W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Google Lokalizuje  
Podobne tematy
Google - inwigilacji ciąg dalszy6
Google Street View14
Inwigilacja z Google11
Pokaz wszystkie podobne tematy (18)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2942
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:09, 04 Lut '09   Temat postu: Google Lokalizuje Odpowiedz z cytatem

Tia...Jak nie chipy to znajdą inny sposób...

http://technologie.gazeta.pl/technologie.....ajomi.html

Nie miejcie już złudzeń...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest dobra usługa.
Bo na przykład nagle pojawia mi się ochota na seks, a nie wiem czy żona jest w pokoju, czy w kuchni.
Więc wchodzę sobie na google i mi pokazuje, że żona jest w kuchni.
Nie tracę wówczas czasu na szukanie żony po domu, tylko pędzę do kuchni, dopadam ją i...
ufff... zdążyłem!

Wyluzowany wracam po chwili do komputera Wink

Edit:
Taki mały żart, ale na poważnie to gogiel mnie też denerwuje i większość beznadziejnych głupców z pewnością z tego gadżetu skorzysta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:36, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczekaj jak Ci pracodawca np naniesie takie coś jak dyspozycyjność w umowie o prace.
Policja np będzie mogla bez pytania Ciebie o zgodę skorzystać z tej usługi...Zresztą już może, teraz dali ochłap ludowi
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:34, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GrzegorzP: gozej jak jestes w pracy i szukasz zony a zona jest w kuchni i "obok" jakis inny ktoś : P (oczywiscie potraktuj to jako zart) Smile

a swoją drogą to dobrze ze nie mam komórki Laughing -> nie mozna mnie zlokalizować Cool Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:43, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakbyście czytali to byście nie gadali głupot. Namierzyć to was mogą i teraz, bez tego gówna, ale żeby ktoś mógł kogoś zlokalizować tym programem to urządzenia obu osób muszą być ze sobą powiązane przez ten program w swoich telefonach, zapewne tylko na platformie windows iphone i symbian. Starsze modele są bezpieczne od lokazlizacji przez google latitude.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper napisał:
jakbyście czytali to byście nie gadali głupot. Namierzyć to was mogą i teraz, bez tego gówna


Ta, Policja, jak ma nakaz lub prowadzi postępowanie karne. Karne ! Czy nie dlatego wciskają teraz takie telefony po kosztach lub za grosze dosłownie ? To działa na zasadzie bilateralnej, Ty musisz wyrazić zgodę, i teraz przykład pracodawcy który podsuwa Ci aneks do umowy (*jesteś np przedstawicielem handlowym, + np masz służbowy telefon)..
Itd. Itd. Tylko że to głupoty, nie ma się czym przejmować...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Suchy




Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 25
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:08, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zapewne tylko na platformie windows iphone i symbian. Starsze modele są bezpieczne od lokazlizacji przez google latitude

Cytat:

Czy usługa będzie działać z moim telefonem?

Usługa Współrzędne Google jest mobilną funkcją serwisu Mapy Google działającą w następujących telefonach:

* urządzenia z systemem Android, takie jak Era G1 (już wkrótce)
* urządzenia dotykowe iPhone oraz iPod (już wkrótce)
* większość kolorowych urządzeń BlackBerry
* większość urządzeń z systemem Windows Mobile 5.0+
* większość urządzeń z systemem Symbian S60 (smartfony firmy Nokia)
* wiele telefonów komórkowych z obsługą technologii Java (J2ME), takich jak telefony firmy Sony Ericsson (już wkrótce)

Także nie bój się, o nikim nie zapomnieli Wink A co do samej usługi Google to nie mam jakiś specjalnych zastrzeżeń, jednak pojawia się pytanie: jak łatwe dla przeciętnego programisty będzie napisanie trojana, który wysyła dane o naszym położeniu bez naszej wiedzy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jakiś rok albo nawet dwa temu bawiłem się z nudów swoim telefonem w Plus GSM i znalazłem tam przez wap jakąś usługę lokalizowania telefonu, żeby zacząć trzeba było wysłać smsa z akceptacją usługi chyba to był darmowy sms no i wysłałem. Później miałem dzięki netowi w komórce możliwość małej mapki gdzie jestem i pomylili się o jakieś 200 metrów. Jeśli dobrze pamiętam to też można było tak śledzić swoje dzieci, jedynie trzeba było wysłach z każdego numeru akceptację i aktywowanie usługi, a potem chyba sms za złotówkę i wiesz gdzie jest twoje dziecko. Trochę to dawno było, nie wiem jak jest teraz.

Jeśli sam mogłem się lokalizować to operator napewno bez problemu namierzy.

Fajna usługa gorzej jak zostanie wykorzystana przeciwko nam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Samouczek




Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 294
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:27, 09 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alternative to Google search engine.
By: Fisher King
Tags:

* COMPUTERS/INTERNET/SECURITY

A search engine that does not track you.Google has become a bad habit for many I believe.
Clutchy is also available as a Firefox tool bar.
The Clusty Toolbar for Firefox offers several unique features to help you find information more quickly and easily than ever before.
http://clusty.com/search?v%3aproject=clusty-toolbar&page=download&
Now search engines want to know you very well indeed: your queries, the pages you visit, the books you buy, the email you send, your age, sex, zip code, etc. etc. This new world is an inviting target of snoops or agencies that want to analyze, censor, or monitor you.

We at Clusty don't track you. Our toolbar doesn't track you. We don't want to know your email address.

Just search, all the time. No questions asked.

http://clusty.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goli




Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 27
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:44, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Google wszystko Ci podpowie:
http://www.tygodnikforum.pl/forum/index......;page=text
Applause Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:14, 22 Lis '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Google przyznaje, że śledziło użytkowników 2017-11-22

Google dało jasną odpowiedź użytkownikom smartfonów z systemem Android na pytanie o śledzenie ich lokalizacji. Urządzenia zbierały dane o położeniu właścicieli bez względu na to, czy były podpięte do internetu.

(fot. Intel Free Press / Wikimedia Commons)

Gigant z Mountain View potwierdził, że nawet wyłączenie opcji śledzenia użytkownika na potrzeby lepszego dopasowania wyszukiwanych informacji nic nie dawało – dane i tak były pobierane i przetwarzane przez producenta mobilnego systemu operacyjnego – wynika z informacji Quartz, na które powołuje się serwis The Verge.

Nawet po wyłączeniu usług lokalizacji, telefon analizował położenie właściciela metodą triangulacji, wykorzystując wykrywaną odległość od najbliższych nadajników sieciowych, w których zasięgu akurat się znajdował. Po podłączeniu do internetu wszystkie zebrane informacje były przekazywane Google'owi w formie Push.
Rzecznik Google’a wyjaśnił The Verge, że wszystkie współczesne telefony z systemem Android wykorzystują synchronizację sieci do poprawy prędkości i wydajności przekazywania wiadomości, a dane zebrane za pośrednictwem tego rozwiązania są odrzucane i nie podlegają dalszej analizie. Mogą być one zbierane bez łączności z internetem, a nawet, jeśli w urządzeniu nie ma karty SIM operatora.

Google zapowiedziało zaniechanie tych praktyk, ale nie wyjaśnia, dlaczego zdecydowało się na ten krok dopiero teraz – tuż po ich wykryciu.

MG
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Google-.....57500.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Google Lokalizuje
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile