nazywam "eko terroryzm". Szkodliwość tego farmera jest żadna biorąc pod uwagę jakąkolwiek z brzegu hutę , kopalnię czy rafinerię (ona też psuje powietrze produkując paliwo z ropy).
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
wcześniej nie przypuszczałem że zużywając jeden litr za 3 zł w istocie zużywam dwa litry... czyli 6 złotych - wówczas faktycznie wychodzi drożej niż diesel.
Dokładnie tak. Bo UE dopłaca do zielonych paliw i wprowadziła nakaz ich stosowani + zwolnienie go z części podatku. W końcu, po grudzie, ale się udało Wink

Easy - ja się nie martwię - ja mam dużo pola. Martwią się inni, bo na łebka jest np. w Polce tylko 0,3ha ziemi.

Wstawcie sobie zamiast pieniędzy energię i wszystko się wyjaśni.

ps. Easy - komu przeszkadza jeżdżenie na swoim paliwie? US mógłby się zainteresować na przykład. A gdybyś zapłacił Vat i akcyzę Drogowy i co tam jest w normalnym paliwie to nie wiem czy chciałbyś na takim jeździć. Może byś chciał - nie wiem Wink W każdym razie dlatego właśnie mówię o energii a nie o pieniądzach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:15, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q8ic napisał:
Bimi napisał:
wcześniej nie przypuszczałem że zużywając jeden litr za 3 zł w istocie zużywam dwa litry... czyli 6 złotych - wówczas faktycznie wychodzi drożej niż diesel.
Dokładnie tak. Bo UE dopłaca do zielonych paliw i wprowadziła nakaz ich stosowani + zwolnienie go z części podatku. W końcu, po grudzie, ale się udało Wink

Wow. Unia dopłaca mi do frytek - tego jeszcze nie było Smile

Cytat:
Wstawcie sobie zamiast pieniędzy energię i wszystko się wyjaśni.

Taaa... albo wstawcie sobie zamiast mózgu garnek z wodą - wyjaśni się jeszcze bardziej.

Jeśli jeden olej kosztuje 3zł z litr, a drugi 5zł - to jak można mówić że ten drugi jest bardziej ekonomiczny?
Niech zgadnę: trzeba mieć magistra z ekonomii Laughing

Wiesz, może w jakiś teoretycznych warunkach, które rozważasz co by było gdyby... to ropa byłaby tańsza.
Ale nie ma tego co by było gdyby, a za to jest to co jest. I na dzień dzisiejszy jedno jest pewne: olej z rzepaku jest tańszy od oleju napędowego. A do tego (co niemniej ważne) na jego produkcji zarabiają lokalni przedsiębiorcy, a nie żydowscy szejkowie i inni giełdowi spekulanci.
Biopaliwo ma jedną podstawową zaletę: jego produkcja, a tym samym cena nie jest kontrolowana przez kartel. W przeciwieństwie do produkcji ropy - i tyle na temat ekonomii.
Pewnie ci tego nie powiedzieli na studiach, więc pozwól że ci podpowiem: monopol jest zawsze mniej ekonomiczny niż jego brak. Dlatego alternatywne paliwa służą ekonomii, ergo: są ekonomiczne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:19, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ właśnie jest kontrolowana przez kartel tylko inszy. A co do kosztów to patrz wyżej. Biopaliwa nie są alternatywą dla paliw kopalnych - za mało jest ziemi i za mało tego paliwa można z roślin zrobić.

Warto jeszcze wspomnieć, że biopaliwa są w pewien sposób powiązane z GMO, dlatego że GMO ma zapewnić większą wydajność, żeby można było wyprodukować więcej paliw. Tak to się przynajmniej uzasadnia i zwykle te dwie rzeczy razem występują na kolorowych wykresach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q8ic napisał:
Ależ właśnie jest kontrolowana przez kartel tylko inszy. A co do kosztów to patrz wyżej. Biopaliwa nie są alternatywą dla paliw kopalnych - za mało ziemi i za mało tego paliwa można z roślin zrobić.

W skali globalnej może i nie są - ropa zresztą też nie jest, jakby tak do tego podchodzić.
Ale w czasach gdy baryłka surowej ropy chodzi po 100dolców, a miliony hektarów stoją ugorem, biopaliwa są niewątpliwie świetną alternatywą pozwalającą cieszyć się tańszym i łatwiej dostępnym paliwem. A najlepszym sposobem na zmniejszenie cen ropy jest zwiększenie produkcji biopaliw - podstawy ekonomii Smile

Poza tym nie wiem jak ty to sobie kombinujesz...
Jak produkcję biopaliwa może kontrolować kartel, skoro jest je w stanie wyprodukować każdy średnio kumaty rolnik?
To równie absurdalne stwierdzenie co że np. "produkcję jajek kontroluje kartel".
Żeby produkcję biopaliwa mógł kontrolować kartel to musieli by je najpierw zdelegalizować, jak narkotyki. A jedynym który próbuje je zdelegalizować jesteś ty sam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:28, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego ropa jest dużo droższa niż powinna być. Czy dlatego, że pusty dolar drukowany tonami jest ładowany w rynek paliw, który w porównaniu z rynkiem finansowym jest mikrusem, czy właśnie tak jak Ty twierdzisz - dlatego, że mamy do czynienia z monopolem. Sądzę, że jednak ja mam rację i konkurują ze sobą właściciele złóż z bardzo wysokim EOREI np. Arabia Saudyjska z piaskami roponośnymi Kanady (czyli że konkurencja jest) a cena to wynik popsutego pieniądza.

W jednym miejscu są może ugory ale w innych pali się dżunglę pod palmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:33, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiesz dlaczego ropa jest droższa - ok, to zrozumiałe.
Ale powinieneś wiedzieć, że byłaby tańsza gdyby tylko nasze samochody przystosowane były do jeżdżenia na czym innym... utrudniało by to zarówno machlojki monopolistyczne, jak i finansowe na tym konkretnym surowcu. A im droższa byłaby ropa, tym lepiej wiodło by się naszym rolnikom - czyli dokładnie odwrotnie niż teraz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:39, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inaczej. Wiem, ale nie jestem w stanie tego dowieść. Wróć parę postów wyżej - pisałem o podatkach w paliwie.

Swoją drogą to ciekawe czy wolno u nas zgodnie z prawem jeździć na oleju rzepakowym nie zapłaciwszy podatków? Wydaje mi się, że nie skoro ściga się jeżdżących na oleju opałowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:01, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No podatki w paliwie, ok.
Ale nie słyszałem żeby ktoś chciał wprowadzić akcyzę na olej z roślin. Myślę, że i rolnicy i konsumenci (i wyborcy) by się z deka wpienili.
A jeżeli coś jest tańsze tylko dlatego że nie ma podatku - to co? Najważniejsze że jest tańsze więc ludzie będą to kupować zamiast drogiej ropy i będą się cieszyć że zaoszczędzili. Domowa ekonomia:)

Wydaje mi się, że przy dobrej technologii, odpowiednio zmechanizowanej produkcji i dzisiejszych cenach ropy byłby to rentowny interes. Szczególnie w takiej Polsce.


Ściga się bo nie wolno sprzedawać oleju opałowego jako paliwa. Ściga się za olej opałowy w baku tak samo jak się ściga za alkohol czy fajki bez banderoli. Jest to unikanie płacenia podatku - okropna rzecz.
Ale na olej z roślin nie ma akcyzy - tylko vat.

Możesz sobie zrobić samochód z napędem na co chcesz; olej, spirytus, prąd, choćby i na siki. Kogo to obchodzi - co najwyżej przy rejestracji zaliczą ci go do kategorii pojazdów z napędem na chuj wie co i będziesz musiał zapłacić 10x większe ubezpieczenie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:23, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle, że my żyjemy w regulowanym społeczeństwie i w regulowanym rynku i te regulacje nie są dla nas per saldo korzystne. Szczęśniak to bardzo ładnie ujął w 5. komentarzu pod jednym z wpisów na swoim blogu.
http://szczesniak.pl/node/1242
Jest tam też troszkę o tym skąd się bierze opłacalność etanolu z trzciny w Brazylii - ponoć dlatego, że zbiera się ją ręcznie a siła robocza tam tania. No to ci ludzie muszą robić prawie za darmo ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale ty mówisz o jakiejś długotrwałej opłacalności globalnej.
zakładając to wychodzisz z założenia że w gospodarce i ekonomii można utrzymać stabilność, ba pewnie nawet zakładasz że można osiągnąć optymalną efektywność.
taaaa. to chyba żyjemy w innych światach - w moim nawet niemcy tego nie potrafią Very Happy

niestety centralnie sterowana długotrwała opłacalność globalna jest zmanipulowana i skorumpowana - z założenia nieefektywna. jedynie krótkotrwałe, szybko dopasowujące się do zmiennych warunków na rynku, samozwańcze brygady sprytnych przedsiębiorców, technologów, wynalazców i innych złotych rączek są w stanie zapewnić efektywność tego systemu. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:54, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to w sumie dziwne
że nie wszyscy zdają sobie sprawę że podatki , akcyza i inne haracze z ropy,węgla ,gazu pracuja na tak zwane paliwa ekologiczne
żadna alternatywa
pamiętajcie że to nie jest projekt wenus i nie wszystkim będzie zajebiście
co najwyżej dziś twój sąsiad zamiast dowychlać spirytus wleje go do baku tudzież olej z rzepaku wleje do traktora
z rzepakiem w Polsce jest tak samo jak z wiatrakami
niby takie ładne i amerykańskie a pożytku z nich żadnego , w sensie ekonomicznym rzecz jasna
w ursusie od kilkunastu lat stają dwa wiatraki prywatne , jeden na baranowskiej , drugi na ryżowej
...pasjonaci ,przez stoen cały chuj z tego jest
na waciki
do zasilania to się nie nadaje
trzeba oddać za grosiki

to samo jest z rzepakiem
masz limit tego co zużyjesz do ciągników ,trzeba oddać resztę za grosiki i żaden marks z leninem tego nie zmieni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:01, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2580
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:33, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q8ic napisał:
Inaczej. Wiem, ale nie jestem w stanie tego dowieść. Wróć parę postów wyżej - pisałem o podatkach w paliwie.

Swoją drogą to ciekawe czy wolno u nas zgodnie z prawem jeździć na oleju rzepakowym nie zapłaciwszy podatków? Wydaje mi się, że nie skoro ściga się jeżdżących na oleju opałowym.


Shocked przeraża mnie takie myślenie. Ty sam sobie nakładasz kaganiec , zobacz jak masz wypalony przez TV mózg.
" czy wolno ci rano samemu sobie zrobić kanapkę albo herbatę nie odprowadziwszy uprzednio podatku od tej czynności ? Wszak osiągasz jakąś korzyść w ten sposób ? bary i restauracje za zrobienie czegoś takiego podatek płacą a Ty nie ? twoje całe istnienie jest nielegalne ! -popraw się , idź zaraz i opodatkuj sie od wszystkiego co tylko ci przyjdzie do głowy.


Scorpio napisał :
Cytat:

z rzepakiem w Polsce jest tak samo jak z wiatrakami
niby takie ładne i amerykańskie a pożytku z nich żadnego , w sensie ekonomicznym rzecz jasna


te wiatraki stoją na gruntach ściśle wybranych osób (sami swoi ) i walą im miesięcznie około 1000 złotych dzierżawy na konta ., To jest jak sądzę (poza jakimś równie ustosunkowanym producentem , łapówką dla wójta w gminie itp) główny powód "ekonomiczny " zaistnienia tego złomu.

Faktycznie sa z nimi same kłopoty -rozmawiałem z gościem , który pracuje w firmie obsługującej eksploatację . Mają ciagłe kłopoty z zestrojeniem tego ( 26 wiatraków) , są i inne problemy.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:37, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:
q8ic napisał:
Inaczej. Wiem, ale nie jestem w stanie tego dowieść. Wróć parę postów wyżej - pisałem o podatkach w paliwie.

Swoją drogą to ciekawe czy wolno u nas zgodnie z prawem jeździć na oleju rzepakowym nie zapłaciwszy podatków? Wydaje mi się, że nie skoro ściga się jeżdżących na oleju opałowym.


Shocked przeraża mnie takie myślenie. Ty sam sobie nakładasz kaganiec , zobacz jak masz wypalony przez TV mózg.
" czy wolno ci rano samemu sobie zrobić kanapkę albo herbatę nie odprowadziwszy uprzednio podatku od tej czynności ? Wszak osiągasz jakąś korzyść w ten sposób ? bary i restauracje za zrobienie czegoś takiego podatek płacą a Ty nie ? twoje całe istnienie jest nielegalne ! -popraw się , idź zaraz i opodatkuj sie od wszystkiego co tylko ci przyjdzie do głowy.



niestety nie masz racji.

kilka lat temu na antenie radia ZET była rozmowa Weissa z rzecznikiem MF.
problem dotyczył "tankowania w biedronce"
W Polsce od paliw płynnych płaci sie podatek VAT oraz akcyzę.
możesz jeździć nawet na własnym moczu ale i tak musisz zapłacić.
z opłat zwolnione są paliwa gazowe (nie mylić z LPG)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:31, 04 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehehe
No właśnie.
Zagadka dlaczego Olej rzepakowy jest tańszy od oleju napędowego nieomal rozwiązana:)
Liczy się VAT.
Olej rzepakowy jest olejem spożywczym a na te produkty VAT był 5 lub 7% jak teraz to nie wiem, ale na olej napędowy VAT był 22% a teraz pewnie 23%.
Niestety chcesz jeździć płać! Nie ważne co jest lepsze, zdrowsze, ekologiczne - jedziesz - płacisz!
I czym to się różni od np. feudalizmu? Technologią? Czymś jeszcze?
W Feudalizmie płaciło się daniny. W Nowoczesnym świecie VAT:)
A cały czas nam się mówi jaki to wspaniały i nowoczesny mamy dziś świat:) Szkoda, że nie dodają, że droższy.
Elektrownie wodne - to jest rozwiązanie na bolączki energetyczne i ekologiczne. Polska ma tyle rzek, tyle energii idzie w każdej sekundzie w powietrze, że araby nie nadążyły by ropy wypompować.
Elektrownie wodne nie muszą być potężne, wystarczą małe i średnie i Polska by stała nadmiarem energii i to jakiej, nieomal darmowej!
Ale wówczas by nie zarobiło państwo i prywatne kartele.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2580
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:46, 04 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Hehehe
No właśnie.
Zagadka dlaczego Olej rzepakowy jest tańszy od oleju napędowego nieomal rozwiązana:)
Liczy się VAT.
Olej rzepakowy jest olejem spożywczym a na te produkty VAT był 5 lub 7% jak teraz to nie wiem, ale na olej napędowy VAT był 22% a teraz pewnie 23%.
Niestety chcesz jeździć płać! Nie ważne co jest lepsze, zdrowsze, ekologiczne - jedziesz - płacisz!
I czym to się różni od np. feudalizmu? Technologią? Czymś jeszcze?
W Feudalizmie płaciło się daniny. W Nowoczesnym świecie VAT:)
....................
ludzie , wy cały czas macie klapki na oczach - ja wam usiłuję wyjaśnić,że do pytania ":tańsza " "droższa" należy jeszcze dodać DLA KOGO !!! Ktoś , kto ma krowę (kiedyś w nią zainwestował , może dostał w spadku po dziadku ) "płaci " za mleko wyłącznie wkładem swojej pracy . To on decyduje czy mu sie to opłaca. Wspomniany gringo z Kuby ma wszystko , jedyny wymóg dla niego to być dość trzeźwym by nie pomylić kolejności czynności i JEGO NAKŁAD PRACY !!! ( bo pieniądze powinny być wymiarem nakładu pracy - inna rzecz ,że nie są - to już długa analiza i znów zależna od pytania dla kogo ) , jeśli ktoś ma firmę dającą mu duże zyski na godzinę (dużą ilość gotówki ) a inny aby uzyskać gotówkę pracuje gdzieś tam -powiedzmy jako murarz za skromną stawke na godzinę . Jeśli masz zamienić dalej tę gotówkę na stacji paliw to wtedy dopiero (po zsumowaniu procesu uzyskania gotówki-która jest wyłącznie UMOWNYM BARDZO pośrednikiem otrzymujesz wynik : opłaca się czy się nie opłaca. Jeśli (fantazjujmy dalej ) wspomniany rolnik Kubański miałby przypadkiem w ziemi tajemniczą dziurę , po włożeniu do której rury z pompką na końcu (może być ręczna ) uzyskałby machając lewo -prawo kilka litrów ciemnej substancji dającej się wydestylować to dla niego opłacalność kształtować będą wyłącznie nakłady zakupu pompy z rurką i dobrego śniadania dla siebie ( chyba ,że jest idiotą i uda się do ministerstwa z pytaniem czy aby za to co znalazł na własnej ziemi nie powinien zapłacić jakiegoś haraczu (oj, pardon - podatku ) ).

tu ciąg dalszy tych samych rozważań

tomeq napisał


Cytat:
niestety nie masz racji. kilka lat temu na antenie radia ZET była rozmowa Weissa z rzecznikiem MF.
problem dotyczył "tankowania w biedronce"
W Polsce od paliw płynnych płaci sie podatek VAT oraz akcyzę.
możesz jeździć nawet na własnym moczu ale i tak musisz zapłacić.
z opłat zwolnione są paliwa gazowe (nie mylić z LPG)


obudźcie się !! -płacicie bo wam wmówiono ( jestem przekonany,że ten niby -dowcip ,że :" nieuchronna jest tylko śmierć i podatki " wymyśliły spec- służby i puściły w obieg.)
Mnie ostatecznie wyleczył z tego myślenia pewien minister w jakimś wywiadzie około 8 lat temu . Coś tam ściemniali w TV o dochodach ludzi na świeczniku, o jakichś tam zeznaniach jakie oni powinni składać przed społeczeństwem i zapytany o jakieś dodatkowe przychody pan (poseł/minister-mniejsza o rangę nie pamietam ) odpowiedział :' składałem moim przyjaciołom komputery w niewielkiej ilości " To tylko dla grona znajomych ".
ja nawet w sądach na pytanie :" jakie ma pan dochody " podaję zgodnie z prawdą jakies tam niezbyt porażające - a pytanie :' skąd je pan uzyskuje ?" odpowiadałem (znów zgodnie z prawdą ) :" z prac dorywczych - jestem murarzem, mechanikiem ". Na tym się rozmowa kończy .
wszystko zależy od skali zjawiska - jesli masz skromne potrzeby i nie jesteś zagrożeniem dla tych hien nami rządzących to machają ręką . To jest jedyna metoda aby sie usamodzielnić inaczej za kilka lat bedziecie pisać podanie do urzędnika czy możecie się wysrać częściej niż 2 razy na dzień (oczywiscie wtedy armia urzędnikłów "dla dobra społeczeństwa" zostanie powiększona ). Odwagi trochę .
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:35, 07 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wszystko zależy od skali zjawiska - tu się zgadzam. Ale skala jest ogromna i nie zależy od Ciebie. Ani od tej pani:
http://www.youtube.com/watch?v=DPforAyemnY&NR=1

ps. Jakiś czas temu ktoś (pewnie bezimienny) odkrył nowe źródło energii, tańsze od węgla możliwe do zastosowania w tradycyjnych kotłach. Owies naszą przyszłością!
Ciekawe, nieprawdaż? Może warto założyć o tym temat ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:24, 07 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsza energia to taka, ktora jest najtansza.
2 tony smieci maja wartosc opalowa porownywalna z tona wegla.
Szwedzi spalaja smieci, nie maja wysypisk. Importuja smieci i jeszcze dostaja kasa za darmowe paliwo i maja w dupie wszystko.
Ostatnio czytalem artykul, ze uzywaja polskich kotlow, ktore spalaja nawet "mokre" smieci.
Tymczasem w Polsce w kotlach pali sie zbozem lub olej wlewa do bakow, a pozniej ludzie dziwia sie, ze zarcie jest drogie.
Jak jestem u znajomych to w telewizji bombarduja cie reklamami tyou podziel sie posilkiem, a mnie wtedy kurwica strzela.

A co do tej pani to z czego ona sie cieszy?
Juz nie pamieta planow 4 letnich? Na moje oko miala okazje poznac co to jest, a teraz zeby suszy. Oprocz pierwszych lat po wojnie tych plano nie wypelniano w calosci. To byly 4 letnie. Teraz UE zaklada plany 10 letnie.
Zakladaja nawet zmniejszenie o iles tam CO2 do 2050. No kurwa farsa. Te technologie moze i sa nowoczesne, ale czesto sa idiotyczne.
Pan Pascal kucharz prowadzi intratny biznes zwiazany z budowaniem elektrowni slonecznych. Widzi w Polsce wielki potencjal. Na pytanie jaki odpowiada: dotacje z UE. Gdyby nie bylo na to dotacji pies z kulawa noga nie zbudowalby elektrowni slonecznej w naszym klimacie. Panele sloneczne sa potrzebne i przydatne, ale tam gdzie nie ma innej alternatywy. W innym przypadku ich wydajnosc w produkcji en. elektrycznej jest zalosna. A juz na naszych szerokosciach geograficznych to jest czystym wariactwem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paranoik




Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 109
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:47, 08 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedzmin napisał:

Panele sloneczne sa potrzebne i przydatne, ale tam gdzie nie ma innej alternatywy. W innym przypadku ich wydajnosc w produkcji en. elektrycznej jest zalosna. A juz na naszych szerokosciach geograficznych to jest czystym wariactwem.

Nie zupełnie tak, jest coś takiego jak temperatura pracy ogniwa słonecznego, producenci podają jego wydajność przy 21 C , nie wspominając że w temperaturze 100 C wydajność wynosi 0.
W naszym klimacie najlepszą wydajność one osiągają pomiędzy marcem i czerwcem (styczeń był by lepszy ale rzadko słoneczny jest)dalej lipiec, sierpień nadrabia się długością dnia .
Tak więc nie jest najgorzej, większy problem mają na równiku Wink cały czas noc 12h a w dzień ogniwa nagrzewają się i prądu nie ma
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:21, 30 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy tu gadu gadu, Nissan Leaf jest samochodem roku.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:36, 30 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i bardzo fajnie. Smile
Cena dosyc wysoka, ale jak na pierwszy model nie jest zle.
Cena kolejnych zawsze spada, kiedy zwroci sie cena opracowania pewnych technologii.
Calkiem niezle wychodzi zywotnosc akumulatorow, ktore po 10 lat bede mialy 70-80% pojemnosci poczatkowej. Krok w dobra strone.
Szkoda, ze dopiero teraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:29, 10 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W angorze sprzed 2 tygodni sie pojawiło info o "samochodzie" Romet 4E.
http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Romet-.....caid=1bc1d
Jednoosobowy, zasięg około 100km, Vmax 45km/h, moc 5,5km, czas ładowania 7 godzin.
Trwałość akumulatorów - nieznana, zasięg przy 20*C mrozie i włączonym ogrzewaniu?
IMO ciężko to nazwać samochodem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:46, 11 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ciezko.
To taka motorynka na 4 kolach.
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14   » 
Strona 8 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Samochody na alternatywne paliwa
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile