W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
A co z Syrią  
Podobne tematy
The Covert Origins of ISIS 7
Mali - no to się Francuzi urządzili 29
Egipt uznał Izrael za wroga nr 129
Pokaz wszystkie podobne tematy (12)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
48 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 158790
Strona:  «   1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 40, 41, 42   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
85r




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 476
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 18:22, 21 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian ty to byś jednak władkowi wszedł bez wazeliny.
Nawet nie chce mi się tych wszystkich twoich fanatycznych wypocin komentować bo szkoda czasu i tak znajdziesz sposób by zachwalać swojego wołodyje pod niebiosa nawet gdy wszystko pierdoli.

A ostatnio bardzo spierdolił bo oddał wenezuele pod panowanie jankeskie:

Demokracja zawitała do Wenezueli - opozycja przejęła władzę wygrywając wybory parlamentarne
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/demokr.....lamentarne

Ale co tam jeszcze:

Dziesiątka izraelskich myśliwców została przebazowana do Grecji, gdzie Izraelczycy trenowali pokonywanie posiadanych przez Greków rosyjskich systemów przeciwlotniczych S-300. Podobne mogą w przyszłości dostać Irańczycy. Izraelskie wojsko najwyraźniej trenuje możliwość przedarcia się przez taką obronę w drodze do irańskich instalacji jądrowych.
http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpiecze.....nu-i-syrii


Jak podaje Wikileaks przed wojną z Gruzją Rosja dostarczyła Izraelowi kody do rakiet S-300, które wcześniej sprzedała Iranowi. Kodami tymi była również zainteresowana Turcja po tym jak Rosja sprzedała ten system Grecji."
http://vz.ru/news/2012/2/29/564863.html


Odznaczenie judejów za wielkie zasługi dla rosji:
https://konwentnarodowypolski.wordpress......m-orderem/

Izrael dokonał kolejnych nalotów w pobliżu Damaszku ( i to mimo włączonego s300, s400 oraz Krasuchy.)
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/izrael.....u-damaszku


No cóż takich informacji jak wyżej easy russian nigdy nie poda bo on obrał jedynie słuszną drogę wchodzenie do odbyty władka i rosyji. Co już nawet wyraża się w nazwie jego niku Smile

Czytając takie fora jak brusek na adnovumteam to nawet tam ludzie widzą wady władka i jego świty a są to ludzie o wiele bardziej obeznani z sytuacją na froncie w syrii i w rosji niż jakiś wazeliniarz easy russian.


easy russian pisze
Cytat:
"Przecież doradzałem byś spokojnie posłuchał co mówi na spotkaniach WWP (Putin).
Wyjaśnia tam bardzo klarownie, i widać przecież wyraźnie ( choćby po reakcji na zestrzelenie bombowca),
że nie jest to awanturnik i że myśli spokojnie. Chruszczow by już wcisnął jakiś guzik
( z czego by się ucieszył Obama , że prowokacja się udała).
Wracając do wypowiedzi WWP dostępnych necie ( są angielskie tłumaczenia ):
Punktuje tam historię ostatnich lat (przecież ja już chyba o tym pisałem!).
Obejrzyj na przykład to wideo - dałem tam polskie napisy włączane.
Kto tu jest prowokatorem? "

A gdzie ja pisałem że rusek jest prowokatorem. to oczywiste że za cały burdel w syrii i ukrainie odpowiada jankes. A rosja się tylko nie umiejętnie broni i przez to traci sojuszników jak wenezuele obecnie.

Po za tym to nie tylko moja opinia że coś z władzą rosyjską jest nie tak, nawet generałowie rosyjscy to widzą:

Generała Konstantina Siwkowa podczas narady antykryzysowej w Moskwie 27.10.2014

"Władimir Władimirowicz Putin, jak i jego zespół, oni są produktami tego systemu, oni są związani z tą władzą. Putin nie jest człowiekiem który, powiedzmy tak, jest żarliwym bojownikiem za Rosję, według moich obserwacji.
To bardziej człowiek typu Mubaraka, typu dyktatora tunezyjskiego, który sformował własną hierarchię władzy i której przeżycie, której istnienie dobrobytu i pomyślności, opiera się głównie na tym, że Rosja jest potężna. Dlatego on bije się za tę Rosję, za swoją hierarchię i chce zająć godne miejsce w światowej hierarchii.
A oto hierarchia światowa tego nie chce. Oni nie chcą go przyjmować i dlatego uważają, że prościej jest go obalić. I właśnie na tym polega konflikt. To znaczy siły, które będą go obalać są wystarczająco potężne. Uliczna walka tych wszystkich Niemcowów, i innych, to są drobne kukiełki, które nie mają znaczenia. Główny wróg Rosji siedzi teraz w rządowych fotelach.
Przypomnę, na przykład, jak zachowywał się Dmitrij Anatoliewicz Miedwiediew kiedy był on prezydentem i jak spokojnie odpuścił Libię, jak odpuszczał Iran blokując możliwość dostaw rakiet SS-300 i jednocześnie wyrządzając ogromną szkodę naszemu krajowi.Tak, tak więc oni tam siedzą. Oni gorsi są od wszystkich.
Druga grupa to oligarchat, który jest najściślej związany z Zachodem, który ma tam zdeponowane pieniądze i którzy, dla tych pieniędzy, gotowi są sprzedać rodzoną matkę, i którzy kontrolują wszystkie media. Dlatego możliwość organizacji przez nich chaosu istnieje.
Jakie są wyjścia z tej sytuacji? Wyjścia z tej sytuacji są właściwie proste. Trzeba zniszczyć tę grupę, która organizuje chaos wewnątrz Rosji, piątą kolumnę o której się mówi. W tym celu trzeba zrobić jedynie dwie rzeczy. Trzeba zniszczyć oligarchat jako klasę. Oczywiście nie chodzi tu o rozstrzeliwania, chodzi tu o konfiskatę strategicznych bogactw naturalnych, o wzięcie ich pod kontrolę państwa. Totalnie!"
Całość: http://jeznach.neon24.pl/post/128242,sposob-na-rosje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:09, 21 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

85r napisał:

Jak podaje Wikileaks przed wojną z Gruzją Rosja dostarczyła Izraelowi kody do rakiet S-300, które wcześniej sprzedała Iranowi. Kodami tymi była również zainteresowana Turcja po tym jak Rosja sprzedała ten system Grecji."
http://vz.ru/news/2012/2/29/564863.html

A jak podaje? bo póki co to czytam że izraelska gazeta Yediot Aharonot podaje że Wikileaks podaje.Rozumiesz różnicę? Pytanie retoryczne bo wiem że nie rozumiesz.Jesteś tylko ofiarą wojny informacyjnej.Żałosną bo głupią i przez to bezbronną.
Niewiele możesz i ja to rozumiem ale po co psuć nam radość sikaniem do kapci.I to w tak historycznie ważnej chwili.

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję w sprawie Syrii
(...)
- Syria powinna być państwem wielokulturowym, wieloreligijnym i świeckim - podkreślił minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. - Przy stole rokowań nie będzie miejsca dla terrorystów - dodał
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1.....awie-Syrii
Rozumiesz robaczku @85 co to oznacza? (pytanie retoryczne)
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:38, 22 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponoć od 2013r Pentagon wbrew woli Białego Domu przekazywał Baszarowi Assadowi informacje potrzebne do walki z ISIS.

Seymour M. Hersh on US intelligence sharing in the Syrian war
całość http://www.lrb.co.uk/v38/n01/seymour-m-hersh/military-to-military
Jeśli to tak,jeśli to prawda,to strach się bać.Rozpierdzielą pół świata albo i cały i nawet nie będzie wiadomo kto.Czy Biały Dom bez wiedzy Pentagonu czy Pentagon bez wiedzy Białego Domu.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:48, 27 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosja w pułapce, przygotowanej przez NATO/ISIS w Syrii?

Dość szeroko omówiłem obecną, bardzo nieprzyjemną, sytucję "Rosyjskiego lotniczego korpusu ekspedycyjnego" w Syrii na np. portalu https://wiernipolsce.wordpress.com/2015/.....-w-syrii/, tekst w jezyku rosyjskim, jako że głównie na "rynek" szerszy niż Polska przygotowany.

Dla tych, którym składanie tak zwanych "bukw" przysparza trudności, tłumaczę z mego tekstu naprędce:


– Min. obrony FR, Szojgu powiedział oficjalnie przed kilkoma dniami, że "ilość wojsk, w krajach b. Paktu Warszawskiego, a obecnie w NATO (kraje bałtyckie, Polska , Rumunia i Bułgaria) wzrosła od kryzysu z Krymem aż 11-krotnie, w tym 8-krotny wzrost ilości samolotów bojowych."

– Parlamenty Niemiec oraz Wlk. Brytanii podjęły uchwały o wysłaniu do Turcji – a następnie i do Syrii – swych żołnierzy, Niemcy „tylko” 1 tysiąc, ilu Anglia nie wiem.

– Arabia Saudyjska wraz z „sojuszem’ aż 30 krajów arabskich planuje wysłanie do Iraku (do walki oczywiście z ISIS, którego armia zapewne składa się, w dużej mierze, z żołnierzy saudyjskich) aż 16 tysięcy żołnierzy.

– Turcja odmawia jakiejkolwiek współpracy z Rosją w zwalczaniu ISIS, dopóki Syrią rządzi Assad. (Negocjacje na temat jego usunięcia i narzucenia Syrii konstytucji, zezwalającej na wykup przez obcy kapitał, syryjskich banków oraz przemysłów, mają się zacząć 25 stycznia 2016).

- Wczoraj na Rossija24 pokazywali gigantyczne samoloty, typu AWAC, elektronicznej razwiedki, które są aktualnie przerzucane z baz w Niemczech do Turcji, do baz w pobliżu granicy z Syrią ("NATO w ramach wzmocnienia tureckiej obrony przeciwlotniczej w powodu sytuacji w Syrii zamierza rozmieścić w Turcji samoloty wczesnego ostrzegania Boeing E-3 Sentry – poinformowała gazeta „Bild am Sonntag”) . Czy NATO robi to po to, aby walczyć z ISIS, która nie posiada ani jednego samolotu?

- I nie potrzeba patrzeć w niebo nad Zakopanem (dzień i noc latają obecnie nad Tatrami ciężkie samoloty na linii łączącej północne Niemcy i Szczecin z Rumunią i zapewne Turcją) by dostrzec, że coś bardzo nieprzyjemnego się święci: znany rosyjski prezentator Solowiow (ponoć pochodzenia żydowskiego) kilka dni temu wprost się zapytał Putina, w programie TV o dużej oglądalności, CZY BĘDZIE WOJNA. I Putin nie bardzo potrafił mu na to pytanie odpowiedzieć.

Na wszelki wypadek przypominam, jak wygląda "koalicja" krajów, które, nawet nie ukrywając że WSPIERAJĄ ISIS, jednocześnie, tak jak naiwna Rosja, deklarują, że tę ISIS zamierzają zwalczać:
https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2015/12/isis-sponsors.jpg?w=700
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:07, 27 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A chiński mis panda siedzi i zawija bombki w sreberka!
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:02, 29 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choć to niedokładnie na temat samej Syrii - i ZADANIA ROSJI DO WYKONANIA, w postaci odwołania prezydenta Assada i "wolnorynkowej" modyfikacji Konstytucji tego niewielkiego kraju - to warto w kontekście "technicznych popisów" kosmiczno-powietrznych wojsk FR, przytoczyć poniższe dane o KULTUROWYM zmniejszaniu się Rosji:

Na tej konferencji geopolitycznej w Moskwie miesiąc temu, na którą nie udało mi się dolecieć, poruszony był problem ZANIKANIA ROSYJSKIEJ NAUKI („rusyfikujcie naukę” to tytuł jednego z trzech podrozdziałów sprawozdania z tejże konferencji pióra Konstantina Sivkova.) Otóż JĘZYK ROSYJSKI JEST NA WYMARCIU. Cytuję:

Cytat:
Członek Dumy, Leonid Słucki przytoczył szokującą statystykę: w ciągu ostatniego ćwierćwiecza liczba ludzi na świecie, władających językiem rosyjskim, zmniejszyla się o 100 milionów, z 370 milionów w roku 1989 do 270 milionów w roku 2015. …Obszar, w którym używa się języka rosyjskiego, zmniejszył się o 27% … W takich republikach, gdzie prawie polowa ludności to są Rosjanie (Łotwa, Kazachstan i Ukraina) szkoły obecnie nie są w stanie spełniać swego zadania wręcz elementarnego nauczania rosyjskiego języka … Można mieć najlepsze w świecie czołgi i rakiety, no cóż z nich, jeśli zostanie przegrana wojna o mózgi i dusze ludzi? itd…


Читать полностью: http://www.km.ru/world/2015/12/28/vneshn.....u-obyavlen

Przyznaję, że było mi głupio rozmawiać w Kijowie w roku 2005, z uczestnikami konferencji na MAUP pt. „Skryte metody zrządzania światem” po angielsku, a jeszcze głupiej czułem się w Wilnie w rok później, gdy z młodymi kelnerkami w restauracji ani rusz nie szło się dogadać ani po polsku, ani po rosyjsku, trzeba było zastosować… angielski, w tym mieście nie tylko Mickiewicza ale i Słowackiego!

No cóż, AMERYKANIZACJA świata robi kolejne - chcemy tego czy nie chcemy - postępy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 14:58, 01 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, niestety niemiłe wiadomości w ETERZE w SŁONECZNY W ZAKOPANEM poranek 1 stycznia 2016:

– pierwszą wiadomością, jaką podał Program 1 Polskiego Radia, w kilka minut po północy, to rozpowszechniane przez policję z Niemiec ostrzeżenie przed planowanymi zamachami terrorystycznymi Państwa Islamskiego (PI) w sąsiadującym z Polską na Odrze i Nysie państwie.(PI pieczołowicie skądinąd hodowanego przez najbogatsze państwa Zachodu + Turcja, patrz wykaz powyżej).

– w rosyjskiej TV podkreślają, że od dnia dzisiejszego wchodzi w życie układ stowarzyszeniowy Ukrainy z UE, a zatem powstaje Bariera Ekonomiczna między „prawie bliźniaczymi” słowiańskimi państwami.

– i w tejże rosyjskiej, uwielbiającej Putina telewizji podano informację, że od dnia dzisiejszego są wstrzymane wszelkie połączenia lotnicze z Turcją, a także wchodzi w życie embargo na produkty żywnościowe z tego, zaledwie kilka tygodni temu jeszcze „zaprzyjaźnionego” kraju.

Obie te wiadomości z Rosji wskazują, że Nowe Imperium Carów ( w skrócie NIC) znalazło się praktycznie w stanie wojny z dużymi państwami na swej południowo-zachodniej flance. (A „wypadku zagrożenia wojną, Konwencja z Montreux z roku 1936 pozwala zamknąć cieśniny Bosfor i Dardanele dla wrogich statków oraz okrętów – co by to oznaczało dla „lotniczego korpusu ekspedycyjnego” FR w Syrii nie muszę wyjaśniać.)

Co więcej, tym wszystkim „entuzjastom Putina” zobowiązany jestem przypominać, że to Putin osobiście, 4 grudnia 2004 na lotnisku Szeremietiewo, odmawiając pomocy ustępującemu prezydentowi Ukrainy Kuczmie w stłumieniu „pomarańczowej rewolucji” w Kijowie, doprowadził do „wyboru” prezydentem Ukrainy przedstawiciela USA nad Dnieprem Juszczenki. Tego to „pomarańczowego’ (jak Rak) prezydenta 4-letnie rządy doprowadziły, w 10 lat później, do pełnego przejęcia władzy nad Dnieprem przez wrogą Słowiańszczyźnie zaoceaniczną Agenturę.

Zbyt mało wsłuchiwałem się dzisiaj w „polskie” elektroniczne media, ale z życzeń noworocznych PR 1 bardzo wyraźnie się przebijało, że i „publiczne” media w Polsce mają zostać (już zostały?) CAŁKOWICIE PRZEJĘTE przez rzeczoną zaoceaniczną Agenturę NWO.

Co to w roku obecnym dla obywateli polskich będzie oznaczać, nie potrzebuję się rozwodzić. Zapytajcie Ukraińców. Ja sam tylko przypomnę, że według stalinowskiej „Biblii” pod nazwą „Krótki kurs historii WKP(B)” Kapitalizm w wypadku zagrożenia swych materialnych zdobyczy przyjmuje formę Faszyzmu.

http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2.....00x172.jpg
(Swastyka stylizowana na krzyż Virtuti Militari z orłem w środku była znakiem 4 Pułku Piechoty Strzelców Podhalańskich, który powstał w 1919 roku. Brał on udział w wojnie z hitlerowskimi Niemcami, aż do bitwy nad Sanem 16 września 1939. Dnia 22 września blisko 100 wziętych do niewoli żołnierzy tego pułku zostało spalonych żywcem w stodole w Zaryczy koło Lwowa, przez żołnierzy niemieckich i współpracujących z nimi nacjonalistów ukraińskich.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:30, 01 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gasienica napisał:

Co więcej, tym wszystkim „entuzjastom Putina” zobowiązany jestem przypominać, że to Putin osobiście, 4 grudnia 2004 na lotnisku Szeremietiewo, odmawiając pomocy ustępującemu prezydentowi Ukrainy Kuczmie w stłumieniu „pomarańczowej rewolucji” w Kijowie, doprowadził do „wyboru” prezydentem Ukrainy przedstawiciela USA nad Dnieprem Juszczenki. Tego to „pomarańczowego’ (jak Rak) prezydenta 4-letnie rządy doprowadziły, w 10 lat później, do pełnego przejęcia władzy nad Dnieprem przez wrogą Słowiańszczyźnie zaoceaniczną Agenturę.

A ja (mając w pamięcie nauki śp babci) mam obowiązek przypomnieć ci @Gansienica że jak nie wiadomo jak się zachować to najlepiej zachować się przyzwoicie.
A niby dlaczego Rosja miałaby pomagać jakiemuś Kuczmie który nota bene łamiąc konstytycję ZSRR,kilka lat wcześniej zdecydował że Ukrainie będzie w lepiej w pojedynkę.Został,jak to się teraz ze względów cenzuralnych (żeby w publicznej przestrzeni nie artykułować słowa "chuj") mówi posłany na trzy litery.I słusznie.Owszem pozostaje sprawa mieszkańców Ukrainy którzy na decyzje elit mieli wpływ zerowy ale trudno.Jeśli chcą osiągnąć pożądane rezultaty muszą to czynnie i stanowczo manifestować.
Na ile w 2004r Rosja z faktycznie nie istniejącą armią była w stanie pomóc Ukrainie to druga sprawa.
Co innego dziś.Dziś zgodnie z oświadczeniami Putna rosyjska armia gotowa jest podjąć każde wyzwanie.Oczywiście w obronie własnych interesów.
Niszę po Ukrainie w handlu z Rosją zapełni Iran a Ukraina chciała do UE niech się teraz sama dobija pozycji w tym łańcuch pokarmowym.Oczywiście że jedyne co osiągnie to to że będzie rynkiem zbytu dla obcych towaów ale to ich problem.Bułgaria też w imię przystąpienia do UE przestała hodować pomidory i importuje bezsmakowo- plastikowe z Holandii.
Gansienica napisał:
i w tejże rosyjskiej, uwielbiającej Putina telewizji podano informację, że od dnia dzisiejszego są wstrzymane wszelkie połączenia lotnicze z Turcją, a także wchodzi w życie embargo na produkty żywnościowe z tego, zaledwie kilka tygodni temu jeszcze „zaprzyjaźnionego” kraju.

I słusznie.Sytuacja w Turcji jest niezwykle napięta a de facto rozpoczęła się wojna domowa .Któż w trosce o bezpieczeństwo własnych obywateli nie wstrzyma połączeń lotniczych.

Cytat:
Ja sam tylko przypomnę, że według stalinowskiej „Biblii” pod nazwą „Krótki kurs historii WKP(B)” Kapitalizm w wypadku zagrożenia swych materialnych zdobyczy przyjmuje formę Faszyzmu

Przypomnij to komunistom.Od czasu gdy zabrakło ojca narodów całkiem się zbiesili.I obecnie są w stanie funkcjonować wyłącznie w ramach konsensusu.A konkretnie Waszyngtońskiego
Przypominam (a jeśli ci to niewiadome to informuję) że nie kto inny ale właśnie komuniści (ci od Zjuganowa) w 2000r zablokowali w Dumie ustwodawczą próbę Putina wyrwania Centralnego Banku z sideł międzynarodowej bangsterki. https://www.youtube.com/watch?v=C3QXZcCBHGs
Więc nie mówi mi o tych komunistach bo sie mnie szczyzoryk otwiera
Ale wracajmy do tematu zasadniczego (panicznie nie cierpię spamowania).Co uzyskał Kerry podczas trzygodzinnej rozmowy w Moskwie z Putinem?
Został posłany na h... ups na trzy litery http://vz.ru/news/2015/12/30/786709.html
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:29, 01 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, z Izraelem Szamirem kilka lat temu zgodziliśmy się, że BYĆ ANTYKOMUNISTĄ TO PRZEJAW NAJZWYKLEJSZEGO KRETYNIZMU. (To ostatnie słowo pochodzi od chrétien - chrześcijanin). Już nawet faszyści demonstrowali jaki taki poziom inteligencji. To samo twierdzę i o wyznawcach islamu. Nie będę tłumaczył "pszkowi" dlaczego. Niech sobie poczyta "W kwestii żydowskiej" plus streszczenie "Cnota egoizmu" Ayn Rand (oboje autorów pochodzenia żydowskiego, w przypadku K. Marksa porzuconego już w wieku lat 6-ciu.). Przypominam, zarówno prezydent Putin jak i prezes Kaczyński kierują się właśnie CNOTĄ EGOIZMU.

(W wypadku Putina o tym psychologicznym banalnym fakcie mówił już ponad rok temu Konstantin Sivkov
https://youtu.be/WIzHAiTEGpQ
a w wypadku ex-premiera Kaczyńskiego Stefan Kosiewski:
https://ud.interia.pl/html/getattach,mid.....2?f=inline )

PS. A w którym momencie we wskazanym tekście na youtube Zugianov się wypowiada, za niezależnością Centralnego Banku od władz FR? W roku 2000 się tak wypowiedział? Ja słyszałem dokładnie odwrotne wypowiedzi Zugianova, chociażby w 2005 w Mińsku na soborze Wszechslowiańskim. A czyż przez kolejnych 11 lat władzy Putina od roku 2000 nie było okazji by rzeczoną ustawę o Banku Centralnym zmienić, mając w Dumie znaczną większość?

(A to, że "komunistów" prowadzonych CNOTĄ EGOIZMU można kupić, to znana sprawa, szczególnie w Polsce post-socjalistycznej, dokładnie od 1 stycznia 1990 roku, kiedy to "zaklepano" oddzielenie Banku Centralnego od Rządu Polskiego, przez Sejm Kontraktowy, w ktorym aż 66% stanowili posłowie z PZPR, które w miesiąc później się rozpadło)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 01 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gasienica napisał:

(W wypadku Putina o tym psychologicznym banalnym fakcie mówił już ponad rok temu Konstantin Sivkov
https://youtu.be/WIzHAiTEGpQ

Ustalmy raz za to ostatecznie-kto to jest ten generał Siwkow.Był w Afganie? może w Czecznie? Nie.Że prowadzi jakąś tam akademie strategiczną to nic nie znaczy.Takich "akademii" "ośrodków badań strategicznych" itp jest od metra.Ważny jest życiorys i to co robił w przeszłości.A z tego co widzę ten Siwkow to bloger,postać internetowa.Nikt poważny.
Powiedz mi :Prochanow i od razu wiem kto zacz.Każdy wie.To znaczy każdy kto chce znać prawdę.Facet opowiada o 25-leciu swojej gazet Zawtra i to jest 25 lat historii kraju ;rozpad,prześladowania,walka (ta dosłowna również),z martwych wstanie,renesans.
A facet który przeprowadza wywiad to Władysław Szurygin-jako młodzian w batalionie Dniestr walczył o Prydniestrowie,potem w 1993 w obronie Białego domu.To też mniej więcej każdy wie.
(radzę wysłuchać )


ale kto to do cholery ten Siwkow że nagle w polskojęzycznym necie Siwkow to Siwkow tamto .A Siwkow to nic.Puste miejsce.Środek obwarzanka-jak to mówią.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:33, 01 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konstantin Sivkov?
Cytat:

Константин Валентинович Сивков (Род. 1954) — российский и военный общественный деятель, популярный военный и политический аналитик[1], доктор военных наук, специалист в военной политологии, член-корреспондент Российской академии ракетных и артиллерийских наук[2][3], капитан первого ранга, первый вице-президент Академии Геополитических Проблем ... В 1976 году закончил Военно-морское училище им. Попова. Служил на флоте. Закончил ВМА.

В 1992 году закончил Академию Генштаба.

С 1995 по 2007 год служил в Генштабе ВС РФ. Принимал участие в разработке доктринальных документов определения строительства и применения ВС РФ itd.


A więc jako elew Akademii Marynarki Wojennej niezbyt się nadawał do walk w Afganistanie, w Naddniestrzu, etc. Ja z nim miałem dłuższą rozmowę w Moskwie w grudniu 2009, kiedy mnie woził po mieście po konferencji "Zivi Zemlja!" tamże. Był wtedy wiceprezesem Akademii Geopolitycznych Problemów, prowadzonej przez generała (w "odstawce" od 2001 roku) Leonida Iwaszowa który - jako pułkownik dowodzący rosyjskim batalionem SFOR - przemknął z Bośni do Kosowa w noc z 10 na 11 czerwca 1999, by na lotnisku w Prisztinie powitać, wkraczającą zwycięsko do Kosowa po 3-miesiecznych bombardowaniach, Armię NATO. Obecnie Sivkov udziela się w tak zwanym "Izborskim Klubie" - którego prezesem jest wlaśnie wskazany przez "pszka" Aleksander Prochanow:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/c.....y_klub.jpg

Patrz także: Россия в ловушке НАТО/ИГИЛ сделаной в Сирие? (Rosja w pułapce NATO/ISIS w Syrii?)
http://markglogg.eu/?p=1393
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:51, 01 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gansienica napisał:
Obecnie Sivkov udziela się w tak zwanym "Izborskim Klubie" - którego prezesem jest wlaśnie wskazany przez "pszka" Aleksander Prochanow:

Doprawdy? bóg jeden wie jak się udziela bo członkiem Klubu z pewnością nie jest https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%.....1%83%D0%B1
ani też członkiem budzącego spore kontrowersje Klubu Floriana Geyera http://www.floriangeyer.ru/
Cytat:

A więc jako elew Akademii Marynarki Wojennej niezbyt się nadawał do walk w Afganistanie, w Naddniestrzu, etc.

A to niby dlaczego? u skąpego zawsze po obiedzie aktywni i przede wszystkim szczerzy patrioci zawsze znajdą sobie miejsce.Weźmy na ten przykład oficera marynarki wojennej,wnuka i syna admirałów Floty Północnej Konstantego Duszenowa,zwolniony ze służby w ramach likwidacji floty i armii,znalazł dla siebie miejsce.Został sekretarzem metropolity Ioana-niezwykle znanej postaci.
Za rozpowszechnianie idei metropolity Ioana Duszenow spędził 3 lata w więzieniu ( wyrok opiewał na 4)
Nie zraził się tym i dalej robi swoje.I jeśli on który służył kilkanaście lat na łodziach podwodnych w tym atomowych (podkreślam służył a nie brał udział w pracach nad opracowaniami ) mówi o militariach to coś znaczy https://www.youtube.com/user/ruspravoslav/videos

Cytat:
Leonida Iwaszowa który - jako pułkownik dowodzący rosyjskim batalionem SFOR - przemknął z Bośni do Kosowa w noc z 10 na 11 czerwca 1999, by na lotnisku w Prisztinie powitać, wkraczającą zwycięsko do Kosowa po 3-miesiecznych bombardowaniach, Armię NATO

Tak.Generał Iwaszow to "firma".Tego warto słuchać.Słuchać pamiętając maksyme Churchill że generałowie zawsze przygotowani są do wojny minionej
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 02 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odp. Jak Sivkov się udziela w Klubie Izborskim?

Po prostu prowadził w nim spotkanie nt. geopolityki dla uczestników Soboru Wszechsłowiańskiego w dniu 24 maja ubiegłego roku. Na tym spotkaniu nie byłem, bo z kolegą A.K., nie zanotowawszy dokładnego adresu, błąkaliśmy się w okolicy Centrum Olimpijskiego w Moskwie.

Ale coś ciekawego, o czym warto wiedzieć:

Ot, coś jeszcze przyszło z (Nowo)Rosji wraz z życzeniami świątecznymi dla Wszystkich Narodów Świata:
http://cs622631.vk.me/v622631685/3c4f8/psucasE3r0o.jpg

I oczywiście "Świat" - w domyśle USracki NWO + Watan + City of London - za Boga do tego nie chce dopuścić, włączając w to "elitę" NIC, czyli Nowego Imperium Carów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:18, 02 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Geopolityki nie da się robić bez znajomości geografii i map również z uwględnięciem ukształtowania terenu

W tej chwili idzie nie o Syrię, tylko o Turcję.
Ciekawym jest jak będzie wyglądać mapa po.
Na pewno powstanie państwo Kurdystan!
Konstantynopol?
Kto go dostanie?
Grecja, Rosja, czy oderwany od Turcji stanie sie nowym państwem?
To walka nie o rynki zbytu , lub zaopatrzenia.
To walka o szlaki komunikacyjne.
To walka o Jedwabny Szlak!
Albo powstanie w sposób szybki bezpieczny Jedwabny Szlak, albo....



viewtopic.php?t=14468&postdays=0&postorder=asc&start=0


Jak będzie przebiegał z Tel Awiwu do Europy?
Gdzie i jak zrobić korektę tego szlaku
http://stat8.blog.ru/lr/0d2dbe1a6be99079a40fce56ae68941c
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:07, 02 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gansienica napisał:
I oczywiście "Świat" - w domyśle USracki NWO + Watan + City of London - za Boga do tego nie chce dopuścić, włączając w to "elitę" NIC, czyli Nowego Imperium Carów

Wybacz ale piszesz bzdury.Nie to żeby celowo,po prostu ni cholery z tego nie rozumiesz.Choć wydaje ci się że rozumiesz.I to jest najgorsze.(to że co się wydaje)
Cytat:
Ot, coś jeszcze przyszło z (Nowo)Rosji wraz z życzeniami świątecznymi dla Wszystkich Narodów Świata:
http://cs622631.vk.me/v622631685/3c4f8/psucasE3r0o.jpg

ZSRR-nie będzie.Podobnie jak (bliższego memu sercu monarchistycznego) Imperium Rosyjskiego.Tamto już było,przeszło,minęło,koniec.A jak wiadomo nie da się wejść dwa razy do tej samej rzeki.Po prostu nie da.Choćby się nie wiem jak chciało.
Ale można stworzyć syntezę "białego" z "czerwonym" i być może wyjdzie z tego jakaś nowa jakość.Nad tym główkują między innymi w Klubie Izborskim ale nie tylko.( również w Cerkwi)
Pozytywne i obiecujące jest to że jest na to intelektualna gotowość i otwartość.
W 1992r znany reżyser Stanisław Gawruchin (w 2012 był w komitecie wyborczym Putina) nakręcił film
"Rosja którą straciliśmy" https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%.....0%BB%D0%B8
To był przełom.Film odkłamywał załganą przez lata trwania ZSRR historię Imerium Rosyjskiego
A w 2015 ten sam reżyser nakręcił film "Koniec pięknej epoki" https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%.....C%D0%BC%29
Film opowiada o zawodowym i prywatnym życiu literata w postalinowskiej dekadzie. (właśnie zabieram się do obejrzenia filmu http://kinonerd.ru/871-konec-prekrasnoy-epohi-2015.html
Reżyser nie zmienił poglądów.Oba filmy wyrażają jego przywiązanie i szacunek dla całej historii.Bo też każdy jej etap miał swoje wspaniałe strony.Miał i wady.W syntezie "białego" z "czerwonym" idzie o wydobycie z histori tego co było dobre, pożyteczne, wspaniałe i przetransmitowanie tych doświadczeń do teraźniejszości i przyszłości.
A teraz dla przyzwoitości zacytuję cały post @JerzyS bo my tu kurna w najlepsze spamujemy a temat jest o Syrii

JerzyS napisał:
Geopolityki nie da się robić bez znajomości geografii i map również z uwględnięciem ukształtowania terenu

W tej chwili idzie nie o Syrię, tylko o Turcję.
Ciekawym jest jak będzie wyglądać mapa po.
Na pewno powstanie państwo Kurdystan!
Konstantynopol?
Kto go dostanie?
Grecja, Rosja, czy oderwany od Turcji stanie sie nowym państwem?
To walka nie o rynki zbytu , lub zaopatrzenia.
To walka o szlaki komunikacyjne.
To walka o Jedwabny Szlak!
Albo powstanie w sposób szybki bezpieczny Jedwabny Szlak, albo....



viewtopic.php?t=14468&postdays=0&postorder=asc&start=0


Jak będzie przebiegał z Tel Awiwu do Europy?
Gdzie i jak zrobić korektę tego szlaku
http://stat8.blog.ru/lr/0d2dbe1a6be99079a40fce56ae68941c

_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:40, 02 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eee, myślałem, że "pszek" dobrze znajacy rosyjski ma coś wiecej niż "pobożne siano" w głowie.

Napisal:

Cytat:
W syntezie "białego" z "czerwonym" idzie o wydobycie z historii tego co było dobre, pożyteczne, wspaniałe i przetransmitowanie tych doświadczeń do teraźniejszości i przyszłości.



Dobre to było wtedy, gdy KOMUNIŚCI POGONILI WYPCHANYCH BOGIEM BOGACZY.

To ZBIEDNIENIE ŚWIATA - a zatem i zanik niepotrzebnego biednym Jedwabnego Szlaku - to już przecież Jezus z Nazaretu planował, a przed nim realizowali Pitagorejczycy w Krotonie, zaś po nim realizował ten plan Mahomet i jego "terrorystyczna komanda" (tak utrzymywał Roger Garaudy - może "pszek" coś o tym nazwisku słyszał)

Ad stwierdzenia "pszka" (czy to nick jakiejś pchły, lub, nie daj boże, mendy?)

Cytat:

PostWysłany: 01:07, 02 Sty '16 Temat postu:
Gasienica napisał:
I oczywiście "Świat" - w domyśle USracki NWO + Watan + City of London - za Boga do tego nie chce dopuścić, włączając w to "elitę" NIC, czyli Nowego Imperium Carów

Wybacz ale piszesz bzdury.Nie to żeby celowo,po prostu ni cholery z tego nie rozumiesz.Choć wydaje ci się że rozumiesz.I to jest najgorsze.(to że co się wydaje)


Z obowiązku dydaktycznego ewentualnym czytelnikom przypominam, że w ten "trynitarny" sposób ustrój Świata opisywał ksiądz profesor Józef Tischner (może "pszek" to nazwisko zna?) memu koledze z pracy, który z księdzem profesorem napisał książkę o "filozofii Józefa Tischnera" : według tego bliskiego znajomego papy Wojtyły, w Watykanie utrzymywano, że światem rządzą właśnie te trzy mafie wyszczególnione na obrazku poniżej (nie wiem jak to się obecnie robi, aby zdjęcia na "prawda2.info" zaczęły się znowu wyświetlać):

http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2015/11/Triada-Globalnej-Wladzy.jpg

A jeśli chodzi o te zapewnienia, że "komunizm do Rosji już nie powróci", to tę wiarę "inteligencji Rosji" potwierdza i Aleksander Zinowiew (może "pszek" to nazwisko zna? - bo ja znalem nawet i osobę, perrorujacą o głupocie zjudaizowanych rosyjskich popów) w książce "Rosyjska tragedia" z roku 2002. Według Zinowiewa w Rosji trzeba będzie czekać na ten "powrót historii" już nawet nie dziesięciolecia, ale stulecia, chyba że ... komunizm wróci do Rosji z ... Zachodu.

Aby jednak dać przykład różnicy między tym, co (bez)myśli INTELIGENTSZCZINA (termin A. Zinovieva) a co lud prosty, to obrazek marzeń zwykłych Rossijan w przeddzień Nowego Roku 2016:

https://i1.wp.com/cs622631.vk.me/v622631685/3c4f8/psucasE3r0o.jpg
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:17, 07 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy putinowska Rosja zrealizuje „zamówienie z Waszyngtonu” na likwidację „reżymu Assada”, oraz (noszącej cechy socjalistyczne) Konstytucji Syrii do wiosny roku 2017?

(US Sees Assad Staying in Syria Until March 2017 http://www.nytimes.com/aponline/2016/01/.....html?_r=1)

Cytuję:

Cytat:
– W Syrii, zgodnie z planami Waszyngtonu, odbędą się nowe wybory w licu 2017
– Departament Stanu twierdzi, że taki plan został przygotowany jako wskazówka dla Johna Kerry’ego i innych dyplomatów pracujących nad zmianami politycznymi w Syrii.
– Taki plan nie wskazuje sposobu, w jaki Assad opuści swe stanowisko, ani jak będzie wyglądać jego los po-prezydencki.
– Zarówno Rosja jak i Iran mogą się sprzeciwiać opuszczeniu przez Asada swego stanowiska na pół roku przed planowanymi wyborami.
– Dokument uzyskany przez AP (Associated Press) wskazuje, że już tego miesiąca rozpoczyna się, zaplanowany na 18 miesięcy, proces przejściowy, zgodny z planem potwierdzonym przez Radę Bezpieczeństwa ONZ. Rozmowy Syryjski Rząd – opozycja (zbrojna) maja się rozpocząć w Genewie 25 stycznia.
– W maju parlament Syrii ma zostać rozwiązany. Rada Bezpieczeństwa uzna nową przejściową władzę i przygotuje kolejne etapy transformacji.
– Kolejne sześć miesięcy do listopada 2016 – czyli momentu wyboru następcy Obamy – będzie przeznaczone dla przygotowania nowej konstytucji Syrii. Naród syryjski będzie miał szansę ją przegłosować w referendum w styczniu 2017 roku.
– Dopiero wtedy ten process doprowadzi do zakończenia rządów Assada w Syrii., Ten plan działania przewiduje, że w marcu 2017 „Assad rezygnuje z prezydentury, jego bliski krąg odchodzi (w niebyt?)”.
– Syryjski nowy rząd przejmuje pełnię władzy od ciała przejściowego po parlamentarnych oraz prezydenckich wyborach w sierpniu 2017.


MG – I to jest to, co zapewne między sobą ustalili, w listopadzie 2015, John Kerry z Siergiejem Ławrowem w Moskwie. W najbliższych miesiącach – a być może już tygodniach – zobaczymy jak ten plan „tandemu Kerry-Ławrow” (a w szerszym aspekcie Putin-Obama) będzie się realizować. Jak to zauważył przebywający obecnie w Syrii – na uchodźctwie z Paryża po opublikowaniu przezeń książki „L’effroyable imposture” o zamachu 9-11 na Pentagon – Thierry Meyssan, „zasada strategiczna (Waszyngtonu) polega na tym, że by złupić bogactwa naturalne jakiegoś kraju w dłuższym okresie czasu, nie należy okupować tego kraju, ale zniszczyć jego państwowość. Bez państwa nie ma armii. Bez wrogiej armii nie ma jakiegokolwiek ryzyka klęski. Stąd też cel strategiczny armii USA i NATO, któremu ona przywodzi, polega wyłącznie na zniszczeniu państw.” (A plan „Waszyngtonu” w wypadku Syrii polega na usunięciu nie tylko Assada, ale i całego korpusu syryjskich dowódców wojskowych, którzy tego prezydenta podtrzymują u władzy – http://www.voltairenet.org/article187402.html .)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:27, 07 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gasienica napisał:
.................. I to jest to, co zapewne między sobą ustalili, w listopadzie 2015, John Kerry z Siergiejem Ławrowem w Moskwie. W najbliższych miesiącach – a być może już tygodniach – zobaczymy jak ten plan „tandemu Kerry-Ławrow” (a w szerszym aspekcie Putin-Obama) będzie się realizować...........)


straszne pierdoły. Chyba się wezmę za tłumaczenie tego niedawnego filmu z Putinem.
1. USA na coraz mniej do gadania i jest wymazywane z mapy świata przez "globalnego zarządcę" (rada 22 -óch Lewitów.
Symbolem tej zabawy jest piłka nożna i kopany ziemski globus)..
To on (globalny rząd) rozdaje karty- zawsze tak było. USA to zawsze był tylko wściekły pies na usługach Londynu.
To może tyle - nie mogę na razię pisać. Wkleje potem filmy z Putinem.
On składa ostatnio wiele oświadczeń i buduje swoją strategię na uczciwych posunięciach.
Putin dziś gra w szachy z "globalnym zarządcą" a globalnym pasuje, że Rosja w tej chwili
ocali ład światowy- globalni spowodowali katastrofę humanitarną i ktoś musi to posprzątać więc pozwalają działac Putinowi
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:37, 08 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Easy Russian" napisał:

Cytat:
Putin dziś gra w szachy z "globalnym zarządcą" a globalnym pasuje, że Rosja w tej chwili
ocali ład światowy-


O, tutaj jest obrazek, jak to Putin po mistrzowsku gra w szachy:

http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2015/12/Putin-szachmistrz.jpg

A tutaj jest krótki artykulik - niestety po rosyjsku - jak to "genialny szachmistrz" Putin wmanewrował Rosję w pułapkę, przygotowaną przez NATO/ISIS, w Syrii:

Россия в ловушке НАТО/ИГИЛ сделаной в Сирие?

http://markglogg.eu/?p=1393
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:23, 08 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gasienica napisał:
........... jak to "genialny szachmistrz" Putin wmanewrował Rosję w pułapkę, przygotowaną przez NATO/ISIS, w Syrii:

Россия в ловушке НАТО/ИГИЛ сделаной в Сирие?

http://markglogg.eu/?p=1393


nie pozostaje mi nic innego jak poradzić czekanie na rozwój wydarzeń.
Nie wyjaśnie nic więcej. Takich pierdów o "pułapce w Syrii"
naczytałem się już sporo. To są pobożne życzenia niektórych oligarchów
uzależnionych od zachodu i własnej chciwości.
Rosja wyciągnęła lekcję z Czeczenii i nie popełni takiego błędu.
Owszem- w Rosji w tej chwili trwa wewnętrzna rozgrywka zdradzieckich elit, które
nic nie rozumieją z polityki globalnej i uczyć się nie chcą.
Widzą tylko krótkoterminowe zyski i na to się łapią.
Próby przedstawiania takich długofalowych zamierzeńsą tak samo sensowne
jak tłumaczenie dzieciom w piaskownicy fizyki kwantowej.

Wszystko wyjdzie na jaw tak samo jak fakty kto strącił Boeinga w 2014 nad Ukrainą.
Jakoś dziwnie Holendrzy nioe mogą opublikowac raportu
a badania zakończono i minęło 1.5 roku.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grzanek




Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 368
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:11, 16 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowa wrzuta od Mimi al-Laham (Syrian Girl Partisan).

Materiał traktuje o tym, w jak nikczemny sposób “rebelianci” – a za nimi zachodnie media głównego ścieku – wykorzystują niedolę przymierających głodem mieszkańców oblężonej wioski Madaya (okolice Damaszku) do nakręcania nienawistnej propagandy antyrządowej i budowania czarnej legendy prezydenta Baszara al-Assada. Presstytutki MSM wykazują się tradycyjną już “rzetelnością” w relacjonowaniu wydarzeń oraz standardowym “pietyzmem”, jeśli chodzi o interpretowanie faktów: uparcie forsują narrację o “złym Assadzie”, niebaczne na tak drobny szczegół, jak fakt, że Madaya znajduje się obecnie pod kontrolą nie wojsk rządowych, lecz opanowana jest przez terrorystów z Frontu al-Nusra i Ahrar asz-Sham (również ekspozytura al-Kaidy na Syrię).

Totalnym milczeniem pomijają natomiast los innych dwu wiosek (nb. głodzonych już od paru lat, a nie miesięcy – jak przypadku Madaji), tym razem na północy kraju, w okolicach Aleppo: Fua i Kafraja. Jak sugeruje Mimi, nie jest to bynajmniej dzieło przypadku, a rozmyślne działanie – ponieważ pod Fuą i Kafrają nie ma obecnie armi syryjskiej, nie można byłoby zrzucić winy za głodzenie cywilów na Assada. Inaczej sprawa przedstawia się w Madaji, którą wojacy próbują obecnie szturmować. Ot cała tajemnica owego “wybiórczego humanitaryzmu”, jak mówi Mimi, stąd przyczyna owej totalnej asymetrii w media coverage. Dodatkowo, “umiarkowana opozycja” celuje w rabowaniu pomocy humanitarnej przeznaczonej dla mieszkańców Madaji (kojarzą mi się początkowe sceny Black Hawk Down). Chyba kolejny case study do wątku viewtopic.php?t=5911

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:57, 20 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,P.....omosc.html

Niech mu ziemia ciężką będzie Cool

Jeśli to prawda co piszą, bo o ile mnie pamięć nie myli to już coś z kilka razy ogłaszali jego śmierć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agient007




Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:02, 15 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To pewna decyzja! Polskie F-16 polecą do Syrii

To niemal pewne: Polska idzie na wojnę!


To już praktycznie pewne – Polska zaangażuje się w działania wojskowe w Syrii. Jak udało się dowiedzieć Faktowi, cztery spośród polskich myśliwców F-16 aktywnie włączą się w wojnę z Państwem Islamskim (ISIS).

Nie ma mowy o wystrzałach, bombach i zabijaniu. Bojownicy ISIS nie będą też walczyć twarzą w twarz z naszymi żołnierzami. Choćby tymi z elitarnej jednostki GROM. Polska misja ograniczy się do patrolowania przestrzeni powietrznej nad terenami ogarniętymi wojną z Państwem Islamskim. Cztery samoloty, które wysyłamy na miejsce, doskonale nadają się do tego zadania, bo od niedawna są wyposażone w system analizy i rozpoznania obrazowego DB-110, który pozwala kontrolować teren o powierzchni 50-60 km kwadratowych.


Biorąc pod uwagę, że ubiegłotygodniowa wypowiedź szefa MON o możliwym zaangażowaniu polskiej armii w Syrii pojawiła się na czołówkach wszystkich arabskich portali internetowych, należy się spodziewać, że zagrożenie terrorystyczne w Polsce wzrośnie. Tym bardziej, że w tym roku czekają nas dwa ogromne, międzynarodowe wydarzenia: w lipcu Warszawa będzie gospodarzem szczytu NATO, a w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży.

Pozostaje pytanie: czy, a jeśli tak, to co dokładnie Antoni Macierewicz wynegocjował w zamian za zaangażowanie polskich F-16 w konflikt na terenie Syrii? O tym dowiecie się z poniedziałkowego wydania papierowego Faktu.


Japa napisał:
Natychmiast zamknąć Maciorę w Tworkach!!!!! Ten człowiek sprowadzi na Polskę nieszczęście. Szaleńcze jakim prawem decydujesz o pokoju i wojnie? O życiu czy śmierci żołnierzy? O tym czy Polska stanie się atomową pustynią. Jeszcze to Kaczor- jugend, czyli "zagospodarowanie" patriotycznej młodzieży jako mięsa armatniego. Precz z kaczyzmem, precz z armią USraela w Polsce!!!!!!!!!!! Chcemy suwerenności i pokoju!!!!
http://www.fakt.pl/politycy/polskie-f-16-poleca-do-syrii-walczyc-z-panstwem-islamskim-,artykuly,610973.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
viki




Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 753
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:08, 15 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masywne siły wojskowe gromadzą się w Arabii Saudyjskiej do inwazji na Syrię

Arabia Saudyjska przy wsparciu sojuszników gromadzi 350 000 żołnierzy, 20 000 czołgów, 2 450 samolotów, 460 helikopterów z zamiarem inwazji na Syrię.

https://www.superstation95.com/index.php/world/884

Armia inwazyjna z 21 lub 25 krajów zbiera się w północnej Arabii Saudyjskiej. Jednocześnie rząd Syrii ostrzega, że „każdy agresor, który wjeździe do naszego kraju wróci do domu w trumnie”. Rosja natomiast dodaje, że „każdy kraj, który wyśle wojska lądowe do Syrii będzie traktowany tak, jakby wypowiedział wojnę.”

Tysiące żołnierzy z krajów regionu zostały zgrupowane do wzięcia udziału w czymś, co jest określane manewrami wojskowymi. Saudyjskie media informują, że 350 000 żołnierzy z państw arabskich Zatoki Perskiej i wielu innych krajów weźmie udział w manewrach wojskowych w rejonie Hafar al-Batin w północnej Arabii Saudyjskiej. Nazwano je „North Thunder” czyli „Północną Błyskawicą”. Mają potrwać 18 dni.

Doniesienia medialne mówią, że będą to „ćwiczenia” największe w historii regionu. Jednak przeprowadzone przez SuperStation95 badania porównawcze pokazują, że nie znany jest żaden przykład manewrów z użyciem tego rozmaru siły militarnej gdziekolwiek… i kiedykolwiek. Każdej osobie myślącej wyda się oczywiste, że pojęcie „ćwiczeń” w przypadku takiej skali, to ściema w biały dzień. Tej wielkości siły to siły inwazyjne i kiedy się ruszą, to na wojnę.

Egipt, Sudan, Pakistan i arabskie kraje Zatoki Perskiej są wśród 25 państw, które biorą udział w „ćwiczeniach”.



Manewry rozpoczynają się po tym, jak Arabia Saudyjska ogłosiła gotowość do uczestniczenia w inwazji na teren Syrii, jeśli koalicja pod wodzą USA zdecyduje się na rozpoczęcie takiej operacji. (Co za zbieg okoliczności!)

Czytaj Gulf News na ten temat: http://gulfnews.com/news/gulf/saudi-arab.....-1.1670564

Arabia Saudyjska jest członkiem kierowanej przez USA koalicji, która prowadzi naloty na Syrię. Te naloty odbywają się bez zgody ze strony rządu syryjskiego oraz bez mandatu ONZ od września 2014 roku. „Ćwiczenia” wyglądają na przygotowania do ewentualnego najazdu na Syrię.

Reagując na sytuację, syryjski minister spraw zagranicznych Walid al-Muallem powiedział w sobotę: „Niech nikt nie myśli, że może zaatakować Syrię lub naruszyć jej suwerenność. Zapewniam, że każdy agresor wróci do swojego kraju w drewnianej trumnie.”

Pavel Krasheninnikov, deputowany Dumy Państwowej Rosji, ostrzegł Arabię Saudyjską, że każda operacja wojskowa w Syrii bez zgody Damaszku będzie oznaczała wypowiedzenie wojny.

DLACZEGO AKURAT TERAZ?

Wojna domowa, która niszczy Syrię od kilku lat była realizowana, finansowana i wspierana przez Arabię Saudyjską, Katar, Stany Zjednoczone i inne kraje. Miesiące temu, kiedy Rosja weszła do walki w celu obrony swojego sojusznika, czyli rządu w Damaszku, rebelianci mocno to odczuli.

W ciągu ostatniego tygodnia stało się jasne, że Alleppo zostanie osaczone i odcięte przez Rosjan i armię syryjską. Jeśli Aleppo by upadło, cały wysiłek buntowników się załamie.

Dlatego w ostatni weekend, Arabia Saudyjska publicznie zgłosiła „ofertę” dostarczania 150.000 żołnierzy wojsk lądowych na pomoc „amerykańskiej koalicji” do stworzenia sił inwazyjnych, które weszłyby do Syrii walczyć z ISIS. Problem polega jednak na tym, że ISIS jest częścią działań podjętych przez samych Saudyjczyków, Katarczyków i Turków, o czym USA dobrze wiedzą. Jeżeli Saudyjczycy, Katarczycy, Turcy wejdą do Syrii, to nie po to, by „walczyć z ISIS”, ale raczej po to, by ich chronić!

Sekretarz obrony USA, Ash Carter, publicznie odpowiedział, że Saudyjczycy mają dobry pomysł, który zamierza przedyskutować z innymi sojusznikami Amerykanów. Jeśli Alleppo padnie, los Raqqa jest przesądzony, a co za tym idzie ostateczna klęska terrorystów i rebeliantów będzie faktem.

Począwszy od 10 lutego 2016 Alleppo jest otoczone i odcięte. Saudyjczycy muszą coś zrobić, by pomóc swoim rebeliantom. Jedynym sposobem na to jest inwazja. Niestety Rosja ma doktrynę użycia taktycznej broni jądrowej jako PIERWSZA jeśli będzie musiała chronić swoje interesy i swoje terytorium.

http://mediumpubliczne.pl/2016/02/masywn.....-na-syrie/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 15 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wolnemedia.net/polityka/syryjscy-kurdowie-odrzucili-tureckie-ultimatum/

"...
Szef saudyjskiej dyplomacji Adel al-Jubeir oświadczył, że dopuszcza możliwość siłowego odsunięcia od władzy prezydenta Syrii. W wywiadzie dla telewizji CNN dyplomata zapewnił, że Baszar al-Asad „bez wątpienia w każdym razie opuści swoje stanowisko – albo poda się do dymisji, albo będzie obalony siłą”. „Zależy nam na pokojowym uregulowania syryjskiego kryzysu, ale jeśli sytuacja znajdzie się w martwym punkcie, to jedynie z winy „krnąbrnego” reżimu al-Asada i jego sojuszników. W tym przypadku nie pozostanie nic innego, jak siłowe rozwiązanie problemu” – wyjaśnił Adel al-Jubeir. Jego zdaniem Rijad jest gotów wysłać do Syrii wojska lądowe, ale jedynie w ramach koalicji międzynarodowej. Tymczasem Ministerstwo Obrony Arabii Saudyjskiej potwierdziło przybycie saudyjskich samolotów na turecką bazę lotniczą Incirlik w pobliżu granicy z Syrią. Jak poinformował doradca ministra obrony Ahmed Asiri, mają one uczestniczyć w operacji powietrznej przeciwko Państwu Islamskiemu. „Rozmieszczenie samolotów w Turcji odbyło się nie na podstawie jakiś dwustronnych umów z Arabią Saudyjską, a w ramach międzynarodowej koalicji antyterrorystycznej” – powiedział Asiri...."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 40, 41, 42   » 
Strona 31 z 42

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


A co z Syrią
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile