Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

 
Negowanie Holokaustu niedopuszczalne  
Podobne tematy
Holokaust2658
Odszkodowania za holocaust22
Mit holokaustyczny i jego zadanie3bez ocen
Pokaz wszystkie podobne tematy (16)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2927
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 15:49, 24 Lut '11    Pojedynczy post Temat postu: Negowanie Holokaustu niedopuszczalne Odpowiedz z cytatem

Nawoływanie do zniszczenia państwa Izrael i negowanie Holokaustu jest absolutnie niedopuszczalne - uznali we wspólnym oświadczeniu premierzy Polski i Izraela, Donald Tusk i Benjamin Netanjahu. Ministrowie obrony Polski i Izraela Bogdan Klich i Ehud Barak podpisali w Jerozolimie deklarację dotyczącą rozwoju współpracy obronnej.
Oświadczenie premierów, wydane w Jerozolimie po zakończeniu wspólnych międzyrządowych konsultacji z udziałem ministrów różnych resortów stwierdza, że oba kraje udzielają sobie jednoznacznego, obopólnego poparcia. Za celowe uznają też wzmacnianie i tak już ścisłych relacji między dwoma krajami oraz społeczeństwami.
- To, że znaleźliśmy wspólny język w tak ważnych dziedzinach jak obronność i współpraca służb, ma swoją szczególną wagę w świecie, gdzie potęgują się rozmaite zagrożenia - ocenił polski premier na wspólnej konferencji z Netanjahu.Według Tuska, relacje między Polską a Izraelem zostały przeniesione "na najwyższy praktyczny poziom współpracy, jakim są systematyczne konsultacje międzyrządowe".
- Nasze rozmowy są nie tylko na najwyższym możliwym poziomie i angażują nie tylko premierów, ale całe rządy, ale są rozmowami bez hipokryzji, nasyconymi wieloma konkretami, także w tych najtrudniejszych dziedzinach współpracy - dodał szef polskiego rządu.

Rządy Polski i Izraela - napisano w oświadczeniu - będą też wspierać i pogłębiać dialog oraz współpracę m.in. w kwestiach strategicznych, gospodarce, przemyśle zbrojeniowym i sferze badawczo-rozwojowej, w tym także w branży kosmicznej.
- Na naszą pomoc i współpracę w tej kwestii drodzy przyjaciele możecie liczyć, także w ramach naszych obowiązków i zadań w Unii. Ten komunikat przywiozłem tutaj do Izraela z pełnym przeświadczeniem, że realizacja tej zapowiedzi leży w interesie wszystkich ludzi - powiedział Tusk na wspólnej konferencji prasowej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.
Zdaniem szefa polskiego rządu, dla Izraela, Bliskiego Wschodu, a także dla Europy bardzo ważne jest bezpieczeństwo państwa Izrael i stabilność w regionie. "Nie można w żadnym wypadku pomijać, redukować, wykluczać tej kwestii w rozmowach międzynarodowych, bilateralnych, także w Unii Europejskiej za naszej prezydencji, bo byłoby nieuczciwe, nieskuteczne, zupełnie bezzasadne" - podkreślił Tusk.
Premier Donald Tusk oświadczył w czwartek w Jerozolimie, że wraz z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu mają identyczny pogląd na to, jak dbać o polityczną i historyczną reputację Polski i Izraela. - Mamy tutaj z panem premierem Netanjahu pogląd wspólny, powiedziałbym identyczny, na zadania jakie stoją przed naszymi oboma państwami w tej kwestii - powiedział Tusk. Polski premier wyraził też słowa uznania dla Izraela za współuczestnictwo "w utrzymaniu na trwałe tragicznych pamiątek Holokaustu w Polsce".
Polska i Izrael pogłębiają współpracę
- Umowa obejmuje wszystkie te dziedziny, które obie strony chciałyby rozwinąć - poinformował polskich dziennikarzy Klich, który z premierem Donaldem Tuskiem oraz szefami kilku innych resortów bierze udział w I sesji dialogu międzyrządowego Polska-Izrael.
Klich zaznaczył, że rozmawiał z Barakiem na temat pogłębienia współpracy wojskowej. Deklaracja mówi m.in. o utworzeniu grup roboczych w dziedzinie obronności, obrony powietrznej, a także współpracy pomiędzy pionami informatycznymi polskiego i izraelskiego wojska.
Dokument zawiera też deklaracje o współpracy w dziedzinie przemysłu obronnego, szkoleniach i obsłudze samolotów F-16, a także współpracy w zakresie szkoleń wojsk specjalnych.
Szefowie resortów obrony rozmawiali też o współpracy pomiędzy siłami powietrznymi. Klich poinformował, że eskadry polskich F-16 będą latały wspólnie z izraelskimi maszynami.
- To się praktykuje, to robimy na co dzień z naszymi partnerami natowskimi, a będziemy to robić także z partnerem spoza NATO, jakim jest Izrael - powiedział minister."UE powinna bardziej zająć się Bliskim Wschodem"

Premier Tusk oświadczył, że Polska chciałaby, aby kwestie dotyczące bezpieczeństwa regionu bliskowschodniego były w UE podniesione na jeszcze wyższy poziom. - Chcielibyśmy, aby kwestie dotyczące bezpieczeństwa całego regionu, a co za tym idzie bezpieczeństwa globalnego, były w UE jeszcze bardziej adekwatne do rzeczywistej sytuacji w regionie - powiedział Tusk na konferencji prasowej
Jak wyjaśnił chodzi o to, by w propozycjach politycznych UE dotyczących Bliskiego Wschodu znalazł się też izraelski punkt widzenia. Zdaniem Tuska, politycy europejscy muszą być przekonani - do czego Polska chce się przyczynić - że sytuacja na świecie i w regionie "wymaga bardzo chłodnego obiektywizmu, jeśli chodzi o fakty oraz uczciwości i odwagi, jeśli chodzi o intencje".
Premier podkreślił, że UE i świat powinny zrobić wszystko, żeby obecne "trzęsienie ziemi" w regionie nie rozszerzało się, przy jednoczesnym uwzględnieniu aspiracji wszystkich ludzi chcących demokracji i wolności. Tusk zaznaczył, że w sprawach relacji polsko-izraelskich ma z Netanjahu "daleko idące wspólne stanowisko". - Dla mnie jest rzeczą ważną, że kiedy rozmawiamy np. o niełatwej ze względów technicznych, logistycznych, finansowych współpracy dotyczącej naszej armii, uzbrojenia, nowoczesnych technologii, mamy do czynienia z nadzwyczajną otwartością - podkreślił polski premier. Jak dodał, w opinii ekspertów i urzędników odpowiedzialnych za współpracę w tej dziedzinie z Izraelem jest ona najlepsza w historii.
Podkreślił, że podobnie jest w szeroko pojętej współpracy dotyczącej bezpieczeństwa. Zdaniem Tuska zaangażowanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obu państw pokazuje, że taka współpraca może przynieść nadzwyczaj dobre efekty.
Czego Izrael oczekuje od Europy?
Chcemy, by wszystkie państwa europejskie uznały nasze prawo do istnienia i obrony przed tymi, którzy nam go odmawiają - powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu na konferencji kończącej wspólne polsko-izraelskie konsultacje międzyrządowe.
- Oczekujemy podniesienia kwestii statusu Izraela na forum europejskim, podkreślenia prawdy, uznania tego, że Izrael walczy o swe prawo do egzystencji i ma do tego pełne prawo - powiedział Netanjahu w odpowiedzi na pytanie, czego oczekuje od polskiej prezydencji w UE, która rozpocznie się w połowie roku.
Dodał: - Nie mam żadnych wątpliwości, że Donald Tusk taką właśnie postawę prezentuje(...) Potrzebujemy od przywódców europejskich takiej właśnie postawy, jaką prezentuje Donald Tusk.
- To jest to, czego oczekujemy od wszystkich państw w Europie, tam, gdzie wymordowano sześć mln Żydów - podkreślił premier Izraela.

Zdaniem Netanjahu, zrozumienie całej UE dla sytuacji Izraela w regionie jest tym bardziej potrzebne, że - jak podkreślił - Iran nawołuje obecnie do nowego Holokaustu i mówi otwarcie, że chce wymordować następne sześć milionów Żydów.
Polsko-izraelska wymiana młodzieży
Zadaniem Polski i Izraela jest dodanie nowych wartości do kontaktów młodych Polaków i Izraelczyków, aby nasz kraj nie kojarzył się mieszkańcom państwa żydowskiego tylko z Holokaustem - powiedział Tusk
- Temat wymiany młodzieżowej traktujemy obaj (z premierem Benjaminem Netanjahu) jako jeden z priorytetów. Nie możemy obrażać się na rzeczywistość. Jest rzeczą zrozumiałą, że dla wielu pokoleń obywateli Izraela Polska to przede wszystkim tragiczna pamięć Holokaustu, nie możemy się temu dziwić, ale naszym wspólnym zadaniem jest nie korekta tego stanu rzeczy, ale dołożenie kolejnych wartości do wymiany między młodymi Polakami i młodymi Żydami - powiedział Tusk.
Jak przekonywał jest to możliwe i świadczą o tym liczby dotyczące ambitnych zadań w tym zakresie postawionych przed kilkoma laty przez oba kraje. Tusk podkreślał, że coraz więcej młodych obywateli Izraela odwiedzających Polskę korzysta z oferty spotkań z młodzieżą polską i wyliczał, że tysiące młodych Żydów nie ogranicza się do odwiedzenia obozu w Auschwitz
Dodał, że rozmawiają oni z polską młodzieżą nie tylko o Holokauście, ale też o tym co Polska może dać światu, np. w dziedzinie kultury, gospodarki. Według niego, to na czym wszystkim powinno zależeć, to nauczenie się przez obie strony mówienia pełnej prawdy o sobie samym i relacjach obu narodów.
- Jak sądzę jesteśmy bliscy już tego, ale jak sądzę naprawdę nie jest łatwo, także dla nas Polaków, ale przez to, że przekroczyliśmy pewne bariery (...) te spotkania mogą być coraz prawdziwsze - przekonywał Tusk.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,page,2,.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kowal
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 188
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 17:44, 24 Lut '11    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Szefowie resortów obrony rozmawiali też o współpracy pomiędzy siłami powietrznymi. Klich poinformował, że eskadry polskich F-16 będą latały wspólnie z izraelskimi maszynami.Pamiętam, jak pierwsze F-16 przyleciały doi Polski, ówczesny dowódca lotnictwa zadał pytanie ( nie kierując go specjalnie do nikogo) "to te samoloty będą broniły Izraela?"
Było to dość dawno temu i nie mogę znaleźć źródła.
Wygląda, że wszystko jest zaplanowane i rzeczywiście WP zostanie użyte do walk w rejonie Bliskiego Wschodu. Potrzeba tylko odpowiednich regulacji w UE, o które nie będzie trudno, gdy Nataniachu ich zażąda.

Scenariusz, który przewiduje red. Michalkiewicz od teraz wydaje się jeszcze bardziej prawdopodobny. Polska się zaangażuje w nieswoją wojnę i jeszcze bardziej osłabi, przyjmiemy tysiące uchodźców z Izraela, którzy przejmą majątki przedwojennych Żydów, Niemcy i Rosja odzyskają pełną kontrolę po obu stronach Wisły i... kupa.
_________________
Moja chata z kraja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Genezyp_Kapen
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 17:57, 24 Lut '11    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uprzejmie przypominam wszystkim, że:

1. Zaraz po wygraniu przez PO wyborów do parlamentu i objęciu teki premiera przez tuska, poleciał on do nowego jorku (jako premier RP), gdzie: za zamkniętymi drzwiami spotkał się z przedstawicielami środowisk żydowskich w celu podjęcia negocjacji dotyczących zwrotu majątku "żydowskiego" zostawionego po II Wojnie Światowej

2. Syn tuska przestał być stażystą i rozpoczął pracę jako dziennikarzyna w Gazecie Wyborczej


Czy to przypadkiem nie była łapówka, ten dobry PIJAR w żydowskich mediach ?
_________________
Genezyp_Kapen
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3597
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 16:51, 11 Paź '16    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kolejny proces o negowanie Holokaustu w Niemczech 11.10.2016 Autor Volker Wagener, Małgorzata Matzke


Także ponad 70 lat po Holokauście, wciąż są ludzie negujący ludobójstwo w czasie II wojny światowej. Dziś taka osoba stoi przed sądem w Westfalii.

Holocaustleugnerin Ursula Haverbeck-Wetzel (picture-alliance/dpa/P. Schulze) Ursula Haverbeck znów stoi przed sądem

Ursula Haverbeck ma 87 lat i doskonale znana jest niemieckiemu wymiarowi sprawiedliwości. Dziś stoi przed sądem w Bad Oeyenhausen, podobnie jak w przeszłości w Detmoldzie, w Verden koło Bremy, w Hamburgu i w Berlinie.

Dziarska starsza pani nie chce przyjąć do wiadomości tego, że w czasie II wojny światowej miał miejsce Holokaust. Uparcie neguje wszelkie udowodnione naukowo fakty, uznane przez międzynarodową społeczność i wciąż zajmować muszą się nią prokuratury ze względu na jej wypowiedzi uznawane za podżeganie do nienawiści na tle rasowym i narodowościowym

Deutschland Prozess Ursula Haverbeck wegen Holocaustleugnung in Detmold (picture-alliance/dpa/F. Gentsch) Ursula Haverbeck już ma kilka wyroków skazujących za "kłamstwo oświęcimskie".

Ursula Havenbeck jest bardzo popularna w kręgach prawicowych ekstremistów; podziwiają jej nieugiętość i upór i to, że nawet w tak podeszłym wieku jest ona w stanie na sali sądowej wywołać tumult.

Podczas procesu przed sądem w Detmoldzie przeciwko strażnikowi z Auschwitz w lutym br. próbowała dostać się na salę rozpraw. W jej przekonaniu Auschwitz nie był obozem zagłady, tylko obozem pracy, a ludobójstwo nazistów i Holokaust uważa ona za „największe i najuporczywiej powtarzane kłamstwo historyczne”. Ursula Haverbeck zalicza się do całego szeregu negacjonistów twierdzących, że nie było żadnych zbrodni nazistowskich na Żydach.


Galeria negacjonistów: David Irving

Österreich Holocaust David Irving vor Gericht auf Bewährung frei (AP) David Irving był skazany w Austrii i wypuszczony po 2 latach więzienia

Osoba Davida Irvinga już od dawna zajmuje wymiar sprawiedliwości, politykę i mass media ze względu na głoszone przez niego tezy dotyczące drugiej wojny światowej, a szczególnie Holokaustu. Brytyjczyk, który pod koniec lat 50-tych pracował jako stalownik w Zagłębiu Ruhry i świetnie nauczył się niemieckiego, napisał ponad 30 książek o okresie III Rzeszy. Znany stał się w roku 1963 po publikacji książki „The Destruction of Dresden”, gdzie przy pomocy sfałszowanych dokumentów zwielokrotnił liczbę ofiar.

Początkowo uznawano go za niekonwencjonalnie pracującego historyka-amatora, którego zasługą było dotarcie do nieznanych źródeł. Jednak od końca lat 80-tych XX w. środowisko historyków nie bierze go poważnie. Wtedy po raz pierwszy zdemaskował się jako negacjonista, który regularnie pojawia się w kręgach skrajnej prawicy, najczęściej w Niemczech. Jego podstawowa teza: Hitler ani nie wydał rozkazu zagłady Żydów, ani nic o tym nie wiedział. Za twierdzenie, że w Austrii nie było obozów koncentracyjnych został skazany przez wiedeński sąd krajowy na trzy lata więzienia bez zawieszenia. Odsiedział dwie trzecie tej kary, a od kiedy jest na wolności, ma zakaz wjazdu do niektórych państw.

W roku 1993 amerykańska historyk Deborah Lipstadt określiła Irvinga mianem „autentycznego negacjonisty Holocaustu”, który w swoich książkach zafałszowuje fakty i manipuluje dokumenty. Irving złożył z tego powodu doniesienie o zniesławieniu, co było początkiem jego finansowej ruiny. Sąd Najwyższy w Londynie oddalił jego skargę w roku 2000. Sędzia Charles Grey stwierdził: jest on zwolennikiem nazizmu, uprawia polemikę, jest antysemitą i rasistą, który solidaryzuje się z prawicowymi ekstremistami i wspiera neonazizm. Irving musiał ponieść koszty procesu sądowego wysokości 2,5 mln brytyjskich funtów.


Galeria negacjonistów: bp Richard Williamson

Bildgalerie - Kardinal Meisner (picture-alliance/dpa) Bp Richard Williamson neguje Holocaust

Podobne fale wzburzenia przez lata wywoływały tezy brytyjskiego duchownego Richarda Williamsona. Biskup-tradycjonalista negował zagładę Żydów i stał się najbardziej znanym przedstawicielem tzw. Bractwa Piusowego. Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X założone zostało w 1970 r. przez francuskiego arcybiskupa Marcela Lefebre. Bractwo to odrzuca reformy drugiego soboru Watykańskiego (1962-1965), który otworzył Kościół katolicki między innymi na ekumenizm i wolność religijną.

Sam Williamson w roku 2008 zanegował istnienie komór gazowych. Poza tym twierdził, że zamordowano najwyżej 200 tys. do 300 tys. Żydów. Stwierdzenie to padło w rozmowie z szwedzkim dziennikarzem. Ponieważ Williamson wiedział, że negowanie Holocaustu w Niemczech uznawane jest za czyn karalny, za który grozi kara do pięciu lat więzienia, prosił, by wywiad ten został opublikowany tylko w Szwecji i nie był publikowany w Internecie. Prośby te dziennikarz jednak zignorował. Sąd grodzki w Ratyzbonie skazał Williamsona pod jego nieobecność na karę grzywny. Lefebryści wykluczyli Williamsona w roku 2012 ze swojego kręgu ze względu na rozbieżności zdań w innych sprawach.


Nie wszędzie karalne

Różne państwa różnie podchodzą do "kłamstwa oświęcimskiego".

W USA negacjonizm jest bezkarny w myśl prawa do swobodnego wyrażania poglądów. Taka sama zasada obowiązuje także w Wielkiej Brytanii. Z tego względu David Irving najchętniej głosi swoje poglądy właśnie w tych krajach.

Natomiast w innych państwach Europy negowanie Holokaustu jest czynem karalnym. W Austrii od roku 1992 ściga się osoby, które „negują, bagatelizują, popierają czy usprawiedliwiają ludobójstwo narodowych socjalistów i inne zbrodnie nazistowskie przeciwko ludzkości”. W roku 1999 także Francja wydała ustawę o ściganiu tego rodzaju czynów.

Historyczny negacjonizm karalny jest także w Belgii i Luksemburgu, podobnie jak w Czechach i Polsce, gdzie kary grożą także za negowanie zbrodni komunistycznych. Inaczej jest w Hiszpanii, gdzie do roku 1995 "kłamstwo oświęcimskie" było karalne. W roku 2007 hiszpański Trybunał Konstytucyjny orzekł, że jest to sprzeczne z prawem do swobodnego wyrażania poglądów.

Niemiecki Kodeks Karny za negowanie Holokaustu przewiduję karę grzywny lub pozbawienia wolności do lat pięciu.
Volker Wagener / Małgorzata Matzke
http://www.dw.com/pl/kolejny-proces-o-ne.....a-36009532
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Negowanie Holokaustu niedopuszczalne
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.