W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Projekt Wenus - Projektując Przyszłość (książka PL)  
Podobne tematy
Zeitgeist movement22
Zeitgeist Addendum (napisy PL)295
Projekt Venus401
Pokaz wszystkie podobne tematy (15)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 7749
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bielak




Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:06, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Laughing

Taka jest wlasnie mentalnosc wiekszosci ludzi w zachodnim spoleczenstwie.
(Wiem, ze jeszcze nie zdazyl sie zestarzec temat o wulgaryzmach, ale wlasnie w takich sytuacjach trzeba nazywac rzeczy po imieniu, wiec ostrzegam Wink )
Pozwlaja mi kogos ruchac w dupe, wiec uwazam, ze jest OK. I nie przeszkadza mi juz zupelnie, ze w tym samym czasie sam jestem ruchany Smile .
Ale nie mozna o to obwiniac wiekszosci ludzi - maja sprane mozgi, sa nieswiadomi tego co czynia (sobie samym). Mnie wyruchali, to teraz ja kogos wyrucham. Widzialem na filmie, jak sie poprawnie rucha. O..., ten to se poruchal. Ale pamietajcie: kto mieczem wojuje, od miecza zginie. A wystarczyloby sie zastosowac do prostej zasady: nie czyn drugiemu, co tobie nie mile. I zamiast sie nawzajem ruchac, kochac sie. (Ale jak to wytlumaczyc komus, kto sie nigdy nie kochal, a zawsze byl ruchany?)
To nie skur..., to nieszczesliwi ludzie. Ich nie mozna sadzic, ich trzeba leczyc Smile .



widzisz może to i mentalnośc zachodnich społeczeństw taka jest ale jak dla mnie przyczyna jest inna.

Wiele rzeczy by mocno zdrożało jakby zaczęto płacic ludziom z azji i innych biednych regionów sprawiedliwe stawki i podwyżki mogłyby byc znaczne w przypadku wielu produktów kilkanaście- do kilkudziesięciu % w skrajnych przypadkach jeszcze więcej.

Np zapytaj się swojej babci czy nawet rodziców ile kiedyś można było kupic par butów czy porządnych dżinsów za pensję i porównaj dzisiejszą siłę nabywczą zobaczysz różnicę i mimo że teraz kupujemy towary o słabszej jakości i tak nam sie to opłaca.

Pozatym ja osobiście mam pewne przykonania które pozwalaja patrzec na to jako na normalną kolej rzeczy.
No i jakby nie śmieszne stawki pracowników z państw egzotycznych to my byśmy nie kupowali produktów made in china ale zrobione w Polsce ewentualnie w innych krajach cywilizacji zachodniej i przez to kraje biedne nie miałyby szans na rozwój.
Ponadto warto zobaczyc sobie ile jest różnych surowców np ropy, węglaczy metali i zanim się zacznie krzyczec żeby u każdego było dobrze np energia elektryczna czy żeby auta były powszechniejsze w krajach egzotycznych to zastanówcie się czy jesteście gotowi płacic np za ropę kilkadziesiąt %więcej a może nawet i pare krotny wzrost by nas czekał. Ich suma jest ograniczona w poprzez ilosc złóż i tutaj niewielkie by było pole manewru.

Podobnie jest z wieloma produktami.
Może i żyjemy na koszt innych społeczeństw ale takie jest życie - dzięki temu można życ komfortowo i zapewnic np żonie czy dzieciom w naszym kraju komfortowe warunki bo jakbyśmy żyli na niższym poziomie i nie z "wyzysku" mieli produkty to zastanówcie się ile osób może studiowac teraz a ile mogłoby wtedy i nie mówię o płatnych studiach tutaj ale o tym że większosc młodych ludzi musiałoby iśc do pracy (można sobie porównac z okresem prlu kiedy był dużo niższy poziom życia).

A co do tego że niektórym odpowiada ruchac i byc ruchanym to powiem tak jestem świadomy że niektóre korporacje czy państwa mnie wykorzystują i mój kraj wykorzystuje ludzi w innych krajach ale np poprzez inwestowanie, wykonywanie pracy (chociazby samozatrudnienie) możemy ograniczyc wykorzystywanie naszej osoby czy kraju przez innych ludzi a przy tym jeszcze się wzbogacic.

No i system w którym kazdemu bedzie dobrze i wszyscy będą równi wg mnie jest utopijny ale i by był mniej efektywny - ludzie nie mieli by motywacji do pracy czy nauki takiej jak teraz, a nasza cywilizacja oparta jest na konkurencji i innowacyjności i jak ktoś odnosi sukces (często np właściciele małych firm robią tyle godzin na początku swej działalności że głowa mała) to się bogaci, uzyskuje awans społeczny itd a wtedy by tego nie było.Teraz np jak ktoś jest głodny (mówię o zdrowych dorosłych ludziach) to idzie do roboty a w takim systemie gdzie każdy by miał równo by albo wogóle się ktoś nie zdecydował na pracę albo robił na zasadzie czy się robi czy sie leży 1200 się należy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:00, 07 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bielak napisał:
Np zapytaj się swojej babci czy nawet rodziców ile kiedyś można było kupic par butów czy porządnych dżinsów za pensję i porównaj dzisiejszą siłę nabywczą zobaczysz różnicę i mimo że teraz kupujemy towary o słabszej jakości i tak nam sie to opłaca.

Czyli kupili Cie za dodatkowa pare dzinsow (mam nadzieje ze co najmniej Wranglery Wink ). I z ta sila nabywcza to nie jestem tak do konca przekonany, bo kiedys pracowalo sie mniej (czesto jedna osoba w wielodzietnej rodzinie), chorowalo mniej, bardziej cieszylo sie zyciem, ogolnie jakos wiecej zycia bylo w zyciu. A teraz wiekszosc ludzi dalej zyje w biedzie, tylko lachmany maja metki kreatorow mody, a odpadki kolorowe opakowania. Reszta, z coraz wieksza kula u nogi w postaci rosnacego zadluzenia zyje w zlotych klatkach, oslepieni swiecidelkmi, utuczeni miesem i slodyczami, spojeni piwem, patrza w plazmy, zeby zobaczyc kto ma jeszcze mniej i na co trzeba wziasc kolejny kredyt (a moze wystarcza nadgodziny Rolling Eyes ), zeby sie nie czuc mniej sexy, czy zwyczajnie gorszy od innych. Najmniej szczesliwi, ale za to sprytni i z ukladami, to nie wiem jak patrza w lustro, bo na pewnym etapie to juz nawet samego siebie jest trodno oszukiwac, chyba ze tu juz mamy do czynienia z totalna hipnoza, czy zupelnym opetaniem.
Wiec ja nie jestem zbytnio przekonany, czy wymiana odrobiny sztucznej i tandetnej materii w zamian za "szkody duchowe", to taki oplacalny dla ludzi interes (no ja na pewno tak tanio dupy, czy duszy nie sprzedam Wink ).

Cytat:
i przez to kraje biedne nie miałyby szans na rozwój

To falszywa propaganda, zebys sie lepiej paczul.

Cytat:

Może i żyjemy na koszt innych społeczeństw ale takie jest życie - dzięki temu można życ komfortowo i zapewnic np żonie czy dzieciom w naszym kraju komfortowe warunki bo jakbyśmy żyli na niższym poziomie i nie z "wyzysku" mieli produkty to zastanówcie się ile osób może studiowac teraz a ile mogłoby wtedy i nie mówię o płatnych studiach tutaj ale o tym że większosc młodych ludzi musiałoby iśc do pracy (można sobie porównac z okresem prlu kiedy był dużo niższy poziom życia).

Tancz glupi, tancz...
Dokladnie jak napisalem, nas (czy rodzicow za PRLu) ruchali, to teraz my innych wyruchajmy (udajac przy tym, ze studiujemy i zdobywamy wiedze, bedaca w rzeczywistosci ignorancja i indoktrynacja, ale stac nas, zeby za to zaplacic).

Ogolnie masz Stary sprana glowe i moralnosc kapo w Oswiecimiu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:21, 09 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:

W komunizmie nie ma mowy o likwidacji pieniądza, więc nie wiem dlaczego porównujesz te dwie idee.


Właśnie że jest. I były starania wprowadzenia tego (komunizm wojenny), oczywiście nieudane.

ya napisał:

daruj sobie z tymi milionami ofiar, bo trudno dojść co spowodowało ich więcej, komunizm, kapitalizm czy korporacje(faszyzm)


Faszyzm to nie kapitalizm tylko socjalizm narodowy.


ya napisał:

Podstawą liberalizmu i kapitalizmu jest obecnie demokracja


Mylisz się. Podstawą liberalizmu i kapitalizmu jest wolny rynek. Tu nie ma znaczenia czy jest demokracja czy nie. W Chile Pinochet mógł wprowadził kapitalizm i rządzić bez demokracji.

ya napisał:

Właśnie podstawą wszelkich zbrodni jest możliwość schowania się pod jakąś ideologia i banda debili którzy ścigają ideologie zamiast ich.


Podstawą wszelkich zbrodni są wszelkie utopie i fanatrycy do nich dążący. Tak było z komunizmem i tak jes z tym projektem venus. Pewnie też znajdą się niedługo zbawiciele świata, którzy będą chcieli siłą wprowadzić swoje porządki.
Inaczej i tak się nie da. Ja napewno swojej własności nie oddam bez walki.

ya napisał:
Układają drzewka i alejki w raju, opowiadając jak fajnie będzie pomijając drobny aspekt tego jak się do tego raju dostać..


Bo to jest nierealne.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:12, 03 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziki liberalizm i wolny rynek to także utopia ! W której ludzie giną z głodu.... Żyjesz sobie w bogatym społeczeństwie, a tak naprawdę jesteś zadłużony jak i całe twoje państwo w bankach, a 1% populacji świata posiada większość jego zasobów. Wszystkie utopie są denne, "wolny rynek" także, dlatego trzeba szukać czegoś pomiędzy, czegoś racjonalnego ale i ludzkiego, nigdy nic skrajnego.


one1:
Cytat:
Czyli kupili Cie za dodatkowa pare dzinsow (mam nadzieje ze co najmniej Wranglery Wink ). I z ta sila nabywcza to nie jestem tak do konca przekonany, bo kiedys pracowalo sie mniej (czesto jedna osoba w wielodzietnej rodzinie), chorowalo mniej, bardziej cieszylo sie zyciem, ogolnie jakos wiecej zycia bylo w zyciu. A teraz wiekszosc ludzi dalej zyje w biedzie, tylko lachmany maja metki kreatorow mody, a odpadki kolorowe opakowania. Reszta, z coraz wieksza kula u nogi w postaci rosnacego zadluzenia zyje w zlotych klatkach, oslepieni swiecidelkmi, utuczeni miesem i slodyczami, spojeni piwem, patrza w plazmy, zeby zobaczyc kto ma jeszcze mniej i na co trzeba wziasc kolejny kredyt (a moze wystarcza nadgodziny Rolling Eyes ), zeby sie nie czuc mniej sexy, czy zwyczajnie gorszy od innych. Najmniej szczesliwi, ale za to sprytni i z ukladami, to nie wiem jak patrza w lustro, bo na pewnym etapie to juz nawet samego siebie jest trodno oszukiwac, chyba ze tu juz mamy do czynienia z totalna hipnoza, czy zupelnym opetaniem.
Wiec ja nie jestem zbytnio przekonany, czy wymiana odrobiny sztucznej i tandetnej materii w zamian za "szkody duchowe", to taki oplacalny dla ludzi interes (no ja na pewno tak tanio dupy, czy duszy nie sprzedam Wink ).


Zgadzam się, w temacie o socjalizmie napisałem o tym że kobiety w PRL miały 3 lata urlopu liczącego się do emerytury, na wychowywanie dzieci, faktycznie tylko facet pracował i wychowywał rodzinę. Samochody.....jak to powiedział kiedyś mój instruktor prawa jazdy "samochody był to dziwny luksus bo ludzi na to BYŁO stać, ale i tak wolało się jeździć tanią komunikacją miejską" Wink ). Kredyty brało się w własnych zakładach pracy,i ogólnie był to system pomiędzy... kompletnie niezrozumiały dla zabieganych ludzi zachodu. jeżeli chodzi o fakt braku produktów na rynku, to prawda jest taka że szły one do ZSRR, były więc wady... PPR nie był idealny zlikwidował przedwojenna lewicę, która wprowadziła by wiele podobnych ustaw tylko, że nie pod płaszczem ZSRR tylko demokratycznie samemu. Trzeba tylko żałować że socjalnej Polski nie stworzył po wojnie PPS.

Na pewno utopia nie jest dla mnie alternatywą, system w którym wszystko jest po równo nie zaistniej chyba że po baaaardzo długim czasie i jakiejś zmianie mentalności ludzkiej. Ale dziki korporacyjny kapitalizm w swoich zasadach to także syf, a "wolny rynek" to niebezpieczna utopia pomijająca jak wszystkie utopie czynnik ludzki. Trzeba szukać czegoś co pozwoli zaradnym się wybić, a biednym stworzy szansę równego startu.


A przede wszystkim trzeba wyrwać ludzkość z ucisku kapitalistycznych banków, tworzących sztucznie pieniądz i niszczących narodowe gospodarki na całym świecie.


Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:47, 04 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebudzony napisał:


ya napisał:

Podstawą liberalizmu i kapitalizmu jest obecnie demokracja


Mylisz się. Podstawą liberalizmu i kapitalizmu jest wolny rynek. Tu nie ma znaczenia czy jest demokracja czy nie. W Chile Pinochet mógł wprowadził kapitalizm i rządzić bez demokracji.


Od kiedy to w Chile był kapitalizm? Tam był zamordyzm, korupcja i dyktatura a nie kapitalizm.

ya napisał:

Właśnie podstawą wszelkich zbrodni jest możliwość schowania się pod jakąś ideologia i banda debili którzy ścigają ideologie zamiast ich.


Cytat:

Podstawą wszelkich zbrodni są wszelkie utopie i fanatrycy do nich dążący. Tak było z komunizmem i tak jes z tym projektem venus. Pewnie też znajdą się niedługo zbawiciele świata, którzy będą chcieli siłą wprowadzić swoje porządki.


Podstawą zbrodni jest pieniądz i władza. A nie ideologia, tą dorabia się do zwykłego rabunku. Jak np. Liberalizm.. co to jest liberalizm? Ktoś krzyknie wolność gospodarcza .. bzdura! Pokarz mi choć jednego liberała który wspiera "wolnością" swoją konkurencję?
Wszak to paranoja do kwadratu:)) Jak ludzie inteligentni mogą się na to łapać!?! Tu cieszą się z hasełek liberalizmu a jednocześnie zdają sobie sprawę z walki z konkurencjąSmile

Cytat:

Inaczej i tak się nie da. Ja na pewno swojej własności nie oddam bez walki.


A co jest twoje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:58, 04 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_:
Cytat:
Pokarz mi choć jednego liberała który wspiera "wolnością" swoją konkurencję?


goral ja znam jednego takiego z mojego regionu....tylko cholera on był rewolucjonistą i socjalistą a nie liberałem Laughing

Cytat:
Ignacy Łukasiewicz herbu Łada (ur. 8 lub 23 marca 1822 w Zadusznikach, zm. 7 stycznia 1882 w Chorkówce) – polski aptekarz i przedsiębiorca ormiańskiego pochodzenia, wynalazca lampy naftowej, twórca przemysłu naftowego; rewolucjonista i działacz niepodległościowy.

Jako pierwszy na świecie wykorzystał na skalę przemysłową bogactwo korzyści jakie daje ropa naftowa. Bardzo sprawny organizator, z czasem dorobił się na ropie naftowej dużego majątku. Był również wielkim społecznikiem. Propagował zakładanie sadów, budowę dróg i mostów, szkół, szpitali itd., finansując wiele inicjatyw z własnej kieszeni, walczył z biedą i alkoholizmem w regionie, tworzył kasy zapomogowe i fundusze emerytalne. Całe życie związany z Podkarpaciem, zrobił wiele dla tego regionu, uznawany za jednego z jego największych dobroczyńców.

Mawiano o nim, że wszystkie drogi w Zachodniej Małopolsce brukowane były guldenami Łukasiewicza. Szeregowi pracownicy nazywali go ojcem Ignacym. Dążył do rozwoju rodzącego się tam przemysłu naftowego nie skupiając go całkowicie w swoich rękach, lecz namawiając i pomagając w tworzeniu również innych firm.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Ignacy_%C5%81ukasiewicz

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 04 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
co to jest liberalizm? Ktoś krzyknie wolność gospodarcza .. bzdura!

bzdura bo słowo "liberalizm" pierwotnie dotyczyło wyłącznie wolności jednostki i nie miało żadnego związku z gospodarką czy ekonomią.
to kapitaliści ukradli to słowo i przerobili na własną mańkę, niczym żydzi antysemityzm

tak oto właściwa definicja liberalizmu znalazła się na szarym końcu w słowniku
Cytat:
1. ogół poglądów wywodzących się z końca XVIII w., których głównym założeniem jest idea wolności człowieka jako jednostki i zagwarantowania każdemu możliwości swobodnego działania gospodarczego i społecznego bez ingerencji instytucji, w szczególności państwa
2. doktryna ekonomiczna głosząca hasła wolnej konkurencji rynkowej i ograniczenia roli państwa w sferze życia gospodarczego
3. tolerancyjna postawa wobec czyichś poglądów i postępowania; wyrozumiałość, pobłażliwość
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
etznab




Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 372
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 04 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i po co te kłótnie i po co te zwady?
Nic nie zrozumieliście z tego co ten człowiek próbuje przekazać, ani inni którzy podpierają w tym wszystkim sie fizyka kwantową.
Skoro pieniądz nie dziala na korzyść człowieka to trzeba zainwestować w technologie - oczywiście nie kapitał monetarny tylko ludzki, umysły ludzi i budowanie kreatywnego myślenia.
jesli technologia będzie wykonywała czynności powtarzalne za człowieka - to bedziecie mieli wtedy czas by zgłębiac swoją naturę, zajmowac sie przyjemnymi rzeczami, na które teraz nie macie czasu - być wolnym człowiekiem.
Nie rozumiecie tego i dlatego jest to dla WAS utopijny projekt.
Twierdzicie,że jesteście świadomi i obudzeni, a dalej tkwicie w kokonie swego EGO, które nie pozwala wam wyjść poza nie - w ten sposób napewno tego nie odwrócicie.
Zwizualizowanie projektu to jedno - wprowadzenie go w czyn to drugie.
Są przecież banki czasu, są sytuacje gdzie można barterować usługę - w pominięciu pieniądza, są sprawy, które można załatwić bez pieniędzy.
Gdyby tak nie było to nie odbyłby sie Festiwal Filmów Kontrowersyjnych i nie udało by się ludziom pokazać ,że pieniądz w tym wszystkim nie jest najważniejszy - tylko człowiek!
Zrozumćie to w końcu, bo tracicie niepotrzebnie czas i energię na rzeczy, które zamiast rozwijać hamują i uwsteczniają - p[rzestancie szukac problemów jak LEKARZE - tylko znajdujcie gotowe rozwiązania - to znacznie ułatwi sprawę, poza tym jeśli 99 ludzi zacznie realizować jakąś czynność to 100 człowiek nabędzie te umiejętności w drodze ewolucji naszego DNA -eksperyment 100małpy!
Demonstrując przeciwko wojnie - nigdy nie osiągnie się pokoju - dlatego kolesie od "everything is OK" zrobili śweitną robotę - mówiąc wuasnie to,że jest dobrze.
Zobaczie,że jako ludzie, społeczeństwo czy inne słowo, które może określić grupę myślącą, ma tendencję do robienia na przekór - więc jesli się im mlowi,że jest ok - to zaczną zadawac pytania i zastanawiać sie o co autorowi chodziło...
i tak dalej i tak dalej.
Nie zamierzam tu prowadzić zadnej merytorycznej dysQsji, bo uważam,że argumenty zostały przytoczono - kto ich nie rozumie - to jego problem - ja dziękuje Wam wszystkim za jasny i świadomy umysł, który umożliwa Wam kreatywne i twórcze myślenie powodujące pozytywne zmiany w Was samych - a zarazem dookoła Was.
Otwórzcie swoje serca - wszyscy jesteśmy tą sama energia i mamy na siebie ten sam wpływ.
Otwierając serce i umysł - otwieramy swoją świadomość i wchodzimy w inny wymiar, za co oczywiście dziękujęWink

P.S.
W ramach ciekawostki (temat już był, ale warto powrócić)
www.transerfing.pl
_________________
www.youtube.com/user/WszystkoJestWporzadQ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Projekt Wenus - Projektując Przyszłość (książka PL)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile