W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Projekt Venus  
Podobne tematy
Zeitgeist movement22
Zeitgeist Addendum (napisy PL)295
Kim jest Peter Joseph?2
Pokaz wszystkie podobne tematy (15)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
42 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 29275
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:16, 02 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie lepiej produkować woreczki biodegradalne?

zresztą, jak widzę dyskusja tu nie ma sensu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:27, 02 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@goral_

Tak ja zawsze przeinaczam czyjes wypowiedzi masz na to sporo dowodow we wczesniejszych postach.Ja doskonale widze co propagujecie i trudno to zinterpretowac inaczej.


No wiec opowiedz nam jak w waszym iddylycznym swiecie gdzie kazdy bedzie robil to co lubi i kazdy bedzie najedzony, bedziecie zmuszac ludzi tych co sie niepodporzadkuja. Chocby tych producentow.

Kary finansowe ? hehe nie no przeciez nie bedzie pieniedzy
Zakaz wczasow w juracie ? a moze zakaz opuszczania kraju ?
Obozy reedukacyjne ?
A moze najlepiej kulka w leb dla prezesa i postawic tam swojego czlowieka ktory bedzie wprowadzal wasze "reformy"


Hmmm gdzies juz to widzialem i slyszalem

STALINIZM sie to nazywalo.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:45, 02 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
to nie lepiej produkować woreczki biodegradalne?

zresztą, jak widzę dyskusja tu nie ma sensu


Aby zakończyć temat woreczków plastikowych, przywołam fragment pewnego artykułu pt. Ekologiczny przekręt supermarketów. Jak puścić klienta z torbami? link:

Cytat:
Na pewno już wszyscy czytali o nowej polityce sieci handlowych, które chroniąc środowisko wycofują bezpłatne polietylenowe torebki. W zamian wprowadzają... płatne polietylenowe torebki.

Te płatne są grubsze i zawierają więcej polietylenu. Czy to szkodzi środowisku? Niespecjalnie - grubsze torebki są nieco wytrzymalsze, więc w rezultacie do środowiska trafia tyle samo polietylenu. Marketingowcy z sieci handlowych mówią, że nowe torebki są lepiej biodegradowalne, bo polietylen jest w nich wiązany skrobią która się rozkłada.
Nowe torebki zawierają też środki chemiczne przyspieszające rozkład pod wpływem światła.W rezultacie zamiast hałdy nieprzetworzonych torebek mamy hałdę nieprzetworzonego proszku z tej samej substancji, która rozkładać się będzie równie długo.

Niektórzy eksperci, np. profesor Maria Mucha z Politechniki Łódzkiej, twierdzą, że to nawet gorzej dla środowiska. Proszek trudno segregować, dodatki powodują, że nowych toreb nie można bezpiecznie spalać. Co więcej, aby zamieniły się w proszek nowe "ekologiczne" torby muszą trafić do specjalnej kompostowni (torba z TESCO ze względu na specjalny dodatek nie nadaje się nawet do tego!). Tymczasem stare torebki wystarczyło wrzucić do odpowiedniego pieca, aby uzyskać dużo energii - palony polietylen to tylko węgiel i wodór - przy spalaniu nie wydziela trujących substancji.

Proszek powstały z nowych torebek utrzymuje się na wodzie, utrudniając przenikanie tlenu i światła - to doskonała metoda na zabicie życia w rzekach i jeziorach. Zebranie go jest oczywiście znacznie trudniejsze niż wybieranie z wody zwykłych torebek.Stare torebki bez "ekologicznych" dodatków można też było łatwo przerabiać na nowe - nawet do siedmiu razy - na co zwracał uwagę m.in. Witold Przytocki z Koalicji na rzecz Opakowań Ekologicznych. Wystarczyło tylko zorganizowac ich zbieranie do odpowiednich pojemników - tak dzieje się np. w Holandii gdzie ponownie przetwarza się aż 80% torebek polietylenowych.


Woreczki plastikowe kiedyś też były ekologiczne, bo w odróżnieniu od papierowych - oszczędzały lasy. Nie dajmy się ciągle terroryzować ekoterrorystom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:45, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
goral_ napisał:
W tym kontekście, chciałem pokazać jak zlikwidować problem odpadków z tworzyw sztucznych. Tak, należy ZMUSIĆ producenta by odpowiadał za ich utylizacje!


W myśl tej logiki należy rozumieć, że producent broni ma odpowiadać za to, że ktoś kogoś zamorduje przy użyciu tejże broni?


Przeczytaj co napisałeś raz jeszcze i znajdź błąd!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:51, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:
@goral_

Tak ja zawsze przeinaczam czyjes wypowiedzi masz na to sporo dowodow we wczesniejszych postach.Ja doskonale widze co propagujecie i trudno to zinterpretowac inaczej.


No wiec opowiedz nam jak w waszym iddylycznym swiecie gdzie kazdy bedzie robil to co lubi i kazdy bedzie najedzony, bedziecie zmuszac ludzi tych co sie niepodporzadkuja. Chocby tych producentow.

Kary finansowe ? hehe nie no przeciez nie bedzie pieniedzy
Zakaz wczasow w juracie ? a moze zakaz opuszczania kraju ?
Obozy reedukacyjne ?
A moze najlepiej kulka w leb dla prezesa i postawic tam swojego czlowieka ktory bedzie wprowadzal wasze "reformy"


Hmmm gdzies juz to widzialem i slyszalem

STALINIZM sie to nazywalo.


Moja odpowiedź:

Po pierwsze:
Cytat:

Kto? Ludzie! Nikt tu nie pisze, że likwidacja systemu opartego o pieniądz nastąpi jutro czy za miesiąc. To proces a nie przełączenie kanału.


Po drugie:
Cytat:

Można zacząć od małych kroczków, jak z wodą, potem przejść na małe lokalne oczyszczalnie ścieków - w tym przypadku musiały by być dostępne gratis technologie oraz pomoc Państwa! Tak Państwa w zdobyciu materiałów. By założyć dziś własną oczyszczalnie ścieków nie trzeba być już super inżynierem, barierą jest cena...czyli ograniczenie narzucone przez system monetarny. Zasilanie, jak już napisałem, można użyć wiatraków lub innych urządzeń do zamiany formy energii. 200 lat temu, ludzie też produkowali śmieci - owszem mniej bo ludzi było mniej ale nie było wówczas wysypisk śmieci...
Po pierwsze należało by zmusić producentów opakowań do ich utylizacji na ich koszt a między czasie usiąść i znaleźć nowe materiały lub udoskonalić istniejące poprzez np. budowę odpowiednich spalarni takowych. Spalarnie śmieci istnieją dziś i nie od dziś spalarnie wielkości Gdańska (mam na myśli ilość wyprodukowanych odpadów do spalenia) są obsługiwane przez jednego człowieka! Ze względów bezpieczeństwa (toksyny) cała pracę wykonują maszyny - DZIŚ! Nie w przyszłości!


A teraz przeczytaj co napisałeś, jeśli dalej nie rozumiesz, napisz a postaram się wytłumaczyć bardziej obrazkowo...
Ja wiem, że czytanie ze zrozumieniem, zwłaszcza o czymś o czym ma się bardzo mgliste pojęcie i wąskie ramki nie jest łatwe, dlatego jak czegoś nadal nie rozumiesz to obiecuję pisać prościej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:20, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam zamiaru sie z konmi klocic.

Wytlumacz mi tylko prosze jak zamierzacie w tym supersystemie bezpienieznym wymuszac posluszenstwo wobec prawa. Dzis przed lamaniem prawa odstraszaja wysokie kary finansowe (raz bardzo skuteczenie innym razem mniej to jest inna kwestia), ktore w rezultacie wymuszaja pozadane zachowanie.

Proste pytanie oczekuje prostej odpowiedzi zgodnych z logika.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:08, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:
Nie mam zamiaru sie z konmi klocic.


Raczej zrozumieć co czytasz - to po pierwsze a po drugie, system monetarny tak został w tobie zakorzeniony, że nawet nie potrafisz sobie wyobrazić świata bez niego...
Pamiętaj, że w wiekach średnich, człowiek nie kwestionował sprawy, że świat jest płaski oraz to, że władza kościelna jest nadana i pochodzi od Boga.

Cytat:

Wytlumacz mi tylko prosze jak zamierzacie w tym supersystemie bezpienieznym wymuszac posluszenstwo wobec prawa. Dzis przed lamaniem prawa odstraszaja wysokie kary finansowe (raz bardzo skuteczenie innym razem mniej to jest inna kwestia), ktore w rezultacie wymuszaja pozadane zachowanie.

Proste pytanie oczekuje prostej odpowiedzi zgodnych z logika.


Prosta odpowiedź zgodna z logiką:
W systemie bez pieniędzy nie ma kar bo nie ma przestępstw! Co chcesz ukraść jak możesz to mieć?
To system oparty o pieniądz, jest kryminogenny. Bo zawsze będzie pokusa by mieć.
Wyeliminowanie przestępstw z pobudek finansowych to klucz do reszty. Bo dziś 99% łamania tak zwanego prawa (kto wg. ciebie dziś ustala co wolno a co nie i co jest a co nie jest prawem?) jest z pobudek chęci posiadania.
Czy odpowiedziałem ci prosto i logicznie? Czy rozumiesz?
W systemie gdzie człowiek jest najwyższą wartością (nie pieniądze jak dziś) nie ma przestępstw.
Oczywiście, po raz kolejny napiszę, bo jak widać nadal nie kumasz albo nie chcesz. Nie będzie to przejście z godziny na godzinę ale długi proces.
Osobiście nie sądzę, by od pierwszego momentu jego wdrażania minęło nie mniej niż dwa pokolenia zanim zacznie to działać w najsurowszej wersji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:20, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki system to moze tylko dzialac jak ludziom zrobisz pranie mozgu lub wszczepisz chipy i wymusisz posluszenstwo.

A co do prawa to masz plytka wyobraznie kolego.

Porzadek na drogach jak bedziesz utrzymywal ?
Jesli nie bedzie pieniedzy to jakie kary proponujesz za piractwo drogowe he ?


I oczywiscie nie bierzesz pod uwage "podziemia" ktore bedzie zwalczac wasz supersystem.



Pamietasz film "Czlowiek demolka" tam wlasnie bylo pokazene takie spoleczenstwo ktore ty opisujesz.

Utopia i tyle.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:53, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne... najpierw oglądamy film, który pokazuje nam jak odebrano nam prawdziwe pieniądze. Potem dociera do nas, ze pieniądze bez pokrycia to oszustwo, a teraz chcemy walczyć z systemem monetarnym?

projekt Venus zakłada, że możemy funkcjonować bez konieczności nastawienia na zysk z transakcji - i za to go uwielbiam.

Dzisiaj pieniądze nie powstają w miejscu pracy, tylko w banku, który bierze za nie procent.
To oznacza, że wszyscy ciągle się zadłużamy...

Jeśli chcemy mieć wolny rynek - to chyba chcemy systemu monetarnego?

Przecież jeśli zamieniać żywy pieniądz na "punkty" - to tak na prawdę powtórzymy, to co się stało z wirtualizacją walut.

Mam wrażenie, że zaraz zaczniemy prosić o chipy pod skórę, żebyśmy mogli żyć bez pieniędzy. Wtedy podejdziemy do skanera i okaże się, że musimy pójść do pracy bo "wielki mózg" tak chce.

Odstąpienie od standardu złota było kradzieżą własności i kradzieżą wolności.

Powrót do prawdziwych pieniędzy wiązałby się z tym, że Afryka byłaby bardzo bogata - ja nie mam nic przeciw.

Teraz jak będę musiał się ukrywać przed państwem, które oskarży mnie o terroryzm na tym forum, to jak stoję uciekam stąd, zatrudniam się na wsi przy świniach i po roku - dwóch, czy dziesięciu mam kasę na wyjazd do innego kraju.
Jak zrezygnujemy z systemu monetarnego, to będę musiał sobie wydłubać chipa i mogę zasuwać do lasu do ziemianki, albo pracować za wikt i opierunek dopóki mój nowy właściciel
się na mnie nie wkurzy i mnie nie wyda.

Tak to widzę. Zabierz ludziom własność - a zabierzesz im wolność.

@Voltar
Cytat:
(...)ordynacja wyborcza - podwyższenie wieku do czynnego i biernego prawa wyborczego, wprowadzenie wymopgu wyższego wykształcenia i niekaralności dla osób kandydujących (a może też i głosujących)


to może podzielmy ludzi ze względu na IQ?
Twisted Evil
Coraz częściej mam wrażenie, że system totalny to dla wielu z nas coś superowego. Tylko, żeby był dobry Wink.
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:00, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:
Taki system to moze tylko dzialac jak ludziom zrobisz pranie mozgu lub wszczepisz chipy i wymusisz posluszenstwo.


Ja nie piszę o dzisiejszym systemie! Znow nie zrozumiałeś, to dziś wczepią ci chipa byś był posłuszny jak baranek...

Cytat:

A co do prawa to masz plytka wyobraznie kolego.


99% przestępstw jest popełnianych z pobudek posiadania.
Pieniądz oznacza posiadanie.
O wyobrażeniach raczej nie rozmawiajmy, jak widzę ramki masz dość wąskie - bez urazy. Ja wiem, że to nie twoja wina, a wina telewizji w przeważającej mierze oraz systemu edukacji.

Cytat:

Porzadek na drogach jak bedziesz utrzymywal ?
Jesli nie bedzie pieniedzy to jakie kary proponujesz za piractwo drogowe he ?


A jak sobie dodrukuje pieniądze - to mogę zapłacić za mandat? Jaka więc jest to dla mnie kara, skoro będąc bankierem mogę mieć "banknotów" ile zechce... Oczywiście, ty będziesz mieć limitowane, musisz na banknoty zapracować! Najlepiej ciężko i przez 50+ godzin tygodniowo. Wówczas odechce ci się myślenia. A jak będzie coś nie tak, to my zapiszemy kolejne paragrafy...
To a propos dzisiejszego systemu.
100 lat temu piractwo drogowe było nie znane... Jak zakręcisz kurek z ropą, tez odejdzie do kart historii.
A przy okazji, wczoraj oglądałem taki nawet niezły program pt. "top gear". W którym zaprezentowano BMW dla "imprezowiczów"Smile) Pojazd zapamiętał trasę z wykorzystaniem GPS oraz wszelkie ruchy wykonane przez kierowce (taki odpowiednik macro w samochodzie) - popatrz, technologia już jest - dziś!!! A z tego co powiedzieli w tym programie to wcale nie nowinka, jedyna nowość polega na publicznym pokazie, bo sam pomysł pochodzi z przed... II wojny światowej.
Powiąż te dwa fakty - ten z bankierem, którego kara nigdy nie dosięgnie bo sobie wydrukuje papierków ile zechce z technologia jaką pokazano.

Cytat:

I oczywiscie nie bierzesz pod uwage "podziemia" ktore bedzie zwalczac wasz supersystem.


Jakiego podziemia? Podziemie powstaje jako ruch oporu w stosunku do obecnego władcy.
Ruch oporu jest tworzony przez grupy które straciły wpływ na ... posiadanie.
Głównym celem oporu jest przejęcie władzy, kogo zwerbujesz do podziemia jak nie będzie pieniędzy? Czym zapłacisz? Chlebem który każdy i tak będzie mieć? A może najnowszą gierką na PC-ta?

Cytat:

Pamietasz film "Czlowiek demolka" tam wlasnie bylo pokazene takie spoleczenstwo ktore ty opisujesz.

Utopia i tyle.


Hmmm, nie nie pamiętam, filmów fabularnych oglądam bardzo mało, średnio ze trzy na rok. Pamiętaj, że film fabularny to rozrywka, taka bajka dla dorosłych. Film fabularny nigdy nie jest odzwierciedleniem faktów.
A będąc przy temacie filmów, jak sobie wyobrażasz zrobienie filmu o takim systemie?
Chcesz wywołać rewolucję?Smile)
Chcesz pokazać ludziom, że da się inaczej? Co na to nasz bankier? Czy zrezygnuje ze swojej władzy monopolu na "papierki"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:10, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inecki napisał:
Dziwne... najpierw oglądamy film, który pokazuje nam jak odebrano nam prawdziwe pieniądze. Potem dociera do nas, ze pieniądze bez pokrycia to oszustwo, a teraz chcemy walczyć z systemem monetarnym?


Czyli całe zło to pieniądz! Sam to przytoczyłeś choć zamiar miałeś inny.
W systemie bez pieniędzy, te sprawy opisane wyżej znikną. Człowek będzie najwyższym dobrem nie pieniądz.

Cytat:

Jeśli chcemy mieć wolny rynek - to chyba chcemy systemu monetarnego?


Nie!, jedno drugiemu nie zaprzecza!

Cytat:

Przecież jeśli zamieniać żywy pieniądz na "punkty" - to tak na prawdę powtórzymy, to co się stało z wirtualizacją walut.


Oczywiście, dlatego ja cały czas pisze o całkowitym zlikwidowaniu wymiany towarów za coś.

Cytat:

Mam wrażenie, że zaraz zaczniemy prosić o chipy pod skórę, żebyśmy mogli żyć bez pieniędzy. Wtedy podejdziemy do skanera i okaże się, że musimy pójść do pracy bo "wielki mózg" tak chce.


Tak jest dziś.

Cytat:

Tak to widzę. Zabierz ludziom własność - a zabierzesz im wolność.


Nikt nikomu i niczego nie ma zamiaru zabierać!
Jeśli (zakładam, że system bez pieniędzy działa) masz dom z 5-cioma basenami, to sobie go miej! Ale nie zmusisz nikogo by ci go utrzymał... Rozumiesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:15, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze ze sie nie dogadamy juz mnie nazwales czcicielem moneterazymu pozniej mi dales etykietke czlowieka oglupionego telewizja.Zamopmnialem o czyms ?

Ja o chlebie a ty o niebie, nie interesuje mnie technologia ktora bedzie prowadzic auto za mnie de facto pokazana w filmie "Czlowiek demolka". hehe
Ale interesuje mnie jak ukaracie pirata ktory bedzie chcial jezdzic powyzej dozwolonej predkosci bo lubi i taka ma pasje.


Przypominam ze to film z wczesnych lat `90 i nie jest istotne ze to jest film akcji ze S.Stallone i W. Snipesem ale chodzi o pokazane w tym filmie spoleczentwo i swiat w nie tak odleglej przyszlosci.
Powinienes ogladnac ten film to zobaczysz swoje teoryjki w pewnym rodzaju symulacji.

A podziemie bedzie gwarantuje ci to chocby dla tego ze beda ludzie ktorzy maja pasje knucia i intryg nie dla zdobycia konkretnych dobr, tylko np z sentymentu do starych czasow.Rowniez beda czly czas probowac obalic wasz "rzad" i zrobic kontrrewolucje.

Ciekaw jestem jakie mi teraz etykiety przykleisz hehe.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:25, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:
Widze ze sie nie dogadamy juz mnie nazwales czcicielem moneterazymu pozniej mi dales etykietke czlowieka oglupionego telewizja.Zamopmnialem o czyms ?


Chyba nie.

Cytat:

Ja o chlebie a ty o niebie, nie interesuje mnie technologia ktora bedzie prowadzic auto za mnie de facto pokazana w filmie "Czlowiek demolka". hehe
Ale interesuje mnie jak ukaracie pirata ktory bedzie chcial jezdzic powyzej dozwolonej predkosci bo lubi i taka ma pasje.


Ok, więc twoim tokiem rozumowania. Będzie mieć specjalny tor gdzie może jeździć ile fabryka dała - ok? Jeśli będzie uczestnikiem ruchu to nie może być zagrożeniem dla innych.
Czy to trudno zrozumieć?
Tak samo, jak chcesz postrzelać - to pójdziesz sobie na strzelnice a nie na ulice miasta...

Cytat:

Przypominam ze to film z wczesnych lat `90 i nie jest istotne ze to jest film akcji ze S.Stallone i W. Snipesem ale chodzi o pokazane w tym filmie spoleczentwo i swiat w nie tak odleglej przyszlosci.
Powinienes ogladnac ten film to zobaczysz swoje teoryjki w pewnym rodzaju symulacji.


Fabuła to nie symulacja. A jeśli chcesz "symulacje" obecnego systemu i do czego doprowadzi, to pewni znajdę jakieś tytuły.

Cytat:

A podziemie bedzie gwarantuje ci to chocby dla tego ze beda ludzie ktorzy maja pasje knucia i intryg nie dla zdobycia konkretnych dobr, tylko np z sentymentu do starych czasow.Rowniez beda czly czas probowac obalic wasz "rzad" i zrobic kontrrewolucje.

Ciekaw jestem jaka mi teraz etykiety przykleisz hehe.


Ale po co? Kto i po co ma przeprowadzić kontrrewolucję?
"z sentymentu do starych czasów" czyli do czego? Do posiadania czy bycia pracownikiem najemnym za stawkę godzinowa?
Ci pierwsi nie znajdą do tego ludzi, ci drudzy nie będą musieli...
A tak naprawdę, to intrygi snuje się w konkretnym celu, bynajmniej nie dla tego by mieć przyjemność... to tylko na filmie fabularnym tak wygląda...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:41, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie rozbrajaj mnie Laughing

Taka dyskusja to nie jest dyskusja to jak kopanie sie z koniem....

Jeden tylko twoj cytat



goral_ napisał:
Ok, więc twoim tokiem rozumowania. Będzie mieć specjalny tor gdzie może jeździć ile fabryka dała - ok? Jeśli będzie uczestnikiem ruchu to nie może być zagrożeniem dla innych.
Czy to trudno zrozumieć?


Po pierwsze to twoj tok rozumowania, ja wyrazam sie jasno i precyzyjnie i nadal nie otrzymalem odpowiedzi na zadane pytanie. Za to ty mowisz ze nie bedzie takich systuacji albo skierujesz piratow na tor LOL
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:56, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukamy przyczyny problemu, a nie tłumimy jego skutki,
-kto jest piratem drogowym?
-małolat co czuje się kierowcą rajdowym, i probuje się popisać przed kimś
-psychopata, który chce kogoś zabić, albo 'tylko' poczuć adrenalinę
-policja
-ktoś 'śpieszący się', i myślący: "a może się uda, i nikogo nie potrącę, policja mnie nie zauważy"
-złodziej, przestępca

wszystkie te kategorie piratów drogowych mogą być eliminowane zanim 'zaistnieją'
-edukacja
-tory wyścigowe
-czas to nie pieniądz
-brak motywu przestępstwa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:02, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rabarbar napisał:
szukamy przyczyny problemu, a nie tłumimy jego skutki,
-kto jest piratem drogowym?
-małolat co czuje się kierowcą rajdowym, i probuje się popisać przed kimś
-psychopata, który chce kogoś zabić, albo 'tylko' poczuć adrenalinę
-policja
-ktoś 'śpieszący się', i myślący: "a może się uda, i nikogo nie potrącę, policja mnie nie zauważy"
-złodziej, przestępca

wszystkie te kategorie piratów drogowych mogą być eliminowane zanim 'zaistnieją'
-edukacja
-tory wyścigowe
-czas to nie pieniądz
-brak motywu przestępstwa



jasne
Wszyscy mysla tak samo a jak nie to im sie pomoze... Twisted Evil

Wiec moze Ty mi odpowiesz (bo widze ze gorala to zadanie przerasta) na pytanie jaka bedzie kara zakladajac ze bedzie jeden pirat hehe czy moze w ogole go nie bedziecie scigac ? Laughing
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:14, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba zalożyć, że taki człowiek będzie miał powody do buntu,
jeśli one nie będą wynikały z jego niedojrzałości psychicznej, to nie będzie on mial poparcia spolecznego, a co za tym idzie, nikt się jego zniknięciem nie zainteresuje Twisted Evil
w innym wypadku, będą osoby które będą starały mu się pomóc
jak odrzuci tą pomoc, społeczeństwo odrzuci jego Rolling Eyes [/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:20, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile widzę, że wytłumaczyć niektórym świat bez pieniądza, to jak próbować innym świat bez boga... zwyczajnie nie da rady, fanatyzm religijny jest już za daleko posunięty.
istotnie, pieniądz jest dla was bogiem; uważacie że świat bez niego nie miałby podstaw.
to smutne jak zawężone horyzonty ma tak ogromna część społeczeństwa.
wy nie myślicie nad tym jak zmienić nasz świat by wyeliminować wojny i biedę - wy szukacie wszelkich możliwych argumentów by udowodnić, że świat bez pieniądza nie mógłby istnieć, chyba że jako totalitaryzm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:33, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Bimi - wyobrazić świat bez pieniędzy to ja sobie mogę, natomiast nie mogę sobie wyobrazić jego wdrożenia wcześniej niż w okresie 100 lat, przy określonych uwarunkowaniach ekonomicznych, społecznych i politycznych. W tym właśnie jest problem, że autorzy projektu Wenus sprawiają wrażenie, jakby chcieli wdrożyć ten program jeszcze za swojego życia, a to można zrobić tylko siłowo, nagle pozbawiając ludzi pieniędzy, co nie byłoby trudne, gdyż już obecnie pieniądze w dużym stopniu mają charakter wirtualny. Pojawia się więc podejrzenie, czy projekt Wenus tak naprawdę nie jest projektem NWO, a tych dwoje pięknoduchów tylko go firmuje, usypiając czujność ludzi na realne zagrożenia, jakie niesie ze sobą globalistyczno-spiskowa rzeczywistość (np. Codex Alimentarius).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:01, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@easy, nikt tu nie mówi o żadnym wdrażaniu. to zaledwie projekt. oczywiście jak każdy kompletny projekt obejmuje on też sposób wdrożenia, ale nie sądzę by nawet sam jacque fresco wierzył we wdrożenie takiego systemu za jego życia. szczególnie, że gość ma 92 lata Smile
tak jak już pisałem; najpierw w ludziach musi się coś odmienić. oczywiście że współcześni ludzie, wychowani w systemie który od dziecka uczył ich zachłanności, konsumpcjonizmu, mody, rywalizacji i walki o karierę nie byliby w stanie zyć w takim systemie.
to tak jakby wziąć z amazońskiej dżungli tubylca który nigdy nie widział litery, dac mu mieszkanie na manhattanie i kazać pracować na wall street...
to zwyczajnie się nie uda - aby taki świat zadziałał potrzebne jest nowe pokolenie, wychowane na zupełnie innych wartościach, nieskażone uwarunkowaniami obecnego systemu.

zasadniczą kwestią z której wychodzi projekt wenus jest teza że człowiek nie rodzi się zły ani dobry, nie rodzi się mordercą ani złodziejem, policjantem ani prezydentem. to społeczeństwo, sposób i warunki w jakich dorasta czynią go tym kim się staje. to sposób w jaki zostaliśmy wychowani sprawia, że nie potraficie sobie wyobrazić świata w którym ludzie wolą się dzielić tym co mają niż walczyć o to by mieć jak najwięcej, nawet więcej niż im trzeba...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:35, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uszczęśliwiania ludzi nie można dokonywać od góry i na siłę, gdyż efekt może być odwrotny od zamierzonego. Potrzeba zmiany świata musi wyjść oddolnie. Zadajmy sobie więc pytanie, czy w dającej się przewidzieć przyszłości świadomość mas ludzkich dojrzeje do potrzeby odejścia od systemu pieniężnego? Niestety, za wyjątkiem nielicznych, tubylczych enklaw, pieniądz został ludziom zakodowany niemal genetycznie, każdy raczej myśli, jakby tu zdobyć więcej kasy, bardziej lub mniej legalnie, a nie jak odchodzić od systemu pieniężnego. Tak więc, system pieniężny, bez ingerencji z zewnątrz, mógłby trwać jeszcze przez setki lat i tu dochodzimy do absurdu, bo okazuje się, że trzeba by zrobić na siłę coś, czego nie powinno się zrobić w ten sposób.

W tej sytuacji, nie widzę możliwości ewolucyjnego wyeliminowania systemu pieniężnego w perspektywie najbliższych kilku pokoleń. To mogłoby ewentualnie mieć miejsce w przypadku globalnej katastrofy naturanej, kiedy na nowo trzeba by budować światową społeczność. Chociaż i co do tego mam wątpliwości - egoizm ludzki i chciwość przetrwają największe kataklizmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Twardyrpg




Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 88
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:38, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na moje wyobraźcie sobie cos takiego; budze sie i widze robota ktory zrobił mi sniadanie, zwykłe składa sie z jajecznicy i bułek. Jajecznica jak sama nazwa wskazuje składa sie z jajek które wczesniej "wyprodukowały" ptaki. Ich zarządcą, pracownikiem tudzież osobą która nadzoruje wylęg i produkcje jajek są inne roboty. Dokładnie wiedzą co mają robić sa tak zaprogramowane przez ludzi, którzy tak samo dostają te jajka przecież. Teraz czy było by coś nie tak gdyby technologią pracowała by za nas za darmo dawała nam za darmo jedzenie, pracowała za darmową energię. BEZ PIENIĘDZY. ludzie nie musieli by pracować by mieć pieniądze na kupno bo one są nie potrzebne. Nie musiałby gromadzić tych prezerwatyw tirami, jak Bimi mówił wcześniej, bo by ich nie potrzebował tyle bo i tak by ich nie sprzedał bo kazdy wolałby pójść i sam je dostać. Więc po co mu by było tyle? Ludzie wchodza już do umeblowanych domów, jeżdza samochodami które są za darmo, nie na paliwo. Podróżują, zwiedzają, uczą sie by wymyslać inne technologie by móc mieć cos INNEGO ZA DARMO. TO by byla ich motywacja, wymyślać cos by miec cos drugiego za darmo. Jeśli wyobrazisz sobie swiat bez pieniędzy, to myslisz jezu niczego by nie było bo nikt by nie chciał pracować. Nie bylo by tych jajek, bo kto by chciał kurnik zrobić i opiekować sie zwierzętami.Ale jesli w jego miejsce wstawi sie maszyny które są niezawodne, pobierają odnawialną energię i robią to co człowiek, ktory by chciał za swoją prace pieniądze miałby robić, inie bedą chciały zapłaty za swoją prace. Ja widze sens w tym. a Ty jestes wolny robisz to co chcesz i na wszytsko ci wystarczy. Jestes twórczy, niezależny poświęcasz się swojej pasji gdzie wczesniej na wszystko miałbys ograniczenia. Chciałeś popłynąc jachtem, teraz masz taką możliwość, masz jacht zbudowany przez maszyny, energia wiatru napedza go. Ja sobie tak to wyobrażam, jeśli człowiek ma wszystko czego zapragnie by mieć,bo wczesniej chciał pieniędze na jacht, napadł na bank i po sprawie kupił jacht, a tu ma go od razu, i nie mysli skąd ja wezme te cholerne PIENIĄDZE.

KROK 1:Na początku trzeba by było nasze wszystkie surowce przeznaczyć na budowę maszyn które by te surowce wydobywały zamiast nas.

KROK 2: Budowa maszyn do robienia maszyn do innych specjalności.

KROK 3: Jesli maszyny by wszystko robiły za nas, czlowiek nie potrzebował by pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:38, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U niektórych dyskutantów ta wizja społeczeństwa bez pieniędzy jest jakimś koszmarnym nieporozumieniem! To, że teraz pracujemy za pieniądze nie oznacza, że bez pieniędzy nie trzeba będzie pracować! To jest jakaś czysta utopia! Pracujemy nie tylko dla pieniędzy - w większości wykonujemy jakąś społecznie użyteczną pracę - wytwarzamy określone dobra i usługi, z których korzystają inni, a z kolei my korzystamy z ich towarów i usług.

Czy po zniesieniu pieniędzy nie trzeba będzie jeść, ogrzewać mieszkań, używać energii elektrycznej, korzystać z komunikacji publicznej, służby zdrowia, prowadzić szkół, utrzymywać czystości i porządku w miastach? Czy to załatwią za nas automaty? Nie sądzę (o ile nie mamy się cofnąć do jaskiń i współnot plemiennych), ale nawet jeżeli niektóre prace da się zastąpić automatami, to też ktoś je musi najpierw wyprodukować, a nawet jak już będą funkcjonować, to też ktoś musi prowadzić ich serwis i konserwację. Natomiast jaki musiałby być w tej sytuacji system motywacji połączony z przydziałem dóbr - ciążar dowodu nie spoczywa na mnie, lecz na wizjonerach.

A co ze sprawowaniem władzy - choćby na szczeblu miasta czy gminy? Będzie zupełna anarchia i mimo to wszystko jakoś tak samo będzie się załatwiać? Ludzie sami sobie będą budować elektrownie, drogi, oczyszczalnie ścieków, wywozić śmieci (gdziekolwiek?), zakładać oświetlenie uliczne i prowadzić inwestycje całego szeregu obiektów niezbędnych dla funkcjonowania społeczeństwa? Czy można w to uwierzyć, zwłaszcza w Polsce, jeżeli pomimo istnienia władzy państwowej, przez blisko 20 lat tylko burzono i sprzedawano to co było, a z nowych obiektów to powstały tylko blaszaki - hipermarkety?

Wyobraźmy sobie społeczność pszczół, które nie używają pieniędzy - czy one nie pracują? Przecież pszczoła jest właśnie symbolem pracowitości. W każdym roju jest oczywiście pewna liczba trutni, ale liczba ta jest pod kontrolą i rój utrzymuje ich tylko tyle, ile jest niezbędne do zapewnienia zdolności reprodukcyjnych populacji. Natomiast społeczność ludzka różni się od pszczół tym, że niestety trutnie są przy władzy i nie pozwolą jej sobie odebrać, obojętnie, czy będą pieniądze, czy nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:59, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
Natomiast społeczność ludzka różni się od pszczół tym, że niestety trutnie są przy władzy i nie pozwolą jej sobie odebrać, obojętnie, czy będą pieniądze, czy nie.

Właśnie nie obojętne. To właśnie przede wszystkim świat oparty na pieniądzu, na niedoborze, wymusza istnienie trutni.
Gdyby nie było niedoboru nie byłoby trutni - byliby co najwyżej ci którzy nie chcą nic robić.
I co z tego?
Zastanówcie się jaki procent ludzi już dziś nic nie robi. Bo czy prace w banku, w reklamie, w urzędzie skarbowym, albo w sklepie można nazwać pożyteczna pracą?
Oczywiście że nie - jeśli wykluczyć z równania pieniądze prace tego typu stają się zupełnie zbędne - są zbędne już dzisiaj, służą wyłącznie do obsługi przepływu pieniędzy.
Gdy do tego doliczysz miliardy ludzie którzy przymierają dziś głodem, nie dlatego że nie chcą pracować, ale dlatego, ze nie mają nic do roboty... ostatecznie okaże się, że pewnie około 10% populacji wykonuje dziś pożyteczną pracę. A wykonując ta pracę rywalizują zarazem z innymi, o pieniądze których z założenia jest za mało.
Więc ja się pytam: czy gdyby nie było pieniędzy to pracowałoby mniej niż 10% populacji?
Bo jeśli nie to i tak byłoby lepiej niż teraz, gdyż te 10% przynajmniej by ze sobą nie konkurowała tylko współpracowała. I gdyby mieli pomysł na wolną energię to by go natychmiast zrealizowali zamiast niszczyć, patentować i ukrywać, aby utrzymać swoje dochody ze sprzedaży energii w obecnej formie...

Wszyscy woleliby taki świat - zarówno pszczoły, jak i trutnie. Zarówno dzisiejsi żule, jak i ci którzy dziś rządzą... Wystarczy że przejrzą na oczy i zrozumieją, że średniowiecze się skończyło - dziś mamy technologię którą może sprawić że nie będzie niedoboru. Jedyne co jest do tego potrzebne to zupełnie nowa, rewolucyjna postawa społeczna. Nic więcej! Tylko tyle i aż tyle... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:20, 03 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
...

Wyobraźmy sobie społeczność pszczół, które nie używają pieniędzy.


a pracują

ciekawa analogia i całkiem trafna
pszczoły -debile zapierniczają bez pojęcia cały Boży dzionek za frajer
na dodatek owoce ich pracy ktoś podbiera bez ich zgody
ludzie ----- też zapierdzielają bez pojęcia całymi dniami za papierki
kto sprytniejszy podbiera owoce ich pracy i za to ma jeszcze wiecej papierków, jeśli jest bystry i dogada się z innymi bystrzakami to wykiwa na kase jeszcze wiekszą mase pracującą

ale jeśli ta masa, w odróżnieniu od pszczół mózg ludzki jest bardziej skomplikowany, będzie pracować na jakiś dziwny projekt ,nie wiadomo po co i czy się uda
to nikt na to się nie zgodzi
chyba że pod grożbą ,siłą
społeczeństwo Venus musiałoby być wybrane ,reszta zlikwidowana lub zmuszona do niewolniczej pracy ,pod przykrywką np kary za zbrodnie przeciw ludzkości
pózniej długo długo nic ,kupka gnoju , cudaczna energia osobliwa ,roboty pracujące za ludzi i oaza z wybrańcami

recesje skończy wojna
wojna wdroży nowe technologie
jak zwykle zostaną najsprytniejsi
i tyle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17   » 
Strona 4 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Projekt Venus
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile