W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
A co z Syrią  
Podobne tematy
The Covert Origins of ISIS 7
Mali - no to się Francuzi urządzili 29
Egipt uznał Izrael za wroga nr 129
Pokaz wszystkie podobne tematy (12)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
48 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 158782
Strona:  «   1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 40, 41, 42   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:36, 16 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż nie chce mi się odpowiadać. Przecież to USrackie "think tanki" napędzają jednych na drugich, także dzisiaj w Polsce. Jest to stara angielska metoda kolonialna - tak Anglikom udało się na 200 lat zdominować kraj o całkiem wysokiej cywilizacji, jakim były Indie. A jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, to miezkałem tam przez 3 lata w młodości. I wtedy sobie myślałem, że lepiej byłoby się nie urodzić, niż być zmuszonym do życia w USA. Aż tak tam tchnie wszechogarniającą brzydotą ('bŻYDotą'). Patrz http://markglogg.eu/?p=507 .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:45, 16 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:
a gdybyś dodatkowo nieco się znał (tak nawiasem mówiąc) zrozumiałbyś, że oni się leją od dekad i zawsze chodzi o wpływy na ich terytoriach szyici sunnici i inne frędzle, zawsze tak było i tak być musi. skoro inaczej jak widać nie potrafią - niech się wspólnie wytłuką.

Jak na przedstawiciela cywilizacji która;sprowadziła na świat dwie wojny światowe,najkrwawsze w dziejach rewolucje,usankcjonowane prawodawstwem teorie rasowe i podążające za tym niewolnictwo,wojny religijne w efekcie których jak pisał kronikarz można było konno jechać przez kilka dni i nie spotkać żywego człowieka-to bardzo jesteś zadufany przyjacielu.
Tak nawiasem mówiąc gdybyś dodatkowo nieco się znał ,zdawałbyś sobie sprawę z tego że dodatkowo jesteś impotentem.Albowiem;kierujesz się grecką estetyką,posługujesz rzymskim alfabetem,arabskimi cyframi,jakąś duchowością z której każda korzeniami sięga regionu zawierającego się między Gangesem a Eufratem,technologią wyrosłą na azjatyckich odkryciach (proch,papier,druk,żagle,itp).
Mówiąc krótko,jesteś hiper agresywnym półidiotą który jeśli co ma to tylko dlatego że ukradł.(oczywiście nie w sensie personalnym a kolektywnym)
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:32, 18 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście, że jestem impotentem i mam do tego stuprocentowe kurewskie prawo. ponadto jestem świadom tego, że europa podbiła pół świata duchem, siłą i umysłem (ave wikingowie!) - łącznie ze stanami zjednoczonymi - w których mieszkałeś aż trzy lata! pominęliście jeden prosty fakt, a mianowicie, że wygra lepszy, a i jeszcze dodam nieskromnie acz z pokorą – oni się spierają o religię i wartości etniczne, a wy teraz sracie do własnego gniazda. nie musicie mi odpowiadać, mnie też się nie chcę z wami walczyć, niech się tłuką byleby nie wbijali do mnie na terytorium. moje dzieci i rodzina jest ważniejsza, aniżeli ślepo zapatrzeni w wierzenia idioci. dziękuję za jakże konkretną wypowiedź waszą.

prawda przegrywa w dzisiejszym świecie, wygrywa fałsz. u mnie jednak nie ma ani zwycięzców, ani przegranych, a zatem jestem skłonny wnioskować, że rozjebałem wam właśnie cały wasz pierdolony świat ułomnych krów oraz cwanych niewolników. pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:34, 18 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe... Powiedział co wiedział, manhattandebil co się ciągle zarzeka, że wieże WTC wysadzili mu w pył muzułmanie z Arabii Saudyjskiej, przy pomocy czterech samolotów porwanych plastikowymi nożami. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:24, 19 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co ty nie powiesz prostytuujący się bocie. nie napisałem, że z punktu widzenia teorii spiskowej zamach stanu ze strony żydów jest niemożliwy, aczkolwiek bardziej dopuszczalna wersja opiera się o wyboczenie stali, tzw. wadę konstrukcyjną belek, która została wyraźnie przeszacowana przez konstruktora. w przypadku amerykanów jest to całkiem prawdopodobne skoro u nich system wartości jest nastawiony na sprzedawanie i gloryfikowanie swoich możliwości, acz nie wypadałoby nawet nie uwzględnić w tej strategii lichego kłamstwa, co jest przecież na porządku dziennym i tutaj już, i oczywiście tam. pierdolić debili!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 19 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serio?
cóż, masz prawo do własnej opinii, ale moim zdaniem znacznie przeszacowujesz swoje możliwości postrzegawczo-analityczne, czego najlepszym dowodem jest fakt, iż nie dostrzegasz jakże przeraźliwie rzucającego się w oczy ogromu swej głupoty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zarowka




Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 79
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:26, 20 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman - tak w skrócie, to po prostu głupi jesteś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:57, 21 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisał enty prawdziwy zindoktrynowany debil, który nie potrafi odróżnić prawdy od fikcji. wystarczy poczytać twoje posty by odnieść mniemanie, że poza twoim wygórowanym ego nie reprezentujesz sobą nic konkretnego. nie wspominam już o braku wiedzy niby studenta, który nie potrafi przeliczać sił obciążających kratownice albo odróżnić dźwięku kładących się pięter od typowego kontrolowanego wyburzenia. na szczęście nie muszę się silić na nikogo mądrego, a wy po prostu łapiecie haczyk na tanie zagrywki w stylu zidiociałych mitomanów szukających sensacji czy innych cwaniaków robiących kasę na naiwnych frajerach. dodam na koniec, że do dziś nie ujrzałem ani jednego konkretnego argumentu z waszej strony - tylko inwektywy gdy nie wiadomo co odpowiedzieć, ale w pierdoleniu bzdur spisujecie się całkiem nieźle. weźcie się lepiej do roboty jebane nieroby, pasożyty w owczej skórze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:10, 21 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:
napisał enty prawdziwy zindoktrynowany debil, który nie potrafi odróżnić prawdy od fikcji. wystarczy poczytać twoje posty by odnieść mniemanie, że ...

nono. z tym że jak ja czytam twoje posty to nie mogę się oprzeć wrażeniu, że mniemanie to ci matka odniosła już przy porodzie, kto wie może nawet w fazie prenatalnej - a jedyne co ci od tego czasu pozostało to czarna dziura pod czaszką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:21, 22 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.google.pl/url?sa=f&rct=j&.....Pz6gdPTLeg

bimi z całym szacunkiem, ale naprawdę jesteś fałszywy. kolejny raz nie otrzymałem argumentów w zamian tylko frajerskie epitety, więc pomyśl z kogo chcesz robić idiotę, tym bardziej gdy nie posiadam możliwości edycji posta. a zatem oszukujesz mnie i masz przy okazji bezczelnie pretensje, że ułożyłem zdanie wedle własnej logiki w przeciwieństwie do ogólnie przyjętych norm indoktrynowanych miernot - kategorii de facto, do której sam się zaliczasz. równie dobrze mogę napisać, że gdy ciebie robili ktoś zapalił światło, jednak jaki miałbym cel w tym by to udowadniać na podstawie zależności wyniesionych z forum. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:06, 23 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj biedaku, kolejny raz nie otrzymałeś argumentów - no popatrz jaki ja jestem fałszywy, a ty jaki poszkodowany... Laughing

pozwól jednak że tym razem, przy okazji frajerskich epitetów, wyjaśnię jeszcze pewne kwestie.

argumentów na to jak odróżnić wysadzany budynek od walącego się na skutek uszkodzenia, to ja ci mój drogi dostarczać nie zamierzam, bo nie jestem kurwa syzyfem coby uczyć daltonistę jak wygląda czerwony.
i na wypadek gdybyś nie pojął, użyłem tu metafory: daltonista - to totalny imbecyl czyli ty, a czerwony - to wysadzany budynek.

nie mam do ciebie żadnych pretensji "że ułożyłeś zdanie wedle własnej logiki" - zwracam jedynie uwagę na to, że twoja "własna logika" to jeden wielki bełkot i generalnie, jeśli już próbujesz zabłysnąć używając w swych postach rzadko używanych wyrazów, to upewnij się najpierw że rozumiesz co one znaczą, bo inaczej to się tylko przy ich pomocy ośmieszasz.

i na koniec: nie wiem jaki twoja bezdenna głupota miałaby mieć związek z tym czy ktoś zapalił światło jak mnie robili, ale wierzę w to że desperacko szukasz winnego obecnego stanu rzeczy i myślisz sobie że jesteś głupi przez mnie.
wiedz jednak że to złudzenie, najprawdopodobniej będące wynikiem tego, że twoją głupotę najwyraźniej widać gdy ją zestawić w kontraście z moją mądrością Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:21, 24 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wesołych świąt... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:20, 12 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mr. Primer, Ministers,
Heads and members of the leaderships of popular organizations and trade unions,
Sisters and brothers,

Today I look at your faces and the faces of the people of our country as they are covered with sorrow and pain. I look into the eyes of Syria's children and I don't see an innocent laugh shinning, nor do I see toys that draw a smile on their faces. I watch the hands of elderly people and see them open to prayer for the safety of a son, a daughter or a grandson.

We meet today with suffering prevailing over Syria's land leaving no room for joy in any corner of the homeland. Safety and security have been absent from the country's streets and alleys.

We meet today and there are mothers who lost their sons, families who lost their breadwinners, children who became orphans and brothers who have been parted from each other, being martyred, displaced or missing.

tekst przemówienia wygłoszonego przez prezydenta Syrii Bashara Assada 6 stycznia br http://sana-syria.com/eng/21/2013/01/06/460536.htm


_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:16, 13 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ONZ w szoku. Ponad 60 tysięcy zabitych w Syrii
2013-01-02

59 648 - tyle nazwisk znalazło się na liście zabitych w trwającym od marca konflikcie w Syrii. ONZ publikuje wstrząsające dane o wojnie, z którą świat dyplomacji nie umie sobie poradzić.

Dane zabrane przez specjalistów z biura Wysokiego Komisarza Odo spraw praw człowieka dotyczą okresu od 15 marca 2011 do 30 listopada 2012 roku. Jako że od tego czasu sytuacja nie poprawiła się, Navi Pillay, wysoki komisarz ONZ, przyznaje, że liczba zabitych w konflikcie przekroczyła 60 tysięcy.

Liczba zabitych jest znacznie wyższa niż się spodziewaliśmy, to naprawdę szokujące - powiedziała Pillay. 

Lista zabitych powstała w oparciu o spis ponad 147 tysięcy zgłoszonych zgonów. Informacje o nich pochodziły w sumie z siedmiu źródeł, w tym od syryjskiego rządu. Za zmarłą w wyniku walk uważano jedynie osobę, którą potrafiono zidentyfikować na podstawie imienia, nazwiska oraz daty i miejsca śmierci. Każda ze zmarłych osób, co do której nie było przynajmniej trzech z tych czterech informacji, była wykluczana z listy. 

Analitycy podkreślają, że liczba 60 tysięcy jest prawdopodobnie niższa od faktycznej liczby zabitych w wojnie w Syrii. Choć jest to najbardziej szczegółowa i najszersza analiza strat w ludziach, jaka powstała do tej pory - podkreśla Navi Pillay. Podkreśliła, że gdy w Syrii wreszcie zapanuje pokój, konieczne będzie bardzo dokładne śledztwo, które będzie miało wyjaśnić, jak wiele osób zginęło, w jakich okolicznościach i z czyjej winy. 

W 22. miesiącu konfliktu sytuacja wydaje się zaostrzać. Cztery miliony ludzi pilnie potrzebuje pomocy humanitarnej, ponad milion schroniło się w krajach sąsiednich. ONZ nie ma wątpliwości, że przemoc doprowadzi do śmierci kolejnych setek i tysięcy ludzi, którzy giną - co jest podkreślane - z rąk walczących po obu stronach barykady. 


dalej: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/arty.....itych.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:12, 01 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z dziś i wczoraj:

Izraelczycy zaatakowali w Syrii. Moskwa zaniepokojona

Rosja "jest bardzo zaniepokojona" doniesieniami o ataku lotniczym, przeprowadzonym przez Izrael na terytorium Syrii. - Takie działania oznaczałyby niedopuszczalną ingerencję wojskową w tym kraju - poinformowało MSZ. W środę późnym wieczorem przedstawiciele władz USA poinformowali, że Izrael zaatakował konwój samochodów z rakietami przeciwlotniczymi dla bojowników libańskiego Hezbollahu.

- Jeśli informacje te zostaną potwierdzone, to mamy do czynienia z niesprowokowanymi atakami na cele znajdujące się na terytorium suwerennego kraju, co rażąco narusza Kartę Narodów Zjednoczonych i jest nie do zaakceptowania, niezależnie od tego, czym się to uzasadnia - napisało rosyjskie MSZ w oświadczeniu.
W środę źródła, na które powołuje się agencja Reutera, poinformowały, że Izrael dokonał w nocy z wtorku na środę ataku lotniczego na terytorium Syrii, w pobliżu granicy z Libanem.
Natomiast syryjskie siły zbrojne podały, iż tej samej nocy izraelskie samoloty zaatakowały wojskowy ośrodek badawczy w miejscowości Dżamraja na północny zachód od Damaszku, gdzie zginęło dwóch pracowników, a pięć osób zostało rannych. Budynek został zniszczony.

Po resztę skocz do: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata.....03468.html

Syria i Iran grożą Izraelowi odwetem za nocny atak

Syria i Iran zagroziły w czwartek Izraelowi odwetem za atak lotniczy na terenie Syrii. Według źródeł izraelskich celem ataku był konwój samochodów z rakietami przeciwlotniczymi dla bojowników libańskiego Hezbollahu.

Syryjski ambasador w Libanie Ali Abdul-Karim Ali powiedział, że Damaszek może z zaskoczenia odpowiedzieć na atak. Dodał, że nie może przewidzieć, kiedy odwet nastąpi, gdyż jego przygotowanie należy do odpowiednich władz.
Irański minister spraw zagranicznych Ali Akbar Salehi potępił izraelski atak, nazywając go "brutalną napaścią", a jego zastępca Hosejn Amir Abdolahian ostrzegł - nie wdając się w szczegóły - że "atak reżimu syjonistycznego na peryferiach Damaszku będzie miał poważne konsekwencje dla Tel Awiwu".

Hezbollah solidarny z władzami Syrii

Dyplomaci i syryjscy rebelianci utrzymują, że w nocy z wtorku na środę Izrael dokonał ataku lotniczego na terytorium Syrii, a celem ataku był konwój samochodów z rakietami przeciwlotniczymi dla bojowników libańskiego Hezbollahu. Syria zaprzecza tym doniesieniom i twierdzi, że celem ataku był wojskowy ośrodek badawczy na północny zachód od Damaszku.

- Mamy sprzeczne informacje na ten temat. (...) Z jednej strony rząd polski uznaje prawo Izraela do obrony własnej, a z drugiej strony wszyscy wiemy, jak niestabilnym rejonem jest Syria i jak bardzo trzeba uważać z użyciem siły - powiedział dziennikarzom w Brukseli minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Hezbollah, który wspiera syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada w jego działaniach podczas konfliktu w Syrii, zapewnił o swej "solidarności z władzami Syrii, jej wojskiem i narodem".

Atak z powietrza

Rosja, która blokuje w ONZ wysiłki Zachodu podejmowane w celu wywarcia nacisku na władze Syrii, potępiła izraelski atak jako naruszenie prawa międzynarodowego.
Szczegóły na temat środowego nalotu są - jak pisze agencja Reutera - skąpe i częściowo sprzeczne. Syria utrzymuje, że izraelskie samoloty, lecące na niskiej wysokości, by uniknąć namierzenia radarem, nadleciały od strony Libanu i zaatakowały wojskowy ośrodek badawczy w miejscowości Dżamraja na północny zachód od Damaszku.
Tymczasem dyplomaci i rebelianci mówią, że samoloty zaatakowały jadący do Libanu konwój z bronią, przeznaczoną najpewniej dla sojusznika Asada - Hezbollahu. Rebelianci utrzymują, że to oni, a nie Izrael, zniszczyli wojskowy obiekt w miejscowości Dżamraja.
Zastrzegający sobie anonimowość przedstawiciele władz USA powiedzieli, że na zaatakowanych pojazdach znajdowały się również zaawansowane technicznie rosyjskie rakiety SA-17, które dałyby Hezbollahowi możliwość zestrzeliwania izraelskich odrzutowców, śmigłowców i samolotów bezzałogowych.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata.....03687.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 01 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
ONZ w szoku. Ponad 60 tysięcy zabitych w Syrii
2013-01-02

59 648 - tyle nazwisk znalazło się na liście zabitych w trwającym od marca konflikcie w Syrii. ONZ publikuje wstrząsające dane o wojnie, z którą świat dyplomacji nie umie sobie poradzić.

Dane zabrane przez specjalistów z biura Wysokiego Komisarza Odo spraw praw człowieka dotyczą okresu od 15 marca 2011 do 30 listopada 2012 roku. Jako że od tego czasu sytuacja nie poprawiła się, Navi Pillay, wysoki komisarz ONZ, przyznaje, że liczba zabitych w konflikcie przekroczyła 60 tysięcy.


Laughing zabić gościa śmiechem to za mało . Sprawdzie sobie posty z lutego zeszłego roku ( druga str. ) piszą o 7 tysiącach zabitych . Więc powiedzmy od lutego do końca listopada zginęło 53 tysiące ludzi Laughing To gdzie te artykuły o rzeziach w których zginęło tyle ludzi , może pojawią się też artykuły o krematoriach w których reżim palił ciał tył tysięcy których grobów się nie można doliczyć . Mówię wam będą [i]palić , zjarają ich wszystkich Wink w obozach zagłady .
Artykuł powinien się zaczynać od słów ONZ w rynsztoku .

Cytat:
Choć jest to najbardziej szczegółowa i najszersza analiza strat w ludziach, jaka powstała do tej pory - podkreśla Navi Pillay.
Laughing czy trzeba to komentować , za rok 500 tysięcy .





Cytat:
Izraelczycy zaatakowali w Syrii.


W końcu są w stanie wojny. A żydzi okupują wciąż wzgórza Golan . A czego najbardziej potrzebuje Izrael - ziemi dla osadników . Kiedyś konflikt się zakończy , ale granice nie będą wyglądały tak jak obecnie wyglądają .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:29, 01 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zapominajmy o wiecznej potrzebie rynku zbytu na broń.
Dla której to Putinek z Obamką są w konszachtach non stop, dla wspólnych interesów toby się nawet przylizali gdyby trzeba było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:17, 11 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Former German Parliamentarian Exposes West’s Alliance with al-Qaeda
Jürgen Todenhöfer

“The Syrian rebels receive money and weapons predominantly from Saudi Arabia and Qatar. Saudi Arabia is mainly supplying Al Qaeda, with the U.S.A. knowing about it. The West is providing political cover for the entire rebellion, including al-Qaeda. It is de facto an ally of al-Qaeda. In Mali against, in Syria for al-Qaeda—it can’t be more cynical.”

“Assad is a dictator. So is the King of Saudi Arabia and the Emir of Qatar. The U.S. and the despots of Saudi Arabia and Qatar don’t want to see democracy in Syria. Their objective is to knock out an important ally of Iran, which has become too powerful because of the Iraq War for them. That this goes along with one of the most amiable multi-ethnic peoples of the Arab world, does not interest our ‘world strategists.’ Nor does the fact that if the extremists win, 2 million Christians will lose their home.”


dalej: http://www.phantomreport.com/former-germ.....h-al-qaeda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:59, 18 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe :
Cytat:
Libańska islamistyczna organizacja Hezbollah rozszerza swoją obecność w Syrii, gdzie od ponad dwóch lat trwa wojna domowa.

Według danych syryjskich powstańców, w miniony weekend co najmniej 1000 bojowników przybyło na terytorium kraju, aby wziąć udział w konflikcie po stronie sił rządowych.

Przedstawiciele Wolnej Armii Syrii nazywają ten napływ bojowników Hezbollahu „skoordynowaną inwazją lądową”. Hezbollah rozpętał wojnę przeciwko nam” – powiedział oficjalny przedstawiciel Wolnej Armii Syrii.
http://polish.ruvr.ru/2013_02_18/Hezbollah-wtargnal-do-Syrii/

Naprawdę ciekawe :
Cytat:
6 lutego 2013 r. libańskie media poinformowały, że w ostatnich dniach izraelskie samoloty wojskowe wielokrotnie naruszały przestrzeń powietrzną Libanu i przeprowadzały pozorowane naloty na cele położone na południe od rzeki Litani. Izrael nie potwierdził tych informacji.
http://www.izrael.badacz.org/historia/palestynaonz5.html

Gdzieś czytałem , że Izrael szykuje się inwazji na Liban w celu rozprawienia się z Hezbollahem .

Ogólnie sytuacja jest ciekawa , terroryści kontra terroryści Wink A może to ma się przerodzić w konflikt religijny . Asad jest alawita , szyici z Hezbollahu uważają alawitów za muzułmanów , ale wśród sunnitów zdanie jest podzielone i wielu uważa alawitów za niewiernych . Al kaida , jest chyba sunnicka Question
Za Hezbollahem wkroczą Żydzi , którzy bronią - tylko - swoich interesów w regionie .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 11 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UK’S £20M WEAPONS GIFT TO SYRIA REBELS

Britain has sent a secret £20million arsenal of weapons to Syrian rebels, ­including rifles, machine guns and ­missiles.

The cache – enough to arm 1,000 fighters – is stashed in neighbouring countries and could be in rebels’ hands “within hours”. It includes assault rifles, light machine guns, grenades, anti-tank missiles, rocket-propelled grenade launchers and ­ammunition.

The information, from a well-placed Whitehall source, came as Foreign ­Secretary William Hague said: “We should not rule out any option for saving lives.” Last week he announced Britain will ­supply armoured vehicles and body ­armour to Syrian opposition forces. But the insider said weapons were sent out nearly seven weeks ago as part of a £1million-a-day transport schedule drawn up by Ministry of Defence top brass.

A decision on handing over the arms is expected to be made in the next six weeks. “A secret arsenal has been set up,” said the source. “If the European Union arms embargo is lifted, the cache will be opened and the weapons shipped out.” The insider said some British weapons are already with Syrian rebels after ­going in via Saudi Arabia and Qatar, both of which have made “big” purchases. More than 70,000 people have died in ­Syria since the conflict began two years ago. A million refugees have also fled the ­violence and numbers are rising daily.


http://www.dailystar.co.uk/news/view/302821/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:35, 11 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe dlaczego to "Miłujący Pokój"
nie protestują przed brytyjskimi ambasadami
przeciw handlowi śmiercią?

Czekamy na to by tak samo Brytyjczycy potajemnie wsparli POLSKA DEMOKRATYCZNA OPOZYCJĘ ?
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:16, 11 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Open War Crimes: US and British-Backed Weapons Airlift From Croatia to Terrorists in Syria

The evidence is now in, as list of state actors can now be seen openly conspiring to drive the Middle East into full-blown war.

It’s well known by now that NATO and the Gulf States initial plans to overturn the sovereign state of Syria has been running behind schedule since their operation was launched two years ago. They had hoped for the sort of slam dunk which they enjoyed in overturning the country of Libya in late 2011.

This same formula could not be applied again however, so Plan B, a ground war using proxies has meant a longer drawn out conflict. It hasn’t been working fast enough in Syria, and western backed terrorist groups still sustaining heavy losses in their fight to topple the Assad government on behalf of the NATO and its Gulf allies.

The main obstacle with Plan B is that the very idea of directly arming terrorists in Syria is not one which can be sold openly in either the US or Britain. Plan C is to draw in the UN by creating a ‘chemical weapons’ crisis in Syria, and thanks to a prominent online leak of documents relating to UK DOD contractor Britam, the British have been caught brokering a deal transferring ex-Gaddafi stocks from Libya to Syria to be blamed on Assad, and paid for by Qatar. But the WMD threat still remains a hard sell for western voters…


dalej: http://21stcenturywire.com/2013/03/10/an.....-to-syria/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:32, 17 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dzieci są wcielane do zbrojnych grup po obu stronach konfliktu w Syrii. Zostają bojownikami, strażnikami, informatorami, a czasami nawet są używane jako żywe tarcze - wynika z raportu międzynarodowej organizacji Save the Children, cytowanego przez BBC.

Dla wielu dzieci i ich rodzin przynależność do zbrojnych grup jest powodem do dumy. Część z nich została jednak wcielona do nich przymusowo. - Każdy widział śmierć, każdy kogoś stracił. Nie znam nikogo, kto cierpiał tak, jak my cierpimy - powiedział Save the Children chłopiec o imieniu Safa.

"Zaatakowali szkołę, wiele dzieci zginęło"

- Nie mogliśmy opuścić domu, nigdzie wyjść. Snajperzy byli na dachu, naprzeciwko. Prze okno widzieliśmy zabijane dzieci, upadały trafione kulami - mówi kobieta z Homs, matka. Razem z dziećmi uciekła z Syrii.
- Najpierw na nasz dom spadł pierwszy pocisk. Poszliśmy na dół. Wtedy uderzył kolejny pocisk. Zostałem ranny i straciłem przytomność, zabrano mnie do szpitala. Nic nie pamiętam - mówi 14-latek z Syrii. Teraz mieszka w obozie dla uchodźców.

- Zaatakowali naszą szkołę. Wiele dzieci zginęło. Przestraszyliśmy się i przestaliśmy chodzić do szkoły - mówi 13-latka.

"Zapomniane ofiary"

Dzieci są "zapomnianymi ofiarami" trwającego od dwóch lat konfliktu. Nie mogą się uczyć, ponieważ 2 tys. szkół zostało zniszczonych podczas walk albo przekształconych w schroniska dla uchodźców. Pogorszyły się również warunki sanitarne, zwiększyło ryzyko chorób. Problemem są ceny jedzenia, które wzrosły tak, że najbiedniejszych rodzin nie stać na żywność.

Jak wynika z badań tureckiego Uniwersytetu Bahcesehir, trzy czwarte osób przed 18. rokiem życia straciło w trakcie wojny w Syrii kogoś bliskiego.

Zdaniem przedstawicieli Save the Children jedynym sposobem zakończenia cierpienia dzieci jest zakończenie wojny.

Trwająca od dwóch lat wojna domowa w Syrii pochłonęła - wg danych ONZ - ponad 70 tys. ofiar śmiertelnych i zmusiła do ucieczki z kraju około miliona ludzi, a setki tysięcy - do opuszczenia własnych domów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:09, 25 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezydent Syrii Baszar al-Asad nie żyje
http://polish.ruvr.ru/2013_03_25/Prezydent-Syrii-Baszar-Asad-nie-zyje/

25.03.2013,
Prezydent Syrii Baszar al-Asad nie żyje



Jak poinformowała na swoim blogu na Twitterze korespondent agencji Reutera w Kabulu, syryjski prezydent Baszar al-Asada nie żyje.
Nie ma jednak żadnych oficjalnych potwierdzeń tej informacji, w tym z obozu syryjskiej opozycji.

Ambasada Syrii w Moskwie zdementowała doniesienia mediów o śmierci Baszara al-Asada. „Informacja jest fałszywa” – poinformowała ambasada.
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:33, 25 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
Prezydent Syrii Baszar al-Asad nie żyje
[size=9]http://polish.ruvr.ru/2013_03_25/Prezydent-Syrii-Baszar-Asad-nie-zyje/[/size.

Nie prezydent Asad a herszt opozycyjnej armii Rijad al-Asaad i nie "nie żyje" a ranny Ale ciężko więc nie traćmy nadziei.
http://translate.google.pl/translate?hl=.....CDgQ7gEwAQ
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 40, 41, 42   » 
Strona 12 z 42

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


A co z Syrią
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile