W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Lotniskowiec Admirał Kuźniecow płynie do Syrii  
Podobne tematy
The Covert Origins of ISIS 7
A co z Syrią1029
Mali - no to się Francuzi urządzili 29
Pokaz wszystkie podobne tematy (12)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 6541
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
absolutarianin
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:23, 14 Gru '11   Temat postu: Lotniskowiec Admirał Kuźniecow płynie do Syrii Odpowiedz z cytatem

Aktualnie wywołał incydent na Morzu Północnym:

http://konflikty.wp.pl/title,Alarm-w-Wlk.....omosc.html

gdzie naruszył szkocką strefę ekonomiczną, oraz wyrzucił... śmieci Laughing ech, ruskie...

Do śmiechu jednak nie jest już cel jego wyprawy. Oficjalnie płynie na manewry do Syrii, ale ponoć kierunkiem docelowym jest cieśnina Ormuz, a celem jej zablokowanie wspólnie z Iranem. Iran już zapowiedział manewry mające na celu próbne zablokowanie, było gdzieś w mainstreamie.

Jeżeli cieśnina Ormuz zostanie zablokowana cena baryłki, wg. artykułu może wzrosnąc PIĘCIOKROTNIE Shocked, na szczęście u nas połowa ceny wachy to POdatki, więc cena wachy wg. moich wyliczeń wzrośnie tylko... trzykrotnie, czyli do jakichś 16 zł.

Proponuję zatankować do pełna, bo oczywiście przechowywanie paliwa jest u nas ZABRONIONE. Aha! I uważać na odpadającą rdzę w górnej cześć baku, żeby nie zapchało pompy, oraz sprawdzić kondycję zaczepów Laughing

Zapraszam do dyskusji na temat tego niewątpliwie, hmm... niecodziennego scenariusza.
_________________
"Na szczęście wszelakie - serce trza mieć jednakie" J.Kochanowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PanDante
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:45, 15 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z benzyną są powiązane ceny towarów, głównie z powodu transportu. Poza tym ropa jest używana też do produkcji, a nie tylko jako paliwo. Innym słowy, wszystko podrożeje. A to oznacza świetny pretekst do wprowadzenia stanu wojennego, wyjątkowego i scalenia europy w jedno faszystowskie mocarstwo. Nie chce siać paniki, ale dobrze jest się przygotować na taką katastrofę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20419
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:27, 08 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa rosyjskie okręty wojenne dotarły w nocy z soboty na niedzielę do syryjskiego portu Tartus, gdzie przebywać będą kilka dni.

- Jednostki znajdują się w Syrii. Ich wizyta ma na celu zbliżenie dwóch krajów i umocnienie przyjaznych więzi pomiędzy Rosją a Syrią. Kapitanowie obydwu rosyjskich okrętów wyrazili ze swej strony solidarność z narodem syryjskim - powiedział syryjskiej agencji prasowej Sana oficer marynarki rosyjskiej Władimir Jakuszyn.

W porcie zacumowały niszczyciel rakietowy "Admirał Czabanienko" i okręt patrolowy "Jarosław Mudryj". Okręty są częścią grupy rosyjskich jednostek znajdujących się obecnie na Morzu Śródziemnym.

Rosja, jak pisze Reuters, utrzymuje poparcie dla prezydenta Baszara Asada coraz bardziej izolowanego w efekcie trwającej od marca ubiegłego roku rewolty przeciwko jego rządom. Analitycy są zdania, że takie stanowisko Rosji ma swe korzenie w urazach związanych z Libią, w niechęci utraty jednego z nielicznych przyczółków na Bliskim Wschodzie i związane jest z pragnieniem zaprezentowania wizerunku "mocnego państwa" w stosunkach z Zachodem w sezonie wyborczym.


http://wiadomosci.onet.pl/raporty/arabsk.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JerzyS
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:34, 31 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tajny raport Ligi Arabskiej w sprawie Syrii?

Opublikowano: 31.01.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Komitet Ministrów Ligii Arabskiej, odpowiedzialny za przebieg i realizację całego planu obserwacji, składający się z 5 państw arabskich (Algieria, Egipt, Oman, Katar, Sudan), zatwierdził raport misji czterema głosami przeciwko jednemu (Katar) i zdecydował się 22 stycznia przedłużyć o miesiąc misję obserwatorów. Jak podają źródła wśród obserwatorów z misji Ligi Arabskiej, problem polega jednak na tym, że raport potwierdza wersję syryjskiego rządu i obala wersję wydarzeń Zachodu i monarchii bliskowschodnich.

Od początku obecnego kryzysu w Syrii mamy do czynienia z dwoma przeciwstawnymi wersjami wydarzeń – piszą analitycy Réseau Voltaire. Jedna wersja przeznaczona jest dla mieszkańców Zachodu i jego sojuszników w regionie Bliskiego Wschodu. Według niej „reżim topi we krwi ludową rewolucję”. Według zaś drugiej wersji – przeznaczonej dla Syrii i jej sojuszników z państw BRICS – sytuację przedstawiana jest jako atak na Syrię zbrojnych grup, pochodzących z zewnątrz.

Aby wyjaśnić całą sytuację w Syrii, w grudniu 2011 r. Liga Arabska utworzyła misję obserwacyjną, składającą się z osób, reprezentujących każde państwo członkowskie (za wyjątkiem Libanu, który odmówił udziału w misji). Taka dywersyfikacja obserwatorów gwarantowała brak możliwości manipulacji. Liczba ekspertów (160) i czas prowadzenia misji (1 miesiąc) mogły pokazać dużo bardziej szczegółowy obraz sytuacji, niż to miało miejsce wcześniej. Do tej pory nikt z zewnątrz nie przeprowadzał tak dokładnego, rygorystycznego i surowego monitoringu. W konsekwencji także nie mógł pretendować do roli znawcy sytuacji w Syrii.

Komitet Ministrów Ligii Arabskiej, odpowiedzialny za przebieg i realizację całego planu obserwacji, składający się z 5 państw arabskich (Algieria, Egipt, Oman, Katar, Sudan), zatwierdził raport misji 4 głosami przeciwko jednemu (Katar) i zdecydował się 22 stycznia przedłużyć o miesiąc misję obserwatorów. Jak podają źródła wśród obserwatorów z misji Ligi Arabskiej, problem polega jednak na tym, że raport potwierdza wersję syryjskiego rządu i obala wersję wydarzeń Zachodu i monarchii bliskowschodnich. Dokument dowodzi, że nie było śmiertelnych represji, wymierzonych w pokojowe manifestacje, i że Damaszek przestrzegał skrupulatnie wszystkich zobowiązań. Raport przyznaje również, że kraj jest destabilizowany przez uzbrojone grupy, odpowiedzialne za śmierć setek cywilów i tysięcy żołnierzy, oraz setki aktów terroryzmu i sabotażu. Jest to powodem, dla którego Katar za wszelką cenę nie chce dopuścić do upublicznienia tego raportu. Byłoby to wielkim uderzeniem zarówno w wiarygodność tego państwa, jak i w media, znajdujące się pod jego kontrolą.

Warto podkreślić, że Katar aktualnie sprawuje prezydencję w Lidze, nie dlatego, że przypadała akurat jego kolej, tylko dlatego, że udało mu się przekupić władze Autonomii Palestyńskiej, która miała sprawować tę funkcję. Prezydencja Ligii postanowiła nie upubliczniać sprawozdania z misji obserwacyjnej, nie tłumaczyć ani nawet nie umieszczać w oryginale (po arabsku) materiału na swojej stronie internetowej. To ogromne ryzyko dla katarskich wahhabitów. Jeśli opinia publiczna na zachodzie miałaby dostęp do raportu, to Katar i jego pośrednicy mogliby zostać pociągnięci do odpowiedzialności (w demokratycznej materii) za zaangażowanie w proceder mordowania ludności.

Opracowanie: ECAG
Na podstawie: www.voltairenet.org
Źródło polskie: Geopolityka
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:00, 10 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Remont "okrętu hańby" pod znakiem zapytania. Rosja może zostać bez lotniskowców 09.04.2019

Rosjanom brakuje możliwości przeprowadzenia remontu swojego jedynego lotniskowca Admirał Kuzniecow. Możliwe, że okręt nie wróci już nigdy do służby - twierdzi rosyjska "Izwiestija". Według gazety pojawiły się głosy, że lepiej byłoby zbudować za potrzebne na remont pieniądze kilka nowych, mniejszych okrętów.

"Izwiestia" po raz pierwszy napisała o problemach z Admirałem Kuzniecowem w pierwszych dniach kwietnia. W kolejnych dniach informacja ta wywołała lawinę komentarzy wśród rosyjskich i zagranicznych ekspertów.

Jedyny rosyjski lotniskowiec od pół roku stoi w porcie w Murmańsku, gdzie czeka na generalny remont. Rozpoczęty został on jeszcze jesienią 2018 roku, jednak tamtejszy pływający dok PD-50, dostatecznie duży, by przeprowadzić taki remont, w październiku zatonął. Tonący dok nie tylko uszkodził znajdujący się w nim już okręt, ale też jego strata uniemożliwiła dalszy remont Admirała Kuzniecowa.

Lotniskowiec czeka na remont

Moskwa ma jeszcze tylko jeden pływający dok dostatecznie duży, by wyremontować lotniskowiec, lecz znajduje się on w Fokino na Dalekim Wschodzie. Odholowanie tam Admirała Kuzniecowa, z którego zdążono wcześniej wymontować turbiny napędowe, prawdopodobnie jest nierealne - turbin z kolei nie można zamontować z powrotem bez dostępu do doku. Tym bardziej niemożliwe jest przetransportowanie dalekowschodniego doku na odległość wielu tysięcy kilometrów, do Murmańska.

"Obecnie nie ma doku mogącego zastąpić PD-50, zbudowanego na zlecenie ZSRR w 1980 roku w Szwecji, co stawia pod znakiem zapytania nie tylko możliwość naprawy Admirała Kuzniecowa, ale też podtrzymanie gotowości bojowej innych jednostek rosyjskiej floty" - podkreśliła "Izwiestia".

Chodzi w tym przypadku zwłaszcza o Flotę Północną, która odpowiedzialna jest za zabezpieczanie regionu Arktyki. Bez doku PD-50 nie jest możliwe zarówno remontowanie największych jej jednostek, jak i budowa nowych.


Źródło: Flickr CC-BY 2.0 / Christopher Michel Rosyjski lotniskowiec Admirał Kuzniecow w pływającym doku w 2015 roku

Lepiej zbudować kilka fregat?

Gazeta dodaje przy tym, że wiadomo już, iż Moskwa zrezygnowała z części planów modernizacji okrętu. Czyni to wątpliwym, czy Admirał Kuzniecow, nawet po remoncie, odzyskałby swój potencjał bojowy. - Nie wszyscy uważają kontynuację remontu za wskazaną - powiedział cytowany przez "Izwiestia" anonimowy rozmówca z rosyjskiego ministerstwa obrony. Były wielkie deklaracje i plany. Admirał Kuzniecow z obciętymi funduszami na remont Budżet na... czytaj dalej

Zdania są podzielone. Wśród nich są takie, że lepiej byłoby za te pieniądze (potrzebne na remont lotniskowca - red.) zbudować kilka fregat lub okrętów podwodnych - podkreślił.

Według tego rozmówcy gdyby nawet przywrócić Admirała Kuzniecowa do służby, służyłby już i tak najprawdopodobniej jedynie jako jednostka szkoleniowa, niezdolna do dalekich rejsów.

- Być może najlepiej byłoby go przetransportować na Morze Czarne, gdzie, dzięki lepszym warunkom klimatycznym, Admirał Kuzniecow mógłby efektywniej pełnić rolę lotniskowca szkoleniowego. Ale to ma sens jedynie wtedy, gdy zapadnie decyzja o zamówieniu dla rosyjskiej marynarki nowego lotniskowca - zauważa źródło. I

nformacje o pracach koncepcyjnych nad nowym rosyjskim lotniskowcem Sztorm pojawiają się w Rosji od 2015 roku, wielu ekspertów wątpi jednak, by Rosjanie mieli technologie i fundusze niezbędna do zbudowania takiej jednostki.

Problemem jest również, według rosyjskiej gazety, konieczność modernizacji samolotów stacjonujących obecnie na lotniskowcu. Maszyny Mig-29KR i Su-33 stają się przestarzałe, a wymiany wymaga zwłaszcza ich system radarowy. Montowanie najnowszych radarów na tak wiekowych maszynach jest jednak, jak zauważa gazeta, niezalecane. Brakuje również pieniędzy na produkcję samolotów nowych typów, takich jak myśliwiec piątej generacji Su-57.

Rosyjski "okręt hańby"

Admirał Kuzniecow to jedyny rosyjski lotniskowiec, przenosi do 30 samolotów i śmigłowców. Jest w służbie od 1991 roku, większość tego czasu spędził jednak, stojąc w porcie lub znajdując się w remoncie.

O rosyjskim lotniskowcu stało się głośno w 2017 roku, gdy popłynął na Morze Śródziemne, by wziąć udział w rosyjskich atakach na rebeliantów w Syrii. Była to jedyna operacja bojowa w historii tego okrętu, podczas której stracono dwa samoloty - oba rozbiły się podczas próby lądowania na pokładzie.

W styczniu 2018 roku Admirał Kuzniecow został wycofany i ruszył w drogę powrotną do Rosji. Podobnie jak podczas drogi do Syrii, ciągnął za sobą unoszącą się z kominów gęstą chmurę czarnego dymu, co było obiektem wielu żartów i drwin. Gdy okręt przepływał kanałem La Manche, brytyjski minister obrony Michael Fallon nazwał go "okrętem hańby", komentując w ten sposób udział jednostki w walkach po stronie reżimu Baszara al-Asada.

Po powrocie z Syrii okręt od razu trafił do Murmańska, gdzie rozpoczął się jego planowany na 2,5 roku poważny remont. Niedługo po wymontowaniu z Admirała Kuzniecowa starych turbin napędowych olbrzymi pływający dok PD-50, w którym znajdował się okręt, zatonął w wyniku przerwy w dostawie prądu. Autor: mm//kg/kwoj / Źródło: Izwiestia, PAP, tvn24.pl
https://www.tvn24.pl/rosyjski-lotniskowi.....947,s.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Lotniskowiec Admirał Kuźniecow płynie do Syrii
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile