W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Przygotowania do napaści na Iran   
Podobne tematy
Mamy dowody, że USA i Izrael wspierają terroryzm 10
Iran wkrótce da jakiś pretekst...42bez ocen
Iran przechwycił RQ-170 Sentinel 38
Pokaz wszystkie podobne tematy (17)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
77 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Odsłon: 165081
Strona:  «   1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 45, 46, 47   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 29 Cze '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, Panie i Panowie, w pierdolni toczy się zażarta dyskusja odnośnie pewnego irańskiego drona , obie strony mają swoje racje , Azyren powołuje się nawet na Hitlera i Stalina , meandry polityki wielkoświatowej, a w porywach także na Pana Podleckiego, @głos_prawdy stara się trzymać przeciwnika na odległość, unikając narożnika ... .. Szkoda, by ta potyczka nie została utrwalona:

głos_prawdy napisał:
co ty kretynie wypisujesz to sie normalnie w pale nie mieści

Cytat:
fakt że Trump w ostatniej chwili powstrzymał się od inwazji, dowodzi nie tego że prezentuje on dobrą wole i rzekoma troskę o straty w ludziach (ktoś temu pajacowi z grzywką jeszcze wierzy? Rolling Eyes ), ale że w Waszyngtonie i Jerozolimie są mocno zaskoczeni technologią Iranu
uhmmm, czyli w momencie wysyłania samolotów do ataku nic jeszcze nie wiedziano w "białym domu" o irańskiej technologii, no ale kiedy samoloty były już w powietrzu ktoś uprzedził Trumpa o potędze Iranu i ten (zaskoczony) powstrzymał się od inwazji...



(czy ktoś imbecylizmu Azyrena jeszcze nie widzi?)


Azyren napisał:
Jesteś żałosny chemicloo Rolling Eyes

1 Ja wiem że ty w oficjalną naukę nie wierzysz, tyko w wahadełka i zwierciadełka kozyriewa, ale język starożytnych Egipcjan udało się rozszyfrować. W zasadzie to łamanie języków wymarłych jest dosyć "proste" jeśli się ma odpowiednią próbkę tego języka, i polega to na tej samej zasadzie co np. łamanie szyfrów w kryptoanalizie (nauka o łamaniu zaszyfrowanych wiadomości), np. przy zastosowaniu metody podstawieniowej.

2. debilu, masz w tekście napisane że po zestrzeleniu najnowocześniejszego drona, ominięciu ich systemu przeciwrakietowego i skutecznej obronie cybernetycznej amerykanie dostali wystarczająco dobitny sygnał, że Iran to nie jakiś tam Afganistan. Możliwe że pewne informacje mieli już wcześniej i na podjęcie decyzji o przerwaniu działań wojennych w ostatniej chwili zaważyły pewne niefortunne wydarzenia Ale tobie debilu zależy tylko na tym żeby sie przyczepić? Myślisz pajacu że nikt tego nie widzi, że atakujesz tylko po to żeby zaatakować w odpowiedzi na to, że wyśmiałem twoją durnotę z amulecikami i pierdoleniem Podleckiego? Obrona poprzez atak. Myślisz debilu, jełopie skończony. że tego nie widać, że się na siłę przyczepiasz? Rolling Eyes

Żałosny pajac Very Happy



głos_prawdy napisał:
1. uhmmm , wierz sobie dalej w te bajeczki o faraonach .. oraz o tym jak udało się rozszyfrować obrazkowe hieroglify, i że teraz znamy imiona jakichś starożytnych faraonów i co one oznaczały... Jakiś ty jest głąb bez wyobraźni to się w pale nie mieści,

2.
Cytat:
2. debilu, masz w tekście napisane że po zestrzeleniu najnowocześniejszego drona, ominięciu ich systemu przeciwrakietowego i skutecznej obronie cybernetycznej amerykanie dostali wystarczająco dobitny sygnał, że Iran to nie jakiś tam Afganistan. Możliwe że pewne informacje mieli już wcześniej i na podjęcie decyzji o przerwaniu działań wojennych w ostatniej chwili zaważyły pewne niefortunne wydarzenia Ale tobie debilu zależy tylko na tym żeby sie przyczepić? Myślisz pajacu że nikt tego nie widzi, że atakujesz tylko po to żeby zaatakować w odpowiedzi na to, że wyśmiałem twoją durnotę z amulecikami i pierdoleniem Podleckiego? Obrona poprzez atak. Myślisz debilu, jełopie skończony. że tego nie widać, że się na siłę przyczepiasz?
o czym ty kurwa do mnie pierdolisz debilu? najpierw piszesz o Trumpie , teraz o dronie zestrzelonym pięć lat temu ... Confused Shocked miesza ci sie kurwa we łbie z tego wodogłowia.

Cytat:
fakt że Trump w ostatniej chwili powstrzymał się od inwazji, dowodzi nie tego że prezentuje on dobrą wole i rzekoma troskę o straty w ludziach (ktoś temu pajacowi z grzywką jeszcze wierzy? Rolling Eyes ), ale że w Waszyngtonie i Jerozolimie są mocno zaskoczeni technologią Iranu

uhmmm, czyli w momencie wysyłania samolotów do ataku nic jeszcze nie wiedziano w "białym domu" o irańskiej technologii, no ale kiedy samoloty były już w powietrzu ktoś uprzedził Trumpa o potędze Iranu i ten (zaskoczony) powstrzymał się od inwazji...


czego kurwa nie rozumiesz ? Do swoich własnych słów się odnieś pajacu a nie mi tu jakieś drony mieszasz.. Długo myślałeś ale kuźwa gówno wymyśliłeś , jak zwykle. Swojego niedojebania mózgowego już niestety nie przykryjesz, choćbyś się zesrał na miękko.


głos_prawdy napisał:
Przecież z sam napisałeś wyraźnie, że TRUMP przerwał inwazję kiedy się dowiedział o technologi irańskiej... No to gratulacje, bardzo szybko ta informacja o zestrzeleniu amerykańskiego drona dotarła do trumpa, "W ostatniej chwili" można powiedzieć...

kurde co za skończony osioł, daję słowo
głos_prawdy napisał:
Cytat:
Ale tobie debilu zależy tylko na tym żeby sie przyczepić?
sory, no już tak mam że wkurwia mnie kretynizm i niedojebanie mózgowe i wytykam takie pierdolenie jak te twoje powyżej... Do mnie masz qrwa pretensje za swoje niedojebanie mózgowe?! Tobie szmaciarzu założyłbym chomąto i kazał w cyrku pokazywać bo jesteś wyrzutem bezdennej głupoty na intelekcie zdrowego narodu. Rolling Eyes Pierdolisz co ci ślina na język przyniesie, bez najmiejszej autorefleksji. Shocked A nie sory ty nie potrafisz się zastanowić nad sensem tego co piszesz. Co ty kuźwa robisz na tym forum? Szoruj na zdrowopierdolniecimlotkiem.pl .


Azyren napisał:
Sprawdź sobie majtki @chemicloo, bo chyba się zesrałeś z tego podniecenia. To że ty pajacu nie rozumiesz że polityka nie jest zero-jedynkowa i że pewne informacje można już posiadać od wielu lat, domniemywać czegoś, ciągle weryfikować i mimo to wciąż mieć problem z podjęciem decyzji na podstawie tych informacji, to już jest problem twojego zjebania umysłowego. Hitler mógł podejrzewać przed inwazją że ZSRR będzie mieć 50 tyś czołgów i ich [Niemców] dosłownie rozjadą tymi czołgami, ale zweryfikować to mógł jedynie poprzez atak, mógł w ostatniej chwili odpuścić, ale i mógł zaryzykować że te 50 tyś czołgów to ściema, albo że mają niska wartość bojowa i mimo przewagi liczebnej ruskie padną po roku. Dokładnie w takiej samej sytuacji był Trump jak Hitler u progu operacji Barbarossa, tyle tylko że ten pierwszy ostatecznie zdecydował sie nie ryzykować, a ten drugi owszem, i przegrał. Nie wiem jak mam ci tępy jełopie to bardziej obrazowo wyjaśnić. Zresztą po chuj wyjaśniam, ciebie to nie interesuje tylko starasz się bronić poprzez atak, czepiasz się na siłę.

Co za idiota, on jest na serio jakiś upośledzony umysłowo. Ciebie to chyba za dzieciaka @chemicloo po głowie bili, i to musieli nieźle napierdalac po tym baniaku Laughing

Szkoda czasu, to moja ostatnia odp w tym temacie. Wiem co próbujesz zrobić, chcesz zmienić temat i odwrócić uwagę od swojego własnego zjebania umysłowego. Obrona poprzez atak, to takie typowe dla ciebie chemik.


głos_prawdy napisał:
ale co ty mi teraz pierdolisz o jakimś hitlerze i stalinie.. Ty sie do swojego niedojebania umysłowego odnieś ..
a nie sory , przecież nie ma tu nic do dodania ani obrony.. Laughing Jedyne co możesz zrobić to sie zesrać ...no i właśnie to zrobiłeś.. Shocked Confused pukel puker


głos_prawdy napisał:
Cytat:
Trump jak Hitler u progu operacji Barbarossa, tyle tylko że ten pierwszy ostatecznie zdecydował sie nie ryzykować, a ten drugi owszem, i przegrał.
Laughing Laughing

tak, tak, już wiemy.. już nam wyjaśniłeś przecież,,, w ostatniej chwili dotarły do Trumpa informacje o zestrzeleniu amerykańskiego drona , taaka technika... no i Trump sie wystraszył... A mao brakowao Laughing



Azyren napisał:


Patrzcie jak łatwo można sprawdzić że jesteśmy na statku kosmicznym... Bo się kurwa wahadełko rusza Laughing Laughing Laughing

Weź się @chemicloo jełopie bezdenny pierdolnij w łeb jakąś patelnią, bo ja bym juz dawno na twoi m miejscu zapadł się pod ziemię z zażenowania. Żebyś się chociaż z twarzą wycofał z tego początkowego zachwytu nad Podelckim, ale ty idziesz w zaparte i chuj jeden wie czy ty na prawde w to wierzysz, czy uważasz że na wycofanie się jest już za późno i wstyd ci się przyznać do błędu? Rolling Eyes

Że ty jełopie ani odrobinki zażenowania nie czujesz, ani odrobinki jakiejś krytycznej refleksji, to ja kurwa nie wiem Rolling Eyes

Skończ już może z tym bretharianizmem, bo widać jak na dłoni że ci brakuje składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania mózgu Rolling Eyes


Azyren napisał:
Założę się że @chemicloo teraz będzie skrupulatnie analizował każdy mój pojedynczy post, który napiszę i szukał, i naciągał, reinterpretował i dopowiadała, jeśli nic nie znajdzie, cokolwiek żeby się tylko do mnie przyczepić. Zobaczycie że tak będzie. On mi nie daruje, że sobie z niego zażartowałem, on przetrzepie teraz całe forum z wszystkich moich postów z ostatniego miesiąca i będzie węszył gdzie by tu zaatakować Rolling Eyes

Ten jełop jest bardzo przewidywalny Cool



Ocenę techniki oraz używanych chwytów pozostawiam PAństwu do samodzielnych przemyśleń. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
good why




Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 537
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 29 Cze '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Loluś zapomniałeś jeszcze Let's get ready to rumbleeeeeeee Very Happy

_________________
"Uwielbiam good why'a" - chemicloo
"Aj waj, wypunktował mnie. Lecę po ratunek do gei" - chemicloo vel WZBszambo alias szeklan itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8568
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:11, 11 Lip '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wielka Brytania potwierdziła incydent z kutrami Iranu i brytyjskim tankowcem w Cieśninie Ormuz. Kutry należące prawdopodobnie do Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej próbowały zatrzymać brytyjski tankowiec.

Trzy irańskie kutry próbowały zatrzymać brytyjski tankowiec naftowy w Cieśninie Ormuz – poinformowało Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii.
Jak przekazuje LBC, eskortujący go okręt HMS Montrose ostrzegł irańskie jednostki, które zaniechały swoich działań.
https://pl.sputniknews.com/swiat/2019071.....-brytanii/


Tak więc mamy tankowiec , trzy Irańskie "kutry" i brytyjską fregatę typu Duke . I teraz trzeba zadać sobie pytanie co tak naprawdę chciały osiągnąć irańskie Kutry ?
Myślę ze po prostu chcieli by Brytole się nieco spocili na jajach za to że są tak usłużni amerykanom i żeby pamiętali że "jakby co" , to też po mordzie dostać mogą , gdyż Iran to nie panienka do bicia .

Ciekawe jest też to że brytyjski tankowiec płyną pod eskortą okrętu Royal Navy , a ten japoński tankowiec co zaatakowały go "nieznane", bliżej nieokreślone siły , nie miał żadnej ochrony .
Znaczy się brytole się boją , tylko nie wiem czy na pewno boją się Iranu czy może jakiejś prowokacji Mossadu w której odgrywaliby rolę ofiary . W sumie to pewnie boją się i jednych i drugich . Japończycy się nie bali i zobaczcie jak to się dla nich skończyło Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cez




Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 141
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:58, 19 Lip '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://prostozmostu.pl/z-ostatniej-chwi.....zaiaV1KXdY



Cytat:
Irańska Straż Rewolucyjna twierdzi, że zdobyła brytyjski tankowiec Stena Impero, który nagle skręcił z kursu i skierował się na wody Iranu.

Wydano oświadczenie, w którym stwierdzono, że „zbliżył się do nich niezidentyfikowany mały statek i helikopter podczas tranzytu przez Cieśninę Ormuz, podczas gdy statek był na wodach międzynarodowych”.

Brytyjskie ministerstwo obrony powiedziało, że pilnie przygląda się temu, co stało się ze Steną Impero, statkiem pod banderą brytyjską o pojemności 30 000 ton, który zmierzał do Arabii Saudyjskiej, gdy nagle opuścił międzynarodowe szlaki morskie przez cieśninę Ormuz i pokazały dane śledzenia kieruje się na północ w kierunku irańskiej wyspy Qeshm, gdzie irańska gwardia rewolucyjna ma znaczną bazę.

Rząd brytyjski dodał, że „poszukuje wyjaśnień” dotyczących zaistniałej sytuacji.

O przejęciu brytyjskiego tankowca poinformowała Press TV. Na pokładzie znajduje się 23 członków załogi.

Przejęcie brytyjskiego tankowca jest odwetem za decyzję Brytyjczyków, którzy przejęli irański Grace I w pobliżu Gibraltaru w związku z podejrzeniami o próbę naruszenia sankcji UE nałożonych na Syrię. Iran zażądał uwolnienia jednostki. Zagroził, że jeśli Brytyjczycy nie oddadzą tankowca, to oni w odwecie przejmą brytyjski tankowiec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:41, 20 Lip '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczyna się Confused
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8568
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:41, 20 Lip '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cały czas się "coś" zaczyna , jak na razie mamy "oko za oko" . Z tym że żyjemy w takim świecie że nawet jak kilkadziesiąt rakiet ( patrz Syria ) from USA spadnie to jeszcze nie musi być wojny . Ale Iran to nie Syria , o czym yankeskie kurwie wiedzą i dlatego wpierdolili angoli na minę wciągając ich w przepychanki z Iranem .
Może to GB ma wziąć na siebie odpowiedzialność za "rozpoczęcie" konfliktu , co by nie było że USA pierwszy jest do "ratowania" świata Wink .

Ostatnim razem jakiś Brytyjski tankowiec płyną pod eskortą jakiegoś okrętu brytyjskiej marynarki , a ten nie płyną pod ochroną , tym bardziej że w czwartek ( dwa dni temu ) , Irańczycy zatrzymali jakiś tankowiec pod flagą Panamy ale wciąż nie wiadomo do kogo należy . Czyli mieli parcie by zatrzymać jakiś "wrogi" tankowiec . W piątek im się udało .
Być może jest to celowe działanie angoli które sprowokuje z kolei ich i ich sojuszników ( USA ) do podjęcia odpowiednich kroków . I będą się tak napinać , aż któremuś żyłka pęknie i dostanie wylewu Wink .
Każdy pretekst dobry .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8568
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 09:09, 20 Lip '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tych okolicznościach "przyrody" , jest to ciekawa wypowiedź .

Cytat:
Szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif oświadczył, że nie wie, w jaki sposób Rosja zareaguje na konflikt USA i Iranu, jeśli do niego dojdzie.

Na pytanie dziennikarza, jakie działania podejmie Rosja wobec Iranu, jeśli wybuchnie wojna, Zarif oświadczył, że „jest to trudne do przewidzenia”.

Zapewnił on przy tym, że wojna jest tym, czego „trzeba nam wszystkim unikać”, jednak Iran nie może „uciec” ze swojego własnego regionu.

„Uważamy Rosję za ważnego partnera i ważnego sąsiada. Nie jesteśmy związani sojuszem wojskowym z Rosją, ale utrzymujemy dobre relacje” - powiedział Zarif w wywiadzie dla National Interest. Szef irańskiej dyplomacji zauważył, że Iran nie buduje polityki zagranicznej, „kierując się czyjąś ewentualną pomocą”, mając na myśli Rosję. Według jego słów Iran „nauczył się polegać na własnych siłach”.
https://pl.sputniknews.com/swiat/2019072.....rif-wojna/

Tak naprawdę powiedział ; wiem , ale nie powiem . W końcu w czerwcu na szczycie G20 Trump i Putin o czymś rozmawiali . Widać , że każdy chce zobaczyć jakie ma karty Rosja . Tak więc , czy się Putin z Trumpem ustawił to się okaże . Bo wiecie co mogłoby się stać . Jak tam zaczną się napierdalać to z Syrii "różne takie siły" ruszą na Izrael ( i nie tylko z Syrii ) , a w Syrii ruskie stacjonują , więc co niby , zachowają neutralność kiedy Żydki z przyjemnością poślą im parę rakiet . Czy zawiną mandżur tuż przed zadymą . Na moje oko , wycofanie wojsk Federacji Rosyjskiej z Syrii będzie oznaczało że sprzedali Iran .
Z drugiej zaś strony , Rosji nie jest na rękę rosnąca siła jankesów w tamtym rejonie , gdyż Iran to dla Rosji dobry partner handlowy , dający jakąś przeciwwagę w rejonie jankeskiej dominacji .



PS. A to co się tak ostatnio zaczęło odpierdalać w Gruzji z byle pierdoły , to myślicie kto i czemu właśnie teraz , ruskim , takie manewry , pod nosem Wink .
Na miejscu ruskich wysłał bym w chuj pomocy gospodarczej dla Wenezueli , przy okazji ochranianą przez brygadę powietrznodesantową w liczbie 3500 ludzi , kilka śmigłowców , kilka zestawów S-400 , trochę transporterów , bo chodzi o mobilność i jakieś czołgi , nie za nowe starczy T-72 , a i oddział Smiersz Wink .
Wisienką na torcie mógłby być jakiś krążownik rakietowy .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:09, 16 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co się stało z amerykańskim i rakietami Patriot w Arabii Saudyjskiej?
Ani jedna nie zestrzeliła dronów, które zaatakowany rafinerię.
USA oskarża Iran, Iran twierdzi, że to "ohydne kłamstwa" bo atak przeprowadzili rebelianci z Jemenu, którzy to zapowiadali.
Iran ostrzega USA, że jest gotowy na ewentualny atak ze strony USA.
Jak to powiedziano Irańskiej TV, w zasięgu rakiet Irańskich (2000 km) są dwie bazy wojskowe USA w Arabii Saudyjskiej i w Katarze, oraz lotniskowiec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8568
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:46, 16 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

USA oskarża Iran, Iran twierdzi, że to "ohydne kłamstwa" bo atak przeprowadzili rebelianci z Jemenu, którzy to zapowiadali.
Iran ostrzega USA, że jest gotowy na ewentualny atak ze strony USA.
Jak to powiedziano Irańskiej TV, w zasięgu rakiet Irańskich (2000 km) są dwie bazy wojskowe USA w Arabii Saudyjskiej i w Katarze, oraz lotniskowiec.


Trudno Saudom się przyznać że to Jemeńczycy stoją za atakami na Rafinerię a przy okazji : Za wszystkim stoją Irańczycy Smile .

A ja się pytam co z tym wywiadem , czyżby amerykanie nie pomagali Saudom . Gdzie te satelity USA tropiące samochody na pustyni a nie mogące zlokalizować bazy dronów , a może to tylko taki holywoodzki trik Wink .

Jemeńczycy sobie coraz śmielej poczynają kiedy Saudowie zatrzymali się na bombardowaniu szpitali i autobusów szkolnych . Ten atak na Rafinerię boli jak strzał w wątrobę ( kasa misiu kasa Smile ) .

Cytat:
AL-HOUTHI GRATULUJE OPERACJI DRONÓW ARMII JEMEŃSKIEJ PRZECIWKO SAUDI ARAMCO



https://www.yemenpress.org/yemen/al-hout.....di-aramco/
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:24, 16 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
goral_ napisał:

USA oskarża Iran, Iran twierdzi, że to "ohydne kłamstwa" bo atak przeprowadzili rebelianci z Jemenu, którzy to zapowiadali.
Iran ostrzega USA, że jest gotowy na ewentualny atak ze strony USA.
Jak to powiedziano Irańskiej TV, w zasięgu rakiet Irańskich (2000 km) są dwie bazy wojskowe USA w Arabii Saudyjskiej i w Katarze, oraz lotniskowiec.


Trudno Saudom się przyznać że to Jemeńczycy stoją za atakami na Rafinerię a przy okazji : Za wszystkim stoją Irańczycy Smile .


Jemen to nie Iran... Tak jak Syria to nie Rosja.

Cytat:

A ja się pytam co z tym wywiadem , czyżby amerykanie nie pomagali Saudom . Gdzie te satelity USA tropiące samochody na pustyni a nie mogące zlokalizować bazy dronów , a może to tylko taki holywoodzki trik Wink .


Film fabularny, to bajka dla dorosłych Wink
Jeśli ktoś wierzy w Supermana czy w Hul'ka to nic nie poradzisz.
Satelity "szpiegowskie" to satelity o bardzo krótkim życiu, bo są na bardzo niskich orbitach, optyki nie oszukasz. Takie satelity wysyła się na konkretne cele i konkretne wydarzenia. Np. informacja od lokalnego wywiadu, o jakiś ruchach wojsk.
Wszystko inne, że satelity śledzą samochody itp, to Superman.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8568
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:04, 16 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Ordel napisał:
goral_ napisał:

USA oskarża Iran, Iran twierdzi, że to "ohydne kłamstwa" bo atak przeprowadzili rebelianci z Jemenu, którzy to zapowiadali.
Iran ostrzega USA, że jest gotowy na ewentualny atak ze strony USA.
Jak to powiedziano Irańskiej TV, w zasięgu rakiet Irańskich (2000 km) są dwie bazy wojskowe USA w Arabii Saudyjskiej i w Katarze, oraz lotniskowiec.


Trudno Saudom się przyznać że to Jemeńczycy stoją za atakami na Rafinerię a przy okazji : Za wszystkim stoją Irańczycy Smile .


Jemen to nie Iran... Tak jak Syria to nie Rosja.



Nie wątpię , z tym że Iran realizuje swoje interesy w Jemenie jak Rosja swoje w Syrii .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripsonar




Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 245
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 00:32, 17 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Atak na największe rafinerie w Arabii Saudyjskiej, punktem zapalnym w regionie?
https://ripsonar.wordpress.com/2019/09/1.....-regionie/

    Zniszczenia
    15.09.2019 – Już jest wiadomo, że szkody są bardzo duże. Ataki zmniejszą wydobycie królestwa o 5,7 miliona baryłek dziennie, zgodnie z oświadczeniem państwowego koncernu naftowego Saudi Aramco, czyli o ponad 5% globalnej podaży ropy, niwelując ponad 50% wydobycia Królestwa. Jeżeli jednak weźmiemy informacje z Wall Street Journal, to się okaże, że nawet 50% jest mocno zaniżone, bo…

    Khurais produkuje około 1,5 miliona baryłek dziennie, a Abqaiq, największy na świecie zakład stabilizacji ropy naftowej, przetwarza siedem milionów baryłek ropy saudyjskiej dziennie, przekształcając ropę w określone gatunki, takie jak Arabian Extra Light.

    Saudyjskie źródło powiedziało Reuterowi, że szkody wyrządzone obiektom naftowym podczas ostatnich ataków dronów są tak ogromne, że nie jest jasne, kiedy wydobycie ropy w kraju może powrócić do normy. Jeśli Aramco nie będzie w stanie się podnieść, świat może stawić czoła niedoborowi produkcji wynoszącemu nawet 150 milionów baryłek miesięcznie, powodując gwałtowny wzrost cen ropy na trzy cyfry, jednocześnie zwiększając napięcia na Bliskim Wschodzie.

    The Wall Street Journal donosi o zniszczeniach:

    W ataku (AS) straciły 5,7 miliona baryłek dziennej produkcji, jednak urzędnicy powiedzieli, że nadal wierzą, że mogą ją w pełni zastąpić w najbliższych dniach. Wymagałoby to skorzystania z zapasów ropy naftowej i wykorzystania innych urządzeń do jej przetwarzania.

    (…)
    „(Zniszczenia) są zdecydowanie większe niż się spodziewaliśmy we wczesnych godzinach po ataku, ale upewniamy się, że rynek nie doświadczy niedoborów, dopóki nie wrócimy do normy” – powiedział urzędnik z Arabii Saudyjskiej.
    (…)

    Nawet jeśli saudyjskim urzędnikom udało się przywrócić całość lub większość utraconej produkcji, atak pokazuje nową wrażliwość na linie zaopatrzenia w zatoce bogatej w ropę. Tankowce np. płacą znacznie wyższe składki ubezpieczeniowe, podczas gdy stawki żeglugi gwałtownie wzrosły w regionie po serii ataków morskich na statki obciążone ropą, za które USA obwiniały Iran. [Patrz: Incydent w Fujairah. USA zwiększa ryzyko wojny z Iranem. oraz Ataki na tankowce w Zatoce Omańskiej]

    Zdjęcia Abqaiq po ataku Huti.


    Wg nowych informacji sobotni atak w Abqaiq uderzył w jej obiekty stabilizacyjne. Co to oznacza?

    Proces stabilizacji jest formą częściowej destylacji, która słodzi „kwaśną” ropę naftową (usuwa siarkowodór) i zmniejsza prężność pary, dzięki czemu ropa naftowa jest bezpieczna do transportu w cysternach. Stabilizatory maksymalizują produkcję cennych płynów węglowodorowych, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo płynów podczas przechowywania i transportu, a także zmniejszają emisję lotnych węglowodorów do atmosfery. Instalacje stabilizujące stosuje się w celu zmniejszenia lotności przechowywanej ropy naftowej i kondensatu.



    Zdjęcia pokazują około 17 punktów po uderzeniach. Na drugim, bardziej szczegółowym zdjęciu widać samochody, które pokazują gigantyczną wielkość tego miejsca. Cele zostały starannie wybrane. Co najmniej 11 z nich było zbiornikami w kształcie jaja o średnicy około 30 metrów (100 stóp). Są to prawdopodobnie zbiorniki na sprężony (upłynniony) gaz, które odbierają parę kondensatu z procesu stabilizacji. Wszystkie mają teraz całkiem czyste dziury w swoich górnych skorupach. (…) Zlikwidowanie jednego specjalnego typu łańcucha produkcji – które osiągnięto – spowodowało jego przerywanie.

    Dwa obszary przetwarzania zostały trafione i wykazują duże obrażenia, zaś ich sprzęt kontrolny został prawdopodobnie całkowicie zniszczony :

    Firma konsultingowa Rapidan Energy Group powiedziała, że ​​zdjęcia obiektu Abqaiq po ataku wykazały, że około pięciu jego wież stabilizacyjnych wyglądało na zniszczone, a odbudowa zajmie miesiące – coś, co może ograniczyć produkcję na dłuższy okres.(…) „Jednak Saudi Aramco utrzymuje pewną nadwyżkę w systemie, aby utrzymać produkcję podczas konserwacji”, dodał Rapidan, co oznacza, że ​​operacje mogą wrócić do poziomów sprzed ataku.

    Celowanie w ten sposób i w te, dokładne miejsca przeprowadzono ze szczegółową znajomością procesu przetwarzania ropy i jej zależności. Strzałka północy na tych zdjęciach wskazuje w lewo. Widoczne cienie potwierdzają ten kierunek. Otwory w zbiornikach znajdują się więc po zachodniej stronie, co wskazuje, że zostali trafieni z zachodu. A trafienia były niezwykle precyzyjne. Jemeńskie siły zbrojne twierdziły, że zaatakowały obiekt 10 dronami ( lub pociskami manewrującymi ). Ale trafienia w te nie zazębiają się z wspomnianymi informacjami. W sumie 17 trafień z tak precyzyjnym celowaniem pozwala założyć (wg administratora Moon of Alabama), że były to jakieś drony lub pociski z kontrolą man in the loop MITL (tj. sterowane przez człowieka). Być może zostały wystrzelone z terytorium samej już Arabii Saudyjskiej.

    USA i Izrael są w stanie popełnić takie ataki. Prawdopodobnie Iran też. Jemen nie wydaje się mieć takiej zdolności bez czerpania dużego wsparcia z innych źródeł. Planowanie tej operacji musiało zająć miesiące.

    Producent BBC z Bliskiego Wschodu zauważa:

    Riam Dalati @Dalatrm – 22:44 UTC · 15 września 2019
    17 punktów uderzenia. Nie wykryto / nie przechwycono żadnych dronów ani pocisków. Saudyjczycy i Amerykanie wciąż nie wiedzą, skąd został przeprowadzony atak. KSA poważnie musi kupić gdzie indziej i wymienić Patrioty lub wzmocnić go bronią przeciwlotniczą obsługiwane przez radar, taki jak Oerlikon. Źródło zaznajomione z sytuacją Aramco powiedziały nam dzisiaj, że był to „atak roju”, mieszanka ok. 20 dronów i pocisków, z których co najmniej połowa była dronami „samobójczymi”. USA i KSA powiedzieli, że są „pewni”, iż atak został rozpoczęty z Iraku, ale „wciąż brakuje potwierdzeń (dowodów)” Są również „dość pewni”, że IRGC stoi za tą operacją, ponieważ chociaż użyte pociski były identyczne z pociskami #Huti, kontrola szczątków znalezionych na pustyni ujawniła „kilka nowych aktualizacji” i „ wyraźnie lepsze wykonanie ”

    Drony z Jemenu, czy pociski manewrujące, ale skąd?

    Drony nie mogły być jedyną przyczyną tego incydentu jak już ustaliliśmy. Szczątki znalezione na ziemi w Arabii Saudyjskiej wydają się pochodzić albo z radzieckiego pocisku manewrującego KH-55 lub z Soumar irańskiej kopii tego projektu .


    Huti pokazali pociski manewrujące, prawdopodobnie z Iranu, o podobnej konstrukcji (patrz poniżej),


    Nowe drony i pociski zaprezentowane w lipcu 2019 r. przez siły zbrojne Jemenu sprzymierzone z Huti

    Po sierpniowym ataku na saudyjskie instalacje naftowe pojawiły się zarzuty, że przynajmniej niektóre ataki miały miejsce z Iraku. Iran został oskarżony o udział w tym ataku. Chociaż wydaje się to mało prawdopodobne, nie jest to niemożliwe. Sierpniowy atak był atakiem wymierzonym przeciwko wojnie saudyjskiej przeciwko Jemenowi. Jak pisaliśmy w tym czasie :

    Arabia Saudyjska ostatecznie przegrała wojnę z Jemenem. Nie ma obrony przed nową bronią, którą nabyli Huti w Jemenie. Ta broń zagraża ekonomicznym liniom życia Saudyjczyków.

    O tym incydencie pisałem tu: Atak dalekiego zasięgu na saudyjskie pole naftowe zbliży koniec wojny w Jemenie?

    Zasięg możliwości dronów Huti. Tak, drony Huti mają zasięg do 1500 km!, o czym informuje sprawozdanie ONZ! Ale co znamienne:

    „Bunt Huti działa poprzez starannie opracowane plany i genialne ruchy na szachownicy. Opierają się na sojuszach, zarówno tajnych, jak i widocznych. Strategia Huti opiera się na dokładnej wiedzy lokalnych plemion i powszechnej obecności społecznej na ich obszarach; założyli ciasną sieć punktów kontrolnych i patrolują w wioskach podczas operacji, które lokalne źródła opisują jako operacje Huti, aby poczuć puls plemienia. ”
    (…)
    Chociaż Ansar Allah (Huti) przejął kontrolę nad niektórymi zdolnymi jemeńskimi inżynierami od 2014 r., płynna absorpcja nowych systemów rakietowych przez Huti sugeruje, że szkolenie i pomoc techniczna Iranu wsparły kampanię rakietową. Po pierwsze, nie było widocznej krzywej uczenia się, która sugerowałaby eksperymentalne rozmieszczenie całkowicie nowych rakiet i pocisków. Po drugie Ansar Allah nie polegał na Grupie Baterii Rakietowych z czasów Saleha w zakresie operacji rakietowych i szybko opracował niezależne zdolności do wystrzeliwania pocisków.”

    Czy posiadamy dodatkowy trop, który mógłby wskazywać, że uderzenie mogło (przynajmniej częściowo) pochodzić od strony Iraku lub Iranu?

    Jak zauważa strona Moon of Alabama zeszłej nocy rybacy z Kuwejtu zarejestrowali hałas pocisku manewrującego (cruise missile) lub jakiegoś załogowego lub bezzałogowego samolotu lecącego z Iraku + Wideo zrobione w pobliżu miejscowości Hafar Al Batin w Arabii Saudyjskiej, 75 km od Iraku w noc ataku na tereny naftowe. Kuwejt informuje, że kilka dronów naruszyło przestrzeń powietrzną Kuwejtu).

    Również analiza szkód w Abqaiq pokazuje, że uderzenie od strony Iraku jest prawdopodobne co zachodnie media zaczynają mocno popularyzować. Od strony Iranu byłoby to po prostu bezsensowne, patrząc na a) bycie na celowniku do szukanie pretekstu do wojny przez USA (a patrząc na prowokacje z tankowcami, Iran jest bardzo opanowany w tym względzie) b) posiadanie systemu obrony przeciwlotniczej zabezpieczający ten kierunek uderzenia.

    Mało tego, aby nam było łatwiej uwierzyć – nam społeczności międzynarodowej (bez żadnych dowodów) o winie Iranu w tym ataku jak widać prowadzono kampanię wyprzedzającą! Abqaiq został opisany przez CSIS (WIDEO)* (zaledwie tj.10.09.2019 – czyli 4 dni przed atakiem jako potencjalny cel Iranu do znacznego zniszczenia (infrastruktury) ropy w Arabii Saudyjskiej!



    * CSIS jest czołowym ośrodkiem analitycznym na świecie w dziedzinie obrony i bezpieczeństwa narodowego.

    Osobiście w przypadki nie wierzę, szczególnie w geopolityce, tyle że taki materiał wskazuje albo o prowokacji (wybaczcie, musiałem) albo USA musiała wiedzieć o przeprowadzanym ataku – stąd nie zareagowała amerykańska obrona zainstalowana na wybrzeżu, (gdyż byłby to idealny pretekst do zaatakowania wreszcie Iranu) Nie wiem chwilowo, co o tym myśleć…

    Aktualizacja; Bahrajn znajduje się 50 kilometrów od miejsca, w które uderzyły drony, a to oznacza, że ​​zrobiono to pod samym nosem Stanów Zjednoczonych .

    Bliskość Bahrajnu, około 50 km. od dotkniętych obszarów prowadzi do poważnych pytań o to, w jaki sposób drony przeniknęły głęboko w saudyjską przestrzeń powietrzną i uderzyły w strategiczne obiekty w Abqaiq i Khurais. Piąta Flota Stanów Zjednoczonych ma siedzibę w Bahrajnie, a Ameryka ma bazy lotnicze i inne obiekty wzdłuż Zatoki Perskiej od Kuwejtu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich chronione przez swoją obronę powietrzną. Mają także radar, który może wykrywać zagrożenia o zasięgu ponad 150 km. co powinno umożliwić wykrycie dronów. Jednak ataki dronów o 4 nad ranem nie wywołały reakcji USA ani alarmu.

    Ale jest też i inny trop mogący wyjaśnić irakijskie z kolei podejrzenie.

    Rzecznik sił zbrojnych Huti przejął odpowiedzialność za dzisiejszy atak:

    Ta operacja jest jedną z największych operacji przeprowadzonych przez nasze siły w głębi Arabii Saudyjskiej i przyszła po dokładnej operacji wywiadowczej oraz wcześniejszym monitorowaniu i współpracy honorowych i wolnych ludzi w Królestwie .

    Twierdzenie o współpracy ludzi w samej Arabii Saudyjskiej sprawi, że władcy saudyjscy będą jeszcze bardziej paranoiczni niż zwykle. Mogło być hipotetycznie więc i tak, że drony zostały wystrzelone z Arabii Saudyjskiej i że ich punkt startu znajdował się znacznie bliżej celu niż zakładano. Np. na tym filmie słychać strzały z (broni) automatycznej. I choć prawdopodobnie były to próby zlikwidowania dronów przez strażników, biorąc pod uwagę informacje o wsparciu lokalnych osób ( w dywersji?), ogień mógł być skierowany właśnie do nich. Należy bowiem rozpatrzyć jeszcze jedną kwestię. Rafinerie są usytuowane w głębi Arabii Saudyjskiej. Dzieli je dystans ok 1000 km. Rozpoznanie newralgicznych miejsc i precyzyjnego uderzenia przy tak dużej infrastrukturze byłoby – nie oszukujmy się, dla Jemenu dość problematyczne. Właśnie wsparcie miejscowej ludności, lub obcy wywiad daje możliwości odniesienia zamierzonego celu – który jak widać udał się w 100%. A nie zapominajmy, że przecież Huti zapowiadają już kolejne przygotowania do dalszych ataków!

    Rzecznik kontynuował:

    Obiecujemy reżimowi saudyjskiemu, że nasze przyszłe operacje będą się dalej rozwijać i będą bardziej bolesne niż kiedykolwiek, dopóki będą kontynuowane agresja i oblężenie. Potwierdzamy, że nasza baza celów rozwija się z dnia na dzień i że nie ma rozwiązania dla saudyjskiego reżimu, poza powstrzymaniem agresji i oblegania naszego kraju.

    Tak więc Arabia Saudyjska nie ma nic, co mogłoby powstrzymać masowe ataki tych dronów. Wymagałoby to setek rosyjskich systemów obrony powietrznej Pantsyr-S1 i BUK do ochrony saudyjskich instalacji naftowych, ale i tak nadal nie byłoby żadnej gwarancji, że nie zostaną przytłoczeni.

_________________
Kanał na YouTube:
http://www.youtube.com/user/RipsonarNews

The Truth Is Out There. Find and enjoy it. It was only us
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:48, 17 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trump skurwysyn nie odpuści, zresztą po to go Żydzi zainstalowali w białym domu.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1859
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:32, 22 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Iran odpowiedział na ostatnie wydarzenia i decyzję USA o wysłaniu wojsk do Arabii Saudyjskiej. Ostrzegają, że zaatakują i będą walczyć do całkowitego unicestwienia wroga.


Wojna między USA i Iranem wydaje się być coraz bardziej prawdopodobna. Jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na porozumienie i ocieplenie stosunków. Donald Trump miał spotkać się nawet z prezydentem Iranu aby zaoferować Republice Islamskiej specjalną linię kredytową.

Pogorszenie relacji nastąpiło po 14 września, czyli dniu ataków na saudyjskie rafinerie. Do ostrzału użyto ponad 20 dronów i tuzina rakiet manewrujących. Do ataku przyznał się jemeński ruch Hutu. USA twierdzi jednak, że prawdziwym sprawcą jest Iran.

Sekretarz Stanu Mike Pompeo grozi, że reżim w Teheranie poniesie srogie konsekwencje. Donald Trump deklaruje, że jest gotowy do działań i czeka tylko na sygnał od Arabii. Kilka dni temu zapadła decyzja o wysłaniu amerykańskich wojsk, aby wesprzeć Królestwo.

Iran odpowiedział już na te plany. Ostrzega, że wojska zniszczą każdego potencjalnego agresora i zaatakują każdego, kto przekroczy granice państwa. Słowa te zdają się zapowiedzią wojny, w razie kontynuowania działań przez USA.

Jesteśmy gotowi reagować na każdą agresję. Nigdy nie pozwolimy, aby wojna wkroczyła na naszą ziemię (…) Będziemy ścigać każdego agresora. Będziemy to kontynuować aż do całkowitego zniszczenia wroga – powiedział w sobotę generał Hossein Salami.

Amerykańska decyzja wysłania żołnierzy do Arabii wzbudza kontrowersje. USA tłumaczy, że Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie zwróciły się o pomoc wojskową. Całkowita liczba żołnierzy, którzy zostaną wysłani, nie została jeszcze ustalona.


https://www.o2.pl/artykul/do-calkowitego.....425050753a
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:22, 22 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawierucha na Bliskim Wschodzie startuje. Zaraz pojawi się Ostatni Sprawiedliwy nawołujący do pokoju, potem go odstrzelą i przepowiednie Irlmaiera zaczną się spełniać. Trzeba uważnie obserwować dalsze wydarzenia.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8568
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 09:58, 22 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale nas "pompują" ( zamiast słowa "Straszą" bo już nudno Wink ) .
Z informacji tak widzimy .
1. Na Bliskim Wschodzie coraz śmielej sobie poczynają Izrael i Iran .
2. USA dużo gada mało robi , przez co widać że nie są gotowi do wojny , której tak naprawdę nie chcą ale cisną ich "Sponsorzy" Wink .
3. Iran stoi twardo na ziemi , mówi chujkom ; zajebiemy was na śmierć , nie na niewolę . Co w dłuższej perspektywie oznacza zniszczenie przez Iran Arabii Saudyjskiej i wszystkich zauszników USA .
4. Czy jednym z celów tej "Zawieruchy" jest by sprawdziły się przepowiednie z religijnych ksiąg . To by oznaczało że ktoś chciałby triumfować na górze kości , to co to świadczy o tym ludzie i jego krwawym bogu Wink .
5. AS jest celem , ale przysyłanie żołnierzy marines oznacza to że USA podkula ogon nieśmiało szczerząc kły . Tu potrzeba samolotów , lotniskowców , rakiet co działają .
6. Kiedy ktoś dostaje po kieszeni ktoś inny zarabia . Znajdź tych co zarabiają , a może kiedyś zgłębisz tajemną wiedzę Wink
7. Tam w tych przepowiedniach religijnych było tak że Izrael się rozpruje na Śmierć , ale Żydzi będą mieli rację , więc nie wiem co gorsze Wink .
8. Chujki odwracają uwagę , idzie Kryzys . Już od jakiegoś czasu machina USA zwalnia coraz częściej przegrywając . Nie dali rady Wenezueli , W Syrii są ale ich nie ma , więc się nie liczy .
Więc Kryzys w konsekwencji dałby USA wojenkę którą mogliby wygrać .



PS. 4.1 Kiedy rządzisz kasą całego świata i możesz wiele . To czy może się zdarzyć ze zapragniesz sprawiać cuda ( już taki jeden był i miliardy mu zawierzyło ) , by się ziściło to co prorocy przepowiedzieli . Choćby miało to być zwycięstwo na górze - swoich - kości .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:45, 22 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
idzie Kryzys


Kryzys nie idzie, on już trwa co najmniej od lat 90-tych jeśli nawet nie 70-tych. Wyścig zbrojeń może i rozwalił ZSRR, ale to nie jest tak że nie nadwyrężył również USA, bo od czasów zimnej wojny USA weszły na równię pochyłą z której już nie ma odwrotu. Dlatego Izrael będzie coraz usilniej dążył do zrealizowania planu Yinona, by jak najszybciej stworzyć samodzielne Imperium i uniezależnić się od zwijającego się sojusznika.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:39, 23 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zrealizowania planu Yinona, by jak najszybciej stworzyć samodzielne Imperium
Ooo, ciekawe, oni do od razu chcą z państwa nękanego wojną i terroryzmem, suszą, nieurodzajem, brakiem wody, brakiem energii, przejść do stadium imperium , tak? Rolling Eyes Interesujące... Confused ........................................................ Laughing Ale chyba tylko imperium wojskowego, a więc to oznacza że chcą zostać ni mniej nie więcej mobilną bandą napadającą na okolicznych i odleglejszych sąsiadów, bo inaczej jak tylko poprzez napady wojsko się samo nie wyżywi. No...niby mogą się jeszcze nająć do roboty ochronnej, no ale wiadomo jak to jest -często bywa i tak że się ochroniarz z dozorcy przemienia w rzezika. Confused Rolling Eyes
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8568
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:09, 23 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Cytat:
idzie Kryzys


Kryzys nie idzie, on już trwa co najmniej od lat 90-tych jeśli nawet nie 70-tych.

Zdecydowanie lata 70te kiedy znieśli parytet złota , z tym że mi chodziło o taki cyrk jak w 2008 czyli kryzys w Kryzysie Wink .





Kolejna informacja jest taka :
Hello nie zapominajcie o Libańskim Hezbollahu . W sobie znanym poczuciu humoru wyśmiali Trumpa : w skrócie ; zajebiemy was na śmierć nie na niewolę Very Happy

Cytat:
Libańska Hezbollah odpowiada Trumpowi. ONZ chwali jemeńską propozycję pokojową .
https://strajk.eu/libanska-hezbollah-odp.....-pokojowa/
PS zauważyliście coś dziwnego w tytule .
Nie powinno być Libański ( w sensie On ) , a że to z lewackiej strony tekst to zrobili "Libańska Hezbollah ( Ona ) Laughing
Tak czy siak tekst warto przeczytać . Ale jakby tak Hezbollah się dowiedział o tym ze lewacy robią z nich "cipy" Wink . [/quote]
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:17, 03 Sty '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W nocy 3 stycznia Amerykanie zabili w Bagdadzie irańskiego generała Kassema Solejmaniego, według niektórych drugą osobę w Iranie, ważniejszą od prezydenta.

https://oko.press/amerykanie-zabili-iran.....e-w-iraku/

Jebańce nie odpuszczą dopóki wszystkim nam na glowy nie spadną rakiety, tzn. demokracja, dopóki wszędzie nie zapanuje demokracja.

Cytat:
Ceny ropy w USA skoczyły o ponad 4 proc. w reakcji na doniesienia z Bliskiego Wschodu, gdzie doszło do poważnego zaostrzenia sytuacji w relacjach USA-Iran

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Cena-ro.....98233.html

Ciekawe o ile jeszcze pójdzie w górę.


Odbiegając od tego co nieprzyjemne a napominając o czymś dobrym, związanym w pewnym stopniu z Iranem to niedawno awarii uległa stara amerykańska ciężarówka pewnego Irańczyka, który od lat jeździł stałą trasę IR-PL-IR. Ponieważ jego sprzętem był trzydziestoletni International, klasyk zza oceanu zwracał na siebie uwagę pasjonatów oraz wielu kierowców. Wieści o jego awarii pod Częstochową rozeszły się bardzo szybko w branżowych mediach w kraju ale również po za nim. Samochodu nie udało się naprawić na parkingu bo jak się później okazało uszkodzony był cały silnik a nie tylko rozrusznik - pierwsza wstępna diagnoza. Prędko ktoś zorganizował zbiórkę na nowy wóz dla Persa, ludzie podchwycili i pieniądze prędko sie znalazly - bardzo dużo firm branżowych wspomogło tamtego kierowcę ale nie tylko. Miał zostać kupiony DAF ale co sie okazalo? Że montują silniki Paccar (USA) a na takie produkty kochane USA nałożylo embargo na Iran więc dupa. Póki co nie wiem jak sytuacja rozwinęłą się dalej, dla zainteresowanych wklejam równiez link do ostatniego artykułu, w którym są odnośniki do reszty historii. Ot, taka ciekawostka powiedzmy w temacie ale też pewna nadzieja, że jak chcemy to potrafimy zrobic coś dobrego.
https://40ton.net/sprzedaz-daf-a-dla-ira.....t-embargo/
_________________
www.youtube.com/channel/UCI3vDM6Hf57cufFRgHA76-w/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8568
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:37, 03 Sty '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Indianie się odgrażają że wpierdolą amerykanom Smile .
Ale w tej całej hecy "najzabawniejsze" jest , że przy okazji znacznego irańskiego wojownika jebnęli znacznego irackiego wojownika w sumie swego sojusznika Wink .
Morał tej historii sami sobie dopowiedzcie .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 21:52, 03 Sty '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Finał tej historii jest taki, że Irak jest terenem prywatnym amerykańskich grup militarnych. I na tym terenie siedzą jacyś Irakijczycy.
Taki jest przekaz tego ataku w odniesieniu do władz Iraku. Iracki rząd ma tyle do gadania, co Du*a w USA.
Ale sprawa jest znacznie szersza i znacznie bardziej niebezpieczna nim się pewnie Trumpowi wydawało.
Dla Iranu, z tego co mówią w IranPress TV, to wypowiedzenie wojny przez USA. Do Trumpa to jeszcze nie dociera, bo dla niego to tylko zabawa w jakieś piaskownicy należącej do niego i bagatelizuje sprawę mówiąc, że Iran jest dobry w negocjowaniu.
Kongres USA dobrze sprawę rozpoznał, i pampersy pozakładali. Już zaczynają się tłumaczyć, że nikt (kongres) nie wydał zgody, nikt się nie pytał, nikt nie zatwierdził, że to sprawa wyłącznie samowolki Trumpa.
Jaka będzie odpowiedź Iranu?
Z pewnością bardzo bolesna dla USA. Jednak trzeba pewnie zaczekać, bo Iran w przeciwieństwie do pentagonu, nie robi nic na zasadzie "gorącej głowy", obecnie jest żałoba w Iranie oraz przygotowania do pogrzebu, który ma się odbyć w Niedzielę. Pogrzeb będzie sam w sobie wydarzeniem, wszak, USA zabiło, na obcej ziemi, drugiego człowieka Iranu.
Moim zdaniem odpowiedzi Iranu należy się spodziewać po pogrzebie.
Trump zapowiedział, że na odpowiedź Iranu, USA odpowie 3 krotnie mocniej. Jak wyżej napisałem, Trump nadal nie zdaje sobie sprawy, że już wypowiedział wojnę Iranowi.
Wojna z Iranem nie będzie taka, jak z Irakiem. Nie będzie 200 tyś wojska amerykańskiego, nie będzie nalotów dywanowych.
Bardziej będą to akcje ISIS - czyli militarnych jednostek USA. Uderzenia dronów na Irańskie instalacje naftowe.
Trump nie zdaje sobie sprawy, że Iran ma możliwość wyłączenia całego bliskiego wschodu z globalnej gospodarki (nie da się ochronić instalacji naftowych). Żadna ropa, nie popłynie już z Arabii Saudyjskiej, Kataru... ect. Sama Zatoka Perska będzie nie do użycia przez lata.
To spowoduje wieloletni kryzys gospodarczy jaki współczesny świat jeszcze nie widział.
Tak może skończyć się igranie z ogniem przez USA. To co wydarzyło się dziś, może być końcem dominacji USA na bliskim wschodzie. To może być koniec samych USA.
Dokładnie jak Moskwa skomentowała to wydarzenie: "USA przekroczyło czerwoną linię". Od tego nie ma już odwrotu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:42, 03 Sty '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasy relatywnego spokoju dla wojsk amerykańskich stacjonujących w Iraku, też się skończyły.
Po tym jak Irakijczycy podjęli szturm na placówkę dyplomatyczną USA, który to ponoć (według wersji Trumpa) był orkiestrowany przez zabitego
generała irańskiego.
Poprzez ewakuowanie swojego personelu dyplomatycznego, niejako przyznali się, że sytuacja w Iraku zaczyna wymykać się z pod kontroli jankesów.
To tylko kwestia czasu kiedy zacznie się sabotowanie innych instalacji okupanta zza Atlanktyku.

Z zachodniej strony Iranu mamy natomiast Afganistan i Pakistan, pytanie jake te państwa zareagują na ewentualną eskalację zbrojną pomiędzy Iranem
a USA?

Stany Zjednoczone będą czekać na ruch Iranu, ewentualnie sprzymierzony im izraelski wywiad wywoła kolejną prowokację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:15, 04 Sty '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem ruch Iranu będzie adekwatny do tego co się wydarzyło.
Iran, może np. zbombardować Ambasadę USA w Bagdadzie.
Wówczas "piłka" będzie po stronie USA. Zaatakują Iran i zaryzykują wojną na pełną skalę w Zatoce Perskiej z udziałem Izraela, oraz żołnierzy USA czy też skończy się na krzykach i groźbach.
Każdy scenariusz dla USA jest negatywny, zabicie Soleimani było już błędem nie do zamazania.
Jak USA odpowie na ewentualne bombardowanie Ambasady w Iraku, to zgodnie z zapowiedziami Iranu z przed kilku miesięcy, Iran na atak amerykański odpowie pełną siłą jaką dysponuje. Czyli atak ana bazy amerykańskie w rejonie, atak na Izrael, ewentualnie atak na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej, blokada cieśniny Ormuz.
To spowoduje długą wojnę, pewnie nie mniej niż 5-10 lat. Totalną recesję na świecie.
USA pokrzyczy i pogrozi, okaże swoją słabość.
Nie ma dobrego rozwiązania dla USA.
ps.
ok. godziny temu Trump łamiącym głosem, zaczną między wierszami przepraszać rząd Irański, gwarantując mu nietykalność, jeśli ten nie zrobi nic co było by nie do zaakceptowania przez USA.
Tak czy inaczej, nic się nie wydarzy do końca Niedzieli, do końca żałoby i do zakończenia ceremonii pogrzebowej (niedziela).

Afganistan nic nie zrobi, tak samo Turcja, Turcja może USA zakazać lotów bojowych w kierunku Iranu.
Izrael, może przeprowadzić ofensywę na Liban i południową Syrię.

ps. 2
Trump pewnie kalkulował, że z Iranem będzie prowadzić wojnę proxy i użyje taki ISIS do walki terrorystycznej w Iranie. Problem w tym, że to nie ISIS zabiło Soleimana tylko wojsko USA na polecenie Prezydenta USA.
Wydaje mi się, że Trump za późno się zorientował co zrobił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 768

PostWysłany: 04:10, 04 Sty '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak usłyszałem że został zabity przez amerykańskie wojsko trochę mnie wryło
2020 Zapowiada się na ostro tylko chciałbym zaznaczyć że to amerykanie byli na tyle pewni że odjebali taki numer a oni pewnie potrafią przekalulować co mogą a czego nie.
Z tym że nim USA zaatakowało to musiało sobie zapewnić przynajmniej bierność innych większych graczy na świecie
coś tam musieli przehandlować.
Chiny jako aspirujące powinny chcieć skorzystać z okazji no chyba że jednak ten deal jaki ostatnio zrobili ma jakieś specjalne uzgodnienia odnośnie tego początku wojny co mamy okazje widzieć.

Fajnie by było mieć mapę gdzie są lotniskowce, bazy miejsca umieszczeń rakiet
zasięgi militarne tych obiektów i czas dowolnego działania jaki są w stanie usrańcy zrobić na terytorium zaatakowanego państwa.
Podobnie z możliwościami Iranu

wtedy można by coś powiedzieć w ogóle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 45, 46, 47   » 
Strona 39 z 47

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Przygotowania do napaści na Iran
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile