W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
"W Auschwitz zginęło maksymalnie 340 tys. osób"  
Podobne tematy
Holokaust2737
Odszkodowania za holocaust22
Mit holokaustyczny i jego zadanie3bez ocen
Pokaz wszystkie podobne tematy (15)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 6558
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:48, 02 Sty '08   Temat postu: "W Auschwitz zginęło maksymalnie 340 tys. osób" Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9528614
Cytat:
Prokuratura Rejonowa w Gdyni wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie popełnienia ewentualnego przestępstwa przez lidera skrajnej prawicowej Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec (NPD) Udo Voigta - poinformowała szefowa prokuratury Grażyna Kuczyńska.

Wniosek w tej sprawie złożyło 18 grudnia ubiegłego roku Powiernictwo Polskie. PP zarzuciło niemieckiemu politykowi m.in. "nawoływanie do popełnienia zbrodni, tj. podjęcia działań zmierzających bezpośrednio do oderwania części obszaru Rzeczypospolitej Polskiej".

Prokuratura Rejonowa w Gdyni wysłała już wezwanie do przedstawicieli Powiernictwa, których chce przesłuchać w charakterze świadków.

Zamierzamy też zapoznać się z materiałami medialnymi, o których wspomniano we wniosku. Po tych czynnościach, które - mam nadzieję - uda nam się przeprowadzić do 18 stycznia, podejmiemy decyzję co do ewentualnego wszczęcia sprawy - dodała Kuczyńska.

W zawiadomieniu do prokuratury przedstawiciele Powiernictwa powołali się na relacje medialne z 10 grudnia 2007 roku, przytaczające wypowiedź szefa NPD dla telewizji ARD. W wywiadzie przeprowadzonym przez tą stację Voigt zażądał zwrotu "Pomorza, Prus Zachodnich, Prus Wschodnich i Śląska". Koenigsberg (Kaliningrad), Danzig (Gdańsk) i Breslau (Wrocław) "są według nas miastami niemieckimi i żądamy sprawowania nad nimi władzy" - dodał.

"W Auschwitz zginęło maksymalnie 340 tys. osób"

Szef najbardziej radykalnego ugrupowania skrajnej prawicy niemieckiej podał też w wątpliwość liczbę ofiar holokaustu.

Sześć milionów nie jest liczbą dokładną. Maksymalnie w Auschwitz zginęło 340 tysięcy osób. Żydzi mówią, że "nawet gdyby jeden Żyd zginął, gdyż był Żydem, to byłaby zbrodnia". Lecz jest różnica pomiędzy płaceniem za 6 milionów a za 340 tysięcy - powiedział Voigt w wywiadzie.

NPD istnieje od 1964 roku. Największe sukcesy odnosiła w drugiej połowie lat 60. XX w. Partia gloryfikuje Trzecią Rzeszę i nie uznaje powojennych granic Niemiec.

Politycy domagają się zakazania działalności partii. Podjęta przez niemieckie władze próba delegalizacji NPD jednak nie powiodła się. Federalny Trybunał Konstytucyjny odrzucił w 2003 roku wniosek, ponieważ dowody na wrogi wobec konstytucji charakter partii pochodziły częściowo od działaczy, którzy byli równocześnie konfidentami niemieckiej policji.

Powiernictwo Polskie zostało zarejestrowane w styczniu 2005 r. w Gdyni. Głównymi celami organizacji są: pomoc prawna dla polskich obywateli, którzy chcą domagać się odszkodowań za szkody wyrządzone przez III Rzeszę oraz edukacja historyczna społeczeństwa. Jego szefową jest senator PiS Dorota Arciszewska- Mielewczyk. (ak)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:01, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu nikt nie neguje holokaustu. Chodzi jedynie o liczbę pomordowanych. W tym wypadku dyskusja jest dopuszczalna a nawet wskazana. Nie ma tu podstaw do sankcji karnych.

Co do żądań oddania pod władze niemiecką miast, jest to kwestia śmieszna. Polska i tak już jest w ich łapach od kiedy weszła do UE.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:11, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przebudzony, jesteś śmieszny z tym swoim "negowaniem" holokaustu.
Nie ma dla ciebie znaczenia, czy holokaust pociągnął za sobą 100 tys żydów, czy 6 milionów. ważne jest tylko, że holokaust był!

Wiesz ilu Polaków zginęło w czasie II WŚ? Ilu Rosjan, Anglików, Niemców, Amerykanów?
Jesli holokaust był, ale liczba jego ofiar była znikoma, to o co tyle szumu? Dlaczego to Żydzi są największymi poszkodowanymi II W.Ś?
Nie sądzisz, że warto poruszyć tą kwestię?
Ja np. chciałbym znac prawdę n.t. rzeczywistej liczby ofiar holokaustu. Szczególnie, że ktoś ewidentnie próbuje ją przede mną ukryć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
morgan666




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:15, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe "dlaczego zydzi sa najwiekszymi poszkodowanymi 2WW?" ano dlatego aby bylo im latwiej sie dorobic tego co teraz maja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:16, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"W Auschwitz zginęło maksymalnie 340 tys. osób"

Applause
...za niedługo okaże się, że Auschwitz to było senatorium (a jak ...!), a jedynymi zbrodniarzami byli w nim Polacy, podstępnie mordujący pensjonariuszy żydowskiego pochodzenia oraz jego niemiecki personel ...


p.s.
czy nie widzicie o co w tym wszystkim biega ?...
_________________
"...Nie nasyci się oko patrzeniem
ani ucho napełni słuchaniem..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:18, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boruta napisał:
czy nie widzicie o co w tym wszystkim biega ?...

o co?
czyżby o to, żeby przerzucić winę za kilka milionów morderst których nie było z niemców na polaków?
po tym co już widziałem w temacie "holokaustu" wcale bym sie nie zdziwił
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:22, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
...o co?
czyżby o to, żeby przerzucić winę za kilka milionów morderstw których nie było z niemców na polaków?


...inaczej ..

chodzi o ...
...obarczenie Polaków winą za wymordowanie kilku milionów Żydów ...
_________________
"...Nie nasyci się oko patrzeniem
ani ucho napełni słuchaniem..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Boruta"]
Cytat:
"
...za niedługo okaże się, że Auschwitz to było senatorium (a jak ...!), a jedynymi zbrodniarzami byli w nim Polacy, podstępnie mordujący pensjonariuszy żydowskiego pochodzenia oraz jego niemiecki personel ...


Nawet jeżeli się okaże że to były 3mln a nie 6mln to cały świat może mieć pretensje to żydów i historyków o zatajanie prawdy. 340tyś gdyby TO! się okazało prawdą to miałbym wszelkie podstawy do znienawidzenia historii którą póki co uwielbiam.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:28, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mandarck napisał:
... 340tyś gdyby TO! się okazało prawdą to miałbym wszelkie podstawy do znienawidzenia historii którą póki co uwielbiam.
pozdrawiam


to zajmij się nią na poważanie, szukaj, badaj a nie zdaj się tylko na czyjeś rewelacje ...
_________________
"...Nie nasyci się oko patrzeniem
ani ucho napełni słuchaniem..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:32, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem gdyby się okazało. Wcale w to nie uwierzyłem. Prawda jest taka że jednym zależy żeby tych martwych żydów było najmniej drugim żeby było ich najwięcej. Szkoda że ta prawidłowa prawda nie może przebić się do mediów i książek od historii...może kiedyś tego doczekamy:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:37, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Celowo nie chcę brać udziału w tej licytacji, ...

wiem jedno ...nie leży to w naszym interesie ...


rezultat bedzie dokładnie taki jak napisałem, ...wtórujac niektórym głosom podważajacym liczbe ofiar, i tak nie udowodnimy światu, że Żydzi celowo utrzymują ją na poziomie 6 mln. ale na samych siebie skierujemy podejrzenia, że mamy coś do ukrycia ...

w naszym polskim interesie nie jest powarzanie za Udo Voigtem, ...

na chińskiego boga ...kapujecie o co chodzi ...?
_________________
"...Nie nasyci się oko patrzeniem
ani ucho napełni słuchaniem..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:42, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
otóż im dalej od tamtych wydarzeń, tym mniej bezposrednich świadków, dlatego łatwiej będzie obalać twierdzenia jednych przeciw drugim ...


ten spór już dawno przekroczył granice zdrowego rozsadku ...

to starcie dwóch bractw religijnych; jednego skupionego wokół holokaustu i drugiego starajacego się zdyskredytować to pierwsze za wszlką cenę ...


ale czy komuś udało się całkowicie wyrugować religię z ludzkich umysłów ?

zapewniam Was, że nie ...
_________________
"...Nie nasyci się oko patrzeniem
ani ucho napełni słuchaniem..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 03 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamiętam jak za młodu uczono mnie, że w Oświęcimiu zginęło jakieś 4-6 mln osób (Polaków rzecz jasna), jakiż był dla mnie szok kiedy po wejściu na wikipedię przeczytałem, że zginęło tam 1,1 mln osób, z tego większość to żydzi bałkańscy...

zróbice sondę wśród swocih znajomych czy rodziców i zapytajcie ich ile osób / ile polaków / żydów zginęło w Auchwitz Birkenau...

Cytat:
Liczba zabitych sięgnęła prawie 1,1 mln osób, w tym:

* 960 tysięcy Żydów, czyli prawie 90% – w tym:
o 438 tysięcy z Węgier
o około 300 tysięcy z Polski
o prawie 70 tysięcy z Francji
o 60 tysięcy z Holandii
o 55 tysięcy z Grecji
* do 75 tysięcy Polaków
* 21 tysięcy Romów
* 15 tysięcy jeńców radzieckich różnych narodowości
* oraz do 15 tysięcy ludzi innych narodowości.


jest różnica między 3 mln a 300 tys. polskich żydów,

interesuje mnie szczegółowa analiza statystyczna - ile polaków, żydów, osób innych narodowości zginęło w poszczególnych obozach, mam dziwne przeczucie że jak zsumujemy te liczby to wyjdzie nam nieco mniej niż powinno...

Aha, słyszałem tez że po wojnie w A-B obóz urządzili sobie sowieci...

Dlaczego nikt nie mówi o holokauście narodu polskiego?...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:10, 03 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boruta ma rację.
A najlepiej wyjdą na tym Niemcy. Z oczyszczonym sumieniem staną na czele UE. I znowu zacznie się „zabawa”
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:23, 03 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
pamiętam jak za młodu uczono mnie, że w Oświęcimiu zginęło jakieś 4-6 mln osób (Polaków rzecz jasna), ...

za moich czasów nigdy nie słyszałem o tym, żeby zginęło tam 6 mln ... Shocked

Voltar napisał:
interesuje mnie szczegółowa analiza statystyczna - ile polaków, żydów, osób innych narodowości zginęło w poszczególnych obozach, mam dziwne przeczucie że jak zsumujemy te liczby to wyjdzie nam nieco mniej niż powinno...


tam gdzie zaczyna się dzielenie ofiar ..tam nigdy nie dojdzie się prawdy ...

zawsze uczono mnie, że w Aushwitz ginęli Ludzie ...

Voltar napisał:
Aha, słyszałem tez że po wojnie w A-B obóz urządzili sobie sowieci...

nieprawda ...

moi bliscy po zajęciu obozu przez Armię Czerwona wynosili trupy zalegajace w barakach, (które pozostawili wycofujacy się Niemcy) i grzebali je w zbiorowych mogiłach...

Voltar napisał:
Dlaczego nikt nie mówi o holokauście narodu polskiego?...

jak tylko wspomnę o rzezi Polaków w Galicji i na Wołyniu zaraz Wszyscy ucinają temat i odwracaja kota ogonem ...


Pozdrawiam Cool
_________________
"...Nie nasyci się oko patrzeniem
ani ucho napełni słuchaniem..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:31, 03 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
• Argument: Liczbę ofiar KL Auschwitz ustalili Rosjanie na 6 milionów jako jeden z elementów polityki, mającej na celu zaniżenie proporcji ofiar żydowskich w globalnej cyfrze ofiar niemieckiego ludobójstwa bądź też odwrócenie uwagi od strat poniesionych przez naród polski na Kresach.

Fakt: Liczbę ofiar ustaliła komisja polska pod kierownictwem sędziego Sehna bez udziału Rosjan. Wyniki jej badań zostały przyjęte i potwierdzone przez Międzynarodowy Trybunał w Norymberdze. Około 20 milionów ludzi zginęło, zostało zamordowanych lub zmarło w Rosji w czasie działań wojennych. Ilość ofiar w obozach zagłady nie stoi do tej liczby w żadnej proporcji. Spis ludności Polski wykazał 24 miliony mieszkańców po wojnie wobec 35 milionów przed wojną. Ubytek 11 milionów obywateli Polski nie mógł być i nie był przez Rosjan tajony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:37, 03 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
Cytat:
• Argument: Liczbę ofiar KL Auschwitz ustalili Rosjanie na 6 milionów jako jeden z elementów polityki, mającej na celu zaniżenie proporcji ofiar żydowskich w globalnej cyfrze ofiar niemieckiego ludobójstwa bądź też odwrócenie uwagi od strat poniesionych przez naród polski na Kresach.
racja ...

ale dalej nie jest to równoznaczne z tym, że ktoś kiedyś miałby utrzymywać, że w Aushwitz zginęło aż 6 mln. ...

przynajmniej mnie ...nic o tym nie wiadomo ...


pozdrawiam Cool
_________________
"...Nie nasyci się oko patrzeniem
ani ucho napełni słuchaniem..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:56, 04 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te 6 milionów to i tak mało. 6 milionów Stalin wymordował na Ukrainie, Mao zawdzieczamy chyba ze 20-50 milionów. II Wojna to 60 milionow w sumie. Manipulacja jest juz na samym poziomie interpetcji. Często sie mowi, ze Holokaust nie miał precedesnu, co samo w sobie jest oczywistym kłamstwem, bo rzez Ormian, bo Indianie, bo Trajan w Dacji...Żeby spierac sie o liczby trzeba niezle siedziec w temacie. Żeby obalić wyjatkowośc holokaustu wystarczy znać historie na poziomie szkolnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejH




Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:35, 04 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, udało mi się w necie znaleźć w necie wstęp do "Czarnej księgi komunizmu" po polsku:
http://www.geocities.com/ligarepublikanska/Artykul25.htm

Tutaj ciekawy fragment:

Cytat:

Ostatni powód ukrywania prawdy jest bardziej delikatnej natury, trudniej go też wyrazić. Po roku 1945 ludobójstwo Żydów stało się paradygmatem współczesnego barbarzyństwa i wyczerpało całkowicie możliwość postrzegania masowego terroru w XX wieku. Komuniści, negując początkowo szczególny charakter prześladowania Żydów przez nazistów, zrozumieli, że uznanie tego faktu może być dla nich korzystne, gdyż niesie ze sobą możliwość reaktywowania idei antyfaszyzmu. Przy każdej okazji, i bez okazji, nieustannie przywoływano opisane przez Bertolta Brechta widmo ,nieczystej bestii o jeszcze płodnym brzuchu". Nieco później poprzez uwydatnianie ,specyfiki" ludobójstwa Żydów, poprzez skupianie uwagi na niebywałej jego potworności, chciano uniemożliwić dostrzeżenie faktu, że i w świecie komunistycznym popełniano podobne zbrodnie. Wreszcie zaś, czy można było sobie wyobrazić, że ci, którzy odnosząc zwycięstwo w wojnie, przyczynili się do zniszczenia ludobójczego systemu, mogli sami stosować podobne metody? Najbardziej powszechnym odruchem było odrzucenie takiego paradoksu.


Książkę czytałem kilka lat temu. Mimo pewnych niedociągnięć m.in. zawyżania ilości ofiar (skąd my to znamy?), jest to moim zdaniem bardzo ciekawa lektura i mogę ją polecić. Zdecydowanie najbardziej szokujący i nie do pojęcia był w niej opis metod stosowanych przez Czerwonych Khmerów w Kambodży.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:02, 04 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dość wyjątkowo zgadzam sie w zupełności z oboma moimi przedmówcami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:38, 04 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeby nie sięgać daleko: czystki etniczne w byłej Jugosławii. coroczne rzezie w kolejnych zakątkach Afryki, ileś tam milionów Hutu, ileś tam milionów Darfuńczyków, ot paru murzynów, ropy nie ma, nie są obrzezani, więc nie ma o co robić hałasu... Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 04 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W naszym społeczeństwie nie można podejmować takiego tematu. Ludzie od razu się oburzają, bądź twierdzą, że Hitler miał rację mordując Żydów (o Polakach i innych narodach nie pamiętają). Ja wiem i rozumiem, że to wszystko byli ludzie. Dramat każdego z osobna i wszystkich razem. Ale gdy wspomni się o czymś takim w towarzystwie zaraz wszyscy patrzą nieprzychylnie. Ludzie po prostu nie chcą znać prawdy. Ona ich za bardzo boli, ups, nie tak, im się nie chce myśleć! Zwrócili by na to uwagę dopiero gdyby w TVN tak powiedziano (ha ha ha).
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejH




Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 04 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jeszcze wracając do Kambodży to wprawdzie ogólnie nie jestem fanem portalu lewica.pl, znalazłem na ich stronach niezwykle interesujący artykuł temat ruchu Czerwonych Khmerów:
http://www.lewica.pl/index.php?id=12510

Wszystkim gorąco polecam jego przeczytanie.

Ciekawy (oby nie proroczy) cytat z powyższego artykułu:
Cytat:
"Fiasko amerykańskiej kampanii w Kambodży nie polega jedynie na żniwie śmierci cywilów podczas bezprecedensowych bombardowań, ale również na ich pokłosiu – reżimie czerwonokhmerskim, który z tragicznymi skutkami wypełzł z kraterów po bombach. Dynamika może być podobna w Iraku", piszą Ben Kiernan i Taylor Owen.




A tu znalazłem interesujący komentarz Pana Piotra Kłodkowskiego z artykułu, który ukazał się w miesięczniku Znak:

Cytat:
Nie wiem, czy Czerwoni Khmerzy zakładali wymordowanie wszystkich wykształconych rodaków, faktem jest, że tylko niewielu z nich przeżyło. Aby jednak nie tracić zbyt dużej ilości amunicji, ludzie Pol Pota używali popularnych tu maczet albo żelaznych prętów bądź trzonków od łopaty czy zwykłych motyk. Okazało się, że również one mogą być przydatne w długim procesie eksterminacji. Nie potrzeba było więc kosztownych komór gazowych, wystarczyły tradycyjne narzędzia używane od stuleci do zabijania. Jak się później przekonano w Afryce, brak nowoczesnych środków technicznych nie przeszkadzał w realizacji zbrodni, której ofiary szacowano w milionach ludzi. Na początku gigantycznego morderstwa stoi bowiem idea, która nie potrzebuje wcale nowoczesnej cywilizacji, aby stać się materialnym faktem.


Całość tutaj:
http://www.miesiecznik.znak.com.pl/klodkowski568.html


Na ten temat nakręcono też moim zdaniem niezły film "Pola śmierci" ("The Killing Fields"):
http://www.filmweb.pl/Pola+%C5%9Bmierci,1984,opisy,FilmDescriptions,id=8762
Polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:30, 08 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boruta napisal:

"ale dalej nie jest to równoznaczne z tym, że ktoś kiedyś miałby utrzymywać, że w Aushwitz zginęło aż 6 mln. ...

przynajmniej mnie ...nic o tym nie wiadomo ... "

Ty chyba zartujesz?
Przeciez o tych 6 milionach zydowska propaganda trabi od 1914 roku

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:24, 08 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mylmy 6 mln ofiar II WS z "6 mln ofiar" Birkenau, bo tam oficjalnie zginęło ok 1 mln Żydów w tym 300 tys z Polski... W propagandzie komunistycznej zawyżano liczbę nie żydów ale Polaków... w stosunku do ogółu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


"W Auschwitz zginęło maksymalnie 340 tys. osób"
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile